Nederlagen voor Zand voortmeeuwen en Schoten tegen W.-Frisia en HRC In Cupfinale (op 7 mei) spelen de „Wolves" tegen Blackburn Rovers Ondanks overwinning op Tonegido degradeert Geel Wit naar de HVB Bestuur KNWU wil mogelijkheid tot medezeggenschap uitbreiden Merryman snelste in Aintree Sport Vereent had grote moeite met energieke Concordianen Nederland bereikte tegen België met moeite een gelijkspel Aston Villa en Sheffield Wednesday uit de strijd Hillegom gaat promotie wedstrijden spelen Ook kwestie-Buis kwam ter sprake op jaarvergadering Wielrenunie Slechts 8 van de 26 paarden reden zaterdag de Grand National uit AOG in tweede klasse nu op laatste plaats Promotiekans Antilopen aanzienlijk verminderd Richardson Europees bokskampioen Engeland all out voor 393 runs -AANDAG 2 8 MAART 1960 Eindstand in eerste klasse svw osv Ook België in toernooi om Europese titel EHS was veel te sterk voor ADO-ploeg (11-0) A. Mol klein landskampioen biljart 38/2 Peter Post derde en laatste in Brussel Korfbalinterland in Merxem Stadseditie-beker voor Animo Ready 12 Met een 2-1 nederlaag tegen West-Fri- ;ia is Zandvoortmeeuwen de voetbalcom- )etitie geëindigd. Het spelpeil in deze ont- noeting was weinig aantrekkelijk. Het .vas merkbaar dat er niets meer op het pel stond. Nadat de Enkhuizenaren in de 15ste minuut door Van Oeffelen de score ïadden geopend, kreeg Zandvoortmeeu wen enkele doelrijpe kansen om de 1-0 ach- erstand weg te werken. Maar het goede schot bleef uit, al had Water eenmaal pech oen een schot van hem door de lat werd gekeerd. Kort na de pauze kwam Visser alleen •oor de West-Frisia doelman te staan. De Zandvoorter zag echter geen kans de Enk- /ïuizense doelman te passeren. Ook Hal lerman kreeg een fraaie kans op een doelpunt, maar het slecht gerichte schot miste het doelwit. Vijf minuten voor het A mateurvoetbal einde gaf Mens. na een algemene aanval van de thuisclub, doelman Ter Wolbeek voor de tweede maal het nakijken (2-0). Het laatste woord was aan de Zandvoor- ters. Nadat Jansen de bal tegen de paal had geschoten, ving Visser de terugsprin gende bal op en voor zijn harde schot moest de doelman van West-Frisia zich gewonnen geven (2-1). SchotenHRC Schoten heeft het voetbalseizoen niet best besloten. De Haarlemmers verloren van HRC met 5-1, zodat de geel-zwarten geen revanche namen voor de nederlaag in Den Helder. De grote Helderse zege viel inmiddels wel te verklaren. De Schotena ren geloofden het wel en zo was er de hele wedstrijd sprake van een overwicht van de gasten, die met een goede partij voet bal voor de dag kwamen. Omdat de Haar lemse achterhoede fout op fout maakte, kreeg HRC voor de geel-zwarte veste di verse kansen tot scoren. Spoedig nam HRC door Jager de leiding en uit een strafschop bracht Knijff de stand na een kwartier op 0-2. Vlak voor de pauze schoot Jager de bal voor de derde maal achter Kessens. In de tweede helft trachtten de Schotenaren met snelle aanvallen het spel te verplaatsen. Het mocht niet baten. HRC bleef de toe stand volkomen meester en na een mis verstand in de defensie van Schoten ge- De eindstand in de eerste klasse A de amateurs luidt: Gouda UW HFC Quick (Hg) Laakkwartier DCG Spartaan Unitas Emma DWV bij 22 12 7 3 31 46—23 22 10 7 5 27 40—29 22 9 6 7 24 39—34 22 8 8 6 24 32—32 22 10 4 8 24 29—32 22 9 4 9 22 34—30 22 8 6 8 22 28—33 22 7 7 8 21 23—23 22 4 11 7 19 28—30 22 5 8 9 18 23—33 22 7 3 12 17 28—39 