Het blijft vrij koud Overheid en evenwichtige economische groei Vier doden in het verkeer 2 Nieuwe burgemeester voor Bergen L. J. de Ruiter benoemd Klein en groot verlof voor dienstplichtigen Kleuter door rollende boom gedood 'S GARAGE DEN HOUT Oprichting van pressie groep aangeraden Twee kinderen verdronken „Gelegenheid-gevers" weer in arrest Wettigheid Landbouwschap onomstotelijk bevestigd Amsterdamse cafés des zaterdags langer open Nieuw historisch museum in Amsterdam Verlamde met moeite uit vuurzee gered Leeslamp zette beddegoed in brand Vijftiende huishoudbeurs in Amsterdam geopend In Utrecht werd jaarlijkse Universiteitsdag gehouden Prof. Romme wil kies recht voor jongeren Gastvrijheid viert hoogtij in Naarden Jordanië weigert visa voor Joodse pelgrims op NRV-reis Deelnemers moeten „christen*-bewijs tonen Eilandsraadslid van Aruba weer vrij Heemstede wil ook uit Volkskredietbank treden altijd een paar Akkertjes bij u om metéén pijn te stillen. Ai AAN DAG 28 MAART 1960 Met ingang van 10 april is benoemd tot burgemeester van de gemeente Bergen (N.H.) de heer L. J. de Ruiter, burgemees ter der gemeente Kuinre en Blankenham. De heer De Ruiter is veertig jaar en lid van de P. v. d. A. Met ingang van 16 april is benoemd tot burgemeester van de gemeente Vught de heer J. A. M. Rouppe van der Voort, thans burgemeester van Ginneken. De heer Rouppe van der Voort is negenenveertig jaar en r.-k. Met ingang van 10 april is benoemd tot burgemeester van de gemeente Ouderam- stel de heer J. J. M. Visser, thans burge meester der gemeente Haarlemmerliede en Spaarnwoude. Hij is 56 jaar en r.-k. Ter aanvulling van de berichten over het verlenen van groot verlof aan dienstplich tigen der Koninklijke Landmacht, wordt gemeld, dat met ingang van 5 augustus 1960 desgewenst klein verlof (in afwach ting van groot verlof op 5 december 1960) kan worden verleend aan de dienstplich tigen, die in februari 1959 voor eerste oefening onder de wapenen kwamen. Voor de daarop volgende groepen luiden de data voor desgewenst klein verlof: 9 oktober 1960, 7 december 1960, 7 februari 1961, 30 maart 1961 en 2 juni 1961. Voor de overige categorieën: reserve-of ficieren, reserve-onderofficieren, korpo raals en soldaten le klasse luiden de data: klein verlof op 5 november 1960, 8 januari 1961, 16 maart 1961, 10 mei 1961, 7 juli 1961, 2 september 1961. Groot verlof op: 5 januari 1961, 8 maart 1961', 10 mei 1961, 7 juli 1961, 2 september 1961, 2 november 1961. Dit geldt dus voor de zes lichtingsploegen 1959. Zondagmiddag is de driejarige Emile Habets uit Wijnandsrade (L.) in een op slagplaats van bomen in Hoensbroek on der een rollende boom geraakt en op slag gedood. Hij was te zamen met enkele vriendjes aan het spelen in de houtopslagplaats. De zevenjarige J. D. uit Hoensbroek kwam eveneens onder de boom trecht en brak een been. Advertentie 1 ton ƒ6700.-; 11/2 ton ƒ6900.-. Laadruimte '7 tot 8 m3. Garantie: 6 mnd. incl. arb.loop. Brandstofgebr. en onderhouds kosten zeer laag. Wegligging van de nieuwe typen, zowel leeg als geladen, als een personenwagen. HOOFDAGENTE In Deventer is zaterdag de door de com missie van academisch gevormde econo men georganiseerde tiende landdag voor economen gehouden. In de middag zijn in de schouwburg van Deventer een inleiding en een discussie gehouden over „Overheid en evenwichtige economische groei". De inleider, prof. dr. J. Pen, hoogleraar aan de Rijksuniversiteit in Groningen, richtte zijn betoog op drie punten. Ten