Filmsatire „Wir Wunderkinder" Nog geen rijksgoedkeuring voor bouw raadhuis te Bloemendaal K&C LTS II versloeg Hartenlustschool II donderdag met 19-0 Hïiadt's <=Brieven aan de redactie 11 A. J. van der Steur N.V. Narcissenvelden leden onder windstoten Jong Haarlem, vooruit! besluit het seizoen Bijzondere dienst in de Pinksterkerk (H'stede) GRATIS STOFZUIGER Kijkt ook eens bij Triniteitslyceum won interscholaïr toernooi „Bloemendaal-Noord" gaat bouwplannen bespreken Algemene vergadering van NCB in Haarlem Medische verzorging tijdens de paasdagen Examens Burgerlijke Stand van Haarlem Drukte bij grenspost Kruisstraat 5 Haarlem - Tel. 18908 -14689 Fa. H. GROOTEGOED DE SCHOOLVOETBALCOMPETITIE D. Kuiper erelid van woningbouwvereniging „Bos en Duin" B. en W. van Haarlem ontvangen congressisten UIT STAD EN STREEK ZATERDAG 16 APRIL 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Advertentie (Studio). Eigenlijk zou iedere vader, die zijn zoon iets omtrent de Duitse menta liteit der „Ubermcnschlichkeit" wil leren, zijn zoon mee moeten nemen naar deze film, waarin de Duitse cineast Kurt Hoff mann die levensconceptie nog eens extra vergroot en haar uitstalt in haar belache lijke proporties. „Wir Wunderkinder" is een stukje Duitse geschiedenis van keizer Wil helm tot heden, compleet met klakkende laarzen, S.A. marchiert, Juden 'raus, Hitiers onoverwinnelijkheid, de ondergang van het Nazi-rijk, de opbouw, het Wirschaftswun- der en het herlevend nazisme. Maar dc toon maakt de muziek. Hoffmann hekelt, precies die Duitse eigenschappen, die ons in zijn landgenoten tegenstaat. Zijn film is zo eerlijk als goud en zo vol ironische zelf- critiek als men zich maar kan wensen. De zoon, geloven wij, zal zijn vader beter be grijpen, als hij praat over de jaren '40-'45. Hij zal ook een epoque begrijpen, die in de geschiedenisboeken met droge feiten wordt weergegeven, feiten, waarachter de levende mens staat en die levende mens zien wij in deze film. De stijl van het Duitse cabaret van na de eerste wereldoorlog is in film termen even bitter, honend en helder als in haar oorspronkelijke gedaante. Daarom De zoon van de Sheik L u x o rCarmen Sevilla en Ricardo Montelban voeren ons naar de Hollywoodse harems en geheimzinnigheden van wat men daar verstaat onder de Oriënt. Het blijkt uit te draaien op een spannend avonturen verhaal met sterk romantische inslag. Er is alles aan gedaan om 1001 nacht te doen verbleken in het licht van de sterren uit de studio. De vierkante rekruut (Minerva). Tot en met dinsdag is het Engelse lachsucces. Norman Wisdom, de held van alle voorstellingen als „De vier kante rekruut". Komiek Norman op zijn best! Woensdag- en donderdagmiddag Stan en Laurel in hun gedaante van „Pech vogels". Donderdagavond te 8.15 uur „Anna Karenina". En eeuwig zingen de bossen (Rembrandt). Men hoeft niet aan te nemen dat zulks ook in dit theater het ge val zal zijn. De viex-de vertoningsweek is intussen ingegaan. De beul van Springdale (Roxy). Spanning genoeg in deze film, waarin wij over de wijde prairies worden meegevoerd naar een wereld, waarin men geweld beantwoordt en de revolver niet laat haken in de