ÉË&k NAAIMACHINES Twee mensen FIFTY-FIFTY BONN PROTESTEERT TEGEN DE OOSTDUITSE „BOERENJACHT" f Van dag tot dag kJ Verstandig besluit Wijs beleid Coaster Vlieland zit vast voor Marokko Franse chirurgen wisten tweemaal hartslag weer op te wekken Landarbeiders rebelleren in bet zuiden van Italië (^Wereldnieuw^ 3 Dan is alles wel aan boord! 75 ct SED zou voor de topconferentie klaar willen zijn Honderd arrestaties en 48 gewonden DONDERDAG 7 APRIL 1960 Advertentie 20 stuks De recente uitspraak van de Hoge Raad, dat voetgangersverkeer niet kan worden beschouwd als „verkeer" in de zin van het huidige wegenverkeersreglement, heeft een gunstig resultaat gehad. Het ministe rie van Verkeer en Waterstaat heeft er de enig mogelijke conclusie uit getrokken, namelijk die, dat het wegenverkeersregle ment dan moet worden gewijzigd, nlder- daad kan de voetganger alleen langs deze weg de wettelijke bescherming krijgen waarop hij recht heeft en die hem helaas in Nederland al veel te lang onthouden is. Wanneer het gewijzigde reglement straks van kracht wordt, zal het rijdende verkeer ook wanneer het rechts of links afslaat onbelemmerde doorgang moeten verlenen aan voetgangers die gebruik ma ken van een beschermde oversteekplaats. Er zal dan dus een einde komen aan de onmogelijke situatie, die thans op vele plaatsen bestaat, waarin voetgangers zelfs als de verkeerslichten voor hen op groen staan niet veilig de overkant van een straat kunnen bereiken. Minister Korthals verdient hulde voor zijn besluit, het verkeersreglement in dit opzicht ten gunste van de voetgangers te wijzigen. De automobilisten en de andere deelnemers aan het rijdende verkeer zou den eveneens hulde verdienen, als zij ertoe konden komen, overstekende voetgangers op de betrokken kruispunten ook nü al voorrang te verlenen, terwijl de wijziging van het reglement nog niet is afgekondigd. Dus nog vóórdat de wet hen ertoe dwingt; uit pure beleefdheid. Maar wij zijn bang dat de meesten van hen dat maar een dwaas idee zullen vinden. Intussen werpt de aangekondigde wijzi ging van het wegenverkeersreglement een andere vraag op: wanneer zullen de voor schriften samenhangend met de schei dingsstrepen tussen de rijbanen op de Nederlandse wegen nu eindelijk eens wets- kracht krijgen, zoals dat ook in vele an dere landen het geval is? De tegenwoordi ge toestand in dit opzicht, die al jaren en jaren voortduurt, schept alleen maar on zekerheid voor het verkeer. En onzeker heid op de weg is de oorzaak van veel gevaar, terwijl de strepen juist bedoeld zijn om de veiligheid te vergroten. De regering van West-Duitsland is tot de slotsom gekomen dat de versnelde uitvoe ring van het E.E.G.-verdrag de tegenstel lingen in Europa met name t.o.v. de Kleine Vrijhandelszone dermate zou kunnen schaden, dat het beter is eerst nog eens alle mogelijkheden voor een over brugging van de kloof tussen E.E.G. en E.V.A. te onderzoeken. Dit is een wijs beleid, want niemand, en zeker Nederland niet, heeft belang bij een verbreding van deze kloof. Macmillan heeft dus plotseling steun ge kregen van een zijde waarvan hij deze niet verwacht zal hebben, namelijk van Adenauer. De Bondskanselier heeft altijd aangedrongen op een versnelling juist met het oog op de politieke samenwerking van de E.E.G.