KÖK Dakbedekkingsmateriaal in brand op nieuwe PEN-centrale nnaRerteZn. MODE B. DE GROOT CEES PELT Moeilijk werk voor Velsense brandweer Agenda voor Haarlem en de IJmond Overveen tel. 53558 Geen koopavond in Lisse Jouske Williams weer in vorm? ZATERDAG 2 APRIL 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 9 BRAND OP HOOG NIVEAU V elsen-IJ muiden Beverwijk Ds. H. J. Drost overleden Medische verzorging tijdens het weekeinde Gereformeerde vrouwen houden toogdag in Haarlem GRATIS STOFZUIGER Protest van bewoners tegen huurverhoging RALEIGH en Kruisstraat 5 Haarlem-Tel. 18908-14689 Fa. H. GROOTEGOED LOCOMOTIEF RIJWIELEN Verzending van zeepost UIT STAD EN STREEK Vrijdagmiddag omstreeks kwart voor vier stegen zwarte en dikke rookwolken op vanaf het dak van de gigantische betonnen kubus, de nieuwe PEN-cen trale te Velsen-Noord. Af en toe zag mén vanaf de straat de vlammen dooi de rook heen. De brand liet zich inder daad ernstig aanzien. Aanvankelijk merkte niemand van de vele arbeiders die binnen het gebouw werken, dat er een brand was die veertig meter boven hun hoofd woedde. Dat veranderde echter spoedig, want toen de Velsense brandweer met loeien de sirenes en met groot materieel aan kwam, liepen bijna alle arbeiders naar buiten. Van het dak trokken zwarte rook wolken over de daken van Velsen-Noord- se huizen. Automobilisten parkeerden hun wagens langs de kant van de Wenckebachstraat en schudden het hoofd. ,.Nog niet eens af gebouwd en nu al in de fik," zei er een. Gelukkig was de brand niet ernstig, al Stadsschouwburg: Vandaag en zondag 20 uur: Toneelgroep Theater met „Mama San". BIOSCOPEN Cinema Palace. Vandaag tot en met don derdag 14, 19 en 21.15 uur en tevens zon dag 16.15 uur: „Breng de Bismarck tot zinken", 14 jaar. Frans Halstheater. Vandaag, maandag, woensdag en donderdag 14, 19 en 21.30 uur, zondag 14, 16.30, 19 en 21.30 uur en dinsdag 1^ en 20 uur: „Inspecteur Hardesty F.B.I.", 14 jaar. Lido Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Spion met twee gezichten", 14 jaar. Zondag 11 uur: „Vrijheren van het woud", alle leef tijden. Luxor Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en maan dag tot en met woensdag 14 en 20 uur: „De witte duivel", 14 jaar. Minerva Theater: Vandaag tot en met maandag 20.15 uur: „Anatomy of a mur der", 18 jaar. Zondag 14 en 16.15 uur: „Rusty's verjaardag", a.l. Rembrandt Theater: Vandaag tot en met donderdag 14, 19 en 21.15 uur en tevens zondag 16.15 uur: „En eeuwig zingen de bossen", 14 jaar. Zondag 11 uur: „Crin blanc", alle leeftijden. Roxy Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Bag dad", 14 jaar. Maandag tot en met don derdag 14.30, 19 en 21.15 uur: „De strijd om de Apache-pas", 14 jaar. Studio Theater: Vandaag tot en met donderdag 14.15, 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Huis vol herrie", 18 jaar. Zondag 11 uur: „Ave Maria". Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag en zondag 20 uur en tevens zondag 14.30 uur: „De grote bluf", alle leeftijden. Maan dag tot en met woensdag 20 uur: „Liefde langs de weg", 18 jaar. TENTOONSTELLINGEN Bloemenheuvel (Bloemendaal). Tot 4 april dagelijks van 1017 uur, zondags van 1417 uur: expositie van tekeningen van Dirc Lindeboom. Galerie Espace (Klein Heiligland 36): Tot 17 april op werkdagen van 11—17 uur: expositie van schilderijen en plastiek van Igaël Tumarkin. Galerie „Uittenhout" (Kleine Hout straat). Tot 10 april dagelijks van 11—17 uur: expositie van werken van Kini Kei ler. Kunstzaal „De Ark" (Nieuw Heiligland 1 rd): Tot 10 april dagelijks van 917 uur: expositie van werken van J. van der Gaag. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat D' Tot 9 april dagelijks van 10—22 uur: ex positie van grafieken van Henk Huig. Het Huis Van Looy (Kamperlaan): Tot 25 april dagelijks van 1012.30 en 13.30— 17 uur, zondags 14—17 uur: Groepsexposi- tie van „Kunst Zij Ons Doel". DIVERSEN Vleeshal: Maandag 12.25 uur pauze-bij eenkomst. (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 1 april). ZATERDAG 2 APRIL Rex, 20 uur: „Koningin Zenobia, de on tembare". Thalia, 19 en 21.15 uur: „Ik was een animeermeisje". ZONDAG 3 APRIL Rex, 15 uur:-„De tijger valt aan"; 20 uur: „Koningin Zenobia, de ontembare". Thalia, 15 uur: „De geheime schat van de gouden Condor"; 20 uur: „Ik was een animeermeisje". MAANDAG 4 APRIL Rex, 20 uur: „Koningin Zenobia, de on tembare". Thalia, 20 uur: „Bajonetten tegen tanks" ZATERDAG 2 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: ,,The Glenn Miller Story". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Das drei Maderlhaus". W.B. Theater, 20 uur: „De beul van Springdale". ZONDAG 3 APRIL Kennemer Theater, 14.30 uur: „De ver kenners der verloren bergen"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „The Glenn Miller Story". Luxor Theater, 14.30 uur: „Vier rakkers en een oude jeep"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Das drei Maderlhaus". W.B. Theater, 14.30 uur: „De gevangene van Mandorra"; 16.30 en 20 uur: „Klop nu op de deur". MAANDAG 4 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De laatste blitzkrieg". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Das drei - Maderlhaus". W.B. Theater, 20 uur: „Klop nu op de deur". leek het erop of binnen de kubus een hels vuur was, dat het dak al begon aan te vre ten. Op het dak bewogen zich vele stippen, brandweerlieden en arbeiders. Enkelen bogen zich over de rand en trokken met een touw een brandslang omhoog. Wat later werd nog een brandslang opgehesen. Moeilijk Het was voor de brandweer beslist niet gemakkelijk het bluswater boven te krij gen. Het moest bijna verticaal omhoog worden gepompt. De motoren van de spuit- wagens draaiden op volle toeren. Tientallen gehelmde arbeiders keken beneden toe hoe de brandweerlieden het vuur blusten. Langs de grijze muur van de PEN-centrale stroomde het water, dat bij een verbindingsstuk in de slang naar buiten spoot. Om snel boven te komen maakten de brandweerlieden en de arbeiders die zich zeer hulpvaardig toonden, druk gebruik van de lift. Boven op het dak, ruim veer tig meter boven de begane grond, hielden mannen een slang krampachtig vast, ter wijl een brandweerman water in de bran dende partij mastiek en bitumen (voor dakbedekking) spoot. Hierdoor verander de de rook van kleur. Van zwart werd het langzaam grijs en daarna bijna wit. Een kwartiertje later was er geen rook meer. De brandweer had het vuur be dwongen. Het blussen van deze brand op hoog niveau was echter een zeer lastig karwei geweest. Op de leeftijd van ruim zevenenvijftig jaar is te 's-Gravenhage overleden ds. H. J. Drost, predikant van de hervormde ge meente van 's-Gravenhage, vroeger in Haarlem-Noord. De thans overledene werd op 13 juni 1902 in de hervormde pastorie