22 5 5 12 15 29—41 lukte het Jager de score op 0-4 te brengen. Door midvoor Den Os werd het vervol gens 0-5. Maar toen vonden de Schotena ren het toch wel wat te bar worden. Een kwartier voor het einde schoot Koppen het leer in de Helderse touwen, maar op het zelfde moment werd hij door de Helderse midhalf De Jong gehaakt. De scheidsrech ter nam toen een onjuiste beslissing. In plaats van het doelpunt toe te kennen, liet hij Schoten een strafschop nemen. Koppen Zelf nam de penalty en hij richtte zo zui ver dat keeper Lingbeek de bal moest la ten gaan (1-5). West I 2 a Hollandia 2235 Purmersteyn 2229 HRC 22—23 Vitesse 22—23 West Frisia 2223 Schoten 2221 VVB 22—21 Zandvoortm. 2221 Kennemers 2220 HBC 22—19 WFC 2216 DEM 22—13 Honkbal Ook België heeft nu ingeschreven voor het toernooi om het Europees honkbalkam pioenschap, dat van 19 tot 25 september in Barcelona wordt gehouden. Spanje, Ita lië en Nederland, dat de titel voor de der der achtereenvolgende keer verdedigt, had den zich reeds als deelnemers aangemeld. Zaterdag werd in het Zuiderpark in Den Haag het honkbalseizoen officieus geopend met een oefenwedstrijd tussen de nieuwe overgangsklasser ADO en de nationale kampioen EHS. De hoofdklassers, met zes internationals, wonnen met 110 (zeven innings). Er waren ca. 900 toeschouwers. Het gevecht op de 7de mei in het Lon- dense Wembleystadion zal dus gaan tussen Blackburn Rovers en Wolverhampton Wanderers. ,.Op papier" is Wolverhampton, zowel in 1958 al in 1.959 kampioen van En geland, sterk favoriet. Maar of op die 7de mei de begeerde beker ook werkelijk naar de Wolves zal gaan is een geheel andere vraag. Het zou niet de eerste maal zijn, dat een favoriet enkel met de medailles genoegen moet nemen. De statistici zijn zelfs van mening dat het Blackburn Rovers is, dat de zege op Wembley zal gaan behalen. Immers, zo re deneren zij, van de acht maal dat Black burn de finale van de Engelse bekercom petitie bereikte, ging die zege maar liefst zeven maal naar de spelers van Blackburn. Voor Wolverhampton is de taal-der-cijfers heel wat minder gunstig. Wel bereikten ook de Wolves acht maal de eindstrijd, doch zij kwamen slechts drie maal in het bezit van de beker. In de halve finale tussen Wolverhamp ton Wanderers en Aston Villa, de leider van de tweede divisie, viel het beslissende doelpunt in de 31ste minuut van de eerste helft. Norman Deeley, de kleine linksbui ten, was de grote man. Deeley zorgde, toen de Aston Villa-doelman de bal onvoldoen de wegwerkte, voor het enige doelpunt in deze wedstrijd, die door meer dan 56.000 toeschouwers werd bijgewoond. Ook in de ontmoeting tussen Blackburn Rovers en Sheffeild Wednesday bleken de doelpunten aanvankelijk heel erg duur. Wel gaf middenvoor Derek Dougan al in de 13de minuut Blacburn Rovers de lei ding, doch daarna hebben de verdedigin gen de strijd bijna geheel beheerst. Pas in de 25ste minuut van de tweede helft bracht Dougan de stand op 20. Wel zorg- Verreweg de meeste clubs uit Haarlem en omgeving hebben gisteren hun laatste wedstrijd gespeeld. By de derdeklassers sloot TYBB het seizoen af met een 4-1 zege op Voorburg. De Haarlemmers nemen een fraaie positie op de ranglijst in. Tweede klasser Ripperda deelde de winst met W as- senaar (3-3). Bij de vierdeklassers werd Geel Wit het kind van de rekening. De Haarlemmers wonnen zelf weliswaar met 3-1 van Tonegido, maar Te Werve greep zijn laatste kans