Horen en zien Fantoom in. de bar HULMAN SUNBEAM - HUMBEB PANDA EN DE TROETELTROEP AVONTUREN VAN EEN HOND oclt ió Ixet zo v. Boekenmarktprijs radio televisie AANKONDIGINGEN EN N AfiEloiéiWWöSiSl y Maar heel matig Nieuwe mis van Hendrik Andriessen Automobielbsdr. J. J. Nijman Kerkelijk Nieuws Henri de Montherlant A cadémicien „Geestelijk Reveil" DOOR WILLIAM IRISH Fritz Kreisler te Wenen onderscheiden De radio geeft dinsdag T elevisie programma MAANDAG 28 MAART 1960 34. Buurman rende naar de telefoon. „O, o, o," riep Panda wanhopig, „nu moet ik de gevangenis in en dat is alle maal jullie schuld!" „Joehoe! Wees maar niet bang, baas!" klonken plotseling de stemmen van Ted en Ed, „hij kan de po litie niet bellen! We hebben de telefoon leiding doorgesneden!" Omhoogkijkend, zag Panda de kwieke tweeling uit het raam klimmen, beladen met kostbaarhe den, die zij uit het huis van buurman had den gestolen. In een wip waren zij bene den en staken Panda de gestolen waar toe. „Alsjeblieft baas," zeiden ze trots, „dat hebben we voor jou meegebracht!" „Ik wil het niet hebben!" riep Panda kwaad, „jullie mogen niet stelen! Dat heb ik al zo vaak gezegd!" Joris, die zich tot dus ver op de achtergrond had gehouden, kwam nu belangstellend naderbij. „Nu be gint het belangwekkend te worden," mom pelde hij, „het wordt tijd, dat ik ingrijp, voordat Panda alle voordelen prijs geeft en de moeilijkheden overhoudt." De moei lijkheden lieten niet lang op zich wachten. Gewapend met een geweer kwam de ra zende buurman naar buiten. „En nu han den omhoog!" riep hij, „allemaal!" Ook al valt het dan wel eens minder geslaagd uit dan gewenst, het amuse mentsprogramma van de N.C.R.V. op za terdagavond heeft altijd een eigen gezicht, een eigen mentaliteit. Het is niet goedkoop en niet versleten. Er wordt nog eens in geëxperimenteerd. Men durft wat en heeft altijd wel een verrassing in petto. Dat geldt dan vooral voor Scherzo, waarin de samenwerking van Dick van Bommel en Jelle de Vries al tot menig frisse vondst heeft geleid. De opzet ervan is origineel en dat houdt de zaken jong. Daarom zullen wij de samenstellers maar niet hard vallen om de minder oorspronkelijke gang van zaken zaterdagavond. Scherzo was ditmaal even rommelig als de rommelzolder zelf, waarop het zich afspeelde. Het pakte niet, het sloeg niet aan. Opnieuw moeten wij ons bezwaar laten horen tegen de manier, waarop Enny Molsde Leeuwe tot een technisch monstrum wordt gemaakt. Dat is toch werkelijk de dood aan de kunst, zeker als het om imitatie-kunst gaat. Daarom: laat Enny Mols—de Leeuwe zich beperken tot één figuur en maak er een „life" en geen telerecording van, want wij vallen niet meer van de ene verbazing in de andere, omdat we het helemaal door hebben hoe zij zo gevierendeeld wordt. Dat „Scherzo" tegenviel, is ook een ge volg van het feit, dat er een klein caba ret-programma aan voorafging, waarin ook de luchtige toon overheerste. Voor treffelijk daarin was Ina van Faassen. Wij betreurden het wel dat Ton van Duin hoven bij zijn conference de reacties van de zaal ontbeerde. We zaten er gewoon op te wachten. Verder was er èn in dit pro gramma èn in „Scherzo" een liedje over Amsterdam. Voor geen van beide konden wij veel waardering opbrengen. Dat is niet bevorderlijk voor de verstrooiing, omdat men met dubbel critische oren naar het andere luistert als het een al is tegenge- vallen. Van de grote naar de kleine k" bracht Frans Vroons op het beeldscherm in een heel aardig geënsceneerd geval. Wij horen Frans toch liever in een opera, als we het voor het zeggen hebben. Maar zijn optre den deed hem toch wel kennen als een sportief man zonder veel égards ten op zichte