Ambtenarenrustoord „Sonnewende' in Zandvoort officieel geopend Baron van Hardenbroek officier in orde van Oranje-Nassau Renault Bestelauto's A.H. SUPERMART TIPS iiin r Speciaalzaak ViLLr Jac. van Maris Agenda voor Haarlem en de IJmond GARAGE DEN HOUT R.-k. bibliotheek opent filiaal in Oud-Schoten Wat maakt Uw Vespa zo betrouwbaar? PI HH Huurverhoging woningen van „St. Bavo-Noord" UIT STAD EN STREEK MAANDAG 4 APRIL 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 Kwart eeuw lid polderbestuur Velsen-IJ muiden Beverwijk St. Josephschool hield actie voor het spastische kind Fraai nieuw gebouw kwam in plaats van door bezetter afgebroken tehuis Collectanten gevraagd voor Emmabloem AUTOBEZITTERS THB en DIO verloren hun laatste wedstrijden Demonstranten hadden geen vergunning Prinses Beatrix woonde kerkdienst in Haarlem bij Peters winnaar van club ontmoeting in Haarlem Haarlemmer Dreyer kampioen tweede klasse libre Stuk duin afgebrand PREMIER WEKT SENSATIE OP SCHIPHOL GEHAKT ve rpakking 148 SAUCIJZEN 500 gr 158 TARTAAR per stuk 48 Slavinken 3 voor 98 Frikandellen *oor 98 HAM 100 gram 35 Malse SLA krop2pen 29 Radijs per bosje 25 Aardappelen (imp.) 51 49 BRAADKUIKENS en POULARDES KIPPE-POULET 46 Verse poularde 495 POULARDE Grote Houtstraat 99 Burgerlijke St-and van Haarlem Zaterdagmiddag is mr. K. J. G. baron van Hardenbroek van Bergambacht uit Bcnncbróek in het polderhuis te Hoofd dorp gehuldigd ter gelegenheid van hét feit dat hij een kwart eeuw lid van het bestuur van de Haarlemmermeerpoldcr is. Tijdens de huldiging heeft de Commissaris der Koningin in Noordholland, dr. M. J. Prinsen, meegedeeld dat baron Van Har denbroek wegens zijn vele verdiensten is benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau. Baron Van Hardenbroek is thans 69 jaar en zal volgend voorjaar als dijkgraaf af treden. Van 1925 tot 1955 is hij burge meester van Bennebroek geweest. Sinds 1935 maakt hij deel uit van het polder bestuur in Haarlemmermeer, eerst als hoofdingeland, daarna als heemraad en sinds 1941 als dijkgraaf. Zaterdagmiddag is de jubilerende dijk graaf met zijn echtgenote en enige fa milieleden in het polderhuis ontvangen, waar hem een hartelijke huldiging werd bereid. Aanwezig waren onder meer de burgemeester van Haarlemmermeer, mr. G. C. van der Willigen, jhr. mr. L. M. E. von Fisenne, waarnemend dijkgraaf- van „Rijnland", de heer C M. Reinders Folmer sr., voorzitter van de Vereniging tot be vordering van de algemene belangen van de Haarlemmermeerpolder, alsmede heem raden, hoofdingelanden en het personeel van de polder. De waarnemend dijkgraaf, de heer Th. van der Geest, sprak de jubilaris toe en gaf een overzicht van het vele werk dat in de afgelopen vijfentwintig jaar in de pol der is tot stand gekomen.. De heer Van dei- Geest wees vooral op de energieke wijze, waarop baron Van Hardenbroek onmiddel lijk na de oorlog de vernieuwingen en her opbouw heeft gestimuleerd. Hij noemde de grote werken die in deze jaren zijn uit gevoerd en die welke nog op het pro gramma staan, zoals de plannen voor nieuwe bruggen over de Ringvaart bij Hillegóm en Sloten. Tot slot dankte de Advertentie ZIE ONZE NIEUWE VOOR] AARSCOLLECTIE BARREVOETESTR. 