-landen. Hij vond daarbij zijn minister van Economische Zaken, Erhard tegenover zich. Ook in de Bondsrepubliek schijnt het politiek primaat nu wat op de achtergrond te zijn geschoven en het ac cent valt nu vooral op de economische be langen. De Europese samenwerking wordt dientengevolge in steeds belangrijker ma te een economische aangelegenheid. De nieuwe Duitse houding zal de Fransen minder aangenaam zijn, maar zij getuigt van realiteitszin. Wij hebben er reeds bij vorige gelegenheden op gewezen, dat men er met tariefsverlagingen alleen niet is, maar dat er voor een werkelijke samen werking méér komt kijken. De kansen op een grote Europese vrij handelszone zouden hiermee wat beter kunnen zijn geworden. Wanneer tenminste Engeland (en ook Frankrijk) het geboden soelaas en respijt aangrijpt om een nieuw gesprek te beginnen. Als zij daarbij een positieve gezindheid tot een compromis tonen dan tot dusver het geval is geweest, kan het gevaar van het ontstaan van twee Europese economische, en daarmee ook politieke blokken, wellicht nog tijdig voor komen worden. CASABLANCA (AFP) De 280 ton me tende Groningse kustvaarder „Vlieland" is woensdag aan de Marokkaanse kust bij Medhia op een zandbank gestrand. Het schip was op weg van Oporto naar Kcni- tra. Er is een Marokkaanse sleepboot naar het schip onderweg. De bemanning ver keert niet in gevaar. De kustvaarder Vlieland is eigendom van de rederij motorschip Vlieland n.v. te Groningen en wordt bevracht door Kajp's scheepvaart en handelmaatschappij. Aan boord is alles wel. De kapitein is de heer A. H. Uilenberg, zijn echtgenote en kind zijn ook aan boord. Er zijn vijf beman ningsleden. Het schip heeft stukgoederen voor Parijs aan boord. Men had gehoopt dat het met hoog water vlot zou komen, maar dat gebeurde niet. Een sleepboot uit Casablanca is inmiddels opgestoomd om hulp te bieden. Een expert van de ver zekeringsmaatschappij is ook naar de Vlie land vertrokken. PARIJS (UPI) Franse chirurgen heb ben het hart van een jong meisje tot twee maal toe weer laten slaan nadat het had stilgestaan en haar bloed geheel vervan gen om het effect van een dodelijk ver gif tegen te gaan. Deze prestatie, waar mee het leven van de 11-jarige Anne Ma rie werd gered, werd geleverd door dok toren van het. St. Cloud-ziekenhuis, dat be faamd is om zijn hartchirurgie. Anne Marie's hart hield donderdag ver leden week om half tien 's morgens op met kloppen toen zij naar het ziekenhuis werd vervoerd na per ongeluk een grote dosis van een medicijn tegen lintworm te heb ben ingenomen. Elf minuten nadat het hart had stilge staan, toen Anne-Marie dus al gestorven leek te zijn, wist men door massage het hart opnieuw te doen kloppen. Enkele mi nuten later hield het weer op met. klop pen voor een volle vier minuten. De dok toren begonnen opnieuw met massage via een snee in de borst van het meisje en een injectie van adrenaline in het hart, dat op nieuw begon te kloppen. Maar men wist dat het effect van het door Anne-Marie ingenomen middel zes uur na de inneming blijft werken. Daar men geen tegengift wist besloot men het bloed van het meisje geheel te vervan gen. Anne-Marie wordt nog steeds geobser veerd om vast te stellen of de tijdelijke stopzetting van de zuurstoftoevoer naar het hoofd geen schade aan de hersenen te weeg heeft gebracht. In medische kringen verklaarde men dat een der conclusies die uit de geslaagde behandeling van het kind kan worden getrokken, is, dat men de ju ridische definities van de dood moet wij zigen. Wanneer is de dood werkelijk inge treden en welk criterium moet men aan leggen om aan te nemen dat iemand dood is? TARANTO (Reuter) In de Zuidita- liaanse plaats Manduria, op dertig kilo meter van Taranto, hebben woensdag 38 politicmannen verwondingen opgelopen in een gevecht met ruim duizend landarbei ders, die protesteerden tegen „slechte le vensomstandigheden" en werkloosheid. Van de betogers werden er tien gewond en ruim honderd gearresteerd. De domonstranten trachtten het gemeen tehuis te bestormen om de burgemeester te spreken. Zij waren gewapend met. ste nen en stukken hout, waarmee zij de po litie bestookten die het gemeentehuis ver dedigde. Het plein voor het raadhuis werd tenslotte met hulp van pantserwagens en traangasbommen ontruimd. Vrijwel alle ruiten van het gebouw werden ingegooid. Het gebied van Manduria, dat voorna melijk van de landbouw en wijn ieeft, heeft