èS feer van landelijke bloemen De Twentsche Bank Anderhalf jaar geëist tegen los werkman voor verduisteringen Renault Bestelauto's «4 fe'T .4 1 f 4? 7 EDO terug uit Joegoslavië of tiilFI'l'h Bevrijdingsfeesten in Heemstede GARAGE DEN HOUT vl Belangstelling voor Zandvoorts circuit neemt toe 9 HAARLEMSE RECHTBANK Hoge Raad verwees zaak tegen maatschappelijke werkster terug Bevrijdingsfeest op 5 mei in Openluchttheater Kunst- en filmavond ten bate van de Blindenbond Regeling van minimum broodprijs ingetrokken ARen^Zn. Overveen Fa. Gebr. Kimman opent showroom op Houtplein WN) J,,<n 'S-W Slotbijeenkomst van „Doe Open" op 25 april Tentoonstelling over verzet in Bloemendaal verantwoord en veilig verkregen door een Persoonlijke Lening Zaadhandel Jan Roozen Evangelische Broederkerk weer dagelijks geopend Raadslid stelt vragen over extra uitkering Verkoop van huizen Neptunes nam revanche op Haarlem-ploeg ZATERDAG 16 APRIL 1960 HAARLÉMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT De Haarlemse rechtbank heeft donder dag vier zaken van diefstallen of verduis tering berecht. Een der verdachten was een dertigjarige Haarlemse los-werkman, tegen wie de officier van Justitie mr. G. W. F. van der Valk Bouman anderhalf jaar gevangenisstraf met aftrek eiste. De man wordt er van verdacht dat hij zich van december tot maart twee gehuurde fietsen, een gehuurde bromfiets en een radio in huurkoop heeft toegeëigend. In 1946 heeft hij een enorm strafblad gekregen, waarop voornamelijk verduis teringen en oplichtingen staan vermeld. Hij heeft bij elkaar al jaren in de gevan genis gezeten. Verdachte verklaarde de laatste verduisteringen te hebben gepleegd omdat hij geen ondersteuning kreeg. De raadsman mr. R. K. P. Kalbfleisch vertelde dat hij bij een firma ontslag had genomen, omdat daar een voormalige ge vangenisbewaarder in dienst was die voortdurend over dc gevangenis sprak. Verdachte kon daar niet tegen. 1-Iij kreeg geen steungeld en zijn sollicitaties hadden geen succes, omdat men slechte inlichtin gen over hem kreeg. De raadsman be pleitte een lichtere straf. Tien maanden zonder aftrek van de vier maanden voorarrest eiste mr. J. J. Bredius tegen een 31-jarige Haarlemmer die terecht stond wegens verduistering en diefstal. Verdachte erkende dat hij tussen april en augustus van vorig jaar, als bezorger van een Haarlemse broodfabriek, gelden, die hij bij klanten inde, niet volledig had afgedragen. In totaal was het 266. De man ontkende echter ter zitting dat hij zich later, toen hij bij een melkfabriek werkte, een envelop met 400 van een klant had toegeëigend. Over het verdwijnen van dit bedrag had verdachte tien verschillende verklaringen afgelegd. Een er van was dat hij het geld op kantoor aan iemand heeft gegeven. De betrokkene verklaarde als getuige het geld niet te hebben ontvangen. Verdachte zei hierop: „Ik ben onschuldig. Of hij heeft het geld of iemand heeft het van het kantoor meegenomen". Tegenover de politie en de rechtercom missaris had de Haarlemmer een specifi catie opgegeven van wat hij met het geld had gedaan. Volgens deze verklaringen was het geld hoofdzakelijk opgegaan bij bezoeken aan café's en „de walletjes" in Amsterdam. Nu zei hij er van: „Het is een stommiteit van me geweest om zo'n ver haal op te hangen. Er is niets van waar". De officier van Justitie merkte op: „Zel den heb ik een verdachte meegemaakt die zich er zo door leugens heeft ingedraaid als deze man". Hij eiste tien maanden zon der aftrek van het voorarrest, het laatste, zoals de officier zei met het oog op al het gelieg en gedraai van verdachte. De raadsman, mr. F. M. Oberman, achtte het volgens het strafrecht onjuist tegen een verdachte, die ontkent, een verzwaring