Indonesië sluit havens voor Nederlandse scheepvaart KERK EN APARTHEID ARTIFORT Zé echt beleeft u hei alleen met i Agenda voor Haarlem en de IJmond ZATERDAG 16 APRIL 1960 5 Betrokken maatschappijen niet bijzonder verontrust Kind vond doosje met radio-actieve stof Minister bezorgd over ontwikkeling bouwmarkt Stemmen staakten in Bussiimse raad Goedkope huizen voor financieel zwakken Huissense raadsmeerder- heid liet weer verstek gaan Staf van Groot Batelaar over het heengaan van mr. Arendsen Plein KERKELIJK LEVEN Nederlandse matroos uit zee gered Prijsvraag voor ouders van emigranten Suriname's premier in Washington Gemeente-ambtenaar in Meijel gearresteerd V els en-IJ muiden Beverwijk Heemskerk DJAKARTA (AFP) Met ingang; van 13 april is het Nederlandse schepen ver boden, Indonesische havens aan te doen. Dit heeft het Indonesische ministerie van Verbindingen bekendgemaakt. In de bekendmaking wordt uiteengezet, dat de Indonesische regering maatregelen heeft getroffen om te voorkomen dat het verbod nadelig gevolgen zal hebben voor het Indonesische zeevervoer. Volgens de raad voor de scheepvaart in Indonesië zal deze discriminatie worden gehandhaafd zolang' er geen oplossing is gevonden voor de kwestie-Nieuw-Guinca. Nederlandse maatschappijen, die recht streeks door dit verbod getroffen worden omdat zij in Djakarta kantoren hebben, zijn de Stoomvaartmaatschappij „Neder land", de „Rotterdamsche Lloyd", en de Java-China Paketvaart". Slechts voor Indonesië bestemde vracht die zodanig verscheept wordt, of is dat ze vóór 6 juni in Indonesië aankomt, valt nog buiten het verbod. (AFP) Minister Moetaliv zei in een toelichting op het verbod, dat deze dras tische maatregel tegen de Nederlandse scheepvaart, die reeds verminderd was door het verbieden van de activiteiten van de K.P.M., lang is bestudeerd en voorbe reid. Hij verklaarde verder dat de Repu bliek nu reeds deelneemt in de internatio nale scheepvaart, niet gecharterde sche pen. In 1961 zal een aanzienlijke vooruit gang worden geboekt, omdat Indonesië dan waarschijnlijk 5 oceaanschepen zal be zitten van elk 10.000 ton. Drie daarvan zijn besteld in Japan en twee in Polen. Reactie van Den Haag Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft desgevraagd meegedeeld, dat indien de persberichten over een verbod voor Nederlandse sche pen om Indonesische havens aan te doen juist zijn, de voorlopige indruk bestaat dat deze boycot een ongeoorloofde inbreuk vormt op de vrijheid van de scheepvaaart en dat de Nederlandse regering zich in dat geval alle rechten voorbehoudt." Commentaar der rederijen Van twee bij dit verbod betrokken Ne derlandse scheepvaartmaatschappijen vernemen wij de volgende reactie: Advertentie meubelen In onze showroom, weteringschans 253 te amsterdam kunt u thans al onze nieuwe modellen bezichtigen dagelijks geopend van 9 tot 5 uur levering via de woninginrichting Op Terschelling vond de 12-jarige Tiny Drost bij het spelen op het Zandplein bij de Zeevaartschoolstraat een rond doosje, uiterlijk op een schoensmeerdoosje gelij kend, maar geheel in een glazen mantel gehuld en voorzien van opschriften in het Engels. Zij nam het mee naar huis, liet het haar moeder zien en enige vriendin netjes en gaf het toen aan haar 21-jarige broer Roelof, die timmerman is. Die nam het mee naar zijn werk, waar men de vondst niet vertrouwde en de politie er van in kennis stelde. Het opschrift op het doosje luidde: levensgevaarlijk, radio actief. De politie stelde de mijnoprui- mingsdienst in Den Helder van het ge beurde in kennis, waar