de laatste tijd veel te lijden gehad van slecht weer. De landarbeiders eisten hogere werkloosheidsuitkeringen en betere levensomstandigheden. De betoging was georganiseerd door de vakbonden en werk lozen. (Van onze correspondent in Bonn) Mét verontwaardiging hebben de West- duitse regering en het parlement te Bonn van de terreur tegen de boeren in Oost-Duitsland vernomen. Beide ver oordelen deze onmenselijke actie ten sterkste, zo blijkt uit een protest in de Bondsdag te Bonn waarbij de minister voor al-Duitse zaken Lemmer en de vice-president van de Bondsdag pro fessor Carlo Schmid het voord voerden. Lemmer verklaarde dat de Oostduitse communistische partij, de S.E.D.. voor de topconferentie op 16 mei te Parijs de col- lectivcring van de vrije boerenbedrijven voltooid wil hebben. Zij wil deze boeren oorlog openlijk en wel met terreur en on menselijkheid binnen enkele weken afslui ten. Professor Schmid zei namens de Bonds dag, die ditmaal in volle eensgezindheid handelde, dat „aan de andere kant van het ijzeren gordijn een nieuwe boeren- jacht ten einde gaat". Men poogt in Oost- Duitsland de mensen de basis van onaf hankelijkheid te ontnemen. Dat geschiedt met de arbeiders die een vakbond hebben die een staatsvakbond is. Dat geschiedt voorts met de middenstand en de laat ste tijd met de boeren. Men wil in Oost- Duitsland niets anders dan afhankelijke arbeidskrachten. In 1946 waren er volgens Schmid in Oost-Duitsland nog 608.000 particuliere landbouwbedrijven; op 31 maart nog slechts 140.000. Negentig percent van alle particuliere bedrijven is inmiddels overge nomen door de staat. Dat is pure vernie tiging waaruit geen nieuw leven kan ge dijen. Wat hier geschiedt, zo besloot Schmid, vervult ons met rouw, want er sterft hier een belangrijke tak aan de boom van ons volk. (UPI) De Evangelische kerk heeft de Oostduitse premier Otto Grotewohl in een brief opnieuw verweten dat hij de mensenrechten schendt door economische, politieke en morele druk op de boeren uit te oefenen, met. het doel hen te dwin gen tot de collectieve bedrijven toe te tre den. Aan Grotewohl werd het dringend verzoek gedaan met de kerkleiders samen te komen om over de collectivisering te praten. De brief werd door de kerk gepubliceerd nadat Grotewohl voor vakantie naar Rus land was vertrokken zonder op de brief te antwoorden. De kerk heeft aan Grote wohl verteld dat de collectieve boerde rijen oneconomisch zijn en dat individuele boeren meer kunnen produceren. De Oostduitse politie heeft de bewaking van de grensposten verscherpt om de stroom van vluchtelingen naar West- Duitsland tegen te houden. Personen die in hun passen beschreven staan als boe ren. worden teruggezonden, tenzij zij een vergunning van hun dorpsautoriteiten om naar Oost-Berlijn te gaan, kunnen tonen. In maart vluchtten 966 Oostduitse boeren, driemaal meer dan in februari en vijf maal meer dan in januari. „Zeg Mam, wij moesten de plafonds ook eens gaan witten, iedereen in de straat is ermee bezig," deelden de kinderen me mee, toen ze uit school kwamen. „Nou, dat weet ik nog niet!" riep ik ge schrokken uit, want voor mij bestaat de schoonmaak al sedert jaren uit het van boven afstoffen van de linnenkast. „Je zou het als een breiwerk kunnen be schouwen," vond mijn zoon, „telkens, als je tijd hebt, doe je een stukje en natuur lijk helpen ive óók mee." Op een zaterdagmiddag trokken we met vodden aan van leer, we legden kranten op de meubels en schoven ze op zij, waarna we trappen en ladders beklom men, de kinderen vóór en ik in de achter kamer. Brien is toch wel een zindelijker karwei.We blonken van de witkalk en de ijver, toen er tot onze onuitsprekelijke ergernis gebeld werd en mijn zoon ge prikkeld en gespikkeld omlaag klom, om de voordeur te gaan openen. „Dag jóngen!" klonk het, „ik kom éven aanwippen. Moeder is