VERZEKERINGEN RIJPMA gfe Hillegommer leidde controledienst om de (bollen) tuin MODE Anker clubhuis werk groeit uit zijn huidige behuizing Grootscheepse actie om ton bijeen te brengen voor nieuw clubhuis Agenda voor Haarlem en de IJmond Voor te veel kweken f 2500 boete Vele bollenbedrijven werken onrendabel Grote opdracht voor A'damsche Ballast Mij. gnet Geen doorberekening van loonsverhoging Drie doden in het verkeer Lemaire en Beumer Perzische Tapijten handgeknoopte Smyrna V eisendJmuiden Beverwijk Eerste kievitsei in Noordholland ECONOMISCHE POLITIERECHTER Kerkelijk Nieuws Steradent reinigt en desinfecteert f 1,25 Jaarvergadering Haarlemse Reddingsbrigade de geluidsband met studio-zuiver geluid! Steenvoorden eerste in Lenterit van De Kampioen Gewonde automobilist liep na botsing weg UIT STAD EN STREEK WOENSDAG 23 MAART 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Het Haarlemse Ankerclubhuiswerk dreigt uit zijn behuizing in de Lange Mar- garethastraat te groeien. Dit Haarlemse jeugdwerk, dat een onderdeel is van de landelijke Stichting Ankerwerk, ontvangt in de Lange Margarethastraat gemiddeld per jaar zo'n zeshonderd kinderen uit de binnenstad, aangevuld met een groot aan tal „losse" instuivertjes. Het clubhuis is dan ook iedere dag van half vier tot half tien geopend, tijdens welk deel van de dag een dertigtal onderwijzers, aanstaan de onderwijzers en onderwijzeressen, als mede enige jeugdleiders, leiding geven aan de vrijetijdsbesteding van die kinde ren van 4 tot 20 jaar, die zich thuis moeilijk alleen kunnen vermaken. Het clubhuis heeft een open deur voor die jongens en meisjes, die zin hebben in een goed gesprek of in allerlei activiteiten, variërend van ballet tot sport en handen arbeid. Alleen het vroeger zo algemeen bekend „pitriet-werken" wordt niet meer beoefend Dit jeugdwerk zoekt buiten het huidige clubhuis een nieuwe mogelijkheid tot ver dere ontplooiing. Men wil hiertoe een nieuw clubhuis inrichten. Hiervoor is echter veel geld nodig. Sinds kort is op gericht de Vrienden Anker Clubhuiswerk- groepcommissie, kortweg V.A.C.-groep- commissie, bestaande uit een aantal jon gens en meisjes, die zich tot doel hebben gesteld voor het Ankerclubhuiswerk dit jaar nog een bedrag bijeen te brengen van maar liefsthonderdduizend gulden. Deze jongeren hebben daartoe enige plan nen ontworpen, waarvan enige beslist geen alledaags karakter hebben. Om te begin nen willen zij in het thans bestaande club huis in de Lange Margarethastraat een fancy-fair houden, die vrijdagavond om acht uur zal worden geopend door de Haarlemse wethouder van Jeugdzaken, de heer J. A. Schippers. De opbrengst van deze fancy-fair, die vrijdagavond, zater dag en zondag zal worden gehouden, zal voor één vijfde deel ten goede komen aan de „Doe Open"-actie ten behoeve van de vluchtelingen. Voorts wordt in de week van 11 tot en met 16 april een huis-aan-huis-collecte ge houden, die maandagmorgen 11 april op enigszins spectaculaire wijze zal worden ingezet. Die morgen om kwart voor acht zullen namelijk op de Grote Markt duizend duiven, afkomstig van duivenliefhebbers uit Haarlem en omgeving, worden losge laten. Iedere duif heeft aan zijn poten een briefje, waarop de eigenaar van de duif het vermoedelijke eindbedrag van de actie heeft ingevuld. De duif, die op deze wijze het bedrag het dichtst benadert, wint voor Advertentie gaffelt Leidsestraat 28, Amsterdam tel. 32735 Het kleine perzische tapijthuis met de grootste collectie goede Specialiteit: tapijten iedere kleur en afmering. tiMMi' Concertgebouw: Vandaag 20 uur: Con cert koninklijk mannenkoor „Caecilia". Stadsschouwburg: Vandaag en donder dag 19.45 uur: Operettegezelschap Diogé met „De huzaren van Villars". BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag 19 en 21.15 uur en donderdag 14 uur: „The horse soldiers", 14 jaar. Donderdag 19 en 21.15 uur: „Aparte tafels", 14 jaar. Frans Halstheater: Vandaag en donder dag 14, 19 en 21.15 uur: „Slaapkamer geheimpjes", 18 jaar. Lido Theater: Vandaag en donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „De roemrijke daden van Danny", alle leeftijden. Luxor Theater: Vandaag 20 uur: „Lilly en de gangsters", 18 jaar. Donderdag 14 en 20 uur: „Hamlet", 14 jaar. Rembrandt Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur en donderdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Charmants gargons", 18 jaar. Roxy Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur en donderdag 14.30, 19 en 21.15 uur: „The Black Swan", 18 jaar. Studio Theater: Vandaag en donderdag 14.15, 19 en 21.15 uur: „From here to eter nity", 18 jaar. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag 20 uur: „De dokter van Stalingrad", 18 j. Donderdag 20 uur: „De man met de was sen beelden", 18 jaar. TENTOONSTELLINGEN Bloemenheuvel (Bloemendaal): Tot 4 april dagelijks van 1017 uur, zondags van 14 17 uur: expositie tekeningen van Dirc Lin deboom. Galerie „Uittenhout" (Kleine Houtstraat): Tot 4 april dagelijks van 1117 uur: ex positie van werken van Kini Keiler. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1)' Tot 1 april dagelijks van 1022 uur: expo sitie van grafieken van Henk Huig. DIVERSEN Vleeshal: Donderdag 12.25 uur: pauze bijeenkomst: ds. G. Koch over „Heb ik nog rechten?" Vishal: Vandaag 2022 uur: beroepen- tentoonstelling. (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 18 maart.) WOENSDAG 23 MAART Thalia, 20 uur: „Het monster uit de riolen". Rex, 20 uur: „Casino de Paris". DONDERDAG 24 MAART Thalia, 20 uur: „Alexander de Groote" Rex, 20 uur: „Casino de Paris". WOENSDAG 23 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „So me like it hot". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Orfeu Negro". zijn eigenaar een prijs. De collectanten van de actie zullen een lange ankerketting met zich meevoeren, die bij het loslaten van de duiven zal worden doorgezaagd. Hiermee wil men het uitzwermen van de jeugd over Haarlem symboliseren. Zaterdag 16 april is er een straatcollec te. Aan Toon Hermans is gevraagd het beschermheerschap van de actie op zich te willen nemen. Men hoopt op deze wijze een bedrag bijeen te brengen, dat zo dicht mogelijk het streefbedrag van een ton zal benaderen. Vanmorgen is in het Provinciehuis aan de Dreef te Haarlem aan de Commissaris der Koninging in de provincie Noordhol land, dr. M. J. Prinsen, het eerste kievits ei dat dit jaar in de provincie is gevonden, overhandigd. Het ei was maandag in Broek in Waterland gevonden door de heer M. W. Haars aldaar. De aanbieding geschiedde in tegenwoordigheid van de burgemeester en een der wethouders van Broek in Water land. Het ei was geplaatst op een kussen, waarop de wapens van Noordholland en Broek in Waterland waren aangebracht. Dr. Prinsen onderhield zich enige tijd met de heer Haars, die een vogelkenner is en er dikwijls in de omgeving van zijn woon plaats op uittrekt om vogels te verkennen. Iïavenverkeer. In de week van 13 tot en met 19 maart zijn in de hoofdstedelijke haven aangekomen 146 schepen (345.356 b.r.t.) en vertrokken 152 schepen (368.781 b.r.t.). Advertentie VOOR BEDRIJF EN PRIVé Rio Grandclaan 53 - Overvcen - Telefoon 52955 Beëdigd Makelaar in assurantiën De economische politierechter