Ook de vieren niet-orthodoxe Pesach intens Joden mee ADLAI STEVENSON TERUG IN DE POLITIEKE ARENA Toeristische volksverhuizing uit West-Duitsland Phillips schreef over de blanke „Broederbond" in Zuid-Afrika Jongste geschiedenis vernieuwde de betekenis van deze traditie Hoop van zijn aanhangers herleeft Fanfani aangezocht als formateur in Italië Vergelijkbaar met Ku Klux Klan 4 v. DUIVENBODEN Grootste radiofabriek in Polen gesloten Daartegenover staat paasinvasie in West-Berlijn Voor goodo oa duurzame ifloeren vloeren Drinkwater uit zeewater PASEN IN ISRAEL Canadees journalist over zijn arrest ZATERDAG 16 APRIL 1960 (Van onze correspondente, mej. Mirjam Gerzon) In weinig traditionele en religieus-Joodse feestdagen komt in vredestijd op zo'n in drukwekkende wijze de eenheid van het Joodse volk tot uiting als tijdens de Pe- sach(paas)viering in Israel. Kan men van een volk spreken, indien er meer dan 70 ethnische groepen uit alle hoeken der we reld als burgers van een natie op hun eigen traditionele wijze samenkomen om het feest der vrijheid en van de lente_ te vieren? Inderdaad, want hen bindt één taal en één lotsverbondenheid aan één ge meenschappelijk doorleefde geschiedenis en één vrijheidsideaal. Tijdens het Joodse paasfeest herdenken de Joden hun uittocht uit Egypte, uit sla vernij en het betreden van hun land, dat hun door hun God geschonken werd. Zo werd deze herdenkingsdag in alle synago gen en religieuze gezinnen ter wereld steeds gevierd. Echter juist in Israel lijkt't alsof dit feest een nieuw, nationaal elan ontving. Want in ieder gezin en in iedere landbouwkolonie, in ieder militair tenten kamp, kwam men tezamen om deze uit tocht te gedenken. En daar waar men, vooral op het platteland, zich niet meer sterk gebonden acht aan de traditionele orthodoxe vierinig, worden naast de bekende Bijbelse teksten, nieuwe liederen van Is raëlische dichters ingelast. Het is een interessant verschijnsel, dat in Israel, waar niet meer dan twintig percent van de bevolking zich aan de Joods-religieuze wetten houdt, de verbon denheid met de eeuwenoude geschiedenis, het respect voor het bijbelverhaal en het geloof in de messiaanse gedachtengang. zo algemeen tot uitdrukking komt. Het blijkt dat diep religieuze gevoelens in Israel heersen ook indien men niet volgens or thodox-religieuze opvattingen leeft. Voor iedere Israeli heeft het Pesach- feest een bijzondere, diepe en algemeen menselijke betekenis. Tijdens die uittocht uit Egypte, kreeg het lijden van het Jood se volk zin en betekenis doordat het door een innerlijke evolutie een doel voor ogen had. Pesach is ook het feest van de len te. In iedere landbouwkolonie werd een oeroude traditie in ere hersteld. De gehele landbouwbevolking trekt 's middags in feestkleren langs de landerijen, de wijn stokken, de bloeiende vruchtbomen naar het gedeelte waar de eerste aren van de bloeiende korenvelden gemaaid zullen worden. De kleintjes gaan op de schou ders mee door de velden. Op het eind punt staat een klein orkestje al klaar te midden van de korenvelden. En dan be ginnen de symbolische volksdansen. Zelfs bij de stadsbevolking leeft dit ge voel van verbondenheid met het land, de vreugde om de oogst van het veld en de dankbaarheid om die innerlijke vrijwor ding van de Jood, die wellicht juist in de terugkeer tot de eeuwenoude beroepen, het sterkst tot uitdrukking komt. De autobus maatschappijen, treinen en taxi's hebben een jaarlijks wederkerende Israëlische exodus te verwerken om alle vrinden en familieleden van Kibboetsleden, naar hun plaats van bestemming te brengen. In de met bloemen, bijbelse spreuken en teke ningen versierde gemeenschappelijke eet zalen, zitten jaarlijks honderden gasten aan. Vele passages hebben een diepe his torische betekenis voor de ouderen, die zelf hun eigen Exodus beleefd