UK. DIENSTEN BAL Minister Van Aar tsen wilde de SER niet passeren Strijder's Vatenhandel DENKT I AAN EEN NIEUWE AUTO? n. v. H A G A GEREEDSCHAPSGOiSraSTEt! Vervoerscommissie met andere functie dan die van de SER DE WEYMAN floriade STA VEILIG Rcclamc ZATERDAG 16 APRIL 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 6 Jacht kamer Els wout Plannen tot inrichting van trouwzaal Ledenvergadering van het Witte Kruis in Haarlem Protestmars met Pasen tegen kernwapens Bloemen voor ouders van Eric Peugeot Jan Musch hersteld Siemen Jongsma overleden Kaganovitsj met pensioen? GPZEELAND BONZO .V. ROYAL Mc BEE NEDERLAND ROYAL Mc BEE NEDERLAND Minister Van Aartsen heeft als minister van Verkeer en Waterstaat ad interim ge antwoord op de schriftelijke vragen van het Eerste-Kamerlid de heer Elfferich (A.R.), betreffende het instellen van een commissie van advies en voorlichting om trent alle aangelegenheden, welke zich bij de ontwikkeling van de Europese samen werking op het gebied van het vervoer voordoen, met voorbijgaan van het be paalde in artikel 41, 2e lid, van de Wet op de Bedrijfsorganisatie. Reeds op 11 juni 1951 is bij beschikking van de toenmalige minister van Verkeer en Waterstaan een „adviescommissie ver- voersaangelegenheden Europese gemeen schap voor Kolen en Staal" ingesteld, met de opdracht hem van voorlichting te die nen over alle vervoersaangelegenheden welke zich bij de voorbereiding en uitvoe ring van het verdrag tot oprichting van de E.G.K.S. mochten voordoen, aldus de minister. Met de instelling van deze uit ambtenaren en vertegenwoordigers van 't bij de aangelegenheden in kwestie betrok ken bedrijfsleven samengestelde commis sie werd beoogd, een oi-gaan in het leven te roepen, waarin regelmatig en veelvuldig overleg zou kunnen worden gepleegd om trent de vervoervraagstukken, die zich voor Nederland in het verband der EGKS zouden voordoen. Het lag voor de hand, dat de inwerking treding van het verdrag tot instelling van de Europese Economische Gemeenschap leidde'tot een aanpassing van de taak der Het gemeentebestuur van Bloemendaal koestert plannen in het poortgebouw van het landgoed „Elswout" te Overveen een zaal in te richten, waar in de toekomst huwelijken gesloten kunnen worden en eventueel recepties worden gehouden. Tijdens de donderdag gehouden ..rond gang" van leden van de Bloemendaalse ge meenteraad is een bezoek gebracht aan deze zaal, bekend als de jachtkamer. In de oorlog hebben de Duitsers het poortge bouw veranderd en het is de bedoéling het te restaureren. De nieuwe trouw- en recep tiezaal is gelegen aan de noordzijde. Een gedeelte van het kantoor zal er bij getrok ken worden, waardoor een zaal van ruim tien meter zal ontstaan. De bank, waarop bruidsparen zullen plaatsnemen, staat reeds klaar, want de gemeente Bloemen daal heeft van het rijk ten behoeve van Elswout meubilair en schilderijen ontvan gen en dat meubilair kan gebruikt wor den tijdens huwelijksplechtigheden. De trouwakte zal op een rijdend tafeltje ge legd worden, dat weinig ruimte inneemt en naar hen die de akte moeten tekenen gereden kan worden. Na afloop kan het bruidspaar blijven staan om gelukwensen in ontvangst te nemen. Tijdens de excursie, waarover wij in ons blad van donderdag reeds bijzonder heden mededeelden, kwamen diverse pro blemen aan de orde. Burgemeester dr. D. H. Peereboom Voller vertelde welke wer ken uitgevoerd zijn en welke plannen in de naaste toekomst uitgevoerd zullen wor den. Toen de autobus met raadsleden door de smalle lanen reed, waar vele auto's ge parkeerd stonden, kwam tot uiting, dat het verkeersvraagstuk belangrijk is. Het was voor de chauffeur niet altijd gemakke lijk zijn weg te vervolgen, wanneer aan beide zijden van de weg auto's stonden. Tijdens de donderdagavond gehouden be- stuurs- en ledenvergadering van de afde ling Haarlem van het Witte Kruis deelde de voorzitter dokter J. J. Eckhardt mede, dat ondanks de op 1 januari 1960 ingevoer de contributieverhoging slechts weinig le den hun lidmaatschap hebben opgezegd. De belangstelling voor de moedercursus sen is nog steeds groot. Aan de cursus die 9 januari begon namen 22 cursisten deel, voor de cursus die 13 april is begonnen