eerste wees hij op de vervlechting van overheids- en particuliere investeringen. De overheid staat soms voor de moeilijke keus haar groeibevorderende uitgaven te richten op de sectoren, die al een hoge produktiviteit hebben of op de relatief achtergebleven sectoren. Zaterdagmiddag is de zevenjarige jongen A. Vleeshouwer bij het spelen in het wa ter van de Oude Schans te Amsterdam terecht gekomen. Een voorbijganger merk te de jongen, die toen vermoedelijk al eni ge tijd in het water lag, op. Het lukte vrij spoedig hem op het droge te brengen. Hoe wel geruime tijd kunstmatige ademha ling werd toegepast slaagde men er niet in de levensgeesten op te wekken. In Monster is zaterdag de vierjarige jon gen G. Kouwenhoven tegenover de ouder lijke woning in de Havenstraat te water geraakt en verdronken. Het jongetje werd om ongeveer halfdrie vermist. Pas tegen halfzes werd het ontzielde lichaampje uit de haven opgehaald. Zondagavond is de zevenjarige Dinant Prinsen voor de ouderlijke woning te Vrie- zenveen plotseling de Almelosestraat op- opgerend. De jongen botste tegen een pas serende auto en is vannacht aan zijn ver wondingen overleden. Op de Rijksweg te Hoenge in de Zelfkant is de 19-jarige scooterbestuurder Schmitz uit Effeld (Duitsland) tegen een betonblok gereden, waardoor hij ernstig gewond werd. Hij is later in een ziekenhuis te Sit- tard overleden. Zondagavond is op de Rijksweg Breda- Roosendaal het echtpaar B. Jochems -v.d Vorst uit Kruisland dodelijk verongelukt Het echtpaar, waarvan de man veehande laar was, keerde in een sportauto terug uit Breda. Door nog onopgehelderde oorzaak reed de wagen tegen een boom. De twee inzittenden waren vrijwel op slag dood. De heer Jochems, die de wagen bestuur de, was veertig jaar, zijn vrouw zesender tig. Zij hadden geen kinderen. Drie van de zes Amsterdammers die be gin vorige week door de Amsterdamse ze denpolitie waren gearresteerd wegens het verhuren van kamers aan prostituée's in twee panden aan de Spuistraat, en daarna allen waren vrijgelaten, zijn opnieuw hechtenis genomen. De officier van Justitie, mr. J. F. Hart- suiker, had zelf drie hunner uit de hechte nis ontslagen en tegen de drie anderen een bevel tot bewaring gevorderd. De rechter commissaris echter stelde hen in vrijheid Tegen deze beslissing ging mr. Hartsui ker in appèl bij de rechtbank, die nu tegen twee vrouwen en een man een bevel tot in bewaringstelling heeft gegeven, dat zes dagen van kracht is. Na deze termijn moet over eventuële verlening door de recht bank opnieuw in raadkamer worden be slist. Als raadsman voor een der vrouwen. M. L. M. H., en de man J. M. IJ. treedt op mr. H. P. van Duiken. Advertentie Spreker pleitte voor het laatste. Tevens brak prof. Pen een lans voor uitgaven ten bate van investering in reserach. Neder land heeft op dit terrein geen voorsprong, wat toch eigenlijk wel zou moeten, aldus prof. Pen. Een klein land zoals Nederland dat door zijn groeiende bevolking gedwon gen is zijn marktaandeel te vergroten,8 zou het volgens prof. Pen zeker moeten zoe ken in vindingrijkheid. Het tweede punt betrof de verhouding consumeren-investeren. Vroeger meende men, dat de consumptie ten laste kwam van- de -investeringen: Thans - wordt con sumptie ook wel gezien als één voorwaar de voor uitbreiding van de produktiecapa- citeit.' Naar sprekers mening' is" cónsümp- tievergroting in een ontwikkeld land dik wijls gunstig voor het investeringspeil. liet derde punt van de inleiding van prof. Pen