KERKDIENSTEN E I heerlijke biscuits en... zakgeld* bovendien Da Costa- en Rijkskweekschool school-volleybalkampioenen Haarlemse jeugd schenkt glas mozaïek aan vluchtelingen koesterende zon.... dorst.... daar hoort Joy bij! Opleiding tot K00PVAARDIJ-0FFICIER 11 Vijfenvijftig jaar getrouwd Werk van leerlingen Lieven de Keyschool Joy for ever! Joy, de natuurzuivere heerlijk verfrissende vruchtendrank, rijk aan vitamine C, „schenkt" gezondheid bij glazen vol ZEEVAART-INSTITUUT „DMUIDEN" Zo weinig mogelijk bellen met Haarlems Bloei Kaascarré's nu bij elk pakje gratis een munt ter waarde van 2y2 cent Patria-zakgeld voor de kinderen Royal Dessert DONDERDAG 14 APRIL 1960 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLExMSCHE COURANT VRIJDAG 15 APRIL 1960 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk, Grote Markt. 19.30: Ds. Joh. Bronsgeest. Nieuwe Kerk, Nieuwe Groenmarkt. 10: Ds. N. Van Egmond. Bediening H. A. 19: Dr. G. Snijders. Bediening H. A. Noorderkerk. Vel- serstraat. 19: Ds. R. Bijl. Bediening H. A. Oosterkerk, Zomerkade. 19: Ds. A. J. van Rhijn en Ds. W. M. van Asperen. Bediening H. A. Bakenesserkerk, Vrouwestraat. 19.30: Ds. D. ter Steege. Jeugddienst. Onderwerp: „De Kruiskoning eneen officier". So liste: Mevr. H. Hoekstra-Hessels. Kapel Sa- repta, Hazepaterslaan. 14.30: Ds. J. A. de Klerk, van Heemstede. Bevestiging nieuwe lidmaten en H. A. Jacobskerk (Vrijz. Herv.), Jacobstraat 6. 19.30: Ds. J. Heidinga. Bedie ning H. A. Janskapel, Jansstraat 36. 17: Ds. J. Koppert. Bediening H. A. Diaconessen- huis, Hazepaterslaan. 15.30: Ds. J. van dei- Wiel. Bediening H. Avondmaal. Eglise Wal- lonne. Begijnhof 30. 19.30: Pasteur M. Jospin, van Amsterdam. Ned. Herv. Evangelisatie op Geref. Grondslag, Nassauplein 8. 19.30: Eerw. heer M. de Vos. Zuiderkapel, Zuider straat 15. 20: dhr. J. Klein Haneveld, van Bodegraven. Herdenking van het lijden en sterven des Heren, met gemeenschappelijke Avondmaalsviering. Remonstrantse Kerk, Oranjekade 1. 19.30: Ds. J. W. Wery. Avond maal. Evang. Lutherse Gemeente, Witte He renstraat. 10.30: Ds. D. Solinger. Bediening van het H. A. in het Wees- en Oudelieden- huis. 19.30: Ds. G. Kroes. Bediening van het H. A. in de kerk. Evangelische Broederge meente, Parklaan 34. 14.30: Liturgische dienst. Herdenking van het sterfuur. Vereenigde Doopsgezinde gemeente, Grote Houtstraat 43. 19.30: Ds. J. P. Jacobszoon. Avondmaal. Geref. Kerk. Willielminakerk, Ged. O. Gracht 61. 20: Ds. G. Rang. Zuid-Oosterkerk, Rich. Hol- kade 125. 20: Ds. C. Goeman. Lyceum Aula, ingang Van Merlenstraat. 20: Ds. P. Heinen, van Utrecht. Chr. Geref. Kerk, Raaks. 20: Ds. J. P. Geels. O.R.G. Centrum, Wester- houtpark IA. 19.30: Ds. A. R. de Jong. H. A. Volle Evangelie Gem. (Pinkstergemeente). Elim Kapel, Paul Krugerstraat 36. 20: Lij- densoverdeking. Heilig Avondmaal. Imma- nuelkapel, Nieuwe Kruisstraat 14. 20: dhr. C. van Ingen, bediening Heilig Avondmaal. Oud Kath. Kerk, Kinderhuissingel 76.. 9.30: H. Dienst. Zaterdag 16 april 19 uur: Paas- wijdingen. De Christengemeenschap, Wilhel- minastraat 60. 10: De Mensenwijdingsdienst. Zaterdag 8.30 uur: De Mensenwijdingsdienst. Apostolische Gemeente, Jacobijnestraat 15. 10 en 19 uur: Godsdienstoefening. Baptisten gemeente, Begijnhofkapel. 19.30: Ds. J. van Dam. H. A. Medewerking v. h. Zangkoor. Stadsevangelisatie „Pro Deo", Breestraat 19. 