in' Haar lem mr. J. D. Vink heeft vanmorgen een 49-jarige Hillegomse bollenkweker con form de eis veroordeeld tot 2500 boete of drie maanden hechtenis. Verdachte stond terecht omdat hij tussen augustus 1958 en augustus 1959 zonder vergunning 5,71 are teveel aan hyacinten heeft gekweekt. De opbrengst van dit stuk grond bedroeg on geveer tweeduizend gulden. Zowel de of ficier van Justitie mr. J. Wiarda als de politierechter nam het de bollenteler bij zonder kwalijk dat hij de controledienst om de tuin heeft geleid. Verdachte had ge kweekt op de vergunning van een tante en het initiatief daartoe was van verdachte uitgegaan. De tante, als vertegenwoordig ster van een vennootschap onder firma, was niet verschenen. Mr. Vink legde de vennootschap voor het verstrekken van een onjuiste opgave bij verstek overeen komstig de eis, een boete van 100 op. Aanvankelijk had de bollenteler ont kend. Ter zitting nog zei hij dat het feit dat hij teveel had gekweekt was gebleken bij een nieuwe meetmethode van het pro- duktschap. Twintig jaar lang was er op een andere manier gemeten. In het verloop van de zitting erkende hij zich aan een strafbaar feit te hebben schuldig gemaakt. De politierechter zei dat het vertrouwen volkomen zoek was. „Ik neem u uw ge drag zeer kwalijk. Dit zijn geen metho den", aldus mr. Vink. Hij sprak de bollen kweker vrij van de ten laste gelegde op zet, maar hij zei rekening te zuilen houden met de houding van verdachte die hem, zoals hij zei, helemaal niet sympathiek was. Export zonder vergunning Voorts veroordeelde de politierechter een Hillegomse bollenexporteur die in augustus 1958 zonder vergunning 23250 tulpenbollen naar België uitvoerde tot 600 boete, waarvan de helft voorwaar delijk met twee jaar proeftijd. De eis van de officier luidde 1000, waarvan de helft voorwaardelijk met dezelfde proeftijd. Verdachte was met de klant overeenge komen dat hij andere bollen zou sturen dan de bestelde. De afnemer ging hiermee akkoord als de bloemen maar dezelfde stengellengte, kleur en bloeitijd hadden. Het bedrijf remplaceerde, maar vroeg hiervoor geen vergunning aan van het produktschap. De getuige-deskundige van het produkt schap, mr. H. A. G. Hesseling, verklaar de dat de firma inderdaad „in de kleur was gebleven", maar voor 3500 bollen had zij een ander ras geleverd en daarvoor zou zij nooit vergunning hebben gekregen. Het bedrijf zou een voordeel van onge veer 500 hebben gehad. De officier van Justitie zei dat iedere vakman en zeker deze firma die al jaren exporteert weet dat men niet mag remplaceren zonder vergunning. Hij Jubileum. Op 1 april is het 50 jaar ge leden dat de heer H. A. Keip in het pand Koningstraat 16 in Haarlem, tegenover de Paarlaarsteeg, een optiekzaak opende. Deze brillenwinkel stond toen nog op naam van de vader van de heer Keip, de heer Oscar Keip, die reeds in Groningen een dergelijke zaak bezat. Tien jaar later, in 1920, werd de zaak verplaatst naar de Grote Houtstraat 137 waar Keip-Optiek sindsdien is gevestigd. De winkel werd en kele keren, het laatst in 1939, verbouwd en uitgebreid. Na de laatste oorlog heeft de mode zich steeds meer van de bril meester gemaakt. Vorm, kleur en uitvoering van tegenwoordig verschillen wel hemels breed van de lorgnetten, monocles, pince- nezs, facc-a-mains die vroeger in zwang waren. De voorraad van de hedendaagse opticien is rijk gesorteerd, aan de pasvorm en afwerking wordt bijzonder veel aan dacht besteed. Ook in de opticienswerk plaats heeft de automatisering haar intre de gedaan. De Nederlandse optische indu strie wint gaandeweg aan betekenis en de