betrof de invloed van de inkomens nivellering op de economische groei. Vroe ger meende men, dat beide met elkaar in strijd zouden zijn. Thans zijn de opvattin gen genuanceerder. Spreker wees op de investeringen in de mens; deze worden steeds belangrijkere voorwaarden voor de groei. De tijd is voorbij, dat men een industrie kan opbouwen met arbeiders, die nauwelijks lezen of schrijven kunnen. Van de lagere gesalarieerden wordt ge vraagd, dat zij investeren in hun kinderen. Daarvoor is echter een zekere inkomens spreiding vereist. Deze is dus produktief. Sprekende over enkele actuele Neder landse groeiproblemen, toonde spreker zich een voorstander van de investerings aftrek, volgens hem moet deze regeling niet worden opgeschort. Overbesteding moet op andere wijze worden voorkomen. De belastingverlaging voor vrijgezellen werd in dit verband door prof. Pen een heel twijfelachtige maatregel genoemd. Deze rede culmineerde in het voorstel tot het vormen van een pressiegroep van alle economen met de bedoeling de over heid te wijzen op de noodzaak steeds de specifiek op de groei gerichte beleids lijn te handhaven. Bij een eventueel no dige beperking van de besteding dienen de groei bevorderende factoren ongemoeid te worden gelaten en behoort die gezocht te worden in de consumptiesector o.m. door middel van de belastingheffing. Als debaters traden op prof. dr. J. E. An- driessen, hoogleraar aan de Gemeente Universiteit van Amsterdam en grof. dr. H. W. J. Bosman van de r.k. economische Hogeschool in Tilburg. In zijn openingswoord heeft de voorzit ter, de heer A. Wattel, geprotesteerd te gen het voornemen van de minister „de doctorandi met de titel magister gelukkig te maken, iets waarom de betrokkenen nooit gevraagd hebben en waarvan meer malen werd verklaard dat ze niet op prijs wordt gesteld." Hij stelde de vergadering voor een telegram in deze zin aan de mi nister te zenden. Advertentie STAALBORSTELS - SCHRABBERS (Van onze Haagse redacteur) Het College van beroep voor het be drijfsleven heeft een Twentse boer die de wettigheid van het Lnadbouwschap be twistte in het ongelijk gesteld. De boer had beweerd dat het volgens hem gedwongen lidmaatschap van het Landbouwschap in strijd was met de in de grondwet verankerde vrijheid van ver eniging en vergadering en met de Verkla ring van de rechten van de mens. Ook beweerde hij dat de landbouworganisaties hun leden niet over de instelling van het landbouwschap hadden geraadpleegd. Het college heeft vastgesteld, dat het Landbouwschap op wettige wijze tot stand is gekomen. Ook al zou het waar zijn dat de landbouworganisaties hun leden niet hebben geraadpleegd over de instel ling van het Landbouwschap, dat dit daardoor niet onwettig zou worden, maar dat leden hun besturen dan ter verant woording dienen te roepen. De vrijheid van vereniging en vergadering en de rech ten van de mensen worden door de instel ling van het Landbouwschap in geen en kel opzicht aangetast, aldus "net College van beroep voor het bedrijfsleven. Met ingang van zaterdag 2 april zullen de Amsterdamse cafés des zaterdags een uur langer open mogen zijn. B en W van de hoofdstad hebben tot deze maatregel besloten op verzoek van de Amsterdamse horeca-bedrijven. De cafés, die tot dusver om een uur 's nachts sloten mogen dus tot twee uur open zijn. Het grootste be lang bij het verschuiven van de sluitings tijd hebben echter de tachtig zogenaamde „8-2"-zaken. die nu dus tot drie uur open mogen zijn. De nachtclubs krijgen