hebben zich 20 cursisten aangemeld. Verder overweegt het bestuur de aan dacht van de te Haarlem gevestigde art sen nog eens te vestigen op het solarium in 't gebouw Soendaplein, waar kleuters van 1 tto 6 jaar 'n hoogtezonkuur kunnen krij gen. Het kraamcentrum staat thans onder medische supervisie van dr. D. Bloemers, vrouwenarts. De vraag voor intense kraamzorg d.w.z. verzorging tijdens het gehele kraambed is groot. Vele aanvragen moeten worden afgewezen door gebrek aan kraamverzorgsters. Een zo goed mo gelijke opleiding van leerlingen en verbe tering van salarissen en pensioenen van de gediplomeerde krachten is dringend nood zakelijk. Verbetering van salarissen en pen sioenen is echter een groot probleem door het ontbreken van de daarvoor benodigde gelden. Door verhoging van de kraamzorg- gelden zou het doel: verzorging van elke kraamvrouw thuis voorbij geschoten wor den. Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer J. H. Kolkman bleek dat de acht wijkverpleegsters van het Witte Kruis in 1959 in 1700 gezinnen bijna 3500 bezoe ken hebben afgelegd, dat uit de magazij nen bijna 3600 verplegingsartikelen in bruikleen werden verstrekt. Aan de moe dercursussen werd deelgenomen door 74 cursisten terwijl voor de zwangcrschaps- gymnastiek 296 kaarten voor 12 lessen werden verkocht. Er werden 225 zittingen consultatiebureau zuigelingen en 270 zitttingen consultatiebu reau kleuters gehouden. Het aantal bezoeken aan de consultatie bureaus bedroeg bijna 9000. Door het kraamcentrum werden 768 kraamvrou wen geholpen. De kans dat de leden daad werkelijk hulp van hun vereniging nodig hebben is zeer groot. Alleen al door de wijkverpleging moest in 1700 van de 11000 aangesloten gezinnen hulp worden verleend. De jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester werden goedgekeurd. Nadat de penningmeester de heer J. Jedema de begrotingen 1961 had toegelicht werden de ze goedgekeurd en vastgesteld. commissie aan de gewijzigde omstandig heden. Reeds in 1958 kwam dan ook de gedachte op, daartoe de bestaande advies commissie vervoersaangelegenheden E.G.K.S. om te vormen. Aan deze ge dachten is door de staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat uitvoering gegeven door diens beschikking van 24 maart 1960, waarbij, met gelijktijdige opheffing van de advies commissie vervoersaangelegen heden E.G.K.S., een adviescommissie voor Europese vervoersaangelegenheden is in gesteld. De staatssecretaris heeft zich bij zijn overwegingen mede laten leiden door het feit, dat het bij de onderhavige materie betrokken bedrijfsleven herhaaldelijk heeft blijk gegeven het overleg met de overheid in de oude adviescommissie zeer op prijs te stellen en heeft aangedrongen op een spoedige vervanging van de oude commissie door een nieuwe. Wat betreft het eventuele voorbijgaan aan het bepaalde in artikel 41, tweede lid van de wet op de Bedrijfsorganisatie, merkt de minister op, dat dit lid voor schrijft, dat bepaalde ministers advies aan de Sociaal-Economische Raad vragen om trent alle belangrijke maatregelen op sociaal of economisch gebied, welke zij voornemens zijn te treffen. Naar het in zicht van de minister, dat mede steunt op hetgeen is verhandeld tijdens de totstand koming van de Wet op de Bedrijfsorgani satie, verplicht deze bepaling de daarin bedoelde ministers tot het vragen van ad vies aangaande genoegzaam af te bakenen en van voldoende belang zijnde aspecten van het economisch en sociaal beleid dei- regering binnen hun ambtsgebied. Bij de onderhavige adviescommissie evenwel gaat het om het overleg over het telken male vaak op korte termijn te be palen standpunt ten aanzien van vrijwel doorlopend te voeren internationale be sprekingen, waarbij technische aspecten bij de zich voordoende, vaak zeer gedetail leerde problemen overheersen. De minister wil overigens in dit ver band niet nalaten te verzekeren, dat hij er prijs op stelt de S.E.R. te raadplegen over de daarvoor in aanmerking komende vraagstukken. De minister antwoordt be vestigend op de vraag, of de staatssecre taris voorts heeft overwogen, dat de SER ex artikel 43 van de Wet op de Bedrijfs organisatie een commissie heeft voor in ternationale