Kwatta Reep Litteraire films tijdens Boekenweek in Lido, Studio en Rembrandt Haarlem bakermat van oude cultuur ^Brieven aan de redactie „Wijlen Edwina Black" Jaarverslag Haarlems Speeltuin-Verbond Bestuur van bollenbeurs weigert zaal voor congres van Jehovah's Getuigen Aanmeldingsformulier <6 HAARLEMSE PRIMEUR A rnateurtoneel Veertig jaar kassier „Bescherming duinland schap" maakt propaganda Faillissementen Formitrol ...formidabel! Formitrol „Rijdende viskeuken" komt ook naar Haarlem weer Burgerlijke Stand van Haarlem 4.95 G. Molenaar gehuldigd Montessori-onderwijs houdt forumavond Prof. dr.Aalders wordt vrijdag tachtig jaar Betaling abonnementsgeld per giro Wandeltochten langs bollenvelden HOOFDPIJN? OPSTANDIGE MAAG? neem WOENSDAG 23 MAART 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Het plan om tijdens de Haarlemse boe kenweek films te vertonen, die vervaar digd zijn naar romans, krijgt toch nog een gedeeltelijke verwezenlijking. In Rem brandt zal vertoond worden „En eeuwig zingen de bossen" naar het eerste deel van Trygve Gulbranssen's trilogie „Het geslacht Björndal"; in Studio „Zuster Luc" naar het boek van Kathryn Hulme, met in de hoofdrol Audrey Hepburn, die gisteren een Britse Oscar voor deze ver tolking ontving; en in Lido „Anatomy of a murder" (Analyse van een moord) naar het boek van Robert Traver, met in de hoofdrol James Stewart. Wie het motto „zie de film, lees het boek" ter harte wil nemen kan bij de boekhandel, behalve de oorspronkelijke uit gaven van de twee laatste boeken, verta lingen krijgen onder de titels „Het ge slacht Björndal", „Zuster Luc" en „Strijd om een mens". De Haarlemse boekverkopers hebben met dit originele initiatief een nationale primeur, welke ongetwijfeld navolging zal krijgen. Het is te hopen dat volgend jaar het plan een volledige verwezenlijking krijgt, wat onder meer inhoudt dat litte ratoren tijdens de filmpauze het woord zullen voeren. Zoals wij reeds meldden wordt de Boe kenweek in Haarlem geopend met een voordracht van Cruys Voorbergh over his- Dinsdag 26 april zal door de toneelclub van het Sint. Elizabeth's gasthuis in de stadsschouwburg weer een opvoering ge geven worden van „Wijlen Edwina Black" een thriller in drie bedrijven door William Dinner en William Morum. De opbrengst van deze toneelvoorstelling wordt bestemd voor het erefonds van oud-verpleegsters. Er is dus nog voldoende tijd om deze avond vrij te houden. Niet alleen dat de entreegelden zulk een mooie bestemming verkrijgen, maar ook het optredende en semble is ruimschoots in staat een prima tegenprestatie te leveren. Dit konden wij dinsdagavond eveneens in de stads schouwburg constateren, toen het stuk voor genodigden en personeelsleden van het gasthuis in première ging. Zonder al te zeer in détails te treden zij vermeld, dat deze thriller begint op het moment, dat de meesteresse van Amber- wood House, Edwina Black is ovex-leden. Naar hetgeen wij over haar vernemen moet het een bijzonder lastige tante zijn geweest, die de gezelschapsdame Eliza beth Graham niet minder ten-oriseerde dan haar echtgenoot Gregory. Slechts de huishoudster Ellen vereerde haar meeste res met een bijna overspannen adoratie. Tijdens het lange ziekbed van Edwina is er een verhouding ontstaan tussen haar echtgenoot en Elizabeth en zij hebben dan ook geen enkele reden de dood van Edwina te betreuren. Zij besluiten on middellijk na de begrafenis het naargees tige landhuis