Hoofdcommissaris J. Fontijne sluit lange en eervolle carrière af Fa. J. de Graaf J. J. v. Kooten 1 Bauograf Vereniging gymnastiekleraren viert gouden jubileum JIBKSv Handelaren willen liquidatie termijnmarkt in aardappelen OnnRGD^Zn. is „Als ik het over mocht doen, zou ik weer bij de politie gaan" Receptie ten stadhuize op 28 april z'n Paasbesl "Waarom heeft Vespa directe aandrijving (L Export aardappelen loopt terug VRIJDAG 8 APRIL 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 Halve eeuw lich. opvoeding in Haarlem e.o. Volgende week collecte voor KWF in Heemstede Bestuursuitbreiding bij Volksonderwijs Heemstede Östadestraat 4-6 Kleverpark Telefoon 51937 Uw gespecialiseerd VESPA-adres: Kleverparkweg 2 Tel. 61155 Houtplein 18 - 20 Tel. 12000-16615 Kerkelijk Nieuws „Zwarte Zee" had aanvaring locomotief rijwielen OvERVEEN tel. 53558 'n Bitmeester voor de afwisseling! Burgerlijke Stand van Haarlem rr; Toeristische films over Oostenrijk WIE met de heer J. Fontijne, de binnenkort afscheidnemende hoofdcommissaris van de Haarlemse politie, over het politiewerk komt te spreken, kan ervan ver zekerd zijn alleen maar gunstige dingen te horen. Dat dit zo is moet beslist niet worden toegeschreven aan het feit, dat de heer Fontijne, die ruim vierenveertig jaar in politiedienst is slechts onderbroken door een gedwongen verblijf in St. Michielsgestel tijdens de bezetting critiekloos tegenover het politiewerk zou staan, maar wel aan het grote enthousiasme dat hem bij dit werk in alle rangen van inspecteur af en in drie standplaatsen heeft bezield. Een enthousiasme dat trouwens het best gekarakteriseerd wordt door de woorden, die hij bij een terugblik op zijn carrière zegt en waarvan men kan zien dat zij hem recht uit het hart komen: „Als ik het allemaal nog eens over mocht doen, zou ik weer bij de politie gaan". Volgende week donderdag wordt de heer Fontijne vijfenzestig jaar en eind april verlaat hij de Haarlemse politie. Donderdagmorgen 28 april om tien uur neemt hij in café-restaurant „Dreefzicht" afscheid van het Haarlemse politiekorps en des middags om vier uur is er op het stadhuis een afscheids receptie voor de burgerij. Daarna zal de hoofdcommissaris voor goed zijn ruime kamer aan het Florapark verlaten en zal hij zich kunnen gaan wij den aan veel. waarvoor hij thans amper tijd kan vinden. Bestuursfuncties en le zen. Vooral dit laatste. De tijd, die de heer Fontijne moet besteden aan het door nemen van kranten, tijdschriften en vak litteratuur laat niet toe, dat hij daarnaast nog andere wetenschappelijke werken leest, om maar te zwijgen van de belle- trie. De grote kamer van de hoofdcommissaris in het hoofdbureau van politie aan het Florapark ademt geheel de sfeer van de bewoner: een rustig, met smaak gemeubi leerd vertrek, waar een flauwe geur van tabaksrook hangt. Rust kenmerkt ook de persoon van de hoofdcommissaris, die zijn bezoeker te woord staat, ontspannen geze ten in een gemakkelijke fauteuil, bedacht zaam trekkend aan een rechte pijp. De herinneringen aan zijn politiecarrière komen hem gemakkelijk over de lippen. Nu en dan glijdt er een verhelderende glimlach over zijn gezicht als hem een humoristisch of prettig voorval te binnen schiet. Het grootste deel van zijn loopbaan heeft de heer Fontijne in Dordrecht doorge bracht, waar hij in 1915 begon als jong inspecteur in een korps waar maar acht man leidinggevend personeel aanwezig was. De langste tijd in Dordrecht, ja. Maar de prettigste herinneringen heeft hij toch aan Middelburg en Haarlem, zijn twee andere standplaatsen. Middelburg, omdat het zo'n genoegelijke, intieme plaats is en Haarlem, omdat hij daar het meest bevredigende deel van zijn politieloopbaan heeft doorgemaakt. „En heus niet alleen, omdat ik hier chef van het korps ben, maar wel omdat het werk hier van zo prettige