MODE Wisselvallig weer Ondanks bedenkingen positief tegenover EEG-voorstellen Heidemaatschappij introduceert plasticbuizen voor drainage HENSEN PERMANENTE MEUBELSHOW VAN DUIVENBODEN Koningin en Prins naar défilé op 5 mei „Speelstraten" geven vals gevoel van veiligheid Ct Minister Luns in Bonn: „Niet veel tijd meer" Spaanse zakkenroller had geen geluk Diamant „Princie" was enkele dagen in Amsterdam DONDERDAG 14 APRIL 1960 17 LANDBOUWSCHAP VERGADERDE J H. D. Louwes moet rust houden Een ontdekking! VAN NELLE's Nog twee vechtjassen te Utrecht ingesloten Onderscheiding voor moedig gedrag Ereleden van de P.E.N. TENNIS-RACKETS Sporthuis SCHOLTE EEG en EVA Op zijn eerste werkdag in ons land gegrepen Bedrijven gaan scholen adopteren Treinverkeer op Goede Vrijdag beperkt OVERHEMDEN WEEKENDERS PANTALONS natuurlijk (Van onze Haagse redacteur) „De deuren moeten voor onze export naar derde landen wagenwijd open blijven staan!". Deze kreet van de vertegenwoor diger van het Koninklijk Nederlands Landbouwcomité i r. D. S. Tuynman in het bestuur van het Landbouwschap vatte op de woensdagmorgen door het Land bouwschap aan de ontwerp-voorstellen der Europese commissie voor een gemeen schappelijk landbouwbeleid gewijde be spreking de Nederlandse zorgen op dat punt kernachtig samen. Want al gaan de voorstellen van de Europese Executieve commissie uit van twee premissen welke ook door de Neder landse landbouw worden onderschreven namelijk het opheffen van de handelsbe lemmeringen tussen de zes E.E.G.-part ners en het openhouden van de export naar derde landen de voorzitter van de Werkgroep Integratie van het Landbouw schap, ir. C. S. Knottnerus, zette in zijn toelichting tot het rapport van deze com missie uiteen, dat er aan Nederlandse kant ernstige twijfel is gerezen over het waarborgen van het vrije handelsverkeer tijdens de overgangsperiode. „Niet aanvaardbaar" Op dat punt zijn de voorstellen van de Europese commissie voor Nederland „niet aanvaardbaar" zonder een nadere uit werking. Het doel van de Euromarkt kan niet worden bereikt zonder een gemeenschap pelijk in- en exportbeleid. In dat verband herinnerde ir. Knottnerus aan de jongste diplomatieke stappen welke Nederland bij Duitsland heeft moeten ondernemen wegens de door dit land aan Denemarken toege kende uitzonderingspositie. Ir. Knottnerus signaleerde vooral bet gevaar dat men in de overgangsperiode zijn toevlucht tot het systeem van mini mumprijzen neemt, waarmee Nederland in de Benelux zulke slechte ervarineen heeft opgedaan. Het is met name een be zwaar. dat er geen bepalingen zijn gemaakt om de minimumprijzen na de overgangs fase weer kwijt te raken. Weinig sociaal beleid De secretaris mi-, -J. S. Biesheuvel wees er in een overzicht van de voornaam ste punten van het rapport op, dat met name het sociaal beleid er bekaaid was afgekomen. Voorts dient er gestreefd te worden naar een niet al te star prijsniveau en naar de ontplooiing van de specialisatie in de produktie. Ook dient de landbouw integraal betrokken te worden in de ver snelling van de Euromarkt. De vertegenwoordiger van ,.St. Dcus- dedit", de heer C. J. van der Ploeg uit Haarlem legde er de nadruk op. dat 't niet de bedoeling moet zijn een speciaal sociaal beleid voor de landbouwsector na te streven, maar een algemene sociale politiek. Daarbij dient men niet uit het Advertentie r- DE MEEST VERWENDE MEUBELCLIëNT slaagt, als hij onze bezoekt De voornaamste meubelfabricaten zijn daar te bezichtigen, in de nieuwste modellen, o.a. BERGMEUBELS