hebben: „Elk die hongerig is, kome en elk die noodlijdend is, kome en viere het Pesach- feest mede. Dit jaar zijn wij hier, het ko mende jaar hopen wij in het land Israel te zijn. Eens waren wij in Egypte de sla ven van de farao". Ook de hiergeborenen, die de verschrikkingen van vervolgingen slechts van overlevering kennen, beleven hun geschiedenis; „want niet een enkeling slechts stond op tegen ons om ons te ver delgen, maar in elk geslacht stonden zij tegen ons op om ons te verdelgen, maar de Heilige, gelooft zij Hij, redde ons steeds uit hun hand". In Jeruzalem bestijgen duizenden pel grims de treden van de voor christenen en Joden heilige Zionsberg. Van daar, eni ge meters van de oude wallen van het bij belse Jeruzalem vandaan, keren zij zich met hun gezicht naar de plaats waar de overblijfselen van de oude tempelmuur (in Jordaans gebied) zich bevinden. Wonderlijk: Duitse, Poolse, Amerikaan se, Nederlandse en Afrikaanse Joden na men de taal en cultuurvormen aan van het land, waar zij gastvrijheid ontvingen, doch legden nimmer die andere gebondenheid, namelijk aan hun traditie, religie en hun geschiedenis, af. Hoe sterk die Joodse hardnekkigheid en respect voor de bijbel se gelofte bij iedere Israëliër leeft, bleek weer eens toen mevrouw Golda Meir, Is raels minister van buitenlandse zaken, aan de pers over een zeer belangrijke Pesach- viering vertelde. Deze vond plaats in 1946 toen de leden van de Joodse raad in Pa lestina, waarvan de huidige president Ben Zwi voorzitter was en mevrouw Meir met andere bekende Joodse leiders deel uit maakte. besloten in hongerstaking te gaan zulks uit protest tegen het feit, dat het vluchtelingenschip met Joodse „displaced persons" dat in Italië voor anker lag, Pa lestina niet binnen mocht. De vertegen woordiger van de Britse regering had me vrouw Meir gevraagd: „Denkt u dat de regering haar politiek zal veranderen, ter- wille van een handjevol in hongerstaking gaande Joden?" „Neen," luidde het trotse antwoord. „Indien zes miljoen vermoorde Joden uw politiek niet kunnen doen veran deren, dan zullen ook wij geen invloed kun nen uitoefenen." Toch staakten zij en hun hongerstaking viel in de Pesach-week, wanneer iedere Jood zich identificeert met de uittocht uit Egypte en het betreden van het heilige land. Honderden vrijwilligers sloten zich spontaan bij de stakenden aan. De opperrabijn kwam en gaf aan een fees telijk gedekte tafel de „seder". De sta kenden aten slechts een stukje van het on- gerezen brood, dat men in Israel slechts tijdens deze Pesach-week nuttigt want „dit is het brood der slavernij", het brood dat de vluchtenden uit Egypte met zich mede droegen. „Ik zal die avond nimmer ver geten", vertelde mevrouw Meïr. „Toen mijn kinderen ons kwamen opzoeken om tezamen met ons aan te zitten, wist ik, dat zij op deze dag de liefde en hardnekkig heid van het Joodse volk ten volle zouden beseffen." Boerenkinderen aan een feestelijk ver sierde Pesach-tafel. Echter, de daaropvolgende morgen ge schiedde een wonder: de Britse regering stond toe dat het vluchtelingenschip naar Palestina zou opstomen. Na ruim honderd uur hongex-staking hadden Ben Zwi, Gol da Meir en haar vrienden hun doel be- reikt. De gehechtheid aan legende en waarheid, zo nauw vei-weven in dit Jood se paasverhaal kwam ook dit jaar weer op nationaal niveau in Israel tot uitdruk king. Advertentie aluminium I' De beste service bij Ged. Oude Gracht Ito - 110 - Haarlem Telefoon 17165 WARSCHAU (Reuter) Een aaneen schakeling van fouten van samenwerkende bedrijven heeft geleid tot het sluiten van de grootste radiofabriek in Polen, „Kaspr- zak", te Warschau. Deze fabriek, die en kele duizenden arbeiders heeft, heeft de produktie van 16 februari tot 3 maart ge staakt wegens stagnatie in de bevoorra ding. Volgens het blad van de Poolse com munistische