Belangrijk hogere winst en hoger dividend De beurs Oscar Smit's Bank verhoogt dividend Verschure investeert meer Lichte verkrapping van geldmarkt Dividend Belegging Mij. voor Sociale fondsen 12 Antwerpen wil grootste werf van Europa bouwen Frans aardgasproject wordt uitgevoerd Vromen Papier had gunstig jaar Introductie aandelen Motorenfabriek Pluvier Anti-dumpingsmaatregel van de EEG Kon. Havenwerken boekte in 1958 meer winst Hol!, Scheepsverband 5 dividend (onv.) SCHEEPVAARTBERICHTEN WOENSDAG 23 MAART 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 11 SLA VEN BURG'S BANK Goede verwachtingen voor 1960 DE WEEKSTAAT Nederlandse reserve Van Nelle 8 (7 Het afgelopen jaar is voor de n.v. Sla- venburg's Bank te Rotterdam, blijkens het jaarverslag, byzondcr gunstig geweest. De wederom in sterke mate toegenomen om zet deed de winst belangrijk stijgen. Het bedrag van de kreditetiren en deposito's nam aanzienlijk toe en wel met meer dan 50 percent. De directie slaagde erin deze stijging voor een belangrijk gedeelte on der t-e brengen in de uitbreiding van de kortlopende financieringen. De bruto winst nam toe van 5 miljoen tot 6.2 miljoen. Na aftrek van onkosten en vermeerderd met het winstsaldo 1958, is een saldo winst beschikbaar van 3,3 miljoen 2,5 mil joen). Voorgesteld wordt uit de winst af te schrijven op gebouwen enz. 249.225, aan de reserve gebouwen toe te voegen 200.000, aan de reserve tegen eventuele risico's en voor te betalen belastingen toe te voegen 1.275.000 en naar de reserve rekening te boeken 277.892. Zoals gemeld, wordt voorgesteld het dividend over het verhoogde kapitaal (verhoogd met 2 V2 miljoen door plaatsing van nieuwe aandelen. Een deel van dit bedrag werd in Amerika geplaatst. Het agio werd ge boekt ten gunste van de reserverekening) vast te stellen op 8 percent in contanten en 2 percent uit de agioreserve in aan delen (8 percent in contanten). Na toevoeging van 277.892 uit de winst naar de reserverekening en de onttrekking aan de agioreserve van 270.000, zal de open reserve bedragen 4,4 miljoen. De debiteuren bewegen zich voor 70,7 percent op het gebied van de handel, voor 16,3 percent op het gebied van de industrie en 13 percent op het gebied van ambacht en andere kringen. Over het lopende boek jaar vermeldt het verslag dat de gang van zaken alleszins tot tevredenheid stemt. De dochterinstelling in New York droeg op bevredigende wijze bij in de winst van de vennootschap. De directie van Oscar Smit's Bank n.v. te Haarlem deelt in haar jaarverslag het volgende mede: De in 1958 begonnen verbetering van de conjunctuur zette zich gedurende het ge hele jaar voort, zodat het bedrijfsleven in het algemeen op een goed jaar 1959 kan terugzien. De gunstige economische toestand weer spiegelt zich in de resultaten van ons bedrijf welke zeer goed genoemd mogen worden. Alle afdelingen hebben hiertoe bijgedra gen. De omzetten in rekening-courant ver tonen een verdere stijging, welke ditmaal 52 percent bedroeg ten opzichte van het vorig jaar. De toevertrouwde gelden nameh toe' met 30 percent. De resultaten van deelnemingen waren weer zeer be vredigend. De afdeling Onroerende Zaken, welke zich in een periode van krachtige expan sie bevindt, droeg in bijzondere mate bij tot het bereiken van de gunstige resul taten. Deze afdeling die haar werkzaam heden uitstrekt over het gehele land, neemt ook initiatieven voor het voorbe reiden en ontwikkelen van bouwprojecten, welke door institutionele beleggers of particuliere bouwondernemingen worden overgenomen. Belangrijke baten uit deze hoofde zijn aan het verslagjaar ten goede gekomen. Het totaal van de baten beloopt 151.290,66 tegen 99.235,35 in 1958. Door de stabiliteit van het salaris niveau bleef de stijging van de lasten binnen beperkte grenzen. De onkosten be droegen 83.829,55 tegenover 75.970.99 in het vorig jaar. De bruto winst bedraagt 67.461,11 (vorig jaar 23.264.36). Voor af schrijving op gebouwen en inventaris is nodig ƒ11.074,73 (vorig jaar 8.993.15). terwijl wordt voorgesteld een bedrag van ƒ40.000,te boeken op een bijzondere reserve, bestemd voor de betaling van de vennootschapsbelasting, alsmede voor aanvullende pensioenvoorzieningen. De daarna resterende netto winst laat toe om voor te stellen het. dividend vast te stellen op 7 percent (vorig jaar 6 percent). Hoewel