Bulgarije een sterke tegenstander Innsbruck denkt al aan de Spelen Duitse Olympische atleten moesten „eed" afleggen Botwinnik besliste de achtste partij snel in zijn voordeel Elinkwijk-speler veroordeeld wegens mishandeling MVV-er Ploeg van Flamingo's behaalde monsterzege op zwak Zeemacht PRACHTBIJTS De drie debutanten Met de P op SPORT TIJDENS HET WEEKEINDE ZATERDAG 2 APRIL 1960 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 21 De Arlberg-Kandahar skiwedstrijden Nederlandse leiding bij Tsjechoslowakije- Oostenrijk Japan met 164 atleten naar Zomerspelen Match eindigde met slechts vijf spelers Beits zelf uw meubelen van Ceta-Bever Het basketbalprogramma "5FS->~v- Vrijdag zijn in Sestrière (Noord-Italië) de Arlberg-Kandahar ski wedstrijden, de laatste belangrijke internationale wed strijden van dit seizoen, begonnen. Op de eerste dag won de Oostenrijkse Traudl Hecher de afdaling. Zij had voor het 2350 meter lange parkoers, met een hoogtever schil tussen start en finish van 635 meter, 2 min. 7,5 sec. nodig. Het was overigens een geheel Oosten rijkse aangelegenheid, want ook de tweede tot en met de vijfde plaats waren voor Oostenrijkse deelneemsters. Heidi Biebl, de Olympische kampioene van Squaw Valley, werd halverwege door een val uti- geschakeld. De Duitse Schermbond heeft de dertig kandidaten voor de Olympische Spelen in Rome, die vanaf heden elk weekeinde in een trainingskamp bijeen zullen komen en aan verscheidene Europese toernooien zullen deelnemen, waarin zij de gelegenheid krijgen hun reis naar Rome te „verdienen", „onder ede" gesteld. De belofte, die de dertig schermers hebben moeten afleggen, had de volgende inhoud: „Hiermee beloof ik, mij met alle kracht te zullen inzetten om het hoogste sportieve doel te bereiken bij de voorbereidingen van deelneming aan de Olympische Spelen. Ik zal een leven leiden, geheel gericht op de sport, waarbij ik mij zal onthouden van alcohol en nicotine, en daarbij met alle ijver proberen zo sterk mogelijk te worden, zowel naar lichaam, als in de scherm- sport, waar het de techniek en tactiek betreft. Ik zal de geschreven en onge schreven wetten van de sport met zorg naleven, tot eigen roem en tot roem van de Duitse Schermsport". De internationale voetbalwedstrijd, die het Nederlands elftal morgenmiddag (aan vang half drie) in het Olympisch stadion in Amsterdam speelt tegen Bulgarije, ver vult de voetballiefhebbers in Nederland in meer dan een opzicht met nieuwsgierig heid. Men weet het: het Oranje-team telt drie debutanten Muller en Henk Groot van Ajax benevens de Surinamer Hum phrey Mynals van Elinkwijk voor wie geroutineerde spelers als Van Wissen, Wilkes en Van der Hart plaats hebben moeten maken. Dat gebeurde na hun con stant goede spel in de competitie en na hun hoopgevende verrichtingen in onder andere de oefenwedstrijd van het voor lopig nationaal elftal tegen de London Combination. En hoe zullen zij het nu maken tegen de sterke Bulgaren? Wij geloven wel dat Elek Schwartz vertrouwen heeft gehad in dit drietal. Als de Nederlanders het morgen niet tot winst zullen brengen, zal dat vermoedelijk niet aan de vernieuwing in de middenlinie en een binnenplaats liggen. Mijnals is een gedegen spil met een grote vasthoudend heid, Muller een halfspeler met groot in zicht en voldoende techniek, terwijl Henk Groot een aanvaller is die de kunst ver staat doelpunten te maken. Hij lijkt ook de man die past in het speltype van Van der Kuil, die rechts naast hem staat, en zijn collega-binnenspeler Rijvers, de oudere routiné, die op zulke onverwachte momenten kans ziet kansen voor zijn mede-voorwaartsen te scheppen. Een vraag apart is of het elftal als geheel zal zijn opgewassen tegen de zeer sterke Bul gaarse ploeg. Dat er een stijgende lijn zit in