men besloot geen risico te nemen en opdracht gaf, het doos je dadelijk in een blok beton vast te gie ten. Het aldus degelijk verpakte stuk radio-actieve stof zal naar Dc-n Helder worden opgezonden. Hoe het doosje op Terschelling is terecht gekomen en daar werd verloren, is nog een raadsel. Inmid dels is wel komen vast te staan, dat de radio-actieve uitstraling van het doosje slechts na geruime tijd gevaarlijk is, zodat degenen, die ermee in aanraking zijn ge weest, geen last zullen hebben van stra lingsgevolg. De minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid zegt in zijn Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer inzake de begroting van zijn departement dat hij de ontwikkeling van de bouwmarkt in de komende maanden met enige zorg tege moet ziet. De minister schrijft de ongun stige ontwikkeling vooral toe aan het steeds sterkere beroep dat verschillende andere bedrijfstakken op het aanwezige arbeidspotentieel doen. Hij heeft met. het oog daarop reeds opdracht gegeven, bij de afgifte van rijksgoedkeuringen bijzondere omzichtigheid te betrachten. Om tot een aantal van 80.000 voltooide woningen per jaar te komen dient, zo zegt de minister voorts, bij de huidige gemid delde bouwtijd van woningen, het aantal woningen in uitvoering zich rond 87.000 te bewegen. Gezien het feit, dat aan de wo ningbouw nog steeds grote prioriteit wordt verleend en dat een produktie van rond 80.000 woningen doorgaans niet meer dan ongeveer de helft omvat van de pro duktie aan werken waarop de raming van het bouwprogramma betrekking heeft, is uit een oogpunt van bouwcapaciteit een programma als thans voorzien niet be zwaarlijk te achten. „Een dergelijke maatregel hing al jaren in de lucht. De laatste jaren hebben onze maatschappijen al zoveel lijnen verlegd en nieuwe geopend, dat de betekenis van een dergelijke maatregel veel kleiner is dan vroeger het geval zou zijn geweest. Met het voeren van deze politiek gaat men nu vanzelfsprekend door". „Passagiersvervoer" door Nederlandse schepen van en naar Indonesië bestaat in feite al lang niet meer, dus daarvoor is de maatregel van geen belang. Over de economische gevolgen kan nog weinig wor den gezegd, mede omdat Indonesië nun og maar een onderdeel is van een dienst, die vrijwel het gehele Verre Oosten bestrijkt. Gooi se woningverordening Als enige van de zes Gooise gemeenten heeft de gemeenteraad van Bussum Je door de Gooi-commissie voorgestelde woning verordening nog niet aanvaard. De raad kon deze week niet tot een uitspraak ko men, omdat de stemmen met twaalf tegen twaalf staakten. De kans is groot, dat ook in de volgende raadszitting geen beslis sing zal vallen, omdat dan een thans ziek lid waarschijnlijk aanwezig zal zijn, maar een ander lid buitenslands zal vertoeven. Als dit geschiedt, zal Bussum als enige Gooise gemeente de woonruimteverorde ning, zoals wettelijk bij een tweede sta king van stemmen is vastgelegd, hebben verworpen. D'e bezwaren richtten zich vooral naar het ontbreken van een streekplan. Men weet in Het Gooi niet wat in de toekomst wel, en niet bebouwd mag worden. In de raad werd nog herinnerd aan hetgeen mi nister E. H. Toxopeus onlangs te Naarden heeft gezegd: „Als de Gooise gemeenten niet tot overeenstemming komen, zal van uit Den Haag regelend worden opgetre den". De minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid zegt in zijn Memorie van Antwoord inzake de begroting 1960 van zijn departement aan de Eerste Kamer dat er reeds maatregelen zijn genomen om ten behoeve van de financieel zwakke