met ingebouwde ijskast Deens ontwerp - compleet f 625 MEUBELSHOW SPAARNE 11 - HAARLEM tegenover de Damstraat U bent van harte welkom Op aanvrage is bezoek ook op Tweede Paasdag mogelijk. Vraagt onze rijk ge- illustreerde meubelcatalogus. (Shows, snufjes en alles wat verder In het domein der vrouw dagelijks aan de orde komt) Bij de rokkenfabriek van Windsor in Haarlem zagen we de nieuw samenge stelde collectie die als altijd weer iets persoonlijks met zich draagt. Hebben we een tijdlang iedere garne ring op de rok verbannen gezien, momen teel is er weer een zekere belangstelling voor. Eén of meer knopen of een zak of enkel zakklepje vormen een kleine tege moetkoming aan hen, die het meer zoeken in het wat vlottere en sportievere genre. Het strakke klassieke rokje blijft altijd mooi, vooral in een goede coupeverwer king. Zelfs voor de wat zwaardere figu ren vormt het een attractie, omdat men ontdekt heeft, dat het mooi afkleedt. Na dat er even een terugloop is geweest in de permanent plissérokken, zien we ze nu weer tot bloei komen. Vooral in de z.g. strong kwaliteiten, een menging van po lyester vezel met wol, waarin men prach tige kleurencombinaties weet te brengen. Wat andere polyester mengingen vaak missen, nl. het levendige en elastische, wat zo kenmerkend is voor de kamgaren weefsels, vinden we ook bij deze „strong" rokken, die zoals de naam al zegt sterk en bovendien zeer soepel zijn. Ze wor den gebracht in effen en tweed en in mooie ruitdessins, die opvallen door hun warme kleurschakeringen. Een nouveauté is een menging van polyester met wol in een zibeline kwaliteit. De ervaring moet uitwijzen of dit materiaal in de praktijk zal voldoen. Aardig waren de kinderovergooiers van jersey in frisse streepdessins met kleine gespjes op de schouders en kokette zak jes. En natuurlijk waren er ook hier rok ken in allerlei tinten B.B. ruitjes; ze zijn voorzien van een vlieseline onderrok, zo dat ze een beetje stevig aandoen en leuk wijd uitstaan. Want al wordt er dan be weerd, dat de petticoat dit seizoen niet meer mee mag doen, het staat een jong meisje, dat een beetje zwierig gekleed wil gaan, heus leuk. Als haar rokjes maar niet al te kort zijn! haty oog te verliezen, dat de landbouw in de overige landen in sociaal opzicht niet alleen ver is achtergebleven ten opzichte van Nederland, maar ook ten opzichte van andere bedrijfstakken in die landen. De heer Van der Ploeg betreurde het tenslotte, dat er zo weinig aandacht aan de tuinbouw was geschonken. I r. Tuyn m a n vond, dat het uitgangs punt de goede trouw dient te zijn. Helaas zal het nodig zijn de ontsnappingsclausu les goed in het oog te houden. Voorts waarschuwde hij, dat Nederland bepaald geen monopoliepositie heeft in de land- bouwveredelingsindustrie: Duitsland en Frankrijk hebben 't kunstje ook geleerd. Toch positief De vertegenwoordiger van de Algemene Nederlandse Agrarische Bedrijfsbond, de heer D. T i g g e 1 a a r, wilde met mr. Biesheuvel de nadruk leggen op de posi tieve benadering van de Europese ge meenschap. Hij gispte met name de nega tieve critiek welke door het ..actiecen trum" van de voedselvoorzieningsindustrie wordt geuit. De kwantitatieve invoerbe perkingen kunnen bij voorbeeld goede diensten bewijzen om gedwongen steun aankopen van overschotten te voorkomen. En een verhoging van de levensstandaard met 2V< percent, zoals tengevolge van do Europese landbouwmaatrëgelen wordt verwacht, is tegen de achtergrond van het de laatste tien jaren met wel dertig per