Horen en zien Miss Taxi en haar avonturen Fantoom in de bar ZONWERING PANDA EN DE TROETELTROEP ROM EN MIOE AVONTUREN VAN EEN HOND Drukproeven van VARA-radiogids aan „TV" verkocht? -PETSEN HOUDT U FIT! VIETS Go. Renault-Bestelauio's Fa. J. P. Sen ft Zoon ZATERDAG 26 MAART 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 13 radio ftelevisie h AANKONDIGINGEN EN NABESCHOUWINGEN Tweemaal Kroesjtsjev Parkeerplaatsen voor toeristen-bussen in Amsterdam GARAGE DEN HOUT De radio geeft zondag DOOR WILLIAM IRISH De radio geeft maandag T elevisieprogramma 33. Panda was erg boos op de inbreker. Ben jij nou een hulp!!" riep hij. „Je zou Ted en Ed terughalen, maar in plaats daarvan steel je piano's!" Klagelijk hui lend zette de inbreker de piano neer. „Ik heb zo'n spijt!" jammer hij „ik wil niet stelen. Maar als ik iets zwaars zie, kan ik het niet laten. Dan moet ik het optillen en dan neem ik hel mee! Ach, ach, waarom ben ik zo zwak?!" „Het is een schande!" riep buurman met over slaande stem.. „Jullie verstoren mijn nachtrust, klimmen door mijn ramen, ste len mijn pianodat neem ik niet langer!" „Ohohoho!" huilde de inbreker, „wees toch niet zo boos op me! Ik heb zo'n spijt! Voor straf ga ik houtjes hak ken!" Met deze woorden greep hij zijn bijl en begon verwoed de bomen in buur- mans tuin te vellen. Het was natuurlijk wel mooi, dat hij zoveel berouw toonde, maar buurman zag het anders.Mijn tuin!" schreeuwde hij, „vandalen! Die ven! Nu is het uit! Ik ga de politie bellen! In het gevang gaan jullie! Alle maal!!" Om vijf voor acht begon de NTS gister avond met een rechtstreekse reportage van Kroesjtsjevs aankomst bij de Parijse Opéra, en na het weekoverzicht kwam hij terug in een telerecording van zijn ont moeting met de diplomatieke pers in de Franse hoofdstad. Mr. G. J. B. Hilterman kreeg hierbij de gelegenheid, in plaats van Fidel Castro, de grimmige Russische gast in de huiskamers te introduceren en met een persoonlijke waardering uitgeleide te doen. Dit onderdeel van het AVRO-program- ma was uitstekend geënsceneerd: soms leek het alsof de heer Hilterman het Rus sisch van Kroesjtsjev zelf vertaalde. De Russische leider gaf uitgekookte antwoor den op uitgekookte vragen, maar over Berlijn liet men hem wel wat lang aan het woord hoewel hij een overbekend stand punt stond te herhalen. In het derde van „De Zeven Werken" (van barmhartigheid) wandelde Jan Brus- se met een gezellig babbeltje en een luch tig muziekje over de begraafplaatsen voor mens en dier in Parijs en omgeving en Bob Kroon vertelde daarna, tegen de ach tergrond van het Volkenbondspaleis in Ge- nève, oppervlakkig van de drie conferen ties die daar gaande zijn rover kernproe ven, ontwapening en zeerecht. Op de Perry Como Show volgde een in teressante voorbeschouwing op de Grand National te Aintree bij Liverpool, van waar vanmiddag de grootste steeple-chase ter wereld wordt uitgezonden. Beeldschermer Elke week heeft een lid van het perso neel van de n.v. De Arbeiderspers - zo deelt men van die zijde mede - een extra afdruk gemaakt van het zetsel van de Radiogids. Deze extra afdruk maakte hij ten behoeve van het weekblad T.V. Die af druk bevatte het radioprogramma. Hij heeft verklaard dat hij in de herfst van 1959 door een redacteur van genoemd weekblad is benaderd. Deze bood hem 40 gulden voor elke afdruk die hem in han den zou worden gespeeld. Voor deze ver leiding is de betrokkene bezweken. Gedu rende de laatste