holster. Onze eigen Fred Macmurray zorgt voor leven in de broüwe- rij. Tot maandag. Dan een niet alledaagse gebeux-tenis vol dreiging en gevaar, die „Paniek in een wereldstad" tot onderwerp en uitgangspunt heeft. Behalve op beide paasdagen kan men in de matinees Martin en Lewis gek zien doen in „Pas op.... val nietü" Advertentie ER GAAT NIETS BOVEN PERFECTE MAATKLEDING Dames- en Herenkleermakerij GROTE HOUTSTRAAT 48 Haarlem Telefoon 10477 De meest exclusieve stoffen van de nieuwe collectie - nu in voorraad Toch veel kleurige mozaïeken in de bollenstreek te zien Nax-cisscn kunnen windkracht zeven wel doorstaan, maar niet ongeschonden. Dc stengels buigen prachtig mee op de over de velden jagende wind. De bloemen heb ben evenwel veel te lijden van de krach- tige windstoten. Vandaar, dat er na zo'n voorjaarsstormpje altijd een gx-ote bedrij vigheid op de narcissenvelden heerst. De bloeiTien moeten er dan zo gauw mogelijk af. Daardoor zullen met Pasen alleen de laatst bloeiende narcissen op de velden staan. De hyacinten beginnen overal te bloeien. Er zijn deze week grote vlakten in kleur gekomen, het meest tussen Bennebx-oek en Sassenheim. Op tal van velden zijn de bloemen al gerist, maar er zijn er genoeg over om voor de bekende kleurige mo zaïeken te zorgen. De vroege tulpen, zoals de ox-anjerode darwinhybriden en de felx'ode mme Lefe- ber tonen tussen de hyacinten de zo graag geziene afwisseling. Ook de dubbele vroe ge tulpen spreiden hun kleurenpracht ten toon. Tulpen zijn in tegenstelling tot de hyacinten, niet zo sterk gebonden aan eer ste klas gronden, zodat men vele velden in de bollenstreek in bloei zal kunnen zien. is „Wir Wunderkinder" zo'n door en door Duitse en tegelijk zo'n fatsoenlijke film. Er wordt recht in gesproken en gedaan. Het enorme succes in Amsterdam, Eindhoven en Den Haag, wijst er wel op, dat men er meer in ziet dan alleen een serie trouvailles en geestige zelfspotternijen. „Wir Wunder kinder" is een tijdsdocument. Dat Duitsers zelf er de makers van zijn geeft blijk van eenvverheugende gesteltenis. P. IV. Franse De gebochelde (Frans Hals). Romantiek, galante rie en schermkunde vieren hoogtij in deze Franse breedbeeld kleurenfilm. Het ver haal speelt zich af in de weelderige tijd van Lodewijk XIV toen de eer van man nen en vrouwen slechts door middel van flitsende degens vex-dedigd kon worden. Graaf de Nevers is in het geheim, ge trouwd met de schone Isabella. Nadat de graaf onder moordenaarshand is ge vallen wordt zijn dochtertje Aurore in Spanje door zijn vriend Henri Lagardère grootgebracht. Intussen beraamt de moor denaar steeds nieuwe plannen om het meisje en haar fortuin in handen te krij gen, maar de dappere en vindingrijke La gardère is hem iedere keer te slim af. Als de familieraad van de Parijse adel bij elkaar komt om kennis te nemen van de „dood" van de rijke erfgename ver schijnt een gebochelde ten tonele om op zijn manier de zaken van Aurore en die van hemzelf te behartigen. En die wijze van aanpak is even verrassend als doel treffend. „The five pennies" (Cinema Palace) Danny Kaye en Louis Armstrong zijn de voornaamste spelers in „The five pennies", een