door de op 1 januari 1960 inge gane salarisverhogingen en die. welke per 1 april a.s. in verband met de huurver hoging kunnen worden tegemoetgezien. de kosten niet onbelangrijk zullen toenemen, heeft de directie redenen om voor 1960 wederom gunstige resultaten te mogen verwachten, al zullen deze wellicht niet het uitzonderlijke hoge peil van 1959 be reiken. Het bedrijf van Vcrschure en Cos Scheepswerf en Machinefabriek n.v. te Amsterdaim was in 1959 grotendeels van voldoende werk voorzien. Slechts een twee tal afdelingen had gedurende enkele pe rioden te kampen met gebrek aan werk. Het saldo exploitatierekening daalde van 2,8 miljoen tot 2,6 miljoen. Na voor ziening voor belasting en afschrijvingen resteert een saldo van 867.768 807.782). Voorgesteld wordt, zoals gemeld, op de preferente winstdelende aandelen 7 per cent (onv.) en op de gewone en prioriteits- aandelen 12 percent (onv.). Tevens zal worden voorgesteld 470.000 te bestemmen voor de reserve voor ver nieuwingen en uitbreidingen. Het aan delenkapitaal werd verhoogd met 525.000 tot 2.226.250. Door deze uitgifte ontstond een agioreserve van 52.500. Ter gedeel telijke financiering van het droogdok II, waarvan de totale investering 3,2 miljoen bedroeg, werd een lening van 1 miljoen gesloten, waarvan de laatste termijn ver valt in 1965. De investeringen bedroegen f 2,2 miljoen, de afschrijvingen 1,3 mil joen, zodat per saldo 880.000 meer werd geïnvesteerd. De hoeveelheid reparatie was zeer be vredigend. Het prijsniveau was lager en het resultaat van de uit te voeren repara ties was minder gunstig. De produktie in geldswaarde was over 1959 1 percent hoger dan over 1958. De directie constateert met verontrusting dat de ambitie van jongeren om in de metaalindustrie te gaan werken, sterk aan het verminderen is. Ten aanzien van de effectenbeurs merkt het verslag op, dat in toenemende mate tegenwoordig de voorkeur uitgaat naar beleggingen in aandelen. „In de meeste landen, alsook in ons land, zien wij dat het rendement op obligaties op een hoger niveau is komen te liggen dan het rende ment op aandelen". In dit verband wil de directie wijzen op de wenselijkheid van vrijstelling van een bepaald primair divi dend van de vennootschapsbelasting. Zij acht het redelijk, waar de rente op obli gaties tot de bedrijfslasten gerekend mag worden, en niet aan dubbele belasting heffing onderhevig is, de aandeelhouder op dit punt tegemoet te komen door een bepaald percentage van het dividend eveneens tot de lasten van het bedrijf te rekenen. Daling deviezenvoorraad De weekstaat van de Nederlandsche Bank van 21 maart laat een verruiming van de markt zien door de terugkeer van bankbiljetten, waartegenover een verkrap- ping staat door afvloeiing van deviezen. De chartale circulatie daalde van 4270 mil joen tot 4228 miljoen. De stand van de circulatie is nu iets beneden die van 22 februavi. In tegenstelling met voorgaande weken trad er in de afgelopen week een afvloeiing van deviezen op. Deze bedroeg 15 miljoen, waardoor de goud- en deviezenvoorraad thans 5219 miljoen bedraagt, tgeen de vorige week 5233 miljoen. Hiervan is 4403 miljoen in goud. hetgeen een stijging van 2 mil joen betekent ten opzichte van de goud voorraad van 14 dezer. Verdere middelen- aanwas kwam van de rekening „andere ingezetenen", welke met 8 miljoen daalde tot 121 miljoen. Door de geld- ruimte. die vorige week bestond, zijn er schatkistbiljetten bij de agent afgenomen ten bedrage van 133 miljoen. Hierdoor werd het saldo van de banken aangetast en dit bedraagt thans 440 miljoen, tegen 497 miljoen op 14 maart. Het saldo van de schatkist steeg met 131 miljoen tot 761 miljoen. De geldmarkt, die vorige week nog zeer ruim was, vertoonde heden bij het begin van de nieuwe kasreserve- periode een lichte verkrapping. De resultaten over 1959 van de n.v. Be legging Maatschappij voor Sociale Fondsen in Amsterdam zijn, aldus de directie, we derom bevredigend geweest. Dat de in komsten iets lager waven dan in het voor gaande jaar was een gevolg van het feit. dat onder andere de Unilever-bonus in de resultaten over 1958 was opgenomen. In de verlies- en winstrekening zijn niet ver werkt de bij verkoop van fondsen gereali seerde koerswinsten. Na aftrek van belas tingen en kosten beliepen deze winsten in totaal 103.252 60.667). Dit