van de straf te vragen, zoals de officier deed in de vorm van niet-aftrek van voor arrest. De raadsman bepleitte een deels voor waardelijke straf. Advertentie BURGERLIJKE STAND HEEMSTEDE GEBOREN: Franciscus Leonard Jacobus, zn. v. J. Coblens en A. J. M. Smit; Philip- pina, dr. v. M. C. Brand en H. M. de Graaf: Gerardus Carl Maria, zn. v. G. J. M. Striekwold en J. C. Medenblik; Franciscus Johannes Maria, zn. v. J. L. J. M. van der Weiden on C. M. E. Groeneveld. ONDERTROUWD: J. H. van der Hulst en B. F. Sassen; G. A. Louter en M. H. M de Vreede; W. J. M. Eldering en Th. J. G. Woerden; A. P. Koot en A. J. de Groot; H. Paase en W. Timmerman. GETROUWD: C. Koster en F. Turnes; H. Gaijkema en J. B. H. Eskes; A. R. Hen- kels en J. J. Boers; P. Regoort en A. A. van Zutphen; H. de Bruin en G. H. Semplonius: M. Kerpershoek en J. van der Werff; J. H. A. M. van Balen en M. J. Suerink. OVERLEDEN: wed. J. C. van den Broek- Venix, 88 jr.; P. Spijker, 66 jr.; wed. J. Hen- driks-Meijerhof, 90 jr.; mevr. J. C. van Dijk, 86 jr. BURGERLIJKE STAND VAN BLOEMENDAAL BEVALLEN: H. E. Suyling Smit-Salm, Ir. ONDERTROUWD: C. Klerk en A. Vrabl; Eenink en M. Vogelsang. GETROUWD: F. El horst en V. F. Bunge; J. van Leeuwen en M. J. Th. van der Lin- len. OVERLEDEN: Mevr. M. Haver-de Munk, 71 j.Mevr. A. M. Seders-Waasdorp, 45 j.; Mej. J. Heukers, 88 j.; Mevr. G. J. van Deursen-Janssen, 52 j.Mevr. M. J. van Veen-Pusch, 75 j.; W. J. de Boer, 32 j. Tegen een 23-jarige loodsbediende uit Amsterdam luidde de eis zeven maanden, waarvan vier onvoorwaardelijk met aftrek en de rest voorwaardelijk met drie jaar proeftijd en toezicht. De man stond terecht omdat hij op Schiphol uit de bagageloods waar hij werk te, een koffer van een reizigster had weg genomen. In de koffer zaten dertien gram mofoonplaten. Verder haalde hij textiel- goederen, zoals jurken, overhemden, hand schoenen en een lap stof uit kartonnen dozen die tijdens de verzending kapot wa ren gegaan. De man was nog maar net bij de K.L.M. in dienst toen hij al met de diefstallen begon. De raadsman, mr. E. H. Y. van Hees, bepleitte een korte gecombineerde straf. Hij achtte de twee maanden voorarrest voldoende en vroeg de onmiddellijke in vrijheidstelling van de bediende. De recht bank wees dit verzoek na raadkamer af. Stelende directrice Eveneens zeven maanden, maar dan ge heel onvoorwaardelijk eiste mr. J. van den Oever tegen een 48-jarige voormalige directrice van een diakoniehuis in de Zaanstreek. Op 10 december stond zy te recht, omdat zij uit de kas van het diaco niehuis ruim 1828 zou hebben weggeno men en in Zaandam vijf dames japonnen en een badpak had ontvreemd. De eis luidde toen ook zeven maanden maar de rechtbank hield de zaak aan om eerst een onderzoek naar de geestvermo gens van de vrouw te laten instellen. De officier van Justitie zei vanmorgen dat het resultaat van dit onderzoek voor hem weinig aanknopingspunten bood om tot een andere conclusie te komen. Ver dachte heeft eerst bekend en dit later her roepen. De aanstelling als directrice mag dan lichtvaardig zijn gebeurd, maar daar is niet alles aan te wijten", aldus de offi cier, die de vrouw een geraffineerde die vegge noemde. De raadsman, mr. M. Bouwman, wees er op dat de vrouw in het psychiatrisch rap port een gestoorde figuur wordt genoemd. Zij is uit haar evenwicht geraakt doordat in korte tijd haar man, van wie zij ging scheiden, en haar ouders overleden. In die tijd had zij weinig\geld. De vooruitzichten zijn thans gunstig, aldus mr. Bouwman die een voorwaardelijke straf met toezicht ver zocht. Uitspraken donderdag 28 april om half tien. De viering van de nationale bevrijdings dag op donderdag 5 mei, wordt in Heem stede des morgens om acht uur