partij was „Kasprzak" af hankelijk van de produktie van 96 andere fabrieken, waarvan 31 achter waren met de levering van 88 onderdelen. Een van deze fabrieken produceerde bovendien vele onderdelen van minderwaardige kwaliteit. Hieraan was het te wijten, dat vele ver kochte radiotoestellen fouten vertoonden. Volgens westelijke waarnemers is de cri- tiek van de „Triboena Loedoe" op de ra- dioproduktie ook van toepassing op vele andere Poolse industriële en handelsbe drijven. Adlai Stevenson, de Democraat die in 1952 en 1956 de nederlaag leed tegen Eisen hower, is terug in het strijdperk. Officieel zegt hij niet opnieuw de candidatuur van zijn partij na te streven, maar kennelijk is hij beschikbaar voor het geval de par tij-conventie een beroep op hem zal doen. Ruim twee maanden heeft Stevenson ge reisd in Zuid-Amerika. Tot dusverre heeft hij zich daardoor buiten het strijdgewoel gehouden, maar zijn terugkeer heeft on middellijk de aandacht getrokken, omdat Stevenson eerst een persconferentie in New York heeft gegeven en vervolgens is doorgereisd naar Charlottesville in Vir ginia om een belangrijke rede te houden op de geboortedag van Amerika's grote president, Thomas Jefferson. Hij hield die rede in de universiteit die Jefferson heeft gesticht. Drieduizend mensen luisterden naar hem in de aula en vele duizenden ge trouwen, overal in het land, moeten op de ze avond hun radio hebben aangezet om de vertrouwde stem van een van Ameri ka's belangrijkste figuren opnieuw te ho ren. Zij zijn allerminst teleurgesteld. Ste venson bleek op deze avond weer geheel „de oude", de man, die in 1952 de intel lectuelen en geestelijk voox-uitstrevenden met geestdrift wist te bezielen. In het afgelopen jaar hebben belangrij ke publicisten, zoals Walter Lippmann, James Reston en Ex-ic Sevareid herhaal delijk betoogd, dat Amerika grote behoef te had aan een geestelijke ommekeer. (Van onze correspondent in Bonn) Nog nimmer tevoren zijn er vlak voor Pasen zoveel Duitsers op uit getrokken als gisteren en vandaag: Men spreekt -in de Bondsrepubliek en West-Berlijn van een toeristische volksverhuizing. Tienduizen den Westduitsers en Westbei-lijners, blijk baar onrustig na de lange wintex-maanden, gaan tijdens deze paasvakantie naar rus tige plekjes in het eigen land en naar vele vreemde landen. Vooral middenstandskringen en de vrije beroepen profiteren hierbij van de onge kende hoge welvaart in de Bondsrepubliek, zij tonen een duidelijke voorkeur voor Parijs, Rome, de Italiaanse en Franse Volksdansen, de traditionele offeran den in bijbelse tijden uitbeeldend. iRviera, Spanje en ons land. Aangelokt door de goede reclame voor de Rotter damse bloemententoonstelling, door de reeksen advertenties in Westduitse bladen om bijvoorbeeld in Zandvoort flatwoninge te kopen en wat dies meer zij, trok het begin van een dikke stroom Duitse vroege vakantiegangei-s reeds, maar toch vooral gistermorgen, over de grens naar de kille Nederlandse kust. De grote reisbux-eaus in de Bondsrepu bliek hebben het razend druk: zelfs peper dure vliegtochten naar Spanje, Italië en het Nabije Oosten zijn volledig uitver kocht. In West-Duitsland zelf kan men evenwel nog te kust en te keur terecht. Alleen West-Berlijn zit met het ondex'bren- gen van Westduitse en buitenlandse gasten aan de rand van de chaos: er is geen enkel van de 8500 hotelbedden meer te krijgen en er wordt dagelijks een beroep op par ticulieren gedaan om naast de 1500 pen sionkamers extra bedden ter beschikking te stellen. Honderdduizend Westduitsers worden hier in deze dagen verwacht, maar vijftigduizend Westberlijners ont vluchten juist voor een of twee weken hun stad: frisse lucht en niet de beklemming van het communistische kordon vormen hun doel. Gewone man blijft thuis De gewone man in de Bondsi'epubliek blijft thuis: hij