sterk geromantiseerde levensgeschiedenis van de jazzmusicus Red Nichols. Danny Kaye is in deze film een flauwe afspiegeling van zichzelf en krijgt slechts nu en dan gele genheid zijn grote mimische gaven in dienst te stellen van de humor, omdat het verhaaltje dat rond Nichols' loopbaan is verweven zich er weinig toe leent. Men ziet de opkomst van de in de twin tiger jaren nog onbekende cornettist, zijn huwelijk en het tragische ongeluk van zijn dochtertje, dat kinderverlamming krijgt op een moment dat haar oudex-s ver van huis zijn om te concerteren. Deze gebeur tenis doet Nichols zijn jazzloopbaan opge ven. De film eindigt met een triomfale „come back". Het verhaal neigt naar het sentimentele, maar veel wordt vergoed door de muziek en zang van de dit keer ook acterende Louis Armstrong. De hel van Birma (L i d o) De zoveelste film over de jungle oorlog in Birma, maar in zijn soort een zeer goede, naar een bewerking van Peter Newman's toneelstuk „Yesterday's enem". Het is een sterk, geconcentreerd verhaal, in een bijna klassieke eenheid van hande ling en tijd, van de lotgevallen van een groepje Britse militairen die in het oer woud achter de vijandelijke linies terecht gekomen zijn en daar hun onvermijdelijke ondergang onder ogen moeten zien. In de sobere regie van Michael Carreras is het een spannende speelfilm gewoi-den met knappe typeringen tot in de kleinste bij rollen. Stanley Baker geeft een sobere, aangrijpende vertolking van dc Britse ma joor, leider van het groepje, die gedreven door zijn verwrongen verantwoordelijk heidsbesef, de meest genadeloze beslissin gen moet nemen ten aanzien van zijn eigen mensen en van de junglebewoners, om dan tenslotte te ervaren, dat het alle maal voor niets geweest is. Een gave rol is ook die van de correcte Japanse offi cier, die zijn tegenspeler is in deze oer woud-tragedie, die tot een schrille aan klacht wordt tegen de waanzin van het oorlogsgeweld. Afgezien van enkele on waarschijnlijkheden in de ontwikkeling van het verhaal een boeiende en eerlijke film. Als afsluiting van de wintei-ontwikke- lingscursussen 1959-1960 houdt de stichting „Jong Haarlem,voox-uit!" de jaar lijkse sluitingsavond op woensdag 20 april in het Minervatheater te Heemstede. Aan deze avond, die om acht uur begint, zul len medewerken: Joke van de Berg, Jan Bronk, Jacques van Kollenburg, Gerard Heystee en Harry van Os. Op tweede paasdag zal in de Gerefor meerde Pinksterkerk te Heemstede, om halfelf 's morgens, een bijzondex-e dienst worden gehouden, waaraan het BACH-en- semble onder leiding van George Robex-t zal medewei'ken. In de dienst zal voor- gaan dx-. P. J. Richel. Het Bach-ensemble zal de cantate „Chx-ist lag in Totesban- den" uitvoeren. Advertentie in bruikleen bij reparatie 0/iA - GR. HOUTSTRAAT Te. 16693 132 WONINGINRICHTING Haarlem - Wagenweg 146 - Tel. 14951 Bennebroek - Rijksstraatweg 8-10 Tel. 6316 Donderdag is op de hockeyvelden aan de Donkere Laan in Bloemendaal het Har- tenlusttoernooi gehouden. In Poule A viel het goede samenspel op van 't Coornixert- lyceum. Het eerste elftal van de Harten- lust won maar één keer, de overige vier wedstrijden