sociaal-economische aangele genheden, welke commissie onder meer een werkgroep vervoer heeft. Hij zegt voorts er kennis van te dragen, dat deze commissie een advies heeft vastgelegd in zake de coördinatie van het vervoer, welk advies zelfs in 't Frans en in het Duits is vertaald. De laatste vraag van de heer Elfferich luidde: is de minister ten slotte niet van mening, dat de instelling van de hiervo- ren bedoelde staatscommissie de jure on juist en de facto overbodig is? Hierop ant woordt de minister, dat' de commissie be zwaarlijk kan worden betiteld als een staatscommissie. De inhoud van het be grip „staatscommissie" staat niet geheel vast, doch uit de praktijk blijkt, dat staats commissies in de regel zijn ingesteld bij Koninklijk Besluit en om de regering in beginsel tijdelijk bijstand te verlenen op een bepaald terrein. Voor de bedoelde adviescommissie be staat bepaaldelijk een taak zodat deze niet de facto overbodig kan worden geacht. Overigens is aan de taakomschrijving zoals deze in de beschikking van 24 maart 1960, gepubliceerd is in de staatscourant van 28 maart, een interpretatie gegeven, die de staatssecretaris niet heeft beoogd. Deze heeft daarin aanleiding gevonden zijn be doeling nader te preciseren in een tekst wijziging van de beschikking. Tot zover het antwoord van de minister op de schriftelijke vragen. De Wijziging Het ministerie van Verkeer en Water staat heeft voorts over deze kwestie het volgende meegedeeld: „De staatssecreta ris van Verkeer en Waterstaat heeft bij beschikking van 14 april 1960 zijn beschik king van 24 maart 1960, waarbij een ad viescommissie voor Europese vervoers aangelegenheden werd ingesteld, gewij zigd. Alhoewel nimmer is beoogd met de instelling van bedoelde adviescommissie de werkgroep vervoer uit de commissie voor internationale sociaal-economische aangelegenheden van de S.E.R. als ad viesorgaan uit. te schakelen, is op dit punt een misverstand gerezen. De onderhavige wijziging die een precisering inhoudt van de oorspronkelijke beschikking, heeft ten doel dit gerezen misverstand weg te ne men". De tekst van deze wijziging luidt als volgt: „Artikel 1 van de vorengenoemde beschikking (van 24 maart 1960, red) wordt gelezen: Het overleg tussen overheid en bedrijfsleven ten aanzien van der vervoer- aangelegenheden, welke zien in de Euro pese Gemeenschappen voordoen, wordt onverminderd het bepaalde in artikel 41 van de Wet op de Bedrijfsorganisatie gevoerd in een commissie, welke tot taak heeft de staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat van voorlichting te dienen over alle aangelegenheden welke zich bij de ont wikkeling van de Europese samenwerking op het gebied van het vervoer voordoen". De tweede-Kamerleden Van den Heuvel (KVP) en Roolvink (KVP) hebben even eens over deze kwestie vragen gesteld. LONDEN (UPI) Naar schatting tien duizend mensen zijn wandelend onderweg naar Londen, in een protestmars tegen de waterstofbom. Maandag zullen zij hun gro te protestdemonstratie afsluiten met een massameeting op Trafalgar Square. Ka nunnik John Cullins, die de mars heeft ge organiseerd en leidt, vei-wacht op Trafal gar Square zeker zeventigduizend mensen. Tegen raketten HAMBURG (UPI) 250 jonge Duitsers hebben zich in stromende regen op weg be geven voor een vierdaagse mars uit pro test tegen het gebruik van de schietbaan in Bergen-Hohne als raketproefbaan door het. Westduitse leger. De deelnemers vormden de eerste van een half dozijn groepen die tijdens het weekeinde uit Noordduitse steden zullen vertrekken om zich te verzamelen op de raketbaan, 35 kilometer ten noorden van Hannover. De Haarlemse Vrienden van het An- kerclubhuiswerk, die bezig zijn met de actie „Eén ton in één jaar uit één stad" ten behoeve van een nieuw clubhuis, dragen niet alleen het clubhuiswerk een goed hart toe. Toen namelijk bekend werd dat de vierjarige Eric Peugeot, die dinsdag middag was ontvoerd, weer veilig bij zijn ouders was teruggekeerd, wilden de clubhuisvrienden iets doen waaruit hun vreugde over de gelukkige afloop zou blijken. Zij vonden een Haarlemse bloe- menfirma bereid een prachtige mand met narcissen en tulpen naar Parijs te sturen. Bovendien stuurden de