K.V.F. tevreden over beleid van kabinet-De Quay Havens nemen eigen positie op de Euromarkt in Internationale concurrentie door straalvliegtuig verscherpt „Afdoende maatregelen" tegen infiltranten in voorbereiding Kort en bondig Weinig windweinig regen Zwitserland Pierlot Vleesoorlog in Apeldoorn Pseudo „moordenaars" krijgen 100 boete Steiger stortte in; zes schilders gewond 2 PROF. ROMME VOOR PARTIJRAAD Zwitserland méér vakantie voor uw geld! K. v. K.'s van Noordzeehavens Verlovingsringen KLM gaat op Jeddah vliegen De Schelde-Rijnverbinding President-directeur der KLM Vertrouw de schoonheid van uw huid toe aan de wetenschap DE TOESTAND OP NIEUW-GUINEA o d. o MAART 1960 Advertentie CROESELAANTERREIN BOUW EN TRANSPORT UITRUSTINGEN VOOR INDUSTRIE EN OPENBARE DIENSTEN Op de vergadering van de partijraad van de KVP, welke gisteren en vandaag te Utrecht gehouden werd, sprak de voor zitter van de Tweede-Kamer-fractie van de Katholieke Volkspartij, prof. C. P. M. Romme gisteravond over de houding van de partij tegenover het kabinet-De Quay. Hij stelde deze houding afhankelijk van een viertal punten waaraan, zoals het partij-orgaan „Opmars" in het voorjaar van 1959 stelde „het kabinet zijn volle aan dacht zal moeten geven om de Katholieke Volkspartij te kunnen bevredigen". Deze vier punten waren: 1. de kinderbijslagwet, 2. de woningbouw, 3. de bezitsvorming en 4. de vrijere loonvorming. Kinderbijslagwet „Wat punt 1 betreft", aldus prof. Romme, „willen wij allen een snelle realisering." Hij releveerde de gang van zaken met het wetsontwerp algemene kinderbijslagver zekering dat minister Suurhoff op 26 okto ber 1957 indiende. Het voorlopig verslag dateert van mei '58 en sindsdien is het wachten op de Memorie van Antwoord, waaraan thans minister Van Rooij bezig is. „Het stemt tot tevredenheid", ging prof. Romme verder, „dat minister Van Rooy bij de behandeling van de begroting voor 1960 als zijn mening te kennen gaf dat de algemene kinderbijslagwet de hoogste prio riteit heeft" Woningbouw Met betrekking tot de woningbouw wees spreker op het intensieve overleg dat in de afgelopen maanden over dit onderwerp tussen regering en Vaste-Kamercommissie, en de regering en de Kamer in haar geheel gevoerd is. Bij dit overleg ging het de K.V.P. er voornamelijk om, redelijke ze kerheid te krijgen betreffende de aanbouw van een zo groot mogelijk kwantum be- Advertentie Wist u, dat sinds 1949 de tarieven van Zwitserlands gerenommeerde hotels en pensions vrijwel niet zijn gestegen? Wist u, dat goedkope vakantie-biljetten met recht op 5 ex cursies voor half geld en zeer voor delige regionale abonnementen voor boten, bergbanen en postauto uw vakantie in Zwitserland extra voor delig maken? Wist u, dat nergens in Europa de benzine zó weinig kost: 40 ct. p. I. En dat u kunt profiteren van gemoderniseerd autovervoer door de Gotthard- en Simplontunnel? Ja, rust en ontspanning zoeken in zonnig, wondermooi Zwitserland, be tekent: méér vakantie voor uw geld. Uw reisbureau, reisvereniging, auto mobielclub of het Nationaal Zwitsers Verkeersbureau,Koningsplein 11, Am sterdam, tel. 31400 zal u gaarne alle gewenste inlichtingen verstrekken. taalbare woningen voor arbeiders en kleine middenstanders, de categorieën waarop de woningnood zich steeds meer toespitst. Prof. Romme was van mening dat de uitkomst van dit overleg „in hoofdzaak niet onbevredigend" is. Deze hoofdzaak namelijk