eindigden met 0-0. Hieruit blijkt wel dat de soms wat te mooie solo's van Schouw en Bi-ongersma geen indruk maakten op de verdedigingen van de te genstanders. De christelijke ulo heeft een vlotte par tij hockey laten zien. Het Lorentzlyceum wist in deze afdeling de meeste punten te behalen, waardoor men in de finale kwam tegenover het Triniteitslyceum, dat in de poule B met goed hockey de eerste plaats bereikte. Het Triniteitslyceum won met 1-0. De eindstad was: 1. Triniteitslyceum, 2. Lorentzlyceum, 3. Lourens Costerlyceum, 4. Coornhertlyceum. Vrijdagavond 22 april houdt de Algeme ne Woningbouwvereniging Bloemendaal- Noord haar jaarvergadering in het Jeugd huis aan de Donkerelaan in Bloemendaal. Behalve het huishoudelijk gedeelte omvat de agenda de volgende punten: De nog in een beginstadium zijnde plannen tot bouw van een bejaardencomplex en woningen voor alleenstaanden in Santpoort-Noord. In de tweede plaats een plan tot stichting van woningen in Santpoort-zuid. Voorts zal ook het plan voor woningen aan de Kenne- merweg ter sprake komen. Op 30 en 31 mei en 1 juni zal in het ge meentelijk Concertgebouw te Haarlem de algemene vergadering van de Nederland se christelijke bond van werknemers in de hout- en bouwnijverheid gehouden wor den. Deze vergadering zal in het teken staan van de viering van het zestigjarig bestaan van de NCB, waarvoor een spe ciale herdenkingsbijeenkomst is vastge steld. HAARLEM Artsen: Bij afwezigheid van de huisarts raadplege men firma Mathot, tel. 11990. Dierenartsen: Zondag: J. Hagedoorn, Heemsteedse Dreef 11, Heemstede, tel. 35521; maandag: J. Westerman, Harten- lustlaan 7, Bloemendaal, tel. 51555. Tandartsen: Zondag: J. W. v. d. Noordaa, Julianalaan 51, Overveen, tel. 53257; maandag: G. F. M. Schutte, Bloemen- daalseweg 111, Bloemendaal. Apotheken: voor Haarlem, Heemstede en Bloemendaal: Apotheek Krijnen, Ek sterstraat 100, tel. 51959; apotheek Loo- meyer en Zoon, Barteljorisstx-aat 11, tel. 10175; Hildebrand-apotheek, Kleine Houtweg 15, tel. 10539; Bloemendaalse apotheek, Bloemendaalseweg 85, tel. 57903. HEEMSTEDE Artsen: W. van der Linde, Heemsteedse Dreef 253, tel. 34606 en P. M. van der Gugten, Heemsteedse Dreef 37, tel. 39903. Wijkverpleegster: Zuster L. Dudok van Heel, Jacob de Witstraat 14, tel. 35235. Tevens zaterdag 16 april, des avonds van zes tot elf uur. Apotheken: Zie onder Haarlem. Tweede Pa*asdag: Artsen: J. G. M. van Walsem, Bronsteeweg 32, tel. 38377 en A. G. Degenaar, Pieter de Hooghstraat 11. tel. 35008. Wijkverpleegster: Zuster B. G. Badings, Heemsteedse Dreef 30 (flat 13), tel. 39818. Tevens tot en met vrijdag 22 april, des avonds van zes tot elf uur. Apotheken: Zie onder Haarlem. BLOEMENDAAL Artsen: Dokter J. A. Bosch, Bloemen daalseweg 84, Bloemendaal, tel. 52655 (beide paasdagen) Overveen: Dokter P. M. Wijkmans, Ju lianalaan 152, Overveen, tel. 61054 (beide paasdagen). Aerdenhoixt: Dokter J. Tjakkes, Nic. Beetslaan 6, Aerdenhout, tel. 42884 (eer ste paasdag) en dr. J. Reurink, Aerden- houtsduinweg 8, Aerdenhout, tel. 42962 (tweede paasdag). Wijkverpleegsters: Zuster J. Th. Odinot, Rustenburgherweg 16, Bloemendaal, tel. 52129 (beide