binnenlandse handel is niet meer als vroe ger uitsluitend aangewezen op de import. De heer Keip die oorspronkelijk instru mentmaker was specialiseerde zich latei- in het opticiensvak. Hij verbleef geruime tijd in het buitenland o.a. in Amerika om zich de nodige vakbekwaamheid eigen te maken en zich op de hoogte te stellen van de apparatuur die voor een moderne be drijfsvoering onontbeerlijk zijn. In de werkplaats van de heer Keip staan dan ook machines die tot de laatste op het gebied van de optiek behoren. Het handwerk is slechts tot het minimale beperkt. Onge veer vijfentwintig jaar geleden werd de heer W. Koetse aan het bedrijf verbonden. Deze heeft eveneens er toe bijgedragen dat Keip-Optiek tot een bekende Haarlemse zaak is uitgegroeid. betwijfelde of er opzet in het spel was, maar volgens hem was er toch sprake van grove nalatigheid- De gemachtigde van de vennootschap, mr. J. van der Plas uit Den Haag, zei dat de firma tijdens grote drukte heeft verzuimd het remplaceren aan het pro duktschap te melden. De naam van ons land is niet geschaad en de firma heeft weinig op de partij verdiend, doordat pas later de prijzen opliepen. Ook de tegen partij is niet benadeeld. In het volgende seizoen kreeg het bedrijf van deze klant zelfs een veel grotere order. De gemach tigde achtte kwade opzet niet bewezen. Er is alleen sprake van slordigheid en hij bepleitte een voorwaardelijke straf. Mr. Vink legde de vennootschap genoem de straf op. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Veen G. van Estrik te Nieuwland te Voorthuizen (2de pred.pl.) H. A. van Slooten te Oostwedde. Bedankt voor Driebergen (vac.-H. J. van Druten) Jac. van Dijk te Garderen. Aangenomen de benoeming tot vicaris te Ugchelen J. Th. Groot, vicaris te Har derwijk. Geref. Kerken Beroepen te Ulrum K. Sierink te Ooster- Nijkerk. Aangenomen naar Rijswijk (vac.-S. van Popta) S. A. Boonstra te Woerden, die be dankte voor Eindhoven (7de pred.pl.). Ds. J. van Dijk van Paramaribo is gis teren mét verlof in ons land aangekomen. Hij is bereid 's zondags voor te gaan -in de Dienst des Woords. Zijn adres is Fam. Van der Wiele, Griftstraat 24 III, Amsterdam- Zuid. Baptisten Gemeenten Bedankt voor Almelo IJ. Bosma te Arn hem. Geref. Gemeenten in Nederland Bedankt voor Bruinisse en voor Rhenen H. Ligtenberg te Rotterdam-West. Bedankt voor Klaaswaal M. Blok te Rijssen. Mening van accountant De heer K. Volder, accountant uit Am sterdam, heeft dinsdagavond getracht vele leden van de vereniging „Theorie en Praktijk" in „De Nachtegaal" te Lisse er van te overtuigen dat men pas weet of een bedrijf goed en rendabel werkt, als men gedetailleerde cijfers van zijn be drijf vergaart. Dit is met bijna geen be drijf in het bollenvak het geval. De rentabiliteit van de meeste bedrijven is slecht. Vele firmanten denken winst te maken, die er in werkelijkheid niet is. De heer Volder waarschuwde tegen het verko pen tegen marginale berekeningen, dus: kosten met nog wat erop om aan het ver koopbedrag te komen. Dergelijke bereke ningen zijn te grof en kunnen een be drijfstak ten gronde richten. Er is nogal eens critiek op de cijfers van het Landbouw-Economisch Instituut, waarop de minimumprijssystemen stoelen. Deze critiek is juist, want de heer Volder heeft enorme verschillen met de werke lijkheid ontdekt. Maar hij krijgt de boe ken van verscheidene zaken veel en lang durig onder ogen. En de mensen van het Landbouw-Economisch Instituut worden behandeld als controlerende belastingamb tenaren. Zij vergaren wat cijfers, weten de juiste gegeven niet te hebben en probe ren dan maar een zo zorgvuldig mogelij