Sport tijdens de paasdagen Dertiende partij in tweekamp al na 16 zetten remise A-ploeg na een 3-1 zege op de „Batavieren" samengesteld Nottelman geeft de paaskoersen bijzonder interessant karakter De opstellingen Promotiewedstrijden zijn vastgesteld Ook Michel Stolker in Ronde van Italië Moss mag niet in Frankrijk rijden Merkwaardig protest van Suriname ZATERDAG 16 APRIL 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 25 Aerts geen ploegleider in Tour de France De basketbaluitslagen Belangstelling Britse bookmakers moeten paardesport steunen V5: nieuw wedsysteem voor de renbanen Finale hoofdklasse libre district Haarlem Eén Duitse ploeg naar de wereldkampioenschappen? De Villeneuve gaat voor anderhalf jaar naar Biak Olympisch wieier stadion Aanbiedingen voor spelers van FC Barcelona De Engelse league Oefenmeester voorlopig zaterdagelftal Sparta weer naar Glasgow Feijenoord versloeg Daring met 2-1 Geen wedstrijd tussen Zweden en Zuid-Afrika? De Nederlandse ploeg voor de Davis Cup Nog sneller na scheren i De dertiende party uit de tweekamp tus sen Botwinnik en Tal om het wereldkam pioenschap-schaken is geëindigd in remise. Beide spelers kwamen dit al na 16 zetten overeen. Tal speelde met wit. De stand is nu 1/z5Vi punt in het voordeel van de uitdager. De veertiende party wordt van daag gespeeld. Hoewel Pasen officieel in Rusland niet gevierd wordt is het feest in de harten dei- mensen nog niet geheel verdwenen en zij verlangen naar rust en vrede. Mogelijk stapten Tal en Botwinnik met andere ge voelens aan het bord, maar de schaakstuk ken wilden niet. Het werd ditmaal een snelle remise waarin tijdig afruilen de moeilijkheden verving. Tal: wit Botwinnik: zwart Onregelmatige opening 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. c2c4 Pgl—f3 g2-g3 Lflg2 O—O d2d4 Ddlxd4 Pblc3 Dd4h4 Pc3d5 Pd5xf6-k Dh4xf6 Tal—bl b2b3 Lel—b2 Tblxb2 c7c5 Pg8—f6 b7—b6 Lc8—b7 g7—g6 c5xd4 Lf8—g7 Pb8—c6 h7h6 e7e6 Dd8xf6 Lg8xf6 Pc:6a 5 Lb7e4 Lf6xb2 Remise gegeven. Er is niets meer aan de hand. De stand is Tal 7!4Botwinnik bVz- Schaken De wedstrijdleider van de Koninklijke Nederlandse Schaakbond heeft de indeling bekend gemaakt voor de promotiecompe titie, die de kampioenen van de onderbon den zullen spelen voor een plaats in de tweede klasse KNSB. De kampioen van de overgangsklasse, de Haarlemse schaakclub Het Oosten, is in groep B ingedeeld met het derde tiental van het Amsterdamse VAS en het eerste tiental van de schaak club Zeist. Dit zijn de kampioenen van de Hoofdstedelijke en Gooise Schaakbond. Op 24 april vindt de eerste ronde plaats. In Amsterdam wordt dan gespeeld de wed strijd VAS 3Het Oosten. De verliezer van dit duel treedt daarna op 8 mei aan tegen Zeist. Eindigt de ontmoeting in een gelijk spel, dan wordt de wedstrijd Het Oosten Zeist gespeeld. Daar uit deze promotiegroep twee ver enigingen voor plaatsing in de KNSB- competitie in aanmerking komen, mag men de kans van slagen voor Het Oosten groot noemen. VAS 3 is in eigen huis zeker niet te onderschatten, maar lijkt niet onover winnelijk. De schakers uit Zeist zijn op papier beslist zwakker dan Het Oosten. De Haarlemmers komen uit met de volgende spelers: 1. C. Hoving; 2. A. Herfst; 3. R. Faase; 4. J. Wolff; 5. C. Koster; 6. S. Herfst; 7. C. Hoogland; 8. J. J. van Kampen; 9. H. C. Honsbeek en 10. J. van