paasdagen); Zuster L. A. Molenaar, Camphuysenlaan 18, Heem stede, tel. 40038 (eerste paasdag) en zus ter H. J. G. Lugthart, Anjelierenlaan 5, Aerdenhout, tel. 422119 (tweede paas dag). Apotheken: Apotheek De Wilde, Broek- bergenlaan 42, Santpoort-Noord, tel. 02560-8284 (beide paasdagen). Zie verder onder Haarlem. Aan de Technische Hogeschool te Delft is geslaagd voor het ingenieursexamen voor werktuigkundig ingenieur J. Jonk man te IJmuiden. Voor het ingenieurs examen voor scheikundig ingenieur zijn geslaagd C. F. Cornet, M. L. van Staalen en D. Weingarten (allen te Haarlem). Over de vraag wanneer te verwachten is dal de plannen tot het bouwen van een nieuw raadhuis te Bloemendaal (Bloemen- heuvel aan de Bloemendaalseweg) ver wezenlijkt zullen worden heeft burgemees ter dr. D. H. Peereboom contact opgeno men met het ministerie van volkshuisves ting en bouwnijverheid. Het is de burge meester uit het onderhoud duidelijk ge worden dat, om voor de rijksgoedkeuring in aanmerking te komen, alles afhangt van de urgentie van de bouw, hetgeen betekent dat indien het gemeentebestuur de toe vlucht neemt tot noodoplossingen, de ur gentie vervalt en de kans om te gaan bou wen naar de verre toekomst wordt ver schoven. BEVALLEN van een zoon: 9 april: J. Spoor-Spanjaard; 11 april: A. H. Kalk- warf-Van Thuijne; 13 april: A. C. Beelen- Rovers, N. M. Geels-Blankestein; 14 april: J. M. C. Elsinga-Lubbex-s. BEVALLEN van een dochter: 12 april E. Weijers-Wai-merdam; 13 april: G. Kolk man-Van de Pol (2 drs.), G. van den Bosch- Hoogendoorn, J. A. de Jong-De Leeuw, W. J. Spee-Bos, J. C. van Berkum-Hoogland, J. P. B. van Dort-Prins. ONDERTROUWD: 14 april: N. Steenkist en G. P. Böhm. GETROUWD: 14 april: W. Lijnzaad en W. de Leth, R. Venema en H, Mulder, H. J. E. Bos en M. Groeneveld, L. J. P. Albers en J. Cornet, P. J. Kiljan en T. H. G. van Os de Man, C. Schild en R. Attema, C. H. van Putten en Q. J. Foppen. OVERLEDEN: 12 april: M. J. L. Sanders, 91 j., Verspronckweg; 13 april: D. van den Bex-g, 82 j., Tempeliersstraat. Een stroom toeristen uit Duitsland valt sinds vrijdag ons land binnen. Aanblik van de grenspost bij Elten. Verder is de burgemeester gebleken dat de spx-eiding van de bouwvakai'beiders bij het vei'lenen van de rijksgoedkeuring bij de overheidsbouw een zeer belangrijke rol speelt. In dat opzicht is Bloemendaal niet gunstig gelegen, omdat de bouwvakarbei ders uit andere gemeenten moeten worden aangetx-okken. Daarbij komt nog een on gunstige factox-, namelijk dat de bouw in de sector ziekenhuizen, scholen, industrie en dei-gelijke voorrang geniet. De ontwik keling van de ui-gente overheidsbouw in deze streek is niet te voorspellen, zodat van de zijde van het ministerie van volks huisvesting werd aanbevolen tegen het ein de van dit jaar wederom contact op te ne men. Wij herinnei-en er aan, dat de gemeen- tei-aad van Bloemendaal op 20 mei 1955 opdi-acht verleende het door ii\ A. M. de Rouville de Meux te 's Gravenhage ge maakte schetsontwerp nader uit te wer ken. Volgens de globale i-amingen van de ai-chitect was toen, volgens de in dat jaar geldende lonen, een bedrag van 1.160.000 nodig. De gemeente