flfc werkefffi goedye&feed Haarlemmer is minder geneigd tot uitgaan in zijn eigen stad Zes maanden gevangenisstraf geëist voor diefstal bromfiets BUISMAN Vanaf 1 april 1960 na 1 uur gesloten Relatief hoog bioscoopbezoek HOFSTEE - SCHOENEN Agenda voor Haarlem en de IJmond Frans Vester met Danzi- kwartet naar Israel Districtskampioenschap pen kegelen in Haarlem Bevolkingsonderzoek in Heemstede bijna voltooid Actie voor ziekenhuis in Afrika N. Bakker veertig jaar bij de incassodienst Ere-expositie in Haarlem van werk van Kees Verwey 5 Vergeleken met inwoners van andere steden: Velsen-IJmuiden Beverwijk Heemskerk Diocesane studiedag voor aalmoezeniers van jeugdwerk zeqq-ts seAtóye, da. Overstekend jongetje oorzaak van ongeluk Dr. L. Coenen overleden HAARLEMSE RECHTBANK Verdachte: „Ik heb yt niet gedaan want ik zat die avond in de bioscoop Jaarverslag Vereniging verbetering lot blinden Caro van Eyck moet rust nemen g/b KOFFIE hoe ook gezet altijd heter viet Zangavond in chr. geref. kerk in Haarlem op 29 maart Vereniging van ouders van katholieke emigranten Burgerlijke Stand van Haarlem zijn de apotheken 's ZATERDAGSMIDDAGS Geopend zijn de apotheken die de nachtdienst verzorgen. Mr. B. Bouman voorzitter van „Het Witte Kruis" afdeling Bloemendaal VRIJDAG 25 MAART 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT De Haarlemmer is vergeleken met de inwoners van alle andere grote steden in het westen van het land het minst ge neigd tot uitgaan in zijn eigen stad. Dit blijkt uit de cijfers, die het Nederlands Economisch Instituut te Rotterdam heeft gepubliceerd bij het overzicht van het laatste kwartaal van 1959. In dit kwartaaloverzicht wordt vergelij kend cijfermateriaal verstrekt over de aantallen verkochte toegangsbewijzen voor vermakelijkheden. Per duizend in- ners staat Amsterdam hier aan de top wat betreft het aantal verkochte toe gangsbewijzen. Waarschijnlijk mede doordat vele Haarlemmers uitgaan in Amsterdam prefereren boven dat in hun eigen stad. Dit is tenminste de conclusie, die het N.E.I. uit de bestudering van het cijfermateriaal trekt. Opmerkelijk is echter, dat ondanks de nabijheid van Amsterdam het Haarlemse cijfer voor concertbezoek per duizend in woners niet beneden het gemiddelde van andere grote steden ligt en dat voor be- roepstoneelvoorstellingcn het Haarlemse cijfer zelfs boven dit gemiddelde ligt. Daar staat tegenover dat het bezoek aan sportuitvoeringen in Haarlem het laagste is van alle grote steden. Mede hierdoor vormt het bioscoopbezoek dat per duizend Advertentie Amsterdamstraat 29 Telefoon 12282 FORT SANDALEN vanaf maat 24 6 maanden garantie Oop op lostrappen Stadsschouwburg: Zaterdag 20 uur: De Nederlandse Comedie met „Tanchelyn". Zondag 20.15 uur: De Nederlandse Co medie met „Eerste liefde BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag en zaterdag 14, 18.45 en 21.15 uur, zondag 13.45, 16.15, 18.45 en 21.15 uur en maandag tot en met don derdag 14, 18.45 en 21.15 uur: „Rebecca", 18 jaar. Frans Halstheater: Vandaag en zater dag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.30, 19 en 21.15 uur, maandag 14, 19 en 21.15 uur, dinsdag 14 en 20 uur en woensdag en donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „Slaap- karhërgeheimpjes", 18 jaar. Lido Theater: Vandaag en zaterdag 14 en 19.30 uur, zondag 13.30. 