Pelt. De promotiegroepen zien er als volgt uit: Groep A: Sneek, Esgoo 2 (Enschede), Wa- geningen, Lasker (Groningen). Groep B: VAS 3 (Amsterdam), Het Oosten (Haarlem), Zeist. Groep C: RKHSV „Het Centrum" (Den Haag), LSG 2 (Leiden), Nieuwe Rot- ierdamse Schaakverg. (Rotterdam). Groep D: Philips 2 (Eindhoven), Vlissingen en Kerkrade. Uit alle afdelingen komen twee clubs voor promotie in aanmerking. Wielrennen Behalve Wout Wagtmans. Coen Niesten en Piet Damen opgenomen in een Ita liaans extra sportief merkenteam zal ook Michel Stolker deelnemen aan de Ronde van Italië, die van 19 mei tot en met 9 juni wordt gehouden. Stolker maakt deel uit van de ploeg van „Helyett", waar van Jacques Anquetil kopman is. Zijn teamgenoten zijn wereldkampioen André Darrigade, Elliott, Couvreur en Rostollan. Waarschijnlijk worden aan deze ploeg toegevoegd Delberghe, Hoorelbeke, de Nederlander Jo de Roo en Pavard. Op zondag 17 april starten Stolker, De Roo en Joop Captein. die eveneens door „Helyett" werd gecontracteerd, voor de 22ste wedstrijd GentWevelghem. Een week later, op 24 april dus, rijdt Stolker in de wedstrijd ParijsBrussel. Joop Cap tein en Jo de Roo werden geselecteerd voor de Ronde van Champagne, die van 6 tot en met 8 mei a.s. wordt gehouden. Jean Aerts, in de laatste jaren ploeg leider der Belgen in de Tour de France, heeft bekend gemaakt dat hij zich niet meer beschikbaar zal stellen voor deze functie. Aerts had een conflict met de Belgische Wielerbond over zijn volmach ten ten aanzien van de samenstelling van de ploeg. De Belgische bond had inmiddels al zeven renners aangewezen voor de Tour- 1960, te weten Jan Adriaenssens, Jean Brankart, Armand Desmet, Jos Hoeve- naers. Marcel Janssens, Eddy Pauwels en Jef Planckaert. De vroegere ploegleider gaat dit jaar toch naar de Tour. Niet als chef d'equipe, doch als reporter voor de Vlaamse en Waalse secties van de Belgische omroep, Hij zal als zodanig de „vaste" verslag gever Luc Varenne en Maurice Dieudonne assisteren. De uitslagen van de donderdag in het ö-elagehuis gespeelde wedstrijden luiden: Dames: Aurora 2—SC Haarlem 3 34-8. Heren: ZB VS 2—Rapiditas 42-39, Ty- •ihoons 4—HOC 2 14—25, SC Haarlem 2— SC Haarlem 4 20-29, White Stars 2—HOC 3 36-31, AuroraAntilopen 2 36-4S, White StarsFlamingo's 2 55-44. Tal, die nog steeds een uiterst belang rijke voorsprong van 2 punten heeft in de tweekamp met Botwinnik. A utomobilistne Stirling Moss, wie door do rechtbank in Shrewsburry voor een jaar de rijbevoegd heid is ontzegd wegens gevaarlijk rijden, zal noch in de 24-uursrit van Le Mans, noch in de wedstrijd om de Grote Pr\js van Monte Carlo mogen starten, zo heeft de secretaris van de sportcommissie van de Franse Automobielclub, de heer Chauvet, meegedeeld. Zowel het rijbewijs als de wedstrijd licentie dient voor elke race in Frankrijk door de coureur te worden overgelegd. Kan de renner hieraan geen gevolg geven, dan mag hij niet starten. Voor Nederland liggen de zaken anders dan voor Frankrijk, zoals de heer J. H. van Haaren. de secretaris van de sport commissie van de KNAC ons meedeelde, daar in Nederland (Zandvoort) wordt ge reden op een afgesloten circuit, terwijl de races in Frankrijk worden gehouden op de openbare weg, die slechts voor dat geval voor het normale verkeer wordt afgeslo ten. De Italiaanse