vergun ning 's zaterdagsnachts in plaats van om vier uur, om vijf uur te sluiten. De nieuwe regeling geldt voorlopig voor een jaar. B. en W. zijn in principe be reid de regeling permanent te maken zo hieraan behoefte mocht blijken te zijn. Ten gerieve, o.a., van het vreemdelingen verkeer. Initiatief van burgemeester vond weerklank bij notabelen Amsterdam krijgt een nieuw historisch museum. Dit verheugende feit is te dan ken aan de burgerzin van een aantal Am sterdamse notabelen, die aan de voor avond van de veiling van de collectie- Dreesmann besloten hier voor gezamenlij ke rekening aankopen te doen en de al dus te verwerven schilderijen en andere kunstvoorwerpen onder te brengen in een stichting. Deze verrassende wending is een ge volg van een initiatief van burgemeester G. van Hall, dat overal weerklank heeft gevonden. Uit industriële en handelskrin gen van de hoofdstad werd spontaan geld bijeen gebracht om op de veilingdagen de aankopen te doen. Een dag voor de vei ling werd bij notaris G. A. C. H. M. van Baar de oprichtingsacteverleden van de „Stichting tot bevordering van de inrich ting van een nieuw historisch museum", die ten doel heeft voorwerpen van fcunst en wetenschap te verwerven, die betrek king hebben op de geschiedenis van de stad Amsterdam en deze aan het nieuwe museum in bruikleen zal afstaan. Met de leiding van de organisatie be laste zich mr. D. A. Delprat, voorzitter van de Kamer van Koophandel. De leiding bij de aankopen uit de collectie-Drees- mann was in handen van prof. dr. J. Q. van Regteren Altena, directeur van het Rijksprentenkabinet. Het voorlopige stich tingsbestuur bestaat uit mr. D. A. Delprat, dr. M. W. Holtrop, president van de Ne derlandse Bank, J. M. Haga, A. A. van Sandick, president van de Nederlandsche Handel-Maatschappij en mr. C. T. de Bijll Nachenius, chef secretarie van de Neder landsche Bank. Op de veiling van de collectie-Drees- mann heeft de stichting de hand kunnen leggen op tal van schilderijen, zilver werk, kunstvoorwerpen en curiosa, die van historische betekenis zijn voor Am sterdam. Het ligt in de bedoeling deze ver zameling aan te zullen met kunstvoor werpen, die thans nog over de gemeente musea zijn verspreid. Vooralsnog is nog geen beslissing geno men over de plaats van het nieuwe mu seum. Wel staat vast dat het Waggebouw op de Nieuwmarkt, waar het huidige his torisch museum van Amsterdam is geves tigd, niet geschikt is om al het materiaal onder te bregen. Bij het zoeken naar een onderkomen voor het museum zal ongetwijfeld de suggestie van de winkeliers van de Kal- verstraat worden bekeken om het oude weeshuiscomplex, liggende tussen de Kal- verstraat en N.Z. Voorburgwal, voor dit doel te bestemmen. Een splinternieuw huis aan de Rem- brandtstraat in Zwijndrecht is zondagmor gen omstreeks half zes gx'otendeels uitge brand doox'dat een leeslampje bij het bed van de dochter des huizes het beddegoed had doen ontvlammen. Het meisje, de 20- jarige Nellie had zaterdagnacht in haar bed nog wat liggen lezen onder een lees lampje. Zij viel daarbij in slaap maar werd omstreeks half vijf zondagmorgen wakker van een schroeilucht. Het lees lampje _was in aanraking gekomen met de dekens en de schuimrubbermatras. Het meisje doofde het vuur, waarschuwde haar ouders niet en ging in een andere ka mer slapen. Omstreeks kwart over vijf echter zag een van de aan de overzijde wonende bpren gx-ote vlammen uit de wo ning van de familie V. slaan. Een van hen, de heer Vermeulen, rende