ke berekening op te stellen. De heer Volder gaf als zijn mening te kennen dat er meer wetenschappelijk ge schoolde mensen door de bollenbedrijven moeten worden aangetrokken; zoals: eco nomen en arbeidsanalisten. Als zo'n man voor een bedrijf te duur is, kunnen en kele bedrijven hem gezamenlijk aantrek ken. De spreker roemde het boekje „Betere werkmethoden in het bloembollenbedrijf" waarin op zeer begrijpelijke wijze het moeilijke onderwerp: de arbeidsmetho- diek is behandeld. Een klein deel van de aanwezigen bleek dit boekje echter te heb ben bestudeerd. Tot slot kwam de heer Volder tot de con clusie dat de kostprijzen vermoedelijk te verlagen zijn, als men deze prijzen maar precies kent, en dat men waarschijnlijk wat handel zou afstoten, als men zou we ten hoeveel winst of verlies eruit kwam. Advertentie IMP. OUD - HAARLEM Gift van Goeree. In het hoofdkan toor van het Rode Kruis in Den Haag heb ben de burgemeesters van Ooltgensplaat en Dirksland namens de bevolking van het eiland Goeree aan de vice-voorzitter van het Nationaal Rampenfonds, mr. W. F. Scnokking, een cheque van 24.227,— aangeboden voor de slachtoffers van Tuin dorp Oostzaan, Reeds eerder was door Goeree voor dit doel 12.000,gestort, zodat de totale gift van de eilandbevolking 36.600,bedraagt. De opbrengst der collecten op Goeree was per hoofd van de bevolking niet minder dan 2,09. Advertentie nu ook in handige tabletten gemakkelijk altijd de juiste dosis In een zaal van restaurant Brinkmann in Haarlem is dinsdagavond onder voor zitterschap van de heer Fr. Lodder de jaarlijkse algemene vergadering van de Haarlemse Reddingsbrigade voor Dren kelingen gehouden. In zijn openingswoord wierp voorzitter met genoegen een terugblik op het afge lopen jaar, waarna de secretaresse me juffrouw A. E. J. Bosse in een goed ver zorgd verslag het wel en wee der Briga de de revue liet passeren. Uit het verslag van de penningmeester bleek dat hij met de penningen het jaar rond had kunnen komen dankzij de jaarlijkse subsidie van de gemeente Haarlem. Bij de bestuursver kiezing werden de periodiek aan de beurt van aftreden zijnde leden met algemene stemmen herkozen. Bij de vaststelling van de contributie, werd besloten de huidige contributieregeling te handhaven waarbij een beroep op de leden werd gedaan daar boven een vrijwillige bijdrage van 1 te storten voor het jubileumfonds dat ge sticht wordt in verband met het 50-jarig bestaan der Brigade in 1963. De heer N. de Haan zag zijn functie van hoofdinstructeur wederom met een jaar verlengd. Bij de benoeming Technische Commissie werd in de vacatures ontstaan door het aftreden van mevr. A. Perry- Meyer en de heer Joh. M. Schmidt voor zien en aan de afgetreden leden dank ge bracht voor het vele werk in het belang der Brigade verricht. Medegedeeld werd dat de ere-voorzitter van de K.N.B.R.D de heer J. W. v. Gemen op 1 april zijn tachtigste verjaardag hoopt te vieren. Ver der zal op 19 april door de Brigade een olympische avond worden gehouden in de gymzaal van de Prins Bernhardschool Voorts wordt er medio april een district- E.H.B.O.