vier maanden heeft hij, naar hij aan de directie van de Arbeiders pers heeft meegedeeld, de redacteur van dat weekblad een afdruk van de Radio- gids overhandigd zodra het zetsel gereed was. Dat pleegt ruim een week voor de verschijningsdatum van het weekblad ver vaardigd te worden. Het betrokken perso neelslid is op staande voet ontslagen. Van de gedragingen van de redacteur van het weekblad zal bij de Justitie aangifte wor den gedaan. De hoofdredactie van het weekblad „T.V." deelt het A.N.P. mede, vooralsnog geen commentaar te kunnen geven op het bericht, dat door de n.v. De Arbeiderspers aan het A.N.P. is verstrekt. Een en ander schijnt ons echter zeer onaannemelijk, al dus de hoofdredactie. Het blad „T.V." zou namelijk geen enkel nut hebben van deze drukproeven, daar het reeds op vrij dagochtend negen dagen voor de verschij ningsdatum, sluit. „Het spreekt vanzelf dat ik een diep gaand onderzoek zal instellen", aldus de heer P. de Ruwe, de hoofdredacteur van het weekblad T.V., die wij om commen taar vroegen. „Het lijkt mij praktisch onmogelijk dat de zaak zich zo zou hebben toegedragen. Als hoofdredacteur weet ik immers hoe wij aan ons nieuws komen. Dat is tijdens het proces in Arnhem trou wens duidelijk uit de doeken gedaan. Maar zelfs al zouden wij die Radiogids- drukproeven in handen krijgen, dan zou den wij ze nog niet nodig hebben. Het blijft niettemin een vervelende zaak. Mijn radiaredacteur is van De Arbeiderspers afkomstig. Het zou kunnen zijn dat hij daar nog wel eens iemand heeft gesproken en zo langs zijn neus weg inlichtingen heeft gevraagd. Het is maar een veronder stelling. Dat alles zich heeft toegedragen als De Arbeiderspers beweert, lijkt mij onmogelijk. Ik geloof dat hier sprake is van een opgeblazen zaak". Advertentie De beste merken in alle modellen. ZIJÏ.WEG 39 - 41 TEL. 14308 Hoe welkom de toeristen ook mogen zijn in Amsterdam, de politie zal dit zomer seizoen niet kunnen dulden, dat autobus sen in de binnenstad worden geparkeerd. In het verleden werd met name hinder ondervonden van autobussen, die passa giers voor rondvaart-rederijen bij de stei gers afzetten en daar bleven wachten tot de rondvaart was beëindigd. In samenwerking met de rondvaartre- derijen heeft de politie een regeling in voorbereiding, volgens welke autobussen wel passagiers bij de steigers mogen af zetten of ophalen, maar in de tussentijd naar speciaal voor deze autobussen gere serveerde parkeerplaatsen moeten gaan om te wachten. Deze parkeerplaatsen zullen naar alle waarschijnlijkheid worden gevonden op de Westerdokskade en het Jonas Daniel Meyerplein. Advertentie Kom fris op en van Uw werk! 2425. Nee, dat had Mioe niet verwacht, en Rom ook niet. Hij vloog in 'n grote boog over de stapel planken heen en verdioeen uit het oog. Mioe zat in het gras; ze was door de schok van de wipplank gerold. Nu keek ze met grote ogen naar de kant, waar Rom zo plotseling was verdwenen. Rom! riep ze toen benauxvd. Waar ben je? Toen stond ze vlug op en liep om de houtstapel heen om te kijken, waar hij bleef... GARCIA DE LEON: Een vrouw achter het stuur van een Parijse taxi is niet zo'n zeldzaamheid, dat er beslist over geschreven moet worden. Madame Jeanne Calvet heeft het echter wel verdiend eens voor het voetlicht te worden gehaald. Als schoonste onder haar beroepsgenoten draagt zij sinds verleden jaar trots de titel Miss Taxi op haar hoge witte pet. Er danst een weelde van donkerblonde