het spel van de tegenstanders, van morgen blijkt duidelijk uit de resultaten die behaald werden. Weliswaar verloor het Bulgaarse elftal zijn laatste wedstrijd op 8 november 1959 met 01 in Boekarest van Roemenië maar daarvoor behaalde het een reeks indrukwekkende cijfers: 5 oktober 1958: Oost-DuitslandBul garije 1—1; 12 oktober 1958: Tsjechoslo- wakijeBulgarije 01; 7 december 1958: TurkijeBulgarije 00; 13 mei 1959: Bul garijeNederland 32; 31 mei 1959: Bul garijeJoegoslavië 02; 25 juni 1959: Rusland—Bulgarije 1—1; 13 september 1959: BulgarijeRusland 1—0; 11 oktober 1959: BulgarijeFrankrijk 10; 25 okto ber 1959: 'BulgarijeJoegoslavië 1—0; 6 november 1959: BulgarijeDenemarken 2—1. De (revanche)wedstrijd NederlandBul garije is evenals voor onze landgenoten, de eerste interlandwedstrijd van de Bul garen in dit jaar een wedstrijd, die voor de Bulgaren van bijzonder veel belang is, daar deze geldt als voorbereiding voor de wedstrijd op 1 mei in Sofia tegen Roe menië, die moet beslissen, wie van beide zal mogen deelnemen aan het Olympische voetbaltoernooi in Italië. De sterkste ploeg komt. dan ook naar Amsterdam. Spil en aanvoerder Manolov is met zijn 34 jaren de oudste van de ploeg en heeft reeds 43 interlandwedstrijden op zijn naam staan, waarmee hij slechts wordt benaderd door de 27-jarige rechtsachter Rakarov (40), de 29-jarige midvoor Panayotov (38) en de 29-jarige linksbinnen Kolev (42). De overigen hebben aanzienlijk minder in terlandwedstrijden gespeeld. De jongste terlandwedstrijden gespeeld. Omtrent de kracht van het Oranje-team kan weinig gezegd worden, ook al kan men dan vertrouwen hebben in 't samen gestelde elftal. Daarom ook is met geen mogelijkheid iets redelijks te zeggen om trent de kansen op een winstgevend resultaat. Van de Bulgaarse ploeg hebben Navde- nov, Rakarov, Dimitrov. Largov, Abadjev, Panayotov en Kolev ook een jaar geleden in Sofia tegen Nederland gespeeld. Het gezelschap bestaat uit 22 personen, namelijk zestien spelers, liefst drie trai ners (van hen is Ormanjiev oppertrainer), een arts, een journalist en leider Simeo- nov, die een „zware" strijd voorziet. De ploeg, die gistermorgen vroeg om half acht uit Sofia naar Wenen was ver trokken. maar daar acht uur op aanslui ting had moeten wachten, werd op Schip hol verwelkomd door de heren L. Brunt en A. H. Martens, respectievelijk secreta ris-penningmeester van de KNVB en voorzitter van de sectie betaald voetbal. Mijnals (Elinkwijk) Henk Groot (Ajax) MÊmm Muller (Ajax) NEDERLAND DE MUNCK (DOS) WIERSMA KUYS (PSV) (NAC MULLER MIJNALS KLAASSENS (Ajax) (Elinkwijk) (Feijenoord) v. d. KUIL GROOT v. d. LINDEN RIJVERS MOULIJN (PSV) (Ajax) (DOS) (Feijenoord) (Feijenoord) Scheidsrechter: Campanati (Italië). DEBARSKI KOLEV PANAYOTOV ABADJIEV DIEV (Lokomotiva) (CDNA) (CDNA) (Levski) (Spartak) KOVATCHEV MANOLOV LARGOV (CDNA) (CDNA) (Slavia) DIMITROV RAKAROV (Lokomotiva) (CDNA) NAIDENOV (CDNA) BULGARIJE Met een hoeveelheid koffers van groot formaat kwam gisteren de Bulgaarse voetbalploeg per vliegtuig op Schiphol aan. Morgen wordt, in Amsterdam de voet balwedstrijd NederlandBulgarije ge speeld en de politie in de hoofdstad vraagt dan ook weer de medewerking van het motorisch verkeer voor het stadion. Een vlotte regeling, waarbij een ieder tijdig zijn plaats in het stadion kan bereiken kan slechts tot stand komen als iedere bestuurder hierbij zoveel mogelijk mee helpt. Belangrijke aanwijzingen: gaat tijdig van huis; zorgt voor een P op de voorruit; volgt stipt de verboden en geboden op, aangegeven door de officiële verkeers borden. Vrydag werd in het gebouw van de cen trale schaakclub in Moskou de achtste party van de tweekamp om het wereld kampioenschap BotwinnikTal voortge zet. By de opening van het couvert bleek, dat de door