van Wemel- dinge geboren. Hij bezocht het gemeente lijk gymnasium te Doetinchem en studeer de aan de rijksuniversiteit te Utrecht. Na dat de heer Drost op 5 september 1928 door het provinciaal kerkbestuur van Gelderland was toegelaten tot de evan geliebediening in de Nederlandse Her vormde Kerk en hij eerst ongeveer een jaar te Driebergen werkzaam was geweest als secretaris, speciaal voor het Bijbel kring- en Jeugdwerk van de Nederlandse Studentenvereniging werd hij op 6 okto ber 1929 door zijn vader bevestigd als predikant van de hervormde gemeente van Kolderveen en Dinxterveen in de classis Meppel. In 1933 verwisselde de thans overledene deze gemeente met die van Aalten, vanwaar hij in 1939 naar die van Schoten (Haarlem-Noord) vertrok. Op 9 mei 1943 werd ds. Drost als predikant van de hervormde gemeente van 's-Graven hage bevestigd. Hij is in Den Haag bijna zeventien jaar werkzaam geweest in wijk- gemeente XII met als centrum „Bethel" in de Thomas Schwenckestraat. In druk verschenen enige preken en overdenkingen en enkele brochures over het werk van Gebed en Genezing. Het stoffelijk overschot zal dinsdagmid dag 5 april omstreeks kwart over drie worden teraardebesteld op de begraaf plaats Oud Eik en Duinen te 's-Graven hage, nadat vooraf om twee uur in de Bethlehemkerk aan de Laan van Meer- dervoort een rouwdienst is gehouden. Boven op het dak waren arbeiders de brandweerlieden van Velscn behulp zaam bij het blussen. Zij hielden de slang stevig vast, want die had wel enig gewicht, mi hel water van veertig meter diepte moest komen. HAARLEM Artsen: Bij afwezigheid van de huisarts raadplege men, uitsluitend telefonisch, firma Mathot, telefoon 11990. Tandartsen: G. R. E. V. Linn, Orionweg no. 103, telefoon 57907. Dierenartsen: J. Beyers, Raamsingel 28, telefoon 13164. Apotheken (voor Haarlem, Heemstede en Bloemendaal): Frans Hals-apotheek, Frans Halsplein 1, tel. 60800; apotheek Buzink, Lange Veerstraat 19, tel. 11000; Elswout-apotheek, Overveen, tel. 16760; apotheek Schotsman, Binnenweg 206, telefoon 38320. HEEMSTEDE Artsen: R. J. P. Muller, Raadhuisplein no. 6, telefoon 36550 en J. J. van Luin, Bronsteeweg 76, telefoon 34445. Wijkverpleegster: zuster B. G. Badings, Heemsteedse Dreef 30 (flat 13), telefoon no. 39818. Tevens in de week van zater dag 2 tot en met vrijdag 8 april, des avonds van zes tot elf uur. Apotheken: Zie onder Haarlem. BLOEMENDAAL Artsen: C. Eenhoorn Bloemendaalseweg no. 17, Bloemendaal, tel. 54003. Over veen: P. M. Wijkmans, Julianalaan 152, Overveen, tel. 61054; Aerdenhout: J. Reurink, Aerdenhoutsduinweg 8, Aer denhout, tel. 42962. Wijkverpleegsters: J. van Dijk, Bloe mendaalseweg 307, Overveen, tel. 12698 en zuster L. M. Molenaar, Camphuysen- laan 18, Heemstede, telefoon 40038. stede, telefoon 40038. Apotheken: Apotheek De Wilde, Broek- bergenlaan 42, Santpoort-Noord, telefoon no. 02560—8284. Zie verder onder Haar lem. SANTPOORT Artsen: Ph. J. Haselager, Hoofdstraat no. 135, Santpoort-Dorp, telefoon 8570. Apotheken: Apotheek De Wilde, Broek- bergenlaan 42, Santpoort-Noord, telefoon no. 8284. ZANDVOORT Artsen: H. K. van Es, Kostverloren- straat 4, telefoon 2058. Wijkverpleegsters: Zuster A. M. C. Hoo- genbosch, Julianaweg 25, telefoon 2826. Verloskundige: Zuster G. Bokma, Tol weg 6, telefoon 2816. Dierenarts: J. Beyers, Raamsingel 28, Haarlem, telefoon K 2500-13164. Apotheken: Van zaterdag 