krxdlen onder dit teken van haar waardigheid vandaan; Jeanne is coquet genoeg om ze als pikant accent schijnbaar achteloos over haar linkerschouder te laten vallen. Geen van haar tweehonderdtachtig vrouwelijke collega's kan zo geraffineerd met haar charme omspringen als Jeanne Calvet en toch heeft nog nooit iemand van haar kunnen zeggen dat ze niet altijd tot het uiterste correct blijft. Monsieur Calvet, die eveneens een van de vijftienduizend Parijse taxis onder zijn hoede heeft, maakt zich daarover dan ook niet in het minst ongerust. „Ik heb er per slot van rekening zelf bij haar op aangedrongen taxi-chauf- feüse te worden," zegt hij. „Ze stond eerst in een winkel en dat beviel haar trouwens zelf op de duur niet." Zo'n besluit kan tamelijk gauw wor den genomen, maar dat betekent dan nog niet dat men de volgende dag meteen op vrachtjes wordt losgelaten. Een middenstandsdiploma wordt in Frankrijk voor geen enkel beroep nodig geacht, doch deugdelijke bewijzen van vakbekwaamheid worden er wel dege lijk gevraagd. „Als je een officiële vergunning wilt machtig worden, moet je je eerst door een massa ongelooflijk saaie stof heen- werken. De verkeersregels laat ik nog maar buiten beschouwing die hoort iedereen eigenlijk te kennen." Madame Calvet heeft thuis haar pet en dikke wollen trui verwisseld voor een jurkje, dat de gave ronding van een schouder verleidelijk toont. Zo is ze een moderne en elegante jonge vrouw in een omge ving, die tegelijk eenvoudig is en van smaak getuigt. In een hoek staat op een tafeltje een schrijfmachine; ik heb er bij het binnenkomen al even naar gekeken zou ze als Miss Taxi zoveel brieven van bewonderaars krijgen dat ze haar correspondentie daarop moet afdoen? „Nog afgezien van allerlei technische dingen, die je moet weten, is het nood zakelijk alle zesendertighonderd stra ten van Parijs in je hoofd te hebben. Op het examen moet je dan tien straat namen uit een hoed grabbelen en zon der haperen kunnen vertellen hoe je er langs de kortste weg naar toe rijdt." De huishouding van het kleine gezin de Calvets zijn tot nu toe kinder loos ondervindt van Jeanne's beroep geen moeilijkheden. De grote Parijse taxibedrijven („er zijn er die vijfhon derd wagens hebben lopen," vertelt ze) zijn onderling overeengekomen de vrou wen geen nachtarbeid te laten verrich ten. Zij mogen na afloop van de schouwburgvoorstellingen de laatste vrachtjes oppikken, maar daarna ke ren zij terug naar de garage. Slechts enkele vrouwen, die een taxi voor eigen rekening exploiteren, zijn soms wel ge noodzaakt ook in de nachtelijke uren hun mannelijke confraters concurrentie aan te doen. „Hebt u wel eens een ongeluk ge had?" „Nog nooit," antwoordt ze met haar liefste glimlach. „Laat ik dat nou maar als een gelukje beschouwen, hoewel" haar ogen tintelen ondeugend „de statistieken duidelijk aantonen, dat vrouwen minder verkeersongevallen veroorzaken dan mannen, ook als je het zuiver in verhouding tot de aantal len weggebruikers berekent. Ik hoop dat u dat nadrukkelijk in uw artikeltje wilt laten uitkomen. En dat brengt me op een volgend punt: de politie heeft in het algemeen veel meer met ons op dan met de mannen in het vak. Wat beleefdheid betreft kunnen ze van ons nog het een en ander leren en daardoor hebben wij bepaald minder last van geruzie en geharrewar." „Maar het komt natuurlijk wel voor dat u van u af moet bijten." Ze knikt. „O zeker. Je treft altijd heren die me nen dat een