van zijn uiterlijke verschijning. Tenslotte: zo'n filmpje als Van Lange- raad presenteerde over het jubilerend Christelijk Gymnastiek Verbond is nu precies het soort herdenking. gaat. Geestig, genoegehjk en recht op de klDeba?ans van de zondagavond was niet om te juichen van voldoening.Wat hot hoogtepunt had moeten zijn café" bleek een wel bijzonder magei evenement. Simon Carmiggelt probeerde er nog een beetje sfeer in te brengen door diepzinnige grappen, doch het was waar schijnlijk ook voor hem een saaie av°nd. gezien de interessante en inspirerende ontmoetingen die hij meestal in andere cafés zegt te beleven. Hetty Blok was Het.tv Blok niet met. haar twee Jiddische liedjes en een Spaans dansgezelschap verveelde door een veel te lang en wemi0 afwisselend voetgetrappel. Tevoren had Arie Klevwegt een wel zeer oppervlakkig gesorekje met de orga nisator van de Floriade. de hoer Kleiboer, waaruit niemand wijzer werd. De populaire dr. L. van Egeraat heeft met een praatje erver Frankrijk voorlopi0 afscheid genomen van het ^herm.^^ De K.R.O. zond zondagavond een nieuwe mis-compositie van Hendrik An driessen uit; werk dat hij in opdracht van deze omroep schreef. Het is algemeen bekend dat deze componist zijn uitgebreide reekse missen aanving met een doorgecom- poneerd werk voor twee stemmen en orgel, dat toen in 1919 nog al opzien baarde, omdat het in tweeërlei zin afweek van de gebruikelijke liturgische muziek- missen, namelijk om de vorm, die het voor een bepaalde dag reserveerde, door niet alleen de vaste, doch ook de veranderlijke delen van die feestdag te componeren; en tevens om de stijl, die een nieuw geluid in de katholieke kerkmuziek invoerde. Men kan deze proeve zien als een mijlpaal in de kerkmuzikale praktijk, want zij heeft be langrijke gevolgen gehad. Toch is er iets misgelopen met deze H. Hart-mis: de proprium-tekst werd gewij zigd en dus werd Andriessens toonzetting van het proprium onbruikbaar; alleen de gewone vaste delen bleven voor de prak tijk bruikbaar. Van zijn jongste opdracht heeft Andriessen nu gebruik gemaakt om andermaal een doorgecomponeerd werk te schrijven voor het H. Hartfeest, uiteraard met de nieuwe tekst voor de veranderlijke delen, waarnaar het dan betiteld is „Missa Cogitationes Cordis". Maar het is nu tevens geworden een mis met een volkszang tendens. Andriessen heeft de proef ge- Adverlentie nomen een geschoold gemengd koor met eenvoudige eenstemmige volkszang te laten alterneren, althans in de gebruikelijke vaste delen, die voor iedere muziekmis dienst kunnen doen; de wisselende delen (introïtus, graduale, offertorium en com munie) heeft hij voorbehouden aan het koor, die hij aldus een meer kunstrijke uitdrukking gaf, welke in beknopte tekst verklanking als lyrische rustpunten de sfeer der liturgie-van-de-dag wekken. Bij de psalmtekst van het introïtus is de gre goriaanse invloed opvallend. Doch ook in de koorpassages der vaste delen treft soms een warme lyriek, en verrassend kleurige harmonische uitwijkingen. De volkszang- delen sluiten zich daarbij aan in een voudige intervalsprongen en vaste ritmen. Beknoptheid is overal betracht en zo ver loopt de geloofsbelijdenis, het „Credo", als een geestelijke ballade. De goed verzorgde uitvoering geschiedde, onder leiding van Toon Vranken, door het Collegium Musicum Amstelodammense, en voor de volkszang door een heren- en knapenkoor. De orgelpartij werd verant woord vervuld door Bernard Bartelink, die naar de klank te beoordelen een Frans orgel bespeelde. Golfbreker Adverteutie LEIDSEVAART 342 TELEFOON 39517 GEWONE mensen ontvangen zelden of nooit gefrankeerde stukken met een post zegel van 1 gulden of hoger. De