2 tot en met vrijdag 8 april na 6.30 uur 's avonds, avond-, -nacht en zondagsdienst de Zee straatapotheek, M. J. Kerkhoven- Nieuwenhuis, Zeestraat 71, telefoon 3073. HILLEGOM Artsen: G. P. D. Ie Cocq d'Armandville, Sixlaan 7, telefoon 5613. LISSE Artsen: A. J. Duvmaer van Twist, Heere- weg 295, telefoon 3453. BENNEBROEK Artsen: F. de Graaf, Rijksstraatweg 53, tel. 02502-6300. HAARLEMMERMEER Hoofddorp: dokter Van der Zee, tel. 6135. Nieuw-Vennep: dokter Nugteren, tel. 220 Badhocvedorp: dokter Faber, tel. 2377. Zwanenburg: dokter Sinnige, Oranje- Nassaustraat 27, Halfweg, tel. 4820. Artsen: P. W. Sinnige, Oranje Nassau- straat 27, telefoon 4820. De Bond van Gereformeerde Vrouwen verenigingen hoopt op 10 en 11 mei zijn 23- ste bondsdag te houden te Haarlem. Als plaatsen van samenkomst zijn vier gebou wen besproken, namelijk het Concertge bouw, het Krelagehuis, de Wilhelmina- kerk en de Koningkerk. Op 10 mei zal de huishoudelijke verga dering worden gehouden. De volgende dag 11 mei, is de datum voor de eigenlijke toogdag. In de morgenvergadering zal de aan dacht van de leden gevraagd worden voor de kerkzang. Vier musici, experts op dit gebied, hebben hiervoor hun medewer king toegezegd, namelijk de heren: Wim ter Burg uit Tilburg. Maarten Kooy uit Soest, Marinus Voorberg uit Hilversum, en Evert Westra uit Groningen. Door hen zal een causerie worden gehouden over de vernieuwing van de kerkzang, afgewis seld door gemeenschappelijk zingen on der hun leiding. In de middagvergadering komt het onderwerp: Kleine onderdanen van een groot koninkrijk ter sprake, welk onderwerp wordt ingeleid door de heren: prof. mr. I. A. Diepenhorst te Zeist, ds. J. Firet te Amersfoort, ds. A. van der Kooij te Woerden en prof. dr. ir. H. van Riessen te Delft. Na afloop van de vergadering volgt massazang op de Grote Markt onder lei ding van de heer Teke Bijlsma, met me dewerking van het muziekkorps: „Arti et Religioni". Advertentie in bruikleen bij reparatie GR- HOUTSTRAAT JOl$a Te. 16693 132 Ongeveer honderd bewoners van huizen van de r.k. woningbouwvereniging „St. Bavo-Noord" in Haarlem hebben protest aangetekend tegen de verhoging van de huurprijs van hun woning die op 1 april is ingegaan. Hel betreft hier woningen gelegen aan de Nachtegaalstraat, Lijster straat, Vinkenstraat, Zwaluwstraat en Leeuwerikstraat. Het bestuur van „St. Bavo-Noord" had de bewoners schriftelijk meegedeeld dat de huurprijs in verband met de wijziging van de Huurwet was verhoogd van 8,25 tot 9,90 per week. De desbetreffende bewoners maken hiertegen bezwaar. In het rekwest dat zij aan de huuradvies commissie hebben gezonden wijzen zij op verscheidene tekortkomingen die hun hui zen vertonen. Onder meer noemen zij het ontbreken van schuren, bergruimten en douchecellen. Verder op de slechte toestand waarin ramen, vloeren, schilderwerk en elektrische leidingen verkeren. De bewo ners weigeren vooralsnog de verhoogde huren te betalen. Bloembollencultuur. De afdeling Hil- legom van de Kon. Alg. Vereniging voor Bloembollencultur houdt vrijdag 8 april in zaal Sistermans haar jaarvergadering. Inpecteur Hardesty, F.B. I (Frans Hals) Het Federal Bureau of Investigation (F.B.I.) heeft in de Ameri kaanse onderwereld een even gevreesde reputatie als Scotland Yard in de Engelse kringen van de misdaad. De strijd van de „G-men", zoals de mannen van de F.B.I. met ontzag worden