16.30 en 20 uur en maandag tot en met donderdag 14 en 19.30 uur: „Analyse van een moord", 18 jaar. Zaterdag 23.30 uur: „Liefde is mijn beroep", 18 jaar. Zondag 11 uur: „Vrijheren van het woud", alle leeftijden. Luxor Theater: Vandaag 20 uur, zater dag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en maandag tot en met woensdag 14 en 20 uur: „Lino Venture", 18 jaar. Rembrandt Theater: Vandaag tot en met donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „En eeuwig zingen de bossen", 14 jaar. Zaterdag- en zondagmiddag óók een voorstelling om 16.15 uur. Zondag 11 uur: „Wen de Götter lieben", alle leeftijden. Roxy Theater: Vandaag en zaterdag 14.30, 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Een kogel gemerkt „X", 14 jaar. Studio Theater: Vandaag cn zaterdag 14 en 19.30 uur, zondag 13.30, 16.30 en 20 uur en maandag tot en met donderdag 14 en 19.30 uur: „The nun's story", 14 jaar. Zon dag 11 uur: „Ave Maria". Minerva Theater: Vandaag 20.15 uur en zaterdag en zondag 19 en 21.15 uur: „Notre dame de Paris", 18 jaar. Zaterdag 14.30 uur en zondag 14 en 16.15 uur: „Circus- bloed", alle leeftijden. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag tot en met zondag 20 uur: „Vrouwen ver dwijnen", 18 jaar. Zondag 14.30 uur: „A. en C. gaan naar Mars", alle leeftijden. TENTOONSTELLINGEN Bloemenheuvel (Bloemendaal): Tot 4 april dagelijks van 10 tot 17 uur, zondags van 14 tot 17 uur: Expositie tekeningen van Dirc Lindeboom. Galerie „Uittenhout" (Kleine Hout straat): Tot 4 april dagelijks van 11 tot 17 uur: Expositie van werken van Kini Keiler. „In 't Goede TJur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 april dagelijks van 10 tot 22 uur: Expositie van grafieken van Henk Ruig. DIVERSEN Vleeshal: Zaterdag 12.25 uur: Pauze bijeenkomst: Kapelaan P. van Zijp: „Gij zijn rechtvaardig en al uw werken zijn waarachtig". VRIJDAG 25 MAART Thalia, 20 uur: „De man, die verdwijnen moest". Rcx, 20 uur: „Te jong voor liefde". ZATERDAG 26 MAART Rex, 20 uur: „Te jong voor liefde". Thalia, 19 en 21.15 uur: „De man die verdwijnen moest". Patronaatsgebouw, 20 uur: Concert IJmuider Harmonie. Picter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, 1416.30 uur. VRIJDAG 25 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Hey ~>yhey girl!". W. B. Thea'ter, 20 uur: „De genadeloze reker". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Avon- •ur in Hongkong". ZATERDAG 26 MAART Bioscopen: als vrijdag. Marquette-théater, zaterdag en zondag 20 uur: „Singing in the rain"; zondagmid dag 14.30 uur: „Tom-Duim". bewoners niet hoger ligt dan het gemid delde voor alle gr.ote steden, in Haarlem zo'n groot percentage van het totale be zoek aan vermakelijkheidsinrichtingen. Uit de cijfers blijkt verder dat het be zoek aan vermakelijkheidsinstellingen in Haarlem als geheel genomen van 1957 op 1958 is afgenomen. Dit verminderde be zoek blijkt uit de meeste secotren van het openbare vermaak, behalve bij de biosco pen, waar het bezoek vrijwel constant ge bleven is. Hier heeft zich de vrij scherpe daling van 1956 op 1957 dus niet voortge zet. Het percentage bioscoopbezoek op het totaal van de vermakelijkheden nam zelfs toe van 69 in 1957 tot 77 in 1958. In dezelfde periode daalde het percen tage van het bezoek aan sportuitvoeringen van 10 op 8. Ook het beroepstoneel en de concertzaal trokken in 1958 in Haarlem aanzienlijk minder bezoekers dan in 1957. Zeer sterk gedaald is het bezoek aan „an dere" vormen van vermaak (variété, ca- zoek blijkt uit de meeste sectoren van het baret, danspartijen, verenigingsvermaak en tentoonstellingen). Vergeleken met de gemiddelde cijfers voor het gehele land geeft Haariêm een afwijkend beeld te zien. Bioscoopbezoek nam in het land 58 percent van het totaal in, vergeleken met 77 percent in Haarlem. Sportuitvoeringen hebben een landelijk percentage van 15, in Haarlem slechts 8. „Andere" vermakelijkheden maken lan delijk 24 per-cent van het totaal uit, in Haarlem slechts 9. Voor de aalmoezeniers van het