om aan degradatie te ont komen en versloeg THB met 1-0. Kam pioen Hillegom zal met drie clubs om drie plaatsen in de derdeklasse gaan spelen. TYBBB heeft zijn laatste wedstrijd ge bruikt om een ruime 4-1 zege op Voorburg te behalen. Na 7 minuten openden de gas ten de score. Pebesma scoorde uit een straf schop de gelijkmaker. Na de hervatting leidden Kroonsberg en Boeree de Haar lemmers naar een 4-1 zege. Ripperda en Wassenaar hadden bij het ingaan van de rust beide eenmaal gescoord. Derde- en vierdeklassers Na de thee voegden beide ploegen er nog twee goals aan toe. Voor de Haarlemmers scoorden Houtkamp, Meyer en Peters. Bloemendaal, dat tot twee maal toe tegen een achterstand aankeek in de wedstrijd tegen VVZ heeft toch de volle winst mee naar Haarlem genomen. (2-3). Voor de Bloe mendalers scoorden Van Dijk, Jongbloed en Gaartmans uit een strafschop. Zowel Hoofddorpse Boys als ETO heb ben het seizoen met een overwinnig afge sloten. De Boys wonnen met 3-2 van Fokke en ETO bleef St. Martinus met 2-1 de baas. De doelpunten voor Hoofddorpse Boys werden door de gebroeders Stolwijk en Zwitser gescoord, terwijl Roodzand de bei de doelpunten van ETO voor zijn rekening nam. EHS verloor met maar liefst 6-1 van OFC. Het enige doelpunt van de Haarlem mers werd door Van Esveld gescoord. Geel Wit heeft gisteren op waardige wij ze afscheid genomen van de vierde klasse. Ofschoon het namelijk zelf met 3-1 van Tonegido won, zal het, door de 1-0 zege van Te Werve op THB, het volgend seizoen in de HVB moeten uitkomen. De doelpunten der Haarlemmers werden door Tousset (2x) en Boelé gescoord. Concordia keek enkele minuten na de rust. van de wedstrijd tegen Graaf Willem II tegen een 1-0 achterstand aan. Tien minuten later scoorde Visser uit een straf schop de gelijkmaker. (1-1). THB heeft stadgenoot Geel Wit teleur gesteld door met 1-0 te verliezen van de gradatie-kandidaat Te WERVE. Hadden de Boys de winst behaald dan was er beslis singswedstrijd tussen Geel Wit en Te Wer ve nodig geweest. Halverwege de wedstrijd AltiorOnze Gezellen hadden beide ploegen een maal gescoord. Ook na de hervatting gaven de ploegen elkaar niet veel toe- Het laatste woord was echter aan de Haarlemmers (3-4). Voor de Gezellen scoorden Van de Velde, Jakob, Venniker en Overtoom. Kampioen Hillegom sloot gisteren het seizoen af met een 4-1 zege op DOSR. Voor de Hillegommers scoorden Van Braam, De Jong, Peetoom en Prins. Het doelpunt van DOSR kwam uit een strafschop tot stand. West II 4 A West II 3 A Ripperda 22- -32 Hillegom 20- -34 Lisse 22- -30 Altior 20- -27 Wassenaar 22- -26 OG 20- -24 Delft 22- -26 L en S 18—21 TYBB 22- -26 THB 19- -18 Postduiven 22- -24 Concordia 20- -18 Voorburg 22- -19 Gr.-Willem 19- -17 Wilhelmus 22- -19 DOSR 20- -15 DHL 22- -18 Te Werve 20- -15 Vredenburch 22- -18 Tonegido 20- -14 Alphia 22- -14 Geel Wit 20- -13 VVSB 22- -12 de John Fantham, de linksbuiten van Shef field, zeven minuten later nog voor een tegendoelpunt (2—1), doch verder kwam de ploeg uit Sheffield niet. Het was voor de „Wolves" een goede dag. Doordat leider Tottenham Hotspur met 2—1 van Bonton Wanderers verloor zijn de kansen op de „doublé" voor de wol ves aanzienlijk vergroot. Wolvei-hampton bezet nog steeds de tweede plaats in de Voetbal tn Engeland eerste divisie. De achterstand Tottenham vergaarde 46 punten uit 35 wedstrijden, Wolverhampton 43 uit 34 ontmoetingen bedraagt drie punten, doch de Spurs heb ben een wedstrijd meer gespeeld. Burney, dat zelf niet speelde, staat er relatief gunstiger voor. De ploeg heeft 42 punten uit 32 ontmoetingen en bezet de derde plaats op de ranglijst. De uitslagen van tie competitie waren: Eerste divisie: ArsenalLeeds Un. 11: Black pool—West Bromwich Alb. 2—0: Bolton Wand.