ingezet met het luiden van alle kerkklokken. Ver volgens is er om half tien een massaal jeugddefilé voorbij het raadhuis, waaraan door alle Heemsteedse schoolkinderen wordt deelgenomen. Via de Vrijheidsdreef begeeft de „jeugd zich dan naar de grote weide, tegenover het-vërversingshuis van het wandelbos „Groenendaal". Hier houdt de burgemeester van Heemstede, mr. A. G. A. ridder van Rappard een toespraak, waarna deze bijeenkomst wordt besloten met het gezamenlijk zingen van het „Wil helmus". Des middags om twee uur vertrekt de grote historische bloemenoptocht „Vier eeuwen bloembollen" van de Sportpark laan naar Haarlem, langs de volgende route: Sportparklaan. Valkenburgerlaan, Valkenburgerplein, Heemsteedse Dreef en Zuiderhoutlaan. In het middagprogramma is verder een hoogdraad-show opgenomen, die om half vier door de hoogdraadtroep „René" op het weiland tegenover de Wagnerkade zal worden uitgevoerd. Voor de rest van de middag werden geen attracties meer geor ganiseerd, ten einde alle inwoners in de gelegenheid te stellen thuis via radio en televisie de uitzending te volgen van de nationale herdenking op de Dam in Am sterdam. Het avondprogramma begint om acht uur met een grote lampion, en fakkelop tocht voor schoolkinderen, leden van sport en jeugdorganisaties en allen, die zich hierbij willen aansluiten. Voor de deelne mers, die naar leeftijd in groepen zullen worden ingedeeld, is een aantal fraaie prijzen beschikbaar. De opstelling ge schiedt op het plein van de Dreefschool, aan de Heemsteedse Dreef. Vervolgens wordt om half tien een groot bevrijdings vuurwerk afgestoken op het weiland aan de Vrijheidsdreef. De feestelijkheden worden daarop beslo ten met een openluchibal op het Raadhuis plein, onder leiding van mevrouw H. van der Moolen. De muziek is van het dans- orkest „The Starlights", onder leiding van Bert van Poelgeest. Ook voor deze feestdag zijn ingescha keld de beide plaatselijke muziekvereni gingen, de r.k. harmonie „Sint Michaël" en het Heemsteeds fanfarekorps „Eensge zind Excelsior". Voorts zullen er weer ker misvermakelijkheden zijn opgesteld op het Wilhelminaplein. geopend maandag 2, dinsdag 3 en donderdag 5 mei. Het verschoningsrecht De Hoge Raad heeft de zaak tegen een maatschappelijke werkster verwezen na het gerechtshof te Amsterdam dat alsnog zal hebben te onderzoeken of aan de maat schappelijke werkster een verschonings recht toekomt. In een appclprocedure voor de rechtbank te Haarlem had de rechter commissaris het beroep van de maat schappelijke werkster op het recht om zich van het afleggen van een getuigen verklaring te verschonen, gegrond ver klaard. Deze beschikking werd door het hof te Amsterdam vernietigd. Het hof bepaalde daarbij, dat zij door de rechter-commissa- ris zou worden gehoord. De Hoge Raad heeft thans overwogen, dat de maatschappelijke werkster niet in de gelegenheid geweest is de juistheid van haar standpunt voor het hof te verdedi gen. Door het arrest van het Hof was voorts niet komen vast te staan, dat een beroep op een verschoningsrecht de maat schappelijke werkster niet toekomt. Advertentie 1 ton ƒ6700.-; 11/2 ton ƒ6900.-. Laadruimte 7 tot 8 m3. Garantie: 6 mnd. incl. arb.loon. Brandstofgebr. en onderhouds kosten zeer laag. Wegligging van de nieuwe typen, zowel leeg als geladen, als een personenwagen. HOOFDAGENTE Ter gelegenheid van de viering van de 5e mei zal in het Bloemendaalse Open luchttheater op 5 mei des middags om twee uur een bevrijdingsspel worden op gevoerd, waaraan leerlingen van de Da Costa Kweekschool, de christelijke u.l.o., de Hartenlustschool, de Ivo-school, het Thijsselyceum en het Kennemer Lyceum zullen meewerken. Daarna is er een thé- dansant met medewerking van „Les