Nachtwaker beschoten en mishandeld door inbrekers LX] Amsterdam stuurt toeristen door naar kop van N.-Holland NEDO-MEX Amsterdamse brandweer rukte tienduizend keer voor niets uit en Droog met nu en dan zon Tweeduizend W.W.-woningen voor probleemgebieden verdeeld ZONWERING WITTE II KRUIS WITTE KRUIS Raad van Oosteriand koos wethouder... Dader juwelendiefstal aangehouden Nederl. kustvaarder „Morag" uitgebrand Fabriekscomplex in Koog uitgebrand Ambonezen willen geen huur betalen Noordholland kreeg er vijftig toegewezen Fa. J. P. Senft Zoon ZATERDAG 16 APRIL 1960 2 Kogels troffen geen doel DE echte PIJNSTILLER ...Tand om tand Buit - ter waarde van 30 mille - droeg hij hij zich Geld van ziekenomroep verduisterd Brandmelders prooi van baldadige jeugd PA A SINVA SIE IN VOLLE GANG Stagnatie op Rijkswegen 4 en 16 te verwachten Feestvlucht van DC-8 afgelast wegens lekke band Boaz-bank krijgt surséance Transparante kleurlafc Vuilafvoer-geding door huurders gewonnen I'S twee gewapende inbrekers, die woensdag nacht in het kantoorgebouw van de N.V. Metaalhandel Montaan in de Paulus Pot te rstraat te Amsterdam de 55-jarige nachtwaker J. B. van Nol met een revol ver op het hoofd hebben geslagen, nadat zij eerst gelukkig zonder hem te raken op de man hadden gevuurd. De beide mannen werden door de nacht waker betrapt toen zij op de tweede etage van het gebouw bezig waren met het ma ken van een gat in de brandkast. De heer Van Nol, die in dienst staat van een parti culiere nachtveiligheidsdienst had de op dracht om iedere nacht het kantoor van de N.V. Montaan binnen te gaan en alle verdiepingen te controleren. Omstreeks 3 uur stapte de heer Van Nol het gebouw binnen. Toen hij de overloop van de tweede etage had bereikt, stond hij plotseling tegenover een ongeveer 30-jarige man, die een revolver op hem richtte en „handen omhoog" riep. Maar de nachtwa ker maakte rechtsomkeert en rende de trap af. Hij hoorde stemmen en geloop en be merkte dat er een tweede man boven was. Plotseling klonken twee schoten maar de heer Van Nol werd niet geraakt. Op de eerste verdieping werd de nacht waker ingehaald door een van de inbre kers, die hem vastgreep, terwijl de ander de heer Van Nol een aantal malen met een hard voorwerp, waarschijnlijk de re volver, op het hoofd sloeg. Hij wist zich echter los te rukken en rende met een be bloed hoofd naar een venster, sloeg een ruit in en riep om hulp. De overvallers wa ren door deze laatste handeling zo verrast, dat zij met achterlating van hun gereed schap de straat op renden. De heer Van Nol probeerde op een der telefoontoestel len een stadslijn te krijgen, maar toen dit niet lukte, stapte hij niettegensctaande zijn verwondingen op de fiets en reed naar het politiebureau op het Leidesplein. Advertentie i\\: Een maand gaat vlug! Stop dat opzien naar nare dagen met WITTE KRUIS. Tabletten, poeders of cachets! In Oosteriand is dezer dagen opnieuw een raadsvergadering gehouden. Zoals was te verwachten waren slechts de beide aan gebleven S.G.P.