Anker- clubhuisvrienden een kist sigaren voor vader Roland en enige fraai geïllu streerde Nederlandse prentenboeken voor het kleine kereltje. Dit alles ging vergezeld van een brief met honderd vijftig handtekeningen, waarin de ouders van Eric worden gefeliciteerd en waarin tevens wordt gezegd, dat de Haarlemmers hun felicitaties graag per soonlijk zouden willen overbrengen, zo dra „de spanningen zullen zijn gewe ken". De Haarlemse vertegenwoordiger van de automobielfabriek van Eric's grootouders heeft zich in dat geval be reid verklaard de Ankerclubhuisvrien- den naar Parijs te zullen brengen. De 84-jarige toneelspeler Jan Musch heeft zaterdagochtend hersteld het Maria- paviljoen te Amsterdam verlaten, waarin hij op 25 maart was opgenomen voor het ondergaan van een operatie. Te Kitsingen bij Mainz in Duitsland is op 50-jarige leeftijd de baszanger Siemen Jongsma overleden. De heer Jongsma was sedert een jaar of acht docent aan het Maastrichts conservatorium waar hij les gaf in de operaklas en tevens in het hoofd vak solozang. De heer Jongsma heeft zowel voor de radio als in verscheidene Nederlandse ope ra's vele zangrollen vervuld. Hij was te vens docent aan het Gronings Stedelijk Muzieklyceum. De Heer Jongsma was op reis met zijn echtgenote en jongste dochter naar München waar hij de Duitse zang pedagoog Hans Hotter een bezoek zou brengen. MOSKOU (UPI) In de Russische hoofdstad doet het bericht de ronde dat Lazar Kaganovitsj, oud 66 jaar, en een van de oude bolsjewieken, met pensioen is gestuurd en thans met zijn gezin in een flat te Moskou woont. Een officiële bevestiging van dit bericht kon niet wor den verkregen. Kaganovitsj is een lid van de „anti-partij groep", die in juni 1957 ontdekt en uit de topleiding van het Krem lin gezet werd. Andere leden waren oud premier Malenkow, oud-minister van Bui tenlandse Zaken Molotov, en Dmitry Sje- pilov, eveneens een voormalig minister van Buitenlandse Zaken. Een jaar na deze zuivering is bok oud-premier Boelganin uit Moskou verbannen, naar Stavropol. Eind vorige maand was er sprake van dat Boelganin gepensioneerd was, maar het Kremlin heeft dit bericht niet beves tigd. Van de verbannen mannen is alleen Sjepilov nog actief, maar niet op politiek terrein. ZONDAG 17 en MAAND \G 18 APRIL 1960 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk Grote Markt. 10: Ds. Joh. Bronsgeest. 15.30: Liturgische dienst voor slechthorenden in de Consistoriekamer. 18.45: Ds. B. van Ginkel, van Amsterdam. Bijzondere dienst, uitgaande van de „Bavo-Commissie" in het bijzonder kerkewerk. Medewerking van verschillende koren. Maandag 10: Ds. J. van der Wiel. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Dr. G. Snijders. Noorderkerk. Velserstraat. 10.30: Ds. R. Bijl. Maandag 10.30: Ds. J. A. van Seims, van Nijmegen. Oosterkerk, Zomer- kade. 10: Ds. W. M. van Asperen. Maandag 10: Ds. A. J. van Rhijn. Gezinsdienst. Bake- nesserkerk, Vrouwestraat. 9.30: Kinderkerk dhr. K. van Willigenburg. 10.30: geen dienst. Kapel Sarepta, I-Iazepaterslaan. 9.30: Kinder kerk dhr. C. Spaans. 10.45: Ds. J. H. Bethe, van Heemstede. Aula Chr. Lyceum, Emma- kade, ingang Van Merlenstraat. 10.45: Ds. Adr. -Oskamp, van Heemstede. Jacobskerk (Vrijz. Herv.), Jacobstraat 6. 10.30: Ds. J. Heidinga. Janskapel, Jansstraat 36. 10.30: Ds. C. J. Lasschuit. Diaconesscnhuis, Haze- paterslaan. 9.30: Ds. J. van der Wiel. Jeugd- kapel. Noord, Molenaerstraat. 10.30: de heren F Zeilstra en P. Maaskant. Oost, Zomer- kade. 10: dhr. R. Wijers. West, Leidsestraat. 10: geen dienst. Centrum, Oude Groenmarkt. 10: dhr. W. Dam. Eglise Wallonne, Begijn hof 30. Maandag 10 h. 30: Pasteur M. Jospin, d'Amsterdam. Church of England, Kinder huissingel. Sunday, April 17th. Morning Service 3 p. m. Easter Communion 3.45 p. m. Deutsche Evang. Gemeinde. Waalse Kerk, Begijnhof. 19.30: Uhr: Gottesdienst, Pfarrer G. Plantiko. Alle Dag Kerk. Dinsdag 19 april 15 uur: Rondetafel bijbelbespi-eking in de Broederkerk, Parklaan 32. Ds. D. E. Boeke. Bethel Pentecostal Temple Inc., Voorhelm straat 3. Zondagmiddag geen dienst in ver band met bijzondere Paas-samenkomsten in Den Haag. Donderdag 19.30 uur bidstond. Christian Science, First Church of Christ, Scientist, Jansstraat 74. 