te verlaten, om in Italië een nieuw leven te beginnen. Maar dan dienen de complicaties zich aan, verenigd in de persoon van politie-inspecteur Henry Mar tin. Op bevel van Scotland Yard moet hij namelijk een onderzoek komen instellen naar de reden, waarom de huisarts wei gerde de overlijdensacte te tekenen. Dit blijkt dan allerminst ongemotiveerd, want de justitionele lijkschouwing brengt aan het licht, dat Edwina met behulp van ar senicum om het leven is gebracht. Dit rapport is voor inspecteur Martin het startsein tot het gebruikelijke spel van verhoren, combineren en deduceren, waarna hij ten slotte met een listig trucje de ware toedracht onthult. Zo in het kort naverteld lijkt het erop, als betreft het hier een traditioneel detec tive-stukje, waarvan de handeling zich langs beproefde paden voortbeweegt naar een gelukkig slot. De beide schrijvende Williams zijn er evenwel in geslaagd een grote dosis spanning in hun verhaal onder te brengen met een dikwijls beklemmende sfeer, welke aan „Gaslicht" doet denken. „Wijlen Edwina Black" speelt zich af in het Victoriaanse tijdperk, met zijn naar geestige binnenhuisarchitectuur en zware portières. De handeling wordt beheerst door de overleden Edwina, wier wreken de aanwezigheid door de auteurs met al lerlei goed gevonden middelen wordt ge suggereerd. Het stuk is met zijn vier rollen klein be zet, zodat de spelers ieder voor zich een belangrijk aandeel in de handeling voor hun rekening moeten nemen. Regisseur Wim Paauw, die de voorstelling voortref felijk heeft geleid, was daarbij zo geluk kig een ensemble te kunnen samenstellen dat zich even talentvol als intelligent naar zijn aanwijzingen wist te voegen. Me vrouw D. Posthumus Meyjes-Zwikkel en dr. F. E. Posthumus Meyjes speelden Eli zabeth en Gregory met een voorname al lure. Zij hebben het stellig in hun macht, wanneer de voorstelling straks beter is in gespeeld, in hun grote scènes a faire van nog meer emotie blijk te geven. Geen en kele restrictie kan gelden voor dr. A. Sik kel, die met zijn verbluffend natuurlijke Henry Martin de beste speler van de avond werd. De manier waarop hij deze lakonie- ke politie-inspecteur met veel humor in dit milieu zijn houding liet bepalen, schijn baar deemoedig en onderdanig, maar toch meester van elke situatie, was voor treffelijk. Bijzonder goed was ook de strak ke Ellen van zuster I. Menist, die terecht in het derde bedrijf van het enthousiaste publiek een „open doekje" kreeg. Het stijlvolle decor, de fraaie kostuums en het voorbeeldig verzorgde kapwerk mogen evenmin ongenoemd blijven. Zoals het bij een echte première past, werden er aan het slot talrijke bloemstukken opgedragen bij welke verdiende hulde Wim Paauw niet werd vergeten. Jan van Dam De heer H. van Riet, kassier bij de \msterdamse Bank, kantoor Kruisweg in Haarlem, heeft dinsdag het feit herdacht dat hij veertig jaar geleden bij deze in stelling (oorspronkelijk de Incasso Bank) in dienst trad. De jubilaris werd in intieme kring door directie en personeel gehuldigd en daarbij werden zijn kwaliteiten als kassier en zijn prettige persoonlijkheid in verscheidene toespraken geroemd. De heer Van Riet kreeg fraaie geschenken aangeboden. torische kostuums. Deze voordracht is in de Renaissancezaal van het Frans Hals museum en begint om 20 uur. Bekoorlijke dames zullen de kleding tonen en Bets Nederkoorn zal met clavecimbelspel de avond opluisteren. Tevens zal Cruys Voor