Chr. Besturenbond Hillegom vierde veertig-jarig bestaan Dagblad abonnees Agenda voor Haarlem en de IJmond '6 Raad van Hillegom komt woensdag bijeen Hillegom treedt uit de Volkskredietbank R.-k.-HBS te Lisse V.v. Hillegom viert kampioenschap J. Strijbos spreekt over „Onze natuurmonu menten" Jaarvergadering van O.S.S. in hotel Keur Donderdag mogelijke verkiezing „Oranje-comité" ZHC leed nederlaag in eerste promotiewedstrijd Speeltuin Marijke in Lisse heropend Twee leningen Bijeenkomst in Rehoboth ten bate van 4 x Z N Betaling abonnementsgeld per giro Twee concerten voor de Heemsteedse schooljeugd H. H. Mens veertig jaar bij de P.T.T. Drumband krijgt nieuwe instrumenten Wandeltocht door duinen „Kracht en Vriendschap" Beroep in de zaak Blonde Marie Peter van Neste eerste in juniorentoernooi in Haarlem Koger winnaar van klassementwedstrijd Frans Braat won titel van „De Bataaf" Bromfietser nam bocht veel te snel Heemstede kreeg er 34 woningen bij Burgerlijke Stand van Haarlem Uiri r Speciaalzaak ff LM Jac. van Maris zie onze nieuwe voor:aarscollectie V e Is en-I Jmuiden Beverwijk én 'ioaods belevenissen MAANDAG 28 MAART 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAAKLEMSCHE COURANT Zaterdag heeft de Christelijke Besturen bond Hillegom het veertigjarig bestaan ge vierd. Dat gebeurde met een receptie 's middags in het gebouw „Weltevreden" en een feestavond 's avonds in de zaal van hotel „Flora". Op de receptie hebben velen het bestuur van de jubilerende bond hun gelukwensen aangeboden. Een groot aantal bloemstuk ken van zusterorganisaties enz. gaf aan de receptie een feestelijk karakter. Voorts waren er felicitatietelegrammen en brie ven, ondermeer van het hoofdbestuur van het C.N.V. uit Utrecht en van de plaatse lijke afdeling van de Koninklijke Midden standsbond. Tot de aanwezigen behoorden ondermeer de predikanten ds. A. K. Krabbe, ds. F. Brouwer en ds. J. Veenendaal. Namens B. en W. kwam wethouder W. F. van Dam zijn gelukwensen aanbieden. Achter de be stuurstafel had mede plaatsgenomen de eerste secretaris, de heer J. Marinus. De districtsbestuurder van het C.N.V., de heer J. P. van Leeuwen, huldigde deze pionier en bood hem drie boekwerken aan. die de geschiedenis van de christelijke vakbewe ging beschrijven. De voorzitter, de heer J. A. Vink, sprak dankwoorden tot de vele afgevaardigden voor het medeleven bij dit veertigjarig bestaan. 's Avonds waren vele leden en genodigden naar de zaal van hotel „Flora" gekomen. Na het welkomstwoord door de heer Vink zongen allereerst de „Heidemadeliefjes' onder leiding van dirigent Richard Heide- ma enkele leuke liedjes. De secretaris van het C.N.V., de heer P. Tjeerdsma, hield een feestrede. Hij schetste de sociale ontwikkeling in de laat ste tientallen jaren. Van een nog onbe schermde, krachteloze groep uit het begin van deze eeuw zijn de arbeiders gekomen tot een sterke vakbeweging. De arbeiders hebben zich aaneen geschaard en geza menlijk in de bres gestaan voor de ver betering van hun positie. Verfrissende klanken kwamen vanuit de orkestbak, waar het jeugdkorps van de Hillegomse Harmoniekapel zich liet horen. Onder leiding van de heer P. Drost speel den de jeugdige muzikanten drie marsen en drie koralen. De heer Vink bood de eerste secreta ris, de heer Marinus, een kist sigaren aan als waardering voor hetgeen deze veertig jaar geleden heeft tot stand gebracht. De band van de Gereformeerde Jeugd- De gemeentex-aad van Hillegom komt op woensdag 30 maart bijeen ter behan deling van tweeëntwintig punten. B. en W. stellen de raad voor medewerking te verlenen aan het verzoek van de Sint Mar- tinus meisjesschool voor het aanbrengen van een