spoorioegarbeider Vi cenzo Formicola „verheugt" zich op het ogenblik op een ongekende belangstel ling van zijn familieleden en vrien den"van wie er nu al 150 met het ge duld van waakhonden een cordon om zijn woning hebben getrokken. Hel grootste contingent komt uit Torre del Greco, het geboorteplaatsje van Vin- cenzo. Een der eersten, die „op bezoek" kwam, ivas zijn 92-jarige moeder. Er wordt in Boscoreale géén familie vete uitgevochten. Althans, dat hoopt men. De aanleiding tot het massale be zoek was simpelweg dat Vicenzo Formi cola zondag j.l. in de Italiaanse „toto- calcio" een hoofdprijs van 160 miljoen lire (bijna een miljoen gulden) heeft gewonnen. En uiteraard herinnerde men zich toen plotseling weer welk een goede en gastvrije knaap die Vicenzo toch altijd is geweest De gelukkige winnaar zelf verblijft op het ogenblik met een zoon in Rome, waar hij de nieuwe Olympische instal laties bezichtigt. Paardesport A dvies regeringscommissie Een Britse regeringscommissie heeft ge adviseerd de bookmakers voortaan een verplichte bijdrage te laten betalen ter ondersteuning van de paardesport. De commissie komt in haar rapport tot de conclusie dat een bijdrage wenselijk is in het belang van de rensport. Volgens een voorlopig opgesteld schema zou de heffing na algehele doorvoering reeds in het eerste jaar een bedrag op brengen van ruim een miljoen pond ster ling. Van dit bedrag zou ongeveer 100.000 pond beschikbaar zijn voor veeartsenijkun- dig onderzoek, 250.000 pond voor verho gingen van de geldprijzen en 750.000 pond voor verbetering van de renbaanaccommo- daties. heeft enkele mensen snel rijk gemaakt. V-5 is een nieuw wedsysteem voor de ren banen, Het geld gaat naar de persoon die de winnaars van vijf achtereenvolgende rennen weet aan te wijzen. V-5 is in korte tijd bijzonder populair geworden. Zondag was de omzet ruim 10 miljoen kroon en er zijn wel hoofdprijzen uitgekeerd van meer dan 600.000 kroon. Expressen beweert dat ruim een mil joen van de ll/z miljoen inwoners van Zweden elke week op V-5 zetten. Het ge middeld gokje is 6 kroon, doch beroeps- gokkers hebben wel 15.000 kroon per week ingezet via wetenschappelijk uitgedokterde systemen. Sommige Zweedse banken zijn er reeds toeovergegaan aan hen die een lening aanvragen te vragen of men regel matig V-5 speelt. Als het antwoord be vestigend is, wordt de lening geweigerd. Het Nederlands A-hockey-elftal heeft vrijdagmiddag als laatste voorbereiding voor de wedstrijd tegen Wales op 23 april in het Wagenerstadion in Amstelveen een Batavierenploeg met 31 verslagen. In de A-ploeg was spil Overdijkink die door steenpuisten wordt geplaagd, vervangen door Fiolet van HDM. De score werd in de 14de minuut ge opend door 't Hooft van Hilversum, die de stand op 01 voor de Batavieren bracht In de 31ste minuut scoorde de nationale midvoor De Beer de gelijkmaker (11) Bij beide doelpunten gingen de doelver- dedigers niet vrij uit. Nauwelijks een minuut later had de A- ploeg door De Beer de leiding genomen Hockey (21). Met deze stand kwam de rust. Pas 7 minuten voor het laatste eindsignaal maakte rechtsback Van Gooswilligen uit een strafbully er 31 van. In de laatste minuut moest linksbinnen Eddie Zwier het veld verlaten toen hij bij een aanval op het Batavierendoel zijn enkel ver stuikte. Maar zowel Zwier als