Déti- cheurs du Jazz (de vroegere Dixy-Sailors). Des morgens, aanvangende half negen zal er een allegorische optocht voor oude ren en kinderen van elf jaar af ter her denking van de bezettingsjaren en de be vrijding door de gehele gemeente gehou den worden. Daarna om tien uur samen komst der verschillende wijken bij het raadhuis, waar de burgemeester de fees ten officieel zal openen en tevens de vlag gehesen zal worden. Tussen tien en elf uur heeft dan onder het motto „Bekijk en bewonder Uw Bloe- mendaal" de start plaats voor een auto- ralley; in Bloemendaal is de start bij ho tel „Zomerzorg", in Overveen bij hotel café-restaurant „Roozendaal", in Aerden- hout op het Goudsbloemplein en in Voge lenzang bij café „Graaf Floris" aan de Bekslaan. Des middags heeft hiervan de prijsuitreiking plaats in het Openluchtthea ter. In de middaguren wordt voorts in Bloe mendaal een zeepkistenrace gehouden; in Overveen een gecostumeerde optocht en een ballonnenwedstrijd voor kinderen van zes tot dertien jaar; in Aerdenhout aan de Borgerweg tussen drie en vier uur een vliegdemonstratie en een gecostumeerde voetbalwedstrijd, in Vogelenzang tussen twee en vier uur een kindercorso, opge luisterd door draaiorgelmuziek. Des avonds om zeven uur zal er in de gereformeerde kerk in Bloemendaal onder leiding van ds. G. Toornvliet een oecume nische bijeenkomst gehouden worden, waar voorts mgr. B. Haanen en dr. J. H. Stelma het woord zullen voeren. Om negen uur worden er in de gemeente vreugdevuren ontstoken namelijk bij de Brederodelaan hoek Bergweg in Bloemen daal; bij de Willem de Zwijgerlaan-Domp- vloedslaan in Overveen, in Vogelenzang tegenover garage Kooiman en om half tien in Aerdenhout aan de Spiegelenburghlaan. Op woensdagavond 20 april organiseert het bestuur van de Buurtvereniging „Over veen" een kunst- en filmavond in gebouw „Domi" aan het Zandvoorterpad in Over veen ten bate van de Nederlandse Blin denbond. Medewerking verleent het Over- veens Dameskoor onder leiding van Cor Igesz en begeleiding van Ibel van Gelde ren. Tevens zal dan de film „De stoute schoenen" vertoond worden, naar een scenario van ds. Jan Wit. De heer Joh. van den Berg, propagandist van de Nederlandse blindenbond zal dan wat ver tellen over het werk van de bond en ten slotte heeft er een braille-demonstratie met verrassingen plaats. De Staatssecretaris van Economische Zaken en de minister van Landbouw en Visserij hebben de regeling van de mini mumbroodprijs voor bakkerijen in Haar lem, Heemstede en Bloemendaal ingetrok ken. Op 18 januari werd voor deze ge meenten een minimum broodprijs vastge steld met het oog op de „broodoorlog" die toen aan de gang was. Aangezien de geschillen die tot de prijs- concurrentiestrijd hebben geleid inmiddels zijn geëindigd, bestaat er geen aanleiding de regeling te handhaven, aldus een me dedeling in de Staatscourant. Advertentie 11 MOBYLETTE LOCOMOTIEF VESTING SPARTA BROMFIETSEN TEL. 55558 Donderdag heeft de firma Gebr. H. en F. Kimman op het Houtplein een nieuwe showroom voor automobielen geopend in het pand, waar jarenlang het café-restau rant Brinkman gevestigd was. Door deze vestiging heeft het Houtplein een verande ring ondergaan, waardoor het een ander aanzicht heeft gekregen. De firma Kimman heeft het inwendige van het vroegere restaurant ingrijpend doen veranderen. De vloer is betegeld, waardoor de indruk van een parkeerplaats wordt gevestigd. De verhoging achter in de zaal is afgezet met een houten betimme ring. De Victoria-calèche, die achterin de zaak staat, is het rijtuig dat door de stich ter van het bedrijf jaren geleden is ge bouwd. De grote ramen kunnen thans wor den opengeschoven, waardoor men vooral op zomerse dagen een goed