taxichauffeuse niet hele maal een fatsoenlijke vrouw kan zijn. Ik zet niet meteen mijn stekels op, wan neer een klant onderweg bijvoorbeeld zegt: „hier wil ik eruit, schat" of vraagt een glas wijn met hem te gaan drinken. Daar weet ik dan wel een antwoord op. En in de enkele gevallen dat iemand werkelijk handtastelijk wordt, is dit stukje speelgoed een probaat middel." Ze laat me het handvat van een rij zweep zien. „Ik heb het altijd binnen handbereik naast me liggen en het heeft me al een paar keer uit vervelende si tuaties gered, en bovendien het klinkt u misschien wat al te sensatio neel in de oren heb ik een wapenver gunning. Ik heb nog nooit gebruik hoe ven te maken van de revolver maar ik verzeker u dat ik er heel goed mee kan omgaan". De laatste opmerking is echt niet als een waarschuwing voor mij bedoeld. Ze staat op om mij iets in te schenken en laat de geladen revolver voor mij op ta fel liggen een bewijs van vertrouwen dat ik zeer apprecieer. Een „Madame Taxi" (zoals ze allen worden genoemd) behoudt een zekere vrijheid van arbeidstijd. De taxionder nemingen met grote personelen zorgen vanzelfsprekend voor een bepaalde rou lering, maar over het algemeen is de chauffeur of chauffeuse betrekkelijk zelfstandig. Met staat erop dat de wa gen tussen 's morgens zes en 's nachts één uur gemiddeld tien uur op de weg is. „Het bevalt mij het best zo vroeg mogelijk te beginnen, dan heb ik na vier uur nog 'n fijne lange avond. Ken nissen van ons. ook beiden in het vak, werken overdag van tien tot acht uur. Sommige chauffeuses met een eigen taxi prefereren daarentegen de nacht arbeid. De risico's van onaangenaam heden zijn veel groter verleden maand is een vriendin van mij beroofd maar je kunt wel meer verdienen. Een nachtchauffeuse maakt zeker tweemaal zoveel als ik. Mijn man en ik vragen ons alleen af wat je eraan hebt. Wat heb je op die manier aan je leven?" Ik krijg nu eindelijk de kans de ge heimzinnige schrijfmachine in het ge sprek te betrekken. „U besteedt uw vrije tijd ook niet volledig met winke len en het huishouden, merk ik." Jeanne Calvet volgt mijn blik. U moet beloven niet te lachen," zegt ze ernstig. „Ik heb er langzamerhand een gewoonte van gemaakt mijn klanten te bestuderen en na afloop van een rit teken ik mijn bevindingen op in een notitieboekje. Een paar avonden per week werk ik mijn aantekeningen uit en ik hoop nog eens een boek te publi ceren, waarvan ik de titel al heb: „Miss Taxi en haar avondturen." (Nadruk verboden Advertentie 1 ton 6700.—; IV2 ton ƒ6900.—. Laadruimte 7 tot 8 m3. Garantie 6 mnd. incl. arb.loon. Brandstofgebr. en onderhouds kosten zeer laag. Wegligging van de nieuwe typen, zowel leeg als geladen, als een personenwagen. HOOFDAGENTE HILVERSUM I. 402 m. 8.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.30 IKOR. 11.45 VPRO. 12.00 AVRO. 17.00 VPRO. 17.30 VARA. 20.00—24.00 AVRO. VARA: 8.00 Nieuws. 8.18 Gevarieerd progr. 0.45 Geestelijk leven, toespraak. VPRO: 10.00 Voor de jeugd. IKOR: 10.30 Hcrv, kerkdienst. 11.30 Vra- genbeantw. VPRO: 11.45 Berichten uit de kerken. AVRO: 12.00 Gram. 12.30 Sportspiegel. 12.35 Gram. 13.00 Nieuws en S.O.S.ber. 13.07 De toestand in de wereld, lezing. 13.17 Meded. of gram. 13.20 Gevar. progr. voor de soldaten. 14.00 Boekbespr. 14.20 Philharm.ork. en soliste. 15.20 Filmpraatje. 15.35 Madrigaal koor. 15.55 Lichte muz. 16.20 Mariniers kapel. 16.30 Sportrevue. VPRO: Gesprekken mei luisteraars. 