meis jes- en jongensjeugdwerk beneden zeven tien jaar wordt maandag 28 maart in hui ze „Vrijverduin" te Bloemendaal een diocesane studiedag gehouden. Op deze bijeenkomst, die voor het eerst wordt ge organiseerd, zullen de aalmoezeniers zich beraden op het jeugdwerk en op de taak die zij daarin hebben. Het is de bedoe ling van deze studiedag een traditie te maken. De diocesane bijeenkomst begint 's mor gens met een inleiding door drs. J. van Hessen, verbonden aan het sociologisch instituut van de Rijksuniversiteit in Utrecht. Hij zal spreken over: de zin van het jeugdwerk voor de jonge mens. Hoofdaalmoezenier J. van der Meulen van de Katholieke Jeugdbeweging zal daarna zijn visie geven over: de pastorale betekenis van het jeugdwerk, 's Middags vormen beide inleiders een forum en zul len zij met de aalmoezeniers van ge dachten wisselen. De bisschop-coadjutor van het bisdom Haarlem, mgr. dr. J. Doodewaard, zal hierbij aanwezig zijn. Advertentie Ü8SSM& Advertentie Ballograf De Haarlemse fluitist Frans Vester zal binnenkort met het Danzi-kwartet een uit gebreide toernee door Israël maken. Op 30 maart vertrekt het gezelschap naar Is raël, waar men concerten zal geven in grote steden zoals Tel Aviv en Haifa en tevens in een groot aantal kibboets. Voorts staan er concerten voor de Is raëlische radio-omroep op het program ma. Frans Vester zal bovendien als so list optreden. Het Danzi-kwartet zal ruim drie weken in Israël blijen. Doordat donderdagmiddag om kwart over vijf op de Rijksstraatweg ter hoogte van perceel 616 in Haarem-Noord een vijf jarig jongetje plotseling de rijweg opliep is een 50-jarige Haarlemse fabrieksarbei der die op de bromfiets passeerde, geval len en zodanig gewond dat hij in het zie kenhuis moest worden opgenomen. Op het genoemde tijdstip reden ver scheidene bromfietsers naast en achter el kaar. Het jongetje liep tegen de bromfiets van een 54-jarige Haarlemse schilder. De ze week uit en kwam in aanraking met de fabrieksarbeider. Ook deze haalde uit en reed tegen de stoeprand. De man viel en moest met een hersenschudding en won den in het gezicht in het Grote Gasthuis worden opgenomen. Te 'Santpoort, waar hij de laatste tijd woonde, is op negentigjarige leeftijd over leden dr. L. Coenen, vroeger arts voor ze nuw- en zielsziekten te Haarlem. De thans overledene, die op 4 juli 1869 is geboren, heeft in Amsterdam geneeskunde gestu deerd. Op 14 maart 1898 slaagde hij voor het artsexamen en op 20 juli 1902 promo veerde hij tot doctor in de geneeskunde. Een lange reeks van jaren heeft dr. Coe nen praktijk uitgeoefend aan de Kleine Houtweg te Haarlem. Hij behoorde vele jaren tot het bestuur en vaste medewer kers van het Medisch Maatschappelijk Consultatiebureau voor Alcoholisme te Haarlem. Vandaag is zijn stoffelijk overschot in stilte te Westerveld gecremeerd. Zes maanden gevangenisstraf heeft de officier van Justitie bij de Haarlemse rechtbank, mr. II. Lagerwaard, donder dag gevorderd tegen een 43-jarige machi ne-bankwerker uit Haarlem wegens dief stal van een bromfiets. De bromfiets was op de avond van 3 december van het vorig jaar ontvreemd. De verdachte ontkende hardnekkig hem gestolen te hebben. Hij vertelde dat hij op een zondagavond voor een winkel in de Kruisstraat stond toen er iemand met een bromfiets aan de hand langs kwam. „Zo, heb je panne?" had verdachte gevraagd. „Er is altijd wat met die dingen. Ik wil 'm wel kwijt", had de ander gezegd Na enig heen en weer gepraat had ver dachte de bromfiets voor 175,- gekocht. „Ik heb die man z'n naam en adres nog opgeschreven", zei verdachte. Maar toen de politie na zijn aanhouding op dit adres ging informeren bleek de bewoner