bedrag werd ten goede gebracht aan de reserve voor koersverschillen, waardoor deze rekening steeg tot 1.524.928. De inkomsten uit dividenden en rente hebben 495.172 507.913) bedragen. Na aftrek van onkosten resteert een winst van 486.656 499.562). Voorgesteld wordt een dividend van 12 percent, waarvan 2' 'i in aandelen ten laste van de agioreserve. Over 1958 werd 9 percent dividend uitge keerd. Eind 1959 participeerden 41 fondsen in de vennootschap. In de samenstelling der beleggingen kwamen geen belangrijke wij zigingen voor. In Nederlandse maat schappijen was per het einde van het boekjaar belegd 78,9 percent tegen 72,6 percent begin 1959. De beleggingen in Amerikaanse waarden daalden van 21.9 percent tot 16,8 percent en de liquide mid delen van 5,5 percent tot 4,3 percent. Een inmiddels goedgekeurde statutenwijziging houdt ten nauwste verband met het voor nemen de gewone aandelen der vennoot schap in de officiële notering van de Am sterdamse effectenbeurs te doen opnemen. De reële waarde van het vermogen bedroeg per eind 1959 13.651.000 en de intrinsieke waarde per aandeel 2808. Over 1958 waren deze bedragen respectievelijk 10.586.000 en 2084. Met grote reserve is in Amsterdamse en Rotterdamse scheepsbouwkringen het be richt ontvangen, dat een Nederlands-Bel gische combinatie in Antwerpen de groot ste scheepswerf van Europa gaat bouwen, die volgens het gemeentebestuur van Ant werpen schepen tot 150.000 ton zou kunnen afleveren. Het bericht werd zaterdag in een Bel gisch dagblad gepubliceerd. Dit blad spreekt van schepen van 100.000 ton, hoe wel het gemeentebestuur van Antwerpen officieel het getal 150.000 noemt. Het plan wordt het resultaat genoemd van bespre kingen, die reeds twee jaar geleden met de Nederlandse groep, waarvan de naam niet wordt genoemd, zijn begonnen. De werf zal de naam „Chanabel" (Chantiers Navals Beiges) krijgen en nog deze week worden opgericht. In Antwerpen is men bijzonder verheugd over het plan van de Nederlands-Belgi sche combinatie. Antwerpen wordt al enige jaren een ten dode gedoemde haven genoemd. Men hoopt, dat het plan een einde maakt aan dit akelige predicaat. In Amsterdam en Rotterdam wijst men er op, dat de Westerschelde niet bevaarbaar is voor supertankers. Tot voor kort konden slechts schepen tot 37.000 ton Antwerpen bereiken. In 1963 hoopt men zover te zijn, dat schepen tot 45.000 ton naar Antwerpen zullen kunnen varen. Hiervoor zijn om vangrijke baggerwerken in de Wester schelde nodig. Onze Brusselse correspondent weet over deze plannen nog het volgende te melden: Het staat thans vrijwel vast dat in het havengebied van de Scheldestad door de Chanabel een concessie is verkregen van een 50 ha ten noorden van de Boudewijn- sluis tegenover het kanaaldok dat de dok ken van de haven van Antwerpen zal ver binden met de nieuwe grote sluis te Zand vliet. Er is sprake van een aanvangskapi- taal van 120 miljoen franc en een krediet van de Nationale Maatschappij voor Kre diet aan de nijverheid, groot 80 miljoen franc, dus samen circa 15 miljoen gulden. De superschepen kunnen worden gebouwd omdat zij, wanneer zij leeg in de stroom van stapel lopen slechts een dieptegang hebben van 7vh meter. De maatschappij zal hoofdzakelijk Nederlands kapitaal ge bruiken, ondermeer kapitaal van een Rot terdamse Maatschappij voor Baggerwer ken. De Antwerpse zakenkringen, die in de raad van beheer zitting zullen hebben, zijn naar een vooraanstaand Belgisch financier ons meedeelde, „mannen die in de Scheldestad een goede positie hebben". De Nederlandse initiatiefnemers behoren nochtans niet tot een der grote Nederlandse rederijen of scheepsbouwwerven, maar staan toch als bekwame technici bekend. De eerste fase van een plan om Algerije en West-Europa van goedkope aardgas te voorzien is de afgelopen week in de Sahara begonnen. Men heeft een begin gemaakt met de aanleg van een pijplei ding van het gasveld van Hassirmel in de richting van de Middellandse Zee. Dit veld is een van de grootste ter wereld. De pijpleiding krijgt een lengte van 736 km en heeft een vertakking naar Oran en een naar Algiers. Zij heeft een capaci teit van ongeveer 24,45 miljard kubieke meter per jaar, waarvan in het begin slechts 2 a 3 miljard kubiek meter voor verbruik in Algerije zal worden benut. In de volgende fase zal een balangrijk deel