20: Bijbelbespreking. Vijfhuizen Op 15 april 1905 vermeldde de burgerlij ke stand van de gemeente Noordgouwe in Zeeland het huwelijk van Jacob Hoekman uit Kloetinge op Zuid-Beveland (geboren 13 november 1880) en Adriana van dei- Klooster uit Stavenisse op Tholen (gebo ren 27 juni 1879). Na hun eerste huwelijksjaren in Zee land te hebben gewoond, vertrokken zij „naar Holland", zoals de bruid dit noemt. Eerst woonden zij zes jaar in Zevenhui zen en daarna gedurende vijf en veertig jaar in de Haarlemmermeerpolder. Zij be gonnen aan de IJweg, maar na zes jaar verhuisden zij naar Vijfhuizen. Hier zullen ze op Goede Vrijdag hun vijf-envijftigja- rig huwelijksfeest vieren op de Spiering weg 567. De bruidegom, die 79 jaar is, was land arbeider. Hij weet nog te verhalen van de „oude tijd", toen het werken was van de vroege morgen tot de late avond. Maar ondanks zijn drukke dagtaak wist hij in zijn vrije uren nog tijd te vinden voor be zigheden in het belang van de gemeen schap. Zo had hij de leiding van de plaat selijke afdeling van „Effatha", was cor respondent van de N.C.R.V. in Vijfhuizen en bekleedde gedurende twaalf jaar het penningmeesterschap van zijn vakbond. Zijn liefhebberijen zijn tuinieren en., het helpen van anderen. In Vijfhuizen weet men dat men op de heer Hoekman nooit tevergeefs een beroep doet. Ondanks zijn leeftijd maakt hij zich nu nog vaak ver dienstelijk voor school en kerk. Bruid en bruidegom genieten beiden een goede gezondheid. „Als we blijven zoals we zijn, vieren we ook ons diamanten feest," zei de 81-jarige bruid, die, evenals haar man, het Zeeuwse dialect nog niet is verleerd. Het echtpaar Hoekman kreeg negen kinderen, waarvan er zeven nog in leven zijn. Zij hebben achttien kleinkinde ren en zes achterkleinkinderen. Kort vóór hun bruidsdagen begonnen, kregen zij de verheugende tijding dat in het gezin van hun uit Vijfhuizen naar Australië geëmi greerde kleindochter een tweeling was ge boren. Natuurlijk ontbreekt het dit sympa thieke en in heel het dorp bekende echt paar bij hun feest niet aan belangstelling. De vele felicitaties en bloemen zijn hier van het bewijs. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk, Kloosterstraat. 10: Dr. G. Ph. Scheers. 19.30: Dr. G. Ph. Scheers. Viering H. A. Immanuëlkerk, Van Egmondstraat. 19.30: Dr. H. van der Loos. Viering H. A. Sionskerk, Eksterstraat. 20: Ds. G. H. van der Woord. Viering H. A. Zuiderkapel afd. Noord. Gebouw speeltuin „Vondelkwartier", Vergierdeweg. 20: dhr. F. Niemeyer. Viering H. A. Geref. Kerk. Koningkerk, Klopper singel. 20: Ds. J. A. van Arkel. Goede Her derkerk, Spaar nrijkstraat. 20: Ds. H. W. Wierda. Verlosserkerk, Gen. Spoorlaan. 20: Ds. P. de Ruig. Chr. Geref. Kerk, Flores- straat. 20: Ds. J. J. Rebel. Gemeenschappe lijke dienst met Santpoort. Leger des Heils, Ccramstraat 4 (in de poort). Verenigde sa menkomsten in het gebouw Schagchelstraat 26 om 10, 15 en 20 uur o.l.v. Majoor Verwaal. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Wilhel- minaplein. 10: Ds. van Dijl. 19. Ds. Oskamp, viering H. A. Kapel Nieuw Vredcnhof. 10.30: Ds. Henkels, viering H. A. 19: Ds. van Nieu- wenhuijzen, viering H.A. Kapel Irene, Meer en Bosch. 10: Ds. J. H. Bethe. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 19.30: Mej. L. A. v. d. Voort, Voorg. van de Afdeling. Geref. Kerk. Koediefslaan. 9: Dr. P. J. Richel. Pinkster kerk, Camplaan. 9: Dr. A. Dondorp. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kerk. 10.30: Ds. J. E. Drost, viering H. A. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. Geen opgave ontvangen. Geref. Kerk. 20 uur: Ds. W. Bos. Rooms Kath. Kerk. 15 uur: Kruis weg. 20 uur: Plechtigheden. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. J. Veenendaal, bediening H. A. 19: Ds. F. Brou wer, bediening H. A. en dankzegging. Geref. Kerk, 19.30: Ds. A. K. Krabbe. Chr. Geref. Kerk. 19.30: Drs. A. H. Schippers. Ned. Prot. Bond. 19.30: Mevr. Boeke-van Rijnbach, Noordwijk. Heilig Avondmaal. Rooms Kath. Kerk. St. Martinus. 14.30 uur: Kruisweg. 20 uur: Plechtigheden. Zaterdag 22.30 uur: Paas wake. 24 uur: Nachtmis. St. Joseph. 15 uur: Plechtigheden. 18-21 uur: Kruisweg. Zaterdag 22.30 uur: Paaswake. 24 uur: Nachtmis. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. G. Pet- tinga. Openbare belijdenis des Geloofs. 19: Ds. G. Pettinga. Bediening H. A. Geref. Kerk. 19.30: Ds. K. Schouten. Chr. Geref. Kerk. 19.30: Ds. D. H. Biesma. Geref. Ge meente. 19.30: Ds. H. van Gilst. Geref. Kerk (vrijgemaakt). 19.30: Ds. J. J. Verleur. Oud Geref. Gemeente. 19.30: leesdienst. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 10.30: Dr. .J. H. Stelma, viering H. A. 19: Dr. J. H. Stelma, viering H. A. Geref. Kerk, Vij- verweg 14. 20: Ds. G. Toornvliet. Vrij Kath. Kerk, Popellaan 1. 8.30: Prime en Verering van het kruis. 20: Predikatie en Kompleten. Zaterdag 8.30 uur: Prime, Wijding van het Vuur en de Paaskaars. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. .10: Ds. J. O. Norel. viering H. A. 19: Dr. Ch. de Beus, viering H. A. Geref. Kerk. 20: Ds. D. Ring- nalda, viering H. A. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oude Kerk. 20 uur: Ds. J. Kroon, viering H. A. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10.30 en 19.30: Ds. J. C. Remijn. vie ring H. A. Adventskerk. 19.30: Ds. G. H. van Wiilenswaard, viering H. A. Chr. Geref. Kerk. 20 uur: Gemeenschappelijke dienst in Haarlem-Noord. Met groot enthousiasme hebben gisteren in het Krelagehuis in Haarlem de scholie ren van het voortgezet onderwijs gestreden om de schoolvolleybal-titels. Uitbundig aangemoedigd door honderden supporters, uitgerust met beschilderde paraplu's en toeters of met elkaar spreekkoren vormend, om toch maar niets aan het toeval over te laten. Voorzitter Beijen zorgde met zijn staf voor een vloeiende organisatie, en de 112 wedstrijden, die werden begonnen en beëindigd op het luiden van een scheeps- bel, werden zonder een seconde achter stand op het schema afgewerkt. De orga nisatoren hadden bovendien een gelukkige greep gedaan met het indelen van de ploegen naar schooltypen, waardoor men een evenwichtig geheel kreeg en de even tuele moeilijkheden van leeftijdsgroepen prachtig omzeild werden. De jongensploeg van de Rijks HBS uit Velsen en het meisjesteam van het L. Cos- terlyceum zijn op duidelijke wijze ont troond door respectievelijk de Da Costa- kweekschool en de Rijkskweekschool. De Da Costakweekschool beschikte over zes vooraanstaande clubspelers en had zelfs in zijn poule geen moeite met de Hogere Technische School en het L. Costerlyceum. De Rijkskweekschool bracht het eveneens tot de eindstrijd, maar ondervond in zijn poule nog grote tegenstand van het Chr. lyceum en het Triniteitslyceum. In de eindstrijd was de Rijkskweek school kansloos en verloor gedecideerd met 188 van de Da Costakweekschool. De Rijks HBS uit Velsen, twee jaar ach tereen titelhouder, eindigde gisteren op de laatste plaats in zijn poule. Bij de meisjes ondervond de Rijks kweekschool alleen concurrentie van