dat van het totale bouwplan van 80.000 woningen er tenminste 42.500 in de laagste categorie gebouwd zullen worden, woningen dus met „betaalbare huren". Over het Grootboek Woningverbetering de huurblokkering merkte prof. Romme op, dat dit zijn werk om in 1957 te komen tot een huurverhoging van 25 percent, heeft gedaan. Als politiek com promis was het echter niet meer nodig en als middel om te komen tot woningver betering heeft het gefaald. Met het begrip „liberalisatie" dat in de nieuwe huurwet geïntroduceerd werd, en dat inhoudt een vrijmaking van de huren daar waar de stand van de woningmarkt zulks toelaat, kon de meerderheid van de fractie van de K.V.P. zich verenigen, te meer daar het amendement-Van Heivoort („de betrokken gemeentebesturen moeten vooraf gehoord worden") door de regering overgenomen is. Bezitsvorming Op het stuk van de bezitsvorming ver geleek prof. Romme het plan dat de re gering in november van het vorig jaar ter tafel bracht, met het K.V.P.-bezitsvor- mingsplan-1959 en hij kwam tot de conclu sie dat de uitkomst van die vergelijking geenszins onbevredigend was. Toch miste hij de gedachte van overdracht van staats bezit naar particulier kleinbezit in het plan van de regering. Dat er van liberale werkgeverszijde bezwaren tegen dit plan worden aangevoerd, vooral met het oog op de discriminatie van hen die het langst bezitloos zullen blijven, bevreemdde spre ker, omdat er van die zijde nooit bezwaren zijn gekomen tegen bijvoorbeeld de fiscale vrijstelling van een lijfrentepremie tot een bedrag van 3600. De bouw-staking Het leek spreker juist dat de regering in het geval van het conflict in de bouwvak ken niet is overgegaan tot het opleggen van een bindende loonregeling. Naar dat middel mag alleen worden gegrepen wan neer het algemeen belang dat dwingend eist. „Men kan er uiteraard verschillend over denken of die dwingende eis op een bepaald ogenblik al of niet voor ons staat, maar het is onjuist,-dan alleen te kijken De partijraad van de Katholieke Volks partij is vrijdagavond te Utrecht bij eengekomen. De voorzitter van de Tweede-Kamerfractie van de K.V.P., prof. mr. C. P. M. Romme, tijdens zijn rede. naar het feit en de gevolgen van de sta king. Dan moet men óók een paar andere overwegingen in de schaal werpen: de overweging, dat een bindende loonregeling principieel een einde maakt aan het recht tot staken; de overweging dat de bindende loonregeling, zolang het nog even mogelijk is. ook niet de schijn mag hebben van een politiek wapen ten gunste van een van de partijen; de overweging ook, dat men de mogelijkheid van het tot stand komen van een C.A.O. uitsluit en bedrijfsverhoudingen schept die slechter gediend zijn met een bindende regeling dan met een C.A.O.". In het slot van zijn rede zeide prof. Romme, dat er intussen veel door het kabinet-De Quay is op stapel gezet en naar buiten gekomen. „Wat mij in het kabinet in de loop der maanden heeft aangespro ken," aldus prof. Romme, „is de zin voor gemeen overleg met de Staten-Generaal, waarvan het herhaaldelijk heeft blijk ge geven. Donderdag is hierop een zeer be treurenswaardige uitzondering gemaakt. Wij hebben niet nagelaten, daarop de vin ger te leggen. Een misplaatst krachtsver toon als toen ten beste is gegeven (het dreigen met aftreden - red.) past alleen voor mensen met een minderwaardigheids complex en dus niet voor de mensen van het kabinet-De Quay. "Voortgezet gemeen overleg zonder dit soort uitschieters, is broodnodig, wil de wagen goed blijven lop§p."