draadafscheiding langs de speel plaats en het bestuur te berichten dat de kosten, verbonden aan de herbeplanting dient te geschieden uit de jaarlijkse ex ploitatiekosten. De uitvoering van het wegenplan in het uitbreidingsplan in onderdelen „Elsbroek Zuid 1" brengt met zich mee, dat wijzi ging moet wp'rden gebracht in het verloop van de Elsbroekerlaan. B. en W. stellen de raad voor enkele gedeelten van de laan met ingang van 1 april aan het openbaar verkeer te onttrekken. Voor verbetering van 83 woningen van de woningbouwvereniging „Goed wonen" aan de Meerstraat, Emmastraat, Prins Hendrikstraat, Julianastraat en Hofstraat vragen B. en W. de raad het voorschot te bepalen op 384.966. B. en W. stellen de gemeenteraad voor de exploitatie van 23 woningen aan de Mi- chiel de Ruyterweg over te dragen aan de Woningstichting „Patrimonium". Op 1 april eindigt de termijn van twee jaar waarvoor stroken grond aan de Ha ven zijn verhuurd: B. en W. stellen de raad voor de gi-onden opnieuw te vex-hu- ren, zij het dan tegen een hogere huur prijs. In de woensdag te houden vergadering van de gemeenteraad van Hillegom zal een voorstel van B. en W. aan de orde komen om uit te treden uit de gemeenschappelij ke regeling van de Volkskredietbank Haar lem en omliggende gemeenten. B. en W. van Hillegom stellen de ge meenteraad voor voor zes leei'lingen uit Lisse een subsidie van 4050 beschikbaar te stellen ten behoeve van de in septem ber 1959 opgerichte a-afdeling van de r.k. hbs te Lisse. Het bestuur van de onder- wijsstichting Sint Bonaventura te Leiden, die de a-afdeling had gesticht, had vertrou wen dat voor de afdeling een rijkssubsi die werd verleend, maar er is geen bedrag uitgekeerd. Daarom richt het bestuur zich tot de gemeentebesturen met verzoek om medewerking. In zaal Rutten in Hillegom heeft het be stuur van de voetbalvereniging Hillegom zaterdagmiddag een feestelijke receptie gehouden ter gelegenheid van het kam pioenschap der 4de klasse A district II, dat vorige week door Hillegom werd behaald. Gezeten onder kampioensvlag, een ge schenk van de heer Rutten, mocht het be stuur talrijke gelukwensen in ontvangst nemen. Wethouder W. F. van Dam complimen teerde de voorzitter van Hillegom, de heer W. Bodet, namens het gemeentebestuur met het succes. De gelukwensen van de afdeling Haarlem der K.N.V.B. wex-den vertolkt door de voorzitter de heer H. W. van Turnhout en de administrateur de heer W. Roozen. Eerstgenoemde sprak de wens uit dat Hillegom de weg naar de tweede klasse spoedig zal weten te vinden. Voorts boden gelukwensen aan afgevaardigden van de voetbalclubs Zandvoort Meeuwen, L.F.C., Tonegido, Graaf Willem, Lugdu- num, Laakkwartier, Concordia, Altior en Sizo. De supportersvereniging schonk elk lid van het kampioenschapsteam een trai ningspak en ook andere sprekers bleven niet achter met het overhandigen van ca deaus. Voorzitter Bodet dankte tot slot voor de hulde aan de kampioenen ge bracht. centi-ale speelde onder leiding van de heer jes. De toneelvereniging „Overschie" bracht het blijspel „Jij weetjij weet.. wat ik niet weet" voor het voetlicht. Met vaart en verve heeft de toneelgroep de goedlachse aanwezigen vermaakt. Nadat de „Heidemadeliefjes" weer hadden ge zongen, brachten zij ten bate van de actie „4 x ZN" ruim 95,- bijeen. De heer Vink sprak een dankwoord tot alle medewerkenden en nodigde de leden van de toneelgroep „Overschie" uit het bloemencorso te komen bezichtigen. De heer Jac. van der Vinne sloot vervolgens deze feestavond. Zandvoort Vanavond houdt de heer J. Strijbos in hotel Bouwes te Zandvoort een lezing met kleurenfilms over „Onze natuurmonumen ten". Deze lezing, die om