niets met de zaak te maken te hebben. De verdachte verklaarde verder dat hij de bromfiets nooit op donderdagavond 3 december kon hebben gestolen omdat hij die avond in een bioscoop zat. Hij zou dus een sluitend alibi hebben. Een filmopera teur in dienst van bedoelde Haarlemse bioscoop, bevestigde als getuige dat hij de verdachte kort voor het begin van de avondvoorstelling had gesproken. Ver dachte had hem geld ter leen gevraagd om een entreebiljet te kunnen kopen. De getuige had verdachte naar de directeur verwezen en die had hem inderdaad een vrij kaartje gegeven. Ook getuigde de filmoperateur dat hij verdachte in de pau ze van de filmvoorstelling had gezien. De president mr. H. J. Fex-werda: „Vreemd dat u toen geen geld had om een bioscoopkaartje te kopen maar enige da gen daarna had u wel 175 op zak om zomaar van een vreemde een bromfiets te kopen." Verdachte: „Ik had die avond in de bioscoop toevallig mijn portemonnee niet bij me, edelachtbare. Dat kan toch de bes te overkomen?". De officier van Justitie vond het ver haal van verdachte bijzonder ongeloof waardig. Het feit dat verdachte voor de aanvang van de filmvoorstelling was ge zien was volgens hem nog geen bewijs dat verdachte ook de gehele avond in de bioscoop had gezeten. Mr. Lagerwaard achtte het bewijs voor diefstal geleverd en eiste, rekening houdend met het niet vlek keloze strafblad van verdachte, zes maan den gevangepisftpf,w Uit het jaarverslag over 1959 van de af deling Haarlem en omstreken van de Ver eniging tot verbetering van het lot der blinden blijkt, dat deze vereniging vele blindeninstellingen heeft gesteund in het afgelopen jaar. Verscheidene blinden meld den zich voor ondersteuning aan, van wie vier in de loop van het jaar brailleschrift hebben geleerd. De vereniging heeft in het verslagjaar twee bandrecorders in bruik leen gegeven. In de samenstelling van het bestuur is geen wijziging gekomen. De raadsman van verdachte mr. M. D. Proper vroeg vrijspraak wegens gebrek aan bewijs. De bewijsvoering van de offi cier van Justitie berustte volgens hem louter op vermoedens. „Verschillende mensen hebben mijn cliënt op de avond van de diefstal in de bioscoop gezien. Hij kan dus toen onmogelijk die bromfiets hebben weggenomen". Overigens vond mr. Proper het niet zo vreemd dat zijn cliënt op straat een defecte bromfiets had gekocht van iemand die hem wel van de hand wilde doen. De president merkte op dat de bromfiets blijkbaar nog niet zo slecht was aangezien de verdachte hem op het Waterlooplein in Amsterdam voor ƒ285 had verkocht. Daarna was een particulier voor 430,- de eigenaar van de bromfiets geworden. De actrice Caro van Eyck, draagster van de Theo Mann-Bouwmeesterring en ver bonden aan de toneelgroep Theater, zal op doktersadvies minstens veertien dagen rust moeten nemen. Gepoogd zal worden de bijzondere voor stelling van Euripides' Iphigeneia in Aulis, morgen in Theater Gooiland te Hilversum in het kader van de manifestatie „Hellas" in Hilversum (waarin mevrouw Van Eyck de rol van Klutaimestra vertolkt) nog te laten doorgaan, maar in ieder geval- zal zondag in Gooiland in plaats van Hel- mann's „De kleine Vossen", een voorstel ling worden gegeven van J. B. in welk stuk de rol van Caro van Eyck door Elise Hoomans wordt overgenomen. Mevrouw Van Eyk heeft deze zomer een zware operatie ondergaan, die haar krach ten zeer heeft aangetast. Niettemin wilde zij zo spoedig mogelijk weer aan het wérk gaan. Het drukke leven en daarbij de emo ties bij de toekenning en uitreiking van de Theo Mann-Bouwmeesterring blijken thans teveel te zijn geweest. Advertentie ook als 't poederkoffie is Op dinsdag 29 maart zal in de christe