thuis, hè?" Dat was onmiskenbaar de stem van mevrouw Flut ters, voor wie ik me altijd opdof als ik weet dat ik haar zal zien. Ik veegde ze nuwachtig mijn neus aan de kwast af en daalde een weinig verstijfd van schrik de ladder af om haar tegemoet te treden. Ze was in vol ornaat en riep, terwijl ze mijn kalkhand schudde: „Zeg, liefje, ik kom toch niet ongelegen? Albert heeft me voor de deur afgezet en hij komt me straks weer ophalen, maar als ik jullie stoor. „Nee, nee," zei ik haastig, „gaat u bin nen," en ik gooide moedig en met een weids gebaar de Augiasstaldeur open, „maar kijkt u alstublieft niet naar de rom mel!" Waar ze dan wèl naar kijken moest, zei ik er niet bij, want er was niets anders te zien dan een hemeltergende troep. On ze gast was inderdaad enige ogenblikken sprakeloos, maar ze vermande zich en stapte over twee teilen en een emmer heen. Ik wist, hoe we eruit zagen en dat verhoogde nu niet bepaald mijn waardig heid en zelfvertrouwen. „Als ik soms ongelegen kom.wei felde mevrouw Flutters weer. „Nee, héus niet!", riepen we in koor en we haalden gauw alle lege kopjes van de vloer, dre ven de gast in een hoek en begonnen toen uit alle macht met de meubels te sjou- wen. Ze stond daar te glimlachen, alsof we bezig waren een sprookje voor haar op te voeren. „Wat aardig, dat jullie dat alle maal voor mij doen, ééénig!", riep ze ver rukt uit. „We wilden net ophouden," jok te ik, terwijl ik zwarte, afgetrokken thee voor haar inschonk. De kinderen bleken alle koekjes opgegeten te hebben en de si garetten konden we nergens vinden. Ik peinsde er juist over dat het leven een cur sus in zelfbeheersing is, toen mevrouw Fluiters, in een poging een stoel te berei ken, een emmer witkalk omtrapte, die ge deeltelijk over de poes vloeide. „O, wat vréééselijk!" gilde de vrouw en haar stem schoot schril omhoog. Maar we zeiden onverstoorbaar deppend en scheppend, dat het niet erg was en dat de poes het echt wel overleven zou, want die werd óók schoongemaakt. Ik had het gevoel, dat we aanleg hadden voor melancholie. Mevrouw Flutters, die van de schrik be komen was, babbelde maar door: „Nee, nou niét naar boven gaan, om je te ver kleden, blijf nou es gezellig en rustig bij me zitten. Wij hebben de suite laten be hangen met een héél bijzondere rijstvezel, wel duurmaar het ziet er dan ook, kéurig uit.Hé, daar heb je Albert al!!". En ze dribbelde naar de voordeur: „Albert kom eens kijken, ze zijn aan het witten, is het niet ééénig!? Ze doen het zélf, kostelijk, hè?? Nou kinders. ik hoop écht, dat ik jul lie niet opgehouden heb, hoor! Daaag- daaaagü" De poes keek haar kwaad door het raam na. Marianne van Raait Advertentie VERKOOP VAN ALLE MERKEN DUS RUIME KEUZE EAI f* C I GROTE HOUTSTR. 181 11 U C L TEL. 14444 Kwartiermakers. James Hagerty, de pers chef van president Eisenhower, is woensdag met een groep Amerikaanse functionarissen in Moskou aangekomen. De Amerikanen zullen de reisroute voor president Eisenhowers bezoek in juni voorbereiden. Verzoek. De Economische en Sociale Raad van de UNO heeft secretaris-generaal Hammarskjoeld verzocht, een studie- over de doodstraf voor te bereiden. Filtertips. Het parlement van de Ameri kaanse staat Californië heeft dinsdag avond een wetsontwerp aanvaard, op grond waarvan auto's voorzien moeten zijn van een filter waardoor de lucht minder door de uitlaatgassen wordt vei'ontreinigd. Men verwacht dat Zuid- Californië door deze maatregel binnen vijf tot zes jaar vrij zal zijn van „smog" (een verstikkend mengsel van mist en roet). Aller Cubaans. Een woordvoerder van de Amerikaanse United Fruit Company heeft woensdag bevestigd, dat de Cu baanse regering nóg eens 173.000 acre landbouwgrond van de maatschappij heeft overgenomen, waarmee alle 273.000 hectaren grote gronden van de maatschappij in Cuba nu staatsbezit geworden zijn of binnenkort zullen wor den. In totaal is nu tengevolge van pre mier Castro's landhervormingsplan een derde van de 2.167.000 acre, die Ame rikanen op Cuba bezitten genationali seerd. Omgeslagen. 