genoemd, tegen kid nappers, bankrovers, moordenaars en spionnen is er hard en meedogenloos. Deze film laat zien wat er allemaal komt kijken bij de bestrijding van de criminaliteit en hoe minutieus opleiding organisatie en wetenschap op elkaar afgestemd zijn. James Stewart is bewonderenswaardig in de rol van inspecteur Hardesty. Bij alle spanning geeft deze film, mede door het geestige spel van James Stewart, genoeg ruimte aan ontspannende vrolijkheid. „Een Huis vol Herrie" (Studio) probeert het dienstboden vraagstuk in beeld te brengen, door een jongehuwd stel achtereenvolgens te con fronteren met alle mogelijke soorten ge dienstigen, van wie de een nog grotere rampen in huis veroorzaakt dan de andere. Dienstboden kunnen hun eigenaardigheden hebben. Doch wanneer men van zijn huis een gastvrij oord voor lichtzinnige mari nier ziet gemaakt, of een operatiebasis voor een bankberoving, of wanneer de gedien stige zich zwaaiend en lallend door het huis beweegt met een stuk in de kraag, raakt men zoals het jonggehuwde paar in deze film enigszins huiverig voor al die figuren, die zich komen aanbieden. Een betoverend mooie Scandinavische sluit de rij en deze veroorzaakt bijna nog de grootste ramp van allemaal. Maar het loopt goed af en de kleurige, vrolijke ge schiedenis krijgt een ontknoping die voor alle partijen de beste heet te zijn. Spion met twee gezichten (Lido) Gedurende het weekeinde kan men Jack Hawkins gadeslaan in een met veel spanning geladen film over een spion, die tegelijk de contra-spionage beoefent en deswege van alle kanten wordt gewan trouwd en verkeerd begrepen tot het he roïsch en toch niet gelukkig einde. Een met veel beheersing gemaakte film, die de liefhebbers van dit genre ruimschoots vol doening verschaft. Van maandag af een reeks hervertoningen van „Bonjour Tris- tesse" naar de roman van Frangoise Sagan. Anatomy of a murder (M in e r v a). Na wat wij verleden week schreven, kunnen wij kort zijn. Vooral het spitsvondige spel in de rechtszaal maakt deze film tot een unieke gebeurtenis, al is ze overdreven openhartig inzake haar deli cate details. Tot en met maandag kan men vooral James Stewart in een respectabele rol bezig zien. Zondagmiddag geniet de jeugd van „Rusty's verjaardag". Dinsdag en woensdag de eerlijke film „Middle of the night", handelend over een wat oudere man en een jonge vrouw, die hij lief krijgt. En eeuwig zingen de bossen (Rembrandt). Deze beslist aantrek kelijke film naar de bekende roman wordt geprolongeerd. Een goede gelegenheid om uw verbeelding te toetsen aan de film werkelijkheid. Bagdad (R o x y). Tot en met zondag begeven we ons in een avontuurlijke en vooral roman tische omgeving, gezien op de wijze van Hollywood, geheten Bagdad. Men begrijpt dat de Oosterse schonen niet van het doek zijn. Daarna geraken wij helemaal in de ban van de echte onversneden Indianen- film „De strijd om de Apache-pas". De witte duivel (Luxor) „Agi Murad, de witte duivel" is de dappere aanvoerder van Kaukasische stammen, die zo'n honderd jaar geleden tegen de Russische overheersing vochten. Hij is een gevreesde strijder en staat bij de stam in hoog aanzien. Door een rivaal- in-de-liefde wordt hij aan de vijand over geleverd. Deze rivaal ruimt de oude koning uit de weg en probeert zich van de troon meester te maken. Maar „de witte duivel" weet te ontsnappen om op zijn tegenstan der wraak te