steller van dit babbeltje heeft tenminste nog nooit de hoge frankeerwaarden op een aan hem ge richt stuk aangetroffen. In de enkele ge vallen dat een poststuk een belangrijk bedrag aan postzegels vroeg, werden deze voldaan met een aantal zegels van ge ringere waarden, die tesamen het ver schuldigde bedrag vormden, en daarmee was de kous af. Bij de meeste particulieren is dit het geval. Alleen in bedrijven en handelskantoren, banken en allerlei andere nuttige instel lingen zullen wel eens zegels van 1,of 2,50 op de bin nengekomen poststukken wor den aangetroffen, maar we maken ons sterk dat ook de zegels van 5,in de meeste bedrijven tot de hoge uitzonderingen be horen, om nog maar niet eens te spreken van die van 10,Dan is het ook werke- l ijk welletjes en we kunnen ons levendig voorstellen, dat aan nog hogere waarden hier te lande geen behoefte bestaat. In som mige andere landen schijnt dat anders te zijn en we zien in de postzegelcatalogi dan ook herhaaldelijk zegels vermeld van een zo hoge waarde, dat men zich afvraagt, waarvoor ze eigenlijk moeten dienen. Ten zij in die landen posttarieven bestaan die tot duizelingwekkende hoogten zijn ge stegen. Een frappant voorbeeld hiervan is de serie zegels die in Kenya en Uganda in de jaren 1922 tot 1927 zijn uitgegeven. Deze vangen normaal bij de lage waarden aan, die we niet zullen vermelden, omdat er niets bijzonders aan te beleven valt. Maar dan komen we bij de zegels van 1 pond sterling, wat in die dagen een aardig be drag was, omdat het pond toen ongeveer 12,telde. Maar goed, een postzegel van 1 pond kan er nog mee door. En we kun nen ons zelfs voorstellen, dat aan de zegel van 2 pond nog behoefte was. Want per slot van rekening zit je daar in de binnen landen van Afrika en de postbode moet zich maar door die wildernissen heen wer ken om de brieven bij je in de bus te gooien. Met die zegel van 2 pond is de serie ech ter niet afgelopen, want ook zegels van 3, 4 en 5 pond waren in omloop. In dit laat- ste geval wordt dus gefran- keer met een waarde van omstreeks f 60,Maar dat Z0ld.Z3.lllG scheen nog lang niet vol- 1 doende te zijn, want de serie pOStZCgClS gaat onverdroten verder met waarden van 10 pond, 20 pond, 25 pond, 50 pond! „Nou moet je ophouden!" zou mijn werkster in haar lelijkste Haags uit roepen. Maar de posterijen van Kenya en Uganda wisten klaarblijkelijk helemaal niet van ophouden, maar zetten de serie postzegels voort met een waarde van 75 pond en sloten haar af met een zwart en rode zegel van zegge en schrijven 100 pond sterling! Dit is wel de duurste serie die ooit in de geschiedenis verschenen is, want zij kostte aan het loket al meer dan 3500, zonder dat nog van enige zeldzaamheid sprake kon zijn. Met deze zegels werden misschien wel olifanten als luchtbrief verzonden! O ja, nu moeten we ook nog spreken over het „vergaan van de wereld", welk praatje kort geleden weer in circulatie schijnt te zijn gekomen. Daarover een volgende keer. H. Pétillon (Nadruk verboden) De Boekenmarkt-prijs die in Den Haag aan het eind van de „nonfiction-market" op 2 april (in de Bijenkorf) zal worden uitgereikt, valt ten deel aan de heer J. J. C. P. Wilson, voor zijn driedelig werk „Van Warschau tot Hiroshima". De jury, door de Vereniging van Letter kundigen aangewezen, bestond uit dr. J. W. Schulte Nordholt, mr. Evert Straat en drs. P. J. van Swigchen (directeur Open bare Leeszaal Den Haag). De heer Wilson is een gepensioneerd luitenant-generaal der generale staf. Zijn bekroonde werk is indertijd in artikelvorm verschenen in de Nieuwe Rotterdamse Courant, onder de titel „Tien jaar geleden." Ned. Herv. Kerk Beroepen te Goutum-Swichum (toez.): K. M. Witteveen te Noordbroek. Aangenomen naar Hoogblokland: J. van Dijk, kand. te Papendrecht. Bedankt voor de benoeming tot vicaris te Haulerwijk: J. G. Kelderink, vicaris te Surhuizum. Geref. Kerken Bedankt voor Donkerbroek: S. van dei- Veen te Arum. Aangenomen naar Beetster- zwaag: A. J. van Gorkum, kand. te Alk maar, die bedankte voor Wissenkerke. Chr. Geref. Kerken Bedankt voor Lutjegast: P. N. Ribbers te Noordscheschut. Henri de Montherlant is met 24 van de 29 stemmen gekozen tot lid van de „Aca démie Frangaise. Er werden vijf blanco stemmen uitgebracht. Henri de Montherlant, die thans 64 jaar is, publiceerde kort na de eerste wereld oorlog „Les Bestiaires". Na de jongste wereldoorlog kreeg hij grote bekendheid als toneelschrijver door „La reine morte", „Don Juan", „Le Maitre de Santiago" en „Port Royal". Zijn beroemdste romen is „Les Célibataires", waarvoor hij de „gro te prijs van de Académie" kreeg. Andere werken zijn „La relève du matin" (over peinzingen over zijn ervaringen als vrij williger in 1914), „Le chant Funèbre pour les morts de Verdun" en „Le songe". Met de verkiezing van De Montherlant heeft de Académie een harer tradities op gegeven. Het was namelijk gewoonte dat een kandidaat protocollaire bezoeken bij de leden van de académie aflegde. Deze bepaling is geschrapt. Zondagmiddag ging de zanger Rudi Carrell naar Londen om dinsdag op het Eurovisie-songfestival „Wat een geluk" te presenteren. Zijn vrouw en dochter tje waren op Schiphol om hem uit geleide te doen. Onder de titel „Meer dan intellect al leen" is dit weekeinde in Krasnapolsky en de Bachzaal te Amsterdam het vijfde con gres van „Geestelijk Reveil" gehouden, in samenwerking met de broederschapsfede ratie van geestelijke en humanitaire be wegingen en de Nederlandse sectie van de actie voor een geestelijke wereldraad. In zijn openingsrede wees mr. C. Syp- kens, voorzitter van de intersociale gees telijke Wereldraad, er op, dat de harmo nie slechts kan groeien door een diper in zicht in het eigen wezen. Verscheidene sprekers gaven een visie van geestelijke zijde ten aanzien van de opvoeding, de wetenschap, de economie, de kunst, de genezing, de psychologie, de wijsbegeerte en de godsdienst. Aan het slot hield ir. H. W. Dunnewolt, voorzitter van de congres-commissie, een synthese. Hij stelde, dat het congres een manifestatie was geworden van de een heid van inzicht van de geestelijk gerichte mens. Haitink naar Amerika. De dirigent van het Concertgebouworkest Bernard Haitink is van Schiphol vertrokken naar San Francisco, waar hij woensdag, don derdag en vrijdag a.s. concerten zal leiden van het symfonie-orkest van die stad. Op het programma staan werken van Bach en Haydn, evenals van de Nederlandse com ponist Henk Badings, wiens symfonische variaties zullen worden uitgevoerd. 26—27. Plons! hoorde Mioe. En toen ze aan de andere kant van de stapel hout was gekomen zag ze nog juist hoe Rom in 'n wijde boog door de lucht was gevlogen en nu pardoes midden in 'n sloot terecht kwam Mioe stond te bibberen op haar benen, ze kon van de schrik geen stap meer doen. Toen kwam het druipende hoofd van Rom boven water. Brrrrffff! proestte hij, z'n ogen uitwrijvend. Nee, dat was niks lekker, hoor, zo'n bad in die moddersloot, geloof dat maar! 25) Hij trok zich terug. Hij had het onderspit gedolven. Hij bleef haar echter aankijken, maar haar ogen volgden hem even hardnekkig als zij tot nu toe gedaan hadden. Zijn gevoel van ergernis begon chronisch te worden. Hij trachtte het van zich ai' te schudden door wat aan zijn boord te frunneken. Hij wist dat zij nog steeds keek, maar hij wilde haar kant niet meer uitkijken. Het maakte de