officiële opening 3000 foonkamers eeui Tampax bevrijdt u Een wat overladen programma woensdag 30 maart Directeur Deinum liet schouwburg sluiten voor luidruchtig groepje Goede prestaties Drs J. J. M. Visser tot burgemeester van Ouder Amstel benoemd Strenge maatregel bij Haarlemse première NHRV-soringwedstriiden op „Mariënbosch" 5 Jazzfestival voor Doe Open In Heemstede nam de baldadigheid toe Twee Haarlemse jongens namen scooter weg Bloemenmeisjes voor het eerst in stadsbeeld Brug in Hyacinthenlaan wordt vernieuwd Inwonertal van Heemstede daalde met vijfentwintig de gehele dag gesloten Midgctown jazzband speelde in Brinkmann Laatste ontmoeting in KNZB-zwemcom petitie Bouw van woningen Verkeer in Heemstede eiste hogere tol Verordening tegen ratten en muizen voorgesteld A ant al woningzoekenden in Heemstede liep terug Namen in Rivierenbuurt te Heemstede A van vele maandelijkse ongemakken Heemstede neemt deel in n.v. gasvoorziening N.W.-Nederland UIT STAD EN STREEK MAANDAG 28 MAART 1960 y HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT In het kader van de „Doe open actie" heeft de Haarlemse Raad voor Sport- en Jeugdzaken gisteravond een jazzfestival georganiseerd, waarbij „de Haarlemse Sociëteit Xeno", de Haarlemse Modernis ten Sociëteit Jazz Youth '60 en de jonge ren sociëteit „Deining" betrokken waren. De opbrengst komt geheel ten goede aan het jeugdvluchtclingenjaar. Een verheugend initiatief, maar het was jammer dat het grotendeels zeer jeugdige publiek voor een wat rommelige atmosfeer zorgde. Er werd constant gepraat; naast ons consumeerden enige zeer prille meis jes een sinaasappel en vroegen om elf uur nadat zij zich de gehele avond kos telijk geamuseerd hadden, maar dan niet met de muziek of zij het gebouw .on der de voorstelling wel mochten verlaten. Na het inleidend woord van ds. Jacobs- zoon werd een zogenaamde onderslag" tot ontploffing gebracht, waarover wij nog steeds in onzekerheid verkeren of dit nu wel of niet tot het programma behoorde. Ernstige stoornis voor de muzikaal geïn teresseerde waren de vele amateurfoto grafen, die gewapend met statieven en blitzers het podium onveilig maakten en zich van de protesten van het publiek niet het minste aantrokken. Er is veel gemusiceerd, men kan zich zelfs afvragen of het niet te veel was. Twee uur muziek is voor een concert in de regel lang genoeg, maar juist dit soort festivals lijden vaak onder een zekere overladenheid; er stonden maar liefst ze ven verschillende combo's en bands op het programma. Dat kan wel maar dan zou men iedere combo bij voorbeeld slechts twee nummers moeten laten spelen. Nu men dit niet deed was het voor de hand liggend resultaat, dat slechts vier van de aangekondigde zeven ook werkelijk aan bod kwamen. Iets dat ons overigens niet speet want men kan ook te veel van het goede krijgen. Na de pauze organiseerde men een jam-session in plaats van het optreden van de drie orkestjes die nog op moesten treden. Dit gebeurde zonder dat aankondiger en commentator Michiel de Ruyter daar een nadere verklaring voor Het trio Jan Huyts opende de avond bij gestaan door Tymen Holberg gitaar. Hun spel was wat vlak, hoewel technisch re delijk verzorgd. Het zangeresje Arley Day bracht een fris geluid, doch zij zal haar uitspraak en techniek nog aanmerkelijk moeten verbeteren. Dan zou zij zeker iets kunnen bereiken. Het Kees Kuyt Combo is goed inge speeld en bracht meer swing dan het trio Jan Huyts, maar vermocht toch de zaal Drs. J. J. M. Visser Bij Koninklijk Besluit is met ingang van 10 april tot burgemeester van Ouder Am- stel benoemd drs, J. J. M. Visser, thans burgemeester van Haarlemmerlicde en Spaarnwoude. De heer Visser werd in 1903 in Noord- wijkerhout