Overdij kink zullen de wedstrijd tegen Wales zeer waarschijnlijk weer geheel in orde zijn. Het Nederlands hockey-elftal dat zater dag 23 april in het Wagener-stadion in Amstelveen tegen Wales zal spelen, is als volgt samengesteld: Doel: L. Mulder (Amsterdam); achter: J. van Gooswilligen en J. Leemhuis (bei den SCHC); midden: H. Wagener (Amster dam), G. Overdijkink (Delftsche Studen ten) en Th. van Dijck (Kampong); voor: F. Hooghiemstra (SCHC), J. W. van Erven Dorens (Laren), W. de Beer (Tilburg), E. Zwier (SCHC) en Th. van Vroonhoven (Tilburg). Reserves: G. de Ruiter (DKS), H. Both Tweeede paasdag verschijnt na vele maanden van rust de bekwame trainer/rij der Nottelman weer met een deel van zijn cavale'rie op Duindigt en geeft daardoor aan vele koersen een bijzonder interessant karakter. De Franse crack Jousko Wil liams, die op een voor hem ongewone korte afstand aan de start verschijnt, zal het tegen Seigneur Bascom beslist niet ge makkelijk krijgen en al slaagt hij er in dit snelle paard de baas te blijven, dan zullen Curlew en Quartus Spencer hem onge twijfeld tot een uiterste krachtsinspanning moeten brengen om zijn derde zege in ons land te kunnen behalen. Lang behoeft men op deze grote meeting niet te wachten op spanning en strijd, want reeds in het openingsnummer stuit de elite der 3-jarigen op elkaar. Voor de crack Yberflöte lijkt de opgave te zwaar, zodat de voorkeur gaat naar Ynno en Yvonne Ileny, echter gesecondeerd door 2 mogelijke outsiders, Y Saint Parisicn en Yaonetle Parisien. De voortreffelijke X Lady Ilollandia kan haar vierde zege boeken, doch tegen Xan- Koersen op Duindigt De finale hoofdklasse libre van het 'dis trict Haarlem KNBB wordt gespeeld van dinsdag 19 april t m zondagmiddag 24 april in café „De Houtpoort" in Haarlem. De deelnemers zijn: Ch. Broertjes (Haarlem- Noord), P. Perükel (Houtpoort), J. Kiekens (Excelsior), G. de Bruin (Groenendaal), B. Bosse (Kruispunt), H. Dekker (Duvels hoek), M. Kraayer (1939 Bl.daal), Th. v. Noort (Scheiweyk). dro S en X Signal zal dit niet met over macht kunnen gebeuren. Outsider is X Hanover. In de 2500 meter lange Grote Paas-prijs verschijnt Nottelman met de snelle Vrij dag. Indien de jonge hengst vorm heeft zal Umberto hem niet kunnen kloppen. Overigens een volkomen open nummer, waarin Way Jewel. Walter Ilollandia en Xiphon L met tenminste zulke goede kan sen staan. In het bescheiden amateursnummer kan Wybo K zijn grote vorm bevestigen met een overwinning, die Rascal Hanover en Thea Drabbe hem niet kunnen ontnemen. De verschijning Vanadis (Nottelman) maakt de prognose van de Gretha Trothan- prijs eveneens moeilijk, want in vorm is dit' paard niet te kloppen. Ontbreekt die vorm ook maar even en dit is bij een eerste optreden na lange rust meestal het geval dan kan Uranus opnieuw de are- ronde maken. De recente goede verrich ting van Upie Scott maakt hem eveneens tot één der favorieten. Kiest Way Jewel dit nummer, dan staat hij evenmin kans loos. Bij de rennen vraagt de eerste „semi- klassieker" de aandacht, namelijk de Trial Stakes. De verwachting is dat Fra Diavolo zal winnen vóór Patachou en Crusader. In de sprinlersren is het niet uitgesloten dat de sterk verbeterde Arklow Rock voor de derde keer zegeviert, dit ten koste van Maelstrom en Golden Arrow. De eerste ren is van geen