-leden aanwezig. Niette min kon thans volgens de Gemeentewet de vergadering doorgang vinden en is de agenda afgewerkt. Voor het onderzoek naar de geloofsbrief van het nieuw be noemde raadslid werd een commissie be noemd bestaande uit de beide aanwezige leden. Na schorsing en heropening van de vergadering werd zonder hoofdelijke stem ming tot toelating besloten. Bij de ingekomen stukken bevond zich een schrijven van Gedeputeerde Staten van Zeeland, waarbij het beroepsschrift van oud-wethouder M. J. Zeijler onge grond werd verklaard. Verder deelde de burgemeester mede, dat van J. A. van den Berge, de laatste kandidaat van de VVD- lijst, binnen de vereiste termijn geen be richt was ingekomen of hij zijn benoe ming tot raadslid al of niet aanvaardt, zo dat aangenomen wordt, dat hij een be noeming niet aanneemt. Door het Centraal Stembureau is in een vergadering van 12 april verklaard, dat in de vacature-Zeijler geen opvolger kan worden benoemd. De Oosterlandse raad kan dus niet meer vol tallig worden en zal voor de rest van de zittingsduur uit zes personen bestaan. Deze en nog enkele andere ingekomen stukken werden voor kennisgeving aange nomen. De begrotingswijzigingen 1958 werden zonder nadere toelichting en zon der commentaar vastgesteld. Voor het on derzoek naar de begroting 1960 is weer een commissie vereist van drie personen. De beide leden hebben ook nu weer op elkaar en op zichzelf gestemd, zodat de commissie noodzakelijkerwijze uit twee personen bestaat. Doordat de vacature van de heer Zeijler niet vervuld kan worden moest tot voorziening in de vacature van een wethouder worden overgegaan. Alvo rens tot stemming over te gaan werden de beide aanwezige leden tot stemopne- mers benoemd. Na de stemming bleek, dat de heer Bolle twee stemmen op zich ver zameld had. Nadat de burgemeester de nieuwe wethouder met diens benoeming had gefeliciteerd sloot hij de vergadering. In de volle wachtkamer van een tand arts in Rotterdam kwam dezer dagen een 23-jarige matroos binnenstappen, die om zijn angst voor de tandarts te overwin nen enige moed had ingedronken. Daar door gedroeg hij zich nogal luidruchtig en speciaal een andere bezoeker moest het ontgelden. Hij stelde zijn mede-patiënt een aantal vragen en toen deze er ten slotte niet meer van gediend bleek te zijn, wilde hij de matroos de deur uitzetten. De zeeman nam het niet en het gevolg was, dat er over en weer enige klappen werden uitgedeeld. De politie werd gewaarschuwd en een agent nam het tweetal mee naar het bureau, waar de jnatroos zijn veront schuldigingen aanbood. Als goede vrien den vertrekken ze. De matroos zou het kostuum van de ander, waarop al enige bloedvlekken waren gevallen, laten sto men. Maar al met al zaten beiden nog met een pijnlijke kies! Kort daarop verschenen vier agenten in de Paulus Potterstraat, maar de beide in brekers waren verdwenen. Op de tweede verdieping werd een gedeeltelijk openge sneden brandkast aangetroffen waarover, om te voorkomen dat het licht van de snijbranders zou worden gezien, een tent van zeildoek was gemaakt. Naast de brand kast stond een kist met splinternieuwe in brekersgereedschappen. De brandkast be vatte slechts 1000, De heer Van Nol was inmiddels naar het Wilhelmina-Gasthuis gezonden voor het verbinden van de wonden. Daarna werd hij naar huis gebracht. De nachtveiligheids dienst, zowel als de metaalhandel, heeft hem een beloning in uitzicht gesteld. Vlot en ijverig speuren van de Haagse recherche heeft succes gehad: donderdag avond laat kon men een 31-jarige los werkman in zijn woning aanhouden, van wie men kan aannemen, dat hij zaterdag avond 9 april jl. heeft ingebroken bij een juwelier in het Benoordenhoutkwartier in Den Haag. De buit bedroeg 30.000 aan sieraden. Bij zijn aanhouding bleek, dat de werkman de buit bijna geheel bij zich had. De man is een bekende van de Haagse politie. Het bemanningsverblijf van de Gronin ger kustvaarder „Morag" is uitgebrand, toen het schip in de Ierse haven Letter- kenny