cent gestegen prijspeil dat ook tot uit drukking komt in de hogere dividenden der meelfabrieken zeker niet veront- ontrustend. Samenvattend zeide waarnemend-voor zitter van het Landbouwschap, de heer C. G. A. Mertens nog dat het het Land bouwschap zich voortdurend bij de ont wikkeling op de Euromarkt zal dienen aan te passen. Het onderhavige advies zal aan regering, parlement en Europese or ganen worden toegezonden. Het is bepaald niet de bedoeling met allerlei groepen, zo als het „Actiecentrum" te gaan polemi- (Van onze Haagse redacteur) De woensdag gehouden bestuursverga dering van het Landbouwschap zou de laatste geweest zijn welke door de heer H. D. L o u w c s gepresideerd werd. Een tamelijk ernstige ziekte heeft dit verhinderd. De heer Louwes dient vol strekte rust te houden, hetgeen betekent, dat ook de op 3 mei te houden afscheids bijeenkomst niet kan doorgaan. Op voorstel van de waarnemend voor zitter, de heer C. G. A. Mertens zond het bestuur van het Landbouwschap een telegram met goede wensen aan de heer Louwes. Koningin Juliana- en Prins Bernhard hebben het voornemen op 5 mei 1960 het militaire défilé af te nemen ter gelegen heid van de herdenking van de bevrijding, dat nabij Ede wordt gehouden. Het Comi té van Officieren uit de Strijdkrachten zal bij die gelegenheid Koningin Juliana het ere-podium aanbieden, dat het in de twee de wereldoorlog verloren gegane baldakijn moet vervangen. Het erepodium zal op het defileerpunt zijn opgesteld en tijdens het défilé in gebruik worden genomen. Het hoofdbestuur van het Verbond voor Veilig Verkeer heeft zich met een schrij ven tot de minister van Verkeer en Wa terstaat gericht. Het Verbondsbestuur wijst hierin op het gevaar, dat zogenaam de speelstraten kunnen opleveren. Het in stituut van de speelstraten wordt in strijd geacht met de elementaire regel, volgens welke de kinderen hun spel niet op de rij weg behoren te beoefenen. Deze regel wordt de kinderen reeds van jongsaf inge prent en het is, aldus het Verbondsbe stuur, niet mogelijk hun daarbij het be grip bij te brengen, dat die regel in som mige straten gedurende bepaalde uren niet geldt. Daar komt nog bij, dat zeer jon ge kinderen niet in staat zijn de bij de speelstraten geplaatste verkeersborden te lezen. Gevolg van het feit, dat zieken auto's, auto's van doktoren en invaliden toch in deze speelstraten zullen moeten rijden zou zijn, dat de kinderen en hun ouders een vals gevoel van veiligheid krij gen, zo concludeert het Verbond voor Vei lig Verkeer, dat ten slotte nog de aandacht vestigt op de minder gunstige ervaringen, welke men op dit gebied in Duitsland op gedaan heeft. Advertentie Met één Van Nelle's theebuiltje, groot formaat, zet je een héle pot heerlijke thee! Vliegensvlug! Gemakkelijk! Proper! Geurige krachtige „Afternoon" thee van Van Nelle, die overal in Nederland zo „in trek" is! Bestel vandaag nog: „Afternoon1' theebuiltjes (groot formaat) doos van 20 stuks Advertentie ROLLERS VOOR TEERPROOUCTEN De twee broers van de 28-jarige meubel maker A. K. uit Utrecht, die zondagnacht 3 april in de Carltonbar aan de Oude Gracht te Utrecht de 20-jarige timmer man C. J. Lammerts uit die stad dood stak zijn eveneens in verzekerde bewaring gesteld wegens zware mishandeling, po ging tot doodslag en bedreiging tegen 'het leven gericht. Zij hadden de 20-jarige J. Luining met een mes in de arm gestoken tijdens een vechtpartij in de Dorstige Hartsteeg te Utrecht. Tijdens de ruzie in de steeg waarbij de oudste van de twee broers, de 