beeld krijgt van de tentoongestelde auto's. Advertentie i pa f r d 'T'i •j «fèi \&k „Daar staat gij in de zonneschijn, al wat gij doet isblomme te zijn". Dit is de sfeer van de exclusieve Boussac stoffen voor stijlvolle woningen. Geniet van Uw huis met Boussac stoffen. A Op maandag 25 april, des avonds om half acht, wordt in het clubgebouw op het sportterrein aan de Kleverlaan in Haarlem een slotbijeenkomst gehouden voor de vele medewerkers en medewerksters aan de sleutelactie-vluchtelingenjaar 19591960. genaamd „Doe Open". Op zaterdag 23 april zal de burgemees ter van Bloemendaal, dr. D. H. Peere boom Voller, een expositie over het ver zet en de oorlog in „Bloemenheuvel" in Overveen openen, welke tentoonstelling tot en met 5 mei zal duren. Zij zal dage lijks van tien tot vijf uur geopend zijn en zondags van twee tot vijf uur. Ook enkele avonden zal deze interessante ex positie te bezichtigen zijn en wel op maan dag 2 mei, telkens des avonds tussen acht en tien uur. Er zullen ruim honderd foto's tentoongesteld worden uit de tijd van oor log, bezetting en bevrijding, afkomstig uit het gemeente-archief, het archief van de illegaliteit en van particulieren, voorts acht grafieken van A. H. Hahn jr. naar aanleiding van Schiller's Ode „An die Freude". Verder enige aanplakbiljetten uit die tijd, enkele boekwerken en illegale couranten. Het circuit in Zandvoort werd in 1959 bezocht door 7603 auto's en 1410 motoren hetgeen tegenover 1958 (5907 auto's en 1097 motoren) een belangrijke stijging was. De drie eerste maanden van 1960 geven op nieuw een stijging van het bezoek aan: januari 379 auto's (vorig jaar 221), februari 632 (vorig jaar 217) en maart 874 (vorig jaar 712). Op het programma voor het komend sei zoen staan onder meer de volgende evene menten: 18 april: autosprints van de RAC- West; 22 mei: nationale sportwagenraces NAV; 29 mei: motocross M.C. Zanvoort; 4 en 5 juni: training Grand Prix en sport wagens; 6 juni: Grote Prijs van Neder land en sportwagenraces KNAC; 19 juni amateurkampioenschappen wielrennen KNWU; 3 juli: internationale sportwagen races NAV; 31 juli: prof kampioenschappen wielrennen KNWU; 7 augustus: nationale sportwagenraces KNAC; 21 augustus: ster rendag RAC-West; 27 en 28 augustus: internationale DKW-rallye en -race; 4 sep tember: autosprint RAC-West: 11 septem ber: sterrendag KNMV; 25 september sportwagenraces NAV en 9 oktober: tra- ditierit van de PAC. Advertentie Zelfs bij een goed vast inkomen is het nog lang niet altijd gemakkelijk om voldoende geld opzij te leggen voor de onverwachte of onverwacht hoge uitgaven die in ieder huisgezin toch kunnen voorkomen. Een „Persoonlijke Lening" bij De Twentsche Bank biedt U de mogelijkheid om over contant geld te beschikken in bedragen van f 500,- tot f4.000,-. Daarbij geldt de unieke regeling dat bij overlijden alle nog niet opeisbare aflossings-bedragen worden kwijtgescholden. Bij al onze kantoren zal men U gaarne alle inlichtingen verstrekken over Persoonlijke Leningen. U kunt ook de P.L.-folder aan vragen bij De Twentsche Bank, afdeling RK, Postbus 407, Amsterdam. 160 kantoren in Nederland Moe, maar zeer voldaan is vrijdagmid dag de voetbalploeg van EDO per trein uit Joegoslavië teruggekeerd, waar men bin nen een periode van enkele dagen drie wedstrijden speelde. Zaterdag 9 april kwamen de EDO-ers uit tegen het sterke Lokomotiva, dat haar internationale spelers niet mee kon laten doen door de interlandwedstrijd tussen Joegoslavië en Israel. Op het spijkerharde veld in Zagreb werd het een aardige wed strijd, waarin de Joegoslaven fair, maar zeer hard voetbal speelden. De 2500 toe schouwers zagen Lokomotiva tenslotte met 51 winnen. Belfroid scoorde het enige Haarlemse