betekenis, daar slechts twee stallen zijn vertegen woordigd. Het zal gaan tussen Home Run (stal de Bloemert) en Swashbuckler (stal Nolens Volens), waarbij eerstgenoemde stal vermoedelijk aan het langste eind zal trekken. Handbal Vertegenwoordigers van het Oostduitse Handbalverbond en de Westduitse Hand- balbond zullen op 23 april onderhandelin gen beginnen om te komen tot een gemeen schappelijke afvaardiging naar de wereld kampioenschappen dames, die in juni in Nederland zullen worden gehouden. Na bemiddeling van de president van de In ternationale Handbalfederatie, de Zwitser Hans Baumann, is deze bijeenkomst, die in West-Berlijn zal worden gehouden, tot stand gekomen. Het Oostduitse Handbalverbond heeft reeds aan de Westduitsers voorgesteld twee selectiewedstrijden te houden, waarvan een in West- en een in Oost-Duitsland (als data worden genoemd 24 april en 15 mei), alsmede twee gezamenlijke trainingskam pen, respectievelijk van 1620 mei in Oost- Duitsland en begin juni in West-Duitsland. Hierbij is men uitgegaan van de ervarin gen, opgedaan bij de wereldkampioen schappen zaalhandbal in 1958 en de we reldkampioenschappen vcldhandbal in 1959. (SCHC), F. Fiolet (HDM), K. van der Valk (Laren) en C. Dekker (BMHC). Damesteam Het Nederlands dames hockey-elftal, dat zondag 24 april in Breda tegen België zal uitkomen, is als volgt samengesteld: doel: M. van der Wel (Kieviten); achter: L. Roos (Deventer) en mevrouw L. Okker-Smith (RBC); midden: L. Muller (Gooische HC), J. de Vleeschhouwer (Forward) en Th. Glasz (Gooische HC); voor: M. Vigeleyn Nikijuluw (Kieviten), L. Dekker (BDHC), M. Weytens (Oranje Zwart), A. Rouwen- horst (TOGO) en T. Nillesen (EMHC). Reserves: F. Spruyt (Voordaan) en B. Terlingen (Be Fair). Cricket Het Nederlands cricket-elftal en HCC zullen het dit jaar en volgend jaar moeten stellen zonder hun aanvoerder jhr. ir. L. C. de Villeneuve. De heer De Villeneuve vertrekt namelijk binnenkort naar Biak, waar hij een vliegveld gaat helpen aan leggen. BOKSEN. De Amateur Boxing Associa tion heeft bekend gemaakt dat zij een voorgestelde tournee van 20 Zuidafrikaan- se amateurboksers door Engeland volgend seizoen, heeft afgewezen. De bond zegt dat dit besluit alleen van financiële aard is. Dit is de geheel voltooide olympische wielerbaan, die voor de Olympische Zomerspelen in Rome is gebouwd. De houten baan is 400 meter lang en loopt om een met gras begroeid midden terrein, de pelouse, dat voor hockey en voetbal kan worden gebruikt. Om de baan is plaats voor 20.000 toeschou wers. Op de voorgrond de wonderlijk gevormde „boxen" voor de deelnemers die hopelijk bij goed weer op hun beurt moeten wachten. Voetbal VOETHAL In de eerste divisie B van het betaald voetbal wordt de strijd om de topplaatsen maandag in onverminderde hevigheid voortgezet. VSV trekt naar Graafschap en moet daar zonder al te veel moeite kunnen winnen. Gezien althans het feit dat de oos telijken pas twintig punten hebben behaald uit 27 wedstrijden. Maar Graafschap is met dat aantal niet zo ver van de onderste plaats terecht gekomen en heeft er dus alle belang bij iets van de winst te bemach tigen. En gemakkelijk zal VSV het dan ook niet krijgen. Wat overigens niet wil zeggen dat er niet gewonnen wordt. Stormvogels heeft voor de eerste divisie A maandag een thuiswedstrijd tegen Ex