43-jarige C. K. zijn slachtoffer met een mes te lijf ging, waarschuwden enkele omstanders de politie. Het gevecht was nog in volle gang toen de politie ter plaatse verscheen. C.K. werd met zijn 31-jarige broer, die in een woonschip woont, naar het bureau gereden en ingesloten. In ons waterrijke land zijn gronden zon der een behoorlijke waterhuishouding voor een boerenbedrijf vrij waardeloos. De boer is het veel waard in zijn land een juiste waterstand te hebben, want de opbreng sten zijn hiervan mede afhankelijk. Daar om brengt hij in zijn land een draineer- systeem tot stand voor het afvoeren van het overtollige water. Voor het leggen van de draineerbuizen is de Nederlandse Hei demaatschappij met een nieuwigheid ge komen: de maatschappij heeft de plastic buizen geïntroduceerd, waarvan zij ver wacht dat deze in de toekomst de boer besparingen zullen opleveren. Het leggen van deze buizen geschiedt machinaal. Tot nu toe geschiedt, het draineren van landerijen voornamelijk met mankracht. Voorts worden hiervoor korte gebakken aarden drainbuizen van dertig cm. lengte gebruikt. Bij de afdeling onderzoek van de Heidemaatschappij is men al een paar jaar bezig om in samenwerking met fa brikanten van plastic te proberen de aar den drainbuizen te vervangen door plastic buizen van een veel grotere lengte. De maatschappij, in 1888 door de boeren ge sticht om de produktiviteit van de boerde rijen op te voeren, heeft een aantal proe ven genomen, die gunstige resultaten heb ben opgeleverd. Nu het experimenteerstadium achter de rug is, zijn de plastic buizen deze week voor het eerst in de praktijk toegepast. Dat gebeurde op het bedrijf van de pachtboer Van Arkel, wiens land grenst aan de startbanen van de luchthaven Schiphol. De heer Van Arkel pacht gron den van de luchthaven. Hij heeft een mo dern opgezette boerderij met een loopstal voor het vee. Zijn woning heeft speciale voorzieningen gekregen om het lawaai van de stijgende en dalende straalvliegtuigen in de toekomst zo veel mogelijk te beper ken. Achter de boerderij-in-aanbouw is woensdag het nieuwe systeem van de Heidemaatschappij gedemonstreerd. Een grote machine graaft een sleuf en legt er in een rechte lijn de plastic buizen in. De buizen zijn zes meter lang. Door hun lichte gewicht kunnen de transportkosten sterk worden gedrukt. In een groot aantal worden zij op de machine opgestapeld. Op gemakkelijke wijze worden zij op de ma chine in elkaar geschoven, waarna de buis via een geleidesysteem op de bodem van de sleuf wordt gelegd. De machine brengt dan een laag teelaarde op de buis aan. Met een aan de machine bevestigde grondvijzel kan de sleuf onmiddellijk wor den gedicht. Naar de mening van deskundigen heb ben de buizen een onbeperkte houdbaar heid. doordat het plastic in de bodem niet wordt aangetast. Ten opzichte van de aar den buizen hebben de plastic leidingen als voordeel dat bij het leggen veel minder personeel behoeft 'le worden ingeschakeld Bij machinale drainage met aarden drains zijn voortdurend zeven mensen aan het werk, bij machinale drainage met plastic buizen zijn er slechts drie mensen nodig. De aarden buizen moeten van te voren langs de te trekken sleuven worden uitge legd; de plastic leidingen daarentegen worden op' de machine meegevoerd. Het gewicht van de buizen speelt uiteraard x)ok een belangrijke rol. Een kilometer aarden buis weegt 4330 kg. Dezelfde lengte aan plastic buis weegt echter maar 160 kg. Bij de Heidemaatschappij verwacht men dat in de toekomst een