geboren. Hij studeerde in Lei den en slaagde in 1929 voor zijn doctoraal examen Indologie. In januari 1930 trad hij in het huwelijk en werd spoedig daarna benoemd bij het binnenlands bestuur in het toenmalige Nederlands Indië. Tot 1948 is hij bij het B.B. op Midden Java werk zaam geweest, welke periode in 1936 werd onderbroken voor een verlof naar Neder land en gedurende de Japanse bezetting door zijn gevangenschap. In 1948 werd hij overgeplaatst van Binnenlandse Zaken naar Sociale Zaken, aanvankelijk voor de regeling van de huisvesting. In 1949 werd de heer Visser chef van de arbeidsinspec tie in Indonesië. In 1950, na de souvereini- teitsoverdracht, repatrieerde hij. In sep tember werd de heer Visser directeur van de Interlocale Woningraad. Van juni 1950 tot november 1951 doceerde hij aan het Koninklijk Instituut voor de Tropen over het onderwerp „Arbeidsverhoudingen in Indonesië". Per 1 december 1953 werd de heer Visser benoemd tot burgemeester van Haarlemmerliede en Spaarnwoude. Bin nenkort. zal de Tweede Kamer het wetsont werp strekkende tot opheffing van Haar lemmerliede en Spaarnwoude behandelen. De nieuwe burgemeester van Ouder Am- stel is officier in de Orde van Oranje- Nassau. De heer Visser volgt in Ouder Amstel burgemeester mr. Boelens op, die is be noemd tot burgemeester van Edam. Het is thans nog niet bekend, hoe in de vaca ture van burgemeester van Haarlemmer liede en Spaarnwoude zal worden voor zien. In Heemstede is de baldadigheid toe genomen. In het vierde kwartaal van vorig iaar kwamen er bij de politie 27 klachten binnen tegen 17 een jaar tevoren. De politie constateerde 18 (18) feiten. Achten zestig daders zijn achterhaald en van de twintig gevallen van schade werden er achttien met de ouders opgelost. De politie maakte voor baldadigheid geen enkel pro ces-verbaal op tegen acht bekeuringen een jaar tevoren. Het jeugdige zangeresje Arley Day zong begeleid door het Jan Huyts trio op het Jazzfestival, georganiseerd in verband met de Actie Doe-open, zon dagavond in het concertgebouw. Naast haar gitarist Tymen Holberg. niet bijzonder boeien. Het arrangement van „The masquerade is over", was de moeite van het aanhoren zeer waard. Het trio Micha Mengelberg vormde het hoogtepunt van de avond. Deze begaafde pianist, die zich sterk op de West Coast Jazz inspireert, bracht uitzonderlijk en gaaf spel ten gehore, daarbij op voortreffe lijke wijze gesteund door Ruud Jacobs, bas en Han Brink, drums, die zeer me lodieus drumde. Boudewijn Leeuwenberg bracht met zijn quintet drie door hem ge componeerde nummers ten gehore, die van originaliteit getuigden, uitgezonderd het laatste dat sterk op het bekende „Night in Tunesia" geïnspireerd leek. In dit quin tet leek een flinke plaats voor improvisa tie ingeruimd te zijn. Jammer was dat de saxofonist het riet soms niet helemaal beheerste, terwijl het pianospel niet geheel tot zijn recht kwam door te hard begelei dende drummen." Zoals gezegd kwam na de pauze een jam-session op het podium met Lou Bar- els drums. Ruud Jacobs bas, Wim Over- ~ouw gitaar, Peter Kuiper piano en Toon van Vliet saxofoon. Zaterdagavond verdwenen in Haarlem drie scooters Zaterdagavond zijn in Haarlem drie scooters weggenomen. Twee werden 's nachts teruggevonden, de derde is nog steeds niet terecht. Om half acht zette een scooterrijder zijn voertuig op de parkeerplaats op de hoek van het Houtplein en de Baan. Toen hij om kwart over elf terugkwam was de scooter verdwenen. De man spoedde zich naar het politiebureau in de Smedestraat. Juist kwam hier het bericht binnen dat de Amsterdamse politie twee 17-jarige Haarlemse kappers had aangehouden die op een scooter in verboden richting hadden gereden. Zij hadden geen papieren