mag met de Pasen of een van de andere vier of vijf dagen, die hij vrijaf heeft een tochtje gaan maken, meer zal er niet af kunnen. Er wox-dt juist door de kleine man gespaard of het leven exwan afhangt: voor duui'zame consumptiegoe deren, voor een eigen huis, voor de vakan tie van de zomer, voor de kleine auto de wensdroom van elk Westduits gezin op het ogenblik. Opmerkelijk is dat met Pa sen relatief weinig vreemdelingen West- Duitsland bezoeken. Alleen uit Scandinavië verwacht men veel gasten, die overigens een duidelijke voorkeur voor West-Berlijn hebben. Alleen drieduizend Denen al wil len West-Berlijn bezoeken. Wat Hamburg- tot een paar jaar geleden voor de Scan- dinaviërs was, dat is thans Berlijn voor hen. Zeven hoofdzonden Buiten dit alles staat de zorg der auto riteiten over het verkeer. Dag-in dag-uit hamert men in kranten, radio en televisie de automobilisten in: rijdt rustig, denkt om uw medemensen. En let op de zeven hoofdzonden van het Westduitse verkeer: 1) geen acht slaan op voox-rang; 2) ver keerd inhalen; 3) plotseling veranderen van rijrichting; 4) te dicht op elkaar lij den; 5) links rijden; 6) te snel rijden en 7) alcohol achter het stuur. Ieder op hun manier hebben zij ex-op ge wezen, dat het jagen naar comfort en luxe de geestelijke belangen en de morele kracht van het land in gevaar brengt en dat alleen een „bekering" Amerika kan behouden als een bezielend vaderland voor zijn bewoners en als een inspirerend voor beeld voor de wereld. Deze publicisten heb ben zich tot dusvexTe niet officieel achter Stevenson geschaard, maar wel kan men zeggen, dat Stevenson onder de aspiranten naar het px-esidentschap, bij uitstek de man is die de politieke idealen van een man als Jefferson in ere wil herstellen. Handicaps Stevenson heeft twee maal verloren in de strijd om het presidentschap. Nog nooit is het voox-gekomen, dat een tweemaal ver- slagene ten slotte toch nog het Witte Huis binnenging. Vandaar dat vele bex-oepspoli- tici er weinig voor voelen Stevenson nog maals te steunen. En ook onder de grote massa moeten er velen zijn, die de vage indruk hebben dat deze man niet kan win nen. Dat is stellig een foi-midabele handi cap. En het mag dan al waar zijn. dat zeer px-ominente Amerikanen de noodzaak in zien van een fundamentele verandering in Amerika's mentaliteit, het is zeer de vraag in hoevex-re die overtuiging is door gedrongen tot de massa, die steeds kolos saler keukenappax-aten verlangt, toestel len voor kleux-entelevisie, zo mogelijk twee auto's en een gemakkelijk te behalen uni versitair diploma voor iedereen. Amerika heeft een man als Stevenson meer nodig dan in 1952, misschien zijn er meer die de behoefte aan zulk een leider inzien dan acht jaar geleden, maar of hun aantal groot genoeg zal blijken om Stevenson te doen winnen is de gx-ote vraag. In Jeffersons mantel Stevenson had in Charlottesville het voox-deel, dat hij om zo te zeggen Jeffex-- sons mantel kon omslaan en in naam van de man, die door zijn gehoor zeer wordt vereerd, stellingen kon verkondigen, die even belangrijk waren in 1800 als in 1960. De hoofdstelling was, dat een democratie pas goed functioneert, wanneer de rege ring ervoor zorgt, dat het volk goed op de hoogte is van de pi-oblemen. Laat de regering dit na, dan toont zij geen vex-- trouwen in het gezonde vex-stand van het volk. Stevenson wenst aan de Amerikanen opnieuw een gevoel van roeping te geven, gebaseerd op kennis van zaken. Stevensons critiek op de regering van Eisenhower was niet mals. Dit is een re gime dat het volk alleen goed nieuws wenst te geven of geen nieuws. Jefferson heeft debat en meningsverschil voor een volk even belangrijk genoemd als water voor een plant, maar de Republikeinen aldus Stevenson beschouwden cri tiek vaak als een voi-m van ontx-ouw. Met een x-eeks x-etox-ische