van de produktie in een speciaal be drijf in Oran vloeibaar worden gemaakt. Dit vloeibare gas zal in speciaal voor dit doel gebouwde methaantransportschepen naar het buitenland worden vervoerd. In de laatste fase zal de pijpleiding van Al gerije naar Europa worden doorgetrokken. Deze onderzeese leiding zal of van Mosta- genem naar Carthagena in Spanje of via Marokko en de straat van Gibraltar naar Spanje lopen. Het boekjaar 1959 is een zeer gunstig jaar voor de Vromen en Papierfabriek „Doetinchem" geweest, zo deelt de direc tie mede. Het saldo van de goederenreke ning bedraagt 3.151.588 (ƒ2.662.176). Af geschreven werd 889.973 597.564). Na aftrek van kosten bedraagt de netto-winst 1.103.463 1.022.866). Op de donderdag 14 april te houden algemene vergadering van aandeelhouders, zal worden voorgesteld uit de winst te reserveren voor belastingen ƒ475.000 470.000), toe te voegen aan de reserve investeringen 250.000 250.000) en toe te voegen aan de algemene reserve 26.592 20.199). Voorts zal aan de alge mene vergadering van aandeelhouders worden voorgesteld de volgende dividen den uit te keren: 13 percent (12 percent) op de gewone aandelen en 12 percent (11 percent) op de prioriteitsaandelen. Deze dividenden zullen in contanten betaalbaar worden gesteld. Het dividend op de nieuwe aandelen zal een kwart bedragen van dat op de ge wone aandelen. De eerste maanden van 1960 zijn voor de vennootschap zeer gunstig geweest. Alle afdelingen van het bedrijf zijn goed van orders voorzien. R. Mees en Zoonen en de Amstcrdann- schc Bank n.v. zullen op maandag 28 maart ter beurze introduceren en voor het eerst doen verhandelen de aandelen in de Moto renfabriek Pluvier n.v. in Rotterdam. (Tot op heden kwam op de incourante markt geen transactie in deze aandelen tot stand De biedprijs was echter 120Het maat schappelijk kapitaal bedraagt 5 miljoen verdeeld in 5000 aandelen elk groot nomi naal 1000, waarvan geplaatst en volge stort 3000 aandelen. Bij de oprichting in 1949 bedroeg het geplaatste kapitaal 300.000. Het doel der vennootschap is onder meer de vervaardiging van en de handel in rij wielmotoren, motorrijwielen enz. Blijkens de verlies- en winstrekening over het boekjaar per 30 september 1959 was het saldo winst 823.723 447.284). Er werd 8 percent dividend uitgekeerd f7 percent). De bruto-winst over het boekjaar l958-'59 beliep f 1.530.804 1.001.818), de omzet 15.654.321 13.250.039). Het aantal afge leverde bromfietsen was 38.610 (35.528). De gang van zaken in de eerste maanden van het thans lopende boekjaar rechtvaardigt de verwachtingen, dat het resultaat over 1959-1960 gunstig zal zijn; de in de eerste vijf maanden behaalde omzetten zijn hoger dan die in dezelfde periode van het vorige boekjaar, aldus het prospectus. Het bedrijf is thans, blijkens het prospec tus, uitgegroeid tot de enige bromfietsen- fabriek in Nederland, waar de motoren en de frames geheel naar eigen modellen zonder buitenlandse licenties worden ge bouwd. De vennootschap beschikt thans over een dealerorganisatie van meer dan 2000 agenten en sub-agenten over het ge hele land. Van de tegenwoordige omzet gaat 20 tot 25 percent naar het buitenland. De directie vertrouwt, dat in verband met de Euromarkt de export in de toe komst een stijgende lijn zal vertonen. De maatschappij is in het bezit van het ge hele geplaatst kapitaal van de n.v. Vloei- stofmeetapparatenfabriek in Rotterdam. Pluvier kan thans bromfietsen en motoren geheel naar eigen modellen produceren in alle prijsklassen. Het hiervoor ter beschik king staande machinepark is volgens het prospectus zeer modern en maakt het mo gelijk in elk opzicht tegen concurrerende prijzen te fabriceren. De Erven de Wed. J. van Nelle n.v. te Rotterdam heeft besloten aan de eerlang te houden vergadering van aandeelhouders voor te stellen over 1959 een dividend van acht percent fvorig jaar zeven percent) uit te keren. Advertentie De Executieve Commissie van de Euro pese Economische Gemeenschap heeft een anti-dumpingsverordening goedge keurd, die gebaseerd is op artikel 91 van het E.E.G.