bergh die avond iets vertellen over zijn boek „Erfenis der eeuwen", waarvan de zer dagen een gewijzigde herdruk ver schijnt. De enkele weken geleden opgerichte stichting „Bescherming Duinlandschap" in Zandvoort ontwikkelt reeds direct een grote activiteit. Niet alleen werd een cir culaire gericht tot vele inwoners van Zand voort, met het verzoek, zich als lid van deze stichting te melden, doch men orga niseert voor maandag 28 maart in de con greszaal van hotel Bouwes een propagan- da-avond, waar de heer Jan P. Strijbos uit Heemstede een lezing zal komen houden over het onderwerp: „Onze natuur-monu- menten." De causerie zal worden toege licht met door hem vervaardigde kleuren dia's. De Haarlemse rechtbank heeft dinsdag in staat van faillissement verklaard: H. W. van den Braak, Bilderdijkstraat 9zw., Haarlem, uitoefenende het metselbedrijf en dat van ondei-aannemer. Rechter-Commis- saris: mr. N. Reeling Brouwer. Curator: mr. J. H. van Wijk, Kenaupark 24, Haar lem; en C. H. F. M. Scholte, Gedempte Oude Gracht 117, Haarlem en aldaar zaak- doende onder de naam C. en S. Camping Sport. Rechter-Commissadis: mi-, N. Reeling Brouwer. Curator: mr. J. Spreij, Gedempte Oude Gracht 65, Haarlem. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is geëindigd het fail lissement van G. Luyer, koopman, Spaarn- woudei'straat 124. Rechter-Commissaris: mr. N. Smits. Curator: mr. P. J. Prinsen Geerlings, Jansweg 52, Haarlem. Advertentie ZA voorkomt keel aandoeningen en griep! Formitrol tablet ten op basis van formaldehyd wer ken sterk antisep tisch en desinfec terend! een produkt van Dr. A. Wander A.G. Bern Ledental loopt terug, verkoop dagkaarten neemt toe Blykens het verslag over 1959 van het Haarlems Speeltuin verbond loopt het aan tal leden nog steeds terug, ondanks de op richting van twee nieuwe afdelingen, in Delftwyk en Haarlem-Oost. Daarentegen neemt dc verkoop van dagkaarten voor toegang tot de speeltuinen toe. Het ledental van het verbond, waarbij 17 neutrale speeltuinen zijn aangesloten, daalde in het verslagjaar van 2695 tot 2576 en het aantal aangesloten kinderen van 6728 tot 6204. De bouw van clubhuizen op de speel tuinen wordt dringend noodzakelijk ge noemd. vooral met het oog op de vorming van de jeugd door middel van handenar beid e.d. Een ander probleem is de aan trekking van dames en heren die het zij in het bestuur, hetzij in de leiding van het clubwerk, hun krachten aan het speel tuinwerk willen geven. De bouw van een clubhuis voor de afdelingen Jeugdland en Nieuw Leven (Spaax-ndam) kon in 1959 helaas nog' niet worden gerealiseerd. Moge lijk zal dit in 1960 wel het geval zijn. An dere speeltuinen die dringend behoefte aan een clubhuis hebben zijn Het Centrum, Delftwijk, Klarenhof en Patvliet. De deelneming aan de vakantiespelen was in 1959 niet zo groot als in vooi-gaande jaren. Totaal waren ongeveer 50.000 kinde ren bij de divei-se activiteiten betrokken. Het Willem Klaren-kampeerkamp in de duinen bij IJmuiden werd door 253 kinde- ren bezocht; 62 kinderen genoten van een prettige kampweek in het gemeentelijk buitencentrum 't Wisselseveld bij Epe. Aan het winterclubwerk in de diverse afdelingen werd wekelijks deelgenomen door ruim 3000 kinderen ondex-gebracht in ongeveer 80 clubjes. De gemeente Haarlem zegde in 1959 een subsidie van f 53.000 toe. De begroting van de verbondskas voor 1960 sluit met een te kort van 67.948. Van 1 tot en met 3 april zouden in „Tres- ling" in Hillegom de Jehova's Getuigen een congi-es houden. De grote zaal was hiervoor reeds gereserveerd. Dit congres gaat echter niet in Hillegom door, maar in „De Beurs" in Hoofddoi-p. De directie van „Treslong" had de zaal reeds voor het congres gere serveerd. Het stichtingsbestuur van de Hillegomse beurs is echter niet met deze reservering akkoord gegaan, daar bij het bestuur vele klachten zijn binnengekomen over de overlast, die de Jehova's Getuigen vooral 's zondagsmorgens de inwoners be- zoi-gen. Reeds twee keer hadden de ge tuigen in „Treslong" een congres gehouden. De- „ï'ijdende viskeuken"; een voorlich tingswagen van het Px-oduktschap voor Vis en Visprodukten, zal volgende week een bezoek aan Haax-lem brengen. Maan dagmiddag 28 maart en dinsdag 29 maart wordt standplaats gekozen in de Spaarn- hovenstraat. Woensdag staat de wagen op het Plesmanplein en donderdag en vrij dag op de Botermarkt. In deze voorlich tingswagen worden demonstraties gege ven in het koken, bakken en stoven van diverse visschotels. Per dag worden drie demonstraties gegeven: om half elf, twee uur en om half vier. Des maandags alleen om drie uur. Advertentie voor 10 Kwatta- soIdaatjeskrügtU van Uw winke lier een 20 cents Manoeuvre reep gratis {geldig tot 31 december '60). BEVALLEN van een zoon: 19 maart: C. C. GayedDrijber; 21 maart: A. H. Veld hoven—Neeskens, J. ZwartZahoi-ova, K. den Brabervan Eeken, I. K. L. Nuhoff Metzlar, A. M. van HattumNagelhout, T. IJ. van DrunenDantuma; 22 maart: A. M. MeijerLigthart, K. W. Tichelman Mos, J. F. M. MeckensCats. BEVALLEN van een dochter: 20 maai-t: J. W. HofmansLommerse, 21 maart: M. RietmanTombrock, S. van Meeteren Duijn, J. ZwartZahorova, W. M. Koeck- hovenRegouin, J. A. Smitvan Tol, C. M. E. van der VeldeBreevoort; 22 maart: A. van NunenWildeboer, G. van den Bo- gaardtvan der Wal. OVERLEDEN: 19 maart: M. Zillesen— van der Horst, 52 j., Berkenrodestraat. M. E. LijnzaatHetem, 76 j., Gen. de Wet straat. 20 maart: A. M. Klinkenbex-g—van Wetex-ing, 62 j., Jan Evertsenstraat. K. Quax, 48 j., Gierstraat. N. E. Gimbei-g, 65 j., IJazepaterslaan. H. E. van der Bom, 88 j., M. van Heemskerkstraat. H. D. Rotte veel, 33 j., Damaststraat. 21 maart: M. J. van Ter Tholenvan Harte, 75 j., Rockaertshof. G. Duiker, 66 j., Oranje- straat. H. Schoonderbeek, 70 j., Wester- houtpax-k. GEHUWD: 22 maart: R. Leichel en C. N. van der Vaart. G. A. Knijnenbux-g en G. M. van der Voort. W. H. Andersen en S. M. E. van Eskert. J. A. M. Sanders en M. F. Hoe ben. Advertentie MET PASEN LEUK AANGEKLEED Onze vooriaarscollectie in Anegang en Gr. Houtstr. met speciale artikelen uit binnen- en buitenland is compleet. Als bizondere aanbieding deze week HESPAKJE cloqué, broekje plastic gevoerd Vele jaren is in de omgeving van de Kleine Houtweg in Haarlem de kwe kerij van de firma E. H. Krelage ge vestigd geweest. Op de voorgrond de Kleine Houtweg en op de achtergrond het Zuider Buiten Spaame. Zó zag die omgeving er tegen het einde van de vorige eeuw nog uit. AL WAAR Flora op kan roemen ziet gij hier in 't puik van bloemen, en Europa daarop fier stichtte Flora's bloemtroon hier, Hier aan Hollands scheeprijk Spaame gaf ze aan Haarlems oorden gaarne, al wat men op het waereldrond van gebloemt behoorlijkst vond. MET DEZE schone dichtx-egels stak Joannes le Franq van Berkhey de loftrompet op de bollenvelen in Haarlem en nabije omgeving, waarover hij eertijds in vervoering i-aakte. Zou