19 - TEL. 15051 Concertgebouw: Dinsdag 20 uur: Concert violiste Johanna Martzy en pianist Jean Antonietti. Minerva Theater (foyer): Vandaag 20.15 uur: Concert violist André van Aalst en pianiste Ina Overkamp. Stadsschouwburg: Dinsdag 20 uur: To neelgroep Ensemble met „Het tuinfeest". BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag tot en met donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „Breng ue Bismarck tot zinken", 14 jaar. Frans Halstheater: Vandaag, woensdag en donderdag 14, 19 en 21.30 uur en dins dag 14 en 20 uur: „Inspecteur Hardesty F.B.I;", 14 jaar. Lido Theater: Vandaag tot en met don derdag 14, 19 en 21.15 uur: „Bonjour tris- tesse", 18 jaar. Luxor Theater: Vandaag tot en met woensdag 14 en 20 uur: „De witte duivel", 14 jaar. Minerva Theater: Vandaag 20.15 uur: „Anatomy of a murder", 18 jaar. Dinsdag en woensdag 2Q.15 uur: „Middle of the night", 18 jaar. Rembrandt Theater: Vandaag tot en met donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „En eeuwig zingen de bossen", 14 jaar. Roxy Theater: Vandaag tot en met don derdag 14.30. 19 en 21.15. uur: „De strijd om de Apache-pas", 14 jaar. Studio Theater: Vandaag tot en met donderdag 14.15, 19 en 21.15 uur: „Huis vol herrie", 18 jaar. Theater Monopolc (Zandvoort): Vandaag tot en met woensdag 20 uur: „Liefde langs de weg", 18 jaar. TENTOONSTELLINGEN Galerie Espace (Klein Heiligland 36): Tot 17 april op werkdagen van 11 tot 17 uur: Expositie van schilderijen en plastiek van Igaël Tumarkin. Galerie „Uittcnhout" (Kleine Hout straat): Tot 10 april dagelijks van 11 tot 17 uur: Expositie van werken van Kini Keiler. Kunstzaal „De Ark" (Nieuw Heilig land 1 rd): Tot 10 april dagelijks van 9 tot 17 uur: Expositie van werken van J. van der Gaag. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 9 april dagelijks van 10 tot 22 uur: Expositie van grafieken van Henk Huig. „Het Huis Van Looy" (Kamperlaan): Tot 25 april dagelijks van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 uur, zondags 14 tot 17 uur: Groeps- expositie van „Kunst Zij Ons Doel". DIVERSEN Vleeshal: Dinsdag 12.25 uur: Pauze bijeenkomst: Ds. J. van Dam over: „Wat helpt het?" (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 1 april) MAANDAG 4 APRIL Rcx, 20 uur: „Koningin Zenobia, de on tembare". Thalia, 20 uur: „Bajonetten tegen tanks". Hervormd Jeugdgebouw, 20 uur: Her vormde Toneelgroep. DINSDAG 5 APRIL Thalia, 20 uur: „Bajonetten tegen tanks". MAANDAG 4 APRIL Kcnnemcr Theater, 19 en 21.15 uur: „De •atste Blitzkrieg". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Das iroi Maderlnhaus". W.B. Theater, 20 uur: „Klop nu op de deur". DINSDAG 5 APRIL Kcnncmcr Theater, 19 en 21.15 uur: „De laatste Blitzkrieg". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De laatste torpedo". Advertentie heer Van der Geest de jubilerende dijk graaf voor het belangrijke werk dat dez,e voor de polder heeft verricht en wenste hij de jubilaris nog vele gelukkige jaren toe. Namens de hoofdingelanden voerde mr. W. de Jong Schouwenburg het woord. Ook hij schilderde de verdiensten van ba ron Van Hardenbroek. Namens heemraden en hoofdingelanden ontving de jubilaris enkele mooie tapijten. De burgemeester van Haarlemmermeer, mr. G. C. van der Willigen, gaf er blijk van dat hel gemeentebestuur het werk van de dijkgraaf voor Haarlemmermeer van grote betekenis acht. Als tastbaar bewijs van deze achting overhandigde hij mr. Van Hardenbroek een prachtige bokaal. Jhr. mr. L. M. E. von Fisenne bood zijn geluk wensen aan namens het hoogheemraad schap Rijnland. Als afgevaardigde van het personeel voerde de heer W. J. Ossewaarde het woord. Hij liet zijn felicitatie vergezeld gaan van een bijzettafeltje en een origi nele werphengel, met welk laatste ge schenk baron Van Hardenbroek die be halve een goed jager een enthousiast vis ser is menig visje zal kunnen ver schalken. Tot slot dankte de dijkgraaf in een sym pathieke toespraak, waarin hij in het bij zonder in waarderende bewoordingen over het personeel sprak. De bijeenkomst werd in een gezellige stemming in „De Landbouw" voortgezet. Hier voegde de Commissaris der Koningin, dr. M. J. Prinsen, zich bij het: gezelschap. Tot slot volgde