aard is geweest". Van dit onderwerp komt hij bijna van zelf op de drie wensen, die hij in een vraaggesprek met ons blad vijf jaar ge leden ter gelegenheid van zijn jubileum heeft uitgesproken: veilig verkeer, een hoofdbureau van politie en een bereden af deling met eigen paarden. Deze drie wen sen leven nog steeds bij hem. „Ik weet eigenlijk niet wat het meest urgente is, of schoon ik geloof dat wat dit betreft „vei lig verkeer" prioriteit moet hebben". De heer Fontijne spreekt de hoop uit dat de Koudenhornkazerne nu spoedig ter be schikking van de politie zal komen. „Het is een uitermate gunstig punt, alleen vrees ik dat het nog wel een jaar of drie zal duren voordat de politie erin zal kun nen trekken". Prettige contacten De contacten in Haarlem waren voor de heer Fontijne altijd van de meest prettige aard. Ook die met de pers. „Ik verschilde wel eens van mening over de wenselijk heid van publikaties, maar ja, ik ben dan ook geen journalist". Veel zorgen heeft het personeelstekort altijd gebaard. Op het ogenblik zijn er vijf entwintig vacatures bij de Haarlemse po litie. De heer Fontijne gelooft niet, dat de salariëring alleen hiervan de oorzaak Hoofdcommissaris J. Fontijne is. „Tegenwoordig kent het vrije bedrijfs leven óók pensioenen en sociale voorzie ningen. Velen, die daar een baantje heb ben voelen er weinig voor bij de politie te komen om dan nachtdiensten te doen en patrouilles te lopen". Een verheugend aspect wordt gevormd door de gunstige ontwikkeling van nieuwe politiediensten. Zo is in Haarlem de radio- autodienst van de politie tot volle ont plooiing gekomen. Van veel belang is ook de technische opsporingsdienst. Met veel waardering spreekt de heer Fontijne over deze dienst, waarmee Haarlem op het ge bied van kleurenfoto's in dienst van de cri minele opsporing een primeur voor Ne derland had. Alle facetten van de dienst zijn de schei dende hoofdcommissaris even lief. Maar zijn belangstelling gaat toch wel in het bij zonder uit naar twee onderdelen: de ver keerspolitie en de justitiële dienst, waar hij in zijn loopbaan veel bemoeienis mee heeft gehad. Ten slotte sprekend over zijn opvolger merkt de heer Fontijne op: „Ik weet echt niet, wie het worden zal, maar ik hoop dat de benoeming nog voor 1 mei afkomt, zodat ik het korps zelf aan hem kan overdragen". En ook deze opmerking tekent ten volle de man die sinds 1946 leiding heeft gege ven aan het Haarlemse politiekorps en die aan het eind van deze maand een lang durige en eervolle politiecarrière afsluit. Dit jaar is het een halve eeuw geleden dat de afdeling Haarlem en omstreken van de Vereniging van leraren en onderwijzers in de lichamelijke opvoeding in Nederland werd opgericht. Het gouden jubileum zal op 19 april worden gevierd met een reünie van afgevaardigden der plaatselijke afdelingen, een receptie in restaurant Brinkmann in Haarlem en een feestavond in het gemeentelijk Concertgebouw met optreden van het Haags Studentencabaret, dat zijn programma „Bij lach en ontij" op de planken brengt. Op 20 april is er een excursie door Haarlem en omgeving waarbij onder meer bezichtigd zullen worden het gymnastieklokaal van de P. H. van der Lcyschool in Oud-Schoten, het Van der Aart Sportpark in Noord-Akendam, de Velser tunnel en een bezoek zal worden gebracht aan het landgoed Duin en Kruidberg en Zandvoort. Des middags zullen B. en W. van Haarlem het gezelschap ontvangen in de Gravenzaal van het Haarlemse stadhuis, waarna om twee uur de algemene vergadering wordt gehouden tijdens welke mevrouw dr. O. van Andel-Ripke, kinderpsychologe te Utrecht, een inleiding zal houden over „De betekenis van de beweging, lichamelijke opvoeding, spel en sport in de mensvorming". Telt de Haarlemse afdeling vijf kruisjes, de landelijke vereniging is bijna twee keer zo oud. Over twee jaar hoopt