— Tottenham H. 2—1; Fulham-Manch. Un. 0-5; Luton T.—Birmingham C. 1—1; Nottingham For. —Preston North End 11. Tweede divisie: Brighton and Hove Alb.Ro- therham Un. 00: Bristol R.—Hull C. 10; Hud- dersfield T—Middlesbr. 2-0: Ipswich T.-Shef field Un. 2—0: Leyton Or.—Derby C. 3—0: Lin coln C.— Plymouth Arg. 0—1: Portsmouth—Bris tol C. 2—0: Stoke C.—Scunthorpe Un. 1—3; Sun derland-Charlton At hi. 1-3: Swansea T.—Cardiff q 33 Derde divisie: Accrington St.—Southend Un. 0t: Bournem.Mansfield T. 6—0: Bradford C.— reading 02: ChesterfieldBrentford 1 0; Co ventry C.-Shrewsbury T. 1—1; Grimsby T.— Barnsley 2—0: Newport C.—Colchester Un. 3—2; Queens Park Rangers—Southampton 0—1; Swin don Town—Norwich C. 0—1; Wrexham—Bury 1—1; York City-Port Vale 2—0. Het bestuur van de KNWU is bereid de mogelijkheden tot het verkrijgen van het gewone lidmaatschap te vergroten, maar wenst geen verandering in de structuur van de Unie. Dit werd zaterdag meege deeld door dr. P. van Dijk, voorzitter van de KNWU, op de jaarlijkse algemene ver gadering van zijn organisatie, die in Utrecht werd gehouden. Dit principiële standpunt van 't KNWU-bestuur houdt in dat de medezeggenschap kan worden uit gebreid, zonder dat evenwel de club direct bij het besturen van de Unie wordt betrok ken. Dr. Van Dijk zag met enig optimisme het komende seizoen tegemoet, zulks me de op grond van de prestaties der Neder landse renners in de voorjaarswedstrij den. Hij bracht dank aan Arie van Vliet, die ook in 1960 de baan-training voor ama teurs zal leiden. Uiteraard kwam op deze vergadering ook de financiële afwikkeling van de we- Van Dijk stelde vast dat inderdaad voor de wegwedstrijden niet meer dan ruim 50.000 toegangsbewijzen werden verkocht. Dit werd gecontroleerd door het verifica tiebureau van het Centraal Bureau van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten, Merryman met jockey Gerry Scott Het negenjarige Schotse paard Merry man is er zaterdag in geslaagd de zwaar ste hindernisrace ter wereld, de Grand National, te winnen. Met 15 lengten voor sprong op Badenloch verwierf de Schotse ruin niet alleen een bedrag van 140.000 voor zijn eigenaar, maar zal tevens altijd de roem met zich dragen het paard te zijn dat in een jaar zowel de Schotse Grand National als de. Grand National op Aintree won. Voor de bookmakers is het een slechte dag geworden. Kregen zij reeds eerder een financiële klap toen het in Yorkshire getrainde paard Mustavon in de Lin colnshire handicap zegevierde, Merry man, afkomstig uit dezelfde stal gereden door Jockey Gerry Scott, favoriet met 13 tegen 2, bezorgde de bookmakers een strop van ongeveer 15 miljoen pond ster ling (160.000.000). Onrust heerste er reeds voor de wed strijd toen leden van de Bond tegen wre de sporten massale demonstraties hielden in de straten van Liverpool en in de om- De stryd om het behoud duurt in de eerste klasse van de handbalcompetitie onverminderd voort, evenals de tweekamp om de titel tussen Sport Vereent en IJ- mond. Concordia heeft zich tegen leider Sport Vereent moedig en energiek geweerd is de gasten in de