in het polderhuis een diner, aangeboden door het polderbestuur. Hier heeft de Commissaris der Koningin de ju bilerende dijkgraaf zijn gelukwensen uit gesproken en hem de onderscheiding van officier in de orde van Oranje-Nassau uit gereikt. De heer C. M. Reinders Folmer sr. bood als voorzitter van de Vereniging tot bevordering van de algemene belangen van de Haarlemmermeerpolder een schil derstuk van Piet van der Hem aan. De St. Josephschool in Bloemendaal heeft onder het motto „het lijden vermin deren van de spastische kinderen" een actie gevoerd. De opbrengst was 1300 en dit bedrag werd vrijdagavond in een bij eenkomst van de oudercommissie, het on derwijzend personeel en het bestuur van de B.O.S.K. aan de voorzitter van de af deling Kennemerland van laatstgenoemde vereniging, de heer J.P.A. Luynenburg, overhandigd. Het hoofd van de school, de heer J. M. Bartelsman, herinnerde er aan dat deze actie dan wel is uitgegaan van de ouder commissie en de leerkrachten, maar dat de kinderen haar hebben uitgevoerd..Hun enthousiasme leidde tot het behaalde fi nanciële succes. De heer Luynenburg zei in zijn dank woord dat het spastische kind zich de laatste jaren in een groeiende belangstel ling mag verheugen. Alle medewerkers aan de actie ontvingen als aandenken een boekwerk over het spastische kind. Tenslotte hield de medische adviseur van de B.O.S.K., de dokter C. E. Linden- bergh, een korte inleiding over het ont staan, de gevolgen en mogelijkheden tot tot revalidatie van de spastische verlam ming. 1 ton ƒ6700.-; 11/2 ton ƒ6900.-. Laadruimte 7 tot 8 m3. Garantie: 6 mnd. incl. arb.loon. Brandstofgebr. en onderhouds kosten zeer laag. Wegligging van de nieuwe typen, zowel leeg als geladen, als een personenwagen. HOOFDAGENTE Zaterdag is in een ondergronds gedeelte van de H. H: Petrus en Pauluskerk aan de Muiderslotweg in Oud-Schoten het eer ste filiaal van de rooms-katholieke open bare leeszaal en bibliotheek met een kor te plechtigheid officieel geopend. De voorzitter van het bestuur der r.k. openbare leeszaal en bibliotheek, de heer P. M. Tordoir, zei in zijn welkomstwoord tot de weinige aanwezigen dat met de in gebruikneming van dit filiaal een lang ge koesterde wens in vervulling is gegaan. Hij gaf uiting aan zijn erkentelijkheid voor de medewerking die van het kerkbe stuur van de H. H. Petrus en Pauluspa- rochie werd ontvangen bij het zoeken naar een geschikte behuizing. Spreker was van mening dat een r.k. leeszaal en bibliotheek in het stadsdeel ten noorden van de Jan Gijzenvaart zeker in een behoefte voor ziet. Hij dankte allen die tot de stichting van het filiaal hebben bijgedragen en de directrice mej. Cl. Vinkenberg en haar assistenten, de dames L. Donkers en E. Bruggemans, voor het door hen verrichte werk bij de inrichting van de bibliotheek. Tevens richtte de heer Tordoir een woord van dank tot wethouder Geluk voor diens daadwerkelijke belangstelling voor het bi bliotheekwezen. Spreker deelde ten slotte mede dat gewerkt wordt aan verdere uit breiding van de r.k. openbare leeszaal en bibliotheek, met name ligt het in de be doeling binnen niet al te lange tijd ook een filiaal in Haarlem-Oost te stichten. Hierna bezichtigde het gezelschap de bibliotheek en leeszaal, die hoewel bescheiden van op zet een bijzonder fleurige indruk maakt. Wethouder Geluk complimenteerde het be stuur en de directrice met de aanwinst. Hij sprak de wens uit dat een samenwer king tussen de gemeentelijke bibliotheek en de r.k. leeszaal en bibliotheek spoedig tot stand zal komen. De wethouder zegde gaarne zijn medewerking toe. Het nieuwe filiaal is voor volwassenen geopend dinsdags van 13-17 uur en van 19-21 uur en zaterdags van 13-17 uur. De