groe pen een aantal relatief goedkope woning bouwprojecten op basis van de woning wet te kunnen realiseren. De minister wijst er echter op, dat het niet zijn bedoeling is een nieuwe subsidie categorie te creëren, doch om met een extra bijdrage van gemiddeld 2,per week bepaalde woningwetplannen te sti muleren, die door hun efficiënte opzet en uitvoering op zichzelf reeds tot een relatief lage huur leiden. Op deze wijze worden de gemeenten en woningbouwverenigingen in de gelegenheid gesteld met deze woningen gezinnen te helpen, voor wie een woning wetwoning met een normale huur buiten het bereik van de mogelijkheden ligt en voor wie een woning uit het oude woning bestand niet beschikbaar is. De minister geeft er de voorkeur aan het begrip „finan cieel zwak" niet strikt te omschrijven en de bepaling daarvan in concreto zoveel mogelijk aan de gemeentebesturen over te laten. Er behoeft geen vrpes te bestaan, dat er onder vigeur van de nieuwe subsidierege ling voor de particuliere bouw geen ar beiderswoningen meer gebouwd zullen worden zoals lot dusverre in het kader van de premieregeling wel geschiedde met bijdragen van particuliere werkgevers ten behoeve van de werknemers van hun bedrijven. De minister verwacht juist, dat meer dan in het verleden werkgevers belangstelling in deze richting zullen tonen, omdat bij de nieuwe regeling de eventueel nog door hen te overbruggen moeilijk heden aanmerkelijk geringer zijn ge worden. De meerderheid van de gemeenteraad van het Betuwse plaatsje Huissen heeft voor de derde achtereenvolgende maal geen gevolg gegeven aan de oproep van de burgemeester tot het bijwonen van een openbare vergadering. Tijdens de vergade ring, waarbij vijf leden tegenwoordig wa ren, en die ingevolge de bepalingen van de gemeentewet doorgang moest vinden, werd de agenda afgewerkt. Alvorens de rondvi'aag aan de orde werd gesteld, las de voorzitter een aan de Raad gericht schrijven van Gedeputeerde Staten van Gelderland voor. Daarin werd onder meer meegedeeld, dat een onderzoek is ingesteld naar aanleiding van de motie van wantrouwen, die de Raad in januari had aangenomen in verband met. het be leid van de burgemeester ten aanzien van een grondtransaclie met en wegenaanleg door een internationaal vervoersbedrijf. Mede in verband met het feit, dat ten aan zien van de kwestie met "net vervoersbe drijf een civiele procedure aanhangig is hebben Gedeputeerde Staten besloten de motie van wantrouwen voor kennisgeving aan te nemen, aldus de brief. De staf van de reclasséringsgemeenschap ..Groot Batclaar" te Lunteren en de staf van het sanatorium voor neurotici „Stich ting Veluweland" te Ederveen hebben een gemeenschappelijke verklaring uitgegeven, waarin zij zeggen met mr. G. W. Arend sen Hein, die zij o.m. een kundig psychia ter noemen en een integere persoonlijk heid, steeds goed hebben samengewerkt. Betreurd wordt, dat hij de hem door de voorzitter van de adviescommissie aange boden volledige taak op „Groot Batelaar" niet heeft kunnen aanvaarden. Ten zeerste wordt betreurd dat zijn heengaan en de ziekte van een bevriende ambtenaar (de heer Moraal) in verband worden gebracht met de zaak-Meulenbelt. Beide staven zijn van mening, dat hierdoor opnieuw en ten onrechte leed en schade wordt berokkend zowel aan alle betrokkenen als aan het werk op „Groot Batelaar". Advertentie 04 Bmto najjT"! TELEVISIE - RADIO -.GRAMMOFOONS - RECORDERS Een golf van protest van de kerken in vele landen is gevolgd op het bloedbad, dat de Zuidafrikaanse politie heeft aange richt door te schieten op