bij zich. Zij werden op transport naar Haarlem ge steld. waar de recherche hen zondag aan de tand voelde. De jongelui bekenden de scooter te hebben weggenomen en verder vertelden zij verscheidene diefstallen uit auto's te hebben gepleegd. De tweede scooter werd weggenomen in de Lepelstraat. Een politieman vond het voertuig zaterdagnacht terug op de Bake- nessergracht. De derde scooter, die werd ontvreemd in het Nieuw Heiligland en nog steeds wordt vermist, is een Lambretta, rood-ivoor, kenteken PH 85-46, bouwjaar 1953, waarde 425. Vroeger dan ooit De Haarlemse bloemenmeisjes zijn zater dagmiddag voor het eerst in het stadsbeeld verschenen. Het was vroeger dan enig jaar tevoren. Ruim vijfduizend trompetnarcis sen van de koude grond hebben zij uit gereikt, waarbij het merkwaardig was op te merken dat de meisjes regelmatig vreemdelingen ontmoetten, hoewel het sei zoen tenauwernood is begonnen. Op verzoek van commandant en officie ren van de legerplaats Wittenberg te Stroe hebben enige bloemenmeisjes daar vrijdag avond onder de bekende leiding een lente feest opgeluisterd. Het enthousiasme was groot en de verwelkoming allerhartelijkst. De grote mess was weelderig met narcis sen uit Santpoort versierd. Deze lente avond op de Veluwe betekende een goede propaganda voor de streek rond Haarlem. Door de slechte toestand van de brug in de Hyacintenlaan te Hillegom besloot de gemeenteraad vorig jaar tot vernieuwing over te gaan. Het provinciaal bestuur van Zuid-Holland en de gemeente Lisse heb ben meegedeeld niet bereid te zijn in de kosten van vernieuwing bij te dragen. B. en W.vragen de raad een krediet van 55.000 beschikbaar te stellen. Op 1 januari van dit jaar telde Heem stede 25.831 inwoners, dat is vijfentwintig minder dan op 1 oktober van het vorig jaar. In het vierde kwartaal van 1958 was er juist een stijging, namelijk van 25.830 tot 25.886. In het laatste -kwartaal van vorig jaar kwamen 441 mensen in Heemstede wonen en er vertrokken er 493. Het aantal ge boorten was 95 en er overleden 68 Heem stedenaren. Er werden 71 huwelijken ge sloten en er waren zes echtscheidingen. Advertentie In verband met de van ons tot uitgebreide pand, is ons bedrijf op De jongerenclub „De Twintigers" hield zaterdagavond in de muziekzaal van café restaurant Brinkmann een dansavond, waarbij de muziek verzorgd werd door hel huisorkest van de Haarlemse Jazz Club „The Midgctown jazz-band". Deze perio diek uitgeschreven dansavonden van de jongerenclub, een afdeling van de "Volks universiteit, hebben tot doel de band tus sen de jongere leden van de universiteit te versterken, en vooral de belangstelling voor de lezingen en de cursussen van de Volksuniversiteit aan te wakkeren en gaande te houden. Dit alles natuurlijk af gezien van de propagandistische waarde van zo'n dansavond die vaak leidt lot het aanmelden van nieuwe leden. Onder leiding van trombonist Hans Her- warth verzorgden de zes leden van het orkest een „klassiek" jazz-programma, dat de New Orleans stijl nabij kwam. De goede uitvoering die de band van deze muziek gaf werd echter soms geschaad door een slordig en onvolkomen afbreken van verscheidene nummers. De laatste ontmoeting van de zwemcompetitie van do kring Haarlem van de Koninklijke Ne derlandse Zwembond werd zondagmiddag door VZV in het Velserbad gehouden. Meer dan hon derd heren bonden de strijd aan op de 50 meter nieuwelingen, die luid aangemoedigd werden door de talrijke supporters. Dankzij een goede or ganisatie hadden de wedstrijden een vlot verloop. De voornaamste uitslagen zijn: 50 meter schoolslag meisjes afd. A: 1. M. v. d. Geest. NVA. tl.8 sec.; 2. M. van Loen, NVA, 43.1 sec.; 3. N. Weijers. HPC. 44.8 sec. 50 meter vlinderslag jongens