..,.,,.„ c. „n In Apeldoorn is een vleesoorlog uitge broken. Enige tijd geleden opende een fir ma, die reeds verschillende plaatsen in het oosten des lands zaken heeft, een bedrijf in Apeldoorn, waar vlees werd verkocht tegen prijzen die aanmerkelijk lager lig gen dan die van de bestaande Apeldoornse winkels. Een Apeldoornse volksslagerij verlaagde hierop haar prijzen tot het peil van de pas geopende zaak. In de vergadering van de Apeldoornse slagerspatroonsbond is toen voorgesteld, een gezamenlijke slagerij te openen om aan de concurrentie van de beide eerstbe doelde zaken het hoofd te bieden. Dit plan werd echter niet uitgevoerd. Later open den een paar slagers echter toch een zaak, die de twee eerstgenoemde slagerijen ern stige concurrentie aandeed, door tegen nog lagere prijzen te verkopen. De Apel doornse huisvrouwen profiteren dankbaar van deze gelegenheid om tegen extra lage prijzen een stukje vlees op tafel te bren gen. In een resolutie van de Kamers van Koophandel van de havensteden aan de Noordzee: Amsterdam, Antwerpen, Bre men, Hamburg en Rotterdam wordt ge sproken over de plaats van de zeehavens in de E.E.G. Het E.E.G.-verdrag heeft tot uitgangspunt en doel de economische be drijvigheid en de maatschappelijke voor uitgang binnen de gemeenschap te bevor deren door stichting van een gemeen schappelijke markt en door de geleidelij ke aanpassing van de economische poli tiek der lidstaten. Binnen het kader hier van werden ook in de vervoerstitel van het verdrag maatregelen voor het vervoer per spoor, over de weg en over de binnenwa teren vastgelegd. Alle nog te treffen maatregelen gelden voor de in het verdrag genoemde ver voersmiddelen, die de binnenlandse inte gratie dienen. Dienovereenkomstig wordt alleen bevestigd het in het kader van de E.E.G. slechts onder voorbehoud toege kende recht om passende maatregelen te nemen met het oog op andere vervoers gebieden, nl. de zeevaart en de luchtvaart. Deze beide blijven buiten de vervoersbe- palingen van het verdrag, welke de jure uitsluitend voor de drie hier genoemde verkeersdragers van toepassing zijn. Zoals de interpretatie van de vervoers titel van het verdrag laat zien, aldus de resolutie verder, wordt aan de zeevaart, evenals aan de luchtvaart een bijzondere positie buiten de binnenlandse vervoersin- tegratie toegekend. Het in het verdrag niet genoemde vervoersbedrijf der zeehavens is met zijn overheersende bindingen aan de internationale zeevaart een vervoers gebied met een eigen aard. Het kan in zijn vervoersfuncties niet aan integratiemaatregelen voor de drie bin nenlandse verkeersdragers gebonden wor den. Principieel dient op grond van de rechtspositie een uitbreiding der taken van de E.E.G. tot het vervoersapparaat der zeehavens uitgesloten te blijven. Organi satie, installatie en kostenberekening voor alle door de zeehavens te verlenen dienst verrichtingen worden in hoge mate be paald door de markt- en concurrentiepo sitie in het wereldverkeer. Ter motivering van hun standpunt be togen de Kamers, dat de bijzondere rechts positie van het vervoersbedrijf der zeeha vens een bevestiging is van de werkelij ke eigensoortigheid van al die vervoerson dernemingen die een integrerend bestand deel zijn van elk havenbedrijf in dienst va de zeevaart. Ook de geëiste gemeenschap pelijke