deelnemers aan een betoging tegen de passenwetgeving te Sharpevillé en Langa bij Johannesburg. Ook de kerken uit Zuid-Afrika zelf heb ben zich onomwonden bij dit protest aan gesloten. De landelijke raad van kerken (Chris tian Council of South Africa) heeft de re gering gevraagd om onverwijld een onder zoek in tc stellen. De predikant rev. Basil Brown, voorzitter van de betrokken com missie van de raad, zei dat „het schieten op grote schaal op Afrikaanse mannen, vrouwen en kinderen niet kan geschieden zonder dat er van een uitdaging sprake is. Het is een schok voor het christelijk ge weten van Zuid-Afrika". De synode van de Nederduitse Gerefor meerde Kerk, verreweg de grootste pro testantse kerk in de Unie van Zuid-Afrika en tevens de kerk die de meeste oecume nische betrekkingen onderhoudt, heeft in Johannesburg een resolutie aangenomen waarin „ernstige bezorgdheid en spijt" over de incidenten worden geuit. De directeur van het voorlichtingsbureau van de Nederduitse Gereformeerde kerk heeft in Kaapstad verklaard, dat het ver- iangen naar vrijheid onder de zwarte be volking van Afrika en naar het recht op zelfbeschikking niet kan worden ontkend. „Geen volk zou tevreden zijn met een positie van blijvende onderwerping", zei hij tot de nationale vrouwenclub, een or ganisatie van echtgenoten van parlements leden, behorend tot de Nationale Partij. ,.De zwarte bevolking van Afrika wil, dat de kerk de boodschap brengt van gelijk heid voor God en dat zij openlijk oorlog verklaart aan alle vormen van discrimi natie. Zij zegt dat, als de kerk dit niet doet, er geen bestaansrecht voor haar meer is, en dat zij een van haar grootste taken verraadt. „De toekomstige taak van de kerk in Afrika moet echter ook zijn de zuivering van het zich uitbreidende nationalisme van alle onchristelijke motieven", aldus deze spreker. Niet ver genoeg De Anglicaanse aartsbisschop van Kaap stad, dr. Joost de Blank heeft echter in een verklaring onomwonden doen weten, dat hij de Nederduits Gereformeerde Kerk nog te ver achter het apartheidsbeleid vindt staan. Hij heeft verklaard, dat de andere kerken niet langer met de Neder duits Gereformeerde Kerk dienen samen te werken als deze de apartheidspolitiek niet veroordeelt. De aartsbisschop doelde ook op de sa menwerking in de Wereldraad van Ker ken. „De gebeurtenissen van 21 maart (de schietpartijen in Sharpeville en Langa) hebben de kerk in Zuid-Afrika voor de zwaarste crisis in haar geschiedensi ge plaatst", aldus de verklaring. „Op die dag keerden de Afrikanen zich tegen hen, die zij als hun blanke onderdrukkers beschou wen, maar óók tegen de christelijke kerk. In de dagen, die volgden werden kerken verbrand, geestelijken' aangevallen en ker kdijken van verraad beschuldigd. Voor vele negers is de christelijke kerk, evenals de regering, vóór een blanke overheersing en vóór apartheid. De kerk staat nu voor een belangrijke beslissing. Haai: toekomst is in gevaar. Als zij de leer van de apart heid niet openlijk afwijst, veroordeelt zij zichzelf tot vernietiging en zal Zuid-Afrika open staan voor secularisme en andere niet-christelijke leren." Dr. A. J. van der Merwe, moderator van de Kaapprovincie van de Nederduitse Ge reformeerde Kerk, heeft verklaard, dat zijn kerk tot dusver het beginsel van apartheid heeft gesteund op voorwaarde dat het eerlijk zou worden toegepast, op alle bevolkingsgroepen en geen schending van de menselijke waardigheid met zich mee zou brengen. Wij beseffen dat er in het begin bepaalde maatregelen moeten worden genomen, die de vrijheid