acht uur begint, staat onder auspiciën van de Stichting Be- scherming Duinlandschap. Tijdens de 56ste jaarvergadering van de Zandvoortse gymnastiekvereniging „Oefening staalt spieren", die in hotel Keur gehouden werd, bracht de voorzitter, de heer J. H. B. Brink in een uitvoerig in leidend woord de viering van het 55-jarig bestaan in herinnering en wekte de leden op, te blijven propageren voor de licha melijke opvoeding. Na de aanvaarding van het technisch programma voor 1960, werd het jeugdbe- stuur geïnstalleerd, bestaande uit de meisjes Hetty Halderman, Cora Heeze- mens en M. Koning en de jongens Ernst Brokmeier en Jacq. Overpelt. Dit jeugd- bestuur zal onder meer worden ingescha keld bij de organisatie van verschillende evenementen. Ook bij de organisatie van de bondswandeldagen op 7 en 8 mei zal dit. bestuur reeds een bepaalde taak krij gen. Bij de bestuursverkiezingen werd me vrouw E. v. Luyk-Veltkamp herkozen. In de vacature, ontstaan door het bedanken van de heer W. Keur werd de heer D. G. de Leeuw benoemd. De jaarlijks aftredende commissies werden op verschillende punten gewijzigd, terwijl de atletiek-commissie naar behoef te door het bestuur zal worden samen gesteld. De gemeentesecretaris van Zandvoort, de heer W. M. B. Bosman heeft namens de wethouder van Sociale en Culturele zaken, de heer G. Tates, een aantal per sonen uitgenodigd tot een bijeenkomst in de raadzaal op donderdag 31 maart, des avonds om acht uur. In deze vergadering zal aan de orde komen de vorming van een comité, dat de bevrijdingsfeesten op 5 mei in Zandvoort zal ox-ganiseren. Te vens zal die avond gesproken worden over de samenstelling van het feestprogramma voor deze dag. De Zandvoortse hockeyclub kwam zon dag met vijf van de zes seniox-enelftallen in het veld. Op eigen terrein Duintjesveld speelde het eerste herenelftal de eerste van een drietal promotiewedstrijden. Te gen de verhouding in verloor de thuisclub met 1-0 van Randwijck. De spelers van Zandvoort zullen nu de uitwedstrijd tegen Schaerweijde en de thuiswedstrijd tegen Kampong moeten winnen om een kans op promotie naar de px-omotieklasse te be houden. Na een doorbraak ver-kreeg Randwijck voor de rust al het enige doelpunt toen een der spelers van vlak voor de doellijn de bal in het Zandvoortse doel pushte. Daarmee kregen de gasten meer dan werd verdiend. Zij zijn er niet zo heel dikwijls meer aan te pas gekomen en doel- verdediger Balledux van LHC heeft maar heel weinig werk moeten verzetten. De wedstrijd werd gespeeld onder grote be langstelling en met supporters van beide verenigingen onder de goede leiding 'van bondsscheidsrechters. In vriendschappelijke wedstrijden verlo ren twee Zandvoortelftallen van ploegen van HBS. Bij de op Duintjesveld gespeel de wedstrijden won HBS II met 6-0 van Zandvoort II en HBS III met 2-0 van Zandvoort III. Het vierde herenelftal speelde de op een na laatste competitiewedstrijd in Bever wijk tegen Eechtrop. Door het niet opko men van alle spelers kwamen in deze ont moeting twee maal tien hockeyex-s op het veld. Vóór rust ging de strijd gelijk op. Op het ogenblik van de rust had Zand voort een strafbully toegewezen gekregen. Roodhart kreeg na het nemen daarvan een strafdoelpunt toegewezen. In de tweede speelhelft werd de voorspi-ong van 1-0 op gevoerd tot een eindstand van 4-0 door doelpunten achtex-eenvolgens van Jack Van Vessem, Don Roodhart en Kurt Polman. Kuipers Wentink en Groenestein hebben als achterspelers veel en goed werk ver- richt, waai-door doelverdediger Boschma alleen door zijn aanwezigheid opviel. Het tweede dameselftal speelde op eigen terrein de laatste competitiewedstrijd met als tegenstandsters