afd. B: 1. B. Wes- tra, VZV, 35 sec.; 2. J. Blok VZV, 35.9 sec.; 3. J. van I-Iensbergen. HPC, 3C.4 sec. 50 meter rugslag meisjes afd. B: 1. E. Remer, HPC. 35.8 sec.; 2. M. Boutelier. NVA, 36.5 sec.; 3. N. Dix. HPC. 39.2 sec. 50 meter vrije slag heren nieuwelingen: 1. K. v. Dansik. Njord, 28.5 sec.; 2. J. van Staalen, HPC, 29.4 sec.; 3. P. H. Enthoven, HPC. 29.5 sec. 100 meter vrije slag dames juniores: 1. E. Re mer, HPC, 1 min. 16.5 sec.; 2. M. van Koten. VZV, 1 min. 17 sec.; 3. N. Koster, Njord en R. Kreule. VZV, ieder 1 min. 18.9 sec. 100 meter rugslag heren nieuwelingen: 1. B. de Jong. HPC, 1 min. 9.8 sec.: 2. Th. Pauw, DWR, 1 min. 11.7 sec.; 3. J. Bontekoe. HPC, 1 m. 12.8 sec. 3 x 50 meter wisselslag estafette meisjes: 1. HPC 2 min. 3 sec.; 2. NVA 2 min. 4.7 sec.; 3. DWT 2 min. 6.3 sec. 5x50 meter vrije slag dames junioren: 1. VZV 2 min. 59 sec.; 2. HPC 3 min. 0.8 sec.; 3. DWT 3 min. 1.3 sec. De directeur van de Haarlemse Stadsschouwburg, de heer H. Deinum. heeft zater dag by de aanvang van de opvoering van „Tanchelijn" van Harry Mulisch de strenge maatregel genomen de Haarlemse Stadsschouwburg hermetisch te laten sluiten. Hy heeft dit gedaan aldus deelde hy ons mee om te voorkomen dat de opvoering geschaad zou worden door de luidruchtigheid van een groepje, voor het merendeel jonge, artiesten, die geen toegang tot de voorstelling hadden kunnen krygen omdat die volledig was uitverkocht. By dit groepje bevonden zich aanvankelijk de auteur Mulisch en decorontwerper Tumarkin met hun dames. De heer Mulisch, die al toe gang tot het gebouw had verkregen, is slachtoffer geworden van de maatregel van de heer Deinum omdat hij, na naar buiten te zijn gegaan om het luidruchtige gezel schap te verzoeken heen te gaan, geen kans meer heeft gezien het inmiddels gesloten gebouw weer binnen te komen. Hetzelfde lot was bijna de heer Henk Rigters, regis seur van het stuk en tevens acteur er in, beschoren, want toen deze om kwart over negen zich aan de artiesteningang vervoegde om zich voor zijn rol te gaan omkleden, trof hy de deur gesloten. Na enige tijd niet zonder kracht door bonzen van zyn aanwezigheid te hebben getuigd, werd de deur voor hem geopend. De heer Mulisch deelde ons mede: „Het gaat er my in deze zaak alleen om dat ik als auteur geen toegang tot de voorstelling van mijn eigen stuk heb kunnen krijgen". „Het is toch te gek dat ook Rigters er niet in kon!" Het kernpunt van het betoog van de heer Deinum is: „De heer Mulisch is slachtoffer geworden van een niet tegen hem gerichte maatregel. Bij een politierel vallen er ook wel eens klappen op hoofden van onschuldigen". Wij hebben uit vele verklaringen van zo wel het schouwburgpersoneel als leden van het luidruchtige groepje de gang van zaken als volgt gereconstrueerd. Na de opening in Galerie Espace door Harry Mulisch van de expositie van Tumarkin, die ook de decors voor „Tanchelijn" heeft ontworpen, is een gezelschap van ongeveer vijftien artiesten naar de sociëteit Teister- bant gegaan. Daar hebben zij enige con sumpties genuttigd en de maaltijd ge bruikt. Toen de heren Mulisch en Tumar kin met hun dames mevrouw Tumarkin was onverwacht uit Parijs overgekomen om de decors van haar man te zien zich gereed maakten om naar de schouwburg te gaan, sloeg dit voornemen op de overi gen over zodat zich uiteindelijk ongeveer vijftien personen in de twee taxi's bevon den, die het gezelschap naar de schouw burg vervoerden. De heer Mulisch, die kind aan huis is in de schouwburg omdat hij er gedurende twee jaar als toneelcriticus werkzaam is geweest, ging met de decorontwerper het gebouw vermoedelijk door de artiesten ingang binnen, waar hij de heer Deinum om toegang verzocht voor de overigen. De