jeugdafdeling is geopend dinsdags van 15- 17 uur voor de jeugd van 14 tot 17 jaar en woensdags van 13-17 uur voor de jongere kinderen. Voor de Emmabloemcollecte, die woens dag 6 april in Haarlem zal worden ge houden, hebben zich nog niet voldoende collectanten opgegeven. Zij, die zich daad werkelijk voor dit goede doel willen in zetten, kunnen zich als collectant opgeven bij de Haarlemse Vereniging tot Bestrij ding van Tuberculose Orionweg 75, Haar lem, telefoon 54045. In tegenwoordigheid van een groot aan tal genodigden is zaterdagmiddag in dc Mr. Troelstrastraat in Zandvoort het nieu we rust- en vakantieoord „Sonnewende", gebouwd in opdracht van het college van Curatoren van de „Stichting Rust- en Va kantieoorden van de Nederlandse Bond van Gemeenteambtenaren" officieel ge opend. Dit fraaie, nieuwe gebouw, volgens een ontwerp van architect B. J. J. M. Ste vens uit Haarlem kwam in de plaats van het vroegere tehuis aan dc Trompstraat in Zandvoort, dat in de bezettingstijd ten offer viel aan de grote afbraak door de bezetter. De voorzitter van het college van cura toren, de heer H. J. .Koot, verwelkomde in de conversatiezaal de aanwezigen, in het bijzonder de buitenlandse gasten, de heer en mevrouw F. de Sterke, bondsvoor zitter van de Belgische Bond van Ge meente-ambtenaren en de heer N. Woids- schisky uit Berlijn vertegenwoordiger van de Duitse Ambtenarenbond „Komba" e.V. Dank bracht spreker aan architect Stevens en aan de heer Hobé van Publie ke Werken. Vervolgens werd de directie, bestaande uit de heer en mevrouw Lam- mers van Toorenburg-Richter, aan de aan wezigen voorgesteld. De bondsvoorzitter, burgemeester J. A. Hoogkamer uit Veen- dam, ging hierna over tot de officiële ope ning van het gebouw. Spreker achtte dit een bijzonder voorrecht en memoreerde onder meer dat reeds in 1917 plannen be stonden voor de stichting van zulk een te huis. In 1923 werd een proef genomen met een pension in Egmond aan Zee, in 1924 in Apeldoorn, totdat in 1933 „Sonnewen de" verrees in Zandvoort in de Tromp- Advertentie Advertentie Wij verzekeren W.A. zonder eigen risico - Financieringen JAC. HAZEVOET Assurantiën sinds 1903 GAELSTRAAT 13 - TELEFOON 12944 THB heeft zijn laatste wedstrijd met 2-1 verloren van Lenig enSnel. Bij de rust hadden de gasten zich reeds van een 2-0 voorsprong verzekerd. Het doelpunt van de Haarlemmers werd door Bruinsma ge scoord. - - Beide ploegen traden met een ver jongde ploeg aan. DIO had in Oostzaan niet veel in te bren gen tegen OFC. De Haarlemmers hadden halverwege de wedstrijd weliswaar een 1-0 voorsprong, door Smits uit een strafschop gescoord, maar na de hervatting waren de gastheren veruit in de meerderheid. Dat het slechts bij twee doelpunten bleef, was te wijten aan het onzuivere spel van de Oostzaanse voorhoede. West II 4 A Concordia 2018 Hillegom 2034 Gr. Willem 1917 Altor 20—27 D.O.S.R. 20—15 Onze Gez. 2024 Te Werve 2015 L. en S. 19—23 Tonegido 20—14 T.H.B. 20—18 Geel Wit 20—13 Advertentie i* r. U hebt al een Vespa voor f.1353, Prettige financiering mogelijk Hen simpele, logische constructie van duur zaam materiaal. De eenvoud trekt u aan. U gaat van uw Vespa houden als van een vriend, die u niet gauw in de steek zal laten en altijd voor u klaar staat. IMPORTEURS: IMPORT "NEGA" N.V. G.A.M. Rotterdam Soerweg 25 Telefoon 176600 N.V. NEDESPA Roermond Telefoon 4354 Overat dealen in binnen- er. buitenband Ruim twee miljoen op de weg! VESPA 400 Volwaardige kleine auto. Vraag een folder met alle bijzonderheden. Dit zijn de winnaars in de maand februari van de grote Vespa-prijsvraag „Win uw geld terug!" Aug. G. A. Vroklage, Archimedesplantsoen 103 lis., Amsterdam-O. M. R. W. van Ooijen, Driehuizerweg 