57 zakenlieden uit Perzië en Koeweit zijn in de Perzische Golf ver dronken, toen hun motorboot bij storm omsloeg. Vijftien andere personen, die in deze boot reisden, waarbij de kapitein, werden door een ander vaartuig gered. Maar ook dit schip verkeert in gevaar, zo meldt het avondblad Kayhan. Daklozen. Volgens de laatste gegevens zijn ruim 300.000 mensen dakloos geworden als gevolg van de overstromingen in het noorden en noordoosten van Brazi lië. Hoewel de regenval iets afneemt, blijft de toestand ernstig. In een kuituur-filosofisch geschrift heb ik dezer dagen tot mijn grote ontsteltenis ge lezen, dat Adam en Eva nim mer hebben bestaan. Deze ont hulling zou mijn denkwereld in ernstige mate kunnen aan tasten. aangezien dit mensen paar daarin altijd een middel puntige positie heeft ingeno men. Adam en Eva zijn voor mij aanvankelijk, toen ik de kin derschoenen nog ruim aankon, het voorwerp van bittere ver wijten geweest. Op een vol komen lichtzinnige en onver antwoordelijke wijze hadden zij zo leek het gespeeld met een bezit dat voor ons be stemd was geweest en dat, wanneer wij het zouden heb ben ontvangen, voor ons het leven tot een voordurend feest zou hebben gemaakt. Er be staat voor een kind niets heer lijkers dan het complex van geneugten, dat met het woord „Lusthof" nog scherper geka rakteriseerd is dan met Pa radijs": een altijd bloeiende tuin, door een altijd blauwe koepel overwelfd, met bomen die blozende vruchten dragen en rozenstruiken zonder door nen. Een tuin waarin de tij ger en het reejong vredig naast elkander in de warme zon lig gen te soezen en waarin de mens heerlijk bloot en vrij van knellende kinderbloeses kan doen en laten wat hij wil: niet op tijd naar huis om te eten want het eten hangt aan de krakende boomtakken of gluurt rozig en vers tussen de bladeren der aardbeien struiken niet naar school, niet naar de kerk, nergens heen waar men niet uit eigen beweging zou heengaan om het prettig te hebben. En dat alles werd ons ontno men door de schuld van Adam en Eva, die nalieten te denken aan al die kinderen van straks, voor wie het leven met één beet in een onnozele appel tot een litanie van narigheden werd gemaakt. Later echter, op mondiger leeftijd, begint men vriendelij ker en begrijpender te denken over deze kwestie. Dan dringt het door dat al die heerlijke dingen ons nu alleen maar zo zalig voorkomen, omdat wij de tegenstelling ervan hebben leren kennen. Adam en Eva wisten immers niet, hoe heer lijk zij het hadden. En wie dat niet weet. hééft het niet heer lijk. Het doet me denken aan die onverhoedse verzuchting van een gepensioneerd pastoor, die al jaren niets meer om han den had: „Ik verveel me dood, en als ik niet oppas kom ik nog in de hemel ook." Zo hebben Adam en Eva in mijn gedachten een evolutie doorgemaakt, totdat ze ge worden zijn tot. wat ze tot. nu toe voor me bleven: echte mensen, die in geen enkel op zicht anders deden dan wij ge daan zouden hebben en pre cies dezelfde weg gingen die wij gegaan zijn ondubbel zinnige mensen, die in het wijde uur van hun geluk soms even vergeten dat dat het uur is waarvoor zij in het leven zijn gekomen. Mensen, die niet altijd de kunst verstonden het tijdeloze vast te houden en het tijde lijke te vergeten, doch net als wij op de fundamenten van hun geluk een paleis voor de toekomst wilden bouwen. De toekomst de dreigen- de, treiterende, lokkende toe komst, dat waandenkbeeld vlak boven de einder, dat al tijd weer de tik van de klok hoorbaar maakt en herinnert aan de tijd die komen gaat, doch de tijd van nu overstemt. Adam en Eva wilden zorgen voor hun toekomst zij wil den een verzekering sluiten, een