score op de voet blijven volgen en had na de thee zelfs de zege bin nen bereik, maar schoot onfortuinlijk, zo dat Sport Vereent met bescheiden cijfers de voll. winst behaalde: 11-9, (ruststand 7-5). De handbalcompetitie AHC en WVGV verloren, doch Aalsmeer 2 bracht het tegen UD tot een gelijkspel (4-4), waardoor Concordia weer op de laat ste plaats belandde. Zondag ontmoet Con cordia voor eigen publiek AHC en in dit duel, voor beide ploegen het laatste, kun nen de Haarlemmers doormiddel van een overwinning nog tot een beslissingswed strijd komen. AHC schoot tegen IJmond in de eerste aantal al raak, doch heeft hierna niets meer gepresteerd dat een Velsense overwinning in de weg kon staan. Via 3-1 bij rust, won IJmond met 9-5. K. Klesser (4x) en G. Kramer (2x) waren de produktiefste IJ- monders. Rapiditas bezat tegen WVGV uit Weesp snel een ruime 6-1 voorsprong, wis selde van spelhelft op 6-2 en voerde de voorsprong op tot 9-3. Met een ruime zege in zicht werden de gastheren toen wat te hoogmoedig in hun spel, namen bij het afspelen te veel risico en zagen lijdelijk en verbluft toe hoe WVGV in de laatste minuten reduceerde tot 9-3. Ten slotte moest de klok de Rapi- dianen voor erger behoeden. Teunissen Haarlems aanvalsleider zes scoorde als doelpunten. De stand in de eerste klasse luidt: Sp. Vereent IJmond Rapiditas UD 12—22 11—19 13—13 13—11 AHC WVGV Aalsmeer 2 Concordia 13— 12— 11 13 Tweede klasse In de tweede klasse B heeft de dames- ploeg van Concordia de laatste plaats aan AOG overgedragen. In Alkmaar versloe gen de Haarlemse dames hun rivalen met 4-2. In verband met de grootte van de klasse degradeert echter ook de ploeg die voor-laatst eindigt. HOC kreeg van Achil les handballes, keek bij rust reeds tegen een 7-1 achterstand op en verloor tenslotte met 11-4. De herenploeg van De Blinkert verraste Zandvoortmeeuwen met vlot handbal, schoot van ruime afstand op het heiligdom van Duin en bereikte een hoge produktiviteit. Via 2-0, 2-2, 5-2, 6-3, 10-3, 10-5 (rust), 10-6 en 12-6 won De Blinkert met 17-8. De voornaamste Haarlemse schut ters waren: Hoek (5x), Daan (4x) en Dij kers (3x). De dames van De Blinkert versloegen hetbezoekende BSV en zijn nog een winst punt van de titel gescheiden. Door doel punten van Marjanne Beekhuis en Martie Bloem (2x) namen de gastvrouwen al bin nen tien minuten een 3-0 voorsprong. Nog. voor rust scoorde BSV tegen, waarna men na de pauze de defensie gesloten hield. De Blinkert speelde met vier invalsters, o.a. voor Noortje Bos en Ria Samson, maar sterk merkbaar was dit niet. Door doelpunten van Elly Bakker be haalde Rapiditas een kleine 2-1 zege op de Concordia-reserves, in de eersteklasse van de afdeling. Bij de heren versloeg AVA Tonegido met 6-2. VOETBAL. Voor de eerste divisie van de Engelse league-competitie heeft New castle United vrijdagavond met 2—1 ge wonnen van Everton. geving van Aintree. Zelfs de minister van Binnenlandse Zaken, Butler, zag zich door protesten in het parlement genoodzaakt de race zelf te gaan zien. Hij nam dit besluit, aangezien een jaar tevoren in de zelfde race slechts vier van de 34 gestar te paarden aankwamen en twee paarden moesten worden gedood. De heer Butler zal ongetwijfeld beden kelijk hebben gekeken toen hij met eigen ogen zag dat acht van de 26 deelnemers, namelijk Merryman, Badenloch, Clear Profit, Tea Friend, Sabaria, Green Drill, Aries en Skatelong over de finish kwa