10: Ned. taal. 11.15: Engelse taal. Woensdag, Lange Veerstraat 16. 20 uur: Avondbijeenkomst. Filadelfia Ge meente, Parklaan 21. Zondagmiddag 14 uur: dienst. Ned. Herv. Evangelisatie op Geref. Grondslag, Nassauplein 8. 10 en 17: Eerw. heer M. de Vos. Maandag 10 uur: Eerw. heer M. de Vos. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. 10 en 17: Rev. Bob Miller, van Oosterbeek. 20: Jeugdsamenkomst. Maandag geen dienst. Dinsdag 20 uur: bidstond. Opwekkingssamen komsten. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. Don derdag 20 uur: Ds. P. J. Mietes, van Am sterdam, met medewerking van het zang koor „Asaf". Rooms Kath. Kerk. Kathe draal, Leidsevaart. 6.30, 7.30, 9: Hoogmis. 11 en 12 uur. Sint Antonius, Nieuwe Groen markt. 6.30, 7.30: Kindermis. 8.30: Hoogmis. 10, 11 en 12 uur. H. Jozef, Jansstraat. 6.45, 8, 9.15: Hoogmis. 11 en 18 uur (Avondmis). O. L. Vrouw Rozenkrans, Spaarne. 6, 7.30, 9, 10.30: Hoogmis en 12 uur. Sint Jan, Am sterdamstraat. 6.15, 7, 8.15, 9.30: Hoogmis. 11 en 12.15 uur. H. Hart, Kleverpark. 6.30, 7.45, 9, 10.30: Hoogmis en 12 uur. Vrije Evan gelische Gemeente, Lange Heerenstraat 6. 10: Ds. F. J. Nijkamp. 18.30: Voorganger H. Raven. Evang. Luth. Gemeente, Witte Hee renstraat. 10.30: Ds. G. Kroes (liturgie). Ds. D. Solinger (predikatie). Evang. Broeder gemeente, Parklaan 34. 7.45: Paasliturgie. Li turgische dienst met solisten. 10.30: Paas- preek. Ds. H. Schutz. Remonstrantse Kerk, Oranjekade 1. 10.30: Ds. J. W. Wery. Ver- eenigde Doopsgezinde Gemeente, Gr. Hout straat 43. 10.30: Ds. C. P. IJoekema. 10.30: Paasdienst voor kinderen van 5-12 jaar. Maandag 10.30 uur: Ds. C. Soutendijk. Geref. Kerk. Willielminakerk, Ged. Oude Gracht 61. 10: Ds. G. Rang. 17. Ds. C. Goe man. Zuid-Oosterkerk, Richard Holkade 125. 10: Drs. E. de Vries, van Amsterdam-West. 17: Ds. G. Rang. Lyceum Aula, ing. Van Mer- lenstr. 9: Ds. C. Goeman. 17: Drs. E. de Vries. Maandag 18 april (2e Paasdag) geen dienst. Chr. Geref. Kerk, Raaks. 10 en 17: Ds. J. P. Geels. Maandag 10 uur: Ds. J. P. Geels. Geref. Gemeente, Ridderstraat 29. 10 en 17: leesdienst. Geref. Gem. in Ned„ Nassauplein 8. Aanvang diensten 10.15 en 16.45 uur. Oud Geref. Gemeenten in Nederland, Park laan 21. Zondag 10 en 16.30 uur: leesdienst. O.R.G. Centrum, Westerhoutpark IA. 10.30: Ds. A. R. de Jong. Oud Kath. Kerk, Kin derhuissingel 76. 10: Hoogmis. 17: Vesper. Maandag 10 uur: Hoogmis. De Christenge meenschap, Wilhelminastraat 60. 9.30: De Kinderdienst. 10: De Mensenwijdingsdienst. Apostolische Gemeente, Jacobijnestraat 15. 10 en 17 uur: Godsdienstoefening. Maandag 10 uur: Godsdienstoefening. Hersteld Apos tolische Zendingskerk, Wilhelminastraat 21. 10 en 17 uur: Kerkdienst. Maandag 10 uur: Jeugddienst. Baptistengemeente, Begijnhof kapel. 10.30: Ds. J. van Dam. Met medewer king zangkoor. 19: Ds. J. van Dam. 10.30: Zondagsschool. 20.15 uur: Jeugdsamenkomst. Dinsdag 20 uur: Zusterhulp. Pinksterge meente. Immanue'-.apel, Nieuwe Kruisstraat 14. 10: dhr. J. Verwoert, van Rhenen, met medewerking zangkoor. 15: Grote doopdienst in het Sportfondsenbad, aan het Frederiks- park. 18.30: Conferentie en getuigenisdienst. Maandag 10 uur: dhr. C. van Ingen. Woens dag 20 uur: Jeugddienst. Donderdag 20 uur: Bidstond. Volle Evangelie Gemeente (Pink stergemeente). Elim Kapel, Paul Kruger- straat 36. Zondag 10 uur: Openbare samen komst. Spr. dhr. Jac. Zeegers. 19 uur: Paas- zangdienst. Dinsdag 2C uur: Zangrepetitie. Donderdag 20 uur: Gebedssamenkomst. Pink- stergeloofsgemecnschap, Wolstraat 7. Zondag 10 en 19.30 uur: Samenkomsten, Wolstraat 7. Gemeente van Christus, Spruitenbosstraat 9. Zondag 10.15 en 20 uur. Donderdag 20 uur. Zevende Dags Adventisten, Jacobstraat 6. Iedere zaterdagmorgen om 10 uur gemeen schappelijke bijbelstudie en om 11 uur pre diking Zevendedag* Baptisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere zaterdagmorgen om 10 uur prediking. Vergadering van Gelovigen, Ged. Oude Gracht 47. 10 uur: Samenkomst (broodbreken). Gemeente des Heeren, Lange Molenstraat 22. 10 en 17.30 uur: Samenkom sten. Kerk van Jezus Christus van de Hei ligen der Laatste Dagen, Cornelissteeg 9. 10.30 uur: Zondagsschool. 