de Vereni ging van leraren en onderwijzers in de li chamelijke opvoeding namelijk haar eeuw feest te vieren, welke herdenking gedeel telijk in Haarlem zal plaatshebben. Het eerste afdelingsbestuur in 1910 be stond uit de heren J. A. van den Boom voorzitter, J. Hop, A. J. Meyerink en de dames M. C. Carpraue en A. Zandstra. De afdeling telde toen dertien leden. Op het ogenblik vermeldt de ledenlijst de na men van 23 dames en 66 heren. Men moet tot het midden der vorige eeuw teruggaan om de eerste kennisma king van het Haarlemse onderwijs met de lichamelijke opvoeding uit de historie op te diepen. In 1851 immers benoemde mi nister Thorbecke de Oostenrijker Carl Euler tot de eerste gymnastiekleraar aan de Rijkskweekschool aan de Leidse- vaart. Het jaar daarop werd door de Maat schappij tot Nut van het Algemeen de eer ste Haarlemse gymnastiekschool opge richt. in 1859 werd Carl Euler opgevolgd door de heer S. Vestdijk, naamgenoot en grootvader van de bekende schrijver Si mon Vestdijk. In 1866 werd de Nutsgym- nastiekschool overgedragen aan de ge meente Haarlem. De eerste gymnastiek- vakonderwijzer was de heer A. Sprenger, de latere directeur van het zwembad aan de Houtvaart in Haarlem. Maar het moest tot 1908 duren alvorens in de gemeente Haarlem het gymnastiekonderwijs als vak voor de derde, vierde, vijfde en zesde klas sen der lagere scholen werd ingevoei-d. In de crisisjaren verdween de lichamelijke opvoeding weer van het lesrooster der der de en vierde klassen, maar sinds 1956 krij gen deze klassen weer gymnastiekles. Schoolzwemmen In 1921 werd het schoolzwemmen bij wij ze van proef ingevoerd. De Haarlemse gymnastiekleraar en toenmaals bekende zwemmer J. Bongertman komt de eer toe hiervoor belangrijk pionierswerk te heb ben verricht. Zijn methode van zwemon- derricht wordt nu nog steeds op uitgebrei de schaal toegepast. De heer B. J. Wie- land Los nam in 1922 het initiatief voor het houden van vaardigheidsproeven door leerlingen der lagere scholen. In 1925 or ganiseerde de afdeling Haarlem en omge ving van de Vereniging van leraren en on derwijzers L.O. de Paasvergadering der landelijke vereniging. Het huidige afdelingsbestuur is als volgt samengesteld: D. Beets, voorzitter; J. G. Roodenberg, secretaris; N. den Hartog, penningmeester; mej. J. Nijdam, 2e secre taresse; mevr. M. A. Beets-Van Weel, W. Halsema en J Mulder. Ereleden zijn de heren Th. J. H. van 't Lam, die jarenlang het voorzitterschap heeft vervuld, de heer J. Admiraal en de heer R. Verwers. Bij dc viering van het vijftigjarig be staan zullen zonder twijfel herinneringen worden opgehaald aan omstandigheden waaronder vroeger de gymnastiekles op de scholen plaats had. Niet zelden moest men eerst banken uit dc klas verwijderen, vloeren vegen en kolenkachels uithalen en aanmaken. Sportkleding kende men nog nauwelijks, in het gunstigste geval trok ken dc jongens hun jasje uit. De tijden zijn wel veranderd, maar zoals het jaar verslag over 1959 vermeldt, is er nog steeds een bedroevend gebrek aan gym nastiekzalen. Hierdoor konden alleen al in Haarlem 400 wekelijkse lesuren niet wor den gegeven. BURGERLIJKE STAND VAN BLOEMENDAAL BEVALLEN: J. B. v. Buggenumv. d. Berg, zn. J. BoucherieVink, zn. A. H. J. MeijerOpdam, dr. H. M. van HuisKor ving, zn. ONDERTROUWD: J. Nieuwenhoven en R. E. Wijsmuller. GETROUWD: A. H. Post en E. Speran- dio. G. B. Praasterink en E. M. Levert. OVERLEDEN: Mevr. B. M. van Steen- wijk—den Heijer, 54 jr. Mej. J. G. Rou- wens, 86 jr. BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSTEDE ONDERTROUWD: M. Kerpershoek en J. van der Werff; C. Gorree en J. M. van Pel; A. van der Hoorn en A. G. M. Lam- merse. GETROUWD: J. van Wijngaarden en W. S. Verbaan; W. de Vries en J. M. Scheffer. GEBOREN: Floortje, d. van G. J. Lagas en M. J. Muller; Gerrit Jan, z. van