zaken echter alleen maar erger. Hoe meer bezoekers er kwamen, hoe groter zijn opluchting werd. Hij kreeg steeds meer te doen, zodat zijn gedachten afgeleid werden De drukte hinderde hem niet, integendeel: het gemanipuleer met flessen en glazen hield zijn aandacht zó bezig, dat hij niet meer gedurig aan die kwellende blik behoefde te denken. Maar er kwamen steeds weer momenten, dat hij niets te doen had, dat geen van de bezoekers hem iets vroeg. Momenten, dat er niets meer schoon geveegd behoef de te worden, geen glas meer wachtte om gevuld te worden, en juist op zulke momenten voelde hij haar blikken het sterkst. Hij wist niet meer wat te doen met zijn handen en met zijn houding. Hij gooide een glas bier om en sloeg het kasregister verkeerd aan. Ten slotte, toen hij haar starende blik niet langer kon verdragen, wist hij zich niet langer in te houden. Hij móést weten wat ze nu eigenlijk wilde. Kan ik iets voor u doen, juffrouw?, vroeg hij met hese, onzekere stem. Haar stem was toonloos. Heb ik iets gevraagd? Hij leunde zo ver mogelijk over de bar heen. Wilt u dan soms iets van mij? Heb ik dat soms gevraagd? Lijk ik op iemand, die u kent? Nee Hij begon te hakkelen. Ik acht,ik meendede manier, waarop u naar mij kijkthet zou mogelijk zijn Ze antwoordde niet eens. Maar ze blééf hem aankij ken. Hij sloeg ten slotte de ogen neer en voelde zich nog even onrustig. Ze glimlachte niet, ze sprak niet. Ze toonde noch openlijke vijandschap, noch spijt over haar vreemde houding. Ze zat daar meer en keek met de ondoor grondelijk ernst van een uil naar hem. Het was een afschuwelijk wapen, dat ze hanteerde. Meestal hebben de mensen er geen begrip van, hoe on verdraaglijk het kan worden als iemand je ononderbro ken aan blijft kijken, twee, drie uur achtereen. Zo iets gebeurt dan ook praktisch nooit. Maar het werd zenuw slopend. Het begon een kwelling voor hem te worden, een kwel ling, die langzaam maar zeker zijn weerstandsvermo gen ondermijnde, zijn aanvankelijke verzet verpulver de. Hij had er geen verweer tegen. Deels omdat haar blik nimmer week. Iedere keer, dat hij een tegenstoot wilde plaatsen, moest hij bekennen dat hij zich tegen een blik wilde verweren en daar kon hij geen vat op krijgen. Zij beheerste de situatie volkomen. Er was geen middel om die blik, die straal af te weren, terzijde te schuiven. Bepaalde symptomen, die hij nog nimmer bij zich zelf had waargenomen, en die hij niet herkend zou heb ben bij hun medische naam van agorafobie*), werden Ruimtevrees, steeds duidelijker en steeds frequenter: een verlangen dekking te zoeken, te vluchten in de beslotenheid van de kleedkamer, zelfs weg te duiken achter de bar, waar zij hem niet langer zou kunnen zien. Hij bette enkele keren tersluiks zijn vochtig geworden voorhoofd en probeerde zich tegen die vreemde angst te verzetten. Zijn ogen zochten steeds vaker de klok op, de klok, waarvan het leven van een man afhing, zoals hem eens verteld was. Hij verlangde er vurig naar dat zij sneller zou gaan lopen. Hij begon er zelfs schietgebedjes voor te doen. Het was echter langzamerhand wel duidelijk geworden, het was al een hele tijd duidelijk geweest, dat ze er niet over dacht om uit vrije wil te vertrekken. Zij zou pas weggaan bij het sluiten van de bar. Want geen van de normale re denen, waarom mensen een bar opzoeken, kon haar ijzi ge stilzwijgende bezoek rechtvaardigen, zodat daar dan ook geen verlossing van viel te verwachten. Ze wachtte niet op iemand, want dan was zij niet langer alleen ge weest. Ze was niet gekomen om wat te drinken, want het glas, dat hij enkele uren tevoren voor haar had neerge zet, stond daar nog onaangeraakt. Zij was slechts