lijk gereformeerde kerk aan de Raaks 18 in Haarlem een zangavond gehouden wor den waaraan medewerking wordt ver leend door het chr. geref. evang. zang koor „Looft Den Heere" uit Amsterdam, de chr. geref. zangvereniging „Laus Deo" uit Bussum en het nieuwe kerkkoor uit Haarlem. Solisten zijn W. F. de Moor (bariton), Guus Spaan (fluitist) en Teke Bijlsma (organist). Het geheel staat on der leiding van ds. J. P. Geels. De huldiging heeft op 1 april des mid dags om half vier plaats in het Chr. Mili- in Haarlem. Op woensdag 30 maart zal in Brinkmann te Haarlem des avonds om acht uur een bijeenkomst plaats hebben voor ouders en familieleden van katholieke emigranten. Men wil op deze avond trachten over te gaan tot de definitieve oprichting van de afdeling Haarlem van een vereniging, waarin ouders en familieleden van katho lieke emigranten onderling de diverse problemen kunnen bespreken. Het voorlopig comité bestaat uit de he ren J. G. Geven, voorzitter, H. J. Th. Bu- töt, secretaris en J. G. M. Jansen, penning meester. Advertentie De districts-kampioenschappen van de Koninklijke Nederlandse Kegelbond tus sen Alkmaar, Amsterdam en Haarlem zul len zondag gespeeld worden in het gebouw van de H.K.B. in Haarlem. Voor de strijd tussen deze Bonden werpt een vijftal da mes en een tiental heren. Het Haarlemse dames-vijf tal wordt gevormd door de da mes Boeltjes, Alberts, Smit, de Jong en Franzen; het heren-tiental door: Boeltjes, Winthorst, Steijsel, Bierman. Dreijer, Smit, Slenters, I-Iöck, De Jong en Hartog. Voor de clubkampioenschappen komen de kampioenen van deze 3 bonden tegen elkaar. Het vijftal van EVA werpt 3 banen tegen de club „Amsterdam" en WIK uit Alkmaar, terwijl het ODO-vijftal eveneens 3 banen speelt tegen IPIKÖ uit Amster dam en OZEK uit Alkmaar. Voor de persoonlijke kampioenschappen speelt de kampioene van Haarlem, mevr. A. Alberts, tegen mevr. Talsma (Amster dam) en mevr. Lust (Alkmaar). Wegens ziekte van de kampioen van Haarlem H. Meijer zal A. Hartog zijn plaats innemen tegen Talsma (Amsterdam) en Eickholt (Alkmaar). Inmiddels zijn ook de persoonlijke resul taten van de wintercompetitie in de H.K.B. bekend geworden, waarvan de voornaam ste zijn: Topklasse dames: mevr. Franzen, gemid delde 7,10. Heren: H. Meijer 7,24 (kampioen van Haarlem), 2. A. Hartog 7.23, 3. J. Wint horst 7,09, 4. R. Boeltjes 7,03. A-klasse Dames: kampioene van Haar lem mevr. A. Alberts 7,11, 2. mevr. Boel tjes 7,06, 3. mevr. Hagoort 6,71. Heren: 1. J. Mulder jr. 7,05, 2. H. Höck 7,03, 3. G. Smit 6.99, 4. W. Bruggcman 6.95. B-klasse Dames: mevr. N. Koning 6,60, 2 mevr. G. Kruijd 6.59. Heren: 1. H. Dreijer 7,26, 2. P. de Jong 7.23, 3. W. Steij sel 7,16, 4. J. Voetelink 6,84. C-klasse Dames: 1. mevr. van Lom 6,48, 2. mevr. v. d. Graaf 6,46, 3. mevr. Switser 6,33. Heren: 1. G. van der Peet 7,03, 2. R. Hellingman 6.81, 3. E. Hilarius 6,71, 4. P. Schuurmans 6,70. De kampioen van de B-klasse, H. Dreijer. smaakte de voldoening met het hoogste hout de competitie beëindigd te hebben, hoger zelfs dan de kampioen van de top klasse. Mede dank zij de assistentie van een aantal dames van het U.V.V., heeft het drie weken geleden in Heemstede begon nen bevolkingsonderzoek een bijzonder be- vx-edigend verloop. Van de zestien stand plaatsen konden er i"eeds negen worden afgewerkt, zodat men verwacht het ondei'- zoek op donderdag 31 maart te kunnen eindigen. Wat de animo hiervoor van de zijde der Heemsteedse ingezetenen betreft, verna men wij, dat slechts een klein pei'centage de oproep onbeantwoord laat. Voor hen die bericht van verhindering zonden, zal in de loop van april de gelegenheid wor den opengesteld zich alsnog te laten