44a, Nijmegen. Een tiental demonstranten die zaterdag middag omstreeks drie uur op de hoek van de Doelstraat en Gierstraat in Haar lem met doeken en borden tegen de apart heid in Zuid-Afrika wilden demonstreren, hebben op verzoek van de politie hiervan afgezien, omdat zij geen vergunning voor demonstraties van de burgemeester had den. Ook mochten zij niet op onderlinge afstanden van twintig meter met hun bor den door de stad lopen. De'demonstranten zullen nu een vergunning gaan aanvragen. De zondagmorgen gehouden kerkdienst van de Remonstrants-gereformeerde Ge meente in Haarlem werd ondermeer bij gewoond door prinses Beatrix, die de be vestiging .tot lidmaat van een van haar vriendinnen wilde meemaken. In deze dienst gingen de beide predikanten, mej. dr. J. L. Klink en ds. J. W. Wery, voor. Onmiddellijk na afloop van de dienst is prinses Beatrix weer vertrokken. De hoofdwedstrijd in de clubontmoeting tussen het Haarlemse „De Kampioen" en ..Do Bataaf" uit Halfweg, heeft een over winning opgeleverd voor de jonge Heem- stedenaar Henk Peters. Hij bleef in de eindsprint met een lengte verschil de baas over zijn clubgenoot Blommaert. Samen met Griffioen van „De Bataaf" waren deze twee „Kampioenen" na twaalf van de vijftig ronden uit het peloton ont snapt en hadden een veilige voorsprong veroverd. Toen deze reeds een halve ronde bedroeg, werd door Braat en Visser een tegenaanval ondernomen. Maar de kop lopers, van wie Griffioen in de slotfase zijn leidende positie moest prijsgeven, konden zij niet meer bereiken. De uitslag luidde: 1. H. Peters (K). de 58 kilometer in 1 uur 35 min. en 56 sec.; 2. W. Blommaert (K); 3. Griffioen (B); 4. F. Braat (B); 5. C. Visser (K); 6. A. van Dijk (K) op' 1 ronde; 7. J. v. d. Horst (K); 8. G. Krabbenbos (K); 9. A. Ruys (K); 10. R. Hendriks (K); 11. Baker (B); 12. Lange- dijk (B). Bij de C-klassers, die een wedstrijd over 25 ronden reden, zegevierde De Jong van „De Bataaf". De Haarlemmer J. G. C. Dreyer, lid van de biljartvereniging „De Houtpoort" is in Veendam Nederlands kampioen tweede klasse libre geworden. 1-Iij veroverde 12 matchpunten, scoorde 1013 caramboles in 183 beurten met een moyenne dus van 5.54 en een hoogste serie van 39. Zondagmiddag omstreeks half twee werd de Zandvoortse brandweer gealar meerd voor een brand in de duinen ach ter de Clarastichting aan de Ivostverloren- straat. Dikke rookwolken deden het erg ste vermoeden, doch daar zich hier veel wandelaars bevonden, .die aan het blus- singswerk deelnamen en bovendien de be groeiing hier niét'zeer' dicht was, slaagde de brandweer erin het vuur spoedig te doven. Ongeveer honderd vierkante meter duinbegroeiing ging verloren. Daar kwaadwilligheid niet uitgesloten wordt ge acht, stelt de politie een onderzoek in. straat en op Hemelvaartsdag van dat jaar geopend werd. In de bezettingstijd werd het echter met de grond gelijk gemaakt en het meubilair weggevoerd. Als persoon lijk aandenken aan deze opening schonk spreker een fraai schilderij van de Apel- doornse schilder Nijkamp: „Het haventje van Zoutkamp". Burgemeester mr. H. M. Fenema van Zandvoort verklaarde ver volgens, dat de gemeente Zandvoort uiter mate verheugd is over de opening van dit nieuwe „Sonnewende". Dit nieuwe RÉVO-gebouw achtte spreker een uniek bouwwerk en een bijzonder fraaie schepping van architect Stevens. Spreker schonk als persoonlijk aandenken aan de ze opening het boekwerk: „De wet van Parkinson." De bondsvoorzitter van de Belgische bond van gemeente-ambtenaren, de heer F. de Sterke, zei dat de Belgische colle ga's in dit nieuwe fraaie tehuis zeker bij zonder gaarne hun vakanties zullen ko men doorbrengen. De heer N. Woidsschisky uit Berlijn schonk