de lyrische heer Le Fx-anq van Bei-khey in deze tijd hebben geleefd, dan zou hij vermoedelijk veel soberder woorden hebben ge kozen. Want langs Spaai-ne's boorden is niet veel meer van „Flora's bloemtroon" te zien. Waar vx-oeger de kleine bollen- veldjes van de Haarlemse kwekers lagen, ziet men nu haast overal huizen. De stad is steeds maar gegroeid en heeft de kwekers in zuidelijke richting vex-drongen. Eén kwekerij heeft zich nog in Haarlem kunnen handhaven, die van Van Tu- bex-gen's bloembollen- en zaadhandel tussen Koninginneweg en Leidsevaart. Di\ E. H. Krelage schrijft in zijn standaardwerk over de bloembollencultuur over de gx-ote groei, die de bloembollen cultuur na 1880 heeft doorgemaakt. „Een halve eeuw later waren alle firma's op één na uit Haarlem verdwenen en in het eens zo bex-oemde centrum der hyacintenteelt, Overveen,- werd nog slechts een enkele firma aangetroffen De gronden aan de stadsrand leenden zich goed voor de bollenteelt. Al gauw nadat de bollen in West-Europa wax-en ingevoerd ontstond er een zekere handel in. „Wortelsnijders" reisden stand en land af om altijd maar nieuwe en betere vindplaatsen van de gewassen te vinden. Apothekers zorgden eveneens voor de verspx-eiding van de bollen en al gauw ont stond een sterke belangstelling voor het nieuwe produkt. Zelfs zo dat het een mode-artikel werd. Haarlem werd een centrum voor de teelt van tulpen. En spoedig bevonden zich hier handelaren, die de faam van hun produkt door geheel Europa verspreidden. En de jai'en door is de stad aan het Spaarne het centrum van de bloembollen- handel gebleven, ook toen de kwekers de nog niet in cultuur gebrachte gronden tussen Haarlem en Leiden hadden opgezocht. Namen van Haax-lemse kwekex-s en handelaren werden jaren lang om hun goede faam in buitenlandse catalogi genoemd Een bekende kweker was Barend Cardoes, die zich gevestigd had aan de oostzijde van de Kleine Houtweg. Bekende namen van kwekers uit vroeger jai-en zijn ook die van Voorhelm, Gijsbert Verpoorten, Huybert Langendijck en Jan Bolt. Zij dreven handel met het buitenland, voornamelijk xrxet Duits land. Zij wonnen nieuwe bollen en deden deze tegen soms zeer hoge prijzen van de hand. Geleidelijk raakte het buitenland ervan overtuigd dat Holland „een goed teelland" was. Een on aangenaam nevenverschijnsel van de handel was dat bedrog wel eens voorkwam, soms zo erg dat buitenlandse handelaren hierover hun nood klaagden. Een Duitse vorst wilde het zijne eens weten van het succes der Hollandse tulpenteelt en stuurde daarom drie vertegen woordigers naar deze contreien. De drie heren zagen hier de nog niet volgroeide bollenvelden en gingen terug naar Duits land met de conclusie dat „klimaat en bodem in Holland uiter mate gunstig voor de teelt van bolgewassen waren". In 1768 bracht stadhouder Willem III met zijn echtgenote een bezoek aan Haarlem. Hij bezocht de bloemisterij van Nico- laas van Kampen bij de Kleine Houtweg en had ook veel be langstelling voor de andere tuinen. Dg Franse revolutie bi-acht .veel veranderingen. De bollen waren niet alleen meer voorbehouden aan de allerrijksten. Jaar na jaar nam de handel in bollen toe. Rusland, Amei-ika en Zuid-Afrika begonnen zich hoe langer hoe meer voor dit pro dukt te interesseren. Kwekerijen wei-den groter en werkten zich uit de nauwe begrenzing van de stad Haarlem. Ten zuiden van de stad lagen zo'n x-uim een eeuw terug in Hillegom, Lisse en Noordwijk