de speelsters van Sa- xenbui-gers II. De thuisclub behaalde een overwinning van 6-2. Dit half dozijn doelpunten komt voor rekening van de da mes Ingrid de Koning (2), Elseline van Vessem, Aat Willemse (2) en Anita Blom berg. Onder de goede leiding van Kelder en Van Vessem werd deze laatste compe titieontmoeting een prettige wedstrijd. Eerst na de x-ust maakte Saxenbui-g twee doelpunten. Behalve de promotiewedstrijd van Zand voort I (heren) speelt het vierde herenelf tal de laatste competitiewedstrijd zondag uit tegen Scheybeeck in Beverwijk. Bij de jeugd hebben zaterdag het meis jes b-elftal en het. jongens a-team het kam pioenschap van hun afdeling behaald. Voor deze mooie prestatie zijn de meis jes en jongens gehuldigd door de jeugdlei- ding. Lisse Zaterdagmiddag is de speeltuin Marijke in Lisse heropend, nadat er enkele ver anderingen in de speeltuin waren aange bracht. De kinderen, die om half twee al verlangend voor het hek stonden konden zich na de heropening naar hartelust uit leven op de gereviseerde di-aaimolen, een negen meter hoge klimboom en enkele andere toestellen, die grotendeels ver nieuwd en opnieuw in de verf gestoken zijn. Het bestuur van de speeltuin is van plan om de tuin enkele avonden in de week open te stellen voor de oudere jeugd. De actie die het bestuur gevoerd heeft om het ledenaantal in de hoogte te brengen, is met succes bekroond. Men heeft nu een leden aantal van 178, terwijl 750 kinderen van de speeltuin gebruik maken. Ter financiering van de uitbreiding van de leidingsnetten van het gasbedrijf en het waterbedrijf in het uitbreidingsplan Els- broek te Hillegom heeft, de n.v. Bank van Nederlandse gemeenten te Den Haag een lening, groot 103.000 aangeboden. B. en W. van Hillegom stellen de raad voor deze lening te aanvaax-den en ook een lening van 150.000 aan te gaan voor de consoli datie van vlottende schuld. De rente be draagt 41/2%. Reeds drie zaterdagen heeft Lisse zich ingezet om een steentje bij te dragen in de actie 4 x Z..N. Zatex-dagavond gaf de Hervormde Jeugdraad in gebouw „Reho both" in Lisse een opvoering van het stuk „Maaike", een toneelstuk in drie bedrij ven van Rosita Peters. De heer Vijfhuizen, voorzitter van de jeugdraad bracht na afloop van de opvoe- ring dank aan het gezelschap. In de pau ze bracht een Amerikaanse verkoping van een fruitmand en enkele andere artikelen ruim hondei-dvijftig gulden voor de actie op. U kunt het uzelj gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 273107 ten name van Haarlems Dagblad. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is 7,65, post- abonnees 3,15. U kunt het ons gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzenden vóór het eind van de maand, voor zien van uw juiste naam en adres. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Indien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorg adres van de krant vermelden? Voor automatische girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking. In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de giro-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE Het. Noordhollands Philharmonisch Or kest heeft zich bereid verklaard ook voor de leerlingen van de hoogste klassen dei- lagere scholen in Heemstede twee instruc tieve concerten te geven. Deze concerten hebben plaats in het Haaxdemse Concert gebouw, na afloop van de concei'ten voor de Haax-lemse scholiex-en. Het eerste con cert kan woi-den gegeven in november van dit jaar, het tweede in april. De kosten bedragen 200 per concert, vermeerderd met 50 zaalhuur. Vervoer bedi-aagt per leerling 0,25. De leerlingen dragen zelf een bedrag van 0,35 per concert