17 uur: Kerkdienst. Leger des Heils, Schagchelstraat 26. 10 uur: Heiligingssamenkomst. 18.45 uur: Openlucht samenkomst. 19.30 uur: Vcrlossingssamen- komst o.l.v. Kapitein W. Verschoor. Stads- Evangelisatie „Pro Deo", Breestraat 19. 10 uur: Paasfeestprediking. Maandag 10.30 uur: Begin Paasconferentie, verschillende spre kers. Vrijdag 22 april: Bijbelbespreking. Nederl. Ver. v. Spiritisten, afd. Haarlem, Jansstraat 83. Zondag 10.30 uur: Wijdings morgen. Spr. Mevr. Elsa Kaiser, Den Haag. Ver. De Vrije Gemeente. Zondag 10.30 uur, Restaurant Brinkmann, a/d Grote Markt. Voorganger: de heer Dr. H. Jansen. Soefi-Beweging. Universele Eredienst om 11 uur in de aula van het Stedelijk Gymna sium op de Prinsenhof. Jehovah's Getuigen, Wolstraat 7. Zondag 17-18 uur: Wachttoren studie. Donderdag 19.30-21.30 uur: Theocra tische bedieningsschool en praktische toe rusting tot de prediking van het evangelie. Kam. Onnesstraat 83. Zondag 16.30-17.30 uur: Wachttorenstudie. Vrijdag 19.30-21.30 uur: Theocratische bedieningsschool en praktische toerusting tot de prediking van het evan gelie. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk, Kloosterstraat. 10: Dr. G. Ph. Scheers. Maandag 10 uur: Dr. G. Ph. Scheers, Gezinsdienst. Immanuëlkerk, Van Egmond- straat. 10.: Dr. H. van der Loos. 19: Ds. G. Koch. Jeugdkapel. Jeugdhuis, Schoterweg 83. 10. Ds. G. Koch. Oppasdienst (leeftijd 3-7 jaar). 10 uur: in beide kerken. Sionskerk, Eksterstfaat. Zondag 10 uur: Ds. G. H. van der Woord. MaandaglO uur: Ds. J. Krpon, bediening H. Doop. Kapel Sionskerk. Alleen le Paasdag. 10 uur: Oppasdienst (4-6 jaar). Gedurende de beide Paasdagen geen Jeugd- kerk en geen Zondagsschool. Geref. Kerk. Koningkerk, Kloppersingel. 10: Ds. H. W. Wierda. 17: Ds. J. A. van Arkel. Goede Her derkerk, Spaarnrijkstraat. 10: Ds. P. de Ruig. 17: Ds. H. W. Wierda. Verlosserkerk, Gen. Spoorlaan. 10: Ds. J. A. van Arkel. 17: Ds. P. de Ruig. Maandag 18 april geen dienst. Rooms Kath. Kerk. H.H. Elisabeth en Bar bare, Paul Krugerstraat. 6.30. 7.45, 9: Hoog mis. 10.45 en 12 uur. H. Liduina, Rijksstraat weg. 6.30, 7.30, 9: Hoogmis. 10.45 en 12 uur. O. L. Vrouw van Zeven Smarten, Rijks straatweg. 6.30, 7.30, 8.45: Hoogmis. 10.15, 11.30 en 18 uur (Avondmis). H.H. Petrus en Paulus, Tesselschadestraat. 7, 8.30, 10: Hoog mis en 11.45 uur. Ned. Prot. Bond, Berken- straat 10. 10.30 uur: dienst. Ver. Doopsgez. Gemeente. Noorderkapel, Indischestraat. 10.30: Ds. C. Soutendijk. Zuiderkapel afd. Noord. Gebouw Speeltuin „Vondelkwartier", Vergierdeweg. Zondag 10 uur: dhr. F. Nie- meyer. Gezinsdienst. 19.30 uur: Jeugdsamen komst. Woensdag geen samenkomst. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 10: Ds. J. J. Rebel. 17: Ds. J. C. Maris. Maandag 10 uur: Ds. J. J. Rebel. Jehovah's Getuigen. Feestzaal Noord, Rijksstraatweg 433. Zondag 19-20 uur: Wachttorenstudie. Vrijdag 19.30-21.30 uur: Theocratische bedieningsschool en prakti sche toerusting tot de prediking van het evangelie. Berkenstraat 10. Zondag 18.30- 19.30 uur: Wachttorenstudie. Woensdag 19.30- 21.30 uur: Theocratische bedieningsschool en praktische toerusting tot de prediking van het evangelie. Leger des Heils, Ceramstraat 4 (in de poort). Zondag 10 uur: Heiligings samenkomst. 19 uur: Openluchtbijeenkomst (Gen. Cronjéstraat). 20 uur: Paasdienst. Alle samenkomsten o.l.v. Kapiteins Verhagen. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Wilhel- minaplein. 9: Ds. Oskamp. 10.30: Ds. van Dijl. Maandag 9 uur: Ds. van Nieuwenhuijzen. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. Henkels. Maandag 10.30 uur: Ds. van Nieuwenhuijzen. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. Oskamp. Kapel Irene, Meer en Bosch. 10: Ds. J. A. de Klerk. Rooms Kath. Kerk. H. Bavo. 7.30, 8.30, 11, 12 en om 9.40 uur: Hoogmis. O. L. Vrouw Hemelvaart. 6.45, 7.45, 8.40: Hoogmis. 10, 11 en 12 uur. Nederl. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Mej. L. A. v. d. Voort, Voorg. van de Afdeling. Ver. Doopsgezinde Gemeente. „De Olijftak". 10.30: Ds. A. J. Snaayer. Geref. Kerk. Koediefslaan. 10: Dr. A. Dondorp. 17: Dr. P. J. Richel. Maandag geen dienst. Pink sterkerk, Camplaan. 10: Dr. P. J. Richel. 