17.15 De vluchtende mens, lezing. VARA: Soebkad uit de pot, hoorsp. voor de jeugd. 17.50 Nieuws, sportuitsl. en sportjourn. 18.30 Zi- geunerork. 18.55 Journalistenforum. 19.30 Cabaret AVRO: 20.00 Nieuws. 20.05 Theaterork. en zang 20.35 Anna Karenina. hoorspel. 21.15 Licht progr 21.45 Stemmingsbeelden uit het Franse leven. 22.00 Lichte muz. 22.15 Journ. en rep. bezoek Chroesj tjev aan Frankrijk. 22.30 Nieuws. 22.40 Gram. 23.10 Sportuitsl. 23.15 New York calling. 23.20 Nieuwe Fianse gram. 23.55 24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 8.00 NCRV. 9.30 KRO 17.00 IKOR. 19.00 NCRV. 19.45—24.00 KRO NCRV: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.30 Morgenwij ding. 9.15 Orgelspel. KRO: 9.30 Nieuws. 9.45 Gram 9.55 Inleiding hoogmis. 10.00 Hoogmis. 11.30 Gram 11.40 Utrechts Sted. Ork., koren en sol. 12.15 Ac tuele geloofsproblemcn. 12.30 Lichte muziek. 12.55 Act. 13.00 Nieuws. 13.05 De hand aan de ploeg lezing. 13.10 De Wadders. hoorspel. 13.30 Lichte muz. 14.00 Voor de jeugd. 14.30 Gram. 15.00 Spijt optanten in nood. Hun zaak onze zaak, lezing 15.10 Gram. 15.30 Muzikale lezing. 16.00 Sport 16.30 De profeet van de nabijheid Gods, lezing IKOR: 17.00 Voor de jeugd 17.15 Terugblik op de jaarlijkse loogdag. 17.45 Mensen, praatje. 18.00 18.40 W Advertentie Ber. 18.30 De Kerk aan h'et werk. fie oren 24) Lombard maakte een einde aan het oprakelen van deze herinneringen, omdat hij vreesde dat verhaal an ders eindeloos lang zou worden. Hij stond op. U herinnert het zich dus niet? U bent er zeker van, dat u het zich niet herinnert? Nee, ik herinner het me niet, dat weet ik heel ze ker. O'Bannon stak zijn hand weer uit naar het toto-for mulier en zijn pijp. Zijn vrouw stond vlak naast hem. Ze had Lombard al enige tijd met een speculatieve blik op genomen. Het puntje van haar tong verscheen even tus sen haar lippen. Zou het ons iets opgeleverd hebben, als hij het nog wist? Ach ja. ik geloof niet dat het erg geweest zou zijn, om iets voor u te doen, zo uw man het zich ten minste nog maar wist te herinneren. Hoor je dat, Mike? Ze begon op haar man te stom pen, als wiide ze hem aanvallen. Ze schudde hem krach tig bij de schouders heen en weer en gebruikte daarbij beide handen. Probeer het Mike, probeer het. Hij trachtte haar af te weren. Hoe kan ik dat nu, als jij mij heen en weer schudt als een lege roeiboot? Al zat het misschien ergens ach ter in mijn hoofd, jij schudt het er waarschijnlijk hele maal uit. Nu, ik hoor het al. Het is niets gedaan, zei Lom bard zuchtend. Hij draaide zich om en liep teleurgesteld de lange gang in. Haar stem sloeg over, terwijl ze op nieuw de aanval op de schouders van haar man inzette. Kijk, hij gaat weg! Oh, Mike, wat is er met je aan de hand? Die mijnheer wil alleen maar dat je je iets herinnert, en zelfs dat kun je niet! Ze moest haar te leurstelling gekoeld hebben op zijn toto-formulier en pijp. Er ontstond tenminste een hevig lawaai achter zijn rug. Mijn pijp! Mijn formulier! Ze twistten nog op luide toon, toen Lombard de deur achter zich sloot. Maar toen ving zijn oor een gejaagde en verdachte discussie op. Hij glimlachte betekenisvol en begon langzaam de trap af te lopen. Enkele ogenblikken later hoorde hij hollende voetstappen naderbij komen. De deur vloog open en O'Bannons vrouw riep opgewonden door het trappen huis naar beneden: Wacht, even, mijnheer! Komt u toch even mijn heer! Het is hem zo juist te binnen geschoten. Nog geen