bij. De voer de gemeente overblijvende kosten be dragen 400 waarvan de helft dit jaar ge voteerd moet worden. B. en W. vragen de raad voor dit bedi-ag een krediet ter be schikking te stellen. Op vi-ijdag 1 april zal de heer H. H. J. Mens, besteller-chauffeur, wonende Dr. Schaepmanstraat 32 in Haarlem veertig jaar in dienst zijn van het staatsbedrijf der P.T.T. De heer Mens trad in 1920 in dienst van de P.T.T. als telegrambestel ler; in 1932 ging hij over naar de afdeling expeditie en in 1945 werd hij chauffeur besteller. Voorts is de heer Mens technisch leider en secretaris van de bridgeclub Haax-lem-West. De jubilaris recipieert op 1 april in zijn woning van 10.30 uur tot 13 uur. „Eensgezind-Excelsior" Zaterdagavond heeft het Heemsteeds fanfarekorps „Eensgezind Excelsior" zijn jaarvergadering in het Wapen van Heemstede gehouden. Uit het jaarverslag van de voorzitter, de heer L. W. ten Braa- ke, bleek dat het fanfarekorps ook het af gelopen jaar weer een aantal concei-ten ten bate van „Meer en Bosch" heeft ge geven. Tot secretaris werd benoemd de heer C. J. Koek. Voorts werden in het be stuur gekozen de hei-en H. Heemskex-k, W. Davelaar en P. Fi-anssen. De voorzitter deelde mee, dat de drumband van nieuwe instrumenten zal worden voorzien. Deze zijn reeds aangekocht. Op Koninginnedag hoopt men de instrumenten aan het publier te tonen. In verband met de hoge aan- schaffingskosten zal de inzamelingsactie oud papier weer intensief ter hand wor den genomen. Op 11 en 25 april houdt het fanfarekorps een muzikale wandeling door Heemstede. Vrijdag, zaterdag en zondag is in het An ker Clubhuis aan de Lange Margax-etha- straat in Haarlem een fancy fair gehou den, die in alle opzichten een succes is geworden. De opening geschiedde door wethouder J. A. Schippers, die onder meer wees op het gi-ote belang van het Anker Clubhuiswerk. De 105 standhouders hebben drie bijzon der drukke dagen achter de rug, want er werd energiek gehengeld, geschoten, ge blazen, gegrabbeld, geraden, gesjoeld, ge gooid en gegeten. Het bezoek van de Haax-- lemse bloemenmeisjes, die alle bezoe kers van een grote nax-cis voorzagen, was het hoogtepunt van de zaterdagmiddag. Zaterdagmiddag hield de Politie Sport club Bloemendaal een wandeltocht, waar van het fraaie parcours door de duinen liep. Aan de wandeling van 10 km namen 962 junioren beneden zestien jaar deel; aan de tocht van 25 km. 279 senioren. De start had plaats bij gebouw „Domi" in Ovex-veen. Na afloop wei-den daar hex-- innei'ingsmedailles uitgei-eikt. Er waren geen uitvallers. De Bloemendaalse Red dingsbrigade heeft in enkele gevallen van blaren eerste hulp moeten verlenen. Zaterdagavond gaf de christelijke gym nastiekvereniging „Kracht en Vriendschap" een uitvoering in de gemeentelijke Con certzaal te Haarlem. De oefeningen volg den elkaar in een zeer snel tempo op, al viel wel op dat sommige oefeningen door de uitgebreidheid van de oefenstof, ofwel door het grote aantal deelnemers, te lang duurden. Bekoi'ting van de oefenstof zal bij een volgende uitvoering de lengte van de demonstratie ten goede komen. Bij de toestelnummers werd goed ge turnd, zoals bij de brug ongelijk voor de oudere meisjes uit noord, waax-bij voox-be- reidende oefeningen klassikaal werden uit gevoerd. De dames uit centrum brachten op hetzelfde toestel oefeningen van een goed gehalte, al werden deze soms wat aarzelend uitgevoerd. Hierbij dient wel te worden bedacht dat de vex-eniging in geen van de zalen beschikt over een damesbrug, zodat de training met geïmproviseerde toe stellen moest geschieden. Een euvel dat zich bij meer verenigingen voordoet. De oudex-e meisjes lieten goed werk zien