-wedstrijd gehouden in Akersloot en zal verder onderzocht worden de mo gelijkheid om in de Westeinderplassen een lange baan prestatietocht te organiseren Aan het slot van de vergadering wekte dr. P. Roorda de leden op zich vooral te gaan bekwamen voor het kustwachtdiplo ma, aangezien de Haarlemse Brigade naar zijn mening ook tot de kustbriga- des behoort. Naar de directie van de n.v.' Amster- lamse BaUas^Maatschappjj meedeelt, heeft zij van het luinistéffd Van Binnenlandse Zaken, directie Nieuw-Guinea, een belang rijke opdracht gekregen waarvan de uit voering ruim een jaar zal duren. Het werk zal in totaal 7'-2 miljoen kosten. Onge veer 40 man Nederlands leidinggevend per soneel zal er bij betrokken zijn. Het werk betreft het vliegveld Mokmer op het eiland Biak geschikt tmaken voor het gebruik door de grote verkeersvliegtui gen met straalaandrijving. Advertentie Nu sfudio-geluid voor huiskamer-prijs PE Geluidsband POLYESTER VOORGEREKT Géén vervorming bij overmodulatie. Altijd schone, feil loos werkende mag neet koppen. Voorgerekt, dus volledig rekvrij. Nooit vouwen of knikken in de band. VRAAG FOLDER BIJ UW HANDELAAR. Het gerechtshof in Den Haag heeft van morgen arrest gewezen in een procedure over de vraag of een beschikking van het College van Rijksbemiddelaars, waarin de voorwaarde een loonsverhoging niet door te berekenen in de prijzen is opgenomen, geldig is. Het hof concludeert in zijn arrest dat een dergelijke beschikking wel geldig is. Het Hof heeft dit arrest vervroegd ge wezen, omdat deze kwestie thans actueel is. De n.v. Machinefabriek en Constructie- werkplaats Hensen in Rotterdam had aan de n.v. Heinrich Hanno en Co. n.v. te Rot terdam twee havenwipkranen geleverd. Zij had de prijs naderhand verhoogd omdat het College van Rijksbemiddelaars in maart 1956 over 1955 een loonsverhoging van drie percent had toegestaan. Het Col lege had echter als voorwaarde gesteld dat deze verhoging niet in de prijzen mocht worden doorberekend. De n.v. Heinrich Hanno had bezwaar tegen deze hogere prijs gemaakt. Het Hof overwoog in zijn arrest dat het College van Rijksbemiddelaars geen ver bod tot. doorberekening in zijn beschikking had opgelegd, maar slechts een voorwaar de had verbonden aan de toegestane loons verhoging. Er was geen plicht tot nako ming van deze voorwaarde gesteld. Niet- nakoming zou slechts de vergunning tot loonsverhoging doen vervallen. Deze voor waarde. aldus de overweging van het Hof, strekt ter bescherming van een belang dat in wezen identiek is, althans ten nauwste verband houdt met het belang, ter wille waarvan het College zijn bevoegdheden heeft verkregen. Het systeem van de loon- beheersing is om inflatie tegen te gaan. Het College van Rijksbemiddelaars heeft zijn bevoegdheid niet gebruikt voor een ander doel dan waarvoor het deze heeft gekregen. Het heeft juist beoogd hetzelfde belang te beschermen als waarop de over heidsbemoeienis is gericht. Het Hof con cludeert daarom dat de beschikking in haar geheel geldig is. De Heemstecdse semi-prof. Steenvoorden heeft de „Lenterit" van de Haarlemse wie lerclub „De Kampioen", die zondag in het „Van der Aartsportpark" werd verreden, in zjjn voordeel beslist. Hjj zegevierde in de eindsprint over Buis en Blommaert. Samen met Koger en Jansen waren Steenvoorden, Buis en Blommaert al na zes van de vijftig ronden uit het peloton ont snapt. Deze vijf vroege aanvallers hebben het verdere verloop van de strijd volkomen beheerst en bezorgden reeds na achttien ronden de eerste renners een ronde ach terstand. Kort daarna moest Jansen zijn leidende positie prijsgeven. Ook Koger heeft de opmars niet met succes kunnen volbrengen, want met nog zeven ronden te rijden moest de gevreesde sprinter „af haken". Van de drie overgebleven kop lopers streed vooral de jonge amateur Blommaert een verkwikkende strijd, maar zijn demarrages konden de routinés Steen voorden en Buis niet ernstig verontrusten. Zij hielden Blommaert in toom en gaven hem ook in de sprint geen kans om hen te verrassen. De Vijfhuizense renner Van Tintelen, die zijn uiterste best heeft gedaan om de kop groep te bereiken, kreeg