nog slechts hier en daar wat vex-spreide kwekerijen. Toen door de bouw van een nieuw stoomgemaal de stand van het grondwater in Hillegom, Lisse en omgeving belangrijk werd verbeterd, kon de uitbx-eiding van het bollenareaal na 1880 daar plaatshebben. Binnenduinen werden afgegraven en vielen ten offer aan de teelt van het „bloeiend goud". De bloembollenstreek kreeg haar naam echter1 pas, toen de teelt van tulpen, hyacinten enz. reeds over de gehele wereld beroemd was geworden. In de kantine van het postgebouw aan de Baljuwslaan in Haarlem is de heer G. Molenaar-, besteller I bij de P.T.T., giste ren hartelijk gehuldigd naar aanleiding van zijn veertigjarig dienstverband. De jubilax-is, die in gezelschap was van zijn echtgenote, werd eex-st toegesproken door de heer L. W. M. van Beeck, adjunct directeur van het postdistrict Haarlem, die de heer Molenaar als blijk van waax-- dering de oorkonde voor veertig jaar ti-ou- we dienst met de gebx-uikelijke gratifica tie overhandigde. De héér C. A. L. Trom melen vestigde hierna de aandacht op de vex-diensten van de heer Molenaar voor het bedx-ijf en diens pi-ettige pei-soonlijke eigenschappen. Namens de A.B.V.A. spx-ak de heer P. Gel dof een woord van dank, dat hij vei-gezeld deed gaan van een wekkerklokje. De waarderring van de collega's van de afdeling Expeditie wex-d ovex-gebx-acht door de heer J. H. v. d. Stey- len, die een bloemstuk schonk. Namens het Jubileumfonds bood de heer H. Plant een televisietafel aan en ontving mevi-ouw Molenaar een boeket bloemen. Na het dankwoord van de heer Molenaar hebben velen van de gelegenheid gebruik ge maakt hem geluk te wensen met zijn ju bileum. Op donderdag 24 maart beleggen de oudercommissies van de montessori-kleu- terschool en de xnontessori lagex-e school in Haarlem een avond ter kennisxnaking met deze vorm van onderwijs. In laatstgenoemde school Wilgenstraat, hoek Delftlaan zal om acht uur eerst een kinderforum, bestaande uit leerlingen van de lagere school, enkele vragen beant woorden. Vex-volgens kunnen de aanwezigen vra gen stellen aan een „echt" forum, waarin zitting zullen hebben mevrouw dra. C. J. Niekerk-Blom, lerares biologie; B. W. Lin deboom. kinderarts; mevrouw S. Boer- Berg. pl.v. hoofdleidster van de kleuter school; P. van Zandwijk, hoofd van de lagere school en drs. H. C. Vernout, voor zitter van de oudercommissie van de kleu terschool. Na de pauze worden de aanwezigen in de gelegenheid gesteld zelf met het mon- tessorimateriaal te wei-ken. Prof. dr. G. Ch. Aalders te Heemstede, rustend hooglex-aar van de Vrije Universi teit te Amsterdam en oud-testamenticus van internationale reputatie, hoopt vrijdag zijn tachtigste verjaardag te vieren. Ge durende tal van jaren nam prof. Aalders een vooraanstaande plaats in bij de gere formeerde kei-ken. Gerhard Ch ai-les Aalders werd 25 maart 1880 geboren in Londen als zoon van wijlen ds. G. J. D. Aalders. Hij bezocht de gym nasia te Kampen en Gouda en studeerde aan de Vx-ije Universiteit zowel theologie als klassieke letteren. In beide vakken deed hij kandidaatsexamen. In 1903 aan vaardde hij het predikambt in de gerefor meerde kerk van Tzummarum (Fr.), welke standplaats hij in 1911 met Ex-melo ver wisselde. Dat jaar promoveerde hij aan de V.U. tot doctor in de theologie op een proefschrift getiteld „De valse profetie in Israël". Na in 1912 te hebben bedankt voor een benoeming tot hoogleraar te Kampen volg de in 1920 die