seconde geleden. O, werkelijk?, zei Lombard nuchter. Hij bleef staan en keek naar boven, maar maakte geen aanstal ten om de trap weer te beklimmen. Hij haalde zijn por tefeuille te voorschijn en wreef er enigszins uitdagend en verleidelijk over. -- Vraag hem, of zij haar arm in een zwarte of een witte draagdoek had. Ze relayeerde Lombards vraag. Er kwam een antwoord, dat ze aan hem doorgaf, enigs zins aarzelend echter. Witomdat ze uit ging, begrijpt u? Lombard stak zijn portefeuille weer weg, zonder haar geopend te hebben. Jammer, verkeerd aangesloten, zei hij luid en liep verder de trap af. HOOFDSTUK XII De veertiende, dertiende en twaalfde dag voor de executie Ze had al enkele minuten op de kruk gezeten, toen hij haar opmerkte. En dat was te merkwaardiger, daar er nog maar een paar mensen aan de bar zaten. Haar komst had eigenlijk veel opvallender geweest moeten zijn. Het bewees dan ook, hoe omzichtig zij naderbij ge komen moest zijn en hoe voorzichtig zij was gaan zit ten. Zijn dienst was net: begonnen, zodat zij slechts en kele ogenblikken, nadat hij achter de bar was gaan staan, binnen gekomen moest zijn. Alles wees erop, dat zij met opzet juist op dat moment aan de bar was gaan zitten, op hetzelfde ogenblik, dat zijn dienst begon. Ze was er nog niet geweest, toen hij het kleedhokje in een keurig gesteven jasje had verlaten en zijn blikken had laten gaan over zijn domein. Dit wist hij heel zeker. Toen hij iemand aan het andere einde van de bar een glas had toegeschoven was hij zich haar aanwezigheid pas bewust geworden. Hij liep op haar toen. En u, juffrouw? Ze keek hem nogal vreemd aan, vond hij. Maar nee, daarin moest hij zich toch vergis sen, dat moest hij zich verbeelden. Alle bezoekers aan de bar keken hem zo aan, als zij iets wilden bestellen. Maar tóch lag er in haar blik iets eigenaardigs en die indruk kreeg hij nog een tweede keer, nadat hij dat ge voel al van zich af had gezet. Het was een typische blik. Een oogopslag, die op zichzelf stond en waarbij de blik, waarmede zij haar wens kenbaar maakte, niets te maken had. Het was een blik voor hem, de man tot wie zij sprak, aan wie zij haar bestelling opgaf. Het was een blik, die inhield: Let op mij. Onthou mij. Ze vroeg om whisky en sodawater. Toen hij zich omdraaide om het bestelde te voorschijn te halen, bleven haar ogen op hem gericht. Hij had het vluchtige en moeilijk defineerbare gevoel, in verlegen heid te zijn gebracht, niet in staat te zijn die vreemde onderzoekende blik te kunnen verklaren, maar die ge dachten verdwenen weer even snel als zij bij hem waren opgekomen. Hij hechtte er niet veel betekenis aan. Het was plotseling gekomen en even plotseling weer verdwe nen. Zo begon het. Hij bracht haar het bestelde en draaide zich toen di rect weer om naar een andere klant. Een korte pauze van niets doen. Een pauze, waarin hij niet aan haar dacht, waarin hij ook weer vergat. Een pauze ook, waarin zij menselijkerwijs gesproken moest zijn gaan verzitten, waarin zij zich bewogen moest hebben, al had zij alleen maar haar hand ver legd, haar glas verzet of een blik geslagen in het zaaltje Maar niets van dat alles. Zij zat daar onbeweeglijk Even stil als een uit karton gesneden vrouw onbeweeg lijk op die kruk gezeten zou hebben. Het glas had zij niet aangeraakt Dat was blijven staan op de plaats, waar hij het had neergezet. Slechts haar ogen bewo gen. Die volgden hem waar hij ook ging. Wederom had hij