bij de klassikale oefeningen aan de brug, ter wijl de dames afwisselende oefenstof lieten zien op twee evenwichtsbalken. Opvallend was de vooruitgang bij dames en meisjes ringzwaaien, waarbij oefeningen van een hoog gehalte werden gedemonstreerd. Hier bij waren een paar zeer mooie afsprongen, waaronder enkele perfect uitgevoerde salto's. Van de spx-ingnummers was vooral het nummer kastspringen voor jongens aan trekkelijk; ook de nummers op paard werden in een vlot tempo uitgevoei-d. Bij de grondgymnastiek oogstte, naast de sprongen op de lange mat, de spectaculaire levende toren veel bijval. De oefeningen in het voortbewegen van de pas drie maan den geleden gestartte afdeling uit de Louise de Colignyschool en de bankoefe- ningen van de meisjes waren goed ver zorgd. De kleuters vertederden met hun leuk opgezette en uitgevoerde spelfantasie de oudex-s; de jongens verwierven met hun hinderniswedstrijd een verdiend applaus. Origineel was de oefening met stokken van de jongens uit noord. De heren werk ten in een snel tempo hun nummer hoog- brug af. Bij de vrije oefeningen viel de oefening met gekleurde doekjes op door de originele vorm, de vrije oefening van de meisjes door de goede uitvoering en de knots- oefening van de dames door de inhoud en het gevoel voor rythmiek. „Kracht en Vriendschap" kon op de dag van de viering van het 50-jarig be staan van het N.C.G.V., waarvan zij als één van de oudste verenigingen deel uit maakt met tevredenheid op deze demon- stratie tex-ugzien. De moord op de 47-jarige Haagse vrouw „Blonde Marie", die in de nacht van 30 op 31 december 1959 in haar kamer aan de Nieuwe Haven te Den Haag werd ge wurgd, zal op een nader vast te stellen datum worden behandeld door het Haag se gerechtshof. Zowel de verdachte, de 27-jarige Haag se schilder A.S., als de officier van Justi tie heeft hoger beroep aangetekend tegen het vonnis van de Haagse rechtbank, waarbij de schilder wegens doodslag en diefstal tot zes jaar gevangenisstraf met aftrek en ter beschikkingstelling van de regering veroox-deeld werd. De officier had voor moord en diefstal een gevangenis straf van twaalf jaar met aftrek geëist. Zondag organiseerde D.S.B. in de Bus ken Huetschool in Haarlem een zeer ge slaagd juniox-en tafeltennis toex-nooi, waax-- aan niet minder dan hondex-d jongens en meisjes uit de gehele afdeling Kennemer- land deelnamen. Het was opvallend dat bij de A-jongens Harry Amand (Spinneweb), die toch wel een van de stex'kste spelers is, opnieuw niet in de finale kwam en 't weer tegen Gerard Tabbers (DSB) moest afleg gen. Aldus kwam Tabbers in de halve eind strijd tegenover Ton Bakker (TYBB) te staan, die hem in drie games bedwong: 21-12, 18-21 en 21-11. In de andere halve eindstrijd leverde Peter van Neste (TYBB) een bijzonder knappe prestatie te gen Max Bree (TOG), door deze jongen kansloos met 21-12 en 21-18 te verslaan. Ook in de finale liet Van Neste zich tegen zijn meer geroutineerde clubmakker Ton Bakker van zijn beste zijde zien. Hij kon het echter desondanks niet bolwerken en moest met 21-18 en 22-20 aan Bakker de titel laten. Bij de B-jongens won J. Minholts (Spin neweb) de halve eindstrijd van K. Heere mans (Oranje Zwart) met 21-17 en 21-11 en won Rob Hart (Togido) van Gerard Bos (CSV) met 21-13 en 21-10. In de finale toon de Hart zich met 8-21, 21-9 en 21-18 de sterkste tegen J. Minholts. Bij de meisjes twee maal een wedstrijd tussen twee clubgenootjes. In die tussen de DSB-meisjes Elly Top en Will van Roon won de eei'ste met 21-19, 16-21 en 21-18, terwijl bij de Doko-meisjes Loes Berkhout met 21-15. 