als vertegenwoordiger van de Duit se Ambtenarenbond „Komba" E.V. een kopie van de Berlijnse vrijheidsklok in porcelein, namens alle Berlijnse collega's De voorzitter van de afdeling Zuidholland, de heer J. van As, feliciteerde namens de afdelingen met dit belangrijk gebeuren voor de bond en schonk, nadat hiertoe in dertijd door de afdeling Noordholland het initiatief was genomen, namens alle afde lingen een televisietoestel en de directrice een prachtige mand bloemen. Voorts voerden nog het woord architect B. J. J. M. Stevens, die verklaarde zeer blij te zijn geweest met deze opdracht en zei mede namens de aannemer aan de bouw al tijd prettig te hebben gewerkt; de heer M. Starrenburg namens het Ambtenaren- Centrum en de voorzitter van de onderaf deling Zuid Kennemerland, de heer J. Drooge, die bij zijn felicitaties fraaie gor dijnversiering aanbood. Nadat de heer H. J. Koot de sprekers dank had gebracht, bestond er gelegen heid, het nieuwe gebouw te bezichtigen. Met recht kan dit een rust- en vakantie oord bij uitstek worden genoemd. Het is imposant, licht en fleurig en ademt een sfeer van vreugde en rust. Het bevat een grote, ruime en fraai aangelegde voortuin, met een zonnig en gedeeltelijk overdekt terras, vanwaar men een uniek uitzicht op de duinen heeft. Een prachtige lichte hall grenst aan de conversatiezaal en de eet zaal. Dank zij de grote ramen gaat niets van het uitzicht verloren. Ook de moderne keuken en de woongelegenheid voor de di rectie en. het kantoor zijn hier gevestigd. Twee ruime en makkelijke wenteltrappen voeren langs glazen wanden naar de beide verdiepingen, waar de logeerkamers gele gen zijn. Op de eerste verdieping vijftien twee persoonskamers met terrassen, op de tweede verdieping dertien twee persoons kamers zonder terras. In totaal kunnen ongeveer zestig mensen tegelijk hier loge ren. De kamers zijn eenvoudig, doch uiterst geriefelijk ingericht, hebben alle een vaste wastafel met warm en koud stromend water en geven een gevoel van huiselijke gezelligheid. Op elke verdieping zijn een fraaie toiletgelegenheid en een drietal douchecellen. Advertentie „Het toestel uit Tokio is zojuist geland" - riep een welluidende stem door de luidspre kers. Dat was het teken voor de in grote getale opgekomen pers het platform op te rennen, teneinde vast wat op te vangen over het belangrijke besluit dat de premier van Caldonia op het punt stond te nemen. Eindelijk daalde - als laatste - een rijzige man de vliegtuigtrap af. De fotografen hie ven hun flitsen.... „Excellentie, kunt u vertellen wat uw eerste stappen zijn „Kijken of ergens een fles JOCKEY CLUB te koop is. voor na het scheren. Want zonder dat „wakkere" gevoel, dat de hele dag blijft zonder die frisse zweem van goed-verzorgd om mij heen zou ik niets waard zijn. Nee mijn fies JOCKEY CLUB after shave lotion is me meer waard dan mijn portefeuille of mijn diplomatentasEn dat voor 3.95 Naar aanleiding van het bericht in de krant van zaterdag, dat ongeveer honderd bewoners van huizen van de r.-k. woning bouwvereniging „SI. Bavo-Noord" in Haarlem hebben geprotesteerd tegen de op 1 april ingegane verhoging van de huur van hun woning, deelt het bestuur van ge noemde bouwvereniging ons het volgende mede: Aan de desbetreffende bewoners is mee gedeeld dat de huurverhoging voor hun woningen nog niet wettelijk vaststaat en dat het oordeel van de huuradviescommis sie dient te worden afgewacht alsmede dat er grote kans is dat de huurverhoging dan achteraf toch per 4 april zal kunnen in gaan. In de circulaire werd ondermeer gezegd dat. gelet op het lage huurniveau van de woningen ten opzichte van gelijk waardige andere woningen, aan de huur verhoging nicl te