geko- komen met één doel alleen, één doel uitsluitend: hem aanstaren. Daar hij er niet in slaagde haar op welke manier dan ook te doen verdwijnen, begon hij naar het sluitingsuur te verlangen omdat hij slechts daardoor aan haar kon ontvluchten. Toen het aantal bezoekers begon te ver minderen, toen hij minder klanten kreeg om voor te zor gen, stegen haar mogelijkheden om hem bewust te doen zijn van haar aanwezigheid. Ten slotte waren vele kruk ken verlaten, en dat gaf nog een extra accent aan haar zwijgende en bewegingloze staren. Hij liet een glas vallen, iets, wat hem in maanden niet gebeurd was. Haar blikken doorboorden hem volkomen. Hij keek haar dreigend aan en zijn lippen verraadden dat hij binnensmonds vloekte, toen hij zich bukte om de scherven op te rapen. Maar ten slotte, toen thij meende dat het moment nóóit meer zou komen, stond de grote wijzer op twaalf: het was vier uur en het sluitingsuur was daar. Twee mannen, die in drukke conversatie wa ren gewikkeld, de laatste bezoekers, stonden op en slen terden naar de uitgang zonder hun gesprek te onderbre ken. Zij echter niet. Ze bewoog geen spier. Het glas met whisky stond nog steeds voor haar, ongaangeroerd, en zij bleef zitten. Kijkende, starende, zonder ook maar een enkele keer met de oogleden te knipperen. Goeden avond, heren, riep hij de twee mannen op luide toon na, zodat zij het wel moest begrijpen. Ze be woog zich echter niet. Hij opende een kastje en draaide aan een knop. De lichten in de bar gingen uit. Er bleef echter nog één lamp branden achtereen matglazen ruit ergens terzijde van de bar. Een verborgen zonsondergang, die langs de spie gels kroop en de lange rijen flessen. Hij was een zwart silhouette geworden en zij een wazig gezicht. Hij liep op haar toe, greep het glas, dat al die lange uren niet was aangeraakt, en gooide het met een krach tig gebaar leeg, zodat de druppels hoog opspetterden. We gaan sluiten, zei hij met een gekwelde stem. Ten slotte kwam er beweging in haar. Plotseling stond ze naast haar kruk en hield die vast om haar bloedsom loop gelegenheid te geven weer normaal te worden. Boos zei hij: Wat was nou de bedoeling? Waar was u op uit? Wat wilde u nu eigenlijk? Langzaam liep ze door de halfduistere bar naar de uit gang, zonder hem te antwoorden. Het leek wel alsof ze zijn vragen niet had gehoord. Hij had nooit kunnen dromen, dat zulk een kleine oor zaak als het uit een bar vertrekken van een jonge vrouw bij hem zó'n volkomen, diepe en uit het hart opwellende opluchting kon veroorzaken. Hij leunde zwaar met één hand op de bar, zó uitgeput voelde hij zich, en keek haar na. Vlak bij de uitgang brandde een nachtlamp. Nog even viel het volle licht op haar. Toen ze bij de deur was ge komen, draaide ze zich om en keek hem lang en door dringend aan. Het had een bepaalde bedoeling: ze wilde hem duidelijk inprenten, dat de hele episode geen illusie was'geweest, sterker zelfs: ze wilde hem duidelijk ma ken, dat dit nog niet het einde was, dat dit slechts een onderbrekenin zou vormen. Hij draaide zich om nadat hij de deur op slot had ge daan. Een daar was ze weer. Ze stond rustig op het trot toir, enkele passen van hem verwijderd, alsof ze op zijn vertrek wachtte. Hij was wel gedwongen haar kant uit te lopen, want de weg naar huis leidde in die richting. Hij passeerde haar op korte afstand, want het trottoir was nogal smal en zij stond halverwege de gevels van de huizen en de stoeprand. Hoewel zij haar hoofd langzaam met hem meedraaide, begreep hij dat zij hem hem zwij gend zou laten voorbijgaan. Geprikkeld door haar hals starrig zwijgen, sprak hij haar aan, hoewel hij zich nog geen seconde daarvoor voorgenomen had geen acht op haar te slaan. Wat wilt u nu eigenlijk van me?, vroeg hij uitda gend.. (Wordt vervolgd) De violist Fritz Kreisler die onlangs zijn vijfentachtigste verjaardag vierde, heeft de Karl Rennerprijs ontvangen voor zijn bijdragen aan de Weense muziekcultuur. HILVERSUM I. 402 m. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymnastiek. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Pianospel. 8.30 Gram. 9.00 Gymn. voor de vrouw. 9.10 De gvoenteman. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleu ters. 11.00 Hammondorgelspel. 11.15 Voor de zie ken. 12.00 Lichte muz. 12.20 Regeringsuitz.: Land- bouwrubriek. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Orgel en altsaxafoon. 12.55 Rep. bezoek Kroesj- tsjev aan Frankrijk. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Milit. kapel. 13.55 Beursber. 14.00 Metropole-orkest. 14.40 Schoolradio. 15.00 Voor de vrouw. 15.30 Viool en piano. 16.00 Van alle breed tegraden, praatje. 16.15 Lichte muz. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Amatcursprogr. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.30 Radio-volksuniversiteit: De mam mon en de muze (de maatschappelijke voorwaar den voor de bloei van de kunst), door prof. dr. H. Schulte Nordholt. Derde lezing: Opkomst, bioei en verval van de Florentijse schilderkunst in de 15e eeuw in Italië. 19.00 Voor de kleuters. 19.05 Paris vous parle. 19.10 Muzikale quiz. 19.50 Act. 20.00 Nieuws. 20.05 Gevar. progr. 22.00 Ka- mermuz. 22.20 Gram. 22.30 Nieuws en beursber. van New York. 22.40 Volksliedjes met harpbege- leiding. 23.00 Een wereldje op wielen, klankbeeld. 23.15 Jazzmuz. 23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. 7.30 Voor de jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overwe ging. 8.00 Nieuws. 8.15 Indrukken uit Rome van de feestelijkheden rond de kardinaalscreatie van Zi.ine Eminentie Bernardus Kardinaal Alfrink. 8.30 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Lichtbaken. 10.25 Gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Volaanvooruit, praatje. 12.00 Middagklok- noodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinbouf- meded. 12.33 Gram. 12.45 Indrukken uit Rome van de feestelijkheden rond de kardinaalscreatie van Zijne Eminentie Bernardus Kardinaal Alfrink. 13.00 Nieuws. 13.15 15 jaar geleden, praatje. 13.20 Nieuwe gram. 13.35 Lichte muz. 13.55 Piano en bariton. 14.35 Voor de plattelandsvrouwen. 14.45 Klass. muziek. 15.15 Gram. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.40 Beurs ber. 17.45 Regeringsuitz.: Nieuw-Guineakroniek, door mr. dr. H. J. Roethof. 18.00 Gevar. muz 18.20 Pol. praatje. 18.30 Amateursprogr. 19.00 Nieuws. 19.10 Act. 19.25 Zang. 19.30 Ork., koor en sol. 20.00 Lijdensmeditatie. 21.00 Vioolrecital. 21.35 Prins van de kerk, lezing. 21.45 Omr.ork. 22.25 Boek- bespr. 22.30 Nieuws. 22.40 Eurovisie Songfestival 1960. 23.55—24.00 Nieuws. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Gram. 12.15 Pianospel. 12.30 Weerber. 12.35 Pianospel. 12.52 Koersen. 13.00 Nieuws en weerber. 13.15 Gram. 13.30 Idem. 14.00 Schoolradio. 15.45 Gram. 16.00 Koersen. 16.06 Duitse les. 16-21 Vlaam- muz. 17.00 Nieuws en weerber. 17.10 Kamer- muz. 17.30 Gram. 17.40 Boekbespr. 17.50 Voor de jeugd. 18.20 Voor de soldaten. 18.50 Sportkroniek. 19.00 Nieuws. 19.40 Gram. 19.50 Lezing. 20.00 Lit. progr. 20.30 Rondetafelgesprek. 21.00 Gram. 21.30 Idem. 22.00 Nieuws en weerber. 22.15 Gram. 22.40 Liederen. 22.55—23.00 Nieuws. VOOR DINSDAG NTS: 20.00 Journaal en weeroverz. 20-20 Film documentaire. 20.30 Film. 22.00—23.15 Eurovisi* Songfestival 1960.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 7