11-21 en 22-20 van Elly Alles won. In de finale moest Elly Top opnieuw haar meerdere in Loes Berkhout erkennen. Deze won vex'diend met 21-16, 11-21 en 21-15. Tafeltennis-uitslagen: hoofdklasse B: Belcrum-Wibo 3 6-4, Treffers-Togido 6-4 (Togido degradeert), ovex-gangsklasse D: Nedlloyd 3-VVGA 7-3, KKK-Povac 2 3-7, Shell-GTTC 4-6, Povac 2-Nedlloyd 3 6-4 Nedlloyd 3 6-4 (Nedlloyd kampioen), over gangsklasse E: AMV.T-Ti-effers 7-3. Togi do 2-Smash 3 5-5, Scylla 2-Maccabi 7-3. De dex-de rit van de voox'jaarscompeti tie, welke door de Haarlemse wielerclub „De Kampioen" als een klassementwed strijd in het „Van der Aartsportpax-k" werd verreden, is gewonnen door Hein Koger. Hij behaalde door het winnen van het dubbel tellende laatste klassement vier punten meer dan zijn grootste con current Eddy Riethoff. Deze Riethoff had de dx-ie eerste klasse menten gewonnen en stond er zodoende halverwege de race heel gunstig voor. Toen sprong Blommaex-t echter uit het peloton en kreeg daarbij gezelschap van Koger, die nadat Blommaert er een gewonnen had de drie resterende klas sementen voor zijn rekening nam en met een winnaar werd. De uitslag luidde: 1. H. Koger met 35 pnt.; 2. E. Riethoff met 31 pnt.; 3. W. Blommaert met 20 pnt.; 4. E. Sminia met 9 pnt.; 5. J. v.d. Hox'st met 5 pnt.; 6. H. Peters (Heemstede) met 5 pnt.; 7. A. Ruys; 8. G. Fennis; 9. A. van Dijk; 10. P. Sondrop; 11. H. Jansen, allen 1 pnt. Koger reed de veertig ronden (circa 46 km) in 1 uur 17 min. en 38 sec. C-klasse: 1. Philippo met 21 pnt.; 2. Ra makers met 11 pnt.; 3. G. Nijssen met 10 pnt.; 4. Krijgsman met 9 pnt.; 5. Wil lemse met 8 pnt.; 6. Schenk met 7 pnt.; 7. Van Leuffen met 3 pnt.; 8. Handgraaf met 2 pnt.; 9. R. Wagner met 1 pnt. Het lange afstandkampioenschap van de Halfwegse wielerclub „De Bataaf", dat zondagmiddag op het parkoers aan de Oude Kruisweg werd gehouden, is ge wonnen door Frans Braat uit Aalsmeer. Hij zegevierde in de eindsprint van een uit vijf man bestaand kopgroepje. Met Gerard Wesseling, die in de slotfase had moeten afhaken, hebben deze vijf renners dit kampioenschap volkomen beheerst. De triomf van Braat vond in de ogen van de andere x*enners geen genade en zij hebben het hem na de finish op hard handige wijze duidelijk gemaakt. De oor zaak van dit incidentje was gelegen in het feit, dat Braat zich geen enkele maal ernstig heeft ingespannen om de aanval werkelijk te doen slagen. En als er eens een „gat" in het kopgroep je viel, dan liet hij zich door de anderen weer bijtrekken. De uitslag luidde: 1. F. Braat (Aals meer) de 112 kilometer in 2 uur 47 min. en 49 sec.; 2. A. Sluis (Badhoevedorp); 3. M. Snijder (Halfweg); 4. G. Cuvelier (Nieuw-Vennep); 5. W. Bogers (Nieuw- Vennep); 6. G. Wesseling (Halfweg). Het kampioenschap der nieuwelingen werd gewonnen door Henny Schouten uit Badhovedorp, de 67 kilometer in 1 uur 42 min. en 20 sec.; 2. J. Hoogland (Aals meer-); 3. K. Groot (Bovenkerk). Zondagmiddag om drie uur is op het Van Kinsbergenplein in Haarlem een 18-jarige bandencurver uit Haarlem vrij ernstig ge wond, toen hij met zijn bromfiets tegen een auto botste. De bx-omfietser reed zo hard door een bocht dat hij de macht over het stuur verloor en pardoes een auto, die uit de Doverstraat kwam, aan de zij kant ramde. De bromfietser bleef bewusteloos liggen. Met een hersenschudding en een sleutel beenbreuk werd hij in het Grote Gasthuis opgenomen. De bromfiets kx-eeg zwax-e lering in de Drieherenlaan. In het laatste kwartaal van vorig jaar zijn in Heemstede 34 woningen gex-eed ge komen, te weten 21 woningwetwoningen en 13 van particulieren. Er had geen wonin- splitsing plaats. De gemeente verleende 41 bouwvergun ningen, waarvan twee voor de bouw van respectievelijk 18 etagewoningen aan het Valkenburgerplein en 14 woningen aan de Dx\ J. R. Thorbeckelaan. Er werden twee vergunningen geweigerd. De dienst van Openbai-e werken ver richtte de volgende kapitaalswex-ken: uit breiding van de algemene begx-aafplaats (r.