vervoerspolitiek kan t.o.v. de kapi taalsvoorziening der zeehavens niet bedoe len dat afzonderlijke zowel als nationale investeringen worden beperkt. Ook op grond van de genoemde internationale con currentieverhoudingen moet elke zeeha ven het aanbod van haar vervoersdiens ten en uitbreiding van haar vervoersca paciteit aan de door haar ligging bepaal de omstandigheden en de verschillende be stuursvormen aanpassen. Een boven-na- tionale investeringspolitiek kan alleen plaats vinden op grond van overeenkoms ten der zeehavens onderling bij voorbeeld i.v.m. in een bepaald geval gemeenschap pelijk op zich te nemen nieuwe taken van het vervoersbedrijf der zeehavens. Dat zij hun plaats hebben in een vervoersge bied naar eigen aard wil zeggen, dat zij het recht en ook de plicht hebben om aan de speciale eisen van het vervoersbedrijf der zeehavens recht te doen wedervaren door maatregelen, waarvoor zij zelf ver antwoordelijk zijn, aldus de Kamers. Advertentie VOOR MODERNE MENSEN 't Huis met het carillon GROTE HOUTSTRAAT 49 HAARLEM - TEL. 20049 Met ingang van 27 april zal de K.L.M. Jeddah in Saudi Arabië in haar wereld luchtnet opnemen. Eenmaal per week zal de K.L.M. een van haar Amsterdam-Cairo diensten, nl. die welke via Düsseldorf, We nen, Istanbul en Ankara wordt gevlogen, doortrekken naar Jeddah nabij Mekka. Deze dienst, die op dinsdagen uit Amster dam en op woensdagen uit Jeddah zal ver trekken zal met een Lockheed Electra worden uitgevoerd. De reistijd Amster- dam-Jeddah zal ruim 14 uur bedragen. De Nederlandse regering heeft jhr. mr. dr. A. W. L. Tjarda van Starkenborgh Stachduwer, minister van staat, bereid ge vonden zich te belasten met de leiding van de Nederlandse delegatie voor het voeren van besprekingen met België over de Schelde-Rijn verbinding. Voorts zullen in de Nederlandse delegatie zitting hebben mr. A. H. C. Gieben, secretaris-generaal van het ministerie van Verkeer en Water staat, en ir. A. G. Maris, directeur-gene raal van de Rijkswaterstaat. Mr. H. O. Fraser, referendaris bij het ministerie van Buitenlandse Zaken, zal aan de delega tie worden toegevoegd als secretaris. De Belgische delegatie zal onder leiding staan van H. Baron de Gruben, honorair am bassadeur. (Van onze Haagse redacteur) Enkele uren nadat hij op Schiphol de eerste DC-8 had verwelkomd hield de pre sident-directeur van de K.L.M., de heer I. A. Aler, vrijdagmiddag voor het Neder lands Verkeersinstituut een voordracht over de consequenties van het gebruik van straalvliegtuigen. Hoewel de heer Aler zich de problemen die dat meebrengt niet ont veinsde, toonde hij toch aanzienlijk meer vertrouwen in de economische mogelijk heden dan de Belgische minister van Ver keerswezen, de heer P. W. Segers, die pre cies een week eerder op dezelfde plaats 't Scheveningse Kurhaus dat vraag stuk aanstipte. De heer Aler putte dat vertrouwen me de uit de omstandigheid dat de K.L.M. nog steeds de ontwikkeling van het internatio nale luchtverkeer heeft kunnen bijhouden. Haar aandeel daarin bedraagt 8,25 per cent, wanneer men de uitgestrekte lokale netten van de Verenigde Staten, Canada en Brazilië meerekent 2,75 percent. De omzetten stegen van één miljoen gulden in 1929 (toen de K.L.M. tien jaar bestond), tot tien miljoen in 1939, tot honderd mil joen in 1949 en tot 540 miljoen in 1959. De directe produktiekosten vanhet straalvliegtuig zijn vijftien percent lager dan van het modernste