voor zijn moedige strijd de prestatieprijs toegewezen. De ren ners Buis, Straver en Vaars zouden aan vankelijk in de Belgische „kattekoers" starten, doch moesten door vervoersmoei- lijkheden thuis blijven. De uitslag luidde: 1. P. Steen voorden (Heemstede), de 50 ronden (circa 60 km) in 1 uur 38 min. en 17 sec.; 2. H. Buis (Vijf huizen), 3. W. Blommaert, 4. H. Koger; 5. op 1 ronde: C. Jansen, 6. K. van Tintelen (Vijfhuizen); 7. A. Straver, 8. op 2 ronden: E. Riethoff; 9. R. Hendriks, 10 H. Peters (Heemstede). C-klasse: 1. Ramakers; 2. Krijgsman: 3. Phillipo; 4. Willemse, 5. Post; 6. Stevens; 7. v. Leuffen; 8. R. Wagner; 9. W. Wagner; 10. Schenk. Op de rijksweg Amsterdam-het Gooi zijn nabij Diemen twee personenauto's in voile vaart tegen elkaar opgebotst, doordat een hunner, in de richting Amsterdam rijdende, bij het passeren van een andere wagen op de linkerweghelft belandde, waardoor een aanrijding met een tegenligger niet meer te vermijden was. Twee inzittenden van deze laatste auto, de 57-jarige heer Brink en zijn 72-jarige schoonmoeder mevrouw Visser, beiden uit Zutphen, waren op slag dood. De derde inzittende, echtgenote van de heer B., is ernstig gewond in een zieken huis opgenomen. Beide auto's werden zeer zwaar bescha digd. De bestuurder van de eerstgenoemde auto, C. H. uit Amsterdam, was na het on geval aanvankelijk niet te vinden. Hij is later in zijn woning aangehouden. De man was ondanks zijn vrij ernstige verwondin gen terstond na de botsing weggelopen. Een automobilist heeft hem latér opgenomen en naar huis gebracht. Aan de Achterweg te Norg is een ongeval gebeurd dat het leven heeft gekost aan de 20-jarige H. Gritter, uit Winde, gemeente Vries (Drente). Gritter bestuurde een trek ker waaraan een aanhangwagen met afval was gekoppeld. De jongeman maakte de aanhangwagen los waarna deze omsloeg en op hem viel. Toen men hem bevrijd had was hij reeds overleden. Jubileum. Op dinsdag 29 maart zal de heer Fr. van Kampen. Vooruitgangstraat 1, Haarlem de dag herdenken, dat hij veertig jaar geleden in dienst trad van het auto mobielbedrijf Gebr. H. en F. Kimman. De heer Van Kampen, die thans bedrijfsleider is zal op 29 maart des morgens om el.' uur gehuldigd worden. (Shows, snufjes en alles wat verder In het domein der vrouw dagelijks aan de orde komt) De show, die modehuis Laila gisteren in de tuinzaal van het Concertgebouw pre senteerde, was wel echt op de zomer af gestemd. Het waren nu niet de voorjaars pakjes, die het hoofdthema vormden (het voorjaar is immers al twee dagen oud, en in de mode is men altijd één seizoen vóór) maar echt zomerse jurkjes in frisse katoentjes: De zo ideale stof, die door allerlei fi nishes een veredeld aanzien heeft gekre gen en door de mooie dessinering voor velerlei doeleinden geschikt is. Zelfs voor een gekleed en feestelijk japonnetje, iets wat vroeger niet denkbaar was van een gewoon katoentje. Voor de grote maten waren er veel slankafkledende modellen, die met veel in stemming ontvangen werden. Zelfs tery- lene plooi-rokken, die strak over de heu pen vielen, bleken zeer geschikt voor de wat zwaardere vrouw. Mooi daarin waren de minicare blouses met ajour of open kant garnering, en ze zijn heerlijk in het dragen, want ze vragen maar weinig zorg, zoals de naam zegt. Voor de jongemeisjes was het sportieve genre goed vertegenwoordigd; de rok met blouse geeft altijd prettige mogelijkheden tot variëren en kan eventueel afgewisseld worden met één van de zomerse panta lons in klein ruit of streepdessin of in het prettige gentleroy. De blouses werden meestal als vestblouse óver de pantalon