celsior, dat vier plaatsen lager staat op de ranglijst. Wij menen te mogen aannemen dat de IJmuidenaren de volle winst zullen binnenhalen op Schoonenberg. De standen zijn op het ogenblik: Eerste divisie A Eerste divisie B DFC 27 36 GVAV 27 41 VSV 27 36 BW 27 38 Alkmaar 27 34 Vitesse 27 38 Leeuwarden 27 32 NOAD 27 35 I-Ieracles 27 31 Wageningen 27 30 DHC 27 30 Volewijckers 27 28 SHS 28 30 Stormvogels 27 28 ZFC 28 29 Helmond 27 26 AGOVV 27 28 KFC 27 25 Go Ahead 27 26 HVC 27 25 HDVS 28 26 Excelsior 27 22 Eindhoven 27 25 Fortuna 27 21 RBC 27 21 SVV 27 21 Helmondia 27 20 t Gooi 27 19 Graafschap 27 20 Veendam 27 19 Limburgia 27 19 Rigtersbleek 27 16 RCH 27 17 WATERPOLO Om acht uur vanavond wordt in het Sportfondsenbad in Haarlem de herenwed- De clubs uit Haarlem en omgeving die uitkomen in het betaald voetbal, zijn voor hun wedstrijden van maandag als volgt samengesteld: Stormvogels (thuis tegen Excelsior): De Graaf; Van der Stelt en Janssen sr.; Kloosterman, Pirovana en Tel: Nat. Kloosterman, Pirovano en Tol; Nat, v. d. Lugt, Bakker, Janssen jr. en De Boer. VSV (uit tegen Graafschap): Geerlofs; Schoon en Pieterse; Brederveld, Spaans en Brom; Van Dolder, Van Deursen, Farenhorst Malesteyn, en Van der Heijden. strijd HPC 4DWR 3 gespeeld, gevolgd de dames wedstrijd DWRHaarlem 2. Ver der zijn er alleen heren wedstrijden. NVA gaat de krachten meten met de reserves van DAW en vervolgens de reserves van HVGB en Nereus. De ontmoeting HPC 3 HVGB 3 besluit het programma. AUTOMOBILISME Op maandag, tweede paasdag, worden op het circuit van Zandvoort voor de achttiende keer autosprints gehouden, die zoals gewoonlijk georganiseerd worden door het district Haariem en omgeving van de RAC-West. Dit keer wordt er een reuzen-slalom gehouden voor automobielen in diverse klassen en tevens heeft men een aparte klasse ingesteld voor „skel ters", zeer snelle en wendbare race autootjes, die de. afmetingen hebben van de zogenaamde „zeepkisten". De wedstrijden beginnen des middags om half twee. HONKBAL Voor de honkballers is dit paasweek einde weer een goede gelegenheid om zich op het seizoen, dat over twee weken be gint, voor te bereiden. SC Haarlem werkt op tweede paasdag haar oefentoernooi af en ABC heeft beide paasdagen nodig om haar jaarlijkse toernooi om de Hans Vol kers-trofee te verwerken. HCK heeft dit jaar wel een zeer bijzon dere wijze van voorbereiding. Een tiental geselecteerden vertrokken onder leiding van coach Van Driel Krol naar Engeland, waar de coach van de Pathfinders die het vorig jaar de gast van Schoten waren hen gedurende een week zal trainen. Schoten speelt vanmiddag tegen Ajax in Amsterdam. EHS in Den Haag tegen Storks en Rooswijk oefent tegen een HCK- combinatie. Op tweede paasdag wordt in het Noordersportpark om kwart voor tien de verliezersronde van het SC Haarlem- toernooi gespeeld. In die wedstrijd zal F.DO uitkomen tegen de organiserende ver eniging. Om half twaalf volgt de finale tussen EHS en Schoten. HHC heeft een zeer grote teleurstelling beleefd. Voor maandag was een wedstrijd tegen de Hahn Hawks vastgesteld. Alle voorbereidingen waren getroffen, doch de Amerikanen lieten weten, dat zij niet kon den komen, zodat HHC wel zeer gedu peerd is. HANDBAL Tweede paasdag houdt de vereniging IJmond op sportpark „Watervliet" in Vel- sen-Noord een