on- dei-zoeken. Vijfenzestig pei'cent van de in woners heelt aan de opi-oep gevolg gege ven, terwijl vijfentwintig percent bericht te reeds regelmatig onder controle te staan. Wanneer zij die zich lieten dooxdichten, na drie weken niets vernemen, kunnen zij ervan overtuigd zijn dat het met hun ge zondheid in orde is. Nu heeft men kunnen constateren dat er enige onrust ontstaat bij hen, die eventueel een nieuwe oproep voor ondei'zoek ontvangen. Wij kunnen hieraan toevoegen, dat hieiwoor geen en kele i-eden bestaat, omdat het in verreweg de meeste gevallen een mislukte of vage foto betreft. Deze nieuwe oproep dient dan. om de beti-effende foto te laten over maken. BEVALLEN van een zoon: 23 maart: M. C. A. Tamis-Kramer, I. Kroon van Diest-Holzhaus, S. W. J. Brok-Gordon; 24 maart: B. Breuker-Hart, L. de Graaff- Schulte. BEVALLEN van een dochter: 23 maart: M. Flipphi-Van der Veen, H. C. Dekker-Kroon. T. J. A. Rees-Aan de Kerk; 24 maart: E. M. Wesselingh-Bouwhuijsen, M. W. M. Braat-Van der Horst. OVERLEDEN: 22 maart: J. L. van Rig- tex-en-Oldenhof, 72 j., Leidsevaart; M. J. Benax'd, 80 j., Gasthuisvest; P. F. Everaardt 77 j„ Crayenesterlaan; .T. Bijlsma, 71 j„ Gasthuisvest; 23 maart: S. M. L. Zuui-en- donk-Bi'ockmeier, 83 j., Heussensstraat: A. van de Nouwland-Heijerman. 70 j., Reitz- straat; H. Uittenbosch, 88 j., Floraplein. ONDERTROUWD24 maart: II. W. Mei boom en C. M. Bank. GETROUWD: 24 maart: J. Septer en H. Magré, W. M. Out en A. M. Tangermann. VESTIGINGSBESCHIKKING BOEKVERKOPERSBEDRIJF De staatssecretaris van Economische Za ken heeft, in overeenstemming met zijn ambtgenoot van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, blijkens een heden in de staatscourant gepubliceei'de beschikking de Vestigingsbeschikking Boekverkopersbe- drijf 1958, alsmede de beschikking van 13 november 1959 tot verlexiging van de werking van' deze vestigingsbeschikking ingetrokken. Advertentie Donderdagavond hield de afdeling Bloe mendaal van de Noordhollandse Vereni ging „Het Witte Kruis" in hotel-café-res taurant „Roozendaal" in Overveen haar le denvergadering. Voor de laatste keer werd deze vergadering gepx-esideei-d door dokter H D. G. A. Immink, omdat deze zich wegens drukke werkzaamheden ge noodzaakt heeft gezien af te treden. Nadat de notulen waren goedgekeurd werd mr. B.Bouman tot nieuw bestuurslid gekozen. Vei'volgens nam de vice-voorzitter, mr L. S. Römelingh, namens het bestuur het woord en hij sprak dokter Immink op zeer waarderende wijze toe. Gedurende vijfen twintig jaar heeft de scheidende voorzit ter zijn beste krachten aan de afdeling ge wijd, waarvan negentien jaar als voorzit ter. Daarna bood mr Römelingh hem het erelidmaatschap van de afdeling aan, wel ke geste door dokter Immink zeer op prijs werd gesteld. Bij het voorlezen van het jaarverslag kwamen twee vacatures bij de gezinsver zorging naar voi-en. De rekening en ver- antwoording van de penningmeester en het verslag van de kascommissie moesten wegens ziekte van de penningmeester van de agenda geschrapt worden. Uit het ver slag van de algemene vergadering in Am sterdam bleek voorts dat er in Noordhol land ten opzichte van het overige gedeelte van het land weinig wijkgebouwen zijn ge sticht. Het bestuur voegde hieraan toe, dat het stichten van een behoorlijk wijk- gebouw voor de afdeling Bloemendaal zeer wenselijk, zelfs noodzakelijk is. Een nieuw gebouw zou het kruiswerk en het aantal leden ten goede komen. De belang rijkste punten van de algemene vergade ring, de pensioenregeling van de wijkver pleegsters en het ovei'gaan van „Heide- heuvel" naar de Stichting tot Exploitatie van Asthma-centra te Hilvei-sum. werden hierna met