lag. De zeven opvarenden wisten zich te redden, maar zijn een groot deel van hun persoonlijke bezittingen kwijt. De brandweer heeft vijf uur nodig gehad om het vuur onder de knie te krijgen. De stuurman C. M. van der Woude uit Purmerend werd gewekt door hoesten van andere bemanningsleden. De Morag was met een lading kolen en stookolie van Whitehaven naar Letterkenny gevaren in een hevige storm. De bemanning was doodmoe en sliep dus vast. Het was een geluk dat de stuurman wakker werd. De bemanningsleden kwamen behouden van het schip maar moesten vrijwel alle per soonlijke bezittingen achterlaten. De brandweer wist een dreigende ont ploffing te voorkomen de olietank lag vlak onder de vuurhaard en de brand te beperken tot de salon en de bemannings- verblijven. De oorzaak van de brand en de schade zijn nog niet bekend. Een felle fabrieksbrand heeft in de af gelopen nacht het fabriekscomplex van de n.v. Wasfabriek Jonk in Koog aan de Zaan volkomen in de as gelegd. Slechts het laboratorium en het kantoor konden behouden worden. De schade, die door de verzekering wordt gedekt, wordt geschat op ongeveer een miljoen. Omstreeks half een ontdekte personeel van 't nabijgelegen station Koog-Zaandijk een vuurgloed in het kapitale fabrieks complex. Zowel de Koger als de Zaandij ker brandweer rukte met groot materieel uit, terwijl verder assistentie werd inge roepen van de brandweer van Zaandam. Met zeven spuiten en een drijvende spuit werd het vuur krachtdadig bestre den. Het fabriekspand was spoedig even wel een laaiende vuurzee. Nadat het dak en* de bovenste van de drie verdiepingen waren ingestort, kregen de vlammen vrij spel. Tijdens de brand gebeurde er op de pro vinciale weg, waar zich honderden toe schouwers verzameld hadden, een ernstig verkeersongeval. Een uit de richting Wor- merveer komend volkswagenbusje, be stuurd door de Alkmaarse aannemer W. F. F., ramde in volle vaart een brand weerwagen van de Koger brandweer De chauffeur was klaarblijkelijk afgeleid door de vuurzee. De wagen schoot vervolgens door de heg en kwam tegen een brug tot stilstand. De chauffeur werd bij de botsing uit de wagen geslingerd. Hij mankeerde niets. Een bijzitter moest met een hersen schudding naar het ziekenhuis te Zaandam worden overgebracht. Advertentie N.V. MIL „HOLSTER"- OVERVEEN Tel. K 2500 - 60002. 57290 en 57833 Centrale verwarming Airconditioning Aut. oliestook De reeds twaalf maal veroordeelde 42- jarige meubelmaker P. J. G. uit Rotter dam heeft voor de rechtbank aldaar te recht gestaan, verdacht van verduistering ten nadele van de RANO-omroep voor zieken. Hij was betrokken geweest bij de inrichting van een nieuwe studio van de RANO te Rotterdam, en chèques die men hem ter hand had gesteld om betalingen te doen, had hij voor zichzelf gebruikt. De officier eiste een jaar gevangenis straf met aftrek. Uitspraak over veertien dagen. „Wees niet laf blyf er af". Deze slag zin zal de komende maanden te lezen zyn op vele honderden affiches, die in Amster dam worden aangepakt om de jeugd te leren met de vingers van de openbare brandmelders af te blyven. Als het aan tal baldadige brandmeldingen na deze pe riode niet is teruggelopen, zal brandweer commandant P. A. Riedel het gemeentebe stuur verzoeken, de brandmelders van de straat te halen. In 1949 deden zich 432 meldingen van fictieve branden voor, in 1959 waren het er 10.105. „Mijn mannen zijn desnoods be reid om 7000 maal per jaar voor niets in de outo's te klimmen", aldus commandant Tot vannacht een uur is de staf van de V.V.V. te Amsterdam bezig geweest om de stroom toeristen die nog geen hotel had besproken onder dak te bx-engen. Voor de V.V.V.