zuigervliegtuig, maar om daar ten volle profijt van te trek ken hetgeen zal leiden tot het herwinnen van voldoende rentabiliteit en lagere ta rieven zal men dit jaar reeds 25 pet. meer aan passage en vracht moeten ver kopen en het volgend jaar nog eens 35 pet. meer. Die toeneming van de produktieca- paciteit geldt natuurlijk niet alleen voor de K.L.M. en dat geeft veel zorg. De thans in bestelling zijnde straalvliegtuigen enige honderden in de gehele wereld, want zelfs kleine maatschappijen gaan tegen de verwachting in op deze techniek over kunnen 85 percent van de huidige capaci teit van de 4300 vliegtuigen in de gehele westerse wereld 21 miljard tonkilome- ter overnemen. Het is te verwachten, dat de overcompleet rakende oude vlieg tuigen tegen lagere tarieven zullen gaan vliegen dan de jets. Hierdoor kan een nieuw publiek worden bereikt. Overigens heeft de voortdurende daling der vlieg tuigtarieven reeds grote invloed gehad op het scheepvaartverkeer. In 1950 staken nog twee keer zoveel passagiers de Atlan tische oceaan over per schip, thans is het bijna omgekeerd. Kostte in 1950 een enkele reis Amsterdam-New York nog 1406 gul den, na 1 oktober van dit jaar wordt een zeventiendaags retour tegen 1378 gulden ingevoerd. Stijging vrachtvervoer De heer Aler voorspelde een nog sterde- re ontwikkeling van het vrachtvervoer, dht in tien jaar tijd vijftig keer zo groot zal worden. Thans reeds vormt het vracht vervoer zestien percent van de jaarlijkse omzet van de K.L.M., die daarmee de tweede luchtvrachtvoerder in de wereld is. Bij de gedachtenwisseling gaf de heer Aler nog de verzekering, dat de K.L.M. zeer goed oplet aan wie zij haar vrijko mende vliegtuigen verkoopt. Dat gebeurt zeker niet tegen afbraakprijzen, waardoor men vooral de concurrentie in de charter vluchten zou subsidiëren. Tenslotte her haalde spreker nog een oude klacht: de ho telaccommodatie in Nederland blijft achter bij het door zijn maatschappij aantal aan gevoerde passagiers, hetgeen de verkoops mogelijkheden van de K.L.M. niet bevor dert. food, van O HG AN ON Laboratoria Advertentie Een gezonde huid is uw mooiste bezit Nieuwe Endocil m huidverzorgingspreparaten |f| bieden u volledige, wetenschappelijk verantwoorde schoonheidsverzorging - elke dag, in enkele minuten. huidverzorgings- preparaten schenken schoonheid door gezondheid Verkoopkantoor voor Nederland: Kennemtr Handel-Mij., Amsterdam In antwoord op vragen van het VVD- Tweede-Kamerlid Ritmeester heeft Staats secretaris Bot van Binnenlandse Zaken gezegd, dat er afdoende maatregelen in voorbereiding zijn in samenwerking met de gouverneur van Ned. Nieuw Gui nea om land en volk van Nieuw Guinea te beschermen tegen infiltraties van Indo nesiërs. De heer Bot zegt, dat het juist is, dat een Indonesische kapitein Boet je Loen vorig jaar oktober met een aantal ongewapende Indonesiërs met twee prauwen van Ambon is gekomen en geland is op Fak Fak waar de bewoners hem enkele inlichtingen ver schaft hebben omtrent de militaire bezet ting en de politieke situatie aldaar. De in filtratie ving aan op 8 oktober 1959. Boetje Loen was vergezeld van een mede-officier en een aantal roeiers, allen Indonesiërs. Zijn metgezel werd op 12 oktober op een der Radja-Ampateilanden door de bevol king aangehouden, terwijl hij zelf op 6 no vember d.a.v. met een der roeiers op een ander eiland door de politie werd aange houden, na door de bevolking