korte tijd niets te doen. Hij beant woordde haar blik. Voor de eerste keer, sedert haar eigenaardig staren hem was opgevallen. Hij begreep, dat zij hem al die tijd aangestaard moest hebben, zon der dat hij dat bemerkt had. Hij voelde er zich onbe haaglijk onder. Hij kon er geen verklaring voor geven. Hij keek even in de spiegel of er soms iets niet in orde was met zijn jasje of zijn das. Maar nee, dat was het niet. Zo zag hij er altijd uit en niemand anders keek hem zo vasthoudend aan. Het was opzettelijk, daar kon geen twijfel aan bestaan, want haar blik ging waar hij ging. Het was geen glazig en dromerig naar binnen gekeerd staren in zijn rich ting. Daarvoor lag er te veel helderheid in die blik. Toen het hem eenmaal opgevallen was, raakte hij het eigenaardige gevoel, dat hem beslopen had, niet meer kwijt. Het bleef hem belagen en hij voelde zich niet helemaal op zijn gemak. Hij begon haar zelfs van tijd tot tijd zo tersluiks op te nemen, daarbij menende dat zij dat niet zou bemerken. Maar iedere keer dat zijn blik op haar viel, moest hij erkennen dat zij al naar hem keek, cn iedere keer, dat hij zijn ogen van haar af wendde, bleef zij hem aanstaren. Het vreemde gevoel, dat hij niet kon verklaren, werd steeds onaangenamer. Hij had nog nooit een menselijk wezen zo stil zien zitten. Niets aan haar bewoog Haar glas bleef onaange roerd staan als had hij het er helemaal niet neergezet. Ze zat daar als een jonge, vrouwelijke Boeddha, haar ogen ernstig en onafgebroken op hem gericht. Zijn gevoel van onbehaaglijkheid werd langzamer hand een gevoel van ergernis. Mij liep tenslotte haar richting uit en bleef pal voor haar staan. Geeft u niets om uw borrel, juffrouw? Het was bedoeld als een wenk, een bedekte aanspo ring om zich even te bewegen. Het mislukte. Ze sloeg er geen acht op. Haar stem was toonloos, haar antwoord nietszeggend. Laat het daar maar staan. De omstandigheden waren in haar voordeel, want ze was een jonge vrouw en van jonge vrouwen wordt niet verwacht, dat zij in een bar veel drinken, in tegenstel ling tot mannen, die juist wél veel moeten drinken om altijd welkom te zijn. Ze flirtte niet, ze was er niet op uit om haar whisky voor niets te krijgen, ze gedroeg zich niet onbehoorlijk. Hij was machteloos. (Wordt vervolgd) BESTEL VROEGTIJDIG UW MARKIEZEN - ZONSCHERMEN aluminium Jaloezieën Wij kunnen er NU de grootste zorg aan besteden Vraag vrijblijvend prijsopgave bij de oudste zaak van Haarlem en omstreken Nassaulaan 76 - Haarlem - Tel. 10743 Opgericht in 1378 heelt, horc, praatje. NCRV: 19.00 Nieuws uit, de kerken. 19.05 Samenzang. 19.30 De gelijkenissen van Jezus, lezing. KRO: 19.45 Nieuws. 2.00 De Katholiek en zijn gemeenschap, lezing. 20.15 Ge varieerd progr. 20.45 U bent toch ook van de par tij?. praatje. 20.55 Gemengd koor, volkszang en orgel. 21.25 Gram. 21.35 De zaakwaarnemer, hoor spel. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nieuws. 22.40 Avond gebed. 22.55 Muzikale lezing. 23.55 24.00 Nieuws. BLOEMENOAAL. 245 m. 9.30 ds. G. Toornvliet van Bloemendaal. 11.00 ds. G. van Duinen van Wassenaar (uitz. van de dienst voor belangstellenden op 13 maart om 7.30 uur). 2.45 Kinderdienst. 3.30 Prof. dr. G. C. Berk- ouwer van Amsterdam. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Liederen. 12.15 Amus.muz. 12.30 Weerber. 12.35 Amus.muz. (verv.). 13.00 Nieuws en weer ber. 13.15 Voor de soldaten. 14.00 Opera- cn bel- cantoconc. 15.00 Rep. voet.balwedstr. 