algemene stemmen aangeno men. Na afloop van de bijeenkomst heeft, het bestuur Mr. B. Bouman in besloten vergadering tot voorzitter gekozen en ten slotte heeft het van gedachten gewisseld over de mogelijkheid om tot het stichten van een wijkgebouw in Bloemendaal te komen. Broeders St. Joannes de Deo doen beroep op oud patiënten Als onderdeel van de hulp aan de onder ontwikkelde gebieden zijn sinds het vorig jaar de Broeders van Sint Joannes de Deo in Afrika begonnen met de bouw van een medisch centrum. Na een bezoek, dat een deputatie van hen aan verschillende ge bieden in Afrika heeft gebracht, kwamen zij tot de conclusie, dat medische hulp bijzonder hard nodig was in Sengarema in Tanganjika. In de zomer van 1958 trok een groepje pioniers naar Sengarema, waar onder de meest primitieve omstan digheden de gi-ondslag werd geiegd voor het medisch centrum. Vanaf de eerste dag bleek, hoe nodig hier hulp geboden moest woi-den. Van heinde en verre kwamen de patiënten, die tot dan toe behandeld wer den door een medicijnman. Ofschoon de congregatie, waartoe de Broeders behoi'en, een flink bedrag had gevoteerd om in de eerste kosten van de bouw te voorzien, di-eigden de financiële middelen weldra uitgeput te raken. Er zat niets anders op dan een bei-oep te doen op Nederland ter verkrijging van de noodza kelijke middelen. Er kwam éen landelijk comité tot stand, dat er in slaagde in ver schillende steden werkgroepen te organise ren. Op initiatief en onder bescherming van de burgemeester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers, werd zo'n werk- gi-oep in Haai-lem gesticht, waar de Broe ders van St. Joannes de Deo een zieken huis leiden. Eén der acties, die op stapel is gezet, betreft de oud-patiënten. Zij ont vangen dezer dagen een circulaire on der het motto S.O.S. Slag Om Senga rema. Daarin wordt op hen een beroep gedaan, de actie te steunen en de opname in een ziekenhuis voor de mensen van Sen garema even vanzelfsprekend te maken als in Haarlem het geval is. Van verschillende scholen is medewer king toegezegd. De hoofden zijn dezer dagen bijeen geweest in de aula van het ziekenhuis, waar burgemeester Cremers een klemmend beroep op hen heeft ge daan. Verschillende dia's werden vertoond om de schrikbarende nood in de onderont wikkelde gebieden, en vooral in Sengare ma, te illustreren. Op 1 april zal het veertig jaar gelei den zijn, dat de heer N. Bakker, admi nistratief hoofdambtenaar, in dienst der gemeente Haarlem trad. De jubilaris heeft de leiding over de buitendienstambtenaren die belast zijn met het opnemen der water-, elektrici- teits- en gasmeters .in de gehele stad. De heer Bakker, die i-eeds van de op richting af (1922) bij de incassodienst werkzaam is, heeft de uitbreiding van ta ken, waarmede deze dienst is belast, meegemaakt en hij heeft zich bij al die veranderingen op een uitstekende wijze aangepast. Buiten zijn dagelijkse ai'beid verricht de heer Bakker veel werk voor de gere- foi-meei-de kerk in Haai-lem. Vele jaren is hij voorzitter geweest van het college van diakenen. Onlangs is hij weer als diaken in de geïnformeerde kei-k te Haar lem-Zuid gekozen. Ook is de jubilaris enige jaren bestuurs lid geweest van de schoolvemniging „Groen van Prinsterer". Ter gelegenheid van de zestigste ver jaardag van Kees Verwey op 20 apihl aan staande zal in Haarlem een ere-expositie gehouden worden van 23 juli tot en met 4 september in de Vishal of Het Huis Van Looy. Deze expositie zal een selectie be vatten uit de aquarellen en tekeningen die van 23 april tot 12 juni in het museum Boymans-Van Beuningen zullen worden geëxposeerd.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 5