-kiosk op het Stationsplein stond omstreeks 8 uur gisteravond een rij van tientallen vreemdelingen en op het Inlich- tingenkantoor op het Rokin wachtte op dat tijdstip een honderdtal mensen voor wie via een speciale telex-verbinding naar Alkmaar in de kop van Noord-Holland bedden werden besproken. De hotels in en rond Amsterdam zitten vol. Vandaag zal in geheel Noordholland waarschijnlijk geen plaats meer in hotels te krijgen zijn. De V.V.V. zal dan de lange lijst particuliere adressen ter hand nemen, langs welke opnieuw enkele duizenden toeristen een slaapplaats kan worden toe gewezen. De drukte op Goede Vrijdag was aanmerkelijk groter dan die van Goede Vrijdak 1959. Verleden jaar besprak de Amsterdamse V.V.V. in de vier dagen van het Paasweekend 3200 bedden. Gisteren, de eerste dag dus, werden reeds 1500 toeristen aan een bed geholpen. Ruim 35 percent van de vreemdelingen is uit Duitsland afkomstig. Op de tweede plaats komen de Fransen, die waarschijn lijk als gevolg van de geldsanering reis- lustiger zijn geworden dan verleden jaar. Opmerkelijk groot is voorts het aantal Amerikanen uit Duitse legerplaatsen. De grootste drukte voor wat betreft de hotelreserveringen wordt vandaag ver wacht. In verband met de drukte die in de komende dagen wordt verwacht, worden de weggebruikers er nogmaals op attent gemaakt dat wegens de bouw van een tunnel voor voetgangers en wielrijdei-s De feestelijke opening van de nieuwe, 300 meter lange startbaan op Schiphol heeft donderdag een ietwat zotte anti climax opgeleverd. Een half uur lang tonden de circa 100 genodigden, die in drie grote bussen naar de baan waren gebracht, in de gure wind te wachten op de DC-8 „Albert Plesman", waarin zij als gasten van de K.L.M. ter viering van de opening der baan een rondvlucht zouden maken. Toen zagen zij het grote straalvliegtuig langzaam van de hangars in de verte over het vliegveld naderen, maar het werd over de baan getrokken. Een van de vier rechter achterbanden was namelijk lek en de vlucht moest worden afgelast. Niettemin gingen alle aanwezigen aan boord en luisterden naar de stem van de directeur van de luchthaven, de heer U. F. M. Dellaerl, die hel teleur stellen de nieuws door de microfoon bekend maakte. Hij besloot zijn voorgenomen plan toch ten uitvoer te leggen en sprak de woorden: „Gezagvoerder van het vlaggeschip der K.L.M.de baan is vrij. De wereld ligt voor u open. Neem baan 24 in gebruik. Wij allen wensen u be houden vaan, u en de duizenden, die na u mogen volgen". Daarna verlieten de 100 passagiers het toestel weer en reden terug naar het restaurant in de bussen. onder Rijksweg 4 ter hoogte van het Die renpark Wassenaar het wegvak tot halve breedte is teruggebracht. Doorgaand ver keer wordt geadviseei'd dat gedeelte van Rijksweg 4 zoveel mogelijk te vermijden en bijvoorbeeld gebruik te maken van de nieuwe Rijksweg 4a Ypenburg-Leiden vice versa en de provinciale weg nr. 16 Leiden- Voorschoten-Voorburg vice versa. De hoofdcommissaris van politie te Rot terdam waarschuwt ervoor, dat een van de rijbanen van Rijksweg 16, de weg Rot terdam-Dordrecht dus, is opgebroken. Al het gemotoriseerde verkeer uit beide rich tingen moet daarom gebruik maken van één rijbaan, hetgeen tot stagnatie kan lei den. In vei-band met de extra-drukte, die met de Paasdagen vei-wacht kan worden, wordt