vragen bracht hij zijn gehoor in een staat van opwin ding en enthousiasme: Waax'om hebben we een geweldig surplus aan voedsel terwijl een derde van de mensheid met honger naar bed gaat? Waax-om besteden we Adlai Stebenson TORONTO (UPI) Het in het Engels verschijnende dagblad „Cape Argus" in Kaapstad heeft bericht, dat de Zuidafri- kaanse regering komende week in het parlement zal worden uitgenodigd het pei-stelegram te tonen, dat de aanhouding van de Canadese journalist Norman Phil lips tot gevolg had. De interpellatie zal worden gehouden door de vroegere minis ter van Justitie en leider van de liberale progressieve partij, Harry Lawrence. Phillips' blad, de „Star" in Toronto, publiceerde vrijdag het Verslag dat de ar restatie veroorzaakte van zijn Zuidafri- kaanse correspondent. Het verslag be schreef de razzia's van de politie geduren de vier dagen op de lokasie Nyanga. „Het is marteling, zuivere marteling," had Phillips naar zijn blad geseind. „Ze zetten de mensen op een x'ij en ranselen hen af. Nyanga heeft de wex-eld de ware betekenis van de apartheid laten zien. Het sadisme van de zware jongens van de po litie is aan de kaak gesteld," aldus Phil lips in de Toronto Star. Volgens het blad was Phillips opgeslo ten geweest in een slecht geventileerde cel met een betonnen vloex-, zonder bed. Phil lips dacht dat hij gevangen was gezet om dat hij de activiteiten van de „broedex-- bond" op een lijn had gesteld met die van de Ku Klux Klan. De Broederbond is een besloten sociëteit waarvan alleen blanken met Afx-ikaanse achtergrond lid kunnen wox-den. Tegenstanders van de bond zeg gen, dat het doel ervan is overheex-sing van de Engelssprekenden van de bevol king door de Afrikaans-sprekenden. Bla den van de oppositie hebben meermalen geschreven, dat de Broederbond probeert zijn leden aan sleutelposities te helpen. De meeste leden van de x-egering zouden er bij zijn aangesloten. Nieuwe razzia (Reuter) Driehondex-d politiemannen, bijgestaan door pantserwagens, hebben donderdag een razzia gehouden in het ne- gerwoonoox-d in Orlando, op 25 km van Jo- hannesbux-g, waar meer dan 100.000 ne- gex-s wonen. Volgens de politie zijn veel „gevaarlijke wapens, gangsters en misda- digex-s, die gezocht werden" gevonden. Er zijn 70 arrestaties verricht. Het verboden Afx-ikaanse Nationale Con gres heeftin negerwijken aan de gx-ens van Johannesburg pamfletten verspreid, waarin een werkboycot van tenminste een week, aansluitend op de paasdagen, wordt gelast. De commissaris van politie heeft met het oog hierop laten bekendmaken, dat iedereen die werken wil, kan x-ekenen op beschex'ming door de politie. (Reuter) In Johannesburg zijn don derdag 142 negers ieder veroordeeld tot boeten van 300 pond sterling of drie jaar gevangenissti-af nadat zij schuldig bevon den waren aan deelneming aan de cam pagne van het Panafrikaanse congres te gen de negex-passen en omdat zij geen pas sen in hun bezit hadden of ze niet hadden kunnen tonen toen dit vex-langd werd. De Zuidafrikaanse voorlichtingsdienst heeft donderdag bekendgemaakt, dat voor zover bekend, in de periode van 21 maart tot 9 april 83 niet-blanke bux-gers en drie niet-blanke politiemannen zijn gedood. Twee blanke en 365 niet-blanke burgers en 60 blanke en 26 niet-blanke politiemannen werden gewond. Toejuichingen Een menigte voor het gerechtsgebouw in Vex-eeniging heeft donderdag vijftig ne gers toegejuicht, die in politieauto's wer den weggevoerd, nadat zij voor de rechter waren verschenen op beschuldigingen van openbax-e geweldpleging in verband met ongeregeldheden op 23 maart in Vereeni- ging. Elf van de beklaagden werden toen gewond en verscheidene van hen hinkten het gerechtsgebouw binnen. In Johannesburg heeft Robert Sboekwe, een der leiders van het Pan-Afrikaanse Congres, verklaax-d dat zijn organisatie