H. J. van Vliet en C. M. van Leijden; Joyce El len, d. van A. Driessen en N. Tiggelman. OVERLEDEN: Wed. E. de Vries-Nicolai, 85 j.; J. D. Kopjes Nieman, 70 j.; Wed. T. Halma-Steenstra, 76 j.; Wed. H. M. van Kesteren-Kraan, 92 j. De afdeling Heemstede van het Koningin Wilhelmina Fonds houdt in de week van 11 tot en met 16 april haar jaarlijkse col lecte voor de bestrijding van de kanker. Op zaterdag wordt als besluit van de huis- aan-huis-inzameling een straatcollecte ge houden. Zij die hieraan willen meewerken kunnen zich als collectant(e) melden bij mevrouw Timmers-Straatsma, Maas straat 14, telefoon 38245 of bij de heer A. M. Heerkens Thijssen, Cloosterlaan 3, telefoon 38223. Ook op de collectedag zelf kan men zich melden aan de Cloosterlaan 3 waar men meteen een bus in ontvangst zal kunnen nemen. Woensdagavond heeft de afdeling Heem stede van Volksonderwijs haar jaarlijkse ledenvergadering in „Het Wapen van Heemstede" gehouden. Het lag in de be doeling dat de heer H. C. Koster een in leiding zou houden over „Een jaar met de camera en open oog door Suriname". Helaas was hij door ziekte verhinderd aan wezig te zijn. Het bestuur had in zijn plaats mevrouw B. Tadema-Sporry bereid gevonden een inleiding te houden, toege licht met lichlbeelden. Het voorafgaand zakelijk gedeelte van de agenda bracht verscheidene belangrij ke punten zoals wijziging van het huishou delijk reglement en bestuursverkiezing. De noodzakelijk gebleken vernieuwing en verbetering van een aantal artikelen in het huishoudelijk reglement werden na enige discussie en amendering goedgekeurd. Het aftredend bestuurslid de heer C. A. Tiemeyer werd herkozen. In de vacature voor de niet herkiesbare heer C. van Baa- ren en de door de reglementswijziging mo gelijk geworden uitbreiding van het be stuur werd voorzien door de verkiezing van de heren H. Jansen en Th. Dekker, beiden leerkracht van de Bronsteeschool. De notulen, jaarvei-slagen van secretares se en penningmeester, de begroting voor 1960 en verdere agendapunten gingen vlot onder de hamer door. Na de pauze riep mevrouw Tadema-Sporry met haar lezing een bont beeld op van haar reizen door de Sahara, toegelicht met talrijke dia's. Advertentie Schattige Ramo jurkjes Vlotte katoenen jongenspakjes Blazertjes, jersey en Ribcord longensbroekjes, Robson weekendertjes, Draion en Terlenka rokjes enz. "en uitgebreide sortering Baby- en Kinderkleding van alleen het beste, vindt u bij Advertentie VESPA 400 Volwaardige kleine auto. Vraag een folder met alle bijzonderheden. Vespa koos de kortste •weg. Alle door de motor ontwikkelde p.k.'s wor den direct op het achterwiel overgebracht. Geen ketting, geen car dan. Veilig rijden. Snel accelereren. Let maar eens op bij een stoplicht. Vespa's snorren 't eerste weg - sneller dan 'n auto. TJ" hebt al een Vespa voor f.1353,- Prettige financiering mogelijk. IMPORTEURS: IMPORT "NEGA" N.V. G.A.M. I N.V. NEDESPA P.otlcrdam Soenveg 25 I Roermond Telefoon 175600 Telefoon -1354 Otrrai dealers in binnen- m buitenland. Ruim twee miljoen op de weg! Het bestuur van het Produktschap voor aardappelen heeft in zyn woensdagmiddag gehouden openbare vergadering voor ken nisgeving aangenomen een aantal medede lingen die betrekking hebben op de ter mijnmarkt in aardappelen. De Nederlandse Vereniging voor de ler- mijnhandel in aardappelen, gevestigd in Den Haag, wordt gevormd door drie or ganisaties van handelaren en drie organisa ties van telers. De drie organisaties van handelaren hebben zich in meerder heid verklaard voor liquidatie van de termynmarkt in aardappelen. De op 16 maart gehouden ledenverga dering van de vereniging van Nederland se exporteurs van aardappelen (v.e.n.e.x. a.) heeft het bestuur dezer vereniging met 24 stemmen tegen 9 opgedragen alles te doen om snel te komen tot liquidatie van de termijnmarkt. Het