automobilisten, komende uit het zuiden des lands en gaande naar de bollen velden en de Floriade, aangeraden hun weg te kiezen via Utrecht (verkeersplein Oudei'ijn). Riedel, „maar als het 10.000 maal wordt gooien zij het bijltje er bij neer". De Amsterdamse politie wijdt het toe nemen van de baldadige brandalarmerin- gen aan het verdwijnen van de wijk agenten als gevolg van het personeelstekort bij de politie. Het politietoezicht is vooral in de volkrijke buurten zeer onvoldoende. Van enig toezicht van ouderen is nauwe lijks sprake. De jeugd terroriseert straat en buurt. Reeds heeft men moeten beslui ten tien openbare brandmeldei's geheel af te sluiten. Het bestuur van een der grootste oi'ga- nisaties van de in Nederland verblijvende Ambonezen, de CRAMS, heeft aan minis ter Klompé in een rekest verzocht het be sluit om alle Ambonezen huur te laten be talen voor hun huisvesting (hetzij in hui zen, hetzij in woonoorden) ongedaan te maken. Het vei'zoekschrift herinnert er aan dat bij hun aankomst in Nederland aan de Ambonezen gezegd werd, dat zij de gasten waren van Nederland. Het besluit dat de Ambonezen thans huur moeten betalen werd op 3 april jl. van kracht. De civiele kamer van de rechtbank te Assen heeft anderhalf jaar surséance van betaling verleend aan de Coöperatieve spaai-- en voorschotbank Boaz G.A. te Rui- nerwold. De inmiddels overleden directeur J. M. had zich, zoals intertijd gemeld is, gedurende een reeks van jaren aan fraude schuldig gemaakt waardoor een tekort was ontstaan van 238.360,gulden. Als bewindvoerders treden thans op mr. H. J. Dons te Assen en mr. W. R. F. Ver meulen te Meppel. Advertentie van Ceta-Bever In januari zijn bij de verdeling over de provincies van de dit jaar door het rijk te subsidiëren woningwetwoningen onder meer 2.000 woningen gereserveerd ten behoeve van de industrialisatie in de zogenaamde probleemgebieden. Thans heeft de minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid in overleg met zijn ambtgenoot van Econo mische Zaken besloten, dat deze 2.000 woningen zullen dienen tot leniging van wo ningbehoeften van personeel van industriële bedrijven, voor de vestiging of uit breiding waarvan rijkssteun is of zal worden toegekend op grond van de premie- en prijsreductieregeling „Bev.ordering Industrialisatie Ontwikkelingskernen". Dit houdt in, dat bedoeld contingent woningen in hoofdzaak ten goede zal ko men aan gemeenten, die door de minister van Economische Zaken als ontwikke lingskernen zijn aangewezen. Voor de ver deling van het contingent is de volgende regeling getroffen: 1. Van de 2.000 woningen worden er 1500 bestemd ter tegemoetkoming in de woningbehoefte van industriële objecten, waarvoor in principe reeds vaststaat, dat rijkssteun op voet van de genoemde rege ling zal worden gegeven. Met inacht neming hiervan zal de verdeling van deze 1500 woningen over de in aanmerking ko mende gemeenten berusten bij de colleges van Gedeputeerde Staten. 2. De verdeling van dit aantal woningen over de provincies, die heeft plaats ge vonden grosso modo in verhouding tot de spreiding van de tot dusver gebleken be langstelling van industriële ondernemin gen voor vestiging of uitbreiding van hun bedrijven met de genoemde rijkssteun, is als volgt: Groningen 300 woningen, Fries land 300. Drente 300, Overijsel 100, Noord brabant 275, Limburg 100, Zeeland 75, Noordholland 50 woningen. Vijfhonderd in reserve 3. Het resterende gedeelte van het con tingent, derhalve 500 woningwetwoningen, zal dienen tot het stimuleren van nieuwe initiatieven tot vestiging of uitbreiding van industrieën die aanspraak kunnen maken op premiëring volgens de meerge noemde regeling. De toewijzing voor elk in aanmerking komend initiatief zal met behulp van een vaste sleutel worden be rekend en ter beschikking komen van het betrokken college van Gedeputeerde Sta ten, dat zorg draagt voor een juiste be steding. 