spaartegoed opbouwen, een lijfrente kopen. Zij wilden aan God gelijk zijn, zodat hun toekomst, verzekerd zou we zen. Want voor niemand is de toekomst zo zeker, zo vast, zo onwrikbaar gegrondvest in het goud van het geluk als voor God. Zij zijn me vertrouwd ge worden door de jaren, alsof ik hen van gezicht tot gezicht gekend heb: Adam, de man in wiens ziel voor altijd de vreug de gegrift stond van het mo ment, waarop hij de vrouw ontmoette en zag dat zij de zijne was. Een gelukkig man. die zijn dagen doorbracht met alles een naam te geven: de bomen, de dieren, de gevoe lens die hem bonden aan zijn geliefde, de blauwe nachten, de zon op het water, het wa ter zelf. Een-' dichter, zoals bijna iedere man. Een schrijver, die leeft van de vreugde om zijn ganse leven in woorden om te zetten en anderen te doen be grijpen waarom hij zo gaarne leeft. Een man die in de ogen van Eva -de namen las der dingen, onzichtbaar en zicht baar, om hem heen. Een vol ledig man tot op de bodem, zó zelfs dat hij gelijk een kind was of gelijk een donderstorm, al naar gelang zijn vrouw dat wilde. Als kind at hij uit haar hand dat doen mannen soms en ze doen het met de zelfde speelse vreugde als een jonge poes met een knikker speelt. Hij at uit haar hand de verboden appel doch het was niet de appel, die hij at. Hij at liefde, zoals ze hem ge boden werd. En Eva: rijk en bloeiend in haar volkomen bestemming van vrouw voor één man, pra lend met haar bezit dat door niemand werd bedreigd, zeker van haar twee-eenheid bij dag en nacht, trots en vergevend, fier en bereid tot onderdanig heid. Een onderdanigheid die haar slaafs de man deed vol gen naar het punt dat zij hem zelf voordien gewezen had. Eva, volkomen vrouw van een volkomen man, bereid zelfs God te trotseren om zichzelf het bewijs van zijn verbonden heid te geven, en van haar macht over hem, en van haar macht om zelfs een god van hem te maken. Zo ken ik hen. Zij hebben samen een moment vergeten dat hun geluk niet groter kon worden opgeblazen zonder te barsten. Zo zijn wij ook. Maar of het ook werkelijk gebarsten is? Zij zijn uit de lusthof ver dreven en hebben hun leed ruimschoots gevonden. Doch wie zal zeggen of op de woeste akkers en op de ongetreden paden door de wildernis hun geluk nu en dan toch niet groter geweest is dan in het paradijs, op hun bed van roze- bladeren? Wanneer God twee mensen aan elkander geeft voorgoed, ontneemt hij zichzelf een stuk je van zijn macht over hen. Want dan kan hij hen niet meer straffen. Ze zijn niet meer te straffen, omdat zij sa men de gave hebben om dat gene, wat ongeluk lijkt, in ge luk voor elkander om te zet ten. Adam en Eva hebben, naar het mij voorkomt, wèl de tuin van Eden verlaten doch zij hebben het paradijs meegeno men. Het paradijs van geluk met elkander, dat zij als een draagtent overal op de wereld konden opzetten waar zij zich neerlieten. Geluk als een vlam, in wier warmte zij zich kon den koesteren temidden van de grootste woestenij. Ziet hen zitten bij die flak kerende gloed, dicht bijeen, terwijl de wereld woest en donker is. En kijk naar hun gezichten, waarop het schijn sel van het vuur de warmte van het leven legt. Herkent ge hen niet? Twee helften mensheid zijn het, die daar zitten: man en vrouw. Twee helften van het totale leven, dat niet van toen en niet van straks, doch van nu is. Adam en Eva zijn van alle tijden. Zij zijn de mensheid zelf, die telkens opnieuw haar eigen paradijs verliest en al tijd opnieuw toch weer ont dekt, dat het hun trouw ge bleven is. Zó ken ik hen, die man en die vrouw, aan wie God een stukje van zijn eigen geluk voorgoed en onvervreemdbaar geschonken heeft. En voor wie de wereld nooit hélemaal woest en ledig zijn kan, omdat zij altijd weer bloesem en vrucht draagt in hun samengevouwèn handen.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 3