16: Dr. A. Dondorp. Maandag 10.30 uur: Paaszangdienst. Jehovah's Getuigen. Gemeen schappelijke bijbelstudie, dinsdag 20 uur: Crayenestersingel 7, Ir. Lelylaan 63, Glip- perweg 121. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kerk. 9: Paas- jongerendienst. Ds. D. ter Steege. 10.30: Ds. J. E. Drost. Kinderdienst. 10.30 uur in de Kapel voor kinderen van alle gezindten van 9-12 uur. Religieuze Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Ds. J. P. Jacobszoon, Doopsgez. pred. te Haarlem. 10.30: Kinderdienst voor kin deren van alle gezindten van 5-8 jaar. Rooms Kath. Kerk. St. Antonius. 7.30, 9 uur: Hoogmis en 11 uur. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 9 en Brouwer van Hillegom. Maandag. Sterlings- 10.15 uur: Ds. H. S. J. Kalf. 19 uur: Ds F. kerk. 10 uur: Ds. G. Rang, van Haarlem en Ds. H. S. J. Kalf. Geref. Kerk. 10 en 17 uur: Ds. W. Bos. Rooms Kath. Kerk. 6, 8 uur: Hoogmis. 9 uur: Processie H. Mis. 11 uur: Laatste Mis. Maandag 6.45 en 8 uur: Hoog mis. 9 uur:Processie Hoogmis. 11 uur: Laat ste Mis. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. F. Brouwer, m. m. v. Kerkkoor en koper blazers. 19: Ds. J. Veenendaal. Jeugddienst. Onderwerp: „Hoop doet Leven". Maan dag 10 uur: Ds. J. Veenendaal. Geref. Kerk. 10: Ds. A. K. Krabbe. 17: Ds. J. Zijlstra, van Kouderkerke aan de Rijn. Maandag 3.30 uur: Paaszangdienst. Meditatie: Ds. A. K. Krabbe. Chr. Geref. Kerk. 10 en 17: Drs. A. H. Schip pers. Maandag 9.30 uur: Drs. A. H. Schippers. Ned. Prot. Bond. 10: Mevr. Boeke-van Rijn- bach, van Noordwijk. Maandag geen dienst. Evangelisatie-samenkomst. Zondag 15 uur in het Nutsgebouw, v. d. Endelaan 52. Spr. dhr. J. Versteeg, evangelist te Haarlem. Mara- natha-bijeenkomst. Woensdag 20 uur in het Nutsgebouw, v. d. Endelaan 52. Spr. dhr. Wout Philippo, evangelist voor de Duin- en Bollenstreek. Rooms Kath. Kerk. St. Marti- nus. 7, 8.30. 10 uur: Hoogmis en 11.30 uur. Maandag. 7, 8.30, 10 uur: Hoogmis en 11.30 uur. St. Joseph. 7, 8, 9 en 10 uur: Hoogmis. Maandag. 7, 8.15, 9.30 uur: Hoogmis en 11.15 uur. Jehovah's Getuigen. Zondagmiddag 17 uur in het Nutsgebouw, v. d. Endelaan 52. Theocratische bedieningsschool. Dinsdag 20 tot 22 uur: Opleiding tot de prediking van het evangelie. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 8.30-9 uur: Zang- dienst. 9 en 10.30 uur: Ds. G. Pettinga. Met medewerking van „Looft den Heer". 19 uur: Ds. J. Bronsgeest, van Haarlem. Jeugddienst. Maandag 9 uur: Vicaris J. Mansvelt. Geref. Kerk. 10: Ds. K. Schouten. 17: Ds. K. Schou ten. Zangdienst met medewerking van Chr. Gem. Zangver. „Excelsior" en Kinderkoor „Klein Excelsior". Chr. Geref. Kerk. 9.30: Zangdienst. 10 en 16.30: Ds. D. H. Biesma. Maandag 10 uur: Ds. D. H. Biesma. Geref. Gemeente. 10 en 16: Ds. H. van Gilst. Maan dag 10 uur: Ds. H. van Gilst. Geref. Kerk (vrijgemaakt). 10 en 16.30: Ds. J. J. Verleur. Maandag geen dienst. Oud Geref. Gemeente. 9.30 en 15: leesdienst. Maandag 9.30 en 15: leesdienst. Ned. Prot. Bond. Zondag 10 uur: dhr. J. P. Hulsbos. Rooms Kath. Kerk. H. Agatha. Zondag 7, 8.30, 10.15 en 11.30 uur: H. Mis. H. Maria. Zondag 7, 8.30, 10.30 en 11.30 uur: H. Mis. II. Engel. Zondag 7, 8.45 en 10.45 uur. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. Zon dag 9 en 10;30 uur: Dr. J. H. Stelma. Jeugd kapel. 9 uur in Maranatha. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. Zondag 10.30 uur: Ds. A. G. van Wijk, Ned. Herv., Alkmaar. Rooms Kath. Kerk. Allerh. Drieëcnhcid. 7.30, 9 uur: Hoog mis. 10.45 en 12 uur. II. Sacrament. 7.30, 9 uur: Hoogmis en 11 uur. Geref. Kerk, Vij- verweg 14. 9.30 en 15.30: Ds. G. Toornvliet. 19.30: Ds. G. van Duinen, van Wassenaar. Maandag 9.30 uur: Ds. G. van Duinen, van Wassenaar. Vrij Kath. Kerk, Popellaan 1. Zondag 10.30 uur: Gez. H. Mis. Woensdag 20 uur: Vespers en H. Lof. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. Zondag 8 uur: Paaszangdienst. Voorganger: Ds. L. A. Bodaan te Amsterdam. 10 uur: Dr. Ch. de Beus. Marine Hospitaal. Zondag 10 uur: Ds. S. Oegema. Rooms Kath. Kerk. 7, 8 uur: Kindermis. 9 uur: Hoogmis. 10.30 en 11.30 uur. Geref. Kerk. Zondag 10 en 17 uur: Ds. W. Bos. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. Zondag 9 en 10.45 uur: Ds. J. C. Re- mijn. Adventskerk. Zondag 10.30 uur: Ds. G. H. van Willenswaard. Chr. Geref. Kerk. Pniëlkapel. Zondag 10 uur: Ds. J. C. Maris. 16 uur: Ds. J. J. Rebel. Geref. Kerk. 10 en 17 uur: Ds. M. W. J. C. de Kluis. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oude Kerk. Zondag 10 uur: Ds. J. Kroon. 19 uur: Ds. G. H. v. d. Woord. Rooms Kath. Kerk. 7.30 en 10 uur: Hoogmis. 2de PAASDAG SANTPOORT Aanvang 7 uur Met de Paasvacantie Rotterdam 9—24 uur fantastisch mooi! OP UW KEUKENTRAP Specialiteit tn KEUKENTRAPPEN Alleen: ZIJLSTRAAT 24-28 Voor BABY's gesmette huidje is PREP een weidaad voer dat uw kat... en dit uw hond! ONTEIGENING. In de onteigeningsprocedure tussen Mr. O. P. F. M. Cremers. burgemeester van de ge meente Haarlem, eiser in de hoofdzaak, tevens geïntervenieerde, proc. Mr. F. van der Goot, en De Burgerlijke Instelling van Maatschappelijke Zorg der gemeente Haarlemmerliede en Spaarnwoude, gedaagde in de hoofdzaak, tevens mede-geïntervenieer de, proc. Mr. J. A. P. C. ten Bokkel, en Johannes Petrus Vrolijk en Petrus Johannes Nicolaas Vrolijk, beiden wonende te Haarlem, interveniënten I, Cornells Johannes Engele, en wonende te Haarlemmer liede en Spaarnwoude, interveniënt II, proc. Mr. G. J. Vermeulen, is bepaald, dat het deskun digen-onderzoek zal plaats hebben op woensdag 20 april 1960, des namiddags te 15.30 uur, ter plaatse waar het te onteigenen goed is gelegen. Haarlem, 14 april 1960. De Officier van Justitie, L. H. Feitsma. ONTEIGENING. In de onteigeningsprocedure tussen Mr. O. P. F. M. Cremers, burgemeester van de ge meente Haarlem, eiser in de hoofdzaak, tevens geïntervenieerde, proc. Mr. F. van der Goot, en G. P. Geukcrs, makelaar, wonende te Haarlem, gedaagde, tevens mede-geïntervenieer de, proc. Mr. G. J. Vermeulen, en J. M. Daane, wonende te Haarlem, interveniënt, proc. Mr. C. F. M. van Kop pen, is bepaald, dat het deskun digen-onderzoek zal plaats hebben op woensdag 20 april 1960, des namiddags te 15.30 uur ter plaatse waar het te onteigenen goed is gelegen. Haarlem, 14 april 1960. De Officier van Justitie, L. H. Feitsma. KALKKUIPEN WATERVATEN REGENTONNEN JERRYCANS SIERKUIPWERK Jansstraat 87, Haarlem Telef. 20188 Ter inzagelegging ontwerp- uitbreidingsplannen. Het hoofd van het gemeente bestuur van Haarlemmer meer brengt ter openbare kennis dat van dinsdag 19 april 1960 af gedurende vier weken voor een ieder ter secretarie dier gemeente, af deling 6, ter inzage zullen liggen de ontwerpen van- 1. het uitbreidingsplan in onderdelen „Hoofddorp- oost-II", regelende de be stemming van de gron den, gelegen onmiddellijk ten noorden van de voor malige spoorbaan en ten oosten van de Hoofdweg te Hoofddorp; 2. het uitbreidingsplan in onderdelen „Cruquius"; 3. het uitbreidingsplan in onderdelen „Beinsdorp". Gedurende genoemde termijn van vier weken kunnen be langhebbenden bij de ge meenteraad bezwaren tegen deze ontwerpplannen indie nen. Hoofddorp, 15 april 1960. Het hoofd voornoemd, Van der Willigen. ONTEIGENING. In de onteigeningsprocedure tussen Mr. O. P. F. M. Cremers, burgemeester van de ge meente Haarlem, eiser, proc. Mr. F. van der Goot, en 1. Charles Jean Joseph Jacques, koopman, wonen de te Bloemendaal; 2. Cornelia Helena Maria Jacques, echtgenote van Franciscus J. Kooy, wo nende te Haarlem, gedaagden, proc. Mr. A. D. P. V. van Löben Seis, is bepaald dat het deskundi- gen-o-derzoek zal plaats hebben op woensdag 20 april 1960, des namiddags te 15.30 uur ter plaatse waar het te onteigenen goed is gelegen. Haarlem, 14 april 1960. De Officier van Justitie, L. H. Feitsma. De GROOTSTE kleine wagen is onbetwist de 1960 zuinigheid comfort moderne vormgeving Vraag ons om een gratis proefrit, wij staan voor u klaar. Zandvoortseiaan 4-6 official FORD dealer - HEEMSTEDE Telefoon 58325 vraagt voor haar Tekenkamer een Vereist worden een goede theoretische opleiding op H.T.S.-niveau en enige jaien tekenkamerpraktijk, bij voorkeur in de fijnmechanische industrie. Leeftijd tot 30 jaar. Uitvoerige schriftelijke sollicitaties met vermelding van opleiding en ervaring te richten aan de afdeling personeelszaken van OOSTERKERKSTRAAT 11 - LEIDEN N» V.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 6