4. De verdeling van de onder 1 bedoelde 1500 woningwetwoningen over de gemeen ten alsmede de verdeling van de onder 3 genoemde 500 woningwetwoningen, zal voor 1 juli I960 moeten geschieden Ter stimulering van nieuwe industriële vestigings- en uitbreidingsinitiatieven in de tweede helft van 1960 zullen toezeggingen gedaan kunnen worden voor de bouw van in totaal ten hoogste 1.000 woningwetwo ningen uit het bouwprogramma van het jaar 1961 De verdeling van deze 1.000 wo ningen zal geschieden op dezelfde wijze als de verdeling van de onder 3 bedoelde 500 woningen. De realisatie van de toe wijzingen zal echter eerst in 1961 kunnen geschieden. Rijdende secretarie. Apeldoorn wat oppervlakte betreft een der grootste gemeenten van ons land beschikt thans over een mobiel bureau van de gemeente secretarie. Het is ingericht in een bestel auto en zal dienst doen ten gerieve van de inwoners van de rond Apeldoorn liggende dorpen. Voorlopig zal dit rijdend kantoor tje eenmaal per week de ronde doen door Hoenderloo, Loenen, Beekbergen en Uddel. Verdronken in zwembad. In het privé zwembad van het klooster der Broeders van Huijbergen te Huijbergen is woensdag middag Broeder Herman verdronken. Ver moedelijk is de broeder door de kou be vangen en uitgegleden, hij kon niet zwem men. Broeder Herman heette in de wereld H. Stevens. Hij is afkomstig uit Deurne en 45 jaar oud. Miniatuurvroedschafp. De Haagse wet houder mr. R. M. van Reenen, heeft in Den Haag de nieuwe gemeenteraad van Madurodam geïnstalleerd: dertig jongens en meisjes in de leeftijd van 1218 jaar, die gedurende een jaar de belangen van het miniatuurstadje behartigen zullen. De nieuwe loco-burgemeester is de 16-jarige Willem de Brauw, leerling van een Haags gymnasium. Hij is de plaatsvervanger van Prinses Beatrix, die al sinds de oprichting burgemeester van het stadje is. Zaak-Magere Josje. Tijdens de eerste zittingsdag in het proces-Magere Josje is het Amstei-damse gerechtshof dinsdag al een eind op het tijdschema ten achter ge raakt, donderdag wordt de behandeling eveneens achter gesloten deuren voort gezet. Er zijn nog slechts 8 van de in totaal 63 getuigen gehoord. De zitting zal, na vandaag, dinsdag a.s. worden voortgezet en zelfs heeft een aantal getuigen een op roep gekregen om op 10 mei voor het hof te verschijnen, zodat de behandeling voor het hof minstens vier dagen zal vergen, evenals destijds voor de rechtbank. Bloesem in Zeeland. Steeds meer fruitbloesem komt er in de Zeeuwse fruit- centra. De meeste pruimenbomen bloeien al en ook de vroege peren laten hun witte bloesempracht zien. Tijdens de komende paasdagen zal er vrij veel bloesem te zien zijn, al zal het nog wel veertien dagen duren voor het hoogtepunt wordt bereikt. In de jonge fruitcentra is nog weinig bloe sem, omdat men daar in hoofdzaak appels aantreft en daarvoor is het nog te vroeg. Gokken verboden. De gemeenteraad van Venlo heeft zijn goedkeuring verleend aan een voorstel van B. en W. om speel automaten te verbieden. Het voorstel was ingediend in verband met klachten die zijn ontvangen over de speelwoede van som mige