nemen. Hij doet dat aan het einde van een met spanning en romantiek gekleurd verhaal. „Breng de Bismarck tot zinken" (Cinema P a 1 a c e). In het donkerst van de tweede wereldoorlog kreeg de Brit se marine een enorme voltreffer. Het Duit se slagschip Bismarck, op weg naar de Atlantische Oceaan, raakte in gevecht met de „Hood" en trof het Britse slagschip in de kruitkamer. De „Hood" explodeerde. Van de 1500 opvarenden werden er 3 ge red. Toen beval Churchill, dat ten koste van alles de „Bismarck" tot zinken ge bracht moest worden. Vanuit de „operatie kamer" volgen we de achtervolging van het Duitse marine-wonder, dat zich zelfs nog aan zijn achtervolgers weet te ont trekken. Tot de commanderende officier gokt op de mogelijkheid, dat de „Bismarck" opstoomt naar Brest. De gok is goed. Het vonnis wordt over het schip voltrokken. Men kan bewondering hebben voor de wijze, waarop het koele en berekende Britse spel wordt, gespeeld en zich ver heugen om de manier, waarop men zich kan inleven in de „hersens" van het Britse marinebeleid. Jamer, dat deze keer de Duitse navigatiekunst zo op het politieke vlak wordt getrokken en er eigenlijk alleen maar Hitler-karicaturen aan het werk zijn. Dat verzwakt de film naar haar we zen, want nu staan geen gelijkwaardige tegenstanders tegenover elkaar. Nochtans: er blijft veel over om te bewonderen. De Britse deskundigheid wordt nog eens en terecht met nadruk vastgesteld. Advertentie Advertentie IVV KERKPLEIN 14-15 - BLOEMENDAAL SHOWROOM BLOEMENDAALSEWEG 18 - TELEFOON 52502 (Shows, snufjes en alles wat verder In hei domein der vrouw dagelijks aan de orde komt) Nu we april zijn ingestapt is ook de zo mer voor ons dichterbij gekomen en daarmee alles wat prettige associaties op roept aan vakantie, zon en watersport. De omgeving, die Gretha de Bruyn voor haar zomerse sportshow had uitgekozen, was daarom zeer toepasselijk: hotel Bou- wes, met de zee op de achtergrond, die alles nóg aanlokkelijker maakte. Het is goed om ook van dit mode-genre op de hoogte te blijven, want uit hetgeen we zagen kregen we een levendig beeld van de nieuwe strand- en zonnekleding voor het komende seizoen. En wanneer we de collectie met die van het vorig jaar vergelijken zien we heel wat veranderin gen. Het is bij de badkostuums wel niet zo, dat er veel aan het silhouet van de vrouw te veranderen is, zoals bij de couture wel het geval is, maar er zijn toch wel heel wat varianten op het grondthema aan te brengen. Zagen we het vorig jaar veel effen lastex badpakken, voor het komende sei zoen bestaat er een kennelijke voorkeur voor meer fantasie-dessins. Prachtige kleuren zijn gecombineerd tot verrassende streep- en ruitdessins, en ook bloemenmotieven kunnen zeer deco ratief zijn op een lastex badpak. Ze zijn van voren zó verwerkt, dat de onderkant een kort strak weggetrokken rokje lijkt; de schouderbanden zijn vaak breed en van achteren gekruisd, maar ver uit el kaar geplaatst met een breed decolleté wat prettig is als na het zonnebad een laag gedecolleteerd jurkje wordt gedra gen. De laaguitgesneden rug is vaak met baleintjes gevoerd en de voorkant met schuimplastic verstevigd. De katoenen zonnepakjes zijn dit seizoen zeer modieus. De rug is meestal op elastiek gewerkt en door de soepelheid van het materiaal zijn de mogelijkheden groot. Kwieke rok jes voor het jonge meisje, pofbroekjes voor het overslanke type