belangwekkend internatio naal paastoernooi. waaraan door meer dan zestig handbalteams wordt deelgenomen Met Bad Homburg, T.u.S. '77 en H.T.G. uit Duitsland, zullen in de hoogste afdeling uitkomen ADO (Heemskerk), Stratum Me teoor (Eindhoven), Vriendschap (Amster dam), Hellas (Den Haag), Unitas (Amster dam) en HVL (Leiden). Het toernooi begint maandag om half tien en zal tot vijf uur voortduren. In de Peruaanse hoofdstad Lima begint zaterdag het toernooi in de tweede voor ronde van de Amerikaanse zone van het Olympisch voetbaltoernooi. De vijf deel nemende landen Peru, Mexico, Ai'gentinië, Suriname en Brazilië, zullen elkaar elk een maal ontmoeten. De drie hoogst ge plaatste ploegen van deze halve compe titie kwalificeren zich voor het eindtoer- nooi in Italië. De wedstrijdenreeks duurt tot 30 april. Reeds enige tijd geleden was vastge steld. dat Suriname op de eerste dag tegen Argentinië zou uitkomen. Merkwaardig is het daarom, dat de organisatoren vrijdag, dus een dag voor het toernooi, een tele gram van de Surinaamse Voetbalbond ont vingen, waarin werd geprotesteerd tegen het feit, dat het elftal van Suriname, dat ook pas vrijdag in Lima arriveerde, al de volgende dag tegen de Argentijnen moest uitkomen. In Peru is men van mening, dat het protest niet in overweging kan wor den genomen. Het elftal van Suriname had eerder kunnen komen voegde men er aan toe. De vele successen in de competitie- en bekerwedstrijden van de F C Barcelona heeft de directie van de Spaanse club merkwaardigerwijze voor problemen ge plaatst. Uit vele landen namelijk kwamen aantrekkelijke aanbiedingen voor de top- spelers, enkele daarvan hebben tot onder handelingen geleid- Vooral de Italiaanse clubs hebben be langstelling voor de spelers van F C Bar celona. F C Milano deed een bod van 12 miljoen peseta's (ca. 800.000 gulden op Martinez een contract voor twee jaar en „Torino" kwam met een voorstel ten aanzien van Kocsis. De Italiaanse vereni ging wil 8 miljoen peseta's (ca. 560.000 gulden) betalen voor deze speler. F C Bar celona denkt er echter niet aan om Kocsis af te staan en deden aan „Torino" een tegen-voorstel om Kubala voor 5 miljoen peseta's (ca. 350.000 gulden) over te nemen. Het probleem is echter dat Kubala reeds in onderhandelingen is met de Chileense club „Universidad Catolica" uit Santiago. De Braziliaanse club „River Plate" ten slotte wilde de Peruaanse international Loayza kopen. Loayza werd vorig jaar door F C Barcelona gecontracteerd, maar speelde tot dusverre nog geen enkele officiële wedstrijd. Ter voorbereiding op de ontmoeting tegen België voor het zogenaamde drie- landen-toernooi, speelt het voorlopig Ne derlands zaterdagelftal op zaterdag 23 april in Vlaardingen een oefenwedstrijd tegen de plaatselijke eerste divisieclub Fortuna-Vlaardingen. De opstelling van het voorlopig Neder lands zaterdagelftal is: doel: Woudsma (DES); achter: Visser I (Heerjansdam) en Viool (Quick Boys); midden: Scherpen- huizen (Zwart Wit '28), Aandewiel (Quick Boys) en Van Duyn (Quick Boys); voor: Van Duyvenbode (Quick Boys), Nieuw- etraten (Zwart Wit '28), Fopma (CSCA), Visser II (Huizen) en Van Hal (Dovo). Reserves: Den Hollander (Quick Boys), Nijland (Excelsior '31), Van der Kraats (Dovo) en Poelakker (DES). De wedstrijd BelgiëNederland, zater dagvoetbal, wordt op 7 mei in