Botwinnik opgeschreven 41ste zet: Pd6f7 was. Tal legde toen zyn ko ning om. De stand is nu 53 in het voor deel van Tal. Schaken Toen bij hervatting der partij bleek dat Botwinnik Pd6f7-r ingesloten had, gaf Tal zonder verder spelen de partij op. Een voor Botwinnik vreugdevol slot na een dolle partij, waarin eerst Botwinnik recht streeks op de winst scheen af te stevenen en later Tal. Onderzoekingen hebben ge leerd dat Tal op de 34ste zet met de ver keerde toren gespeeld heeft. Met 34 Tec8 inplaats van 34Tbc8 zou hij ook de kwaliteit gewonnen hebben, onder be houd van pion b7. Voor Botwinnik betekent deze overwin ning een grote morele steun. Zal de wereld kampioen er de rust en het zelfvertrouwen uit putten, nodig om in de komende ge vechten tegenover Tals gegoochel het hoofd koel te kunnen houden? Het publiek heeft zijn zin. De spanning is weer volop aanwezig en daarmee de sfeer, karakteristiek voor de strijd om de wereldtitel. De Elinkwijkspcler F. M. is vrijdag door de Maastrichtse politierechter, mr. W. Penning, veroordeeld tot 75 gulden boete of vijftien dagen hechtenis wegens mis handeling van de MVV-achterspeler André Maas tijdens de wedstrijd MWElink wijk op 27 december in Maastricht. Ver dachte had tegen het einde van de wed strijd vlak voor het eindsignaal zijn te genspeler de linksback Maas een vuist slag in het gezicht gegeven: dit werd door twee getuigen voor de politierechter be vestigd. Een toeschouwer had duidelijk gezien dal Mijnals op de MVV-er toeliep en toen opzettelijk uithaalde voor een vuistslag. De verdachte hield daartegenover vol, dat hij bij het omdraaien om de bal te volgen, plotseling voor Maas kwam te staan en van deze een slag in het gezicht en een klap in de maagstreek kreeg, waar na Maas onmiddellijk weg liep. Maar ook een andere getuige, de grensrechter, die langs de lijn bij de wedstrijd MVV-Elink- wijk dienst deed, had niets gezien van slaan door de MVV-speler, maar wel de vuistslag door M. zien geven. De officier van Justitie, mr. A. W. Ro- singh was van oordeel, dat het hier een geval van mishandeling betrof en dat dit met een botsing tijdens het spel of een onsportieve daad niets van doen had. Dit is dus een geval voor de justitie. Niemand heeft iets gezien van slaan door de MVV- speler. Wat de aanleiding voor het optre den van verdachte was, is niet duidelijk. Mogelijk een oud zeer en dus een soort weerwraak. Maar de officier van justitie wees er op, dat de MVV-er Maas tijdens de rust van de wedstrijd aan de scheidsrechter had meegedeeld dat verdachte hem had be dreigd. De arbiter van de wedstrijd had niets van het incident gezien, omdat hij met de rug naar de spelers stond op dat moment. De politierechter wilde deze zaak, die nogal wat deiningen in de sportkringen van Nederland veroorzaakte, en het club bestuur van Elinkwijk alsmede de KNVB er toe bracht straffen van vier en zes we ken schorsing op te leggen aan verdachte, ■niet uit haar proporties trekken, maar uit sluitend als eenvoudige mishandeling be oordelen. 1-Iij veroordeelde de Elinkwijkse speler conform de eis tot 75 gulden boete, of vijftien dagen hechtenis. Verdachte heeft in overweging genomen om tegen deze uitspraak in hoger beroep te gaan bij het hof. Hij zou hierover naar zijn zeg gen overleg plegen met zijn clubbestuur. De wedstrijd Tsjechoslowakije-Oosten- rijk, die op 30 april in Praag zal worden gespeeld in de voorronde van het Olym pische voetbaltoernooi, zal onder Neder landse leiding staan. Als scheidsrechter is uitgenodigd de heer W. Beltman (De venter). terwijl ais grensi-echter zullen fun geren de heren J. J. M. Godding (Zwolle) en J. Verkerk (Vlissingen). Advertentie N.V. MIL „HOLSTE R" - OVERVEEN Tel. K 2500 - 60002. 