Bloemendaal heeft thans in reserve (vooi-hands gebruikt als finan- ciei-ingsmiddel voor diverse objecten) 573.000. Indien thans tot de bouw zou worden overgegaan tegen het in 1955 vex- leende krediet dan moet nog geleend of gereserveerd worden 587.000. BURGERLIJKE STAND LISSE GEBOREN: Johanna Maiia Magdalena, dr van J. Th. de Haan en M J. J. Th. Gö- bel, Zwanendreef 14; Maria Antonia, dr van A. P. den Elzen en M. P. Obdam, Wil- helminastraat 49; Theodorus Cornelis, zn van H. Ch. Scgei-s en F. M. Tromp, Ox-an- jelaan 14; Karl Leo Max-ia, zn van J. Th. Rothweiler en C. L. Keijzer, Trompstr. 8; Johannes Cornelis Maria, zn van J. C. v. Rooijen en C. J. Schenk, Hereweg 405; Gerda, dr van H. H. Wassink en J. Waning, Gladiolenstraat 50; Arthur Jacobus, zn van A. J. Alders en W. Pols, Nassaupark 29. ONDERTROUWD: C. Groot, Hillegom en C. J. v. Steijn. OVERLEDEN: Willem van Gx-oen, oud 75 jaren, ech'tgenoot van H. E. Stolk. Advertentie KERKPLEIN 14-15 - BLOEMENDAAL SHOWROOM BLOEMENDAALSEWEG 18 - TELEFOON 52502 Donderdag werden in de Haarlemse schoolvoetbalcompetitie weer "bijzonder veel doelpunten gescoord. Er kwamen uit slagen voor van 80, 90, 110, 150 en zelfs van 190. Met deze laatste cyfers versloeg LTS II namelijk de Hartenlust school II. Opvallend was voorts, dat in afdeling E alle lagere scholen uit Heem stede een overwinning behaalden. In de C-afdeling hebben de jongens van de christelijke Dreef ULO II zeker een pluim verdiend voor hun moedig volhou den. Na vijf minuten stonden de Dreef- jongens tegen de Bronstee ULO II al met 20 achter. Zij slaagden er echter in ge lijk te maken en voor de rust namen zij zelfs een 23 voorsprong. De gehele twee de helft waren de voetballer van de Bron stee ULO sterker, maar zij slaagden er niet meer in doelpunten te maken. De uitslagen uit de afdelingen C, D en E luiden: Afdeling C: R.-K. ULO oost ISt. Jeroen ULO II 2—5, St. Jeroen ULO I—Triniteits- lyc. II 04, St. Heni'icus ULO IIR.-K. ULO St. Jozef II 0—6. R.-K. LTS IV—St. Henricus ULO I 38, St. Ger. Majella VGLO I—R.-K. LTS III 0—7, R.-K. LTS II Mendelcollege IV 70, Mendelcollege III (wint)Seminarie Hageveld 22, Trini- teitslyc. Ill—R.-K. VGLO I 2—5, Sted. Gymnasium IPrinses Irenesch. I 12, Karei v. Manderlyc. ILieven de Keij- sch. I 0—7, KI. de Vriessch. IIGerrit Bar- ger ULO 1—0, Bronstee MULO II—Chr. Dreef MULO II 2—3, Hildebrandsch. II— LTS V 3—0, LTS III—A .H. Gerhardsch. II 15, Hartenlustsch. IILTS II 019, Coornhertlyc. IHartnelustsch. I 12, Kon. Wilhelminasch. II—Lorentzlyc. III 011, Louise de Colignysch. IILourens Costerlyc. III 1—3, Mr. A. Bruchsch.—Wim Gertenbaschsch. II 41, Ketelaarsch. II (wint)Marn. v. St. Aldeg. lyc. II 22. Afdeling D: Centx-ale School II 2eKa- rel v. Manderlyc. II 1—3; Karei v. Mander lyc. IIIPrinses Irenesch. II 08; L.T.S. VICoornhertlyc. II 12; L.T.S. VII Coornhertlyc. II 3—1; Kon. Wilhelminasch. III—L.T.S. VII 2—3; Coornhertlyc. IV— Woensdagavond werd tijdens de jaar- vex-gadering van de Woningbouwvereni ging „Bos en Duin", die in het Jeugd huis aan de Donkerelaan gehouden werd, afscheid genomen van de voorzitter, de heer D. Kuiper. Van de oprichting van de ze