Sancta Maria; finaliste L. Costerlyceum moest in haar poule-wedstrijden de Da Costakweekschool zelfs een gelijkspel toe staan, 1818. In de finale beschikten de kwekelingen over belangrijk meer stoot kracht en met liefst 217 bleef de kweek school, met als kern het basisteam van de schoolvereniging „Set up", de baas. Een enerverende competitie speelden de docentenploegen. Het Jac. P. Thijsselyceum en het Chr. lyceum eindigden op een ge lijk aantal punten, maar in de beslissings- strijd verdiende het Jac. P. Thijsselyceum de bloemen. De belangrijkste resultaten luidden: Meisjes, A-a'fdeling: Chr. LyceumJ. P. Thijsselyceum 30-8, Rijkskweekschool Sancta Maria 21-17, Chr. LyceumRijks HBS 27-8, J.P.ThijsselyceumRijkskweek school 7-27, Sancta MariaRijks HBS 23-8, Chr. LyceumRijkskweekschool 11-24, J. P. ThijsselyceumSancta Maria 5-31, RijkskweekschoolRijks HBS 34-6, J. P. ThijsselyceumRijks HBS 14-16 en Chr. LyceumSancta Maria 13-23. Poule B: L. CosterlyceumDa Costa kweekschool 18-18, Pius X CollegeKen- nemerlyceum 19-13, L. Costerlyceum Pius X College 30-7, Da Costakweekschool Kennemerlyceum 21-18, L. Costerlyceum Kennemerlyceum 30-8 en Da Costakweek schoolPius X College 20-24. Eindstand poule A: 1. Rijkskweekschool 4-8, 2. Sancta Maria 4-6, 3. Chr. Lyceum 4-4, 4. Rijks HBS 4-2 en 5. J. P. Thijsse lyceum 4-0. Poule B: 1. L. Costerlyceum 3-5, 2. Pius X College 3-4, 3. Da Costakweekschool 3-3, en 4. Kennemerlyceum 3-0. Finale: RijkskweekschoolL. Coster lyceum 21-7. B-afdeling: 1. Sancta Maria 2, 2. Rijks kweekschool 2 en 3, J. P. Thijsselyceum 2. C-afdeling: 1. Gertenbach ULO, 2. ULO Beverwijk en 3. Kon. Wilhelmina ULO. D-afdeling: 1. R.K. Ind.- en Huish.school „Mons Aurea". Jongens, A-afdeling, poule F: Chr. ly ceumTriniteitslyceum 7-26, Rijks HBS J. P. Thijsselyceum 13-20, Rijkskweek schoolChr. Lyceum 23-22, J. P. Thijsse lyceumRijkskweekschool 1-34, Triniteits- Een glasmozaïek, ontworpen en ver vaardigd door twee leerlingen van de Lieven de Keyschool voor individueel lager technisch onderwijs in Haarlem, zal binnenkort een nieuw tehuis voor ontheemden in West-Duitsland sieren en herinneren aan het aandeel dat de Haar lemse jeugd heeft gehad in de actie „Doe Open" ten bate van de vluchtelingen kampen Friedrichsfeld en Ohmstede. Dit mozaïek zal met de geschenken van andere plaatselijke actie-comités op 5 mei (bevrijdingsdag) worden aange boden tijdens een samenkomst op de Dam in Amsterdam. Dan zal ook het totale resultaat van de geldinzamelingen bekend worden gemaakt en aan afge vaardigden van de vluchtelingenkampen worden overgedragen. Dc makers van het mozaïekschilderij zijn de 14-jarige Gert-Jan van Vlissingen en zijn 15-jarige klasgenoot Bob de Zwart. Beiden zitten in de voorbereidingsklas (eer ste cursusjaar) van de Lieven de Keyschool. Zij hebben zelf. het ontwerp gemaakt en uitgewerkt. Het) mozaïek stelt een jonge metselaar voor, waarmee de jeugd, wer kend aan de toekomst, is gesymboliseerd. Vele honderden stukjes gekleurd glas wer den gebruikt en in gips vastgezet. Het werkstuk is een meter hoog en ruim een halve meter breed. In één der hoeken is het wapen van Haarlem aangebracht. Gert- Jan en Bcb hebben met. hun werk eer in gelegd. Een tikje trots is trouwens ook hun handenarbeidleraar de heer A. M. Schalkx die hen met goede raad terzijde heeft ge staan. „De jongens hebben er hard aan ge werkt", vertelde de heer Schalkx tegen over ons. „Toen men een representatief ca deau van de