streeft naar een democratie die geheel Afrika, van Kaapstad tot Cairo en van Ma rokko tot Madagascax-, omvat en waarin geen rassenonderscheid bestaat. Soeboek- we legde deze verklaring af toen hij en 22 anderen terecht stonden op de beschul diging dat zij hebben aangestookt tot ver zet tegen de passenwetten. Rome (Reuter/A.F.P.) President Gron- chi van Italië heeft professor Amintore Fanfani, oud premier en leider van een linkse groep in de christen-democratische partij, verzocht te trachten een regering te vormen. De 52-jarige Fanfani verklaarde dat hij zich over het verzoek zal beraden. Het bestuur van de christen-democratische partij heeft zijn volledige steun toegezegd aan professor Fanfani. De fx-actieleiders van de sociaaldemocra ten en de rèpublikeinen, alsmede een voor aanstaand lid van de partij der Nenni-so- cialisten, hebben zich sympathiek over Fanfani's polsing uitgelaten. (AFP) Nu de chx-isten-democraten voor de keus staan met links dan wel met rechts samen gaan, heeft het Italiaanse episcopaat een herderlijk schrijven gepu- bliceex'd, waarin met kracht stelling wordt genomen tegen het „laicisme". De geest van dit „laicisme" wordt op het ogenblik daarom zo gevaarlijk genoemd, omdat Ita lië een sociale evolutie doormaakt, waar over het episcopaat zich zeer verheugt. De brief is de vierde waarschuwing bin nen een jaar van de kerkelijke hiërarchie in Italië met, het oog op belangrijke po litieke gebeurtenissen. meer aan lichamelijke ontspanning dan aan geestelijke inspanning? Waarom ge ven we meer uit voor pillen die je een geluksgevoel geven dan voor de ontwikke ling van de ruimtevaart? Dit was Ste vensons eerste en enex-gieke poging in dit seizoen om het volk aan het denken te zetten. Stevenson-Kennedy? Het lijkt nog niet erg waarschijnlijk, maar terstond na Stevensons terugkeer hoort men opnieuw speculaties over de mogelijkheid dat Stevenson president en Kennedy vice-px-esident zou worden. Ken nedy heeft het niet gemakkelijk in West- Virginia, waar op 10 mei een voorverkie zing woi'dt gehouden. Vrienden van Kenne dy hebben zich nu tot Stevenson gewend, met het vex-zoek of hij wil wijzen op de onwenselijkheid om godsdienst een factor te maken in de verkiezingsstrijd. Boven dien zou men gi-aag horen, dat Stevenson er zich tegen verklaarde, dat een groep kandidaten gaat: samenspannen om Kenne dy gezamenlijk ten val te bx-engen. Onmiddellijk heeft Stevenson aan dit dubbele verzoek gehoor gegeven. Zowel in New York als in Charlottesville heeft hij zich uitgelaten op een manier, die Kenne dy heel welkom moet zijn geweest. Hij heeft echter geen partij gekozen tussen kandidaten. Zou Kennedy niet voldoende stemmen behalen op de conventie, dan zou de mo gelijkheid zeker niet zijn uitgesloten, dat deze kandidaat zijn aanhang zou adviseren op Stevenson te stemmen. Hijzelf zou dan de kandidatuur voor het vice-presidentschap kunnen krijgen, al zegt hij nu ook, dat hij die niet zou aan vaarden. Op de morgen van goede vrijdag heeft prinses Paola van België het leven ge schonken aan een prinsje, dat de voor namen Filips, Leopold, Lodewijk, Ma ria zal dragen. De foto toont het lossen van vier van de 101 saluutschoten door vier stukken geschut in het park van Brussel. Advertentie HAARLFM Zijlstraat 9bJ riMMKLEnri telef.: 20340' CLEVELAND (UPI) Een chemische industrie in de Verenigde Staten heeft een simpele methode gevonden waarmee zee water voor consumptie geschikt kan wor den gemaakt. De kosten bedi-agen 1 dol lar 3,80) per vierduizend liter zeewa ter, bij een produktie van vier miljoen li ter water per dag. Het systeem omvat twaalf vei-dampex\s, waarbij stoom wordt gebx-uikt om <e in serie te verhitten. In Texas wordt de eer ste fabriek van zoet water gebouwd, drie andex-e zullen volgen.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 4