netwerk van plastic buizen in de Nederlandse bodem zal wor den gelegd. Dit jaar al zal dit drainagesys teem op grote schaal worden toegepast. Van grote besparingen kan in dit begin stadium nog haast geen sprake zijn, om dat de kosten van het plastic thans nog hoger liggen dan die van de aarden bui zen. De besparing aan werkuren, het ge makkelijke transport, het vlotte en uitste kend werken van de machine zijn winst punten, die nu al van doorslaggevende be tekenis zijn. Aan twee opvarenden van de vloot van de n.v. Nederlandsche Rijnvaartvereeni- ging te Rotterdam, de heren C. A. Hage en J. Moerland, werd dezer dagen door tussenkomst van burgemeester Van Wal- sum de bronzen medaille met bijbehorend diploma van het Carnegie Heldenfonds voor België uitgereikt. Deze onderscheidingen werden verleend voor het tot uitputtens toe duiken in de Willebroeksevaart te Brussel helaas zonder succes naar een knaapje, dat in het water van die vaart was verdwenèn. Als aandenken aan hun moedige optre den ontvingen betrokkenen van hun rede rij tevens een blijvend herinneringsge schenk. Het bestuur van het P.E.N.-centrum voor Nederland heeft tot ereleden be noemd: mevrouw Ina Boudier-Bakker en de heren Kees van Bruggen en Corn. Veth. Advertentie DUNLOP - PINGUÏN SPALDING. Snauwaert RACKETS voor beginners vanaf 19.75 Diverse BESNARINGEN vanaf f 10.50 GIERSTRAAT 59 - TELEFOON 21316 „Wij moeten snel tot een beslissing ko men, er is namelijk niet veel tijd meer om in het economische vlak beslissingen te nemen". Dit verklaarde de Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken mr. J. M. A. H. Luns gisteren op het Westduitse ministerie van Economische Zaken te Bonn tegenover Nederlandse journalisten. Minister Luns voerde gisteren in de West duitse hoofdstad op Westduits verzoek be sprekingen met bondskanselier Adenauer, minister van Economische Zaken prof. Er- hard en de staatssecretaris van Financiën 1-Iettlage over de handclsproblemen tussen de „zes" van de Europese Economische Gemeenschap en de „zeven" van de EVA (Kleine Vrijhandelszone). Hij deed dit in zijn functie als voorzitter van de groep, die op de Atlantische economische conferentie in ja nuari te Parijs werd belast met het be- van dit bezoek en van zijn binnenkort te studeren van deze vraagstukken. Het doel brengen bezoeken aan Parijs, Bern, We nen, Kopenhagen, Oslo, Stockholm, Lon den en Lissabon is allereerst te voorko men, dat er een onoverbrugbare kloof tus sen de E.E.G en de E.V.A. zal ontstaan. Als een soort diplomatieke brandweerman of, zoals de Amerikanen zeggen, „trouble shooter" zal de minister de komende we ken bezig zijn om de kloof te versmallen, zo mogelijk ook ondieper te maken. Vrijmoedig gesprek Een goed akkoord tussen E.E.G. en E.V.A. zit er volgens de minister wel in, hoewel het zijns inziens een moeilijke taak is een zuiver Europese oplossing te vin den. Zelfs koestert hij de hoop dat een volledige samenwerking tussen beide eco nomische groepen tot stand zou kunnen komen. Minister Luns gelooft niet dat het plan-Hallstein tot versnelling van het tempo van de E.E.G. per 1 juli aanstaan de in werking kan treden; technisch is dat zijns inziens niet meer mogelijk. De procureur,generaal bij het gerechts hof in Den Haag heeft een gevangenis straf van een jaar met aftrek geëist tegen de 30-jarige Spanjaard F. V. G.. die zich te Rotterdam schuldig had gemaakt aan zakkenrollerij. „Dank zij „Interpol" weten wij dat deze man een beroepsmisdadiger en een specia list in zakkenrollen