57290 cn 57833 Centrale verwarming Airconditioning Aut. oliestook De stand waarin Tal opgaf luidde: Wit: Kgl, Pd6, pionnen b6, d5, f4, h4, h2. Zwart: Kh8, Td3, pionnen a6, f5, g4. Botwinnik had 41. Pd6f7+ afgegeven. Na 41Kg7 forceert wit de winst als volgt: 42. b7, Tb3, 43. Pd8, Kf8 (indien 43 a5 dan 44. d6, a4, 45. d7 en 46. Pe6+, enz.) 44. h5, Ke8, 45. h6, Kd8x, 46. h7, en wint. Of 43Kf6, 44. d6, a5, 45. d7 Ke7, 46. b8D. Tb8x, 47. Pc6+ Kd7x, 48. Pb8x+ Kc7, 49. Pa6, Kb6, 50. h5, en Wit haalt het eerst dame. Het staat reeds vast dat Japan een ploeg van 164 sportlieden naar de Olympische Zomerspelen in Rome zal afvaardigen. De zwemmers en zwemsters vormen met 26 het grootste contingent. Verder bestaat de Japanse ploeg uit 18 atleten, 16 worste laars, 14 gymnasten, 14 roeiers, 12 basket ballspelers, 7 gewichtheffers, 5 boksers, 8 schuttex-s, 2 wielrenners, 3 ruiters, 11 wa- terpolospelers, 15 hockeyers, 6 zeilers, 5 schermers en schermsters en 2 deelnemers aan de moderne vijfkamp. Er zijn 19 da mes in het team. Flamingo's heeft de competitie afge sloten met een score van meer dan hon derd punten. Zeemacht werd met 10851 verslagen in een wedstrijd, die uiteraard niet kon boeien. Het enige, wat de toe schouwers bleef interesseren, was of de Helderse ploeg het einde zou halen. Met nog twee minuten te spelen, waren er van de zes aanwezige Zeemacht-spelers nog slechts drie gerechtigd om binnen de lynen te staan. Een halve minuut later verdween de vierde marineman met vyf persoonlijke fouten van het toneel, waarop Flamingo's vrijwillig twee spelers terugtrok. Het einde van de wedstrijd, die een aanfluiting was voor top-basketbal, gaf dan ook het ongebruikelijke beeld, dat er nog slechts vyf spelers in het veld stonden, twee van Zeemacht en drie van Flamingo's.... Dit seizoen heeft overduidelijk aange toond, dat de instelling van een landelijke eerste klasse voor de basketballers wel degelijk gewenst is. Immers, vele malen werden ploegen in de landelijke hoofd klasse, die uit twee afdelingen bestond, verpletterd. Onder die ploegen bevond zich ook het Helderse Zeemacht, dat zich vorig jaar ten koste van een Groningse ploeg non De basketbalcompetitit handhaven. DED presteerde het om zelfs 144 punten tegen de marineploeg te scoren, waarbij Ton Boot zo'n zestig punten scoorde. Flamingo's op dit moment de sterkste ploeg van Haarlem moet in haar korte geschiedenis een jaar of drie terug gaan om een score van meer dan honderd pun ten tegen te komen. Toen presteerde de ploeg van Meenhorst en Jole het om het inmiddels vergeten Rotterdamse USV met 10537 te verslaan, een unicum in die basketbal-periode. Nu zal de 10851 zege weinig opzien baren. Het is bekend, dat Zeemacht zeer zwak is. Die 108 punten zeggen weinig, het hadden er ook 130 kunnen zyn, maar de produktiviteit van de Haarlememrs wordt toch wel onderstreept door het feit, dat het officiële scoreformulier aangaf, dat ook Theo de Cock een punt had gescoord, ter wijl deze speler zich de gehele avond in de omgeving van legerkamp Ermelo be vond! Over de wedstrijd valt weinig te ver velden. Slechts de statistici hadden belang bij het verloop: Flamingo'sZeemacht: 18-4, 28-8, 54-18 (rust); 60-29, 77-40, 91-49, 100-49, 108-51 (einde). Topscorers Flamin go's: Lagerwey (2219), Meenhorst (419) en P. v. d. Gevel (144). Zeemacht: v. Dijk (8—18) en Witte (5—6). De verdere uitslagen: Heren: Excercitia—Typhoons 3 37—51, Rapiditas— Antilopen 3 5334, HOC 2 SC Haarlem 4 38—30, Flamingo's 2—Auro ra 61—41. Advertentie Het basketbalprogramma voor 7 en 8 april aanstaande luidt als volgt: Donderdag 7 april, dames: HOC 4 Exercitia 2, ZBVS—HOC 2. Heren: ExercitiaHOC 3, SC Haarlem 4—Rapiditas, White Stars 2SC Haarlem 2. Sibaba—Antilopen 2, Typhoons 2— White Stars. Vrydag 8 april, dames: SC Haarlem 2 Antilopen 3, TyphoonsSC