samen met zijn zoon naar het hevig brandende huis en slaagde er met moeite in om de verlamde bewoner de heer V. die in een bed op de benedenverdieping sliep, te redden. Me vrouw V. en haar dochter konden het huis nog bijtijds verlaten. De brandweer ging het vuur met drie nevelkanonnen, zes la- gedpukspuiten en een watex-kanon op de ladderwagen te lijf. De bovenverdieping van het huis brandde geheel uit. De woon kamer en de keuken liepen zware water schade op. De belendende percelen konden behouden worden. Van het huisraad bleef niets over. Dé woning was verzekerd. De vijftiende internationale huishoud beurs is zondagavond officieel geopend in het concertgebouw te Amsterdam, waar zij van maandag af tot en met 6 april wordt gehouden. Mevrouw H. A. Toxopeus Ufkes, de echtgenote van de minister van Binnenlandse Zaken, verrichtte de opening in de pauze van een concert door het Px-o- menade-oi'kest onder leiding van Hugo de Groot. Het concert werd aan de vooravond van de beurs gegeven om het dubbele jubi leum (de vijftiende beurs in tien jaar) enige luister bij te zetten. In haar ope- ningstoespraak stelde mevrouw Toxopeus vast, dat langzamerhand duidelijk is ge worden welk een voox-name functie de huisvrouw in haar gezin en in onze sa menleving vervult. „Zij besteedt een groot deel van het nationale inkomen. Het huis houden zelf is door grotere efficiency sterk veranderd. De vooruitgang heeft gro te voordelen maar ook nadelen". Het promenade-orkest bracht onder meer bekende opera- en opex-ettemelodieën ten gehore. Aukje Karssemeyer en Bert van 't Hoff verleenden vocale medewer king. Tijdens dit jubileumconcei't werd de door Hugo de Groot gecomponeerde en aan de dix-ectie van de beurs opgedi'agen jubileum-max's voor de eerste maal uitge voerd. Faculteitsmedaille uitgereikt In Utrecht is zaterdag de universiteits dag 1960 gehouden. Volgens traditie werd ook nu weer de zilveren faculteitsmedail le aan een alumnus uitgereikt, die door zijn kennis en vooral door zijn werk in de Nederlandse gemeenschap naar het oor deel van de juridische faculteit heeft ge toond een vooraanstaande plaats onder de Nederlandse juriste nin te nemen. Dit jaar werd de eremedaille toegekend aan mr. J. E. van der Meulen, vice-pre sident van de Hoge Raad der Nederlan den, die, vergezeld van familieleden, ge durende de sectievergadering van de ju ridische faculteit in het universiteitsge bouw de medaille persoonlijk in ontvangst nam. De voorzitter der faculteit, prof. mr. J J. M. van der Ven, schetste in zijn toe spraak mr. Van der Meulens leven, waar in zich, volgens hem, liefde voor en be kwaamheid in het jui'idische reeds vroeg aftekenden. In 1916 promoveerde hij aan de faculteit der rechtsgeleerdheid en werd hij benoemd tot substituut-griffier van het Hoog Militair Gerechtshof. Benoemingen in verschillende rechter lijke colleges volgden elkaar op. Als voor zitter van de Raad voor Luchtvaart was mr. Van der Meulen meermalen rege ringsgedelegeerde naar luchtvaartconfe renties en als redacteur van het bijblad voor industrieel eigendom gaf hij in pu blikaties van zijn autox-iteit op dit gebied blijk. Lammetjes. Op de boerderij van de de heer Harms in Joure heeft een schaap in één woi-p achttien lammetjes ter wereld gebracht. Aan het slot van de in Utrecht gehou den partijraadvergadering van de K.V.P. heeft prof. mr. C. P. M. Romme, voor zitter der Tweede-Kamerfractie van deze partij, zich uitgesproken als een voor stander van de verlaging van de