vex-eniging af, was de heer Kuiper ge durende veertig jaar bestuurslid, waarvan bijna vijfentwintig jaar als voorzitter. Ter gelegenheid van dit afscheid werd hij door de nieuw gekozen vooi'zitter, de heer F. Faber, zeer waarderend toege sproken en mocht hij een bloemstuk in ontvangst nemen. Bovendien werd de heer Kuiper tot erelid van de vereniging be noemd. Als nieuw bestuurslid werd de heer D. Duinker gekozen. De bestuursle den A. Prins en A. van der Werff wei-den bij acclamatie herkozen. In principe werd ter vergadering het voorstel aangenomen bij het gemeentebe stuur te informeren of de bev ners van de 56 huizen van de woningbouwvereniging „Bos en Duin" het huis waarin zij wonen eventueel kunnen kopen. Burgemeester en wethouders van Haar lem zullen op woensdag 20 april in het stadhuis de deelnemers aan het op 19 en 20 april in Haarlem te houden paascon- gres van de vex-eniging van leraren en on derwijzers in de lichamelijke opvoeding in Nederland ontvangen. (Verkort weergegeven) Vuilnisbakken bij bushaltes Dezer dagen stapte een vrouwelijke passagier uit de bus bij de halte Velsersti'aat bij het Kle verpark en viel over een vuilnisbak die op nog geen meter afstand van het halte paaltje stond, vlak voor de uitgang van de bus. Deze dame werd daarbij zodanig ge wond, dat zij per taxi naar een ziekenhuis moest worden gebracht om zich te laten verbinden. Is het niet mogelijk zowel de bewoners als de mensen van de gemeente reiniging en ook de man van de schoon maakdienst te verplichten de vuilnisbak ken op een bepaalde afstand van een bus halte op het trottoir te deponeren? Zulks om verdere en misschien ex-nstiger onge lukken te vooi'komen. ABONNEE. Hildebrandsch. III 015; Hildebrandsch. IV—L.T.S. IX 9—2; Chr. Lyceum IV—Ke telaarsch. III 03; Lorentzlyc. IVMarn. v. St. Aldeg. lyc. III 61; Klaas de Vries- school IIILorentzlyc. V 41; Sted. Gym nasium IIChr. Dreefsch. MULO III 09; Lourens Costerlyc. IVSted. Gymnasium II 80; Lorentzlyc. VILlieven de Keijsch. II 32; Kon. Emmaschool VGLOLo rentzlyc. VII 50; Bronstee MULO III Lourens Costerlyc. V 31; A. H. Gerhard- school IIIHartenlustsch. Ill 21; Chr. Dreefsch. MULO IV—Centrale School II le 08; Centrale School I 2eChr. Lyc. II 32; Louise de Clignysch. IIIChr. Lyc. III 4—0. Afdeling E: Tetterodeschool—Van Zeg- gelenschool I 11 (Van Zeggelenschool wint); TeylerschoolBeatrixschool 16; MarnixschoolEl. v. Soeterwoudeschool 30; Van Zeggelenschool IIMr. J. Thiel- school 61; Pr. HendrikschoolJan Ligt- hartschool 14; Juliana v. Stolbergsch. (wint)Rijksleerschool 22; Dr. H. Ba- vinksch. (wint)Chr. Dreefsch. L.O. 11; Charl. de Bourbonsch.Kon. Emmaschool 13; Groen v. Prinsterersch.Vondelsch. 47; Dr. A. KuyperschoolPr. Marijke- school 31SpaarneschoolA. Schweitzer- school 10; PrinsenschoolBornwatersch. 17; LinschotenschoolKon Wilhelmina- school O'veen 14; Julianaschool O'veen— Kon. Julianaschool Haarlem 80; Pr. Mar- grietschoolJan Gijzenschool 16; Theo ThyssenschoolP. H. v. Leyschool 22 (P. H. v. d. Leyschool wint); Aeneas Mac- kaysch.Crayenesterschool 23; Buiten- rustschoolHaarl. Montessorischool 30; J. P. CoenschoolDreefschool H'stede 45; Frans HalsschoolVoorwegsch. 