ontkomen zal zijn. Ten einde de moeilijkheden van een huurver hoging met terugwerkende kracht, navor dering e.d. te voorkomen heeft het be stuur van de woningbouwvereniging de bewoners verzocht de voorlopig verhoog de huur met ingang van de eerstvolgende betaaldag te voldoen. Mocht na de beslis sing van de huuradviescommissie blijken dat teveel huur te betaald dan zullen de ten onrechte betaalde bedragen worden terug betaald. Het bestuur heeft er op gewezeh dat betaling van de voorlonig verhoogde huur op basis van vrijwilligheid geschiedt Het bestuur van ..St. Bavo-Noord" be richt. ons verder dat meer dan de helft van het aantal bewoners de verhoogde huur heeft voldaan. Met betrekking tot de naar voren gebrachte tekortkomingen aan de huizen deelt het bestuur mee dat ten aan zien van het ontbreken van schuren, dit gemis niet te wijten is aan de verhuurder De bewoners en mogelijk anderen hebben vele schuren zelf gesloopt. Deze zaak is nog in behandeling bij het bureau oorlogs schade. Het bestuur der woningbouwver eniging zegt zeer veel te hebben gedaan om een oplossing te vinden voor de moei lijkheden. Het schilderwerk wordt regel matig uitgevoerd en reparaties aan vloe ren en leidingen veelvuldig verricht. UIT ONZE SLAGERIJ Prima mager vlees GELDERSE Uit onze afdeling GROENTEN EN FRUIT Nieuwe per kilo blanke UIEN per kilo Uit onze POELIERSAFDELING Uit de diepvries! Panklaar! Heerlijke malse per 500 gram 240 Gewicht per stuk varie^-t van 7501000 gram Voor soep en ragout per 100 gram per kilo AAN HET SPIT GEBRADEN vers gewicht 1 kilo 525 Nieuws in het kórt Fietsendief aangehouden. Een agent van politie heeft zaterdagavond omstreeks half tien op de Delftlaan in Haarlem een zestienjarige banketbakker uit Santpoort aangehouden, die met een bromfiets liep, die sporen van zand vertoonde. Nadat de jongeman nader aan de tand was gevoeld, bekende hij de bromfiets een week eerder te hebben weggenomen. Hij had de brom fiets onder het zand nabij de jeugdherberg begraven. De jongen is meegenomen naar het politiebureau en overgedragen aan de kinderpolitie. Kinderboerderij. De kinderboerderij in het wandelbos „Groenendaal" in Heem stede is niet zondag opengegaan, maar zal op zondag 1 mei worden opengesteld. Examen. Aan de Rijksuniversiteit in Leiden slaagde voor het kandidaatsexa men Engelse taal- en letterkunde mej. A. A. Metz te Bloemendaal. Christian Science. Donderdagavond 7 april om half acht zal Ralph Castle uit Belvedere, Californië, op uitnodiging van First Church of Christ, Scientist, Haarlem, spreken over: „Een bewijsbare godsdienst voor iedere dag". De lezing wordt gehou den in het gebouw van de Remonstrantse Kerk en wordt om negen uur gevolgd door de voorlezing van de Nederlandse vertaling. Voordat de heer Castle zich in 1934 geheel aan de uitoefening der Chris tian Science genezing ging wijden, was hij bij de dagbladpers werkzaam. Zijn be langstelling voor Christian Science da teert van 1914 toen hij erdoor werd ge nezen van iets dat ongeneeslijk werd ge acht. Advertentie BEVALLEN van een zoon: 1 april: C. M. C. Naaktgeboren-van Warmerdam. BEVALLEN van een dochter: 1 april: J. van der Kraan-Horeman; G. T. Cornelis- Siemot; P. E. van der Storm-Mönch; W. L. Krook-van Hooff: 2 april: A. J. Ratterman- van 't Schip; J. W. Dogger-Trimbos. OVERLEDEN: 31 maart: J. Bunschoten, 71 j„ Kamperlaan; J. Vader, 74 j., Gen. Joubertstraat; 1 april: C. Cornet-Koning, 72 j., Papaverstraat; J. M. Brasser-van Vuuren, 53 j., Sillemstraat; S. W. Balm, 73 j„ Taanplaats; J. J. Kapiteijn, 46 j., Kamperlaan. GETROUWD: 2 april: A. W. Witkamp en H. S. C. Versteeg; R. van den Engh en C. Zwart.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 5