heer Deinum deelde mee dat de voorstel ling totaal was uitverkocht. Blijkens mee delingen van schouwburgpersoneel en le den van het artiestengroepje, heerste er in de vestibule op dat tijdstip reeds een on miskenbare luidruchtigheid. Mevrouw Tu markin had zich inmiddels met een ander vrouwelijk lid van het groepje toegang tot het gebouw verschaft, welk resultaat dooi de heer Deinum teniet werd gedaan met hun verwijdering uit het gebouw. Alles op slot De heer Deinum verzocht de heer Mu lisch het groepje tot weggaan te bewegen, omdat hij anders politie-assistentie zou moeten inroepen. De heer Mulisch heeft aan dit verzoek met succes gevolg gege ven. De heer Deinum liet inmiddels het gebouw geheel sluiten dus ook de ar tiesteningang zodat de heren Mulisch en Tumarkin even later met hun dames voor gesloten deuren stonden, waarachter suppoosten en foyerpersoneel de indruk van een cordon stonden te wekken. De as sistent van de heer Deinum weigerde na volgens zijn zeggen de directeur te hebben geraadpleegd het viertal de toe gang. De heer Mulisch werd daar zeer boos om en heeft dat de assistent duidelijk laten merken. De heer Deinum was op dat tijdstip reeds, gewoontegetrouw on danks de bijzondere omstandigheden, in de voorstelling en daar pleegt hij zich niet uit te laten wegroepen. De mededeling van de assistent aan de heer Mulisch dat hij de directeur had geraadpleegd en geen toegang mocht verschaffen, is dus wel licht op eigen gezag gedaan want dit ver zoek heeft de heer Deinum tijdens de voor stelling niet bereikt. Het viertal is vervol gens naar Teisterbant teruggekeerd, van waar mevrouw Tumarkin onmiddellijk naar Parijs is teruggekeerd. De heer Deinum deelde ons mede dat hij het groepje zelfs geen toegang zou heb ben verleend als de zaal maar half bezet Na een lange winter-rusfperiode, onder broken door enkele binnenwedstrijden en een cross-country, hield de NHRV zondag haar eerste springwedstrijden van het sei zoen op het terrein „Mariënbosch". De sportcommissie had een tweetal aan trekkelijke parkoersen gebouwd om zo wel ruiters als paarden gelegenheid te geven zich vertrouwd te maken met de op gaven, zoals op een officieel concours hip- pique gevraagd worden. Onder het kritisch ook van een groot aantal toeschouwers, bestreden een veer tigtal combinaties, verdeeld in drie cate gorieën, elkaar om de prijzen. De uitslagen waren: Categorie A: 1. mej. T. Schipper, N.N. 0 ft., H. C. Rien van Breemen, Lady 0 ft.; 2. ex aequo mevr. Labouchère, Sir Bache lor 3 ft., Willv de Geus, Burrito 3 ft.; 4. Ar thur Wijier, Sibony 7 ft.; 5. Pien de Bruin, Oberon 9 ft. Categorie B: 1. mej. J. van Loon, Ohama 0-0 ft.; 2. Rob de Jong, Dornwald 0-8 ft.; 3. J. Inpijn. Surprise 3 ft.; 4. ex aequo J van Tiel, Amsel en Zola 4 ft.; 6. ex aequo Friso v. d. Wal, Fee 7 ft., T. Stradmeijer, La Huzarde II 7 ft., Pim Houtkoper, Bruno 7 ft. Categorie C: 1. hr. Pruikemaker, Nakiri; 2. hr. Aafjes. Earl; 3. hr. T. Zwaneveld, Sciabelone. De n.v. Bouwfonds Nederlandse gemeen ten heeft aan de gemeente verzocht een stuk grond te mogen kopen voor de bouw van een aantal woningen nabij de Elsbroe- kerlaan; B. en W. stellen de raad een strook grond van 1670 m2 te verkopen tegen een prijs van 39.200 23 per vier kante meter). B. en W. van Hillegom stellen de ge meenteraad voor aen de firma Veenman Vink te verkopen een perceel bouwter rein, gelegen in het uitbreidingsplan, groot ongeveer 700 vierkant meter voor de prijs van 14.000 ten behoeve van de bouw van een bungalow. Advertentie was geweest. „Het was zelfs nog onrustig in de gang toen de voorstelling al begon nen was." „Bij zo'n toestand gaat men krasse maatregelen nemen. Voor mij is een normale opvoering van een stuk altijd