-verdrag dat bepaalt dat goe deren die tegen dumpingsprijzen van het ene land der gemeenschap naar een an der zijn uitgevoerd, teruggezonden zouden kunnen worden zonder dat op deze herin voer, invoerrechten, kwantitatieve beper kingen of andere maatregelen mogen worden toegepast. Het doel van deze „boemerang-bepa ling" is dus vooral preventief. Zakenlie den in de E.E.G. zullen zich zeker twee keer bedenken alvorens dumping te be drijven, daar ze immers het risico lopen dat de gedumpte artikelen later op hun nationale markt kunnen terugkomen waar door het binnenlandse prijspeil ernstig zou kunnen worden verstoord. De door de Executieve Commissie vast gestelde verordening gaat uit van de op vatting dat de belanghebbenden op een snelle wijze van dit anti-dumpingsmiddel gebruik moeten kunnen maken en wel op eigen initiatief, met. een minimum aan for maliteiten en zonder voorafgaande toe stemming van de een of andere autoriteit en afgezien nog van de mogelijkheid om volgens een procedure voorzien in het eerste lid van het artikel 91 de tussen komst van de Executieve Commissie te verkrijgen. Deze verordening, welke in zijn geheel verbindend is en van directe toepassing in de zes lid-staten, zal 15 april 1960 in werking treden. Dc Koninklijke Nederlandsche Maat schappij voor Havenwerken n.v. te Am sterdam heeft over 1958 een winst op ma terieel en aangenomen werken behaald van 3,0 miljoen tegen 2.8 miljoen over 1957. De algemene kosten waren met 1,3 miljoen nauwelijks veranderd. Na o.a. een ongewijzigde reservering van 500.000 voor werken in uitvoering, res teerde een saldo winst van 951.816 (1957: 725.230), waaruit zoals gemeld een van zeven tot negen percent ver hoogd dividend wordt voorgesteld. Dat de maatschappij nu eerst met haar verslag over 1958 uitkomt is het gevolg van het feit dat nog geen aanvullende overeenkomst wat betreft de schuldenre geling met de Turkse regering kon wor den afgesloten. Ook in 1958 vormden de werken in Tur kije een belangrijk deel van de totale activiteit. De directie overweegt ernstig om in het Middellandse Zeegebied hetzij op Cyprus hetzij op Malta een plaats voor tijdelijke opslag en reparatie van het Mersin-materieel te creëren. Bij een activiteit gericht op het Nabije en Mid den-Oosten en op Afrika past het niet tel kens weer groot matei-ieel naar Neder land terug te voeren. Bovendien biedt op slag in een douane-vrij gebied zeer be langrijke voordelen. Een nieuwe aanvullende overeenkomst op een door de Turkse regering getroffen algemene schuldenregeling is kortgeleden door Turkije en havenwerken gepara feerd. De definitieve ondertekening zal niet lang meer uitblijven. In het zeer lage vrachtenpeil in de kustvaart in 1958 en het begin van 1959 kwam in de tweede helft van 1959 een merkbare verbetering tot stand, die naar het zich laat aanzien ook in 1960 zal doorzetten. Niettemin konden nog niet alle eigenaren van kustschepen, die hun vaartuigen bij de Hollandsche Scheeps verband Maatschappij n.v. te Amsterdam hypothecair verbonden hadden, aan al hun verplichtingen voldoen. De directie houdt echter wel rekening met een verbetering der positie in 1960, aldus zegt zij in het verslag over 1959. Door het sluiten van nieuwe leningen nam de portefeuille in 1959 toe met t 1.617.500 en verminderde zij met f 1.131.060 aan betaalde aflossingen. Per saldo leverde dit een groei op van 486.440 tot 9.982.950. Een lening betrof twee Engelse schepen. Van de op 1 december 1959 vervallende rente bleef 34.842 on betaald, welk bedrag inmiddels is gedaald tot f 22.610. Aan interest en provisie van leningen op schepen werd ontvangen f 603.502 531.201). Aan interest op pand brieven en geleende gelden werd f 395.595 356.396) betaald. Door kosten van ver huizing steeg het onkostencijfer van 57.727 tot 76.242. Als winst resteert f 157.767 131.468), waaruit een onver anderd dividend van vijf percent wordt voorgesteld. Aagtediik 22 790 m. z.o. Freetown! n. Las Palmas. Aagtekerk pass. 22 Wight n. Antwerpen. A.aro'ijk 22 te Antwerpen. Abbekerk 23 te Rotterdam. Abida 22 210 m. 7.. Horta n. Landsend. Achilles 22 te Callao. Agamemnon 23 te La Guaira. Akkrumdijk 23 te Los Angeles verw. v. Cristobal. Alamak 22 te Hamburg. Alblasserdijk 23 te Rotterdam. Alcor 23 v. Genua n. Port Said. Almkerk 22 400 m. w. Cocos eil. n. Fremantle. Algenib pass. 22 Casquets n. IJmuiden. Alhena 22 v. Rio de Janeiro n. Bahia. Alkes 22 te New Orleans verw. v. Lake Charles. Aliolh 22 v. Akaba n. Ummsaid. Alwaki 22 ie Calcutta verwacht. Alkaid 22 62 m. o.z.o. Valencia n. Marseille. Amsteldijk 