Haarlem, An tilopen—FAC (Land.comp. 20 uur). Heren: ZBVS 2SC Haarlem 3, Anti lopen 3Typhoons 4, HOC 2Typhoons 3, SC Haarlem—HOC. ATLETIEK Dit jaar bestaat de H.A.V. „Haarlem" veertig jaar. Door het ontbreken van een goede atletiekaccommodatie in Haarlem is het de H.A.V. echter onmogelijk dit feit met grote atletiekwedstrijden te vieren. In het kader van de jubileumviering houdt „Haarlem" echter zondag een 20 k.m. loop rond „Elswoud", waarvoor bijna alle prominente lange-afstandlopers van Ne derland hebben ingeschreven, daar deze wedstrijd als een selectieloop geldt voor eventuele uitzending naar de Olympische Marathon in Rome. Zo zullen onder meer (Van onze correspondent in Wenen) De burgemeester van Innsbruck is in Squaw Val ley geweest. Niet zozeer om de sportieve prestaties te bewonderen, als wel om zijn licht op te steken over de organisatie van de Olympische Wnterspelen, die over vier jaar in Inns bruck zullen worden ge houden. Uit een gesprek met deze burgemeester is ons geble ken, dat men in Innsbruck reeds druk aan het werk is, zonder echter de ogen te sluiten voor de realiteit, want men beseft daar wel dagelijk dat de hoofdstad van Tirol nauwelijks in de schaduw kan staan van het Amerikaanse Squaw Val ley, waar men niet zuinig behoefde te zijn. Oostenrijk en Innsbruck beschikken niet over onbeperkte geld middelen om zo maar een model wintersportcentrum uit de grond te stampen Dat is overigens ook niet nodig, want Innsbruck is een prachtige stad, die bij na geheel door hoge bergen s ingesloten en waar zelfs die soorten van wintersport kunnen worden beoefend, waarvoor Squaw Valley geen accommodatie bood, namelijk voor bobslee, ro delen, curling en ijskegelen. De banen hiervoor zullen op de Patscherkofel worden aangelegd. In tegenstelling tot Squaw Valley, waar alle wedstrijden op een klein gebied waren geconcen treerd, zullen de terreinen in Innsbruck verder uit el kaar liggen, maar deze zal men door middel van nieu we autowegen en bussen met elkaar in verbinding brengen. Geheel nieuw zal ook het ijsstadion zijn, waarvoor men meer dan vijftig miljoen schilling heeft uitgetrokken. Voor de deelnemers, trainers en functionarissen zal een Olympisch dorp worden op trokken, waar tussen de 1.600 en 2.000 gasten een onderdak zullen vinden. De huizen, die men hiervoor heeft ontworpen, zijn ruim en comfortabel, zodat zij later als gewone woonhui zen kunnen dienen, omdat ook Innsbruck gebrek aan woonruimte heeft. Men verwacht hier veel meer bezoekers dan in Squaw Valley, want Oos tenrijk ligt midden in het sportlievende Europa en het is gemakkelijk te be reiken. Op het ogenblik beschikt Innsbruck over 10.000 hotelbedden, doch door het inschakelen van kamers bij particulieren hoopt mij dit getal te kun nen opvoeren tot 27.000. Voor alle sportliefhebbers in Europa is het van het grootste belang te weten dat praktisch alle grote wedstrijden en demonstra ties direct door de televisie zullen worden uitgezonden Ofschoon de sport op de voorgrond staat, zal toch ook veel aandacht worden besteed aan ontspanning en aan het culturele leven. Toneel, opera, operette, volksdans en volksmuziek zullen een bonte en fraaie omlijsting vormen. Ook de wetenschap zal men In schakelen, o.a. in de vorm van een congres voor de sport-geneeskunde, waarbij dan bijzondere aandacht zal worden geschonken aan de typische sportongelukken met hun therapie en be handeling. starten Piet Bleeker, Smits, Frederiks Veldhuizen, terwijl de belangstelling voor al ook uit zal gaan naar het lopen van Frans Künen, die op de super-lange af stand debuteert en al direct een poging zal ondernemen het Nederlands record op de 10 Engelse Mijl te verbeteren. Van de „Haarlem"-atleten, die aan de start verschijnen noemen wij de Mara- ton-lopers