algemeen be stuur van de Vereniging ter behartiging van den Nederlandschen aardappelhandel (v.b.n.a.) heeft op 17 maart met 62 stem men voor, 28 tegen en 3 blanco, het hoofd bestuur dezer vereniging opgedragen al les te doen om zo snel mogelijk te komen tot liquidatie van de termijnmarkt „van mening zijnde dat de termijnhandel in aardappelen schadelijk is voor de groot handel in aardappelen." Inmiddels heeft ook de derde handelaarsorganisatie, de Nederlandse federatie van de handel in pootaardappelen, een besluit van dezelfde strekking genomen. Het lid van het bestuur van het produkt schap de heer J. Bouwman merkte naar aanleiding van een korte discussie in het bestuur o.m. op dat het weinig zin heeft op het ogenblik bespiegelingen over deze termijnmarkt te houden als men niet weet hoe het bestuur van de Vereniging voor de termijnhandel er zelf over denkt. Tot nu toe hebben de drie organisaties van de handelaren zich over deze zaak uitge sproken, maar de vraag is: wat zeggen de andere drie organisaties ervan. Een ver gadering van het bestuur van de Neder landse vereniging voor de termijnhandel in aardappelen moet nog worden gehou den. Het bestuur van het Produktschap voor Aardappelen nam verder voor kennisge ving aan de interim-adviezen die een dooi de Nederlandse vereniging voor de ter mijnhandel in aardappelen ingestelde com missie heeft uitgebracht over de termijn handel in consumptieaarappelen en de ter- handel in consumptieaardappelen en de ter missie, die onder voorzitterschap staat van prof. dr. J. F. Haccou uit Amsterdam, is eind vorig jaar geïnstalleerd. In haar op 11 februari aan de vereniging uitgebrachte interim-advies over de ter mijnhandel in consumptie-aardappelen, deelt de commissie mede dat zij op dat ogenblik nog niet beschikte over voldoende materiaal om zich een exact beeld te vormen van de verhoudingen. De commis- Ned. Herv. Kerk Beroepen te Zoetermeer A. J. Wijnmalen te Maartensdijk; door de Generale Synode als predikant voor buitengewone werk zaamheden (geestelijk verzorger leger) J. Greive, kand. te Bergen op Zoom. Bedankt voor Hedel J. C. Schuurman te Bleskens- graaf; voor Edmonton (Alberta, Canada) (First Ref. Churches) H. J. van Leeuwen te Sint Anna Parochie. Geref. Kerken Tweetal te Leeuwarden H. M. Dercksen te Barneveld en C. de Kruyk jr. te Sidde- buren. Beroepen te Clinton (Ontario, Ca nada) (Chr. Ref. Church) L. Slofstra te Hengelo (O.). Aangenomen naar Lichten voorde F. de Jong, kanr. te Dokkum, die bedankte voor Eernewoude. Remonstrantse Broederschap Beroepen te Lochem mej. da. A. C. Dor- hout Mees te Doesburg. Geref. Gemeenten Bedankt voor Passaïc (U.S.A.) A. Ver- gunst te Rotterdam. Oud-Geref. Gemeenten in Nederland Bedankt voor Kampen B. Toes te Kin derdijk. sie heeft daarom voorshands, in afwach ting van het beschikbaar komen van deze exacte gegevens, tot uitgangspunt geno men de naar haar mening belangrijkste en door haar unaniem als juist aanvaarde conclusies, welke in het laatste rapport over deze zaak van de internationale ka mer van koophandel zijn getrokken. Deze conclusies zijn: tfermijnmarkten bieden een waardevolle bescherming, in de vorm van verzekering tegen prijsfluctuaties, in alle stadia van produktie, distributie en fabricage. Zij brengen de in de wereld be staande verhoudingen tussen vraag en aanbod met elkaar in verband. Zij ver schaffen een mechanisme voor voortdu rende verhandeling doordat zij te allen tij de een geschikte prijs voor het produkt doen noteren. Prof. Haccou deelt het bestuur der ver eniging mede dat de commissie, met uit zonderling van drie van haar leden, tot de conclusie is gekomen dat handhaving van de termijnhandel in consumptie-aardappe len,"mits voldaan wordt aan een aantal essentiële voorwaarden, economisch nuttig moet worden geacht en dus wenselijk