numero één. Uit het feit dat ik in het ge bouw met de heer Mulisch heb gesproken blijkt al dat ik tegen zijn persoonlijke aan wezigheid geen bezwaar had en mijn maat regel was dan ook zeker niet tegen hem gericht." Wat het echtpaar Tumarkin be treft deelde de directeur mede dat het ge drag van mevrouw Tumarkin die naar binnen was gesneld verdere toegang on mogelijk maakte. De directeur deelde voorts mede dat de aftocht van het groep je niet kalm is geweest. „Men heeft nog aan de achterzijde trachten binnen te ko men en op de ruiten van de kantoren ge bonsd." „Het was een relbende". Op onze vraag waarom het de heer Mulisch niet was gelukt later nog binnen te komen ant woordde de heer Deinum dat zowel zijn assistent als de portier van de artiesten ingang nieuw is en ..daar kan een fout in de organisatie zitten." Later deelde de heer Deinum echter mede dat toegang voor het viertal werd gevraagd en niet voor de heer Mulisch persoonlijk. „Ik heb hem trouwens bij ons eerste gesprek, vóór de voorstelling, gezegd „U kunt natuurlijk blijven." Het commentaar van de heer Mulisch hierop is: „Ik kon wel blijven, maar toen ik op verzoek van Deinum naar buiten was gegaan kon ik er niet meer in." De heer Deinum: „De heer Mulisch is slachtoffer geworden van een maatregel die niet tegen hem gericht was." Mulisch: „Maar door die maatregel moest notabe- ne ook een acteur op een deur gaan staan stompen om er in te komen." De heer Deinum: „Als de heer Mulisch uitsluitend voor zichzelf toegang had gevraagd, was hem die ongetwijfeld verleend." In ieder geval is de voorstelling van „Tanchelijn" normaal verlopen. Behou dens het niet abnormale feit dat enkele personen na de pauze het gebouw verlie ten. Na afloop van het stuk reageerde de zaal met een goed applaus. In het vierde kwartaal van 1959 zijn er in Heemstede 85 verkeersongelukken ge beurd. waarvan een dodelijk ongeval vier mensenlevens eiste. (Dit laatste betrof de vier broers uit Katwijk die met hun auto in de Leidsevaart reden.) Een jaar tevoren gebeurden er in drie maanden tijds 71 ver keersongelukken. In het laatste kwartaal van 1959 hadden 8 (13) ongelukken zwaar lichamelijk letsel tot gevolg. 18 (13) een voudig letsel en 58 (49) alleen materiële schade. De politie verbaliseerde 432 verkeers- overtreders tegen 439 in het laatste kwar taal van 1958. B. en W. van Heemstede hebben de raad een verordening betreffende de be strijding van ratten en muizen ter vast stelling voorgelegd. In deze verordening wordt onder meer bepaald dat bewoners in door B. en W. aan te wijzen gedeelten der gemeente ver plicht zijn ter voorkoming van schade door ratten en muizen aan eigendommen of gezondheid verdelgingsmiddelen uit te leggen, vangmiddelen te plaatsen, voorzie ningen te treffen teneinde de aanwezigheid of het binnendringen van ratten en muizen tegen te gaan of eetbaar afval buiten ge bouwen slechts aanwezig te hebben buiten bereik van genoemde dieren. Bovendien moeten deze inwoners voor zover het hun goed of schip betreft, maat regelen gedogen, welke B. en W. ter voor koming van schade door ratten en muizen aan eigendom of gezondheid hebben ge troffen. In het laatste kwartaal van vorig jaar is het aantal ingeschreven woningzoeken den met 43 teruggelopen. Op 1 oktober wa ren er namelijk nog 519 en op 1 januari 476. Een jaar tevoren was er een stijging van het aantal woningzoekenden, namelijk van 463 tot 501. Vierennegentig gezinnen kregen een hele woning en 43 een gedeelte van een woning. Het aantal overige afvoeringen was twin tig, zodat in totaal 157 gevallen werden afgedaan. Tien jonggehuwden kregen een eigen woning. 