te zijn gesig naleerd; de overige roeiers zijn ontkomen. Loen, zijn metgezel en de roeier zijn naar Manokwari overgebracht en vervol gens uitgewezen, zonder dat strafrechte- Het gex-echtshof in Den Haag heeft de vier mannen, die enkele dagen voor Kerst mis 1958 op de Koningin Wilhelminalaan in Voorburg voor de grap een moordaan slag hadden geënsceneerd ieder veroor deeld tot een geldboete van 100 en een voorwaardelijke gevangenisstraf van een maand wegens „het medeplegen van het doen plegen van een valse aangifte." De geënsceneerde moordpartij had zo echt ge leken, dat voorbijgangers de politie had den gealarmeerd. Het hof overwoog bij het vaststellen van de strafmaat dat de daders de gevolgen van hun handelingen niet geheel hebben kunnen voorzien en dat zij later zij het ondeugdelijke pogingen hebben gedaan de gevolgen te verkleinen. De procureur-generaal had tegen de vier mannen een gevangenisstraf van acht maanden, waarvan vier maanden voor waardelijk geëist. De rechtbank had de mannen ontslagen van rechtsvervolging. lijke maatregelen tegen hen genomen wer den. Loen is eerder, in september 1956, met 14 andere Indonesiërs, per prauw in de Senggala-baai geland en in september 1957 uit Nederlands Nieuw-Guinea uitgeleid. Na deze laatstgenoemde infiltratie heb ben zich in de loop van het jaar '59 een drietal infiltraties voorgedaan van onge wapende Indonesiërs, die allen na verhoor en onderzoek zijn uitgewezen. Ook in deze gevallen zijn geen strafrechtelijke maat regelen genomen. Driemaal is scheepsrecht. De ge meente Dubbeldam heeft het inwonertal van 6.000 bereikt. Een bijzonderheid is dat dit de tweede keer is dat de gemeente een inwonertal van 6.000 bereikt en dat zij het waarschijnlijk nog wel eens een derde keer zal beleven ook. In 1903 namelijk had Dubbeldam 6600 inwoners, maar door een grenswijziging ten gunste van Dordrecht werd dit getal op 3394 tei'uggebracht. Er is op het ogenblik weer een grenswijzi gingsprocedure tussen Dordrecht en Dub beldam aan de gang, die naar verwacht wordt aan Dubbeldam behalve grondge bied een kleine duizend inwoners zal kosten. Kind verdronken. De driejarige W. Molenkamp, zoontje van een aan de Haag- weg te Monster wonende tuinder, is tijdens het spelen op de tuin te water geraakt en verdronken. Het kind werd door de ouders gevonden. „Gezondheidstechniek" jubileerde. De afdeling Gezondheidstechniek van het Ko ninklijk Instituut voor Ingenieurs vierde vrijdag haar 25-jarig bestaan op een bij eenkomst te Scheveningen waar ir. Z. Th. Fetter een overzicht gaf van de ontwikke ling der gezondheidstechniek en prof. dr. P. Muntendam, directeur-generaal van de Volksgezondheid, sprak over de plaats, die deze techniek inneemt in de gezondheids zorg. Afscheid. Aan het einde van de vrij dagmiddag in het Kurhaus te Schevenin gen gehouden lunchbij eenkomst van de stichting Nederlands Verkeex-sinstituut heeft de voorzitter, dr. ir. M. H. Damme, megedeeld dat dit de laatste lunchbijeen- komst was geweest die onder zijn leiding als voorzitter der stichting werd gehou den. Ir. Damme wordt als voorzitter op gevolgd door de heer F. Balhuizen, direc teur van het Nederlandse Binnenvaart- bureau. Staatsbosbeheer. Ir. F. W. Rappard, ingenieur 1ste klasse in tijdelijke dienst bij het Staatsbosbeheer, ter standplaats Haar lem, is aangesteld als hoofdingenieur in vaste dienst bij genoemde dienst. Bij een aluminiumfabriek in Utrecht is vrijdagavond omstreeks tien uur een stei ger ingestort, waarop zes schilders aan het werk waren. Allen werden gewond en zijn naar een ziekenhuis overgebracht. De schilders waren werkzaam op een zg. werkvloer van ongeveer twintig vier kante meter, die acht meter hoog in een machinehal van de fabriek was aange bracht. Plotseling bx-ak een der verbin.