men, terwijl het Ierse paard Belsize bij een van de zwaarste hindernissen, een doornenhaag van twee meter hoogte een been brak en later moest worden afge maakt. Van de 26 paarden die voor deze 117ste Grand National over een parkoers van Paardesport 7000 meter met 30 hindernissen waren ge start, lagen er na het eerste circuit met 16 hindernissen nog 17 paarden in de koers. Merryman bleef de aansluiting met de kopgroep behouden, maar het was bij de z.g. „Waterjump" een hindernis van vijf meter breed en een meter hoog dat het Schotse paard de leiding van Tea Friend overnam. Daarna heeft jockey Gerry Scott, die op het nippertje Merryman kon berijden, aangezien de doktoren het er niet over eens waren of hij met een vrij ernstige schouderblessure aan de start kon komen, verschillende aanvallen van Badenloch en Stan Mellor moeten af slaan. Merryman behield zijn voorsprong en kon die in de laatste fase van de strijd vergroten. Een van de favorieten, het Schotse paard Wyndburg, dat voor de vijfde keer aan deze zware race deelnam en nog nooit was gevallen, was een van de eersten, die werd uitgeschakeld. Een half uur voor minister Butler op de baan van Aintree aankwam, onder zochten officials en politie, de boxen en de 30 hindernissen op zoek naar een even tueel daar verborgen bom. Een waar schuwing op een anonieme briefkaart was de oorzaak van deze verwarring. Biljarten Het Nederlandse kampioenschap klein biljart 38 2, dat in Leeuwarden is ver speeld, is gewonnen door A. Mol. De eindstand is: gew. part. alg. gem. h. s. 1. Mol 2 Broerse 3. Vink 4. Lamers 5. Soeterbeek 6. De Kleine 7. Jansen 8. Van Hinthem 40.— 30.15 28.69 32.90 25.59 20.13 20.78 18.17 282 192 175 187 199 183 154 109 dat later de niet-verkochte toegangsbewij zen heeft vernietigd. De KNWU is dan ook niet van plan om de UCI een schadeloos stelling te betalen, zoals de internationale bond had geëist. „Op alle punten zijn de beweringen van de UCI weerlegd," aldus dr. Van Dijk. „Er is niets gebeurd dat een blaam zou kunnen werpen op de naam van de Nederlandse wielersport." Ten aanzien van de wereldkampioen schappen kwam er van de heer Ragetti ook critiek op 't feit dat Wil van Vrees wijk niet kon starten bij de prof-stayers Wielrennen (de voorwedstrijden zouden niet sportief zijn verlopen). Voorts werden er uit de vergadering bezwaren tegen gemaakt dat niet was geprotesteerd tegen het uitkomen van de Franse onafhankelijke Deconinck (tweede bij de amateur-stayers), waar door Jan Buis een bronzen medaille ver speelde. Voor een dergelijk protest waren, zo zei dr. Van Dijk, niet voldoende gronden. Op 'n officieel protest van Buis drie maan den na de wedstrijd ingediend is ove rigens nog geen officieel antwoord geko men. Om in het vervolg dergelijke inci denten te voorkomen wordt gezocht naar een oplossing, o.a. door de status van de onafhankelijken internationaal te regelen. De kwestie-Buis had o.m. geleid tot het aftreden van de heer M. Koot als lid van de sportcommissie. Dr. Van Dijk bracht hem dank voor zijn buitengewoon veel nut tig werk. De heer John van Eek, organisator van de wereldkampioenschappen, werd bij ac clamatie tot ei-elid van de KNWU be noemd. De heer F. D. Meier (Zuid-Hol land) kreeg het lidmaatschap van ver dienste aangeboden. Arie van Houwelingen ontving zijn di ploma voor het behalen van het wereld kampioenschap en Noppie Koch de bron- zem medaille voor zijn derde plaats