22 v. Bremen n. Antwerpen. Air.eland 22 255 m. w.n.w Finisterre n. Le Havre. Amstelsluis 22 375 m. n.n.w. Minicoy n. B. Shapur. Amerskcrk 22 ten anker Suez. Amstellnan 22 v. Fremantle n. Karachi. Annenkcrk 23 le Port Elisabeth. Area 22 te Curacao. Argos 22 te Algiers v. Oran. Arkeldijk 23 v. Suez n. Djeddah. Artemis 22 v. Guanta n. Cumana. Astrid Naess 22 v. Fawlcy n. de Slolent. Baarn 22 v. Curacao n. La Guaira. Banggai 22 v.t Assab n. Massawah. Batu 22 v. Djakarta n. Padang. Bcninkust 22 v. Hamburg n. Amsterdam. Bintang 23 te Basrah. Boissevain 22 v. Hongkong n. Kobe. Borneo 22 te Manokwari. Boskoop 22 400 m. w.z.w. Scillys n. Curacao. Breda 23 te Bremen. Bussum pass. 22 Gibraltar n. Rotterdam. Calamares 22 v. Los Angeles n. Armuelles. Caltex Arnhem 22 25 m. o. Martinique n. L'end. Caltex Delfzijl 22 te Rotterdam. Calt. Eindhoven 22 170 m. o.z.o. P. Sudan n. Suez. Caltex Gorinchem 22 te Rotterdam. Caltex Nederland 23 te Madras. Caltex Pernis 22 336 m. n. Mauritius n. Perz. Golf. Caltex Rotterd. 22 230 m. o.n.o. Aden n. Bahrein. Caltex The Hague 22 160 m. z.o. Abadan (best.). Camerounkust 22 te Takoradi verwacht Camitia 22 870 m. z.w. Azoren n. Landsend. Carrillo 22 v. Armuelles n. Los Ongeles. Cartago 23 te New York verwacht. Ceiebes 22 v. Las Palmas n. Kaapstad. Crania 21 1400 m. z.w. Azoren n. Hamburg Cradle of Lib. 22 130 m. o.z.o. K'stad n. Ph.delph Drhomeykust. 22 v. Luanda n. Lobito. Daphnis 21 v. Kp. Haitien n. Turks eiland. Deift 22 te Maracaibo. Diloma 22 v. Shellhaven n. Barton. Diogenes 23 te Buena Ventura verw. v. Balboa. Diogenes 22 v. Balboa n.Buena Ventura. Doris 22 170 m. n. Azoren n. Curacao. Eemdijk 23 v. Antwerpen n. Rotterdam. Eemland 22 v. Las Palmas n. Recife. Esso Nederland 22 ten anker Mena Al Ahmadi. Esso Rotterdam pass. 22 Gibraltar n. Rotterdam. Fravizo 22 v. Tunis n. Valencia. Friesland 22 v. Dunston n. Rotterdam. Gaastcrland 23 v. Bahia n. Recife. Gooiland 23 v. Buenos Aires n. Las Palmas. Grr.veland 22 v. Santos n. Rio Grande. Grootekerk 23 te Singapore. Haarlem 22 660 m. w.z.w. Faval n. St. Thomas. m' n.n.w. Lissabon n. Alexandrië. Hectoi 22 te Alexandrie. Heelsum 23 te Chimbote. Helena 22 te Pernis n. Rotterdam. Kera 22 te Puerto Ordaz. Hers'lia 21 475 m. n.o. San Juan n. San Juan. Hestia 22 v. Kingston n. Tampa. Hispania 22 60 m. n. Lissabon n. Glasgow. Holendrecht. 22 dw. Kp. Villano n. Emden. Isis 22 v. Port of Spain n. Madeira. Ittersum 22 v. Amsterdam n. Golf v. Mexico. Ivoorkust 22 te Abidjan. Jsson 22 v. Curagao n. Aruba. Johannes Frans 22 v. Chanaral n. Balboa Kamperdijk 22 310 m. w. Scillys n. New York. Ka by ha 22 te Punta Cardon. Kara 22 100 m. o.z.o. Kp. St. Vincent n. Eastham. Narimala 22 v. Amsterdam n. Londen. Katelysia 23 te Trinidad. Kennemerland 22 v. Amsterdam n. Bremen. Kerkedijk 22 150 m. z.o. Kp. Race n. New York. Kertosono pass. 22 Kp. St. Vincent n. Rotterdam. Kosicia 24 te Curagao verwacht. Koningswaard 22 te Maracaibo verw. v. N. York Korenia 22 te Curagao v. Philadelphia. Kryptos 22 te Rotterdam. Kyüx 22 v. Suez n. Bandar Mashur. Laurenskerk 22 rede Massawa. Lekhaven 23 te Santos. Lissekerk pass. 22 Str. Bab El Mandeb n. Muscat. Leuvekerk 22 50 m. w.n.w. Gibraltar n. Marseille. Lemsterkerk 23 175 m. z.o. Sardinië n. Antwerpen. Liberty Bell 22 110 m. n.w. Kp. De Goede Hoop naar Philadelphia. Lombok 24 te Los Angeles verwacht. Loppereum 22 370 m. n.n.o. Azoren n. Hamilton. Foresthill pass. 22 Kuria Muria eil. n. Mena. Louis Lantz 22 100 m. z.w. Lissabon n. Emden Maaskerk 22 v. Hamburg n. Bremen. Maron 22 te Amsterdam n. West-Indië. Memnon 22 te Pto. Cabello verw. v. La Guaira. Minos 22 te Holtenau. Mitra 23 te Trinidad. Molenkerk 22 v. Stettin n. Hamburg. Moordrecht 22 70 m. n.n.w. Mokka n. Ph.delphia. Musi 22 te Biak. Naess Commander 22 ten anker Cowes n. Fawley. Naess Tiger 22 330 m. w. Bermuda n. New York. Nanusa 22 v. Marseille n. Barcelona. Neder-Elbe 22 v. Halifax n. Boston. Neder-Waal 23 te Bilbao. Nieuw Amsterdam 23 te New York verwacht. Oberon 22 v. Smalkalden n. Georgetown. Ootmarsum pass. 22 Miami n. Houston. Oranje 22 v. Melbourne n. Fremantle. Orestes 23 te Belize. Ouwerkerk 22 60 m. z. Kreta n. Genua. Peperkust 23 te Rotterdam. Philippia 22 135 m. o. Algiers n. Landsend. Philine 22 160 m. o.z.o. Port Sudan n. Suez. Polydorus 23 v. Rejangrivier