van de enkeling beperken, doch wij hopen dat dit slechts tijdelijk zal zijn", aldus deze ver klaring. Een Amerikaans lid van het bestuur van de Wereldraad van Kerken, dr. J. Wagner, verklaarde maandag in Philadel phia naar aanleiding hiervan, dat hij zich niet kon voorstellen hoe de Wereldraad van Kerken of de bond van gereformeerde en presbyteriaanse kerken zich prettig kan voelen „als een leidende functionaris van een van de lid-kerken van deze twee organisaties zich op zo'n manier voor ras senscheiding uitspreekt". Dr. Van der Merwe loopt niet in de,pas „met de dui delijkste overtuigingen van het christelijke geloof in onze dagen", zo meende dr. Wag ner. De Oecumenische Raad van Kerken in Nederland heeft een brief gericht tot de acht kerken in Zuid-Afrika die lid zijn van de Wereldraad van Kerken en bovendien tot de veertien Afrikaans sprekende ker ken, die niet zijn aangesloten bij de Wereldraad. De inhoud van dit schrijven luidt als volgt: „De Oecumenische Raad van Kerken in Nederland heeft zich bezig gehouden met de gebeurtenissen in uw land, waarbij door de politie op Bantoe's is geschoten. Alge meen is men verontwaardigd en ontsteld over het gebruik van dit geweld in het kader van de zogenaamde apartheidspoli tiek. Er bestaat bij de Raad ongetwijfeld begrip voor de uiterst moeilijke situatie in Zuid-Afrika. De Raad verheugt er zich over dat verscheidene kerken in de Unie bij herhaling getracht hebben de rassen scheiding te overwinnen en tegen de on rechtvaardige gevolgen daarvan hebben geprotesteerd. De Raad herinnert aan en stemt in met een resolutie, door de Wereldraad van Kerken aangenomen op de tweede assem blee te Evanston 1954, waarin als zijn overtuiging is uitgesproken dat iedere vorm van segregatie op grond van ras, kleur of ethnologische afkomst in tegen spraak is met het Evangelie, en onver zoenlijk met de christelijke leer van de mens en met de aard van de Kerk van Christus. Juist in deze lijdensweken worden wij door het Woord van God aangesproken volgens hetwelk onze Heer Jezus Christus aan het kruis gestorven is om alle vijand schap te doden, vrede te maken en volken en rassen in-zich te verenigen. Vanuit dit Evangelie van vrede en verzoening wendt de Raad zich tot u met het dringend ver zoek om krachtig voort te gaan in het verzet tegen de rassendiscriminatie of in dien zulks door uw kerk nog niet zou zijn geschied, thans deze weg op te gaan. De Raad hoopt dat ook uw kerk bereid is alles te doen wat in haar vermogen ligt. dat niet tot het gebruik van geweld wordt overgegaan en aan alle in Zuid-Afrika woonachtige rassen volkomen gerechtig heid zal geschieden. De Raad bidt, dat de Heer der Kerk u de kracht en de wijsheid zal schenken in deze kritieke situatie Zijn wil tot eenheid, gerechtigheid en vrede op overtuigende wijze te proclameren." De negentienjarige Nederlandse zeeman Gerril Hoeksema uit Groningen viel bij Cheek Point in de buurt van de Ierse plaats Waterford van zijn schip de „Fivel" terwijl hij aan de sloep bezig was. Alvorens Hoeksema door een visser op de kant getrokken werd, was hij over bij na anderhalve kilometer door het snelle getij meegesleurd. Hoeksema was uitge put van zijn zinloos gevecht met het ijs koude water maar heeft er geen nadelige gevolgen van overgehouden. Zijn schip is eigendom van Carebeka n.v. in Groningen. Hoeksema's redder was de zestigjarige John Burry. Hij wist- de matroos in een bootje op te vangen. Gewetenswroeging. Te Nijmegen heeft zich een 26-jarige stucadoor bij de politie gemeld, die bekende zes jaar geleden