bij de prof-stayers. De aftredende bestuursleden werden al le herkozen. Peter Post is zaterdagavond in het sport paleis in Brussel als derde en laatste geëindigd in een internationale omnium, waarin Rik van Steenbergen (winnaar) en de talentvolle Duitser Rudi Altig zijn tegenstanders waren. De grootste decep tie werd voor onze landgenoot zonder twijfel dat hij in de achtervolging het derde onderdeel al na bijna 2 km. werd ingehaald. Hij verloor later boven dien op dit onderdeel van Van Steen bergen. De basketbaleompetitie Door een eervolle nederlaag tegen de Wolves heeft Antilopen haar kansen op promotie naar de landelijke eerste klas se aanmerkelijk zien dalen. In de eerste helft van de wedstrijd heeft Antilopen bijzonder verdienstelijk partij gegeven en bij rust was de voorsprong van de Am sterdammers nog niet beslissend. Vooral Sunter bestookte de Wolves-basket met succes, doch uiteindelijk wonnen de Wolves verdiend met 8167 (rust 41 27). Scoreverloop: Wolves-Antilopen 20 14, 22—20, 30—20, 41—27 (rust), 52—34, 6953, 8167 (eind). Topscorers: Wolves: Sleeswijk (11—4), Van Dijk (0—15). Anti lopen: Sunter (11—16), Swiers (4—9). Daar een ditmaal volledig Arrows over tuigend van Thor won (74—50), zijn de promotiekansen van Antilopen aanzien lijk verminderd. Alleen als de wedstrijd tegen Arrows wordt gewonnen en Thor de resterende wedstrijden verliest, heb ben de Haarlemmers nog kans op deel name aan de promotiecompetitie. Daal de wedstrijden van Thor nog gaan tegen Punch en ROVS hebben de Thorero's alle kans, want het Vlaardingse ROVS zal ook Thor niet kunnen bedwingen. Boksen Dick Richardson uit Wales heeft zondag avond in Dortmund in een gevecht met de Duitser Hans Kalbfell de Europese titel in het zwaargewicht veroverd. Kalbfell werd in de dertiende ronde uitgeslagen. De wedstrijd was op 15 ronden afgesloten. De Europese zwaargewichttitel kwam vacant toen de wereldkampioen Ingemar Johans son (Zweden) er vrijwillig afstand van deed. Het was een hard en verbitterd gevecht, met Richardson, een veelzijdig bokser met een uitnemdende linkse en grote stoot kracht, over het algemeen iets in de meer derheid. Van de elfde ronde af, toen de twee mannen alles op alles zetten en el kaar zwaar bestookten, werd zijn over wicht geleidelijk groter. Na een buitenge woon verwoede slagwisseling in de der tiende ronde zonk de Duitse kampioen in een. De Franse scheidsrechter Vaisberg stuur de Richardson naar zijn hoek en begon toen te tellen. Bij „vijf" kwam Kalbfell overeind maar hij wankelde op zijn benen. Daar hij de gevechtshouding niet aannam telde de scheidsrechter door, waarna Richardson volgens de Duitse experts voordat de scheidsrechter tot „tien" geko men was, opnieuw aanviel. Hij trof Kalb fell met twee rechtsen op de kin, met het gevolg dat de Duitser volkomen k.o. an dermaal tegen het kanvas ging. De scheidsrechter gaf de zege aan Richard son tot grote woede van het publiek dat diskwalificatie van de Brit verwacht had. Een zeer onbevredigend einde, al is dan de overwinning ongetwijfeld aan de beste en sterkste bokser ten deel gevallen. Cricket Op de tweede dag van de vijfde test match tussen West-Indië en Engeland, die in Port of Span (Trinidad) wordt ge speeld, heeft Engeland zijn eerste innings afgesloten op 393 runs. West-Indië scoor de daarna 49 runs voor het verlies van één wicket. Het was vooral aan Sonny Ramadhin, de verraderlijke spinbowler