mensen. Advertentie MARKIEZEN - ZONSCHERMEN aluminium Jaloezieën Vraag vrijblijvend prijsopgave bij de oudste zaak van Haarlem en omstreken Nassaulaan 76 - Haarlem - Tel. 10743 Opgericht in 1878 De vuilafvoerkokers in de door de Ne derlandse Maatschappij voor Volkshuisves ting geëxploiteerde 192 „maisonettes" aan de Comeniusstraat in Amsterdam-West, moeten binnen twee dagen worden ge opend. Voor elke dag dat gedaagde in ge breke blijft, zal hij 100 moeten betalen. Dit heeft de president van de Amstei-- damse rechtbank beslist in het kort geding dat een commissie van huurders tegen de Nemavo aanhangig had gemaakt. De Nemavo heeft in februari de in de drie flatgebouwen aanwezige centrale vuil afvoerkokers laten dichtmetselen, omdat een aantal huurders misbruik van deze kokers zou hebben gemaakt. De president van de rechtbank achtte het dichtmetselen van de stortkokers een onrechtmatige daad. Het K.N.M.I. deelt mede: Achter een oceaanstoring, die over Ier land afzwenkte naar Midden-Frankrijk begonnen de barometers te stijgen waar door een reeds bestaand hogedrukgebied tussen de Azoi-en en Engeland een ver sterking kreeg aan zijn noordflank. De drukstijgingen zijn van dien aard dat het zwaartepunt van het hogedrukgebied nu boven de Bi'itse eilanden is gekomen. Verwacht wordt dat dit hogedrukgebied zich gedurende het weekeinde verder over de Noordzee en onze omgeving zal uitbrei den. In verband daai-mee kan gedui-ende de paasdagen worden gerekend op perio- Zondag 17 april Zon op 5.40 uur, onder 19.40 uur. Maan op 1.09 uur, onder 10.10 uur. Maandag 18 april Zon op 5.38 uur, onder 19.42 uur. Maan op 2.00 uur, onder 11.17 uur. Dinsdag 19 april Zon op 5.36 uur, onder 19.44 uur. Maan op 2.42 uur, onder 12.28 uur. Maanstanden 18 april 13.57 uur laatste kwartier. 25 april 22.45 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 16 april Hoog water 6.43 en 19.09 uur. Laag water 2.24 en 14*51 uur. Zondag 17 april Hoog water 7.28 en 19.59 uur. Laag water 3.08 en 15.30 uur. Maandag 18 april Hoog water 8.25 en 21.07 uur. Laag water 3.51 en 16.19 uur. Dinsdag 19 april Hoog water 9.39 en 22.27 uur. Laag water 4.45 en 17.34 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden. den met zonneschijn en een kleine tempe ratuurstijging Verder zal er over het al gemeen weinig wind zijn. Wel zal er des nachts in de polaii-e lucht een aanzienlij ke daling van temperatuur optreden, waardoor op vele plaatsen nachtvorst zal voorkomen. De afgelopen nacht vroor het in het midden van het land op 10 hoogte al een paar graden. WERKRAPPORTEN cm Temperaturen. Duiten en binnenlandheden morgen 7 uur Neerslag: laatste 24 uur S'2 Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zd Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Athene Rome Ajaccio Mallorca Lissabon half bew. half bew. licht bew. regenbui mist licht bew. mist zwaar bew. w n n n w nw S 9 11 10 10 10 windst. 12 nnw 11 11 geheel bew. z 8 zwaar bew. zzw half bew. nnw 13 geheel bew. wzw 11 licht bew. nw 11 licht bew. windst. 12 onbewolkt nnw 10 zwaar bew. nw 12 onbewolkt nnw 10 regen o 13 regen wzw 14 zwaar bew. nw 15 regen n 17 zwaar bew. zzw 12 half bew. o 13 geheel bew. zw 9 zwaar bew. windst. 13 licht bew. windst. 13 zwaar bew. o 19 licht bew. nw 13 geheel bew. windst. 13 regen ono zwaar bew. ono zwaar bew. o licht bew. nno onbewolkt nw 20 23 18 17 24 ÜS 0 0 0 2 0 2 0 0,1 0,3 0 1 0,5 0,1 0 0 2 3 0,1 0 0,4 0,3 2 1 0 0 0 0 0,1 0 0 0 0

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 2