in een woning aan de Marialaan aldaar inge broken te hebben en 1300 buit gemaakt te hebben. Ter gelegenheid van de indienststelling van het DC8-straalvliegtuig op de KLM- diensten van Amsterdam naar Montreal heeft de KLM het plan opgevat om op de openingsvlucht op 13 juni a.s. tien plaatsen ter beschikking te stellen aan ouders van Nederlandse emigranten die in Canada verblijven. De KLM schrijft hiertoe voor deze ouders een prijsvraag uit, die bestaat uit het beantwoorden van vijf vragen. Deelnameformulieren zijn verkrijgbaar bij alle KLM-passagekantoren en bij de reisbureaus. De sluitingsdatum van deze prijsvraag is 8 mei a.s. De prijswinnaars zullen voor 16 mei bekendgemaakt worden. WASHINGTON (UPI) De premier van Suriname, S. D. Emanuels, heeft in Washington besprekingen gevoerd met de Amerikaanse plaatsvervangend ondermi nister van Buitenlandse Zaken Raymond A. Haire. In gezelschap van zijn ministers van Fi nanciën en van Wederopbouw en vertegen woordigers van de Surinaamse Volkspartij en van de Verenigde Hindoe Partij voerde hij op het hoofdkantoor van de Internatio nale Bank besprekingen over enkele ont wikkelingsprojecten in Suriname en met de bestuurders van het „Development Loan Fund (ontwikkelingsleningenfonds). Premier Emanuels reis woensdag door naar Amsterdam. Op twee plaatsen in ons land, op de Amsterdamse Dam en op het gazon voor het koninklijk paleis te Soest- dijk, zal van 26 april tot en met 5 mei een exemplaar van deze „vreugde thermometer" staan, waarop men met een oogopslag kan zien hoeveel be- vrijdingskaarten er reeds op Soestdijk zijn aangekomen. De getallen worden aangegeven door rode, witte en blauwe bordjes. In opdracht van de officier van Justitie te Roermand is de 47-jarige H. K„ gemeen te-ambtenaar ter secretaris van Meijel (Limburg) op verdenking van fraude in verzekerde bewaring gesteld. De heer K., vader van zeven kinderen, voerde voor de gemeente Meijel tevens de administratie van het gemeentelijke wo ningbedrijf in welke functie hij in de loop van de laatste jaren enige duizenden gul dens verduisterd zou hebben. Hij is inge sloten. RAAD VOOR DE KUNST Gerekend van 15 februari 1960 is aan W, J. H. B. Sandberg te Amsterdam, op zijn verzoek eervol ontslag verleend als lid van de Raad voor de Kunst, met dank betuiging voor de door hem in deze func tie bewezen diensten. Stadsschouwburg: Vandaag 20 uur: De Nederlandse Comedie met „Tanchelijn". Zondag 20 uur: De Nederlandse Comedie met „De dievegge van Londen". Maandag 20 uur: De Nederlandse Comedie met „Zachtjes met de deuren". BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag tot en met don derdag 14, 19 en 21.15 uur en zondag en maandag tevens 16.15 uur: „The five pen nies", alle leeftijden. Frans Halstheater: Vandaag, woensdag en donderdag 14, 19 en 21.15 uur, alsmede zondag en maandag 14, 16.30, 19 en 21.15 uur en dinsdag 14 en 20 uur: „De gebochelde", 14 jaar. Lido Theater: Vandaag en dinsdag tot en met donderdag 14, 19 en 21.15 uur, zon dag en maandag tevens 16.15 uur: „De hel van Birma", 14 jaar. Zondag 23.30 uur: ..Op het spoor der verdwenen vrouwen", 18 jaar. Maandag 11 uur: „Vrijheren van het woud", alle leeftijden. Minerva Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur, zondag en maandag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en dinsdag 14.30 en 20.15 uur: „De vierkante rekruut", alle leeftijden. Rembrandt Theater: Vandaag en dins dag tot en met donderdag 14, 19 en 21.15 uur en zondag en maandag tevens 16.15 uur: „En eeuwig zingen de bossen", 14 j. Maandag 