- dingsbalken onder de werkvloer en met donderend geraas stortte het houten ge vaarte naar beneden. De schilders vielen over elkaar heen op de grond en werden gedeeltelijk overgoten door de aluminium- verf waarmee zij aan het werk waren. Al len liepen hierbij arm- en beenbreuken op. De G.G.D. vex'leende met de bedrijfsarts de eerste hulp. De politie heeft een onder zoek ingesteld naar de oorzaak, doch kon vannacht hierover nog niets concreets meedelen. 'Advertentie SCHOONHEIDSSALONS Dépositaire officiel Zijlstraat 88 - Haarlem - Tel. 10083 Het hogedrukgebied dat geruime tijd bo ven Scandinavië heeft gelegen, wordt nu zowel aan zijn noord- als zuidzijde geleide lijk verder aangetast. Aan de zuidzijde ge beurt dit door de kleine storing die giste ren in ons land enige regen bracht. Het kleine regengebied trok over het noox-den van het land weg. Het werd gevolgd door opklaringen tijdens welke vannacht plaat selijk mist ontstond. Er handhaart zich een vore van lagedruk over West-Europa, die een uitloper vormt van een oude Oceaandepressie die voor de kust van Portugal is aangekomen en die langzaam naar de Middellandse Zee koerst. In de vore van lagedruk die de komende 24 uur het weer blijft beheersen valt hier en daar wat regen, maar deze is over het algemeen van weinig betekenis. Er komen ook opklaringen voor en er heerst weinig wind, zodat in de komende nacht weer plaatselijk mist kan ontstaan. WEERRAPPORTEN Zondag 27 maart Zon op 6.27 uur, onder 19.05 uur. Maan op 6.38 uux-, onder 19.26 uur. Maandag 28 maart Zon op 6.25 uur, onder 19.06 uur. Maan op 7.04 uur, onder 20.34 uur. Maanstanden 27 maart 8.38 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 26 maart Hoog water 3.09 en 15.28 uur. Laag water 11.06 en 23.32 uur. Zondag 27 maart Hoog water 3.50 en 16.08 uur. Laag water 11.49 en uur. Maandag 28 maart Hoog water 4.28 en 16.46 uur. Laag water 0.10 en 12.31 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden. Maximum-temperaturen ,3 M a d binnen- en buitenland. r 1 d el Neerslag: laatste SA uur. 1 3"S tü a£ Den Helder geheel bew. O 7 0,3 Ypenburg mist windst. 10 1 Vlissingen mist ono 12 0 Eelde - geheel bew. ono 11 1 De Bilt mist o 10 2 Twente zwaar bew. O 12 3 Eindhoven mist zo 12 0,3 Zd Limburg zwaar bew. zzo 13 0 Helsinki licht bew. windst. 7 0 Stockholm onbewolkt O 9 0 Oslo zwaar bew. w 8 0 Kopenhagen onbewolkt O 8 0 Aberdeen geheel bew. nno 6 0 Londen geheel bew. n 12 0,1 Amsterdam regen ono 9 1 Bx-ussel regen zzo 14 6 Luxemburg regen O 8 20 Parijs regen O 16 4 Bordeaux geheel bew. OZO 19 0 Grenoble licht bew. windst. 18 0 Nice zwaar bew. n 16 0 Berlijn zwaar bew. O 14 0 Frankfort zwaar bew. windst. 14 0.3 München licht bew. z 15 0 Zürich mist windst. 18 0 Genève licht bew. windst. 15 0 Locarno geheel bew. windst. 12 0.1 Wenen onbewolkt OZO 13 0 Innsbruck licht bew. wnw 15 0 Athene zwaar bew. windst. 14 Rome zwaar bew. no 16 0 Ajaccio zwaar bew. O 17 0 Mallorca licht bew. windst. 19 0 Lissabon regenbui w 15 28

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 2