kies gerechtigde leeftijd. Hij deed dit naar aan leiding van desbetreffende wensen die door de jongerengroep van de K.V.P. kenbaar zijn gemaakt. De verlaging van de kiesgerechtigde leeftijd, aldus prof. Romme, is niet los te maken van een wijziging van de Grond wet, waarvoor een tweederde meerder heid vereist is. Overigens verheugde hij zich erover, dat deze wens onder de jon geren leeft. Prof. Romme achtte^verwerkelijking mo: gelijk, wanneer 'uit het 'volk zelf daartoe een sterkere aandrang komt dan tot nu toe het geval is geweest. Hij gaf de jon- gerengemeenschap van de K.V.P. in over weging, overleg met andere politieke jon gerengroepen te plegen teneinde daardoor een wat prof. Romme noemde „samen gebalde drang" te ontwikkelen. In de gemeente Naarden heeft men op het programma voor de herdenking van de bevrijding op vijf mei aanstaan de een origineel punt opgenomen. Die dag zullen namelijk de bewoners van het deel van de gemeente buiten de vesting de vesting op een vreedzame wijze gaan „innemen". Men is namelijk op de gedachte gekomen dat iedere be woner van buiten de vesting op een be paald uur die dag de gast zal kunnen zijn van een bewoner van de vesting zelf. De gastheren en -vrouwen zouden dan voor de koffie en thee zorgen, de gasten voor de koekjes en de choco- laadjes. Op deze wijze hoopt men juist op bevrijdingsdag een bijdrage te kun nen leveren tot burgerzin en gemeen schapszin. De Nederlandse Reisvereniging heeft voor de komende zomer voor het eerst een pelgrimsreis van 16 dagen geoi-gani- seerd naar de heilige plaatsen in Israel en Jordanië. Bij het voorbereiden van de ze pelgrimstocht zijn echter moeilijkheden ondervonden, omdat de regering van Jor- danië de N.R.V. heeft laten weten, dat de deelnemers aan deze reis slechts een vi sum voor Jordanië krijgen als zij een verklaring kunnen tonen waaruit blijkt dat zij „christen" zijn. „Personen die het Joodse geloof aanhangen, aldus de Jor daanse mededeling, „zullen geen toegang tot Jordanië kx-ijgen aangezien tussen Is rael en Jordanië in feite nog steeds een staat van oorlog bestaat." De heer Lammers, directeur van de N.R.V.heeft ons vanochtend desgevraagd meegedeeld, dat de kwestie of de voor eind juli geplande pelgrimsreis onder deze om standigheden al of niet zal doorgaan, aan het bestuur der reisvereniging is voorge legd. Beperking van het reisplan tot Is rael lijkt de ox-ganisatoren van deze pel grimsreis ongewenst, omdat enkele der be langrijkste heilige plaatsen, die men denkt te bezoeken (Gethsemane en Bethlehem) op Jordaans grondgebied gelegen zijn. WILLEMSTAD (ANP) —Het hof van Justitie te Willemstad heeft beschikt, dat de heer P. Croes, Eilandsx-aadslid van Aruba, onmiddellijk op vrije voeten dient te worden gesteld. De heer Croes heeft onlangs in de Eilandsraad een brief voor gelezen die ondertekend zou zijn door Juancho waarmede kennelijk bedoeld was de Antilliaanse minister van finan ciën Juancho Yrausquin waaruit zou blijken dat er fraude was gepleegd met overheidsgelden. Op verzoek van minister IJrausquin is een onderzoek ingesteld en daarbij produ ceerde de heer Croes inderdaad een brief. Bij onderzoek bleek deze echter vervalst te zijn. Het hof is nu tot de conclusie ge komen dat deze vervalsing geen strafbaar feit oplevert. B. en W. van Heemstede stellen de raad voor de gemeenschappelijke x-egeling be treffende de Volkskredietbank voor Haar lem en omstx-eken te beëindigen. In de toelichting tot dit raadsvoorstel geeft het college