tot hoogleraar in de exegese en canoniek van het Oude Testament aan de V. U. Dr. Aaldei-s inaugureerde met een rede over „Tijkentering in de oud-testa- mentische wetenschap". Tot 1 oktober 1950 heeft prof. Aalders te Amsterdam gedo ceerd. Prof. Aalders heeft tal van functies be kleed. Hij is thans nog voox-zitter van de „Vex-eniging tot opvoeding en verpleging van idioten en achterlijke kinderen", waar van een vijftigtal stichtingen uitgaan. Hij was onderméer voorzitter van de Bond voor gereformeex-de jeugdorganisatie en van de coinmissie voor de vertaling van het Oude Testament vanwege het Neder lands Bijbelgenootschap. Zijn verdiensten vonden erkenning door zijn benoeming tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw. U kunt het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 273107 ten name van Haarlems Dagblad. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is 7,65, post- abonnees f 3,15. U kunt het ons gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzenden vóór het eind van de maand, voor zien van uw juiste naam en adres. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Indien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorg adres van de krant vermelden? Voor automatische girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking. In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de giro-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE Op zatex-dag 9 en zondag 10 april houdt de wandelsportver. VIOS in Sassenheim haar eex-ste jaarlijkse wandeltocht door de bloeiende bollenvelden, over de afstanden 5, 10, 15, 20 en 25 km. De 20 en 25 leidt o.a. langs de „Keukenhof". Gestart wordt zaterdag om twee uur en zondag na tien uur bij het KSA-gebouw aan de Hoofdstraat in Sassenheim. Iedere deelnemer ontvangt de speciaal hiervoor ontworpen medaille. Voor groepen zijn extre groepsprijzen beschikbaar. Men kan inschrijven bij: de heer L. Pas- schiei-, Molenstx-aat 17, Sassenheim, mej. J. Kuypers, Kex-kstraat 84, Nooi-dwijkei'hout en mej. L. Grimbei-gen, Wagendwarsstra. 19 in Lisse. (Verkort weergegeven) Fancy fair. 't Lijkt even nodig een misverstand weg te nemen. Hier en daar zegt men: ,,'t Is meer handig dan spoi-tief een vijfde deel van de opbrengst van een fancy-fair te bestemmen voor: „Doe- Open"-actie;- "Tachtig pereent vloeit 4n eigen kas! Men spekt deze dus door een •zeer bekende landelijke actie te mis- bx-uiken!" Antwoord hiex-op: 't Is niet de eerste keer, dat de Anker-Clubhuisleiding in 't voorjaar een fancy-fair organiseex-t. Zonder „Doe-Open"-actie was deze fancy- fair er toch op 25, 26 en 27 maart gekomen. Om tot uitdrukking te brengen, dat ook bestuur en leiding van 't Anker-Clubhuis werk met deze actie sympathiseei't, heb ben zij toestemming gevx-aagd èn grif ge kregen, om dit jaar 20 percent van de op brengst af te zondex-en voor de vluchte lingen-actie. J. v. d. MOLEN, voox-zitte. Anker-Clubhuiswerk Advertentie en voel U weer kiplekker! Ondergetekende Naam: Straat: Plaats: wenst zich met ingang van te abonneren op HCIQrlSmS DdGblCtCl OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 3 7.65 per kwartaal of f 0.59 per week Doorhalen wat niet verlangd wordt. Handtekening: Z(j die zich met ingang van 1 april 1960 per kwartaal abonneren, ontvangen de nnmmers tot en met 31 maart I960 gratis Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonnee" dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 6