gedragen. Er waren enkele mooie Scan dinavische rokken in warme kleurencom binaties en bedrukte linnen japonnen met een zonnig Spaans dessin. De mooiste bij drage aan deze show vormden echter de stijlvolle regenjassen, die qua model en verwerking de plaats van een zomerman tel konden innemen. Met een afknoopbare witte piqué kraag, koperen knopen en een imprimé voering vertegenwoordigden ze een mooi genre regenkleding. Het was jammer van deze show, dat men het einde niet kon vinden. Men kan nu eenmaal niet urenlang geboeid worden door het zien van kleding. De mode moet nu ook weer niet een te belangrijk deel van ons be staan vormen. Kaf ij Nieuws in het kort Onderscheidingen voor uitvinders. Het Nederlands genootschap van uitvinders te Haarlem heeft met 31 inzendingen deel genomen aan de uitvindingententoonstel ling, de negende salon voor uitvinders, te Brussel. Dit genootschap behaalde met deze inzendingen 25 prijzen, en wel: de gouden plaque van de burgemeester van Brussel, vijf gouden medaililes, acht bronzen, drie zilveren en drie verguld zilveren medailles, alsmede drie eervolle vermeldingen. Forumavond. Op donderdag 24 maart des avonds om acht uur wórdt in de Montes- sori-kleuterschool op de hoek van de Wil genstraat en de Delftlaan in Haarlem een forumavond gehouden voor de ouders van de leerlingen van de Montessori-kleuter- school en de Montessori lagere school. Herstel. In het verslag over de straf zaak tegen een Haarlemse hoofdambtenaar opgenomen in de krant van dinsdag, werd de opgelegde straf niet geheel juist weer gegeven. Deze moet luiden: een geldboete van 400, subsidiair twee maanden hech tenis, waarvan 200 voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. Verdachte werd dus niet veroordeeld tot een voorwaardelijke hechtenisstraf van twee maanden, zoals wij abusievelijk vermeldden. Voetballersfeest. De voetbalvereniging ETO in Hoofddorp houdt zaterdag 26 maart haar jaarlijkse feestavond in hotel De Beurs in Hoofddorp. Medewerking ver lenen o.a. het Amsterdams Cabaret o.l.v. Dick Fiasco en het orkest De Hendrico's. Na afloop is er bal. Ned. Blindenbond. Donderdag 24 maart belegt de Ned. Blindenbond een propaganda-avond in de tuinzaal van het gemeentelijk Concertgebouw in Haarlem. Vertoond zal worden de film „De stoute schoenen". Voorts verleent medewerking de muziek-, zang- en toneelvereniging „Musicorda" o.l.v. Ab Douwes. Bonte avond. Het jeugdhonk ,,'t Doel punt" houdt zaterdagavond om zeven uur een „Bont Allerlei"-avond in de gym nastiekzaal Kleine Houtweg hoek Badhuis straat te Haarlem, waarvan de opbrengst ten goede komt aan de „Doe Open"-actie ten behoeve van de vluchtelingen Op het programma staan wedstrijdspelen, stok- kendans, hersengymnastiek, danscompe- titie en vrij dansen. Aanbesteding. Bij de directie wegen van de Rijkswaterstaat te Den Haag is aanbesteed het aanbrengen van een bitu mineuze verharding voor het gedeelte van weg no. 27 (Vianen-Breda-Belgische grens) van rijkswegenplan 1958, gelegen tussen de tijdelijke aansluiting met de rijksstraatweg VianenGorinchem en de kruising met weg no. 36 van het provinciale wegenplan van Zuid-Holland, met bijkomende wer ken onder de gemeenten Lexmond en Meerkerk. Laagste inschrijfster was de n.v. C. P. Zanen te Heemstede met een bedrag van 2.385.000. Speeltuinen vergaderen. Het Haarlems Speeltuinverbond houdt donderdag 31 maart zijn jaarlijkse algemene vergadering in het clubgebouw van de speeltuin DVS aan de Vondelweg hoek Roerdompstraat in Haarlem-Noord De vergadering begint 's avonds om acht uur.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 7