en een gedra peerd pakje voor het wat zwaardere fi guur, zijn enkele variaties in dit genre. De driekwart of lange badjasjes van bad stof of een soort poolweefsel, dat de in druk van veloers wekt, worden door veel strandbezoeksters vurig begeerd en geen wonder, want ze zijn zeer flatteus en bo vendien praktisch door de capuchon en het poreuze materiaal. De strandensem- bles van imprimé plaatsen zich steeds meer op de voorgrond, en als men dit een te grote luxe vindt is een short in een van die mooie pasteltinten toch ook een heer lijk bezit. Het voordeel van die bonte imprimés is dat ze met van alles te combineren zijn. zoals pantalon, wollen vest of sweater. Ook daar was keuze genoeg in en als bij zonder mooi kunnen we ons nog de Shet land vesten en een Italiaanse katoenen blouse herinneren. Het was een show, die ons in echte va kantiestemming bracht en mede dank zij een meesterlijk en origineel marionetten spel in de pauze, werd het voor velen een echt feestelijke avond. Kalti Advertentie LOCOMOTIEF - RUDGE RIJWIELEN Santpoortcrstraat 31 Telefoon 56049 voor TOUR en SPORT in de nieuwste kleuren De gemeenteraad van Lisse heeft vrij dagavond vex'gaderd. De voorzitter, bur gemeester mr. Th. M. J. de Graaf, deelde mee dat de gemeentesecretaris 12'/? jaar in Lisse secretaris is. Nadat gelukwensen waren uitgebracht, werd dc agenda in een vlot tempo afgewerkt. Er was een verzoek binnengekomen om een koopavond te kunnen organiseren. De voorzitter vermoedde dat de midden standsverenigingen met de organisaties van winkelpersoneel hierover geen contact hadden opgenomen. Van de r.-k. organi satie was er een schriftelijk bericht dat hierover geen overleg was gepleegd. De voorzitter stelde daarom in afwijking van het pre-advies voor geen toestem ming voor een koopavond te verlenen, welk voorstel werd aanvaard. De heer Van Leeuwen (Arb.) had de suggestie ge daan dat B. en W. niet meer met een voor stel bij de raad te komen, als te voren middenstandsverenigingen en werkne mersorganisaties geen overleg hebben ge pleegd of niet tijdig adviezen hebben in gediend. De heer Van den Aardweg (KVP) bepleitte een vakantieregeling en een ver plichte winkelsluiting op één middag per week voor de groentewinkels. De voor zitter antwoordde dat hiertoe geen ver zoek is binnengekomen en dat de vakan tie beter onderling kan worden geregeld. De overige voorstellen werden alle aan genomen. De verwachtingen voor de seizoenope ning voor de Utrechtse baan Mereveld zijn niet anders dan goed te noemen en dan voornamelijk nog wel door het eerste tref fen van de Nederlandse cracks Theo Mes- sior en Quicksilver S met de nieuwe Fran se aanwinst Jousko Williams. Boven ver wachting maakte deze halfbroer van Hai- ros II een voortreffelijk debuut op Duin- digt en indien hij deze glansvolle prestatie herhaalt, zullen de fokprodukten van eigen bodem het onderspit moeten delven. Niet minder interessant is de Rijswijk- prijs, waarin de favorieten niet aan de vingers van een hand te tellen zijn. In deze werkelijk volkomen open koers valt de keuze tenslotte op Xerophyt, die soms tot verrassende verrichtingen komt. De snelle Wilster S en zijn jaargenoot Winston Han over kunnen op de plaatsen beslag leggen, tenzij Xema S door Geersen zonder fouten rond gebracht wordt. De driejarigen komen in steeds groter getale op de baan, doch in dit sterk be zette nummer zal