-k. gedeelte), doortrekken van de Es doornkade, bouw van serre met buffet- ruimte van de speeltuin „Groenendaal" en het vernieuwen van een deel van de rio- schade. BEVALLEN van een zoon: 24 maart: G. Bei-Goede: G. E. J. Harding-Huiskes; 25 maart: H. K. A. Vogel-Olthof; C. N. van der Veldt-van Lingen; A. van Houten-Kos; G. Hutten-Bossenbroek; 26 maart: M. T. Lasker-Hart. BEVALLEN van een dochter: 24 mrt: A. van der Wei-Bekerede; 25 maart: P. C. Eichhorn-Houthuijzen; J. E. I. Heger- Plugge; N. Bos-van Woudenberg; M. Gie bels-Schutte. GETROUWD: 26 maart: C. Dekker en J. K. van Hofweegen; H. A. Sparreboom enJ. Robinson; G. J. Schoon en D. Klijn. Advertentie BARREVOETESTR. 19 - TEL. 15051 Concertgebouw: Dinsdag 20.15 uur: con cert N.Ph.O. Minerva Theater: Vandaag tot en irtet dondex-dag 20.15 uur: Toon Hermans met zijn „One man show". Stadsschouwburg: Vandaag 20 uur: Ne derlands Danstheater-. Dinsdag 20.15 uur: De Nederlandse Comedie met „Eerste liefde....?!" BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag tot en met dondex-dag 14, 18.45 en 21.15 uur: „Re becca", 18 jaar. Frans Halstheater: Vandaag 19 en 21.15 uur, dinsdag 14 en 20 uur en woensdag en donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „Slaap kamergeheimpjes", 18 jaax\ Lido Theater: Vandaag tot en xrxet don derdag 14 en 19.30 uur: „Analyse van een moord", 18 jaar. Luxor Theater: Vandaag tot en met woensdag 14 en 20 uur: „Als een losge- bx-oken beest", 18 jaar. Rembrandt Theater: Vandaag tot en met dondex-dag 14, 19 en 21.15 uur: „En eeuwig zingen de bossen", 14 jaar. Roxy Theater: Vandaag tot en met donderdag 14.30, 19 en 21.15 uur: „Het mysterie van Tanger", 14 jaar. Studio Theater: Vandaag tot en met dondex-dag 14 en 19.30 uur: „The nun's story", 14 jaar. Zondag 11 uur: „Ave Maria". Theater Monopole (Zandvoort): Van daag tot en met woensdag 20 uur: „Bit- tex-e rijst", 18 jaax-. TENTOONSTELLINGEN Bloemenheuvel (Bloemendaal): Tot 4 arpil dagelijks van 10—17 uux-, zondags van 1417 uur: expositie van tekeningen van Dirc Lindeboom. Galerie Espace (Klein Heiligland 36): Tot 17 apx-il op werkdagen van 1117 uur: expositie van schilderijen en plastiek van Igaël Tumarkin. Galerie „Uittenhout" (Kleine Hout straat). Tot 4 april dagelijks van 11—17 uur: expositie van werken van Kini Kei ler. Kunstzaal „De Ark" (Nieuw Heiligland lrd): Tot 10 april dagelijks van 9—17 uur: expositie van werken van J. van der Gaag. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 april dagelijks van 1022 uur: expositie van grafieken van Henk Huig. DIVERSEN Vleeshal: Dinsdag 12.25 uur pauze-bij- eenkomst; Ds. J. van Dam over „Zij liegen het". Hotel Bouwes (Zandvoort): Vandaag 20 uur: lezing J. P. Strijbos over „Onze natuux-monumenten". MAANDAG 28 MAART Thalia, 20 uur: „De man, die verdwijnen moest". Rex, 20 uur: „Te jong voor liefde". DINSDAG 29 MAART Thalia, 20 uur: „De man, die vex-dwijnen moest". MAANDAG 28 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De roemrijke daden van Danny". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Avon tuur in Hong Kong". W. B. Theater, 20 uur: „Frankenstein 1970". DINSDAG 29 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De roemrijke daden van Danny". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De cir cusheid" willen weten wat er te koop l» in de wereld In het land. In de omgeving In uw wlnkell

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 6