Antwerpen gespeeld. In het programma van de Holland Week, die van 9 tot 14 mei in Glasgow wordt ge houden, speelt Sparta op zaterdag 14 mei een wedstrijd tegen Celtic, de plaatselijke rivaal van de Glasgow. Rangers, waar tegen de Rotterdammers voor de Europa cup hebben gespeeld. Sparta heeft uitnodigingen om wed strijden te komen spelen in Turkije en Egypte moeten afslaan. Wel zal men in juni enkele wedstrijden in Spanje spelen. Tegen welke club is nog niet bekend. Feijenoord heeft voor 12.000 toeschou wers in het Rotterdamse stadion met 21 (rust 20) gewonnen van de Brusselse club Daring in een wedstrijd voor het toernooi om de Vriendschapsbeker. Voor Feijenoord, dat invallers telde voor Rijvers en Cor van der Gijp, scoorden Meerman (2de miuut) en Schouten (37ste minuut). Het enige Belgische doelpunt kwam in de 33ste minuut van de tweede helft van de voet van Claes. De uitslagen van de op goede vrijdag voor de Engelse league gespeelde wed strijden luiden: Eerste divisie: ArsenalFulham 20; Blackb. RoversLuton Town 02; Burn ley—Leicester City 1—0; Chelsea—Totten ham Hotspur 1—3; Everton—Blackpool 40; Manchester CityBolton Wanderers 10; Newcastle UnitedSheffield Wed nesday 33; West Ham UnitedManches ter United 21. Tweede divisie: Bristol Rovers—Hud- dersfield Town 20; Hull CityDerby County 11; Ipswich TownBristol City 13; Lincoln CityBrighton and Hove Albion 21; Scunthorpe UnitedCharlton Athletic 11; SunderlandPortsmouth 2—0. Derde divisie: BrentfordMansfield Town 1—1; Bury—Port Vale 3—1; Ches terfieldBournemouth 40; Colchester UnitedSouthend United 23; Grimsby Town—Coventry City 3—0; Queens Park Rangers—Bradford City 5—0; Reading- Southampton 20; Tranmere Rovers Swindon Town 22; York CityWrex ham 30. Tennis Het bestuur van de Zweedse Lawnten- nisbond beraadt zich over de vraag of de Zweedse Davis Cupploeg al dan niet zal uitkomen tegen het Zuidafrikaanse team. Zoals bekend, ontmoet Zweden in de eer ste ronde (Europese zone) van het toer nooi om de Davis-beker Zuid-Afrika. De wedstrijd is vastgesteld op 29 en 30 april en 1 mei en zal in Stockholm worden ge speeld. Een woordvoerder van de Zweedse bond heeft verklaard dat over het al dan niet doorgaan van deze wedstrijd zeer binnen kort een verklaring zal worden uitgege ven. Het Nederlandse Daviscup-team, dat op 29 en 30 april en 1 mei in de eerste ronde Europese zone in Oslo tegen Noorwegen speelt, zal worden gevormd door (alfabe tisch): Hans van Dalsum. Piet van Eijsden, Henk Goris en Willem Maris. Aanvoerder is mr. F. Peters. Dezelfde ploeg speelt op 22, 23 en 24 april op de METS-banen in Scheveningen een oefenwedstrijd tegen Zuid-Afrika. Tenzij onzekerheid bestaat omtrent de conditie van een der anderen, zal Goris de reis naar Noorwegen niet meemaken. Wel speelt hij één der partijen tegen Zuid- Afrika. Zwem men De Australische topzwemmers scheren hun borst en benen voor ze aan belang rijke wedstrijden deelnemen. Dit zei coach Forbes Carlile dinsdag in Sydney. „Het mag belachelijk klinken, maar in 1950 heb ben we bij wetenschappelijke proeven hier aan de universiteit reeds bewezen dat haar in water een belangrijke weerstand geeft. Wijlen professor Frank Cotton en ik heb ben gemerkt dat zoiets op een 110 yards al een volle seconde kan schelen."

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 25