van West-In- dië, te danken dat de Engelsen ondanks hun 256 runs voor het verlies van drie wickets op de eerste dag de 400 runs niet overschreden. Ramadhin nam vier wickets voor slechts 26 runs. Aan beide zijden werden „verliezen" geleden. Bij de Engelsen moest Ken Bar- rinton zich wegens een vingerblessure tij delijk laten vervangen, bij de Westindiërs ging openings-batsman Conrad Hunte re tired (hurt) nadat hij een „bumper" van Freddie Trueman had willen hooken. De opspringende bal verwondde hem in het gezicht. De wond moest worden gehecht. Van de Engelse batsmen zorgden alleen Jim Parks, de invaller-wicketkeeper, en Ken Barrington, die later opnieuw aan het wicket kwam, voor redelijke totalen op deze tweede dag. Parks scoorde 43 runs, Barrington 69. Nederland in de aanval voor de Bel gische korf. De Kleine, Jansen en Van Hinthem ble ven voor de eerste maal beneden het ge middelde van 24.wat dit drietal een verkleinde de achterstand tot 43, maar „halve degradatie" heeft opgeleverd. door doelpunten van mevrouw Hugens ^e.c?.er*ant* beeft in de korfbalwedstryd BelgiëNederland, die zondag te Merxem in een gelijkspel 7—7 is geëindigd, niet over geluk te klagen gehad. Nadat het Nederlands twaalftal een achterstand van 36 bij rust had ingelopen, miste de Bel gische aanvoerder Van de Velde enige minuten voor tijd een strafworp, die zijn land wellicht de (verdiende) overwinning had kunnen bezorgen. Het Belgische team speelde bijzonder goed korfbal, met snel en goed combineren en uitnemend verde digen. Onze landgenoten daarentegen hielden het tempo te laag en zochten hun heil te veel in verre schoten, inplaats van door snelle aanvallen in vrye schietpositie te geraken. De strijd begon hoopvol voor Neder land. Munnikes c.s. combineerden in het aanvalsvak vlot en dit resulteerde in twee Korfbal doelpunten van de Nederlandse aanvoer der in de vierde en zevende minuut. Met Munnikes in de verdediging lukte het echter veel minder goed en in tien minuten zetten de Belgen de 20 achterstand om in een 42 voorsprong door treffers van Van Hove, in de 11de en 14de minuut, mevrouw HugensSchram in de 15de mi nuut en Saerens in de 21ste minuut. Mun nikes. inmiddels weer in het aanvalsvak. Schram en mevrouw Coppens leidde Bel gië bij de rust met 63. Na de hervatting zetten onze landge noten alles op alles en met succes. Door doelpunten van Van Zee (57ste min.), Greetje Duyf (62ste min.) en een strafworp van Janssens was de stand in de 70ste mi nuut weer gelijk: 66. Nog eenmaal nam België door Boldini een voorsprong, maar Van Lunteren bracht de partijen weer op gelijke voet: 77. Hierbij bleef het. In de laatste mi nuten moesten Lenie Venekamp en Jans sens, die met elkaar in botsing waren ge komen, zich in het middenvak laten ver vangen door Hannie de Voos en Van Eekelen. De -stand in de wedstrijdenreeks NederlandBelgië is nu: Nederland 53 42 7 4 91 318—155 België 53 4 7 42 15 155—318 Door een 9-0 overwinning op Zandvooii heeft het korfbaltwaalftal Animo Ready 2 voor een jaar beslag gelegd op de Stads Editie-beker. In de reserve tweede klasse KNKB leer Haarlem 2 een 4-2 nederlaag tegen Luto 3 De reserves van Oosterkwartier deden hel beter: zij wonnen met 5-1 van Swift 3. In de reserve derde klasse won Water vliet 2 met 5-2 van DTV 3. In deze zelfde afdeling leed Haarlem 3 een 8-0 nederlaag legen Tovers 2.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 12