12; Min. v. d. Leeuwsch.Noorderschool 13; Dr. HuetschoolNassauschool 17; Bosch en HovenschoolFloraschool 21; Chr. Huy- genschoolProf. Kohnstamsch. 02; Wil lem de Zwijgersch.Corn. Houtmansch. II 72; FühropschoolCorn. Houtmansch. I 24; Nic. BeetsschoolLinnaeussch. 53. Nieuws in het kort Waalse kerk. Men verzoekt ons te berichten dat er op de eerste paasdag geen dienst wordt gehouden in de Waalse kerk. Op de tweede paasdag houdt ds. M. Jospin een dienst om 10.30 uur. Scheidsrechtersvereniging. Donderdag 21 april zal dr. J. Roling uit Velsen voor de leden van de Haarlemse scheidsrech- tersvereniging spreken over het onderwerp „Hygiëne en sport". Deze lezing wordt gehouden 's avonds om acht uur in res taurant Brinkmann. Geslaagd. De heer P. C. Heemskerk in Hillegom is aan de Landbouwhogeschool in Wageningen geslaagd voor het kandi daats-examen plantenziektekunde. Emmabloemcollecte. Op woensdag 20 april wordt in Lisse een huis aan huis collecte gehouden. De opbrengst is bestemd voor de plaatselijke t.b.c.-bestrijding, die geschiedt in samenwerking met de consul tatiebureaus te Leiden. Evangelisatie. Door de chx-istelijk ge- refox-meerde kerk in Lisse zal op donder dag 21 april een evangelisatiesamenkomst worden gehouden in gebouw Kontakt aan de Lisserdijk waar de heer J. Noox't zal spreken. Niet kosteloos. Vele lezers verkeerden na lezing van het stukje „Lente en poezen" in de rubriek „Van mensen en dingen" in ons blad van donderdag volkomen ten on rechte in de mening, dat het castreren van katers in het asiel van de Dierenbescher ming kosteloos zou geschieden. Dit stond echter niet in genoemd stukje. Voor het castreren vraagt de Dierenbescherming een vergoeding. Bloedafname. Woensdag 20 april van 7.308.30 uur zal er in de Ambachtsschool aan de Hoofdweg in Hoofddorp een bloed- afname-avond worden gehouden, uitgaan de van het Nederlandse Rode Kruis. Ledenvergadering. De plaatselijke af deling van de Nederlandse Christen Vrou wenbond komt woensdagavond in de con sistorie der gereformeerde kerk te Hoofd dorp in ledenvergadering bijeen (aanvang 7.45 uur). De arts E. F. R. van Ouwenaller te Amstelveen zal deze avond spreken over het onderwerp „Moeiijkheden in het vrouwenleven". Opening schoenenmagazijn. Vrijdag morgen om tien uur heeft Bata Internatio nal in de Grote Houtstraat 34 te Haarlem een schoenenmagazijn geopend. Nieuwe eigenaar. De heer F. J. van Doorn heeft zijn woninginrichting, Gene raal Cronjéstraat 113, Haarlem, overge- di-agen aan de heer D. J. de Ruiter, die de zaak onder de naam Woninginrichting De Ruiter zal voortzetten Donderdag 21 april wordt in de zaak van twee tot vijf uur een receptie gehouden. 1-mei-feest. Op maandagavond 2 mei om acht uur zal de afdeling Bloemendaal van de Partij van de Arbeid haar mei-feest vieren in het Jeugdhuis aan de Donkere Laan in Bloemendaal. Dr. Jef Last zal dan spreken over zijn ervaringen in het Verre Oosten. Muziek en lichtbeelden zullen hel gesproken woord aanvullen. Spreekuur. De burgemeester van Zandvoort zal zijn eerstvolgend spreekuur houden op vrijdag 6 mei van 1012 uur.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 11