is, die al in verschil lende steden van Europa wegens zakken rollerij en diefstal is veroordeeld", aldus de procureur-generaal. De Spanjaard, die 23 oktober 1959 in ons land arriveerde, werd de volgende dag reeds in een groot Rotterdams warenhuis betrapt op zakkenrollerij. Hij nam snel de benen, doch kon na een wilde achtervol ging door Rotterdam, waaraan verscheide ne fietsers en bromfietsers deelnamen, worden gegrepen met de gestolen porte monnee nog in zijn hand. De Spanjaard ontkende. Hij was in het gedrang alleen maar tegen de dame aan gedrukt, zo zei hij. In het warenhuis had hij een portemonnee op de grond gevon den. Een getuige verklaarde echter te heb ben gezien dat de donkere Spanjaard een paar keer zijn hand naar het tasje van de bestolen dame had uitgestoken. Verdachtes verdediger, mr. J. J. A. El- lis, achtte het tenlastegelcgde niet vol doende bewezen. Subsidiair bepleitte hij een lagere straf voor de Spanjaard, voor wie een verblijf in een Nederlandse ge vangenis veel erger is dan voor een Nederlander. Uitspraak 27 april a.s. Vijfentwintig Rotterdamse bedrijven, scheepswerven, warenhuizen en banken gaan een middelbare school adopteren. Dit plan van de commissie Contact Be drijfsleven - Onderwijs Rotterdam be oogt, de jeugd een inzicht te gei/en hoe in het bedrijfsleven wordt gewerkt. Na een of twee jaar zal de school „van bedrijf kunnen veranderen" om een gevarieerde kijk op het bedrijfsleven te krijgen en wellicht onder invloed van een gewijzig de belangstelling. Men hoopt in het najaar te kunnen starten. Op goede vrijdag zullen enkele treinen uitvallen. Niet zullen rijden de trein die om 7.47 uur, 8.00 uur, 17.48 uur uit Am sterdam vertrekt naar Naarden-Bussum. En de trein die om 8.08 uur. 8.49 uur en 17.25 uur vertrekt uit Naardén-Bussum. Rose steentje van half miljoen! (Van onze Amsterdamse redacteur) Toen de heer Lodewjjk Asscher zijn vuist balde, rustte er in zijn hand een kapitaal van ruim een half miljoen gulden. Dat is de waarde van het roze steentje, waar over de Gebr. Asscher te Amsterdam, directeuren van 's werelds meest be faamde diamantslijperij, advies hebben uitgebracht aan de eigenaar. De heer Asscher spreekt niet van het „roze steentje". Een diamant, en zeker een als deze, is voor hem een bron van schoonheid waarvan hij geniet als van een prachtig schilderij. „Het is de mooiste die ik ooit heb gezien", zei hij ons gisteren bij herhaling. De bijzondere diamant is inmiddels weer in Parijs, waar de eigenaar het uitvoeri ge rapport van Asscher's Diamant Maat schappij N.V. over het moderniseren van deze steen bestudeert. „Wij wachten nu op de beslissing, het ligt voor de hand, dat als wordt besloten de steen te moderniseren, dit in Amster dam gebeurt", aldus de heer Asscher. De modernisering zal een vergroting van het aantal facetten omvatten. Weliswaar gaat er bij het slijpen van de 34,64 karaat iets verloren, maar volgens de opzet, die de diamantslijpers hebben gemaakt, zal dit verlies slechts een zeer gering percentage zijn. Deze zeldzame roze diamant is vorige maand in Londen geveild. Het was de bekende Parijse diamantfirma Van Cleef en Arpels, die het hoogste bod, bijna 600 duizend gulden deed. Van wie de dia mant afkomstig is? Men fluistert, dat het de schatrijke Nizam van Haiderabad was. De catalogus van de veiling vermeldde slechts „een roze diamant - het eigendom van een heer". Roze diamanten komen slechts weinig voor. De koningin van Engeland zou een roze steen bezitten, die afkomstig is uit