n. Singapore. Prinses Irene 22 640 m. w.n.w. Azoren n. Plym.th. Prins Casimir 23 v. Rotterdam n. Gent. Prins d. Nederlanden 22 v. Barbados n. Trinidad. Prins Alexander 22 70 m. z.z.w. Livorno (bestem.). Prins Frederik Willem 22 150 m. z.z.w. Ouessant naar Rotterdam. Provcnierssingël 22 14 m. o. Abacopoint n. Venetië. Purmerend 22 60 m. z.z.w. Pto. Mozamb. n. Mena. Pygmalion 22 240 m. o.z.o. Sicilië n. Tunis. Reza Shah The Greath 23 te Suez. Ridderkerk 22 v. Port Sudan n. Akaba. Riouw 22 v. Suezkanaal n. Aden. Rossum 21 900 m. z. Ascension n. Nederland. Roepat 24 te New Orleans verwacht. Saloum 22 v. Teneriffe n. Dakar. Sencgalkust 22 25 m. z. Takoradi n. Grand Bassa. Schouten 22 v. Walvisbai n. Lor. Marques. Skadi pass. 22 Kp. Espichel n. Genua. Skautroll 23 te Baltimore verwacht. Soestdijk 22 v. Hamburg te Bremen. Stad Amsterdam 21 v. Beira n. Durban. Stad Arnhem 22 185 m. w.z.w. Lissab. n. Durban. Stad Leidon 22 op rede van Savona. Stad Breda 22 v. Sfax n. Dakar. Stad Schiedam 22 v. Narvik n. Gent. Stat. of Lib. 22 900 m. 11.o. P'maribo n. Ph.delph. Stanvac Adventure 22 180 m. z.w. Merauke naar Sungeigerong. Straat Magelhaen 22 te Durban verwacht. Stanvac Djirak 24 te Sungeigerong verwacht. Stanvac Lirik 22 te Sungeigerong. Stanvac Sumba 24 te Sungeigerong verwacht. Statendam 23 te Curagao. Straat Malakka 22 v. Manilla n. Hongkong. Straat Singapore 22 te Melbourne. Tabinta 22 v. Penang n. Belawan. Tsra 23 v. Santos n. Buenos Aires. Tarakan 22 v. Antwerpen 11. IJmuiden. Tahama pass. 22 Flose n. Punta Cardon. Taria pass. 22 Str. Ormoesz n. Abadan. Teiresias 22 te Gibraltar. Telamon 22 te Dordrecht n. Hamburg. 1 exelstroom 22 v. Amsterdam n. Huil. Tihia 23 te Chittagong. Tjiluwah 22 te Surabaj verwacht v. Makassar TTtarum 22 75 m. z. Osaka n. Tientsin. Tjiliwong 22 v. Singapore n. Auckland. Tjipanas 22 v. Shanghai n. Hongkong. Tjipondok 22 te Penang. Towa 22 te Ilheus v. Santos. Tweelingen 22 te Rotterdam. Van der Hagen 22 v. Singapore n. Cebu. Van Neck 22 v. Tsingtao, 24 te Shanghai verw. Van Spilbergen 22 v. Lobito n. Kaapstad. Vlieland 22 te Port Said. Waibalong 23 Setingapore. Waikclo 22 v. Mogadiscio n. Mukalla. W. A. Jones 22 110 m. n.w. R. Al Hadd n. Philipia. Weltevreden 22 v. Mombasa n. Aden. Westertoren 22 450 m. w.z.w. L'end n. Maracaibo. Willem Ruys 22 te Port Said. Willemstad 22 te Paramaribo v. Georgetown. Witmarsum 23 te Lake Charles. Woensdrecht 22 850 m. z.z.o. Philadelphia (best.). Wonorato 23 te Chittagong. Wonogiri 22 215 m. w. Bombay n. Singapore. Wonosari 22 v. Damman n. Bahrein. I.Tssel 22 te Rotterdam 11. Hamburg. Zaankerk 22 v. Shanghai n. Kobe. Zeeland 22 5 5m. z.z.w.Djeddah n. Port. Said. Zonnewijk 22 400 m. o.z.o. Bermuda n. Freeport. Zuidcrkerk 23 te Lorenco Marques. KLEINE VAART Ank T 20 v. Londen te Rotterdam. Areas 21 te Burriana 11. Rotterdam. Ardcas 21 v. Canneto n. Palermo. Boreas 22 te Amsterdam n. Hamburg. Brouwersgracht 22 te Rafso n. Amsterdam. Draco 21 te Savona n. Genua. Knap Falga 21 Brunsbüttel gepass. n. Zaandam. Looiersgracht 22 50 m. n.w. Oland n. Abö. Lijnbaansgracht 22 dw. Scheveningen n. Abö. Manto 21 te. Gdynia n. Kopenhagen. Midas 21 v. Barcelona 11. Tarragona. Plato 21 50 m. n.w. Algiers n. Malaga. Ponza 21 ten anker rede Belfast n. Workington. Schippersgracht 22 30 m. z.o. Spurn Pt. n. Goole. Iilly 20 v. Malag te Casablanca. SLEEPVAART Cycloop 20 v. Vigo n. Nigeria. Elbe 21 600 m. n. Barbados n. Calcutta. Friesland 20 650 m. w. Port Harcourt n. Nigeria. Hudson 21 690 m. z.z.w. Azoren n. Perz. Golf. Nestor 21 te IJmuiden. Noordholland 21 600 m. w.z.w. Fayal n. H'kong. Noordzee 21 840 m. n.o. Barbados n. Maracaibo. Oceaan 20 v. Ravenna n. Port Arthur. Oostzee 21 900 m. z.o. Hirao n. Hirao. Poolzee 21 240 m. o. Aruba n. Aruba. Rode Zee 21 420 111. w. Funchal n. Perzische Golf. Tasmanzee 21 v. proefvaart terug te Maassluis. Titan 20 v. Vigo n. zee. Tyne 21 v. Liverpool n. Middlesborough. Utrecht 19 te Boston. Witte Zee 21 660 m. n.o. Monrovia n. Rio de Jan Zeeland 21 550 m. w.n.w. Fayal n. Rotterdam. Zwarte Zee 21 60 m. w. Vlieland n. Hamburg. Grote belangstelling voor Hoogovens Gisteren werd een aanvang gemaakt met de handel in claims Hoogovens. De prijs van de claims per aandeel van nominaal 100 steeg van 261 tot 274 doch tegen het slot van de beurs was. de koers aange land op 