Haarlemse ..Doe Open"-actie zocht en dit mozaïek zag was de keus niet moeilijk meer. Ja, dat is pi-ecies wat we hebben moeten zei men. Een symbool van de opbouw die de vluchtelingen zo hard nodig hebben". Het mozaïek zal gevat wor den in een lijst van eikehout. De Lieven de Keyschool heeft overigens nog meer pijlen op haar boog om midden in de Doe Open-roos te schieten. Op 28 april wordt namelijk in dc school een grote ver koop gehouden van werkstukken die de leerlingen hebben gemaakt. Een deel van de opbrengst hiervan komt eveneens het vluchtelingenwerk ten goede. De makers van het glasmozaïek Gert- Jan van Vlissingen en Bob de Zwart tonen hun schepping, die straks een plaats zal krijgen in het nieuwe vluch- telingentehuis in Ohmstede (West- Duitsland). Stuurman KHV Scheepswerktuigkundige 3de stuurman VD-A-B1 tV 2de stuurman Motordrijver Stuurman grote Radiotelegrafist zeesleepvaart Cursus adsp. stuurman, duur 8 maanden vooropleiding tenminste diploma ULO Cursus scheepswerktuigkundige-VD, duur 1 jaar Cursus landmachinist A en B. Inl. elke dinsdag en vrijdag 1822 uur en volgens afspraak. STATIONSWEG 66 - VELSEN - TELEFOON 4704 (02550) Dag- en avondlessen lyceumRijks HBS 25-15, Chr. Lyceum J P. Thijsselyceum 27-16, Rijks HBS Rijkskweekschool 11-31, Chr Lyceum Rijks HBS 18-18, RijkskweekschoolTri niteitslyceum 21-11 en Triniteitslyceum J. P. Thijsselyceum 25-14. Poule G: L. CosterlyceumHTS 19-23, Pius X CollegeMendel College 13-11, L. CosterlyceumDa Costakweekschool 14-25, HTS—Pius X College 25-7, Mendel College Da Costakweekschool 14-26, L. Coster lyceumPius X College 25-7, HTSMen del College 21-11, Pius X College—Da Costakweekschool 4-32, L. Costerlyceum Mendel College 20-12 en HTSDa Costa kweekschool 11-23. B-afdeling: 1. Triniteitslyceum 2, Rijks kweekschool 2 en 3. Da Costakweekschool 2. C-afdeling, finale: W. Gertenbach ULO Chr. Dreefschool ULO 14-15. Eindstand: 1. Chr. Dreefschool ULO en 2. W. Gertenbach ULO. D-afdeling: 1. W. Gertenbach ULO 2 en 2. en 3. Kon. Wilhelmina ULO en W. de Zwijger ULO 2. Docenten-poule: 1. Jac. P. Thijsselyceum 2. Ie Chr. Lyceum, 3. en 4. Chr. Dreef school en Techn. school. Voldoende particuliere adressen voor paasdagen De Haarlemse V.V.V. Haarlems Bloei verzoekt vriendelijk haar zo weinig moge lijk op te bellen van vandaag af tot en met tweede paasdag, aangezien zij alle te lefoonlijnen voor uitgaande gesprekken no dig zal hebben. Verder verzoekt Haarlems Bloei geen kamers voor logies meer op te geven voor de feestdagen, aangezien er meer dan voldoende particuliere adressen beschikbaar zijn. MEDISCHE VERZORGING OP GOEDE VRIJDAG. HAARLEM Artsen: Bij afwezigheid van de huisarts raadplege men, uitsluitend telefonisch, firma Mathot, telefoon 11990. Tandartsen: W. J. Muuse, Rijksstraat weg 424, telefoon 53536. Dierenartsen: J. Westerman, Hartenlust- laan 7, Bloemendaal, telefoon 51555. PATRIA de enige echte heer lijk op elk uur van de dag met jam, kaas, ham, boter en suiker etc. gQ ct Nog méér speciali teiten van Patria: Shortbread (55 ct), Digestive (volkoren biscuits 69 ct). kleine crackertjes met een verruk kelijke smaak van belegen kaas. 65 Andere „borrelhapjes": Kaaswafels (95 ct), Salty Cracks (25 ct) en Snack Sticks (25 ct). 8 verschillende biscuit- soorten, in luxe verpak king. Een verrukkelijk assortiment 135«* Neem ook 'ns Sandwich Creams (twee biscuitjes met luchtige crème er tussen, 65 ct).

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 11