Fennis en v. d. Bosch, terwijl men ook benieuwd mag zijn naar het re sultaat van de nieuwe „Haarlem" aan winst Kroese. De start vindt plaats om kwart over twaalf voor de ingkg van de oprijlaan naar het C.I.O.S. in Overveen. JUDO Zondag om 11 uur zullen in de judozaal van J. Nauwelaerts de Agé in Bloemendaal selectiewedstrijden worden gehouden om het team te vormen dat aan de Europese judokampioenschappen zal deel nemen. De drie Europese Kampioenen van het vo rig jaar, Geesink, Essink en Bonte, zullen aan de wedstrijden meedoen. WATERPOLO Nadat vanavond om acht uur met de wedstrijd NVA 2-VZV 3 het wekelijkse programma geopend is, worden er twee beslissingswedstrijden gespeeld voor de bekercompetitie. In de eerste spelen de heren van DVZ uit den Haag tegen Nep- tunus uit Zaandam om uit te maken wie de best geplaatste derdeklasser is, daarna komt AZ 1870 uit Amsterdam tegen de reserves van HZPC uit den Haag voor de titel best geplaatste tweede-klasser. Ver volgens binden de heren van DWR en HPC de strijd aan voor de districtscompetitie, waarna Haarlem 3 tegen Hillegom uit komt. ROEIEN Zondagmiddag zal op de Amstel tussen Ouderkerk en Amsterdam het lange-af- standskampioenschap van de Amstel wor den verroeid. Voor deze traditionele ope ningswedstrijd van het roeiseizoen is dit maal een uitzonderlijk grote belangstel ling. Er schreven voor deze tijd-race 51 achtriemsgieken (vorig jaar 39) in. Dit is een record-deelname. Voor het eerst zal er geroeid worden in drie divisies. In de eerste (internationale) divisie starten 11 achten, waaronder twee Engelse ploegen. Hier zullen de winnaars van vorig jaar, Londen University Boat Cub, het moeten opnemen tegen de sterke ploegen van Nereus, Njord en Willem III. Voorts roeit er een tweede Engelse ploeg van St.. Catherine Boat Club mee. Het spectaculairste beeld zal de tweede divisie opleveren. De 32 deelnemende ploe gen zullen het hier elkaar zeer moeilijk maken. Het Spaarne heeft ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan ingeschreven met niet minder dan drie ploegen. In de eerste Spaarne ploeg is onder meer Britzei op gesteld. De ploeg heeft de bekende inter national-coach E. S. Bartels als coach. De ze ploeg moet een goede plaats kunnen bereiken. De tweede Spaarne-ploeg in de tweede divisie zal Het Spaarne III starten, ge heel samengesteld uit veteranen, waarvan de leeftijd tweemaal zo hoog is als van de gemiddelde race-roeier. Beide ploegen zullen het zeer zwaar te verduren krijgen. Als nieuwigheid is er ditmaal een derde divisie voor lichte ploegen. Er schreven hier 7 lichte achten in van zes studenten- roeiverenigingen. Het starten van de ploe gen begint om half drie. HANDBAL Voor enkele handbalploegen uit Haarlem en omgeving staat zondag veel op het spel. Vooral voor de herenploeg van Concordia in het laatste duel met het hoofdstedelijke AHC, dat een Haarlemse overwinning moet opleveren om de enige mogelijkheid om aan degradatie te ontkomen nog te be houden. De wedstrijd vindt plaats in het Van der Aartsportpark en begint om drie uur. Vooraf wordt gespeeld de dameswed strijd Concordia-Niloc-reserves (2 uur). In het Noordersportpark in Haarlem kan het damesteam van De Blinkert door een zege op het Hilversumse HHC de titel van de tweede klasse A behalen. Het duel be gint om elf uur. Hierna zullen de heren van de Blinkert de krachten meten met een schotvaardig BHC. Zandvoortmeeuwen duelleert voor eigen publiek met degradatiekandidaat Tonido (1 uur). In Utrecht kan Rapiditas het Velsense IJmond in de kaart spelen voor leider Sport Vereent de volle winst te onthouden. De IJmonders spelen eveneens ij Utrecht —tegen UD. Ook HOC reist mee om het Stichtse SSVU te ontmoeten.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 21