er geen enkele Yberflöte kunnen kloppen. Yemen, de recordhoud ster Yvonne Hollandia en mogelijk ook de grote verwachting Ylinotte, zullen de ver moedelijke winnares nog kunnen be naderen. Voor Victor Hollandia bleek op Duin- digt de concurrentie van een te groot ge halte. Nu dit minder is en bovendien een gunstig startnummer uit de bus is ge komen, zal hij zich kunnen revancheren, dit ten koste van Ulrica B en Tjiftjaf S. Een koersdag zonder overwinning van stal Oosting is vrijwel onmogelijk, doch wil deze stal deze „traditie" niet verloren doen gaan, dan zal XO hiervoor in het openings nummer moeten zorgen. X Straal W en Witty Hanover zijn de andere kandidaten. De sterke Wybo K verspeelde bij zijn laatste optreden de overwinning door een fout. Indien die achterwege blijft kan hij in de Vlaardingenprijs Vitalis en Visuil S in de eindstrijd de baas wel blijven. Met X Lady Hollandia blijft het cres cendo gaan en indien zij opnieuw haar plicht doet kan zij in de Schiedamprijs X Signal en stalgenoot Xanthi Con Dios achter zich laten. De beide autostartkoersen zijn van wei nig betekenis. De vooruitgaande Valmiki zal in één daarvan Valeur kunnen kloppen. Keert Unaniem op het goede pad terug dan zal zij in de Voorburgprijs Unique Spencer en Unemdé de baas kunnen blij ven, doch zeker is dit allerminst, daar regelmatigheid van de betrokken paarden het zwakke punt is. Advertentie OFFICIAL DEALER „LOCOMOTIEF" RIJWIELEN EN BROMFIETSEN Rijksstraatweg 397-399 Telefoon 53097 Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: s.s. „Alchiba" 7 april; Au stralië: m.s. „Alamak" 5 april; s.s. „Wood- arra" 6 april; s.s. „Rhexenor" 7 april; m.s. „Johan van Oldenbarnevelt" 7 april; Bra zilië: s.s. „Alchiba" 7 april; Canada: s.s. „American Farmer" 3 april; m.s. „Wester- dam" 7 april; Chili: via New York 7 april; Indonesië: s.s. „Cyclops" 4 april; Ned. An tillen: m.9. „Oranje Nassau" 5 april; Nieuw-Zeeland: s.s. „Hinakura" 3 april; m.s. „Johan van Oldenbarnevelt" 7 april; Suriname: m.s. „Olivia Winther" 4 april; Zuid-Afrika en Zuidwest-Afrika: ms. „Carnarvon Castle" 3 april en m.s. „Aagte- kerk" 5 april: Brits Oost-Afrika: s.s. „Ya- lou" 7 april. De postkantoren geven inlichtingen ovar de verzendingsdata van postpakketten. Nieuws in het kort Verkoop grond. B. en W. stellen de gemeenteraad voor om aan de stichting „Beambtenfonds voor het mijnbedrijf" te Heerlen tegen de prijs van 13.865,— een perceel grond aan het Marsmanplein groot 303 m2 in koop af te staan. Politiek. Woensdag 6 april bespreekt de heer E. Meester, secretaris van de Par tij van de Arbeid, in gebouw Haven 50 in Hillegom de huidige politieke situatie. Praalwagen. B. en W. van Haarlem stellen de gemeenteraad voor om 1200, uit te trekken voor het versieren van een praalwagen ter gelegenheid van het 100- jarig bestaan van de Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur. Geen spreekuur. De Zandvoortse wet houder van Publieke Werken, Sociale en Culturele Zaken, de heer G. Tates is ver hinderd dinsdag zijn wekelijkse spreekuur te houden. Voor 4 x Z N. Ten bate van de ac tie „4 x ZN" zal dr. A. F. J. Portielje, oud-directeur van Artis, maandag 4 april, 's middags om twee uur, in Treslong in Hillegom voor leerlingen en leerkrachten der lagere en m.u.l.o.-scholen een lezing houden over „De omgang met dieren".

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 9