11 uur: „Crin blanc". Roxy Theater: Vandaag tot en met don derdag (behalve de paasdagen) 14.30 uur: „Pas opval niet", alle leeftijden. Van daag 19 en 21.15 uur ën zondag Ï4, 16.15, 19 en 21.15 uur: „De beul van Springdale", 14 jaar. Maandag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en dinsdag tot en met donderdag 19 en 21.15 uur: „Paniek in een wereldstad", 14 j. Studio Theater: Vandaag, dinsdag tot en met donderdag 14.15, 19 en 21.15 uur, als mede zondag en maandag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Wir Wunderkinder". Maandag 11 uur: „Zanzabuku", alle leeftijden. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag tot en met woensdag 20 uur: „The nun's story". 14 jaar. Zondag en maandag 14.30 uur: „New York op stelten", alle leeftijden. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum: Tot 9 mei dagelijks van 1017 uur, zondags van 1317 uur: expositie van werken van hedendaagse grafische kunst. Tot en met 22 mei bijzon dere avondopenstelling met kaarslicht en oude muziek van 20.3022.30 uur. Kunstzaal „De Ark" (Nieuw Heiligland 1 rd.): Tot 23 april dagelijks van 917 uur: Expositie van werk van Jocques Benoit. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 mei dagelijks van 1022 uur: Expo sitie van tekeningen voor het tijdschrift „Zwart-Wit". „Het Huis Van Looy" (Kamperlaan): Tot 25 april dagelijks van 10—12.30 en 13.30 17 uur, zondags- 1417 uur: Groepsexpo- sitie van „Kunst Zij Ons Doel". (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van donderdag 14 april.) ZATERDAG 16 APRIL Thalia, 19 en 21.15 uur: „Een meisje in duizend gevaren". Rex, 20 uur: „Een huis vol herrie". Pieter Vermeulcnmuseum, Cultureel Centrum, 1416.30 uur. ZONDAG 17 APRIL Thalia, 15 uur: „Fluitende kogels", 20 uur ..Een meisje in duizend gevaren". Rex, 15 uur: „De trotse rebel", 20 uur: „Een huis vol herrie". MAANDAG 18 APRIL Thalia, 15 uur: „Laurel en Hardy in de penarie", 20 uur: „Kop op - kiezen op elkaar". Rex, 15 uur: „De trotse rebel", 20 uur: „Ferry to Hongkong". DINSDAG 19 APRIL Thalia, 20 uur: „Kop op - kiezen op elkaar". ZATERDAG 16 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „In specteur Hardesty F.B.I.". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „En dat we toffe jongens zijn!". W. B. Theater, 20 uur: „Gebrandmerkt". EERSTE PAASDAG Kennemer Theater, 14.30 uur: „Tea for two"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Inspecteur Hardesty F.B.I.". Luxor Theater, 14.30 uur: „Kruitdamp"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „En dat we toffe jongens zijn!". YV. B. Theater, 14.30 uur: „A en C. in Rock 'n Roll"; 16.30 en 20 uur: „Dwars door de hel". TWEEDE PAASDAG Kennemer Theater, 14.30 uur: „De on zichtbare tegenstander"; 16.30. 1.9 en 21.15 uur: „Inspecteur Hardesty F.B.I.". Luxor Theater, 14.30 uur: „S.O.S. ruim teschip"; 16.30, 19 en "21.15 uur: „En dat we toffe jongens zijn!". Luxor Theater, 14.30 uur: „S.O.S. ruimte schip"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „En dat we toffe jongens zijn!". \Y'. B. Theater, 14.30 uur: „Donderend geweld"; 16.30 en 20 uur: „Dwars door de hel". DINSDAG 19 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „In specteur Hardesty F.B.I.". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Zij zochten het geluk". Marquette-theater, Zaterdag 20 uur: „De tijger van Eschnapur"; eerste paasdag: 14.30 uur: „Du bist Musik"; 20 uur: „De tijger van Eschnapur"; tweede paasdag: 14.30 en 20 uur: „Du bist Musik".

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 5