16.45 Gram. 17.00 Sport cn nieuws. 17.05 Gram. 17.45 Sportuitsl. 17.50 Liederen. 18.30 Godsd. halfuur. 19.00 Nieuws. 19.30 Dansmuz. 20.00 Hoorspel. 20.50 Gram. 21.05 Gram. 21.15 Pianowedstr. 22.15 Gram. 23.00 Nieuws. 23.05—24.00 Gevarieerde muziek. HILVERSUM I. 402 m. 7.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymn. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte muziek. 9.00 Gymn. voor de vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.35 Wa- terst. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 11 00 Ka merorkest. 11.45 Voordr. 12.00 Gram. 12.10 Lichte muziek. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.45 Lichte muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded.of gram. 13.20 Promcnade-ork. 13.55 Beursber. 14.00 Pianorecital. 14.30 Zang en piano. 14.50 Bejaarden en hun hob bies. lezing. 15.05 Gram. 16.35 Gram. 17.00 Voor de padvinders. 17.15 Gram. 17.50 Milit. comment. 18.00 Nieuws. 18.15 Pol. praatje. 18.25 Lichte muz. 13.50 Kamcrmuz. 19.25 Muzikale lezing. 19.45 Voor de jeugd. 20.00 Nieuws. 20.05 De Radioscoop. 22.30 Nieuws en beursber. van New York. 22.40 Act. en bezoek van Kroesjtsjev aan Frankrijk. 22.50 Pro gramma voor alle weggebruikers. 23.20 Gram. 23.55 24.00 Nieuws. HILVERSUM 11. 298 m. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.13 Gram. 7.30 Een woord voor de dag. 7.40 Gram. 8.00 Nieuws. 8.15 Radio krant. 8.35 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Gram. 9.40 Voor de vrouw. 10.15 Theologische etherleer gang. 11.00 Gram. 11.30 Wedstr. 12.00 Recital. 12.25 Voor boer cn tuinder. 12.30 Land- cn tunib.meded. 12.33 Gram. 12.53 Zo leeft en werkt Suriname, praatje. 13.00 Nieuws. 13.15 15 jaar geleden, praat je. 13.20 Ork.conc. 13.50 Gram. 14.05 Schoolradio. 14.35 Gevar. progr. 15.50 Gram. 16.00 Bijbelover denking. 16.30 Clavecimbelrecital. 16.40 Gram. 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsuitz.: Be vaarbare rivieren en waterkracht in Nederlands Nieuw-Guinea. door prof. ir. A. R. Brouwer. 18.00 Orgelspel. 18.30 Gram. 18.50 Openbaar kunstbezit. 19.00 Nieuws. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Gram. 19.30' Radiokrant. 19.50 Kopevorkest. 20.10 Dombey Zoon, hoorsp. 21.30 Strijkkwart. 22.00 Comm. 22.15 Gram. 22.30 Nieuws. 22.40 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Kamermuz. 23.30 Gram. 23.55-24.00 Nieuws. BKUSSEI.. 324 m. 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 Voor de landb. 12.42 Gram. (verv.). 12.52 Koersen. 13.00 Nieuws cn weerber. 13.15 Gram. 14.00 Schoolradio. 16.00 Koersen. 16.06 Voor de zieken. 17.00 Nieuws en weerber. 17.05 Gram. 17.45 Franse les. 18.00 Gram. 18.10 Kamermuziek. 18.20 Voor de soldaten. 1850 Sportkron. 19.00 Nieuws. 19.40 Gram. 20.00 Ka mermuziek. (Om 20.55—21.10 Kunstkaleidoscoop). 21.45 Liederen. 22.00 Nieuws en weerbericht. 22.15 Amus.muz. 22.55 Nieuws. 23.00 Voor de zeelieden. VOOR ZATERDAG NTS: 16.00—16.30 EUROVISIE: Rep. uit Aintree: Grand National. NCRV: 17.00—17.30 Voor de kin deren. NTS: Journ. en weeroverz. NCRV: 20.20 Kleinkunstprogr. 20.35 Film.'20.45 Cabaretprogr. 21.05 Gevarieerd programma. 22.10 Dagsluiting. VOOR ZONDAG NTS: AVRO. KRO, VARA en VPRO: 17.00— 17.45 Kampioenschap van Nederland le klasse sabel. VARA: 20.00 Toeristische documentaire. 20.20 Filmvenster. 20.50 Act. 21.15 Gevar. progr. NTS: AVRO, KRO, VARA cn VPRO: Sportact.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 13