is. De sleepboot „Zwarte Zee" van L. Smit en Co's Internationale Sleepdienst, die op weg was van Maassluis naar Schot land om een sloep op te halen, is in de nacht van dinsdag op woensdag op de Noordzee in aanvaring geweest met het 11151 b.r.t. metende Britse m.s. „Cretic" van de Shaw Savell and Albion Co Ltd te Londen. Hoewel beide schepen op volle snelheid voeren is aan weerszijden de schade betrekkelijk gering. De „Zwarte Zee" werd aan bakboord geraakt en liep schade op boven de waterlijn. Zij heeft, evenals de „Cretic", haar reis echter kun nen vervolgen. Advertentie VAN RALEIGH en voor TOUR en SPORT in de nieuwste kleuren Advertentie lichte sigaartjes 1.20 BEVALLEN van een zoon: 31 maart: M. Beijer-van Straaten; 4 april: M. W. Benavente-Senft; 5 april: A. Moolenaar- Koelemeijer; 6 april: I. Zalm-Janggen; W. van Vark-Leijding. BEVALLEN van een dochter: 5 apr.: A. H. A. Vogelsang-Langers; M. E. Bertho- lee-Jacobs; B. G. H. Reinink-Schouten; 6 april: C. van Wees-Kappe; M. C. E. Meer- veld-Blokker; E. Nijdam-Wieman. ONDERTROUWD: 6 april: W. A. Ter voort en J. S. E. Hoogland; H. A. M. Weijers en C. M. Hollander; G. van der Veldt en W. Stigter; G. J. Koene en R. M. Aben; G. M. Kostermans en E. J. H. Hooij; C. Hoogland en G. W. van Veen; H. van Klaveren en C. H. Lens; H. A. J. Huisint- veld en G. P. M. Kahlert; C. J. M. Nagel en A. C. Stavenuiter; P. Treur en G. P. van de Weerd; B. Schaap en J. van der Velde; G. B. Betjes en J. de Mes; E. Reining en F Schoemaker; B. J. van der Vossen en E. Jansen; M. L. K. Ebbeling en C. de Wit: H. L. L. Simonetti en B. J. M. van den Nouwland. GEHUWD: 6 april: M. E. Tauwnaar en M. A. P. Boom; N. W. Hooijschuur en H. Gerritzen; W. E. Meijer en T. Paardehaar. OVERLEDEN: 4 april: H. Ooyevaar-de Vries, 89 j., Hazepaterslaan; F. Feitsma, 46 j., Harmenjansweg; J. J. Scheenaard, 64 j., Maerten van Heemskerkstraat; 5 apr.: M. van der Voet-van Rhijn, 81 j„ Vinken- straat; M. M. Verstraeten-van Goethem, 83 j., Kamperlaan: G. Kleijn, 53 j., Adr. Loosjesstraat; J. Pull, 69 j., Lambr. van Dalelaan. Advertentie WWli'/AWNV, I'. zegge en schrijve de beste...! Blijkens mededelingen van het secreta riaat van het Produktschap voor Aardap pelen, bedroeg de uitvoer van aardappe len in februari ruim twintigduizend ton. In maart is de uitvoer iets lager geweest, volgens voorlopige cijfers circa 19.000 ton groot. Ruim de helft van deze uitvoer is naar de Bondsrepubliek Duitsland ge gaan, de export naar Zweden bedroeg on geveer vierduizend ton, naar België een paar duizend ton De export naar de an dere landen was in maart van vrijwel geen betekenis meer. De uitvoer in april zal waarschijnlijk aanzienlijk lager zijn, voornamelijk om dat het Duitse invoerrecht van achttien percent, dat in oktober 1959 is opgeschort, per 1 april 1960 weer van kracht is gewor den. Dit invoerrecht betekent gemiddeld een bedrag van ongeveer 2,50 per hon derd kg. dat moeilijk door exporteurs en- of importeurs te overbruggen zal zijn. zo dat van de uitvoer naar de Duitse Bonds republiek veel meer te verwachten is. Tot besluit van het seizoen van filmver toningen van de afdeling Haarlem van de Nederlandse Reisvereniging werden woensdagavond in de Grote zaal van het Concertgebouw enige films gedraaid over Oostenrijk. Dat was te danken aan het Oostenrijkse Toeristenverkeex-sbureau uit Amsterdam, dat de bijeenkomst verzorg de. Films over het Salzkammer-merenge- bied, Karinthië, Vorarlbei-g en Wenen wer den vertoond. De afdelingsvooi'zitter, de heer G. Vei-kex-k, heeft een inleidend woord gespi-oken en mededelingen gedaan over de viering van het gouden jubileum der afdeling, dat op zaterdag 21 mei zijn hoog tepunt bereikt, als het Noordhollands Philharmonisch orkest een Weens pro gramma ten gehoi-e brengt.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 7