262. De aandelen stegen van 574 tot 583 en werden tegen het slot verhan deld op 564. In de internationale waarden was een geringe activiteit. De Nederlandse hoofdfondsen lagen maandag in Wall Street wederom vast in de markt. Hiervan profiteerden bij de opening aandelen Phi lips die op 823 circa 7 punten hoger waren. Aandelen Wed. van Nelle lagen iets beter in de markt op de dividendverhoging van 7 tot 8 percent. Proost en Brandt kreeg een iets hogere adviesprijs. De koers van de aandelen Motorenfabriek Pluvier was op de incourante markt circt 155. Prolongatie 3% percent. Boeke Huidekoper 159%, Figée van 184 op 186. (ANP). VERHANDELDE FONDSEN. 21 maart 22 maart Totaal 467 449 Hoger 246 (52.7%) 202 44.9%) Lager 115(24.6%) 136 (30.4%) Gelijk 106 (22.7%) 111(24.7%) AVONDVERKEER VAN GISTEREN A.K.U467—456 Kon. Olie 156.50158.00 Philips 825—817 Unilever 756%752 Hoogovens 260264 VOORBEURS VAN HEDEN lste tijdv. 2de tijdv. Slot A.K.U460 458 Kon. Olie156.50 156.40 Philips 820—823% 823 Unilever 753—754 753 Hoogovens 561563 558 Claims H'ovens 255264 260 DE STEMMING BI.? DE OPENING VAN HEDEN. ONREGELMATIG Wat de claims en aandelen Hoogovens betreft, was de beurs in een wat rustiger vaarwater gekomen. Vanmorgen moest er nog aanbod worden opgenomen, waardoor de koersen iets terugliepen. Vanmiddag bij opening was echter van een herstel sprake en zowel de aandelen als de claims open den op de vorige officiële slotkoersen en de fluctuaties bleven beperkt. Elders op de markt was het rustiger dan gisteren. Het beeld was enigszins verdeeld. De Ne derlandse fondsen waren gisteren in New York iets lager. In de Amerikaanse pers werd Philips echter getipt als nog niet te duur op het huidig niveau. Er. was dan ook weer Amerikaanse kooplust. Dit bracht verbeteringen van 6 punten te weeg. AKU lag zwaar in de markt op de komende obligatie-emissie, en zakte 8 punten in. Hoewel Westduitse beurzen vast openden toonden zij geen belangstelling en ook Lon den gaf geen stimulans. Unilever viel weer tegen met 5. Kon. Olie moest door koers verlies in Wall Street van 3/8 dollar bijna 2.prijsgeven en bleef pari New York. Scheepvaartwaarden iets vriendelijker en lichte stijgingen voor K.N.S.M. en N.S.U. Cultures verlaten. Staatsfondsen goed prijshoudend. Vorige Advleskoers slotkoers heden 13.45 u Amsterd. Bank 327 328 Ned. Handel Mij. 251 251 Rotterd. Bank 271 271 Twentsche Bank. 265 265 A.K.U 466 459% Aibert Heijn 375 375 Amstel Bier 528 528 Billiton Mij. II 350 348 Bols 509 509 Rührmann Papier 435 438 176.90 176.50 Dnrdtsche Olie 730 720 360% 375 499 500 Hoogenbosch Sch. 224% 225 Hoogovens 565 exdiv. 567 H.V.A 157 157 407 407 424% 424 K.L.M 107.20 107.— Kon. N»d Zout 670 675 157.70 156.— Muller Nat Bezit 383 383 Nederl. Ford 404 405 Ned. G'ct- en Sp. 300 295 Ned Kahelfabr... 411 411 Philips Gem. Bez 821 825% Philips Pref 291 292% A'dam R"HV.er 113% 113 Sikkens Lak 590% Stokvis R.S 222 215 Thomassen Dr. 629% 628 Unilever 757 755 Van Berk'el's Pat. 290 285 Van Gelder Pap.. 248 247 Van der Heem 229% 229 Ver. Maehinefabr 212% 215 Wessanen 265 265 Wilton Feiienoord 212% 212 Zwanenherg-Org. 529 530 185.50 185.50 207.— 207.— Unitas 500.— 500.— Ver Bezit v. 1894 112.— 112.— H.A.L 139% exdi' 144% K.N.S.M 170 172 N. Scheepv. Unie 146 148 Ommeren v 238 237 Stoomv. Mij. Ned. 167, 168% Anaconda 53 52% Kennecott Copper 80 79% Aluminium Ltd.. 30% 30'/» Bethlehem Steel. 46% 46% U.S. Steel 82% 82% Republic Steel 62% 63 American Motors 23 22% General Motors.. 45% 45% Cities Service 43% 43% Shell Oil 71% 72% Gedane noteringen. (Verstrekt door de Amsterdamsche Bank) New York: fractioneel hoger Voor de zevende maal tijdens de laatste acht beursdagen, gaf de Newyorkse beurs gisteren een stijging te zien, onder aan voering van de staal- en elektronische waarden. Stimulansen voor de beurs ble ven echter schaars. Youngstown steeg bijna 5, U.S. Steel en Armco ongeveer 1. IBM steeg 7 dollar en General Time en Zenith elk ongeveer 5. Norfolk and Western steeg ongeveer 3. De omzet van dinsdag was 2.450.000 aan delen. In totaal werden 1.195 fondsen ver handeld, 483 hoger en 469 lager. Het in dustriegemiddelde kwam van 617.00 op 618.09, dat van spoorwegen van 143 98 op 144.55 en dat van openbare nutsbedrijven van 87.57 op 87.76 (UPI).

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 11