Tangajika. Deze diamant moet volgens de heer Asscher uit. de Golcondamijn in In dia komen. De steen is ongeveer 150 jaar geleden bewerkt. De heer Asscher zei hierover: „Ik heb het grootste respect voor de onbekende slijper, die toen uiter aard met nog vrij primitieve middelen de steen heeft bewerkt. Maar natuurlijk gel den er thans andere opvattingen over lichtbreking enzovoorts". Alvorens het kostbare kleinood voor on derzoek naar Amsterdam werd gezonden, is het in Parijs aan een doopplechtigheid onderworpen 'geweest. In de kantoren van de juweliersfirma aan de Place Vendome heeft de veertieniarige prins Sayajarad van Barode onder toezicht van een zes tal rechercheurs de diamant gedoopt tot „Princie", die naam die zijn moeder hem als klein jongetje gaf. Advertentie een grote kollektie POPLIN en NO-IRON 10.75 - 12.90 de nieuwste ruiten vanaf 15.90 ook uw keus TERLENKA en TREVIRA vanaf 24.85 - 53.75 een geslaagde koop PAARLAARSTEEG 1 Het K.N.M.I deelt mede: lucht met veranderlijke bewolking en Een diepe depressie waarin de lucht- vooral aanvankelijk enkele buien. Verder druk tot beneden 970 mb daalde heeft blijft de wind matig tot krachtig uit wes- 1telijke richtingen. zich vannacht van het zeegebied tussen IJsland en Schtoland naar de Noorse kust verplaatst. De depressie trekt verder weg in noord oostelijke richting. Het bijbehorende front passeerde vannacht ons land wat met en kele buien gepaard ging. Achter het front stroomde drogere en tevens koudere lucht binnen met enkele opklaringen. De wind nam vooral aan de kust toe tot (van nacht.) windkracht 8. Daarna werd de windkracht minder. Ten westen van Ier land bevindt zich een rug van hoge lucht- De Bilt druk die de Britse eilanden nadert. Deze Twente heeft een stabiliserende werking op het Eindhoven weer, maar zij wordt alweer door een vol- Zd Limburg gende Oceaandepressie gevolgd, zodat de weersverbetering van tijdelijke aard is. Helsinki Het komende etmaal bevinden we ons nog Stockholm in de zelfde stroming van maritieme °sl° WEERRAPPORTEN TemperaturenDuiten en binnenland heden morgen 7 uur. Neerslag: laatste 24 uur Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt licht bew. Vrijdag 15 april Zon op 5.44 uur, onder 19.37 uur. Maan op uur, onder 8.17 uur. Zaterdag 16 april Zon op 5.42 uur, onder 19.39 uur. Maan op 0.09 uur, onder 9.10 uur. Maanstanden 18 april 13.57 uur laatste kwartier. 25 april 22.45 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 14 april Hoog water 5.17 en 17.39 uur. Laag water 1.03 en 13.30 uur. Vrydag 15 april Hoog water 5.57 en 18.24 uur. Laag water 1.41 en 14.10 uur. Zaterdag 16 april Hoog water 6.43 en 19.09 uur. Laag water 2.24 en 14.51 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden. motregen regenbui regen Kopenhagen licht bew, Aberdeen half bew! Londen licht bew. Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Ajaccio Madrid Mallorca Lissabon onbewolkt onbewolkt regen onbewolkt geheel bew zwaar bew. licht bew. onbewolkt regen regen zwaar bew onbewolkt onbewolkt onbewolkt licht bew. half bew. onbewolkt licht bew. licht bew. zwaar bew. n BS li d Èg O c %s w 10 2 W 13 1 w 13 0,3 zw 12 2 zw 9 1 zw 13 1 wzw 14 1 zw 13 0,3 z 4 6 w 6 2 z 7 10 wzw 8 4 w 14 0,3 wzw 16 1 wzw 13 1 wzw 14 0.5 w 14 2 w 15 0,1 wzw 13 1 windst. 18 0 n 22 0 zzw 17 0 zw 17 0 zw 15 0 zo 16 1 windst. 16 0,2 windst. 20 0 windst. 18 0 windst. 18 0 windst. 21 0 nno 21 zo 25 3 O 19 0 windst. 22 0 windst. 20 0 n 21 0

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 17