19 gingen bij de ouders in wonen. twee bij familie en 17 bij anderen. In tien gevallen bleven de jonggehuwden elk afzonderlijk gehuisvest. B. en W. van Heemstede stellen de ge meenteraad voor om de namen Rijnstraat, Maasstraat, Vechtstraat en Scheldestraat te wijzigen in Rijnlaan, Maaslaan, Vecht- laan en Scheldelaan. Voorts stellen B. en W. voor om aan de overige wegen, gele gen in het plan Rivierenbuurt en Ipenro- de de volgende namen te geven: Dinkel- laan, Dinkelpad, Reggelaan, Rijnlaan, Amstellaan, Hunzelaan, IJssellaan, Schie- laan, Merwedeplantsoen. Het eerste dat u van Tampax opvalt is het kleine formaat, want het is vele malen kleiner dan het uitwendige verband voor sanitaire bescherming. Vervolgens beseft u dat u bij Tampax geen spelden m of gordel nodig hebt - dus geen beklemmend harnas... Tampax wordt inwendig gedragen, volgens de methode van de dokter die het uitvond. Als u Tampax op deze manier draagt (inwendig) behoeft u niet bang te zijn voor enig ongemak en er is natuurlijk ook geen irritatie door schaven. Boven dien hebt u geen zorgen over plooien of oneffenheden, zelfs niet bij een glad- afkledende japon of rok. Tampax is zeer eenvoudig te ge bruiken... het is gemaakt van zuivere hygiënische watten met groot absorptie vermogen, vervat in een smalle huls, welke het inbrengen vergemakkelijkt... en het wegdoen is al even gemakkelijk. Ontspan u fysiek en geestelijk - met Tampax. U kunt Tampax zelfs niet voelen als u het draagt. Verkrijgbaar bij apothekers, drogisten en speciaal zaken in twee absorptiegraden. Regular f. 1,50, Super f. 1,75 per doos, met Nederlandse gebruiksaanwijzing. Uitgevonden door een dokter nu gebruikt door miljoenen vrouwen! TAMPAX (NEDERLAND) N.V. AMSTERDAM B. en W. van Heemstede stellen de raad voor een overeenkomst aan te gaan met de n.v. Gasvoorziening Noordwest-Neder land. Op 25 april 1957 heeft de raad reeds besloten medewerking te verlenen tot de oprichting van genoemde vennootschap, waarbij voor 600 in het oprichtingskapi taal werd deelgenomen. De in de overeenkomst opgenomen be palingen beogen het streven naar een zo doelmatig mogelijke coördinatie van de afstandsvoorziening te bevorderen. De ge meente draagt jaarlijks in de exploitatie kosten der vennootschap bij naar even redigheid van de door haar afgeleverde hoeveelheid gas. Dit aandeel is voor Heem stede begroot op 259 voor 1959 en 324 voor 1960. Advertentie Nieuws in het kort Ereprijs cn bokaal. Op de bolbloemen- tentoonstelling van de „Floriade" in Rot terdam heeft de inzending van C. G. van Tubergen's bloembollen- en zaadhandel n.v. in Haarlem een ereprijs en bovendien de door de gemeente Haarlem uitgeloofde bokaal voor de mooiste inzending bolbloe- men en bolgewassen veroverd. Onderwijsvoorstellen. B. en W. van Heemstede verzoeken de gemeenteraad om een bedrag van 4015,beschikbaar te stellen voor de aanschaffing van 7 bord stellingen voor de Bronsteeschool, een be drag van 350.voor een elektrische vloerwrijver voor dezelfde school en een bedrag van 1295,voor twintig eenper soons sets voor de Voorwegschool. Benoemd. Mejuffrouw J. C. van Oos ten is door het bestuur van de protestants- christelijke huishoudschool benoemd tot directrice van de school. Mejuffrouw van Oosten heeft de benoeming aangenomen. Montageladder. B. en W. van Heem stede stellen de gemeenteraad voor om een bedrag van 4550,— uit te trekken ten behoeve van de aankoop van een montage ladder voor de gemeentelijke plantsoenen dienst in Heemstede. Afrastering. B. en W. van Heemstede verzoeken de gemeenteraad een bedrag van 2000,— uit te trekken voor het vernieu wen van het hekwerk rond de speeltuin in de Provinciënbuurt en voor het doen van een aantal herstellingen aan de be schadigde speelwerktuigen.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 5