van B. en W. een uitvoe rig overzicht van de geschiedenis van de Volkskredietbank en van de wxploitatie- resultaten. Het college stelt, dat niet ont kend kan worden dat de bank ten aanzien van inwoners van Heemstede een functie en zelfs een sociale functie vérvult. Bij de huidige stand van zaken na uittreden van de gemeenten Haarlem, Beverwijk, Bloemendaal en Haaxdemmerliede en Spaarnwoude zou het dclxter onverant woord zijn, aldus het college, de deelne ming aan de regeling tot na 1960 te con- tinuëren. Het ligt in het voornemen van B. en W. in de komende maanden mede in overleg met andere belanghebbende ge meenten na te gaan in hoeverre door de gemeente in de behoefte aan consumptief- en noodkrediet van inwoners van Heem stede op bevx-edigende wijze kan en moet worden voorzien. Advertentie flitsen de pijn weg Het weer was gedui-ende het weekeinde in Nederland vrij somber en de tempera turen daalden weer tot waarden beneden de noi-male. Aan de Waddenkust was het zeer 'koud, op het eiland Terschelling kwam het kwik niet hoger dan 4 graden. Hier doet zich vooral de invloed van het koude Noordzee-water gevoelen. De lucht drukverdeling is gekenmerkt door enex-- zijds een lagedrukgebied boven Zuid-West- Eux-opa, waarin randstoringen uit Noord- Afrika veel regen vex-oorzaken in Italië en de Balkan en anderzijds een hogedrukge- bied op de Oceaan bij IJsland. Tussen bei de systemen waait al enkele dagen ach tereen een nooi'doostelijke wind die koude lucht over de Noordzee naar Nederland en de Britse eilanden voert. Hierin komt het komende etmaal weinig verandering. In de hogere luchtlagen verplaatsen zich regen- gebieden met een zuidwestelijke wind, dus pal tegen de wind aan de grond in, naar Noord-Duitsland. Een daarvan be reikte vanmorgen de provincies Zeeland en Brabant. Ook morgen blijft de kans op ennige regen bestaan. Auteurs rechten voox-behouden voor het K.N.M.I. en abonnees van het A.N.P. pu- blïkatie van dit bericht na heden 18 niet toegestaan. WEERRAPPORTEN uur Dinsdag 29 maart Zon op 6,23 uur, onder 19.08 uur. Maan op 7.30 uur, onder 21.41 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 28 maart Hoog water 4.28 en 16.46 uur. Laag water 0.10 en 12.31 uur. Dinsdag 29 maart Hoog water 5.05 en 17.22 uur. Laag water 0.47 en 13.11 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden. Maximum -tempera turen eo 00 i d binnen- en buitenland. tj5 d Neerslag, laatste 24 uur. 1 - lu ib 3 V c3 Den Helder geheel bew ono 5 1 Ypenburg geheel bew. no 9 0 Vlissingen regen no 10 0,2 Eelde geheel bew. no 8 0 De Bilt geheel bew no 8 0 Twente mist no 9 0 Eindhoven geheel bew no 9 4 Zd Limburg mist no 13 1 Helsinki zwaar bew. windst. 5 0 Stockholm half bew. windst. 8 0 Oslo zwaar bew. w 9 0 Kopenhagen geheel bew. no 2 6 Aberdeen zwaar bew. n 8 0 Londen geheel bew. no 8 0,6 Amsterdam geheel bew. no 9 0 Brussel mist no 13 4 Luxemburg half bew. no 16 1 Parijs zwaar bew. nno 17 0,4 Bordeaux mist zzo 17 12 Grenoble zwaar bew. windst. 19 0 Nice regen nnw 16 14 Berlijn geheel bew. n 17 0 Frankfort half bew. no 19 0,3 München onbewolkt zzo 19 0 Zürich mist windst. 18 0 Genève zwaar bew. windst. 17 0 Locarno geheel bew. ono 10 1 Wenen motregen ozo 12 0 Innsbruck licht bew. w 18 0 Athene zwaar bew. windst. 17 0 Rome regen z 18 17 Ajaccio regen 0 10 9 Madrid zwaar bew. wzw 14 1 Mallorca licht bew. windst. 18 0 4 Lissabon onbewolkt wnw 16 32 Belgrado geheel bew. ono 18 0,1

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 2