doelpunt. Zondag kwam EDO uit tegen Zagreb dat sterker geacht moest worden dan de tegenstander van de vorige dag. Voor 2500 toeschouwers speelde EDO een alleszins Advertentie SPEKSTRAAT5 TEL. 16061 ALLES VOOR UW TUIN Het Comité Opening der Kei-ken maakt bekend, dat evenals het vorige jaar de kerk der Evangelische Broedergemeente Parklaan 34 te Haarlem, deze zomer weer dagelijks wordt opengesteld van dinsdag na Pasen af. Iedereen, die zich uit 't druk ke en gejaagde leven van deze tijd voor een kort ogenblik wil terugtrekken voor meditatie en gebed, kan in deze kerk te recht van tien tot twaalf uur en van drie uur tot half zes. Er is een bijbeltafeltje geplaatst met bijbels in verschillende ook geïllustreerde bijbelgedeelten. Voor blinden is er het Evangelie van Jo hannes in brailleschrift. Het ligt ook in de bedoeling de gere formeerde Wilhelminakerk op de Gedemp te Oude Gracht deze zomer op weekda gen open te stellen voor hetzelfde doel. Plet Haarlemse gemeenteraadslid me vrouw E. Smitz-Peper (Arb.) heeft aan B. en W. schriftelijke vragen gesteld over extra uitkeringen aan inwoners, die een uitkering genieten via de dienst van Socia le Zaken, ter gelegenheid van de vijftiende herdenking van de bevrijding. Mevrouw Smitz-Peper vraagt of het col lege ervan op de hoogte is dat in enkele plaatsen van ons land onder meer in de gemeente Schiedam aan dergelijke inwoners een extra uitkering zal worden verstrekt van 10,- voor echtparen en 6,- voor alleenstaanden. Het raadslid vraagt voorts of er voor de gemeente Haarlem ook aanleiding be staat iets dergelijks voor de betrokken ge meentenaren te doen, nu blijkbaar de vijftiende herdenking van de bevrijding als een wezenlijk bijzondere gebeurtenis wordt beschouwd". Bustarieven omhoog? B. en W. van Utrecht hebben de raad voorgesteld, de autobustarieven per 1 juni a.s. te verhogen met gemiddeld 20 tot 25 percent. De prijs van een enkele rit zou van 20 op 25 cent komen, de zesritterikaarten van één gulden worden vijfrittenkaarten. aanvaardbare partij, die op een 30 neder laag uitliep. En dat was een zeer redelijk resultaat tegen een oppermachtig tegen stander. Bij de rust was het 20. Woens dag tenslotte verloor EDO, zoals reeds ge meld, in Majenbor met 65, na nota bene met 30 te hebben voorgestaan. De doel punten werden dit keer gemaakt door Duivenvoorden (2x), Spiers, Belfroid en een Joegoslavische speler die in eigen doel schoot. Drie nederlagen dus voor EDO, maar de pret is er niet minder om geweest. Want al die dagen hebben de Joegoslavi sche gastheren zich uitgeput in het orga niseren van uitstapjes om het de gasten maar zo goed mogelijk naar de zin te ma ken. De ploeg is ook nog op bezoek ge weest bij het gemeentebestuur van Za greb, waar de ets een geschenk van het gemeentebestuur van Haarlem werd ovei'handigd. De uitslag van de donderdag in het Notarishuis te Haarlem gehouden veiling luidt: Kloosterstraat lOzw. en rd„ Haarlem, 9300, J. Hartog; Kloosterstraat 12zw. en rd„ Haarlem, 7405, H. Bierdrager; Kloos terstraat 14zw. en rd„ Haarlem, 7700, P. J. Kol; Zuider Buitenspaarne 140, Haar lem, 9800, A. van Meel; Koninginneweg 20, Zandvoort, 5900, A. v. d. Heijden. Advertentie Hotel - Café Restaurant STRANDWEG 21 - ZANDVOORT Zonnige terrassen met uitzicht over zee Verzorgde keuken Kamers met privé-douche Tafelres. tel. 2163 - Hotel tel. 3565 Nieuwe Directie In de wedstrijd NeptunusHaarlem, die voor de tweede klasse-heren in de water- polocompetitie in Zaandam werd gespeeld heeft de thuisclub revanche genomen op de in de uitwedstrijd geleden 4-1 neder laag. Door snel opgezette aanvallen van Neptunus had de Haarlem-verdediging het zwaar te verduren. Uit een goede combi natie van Dobbelsteen en Doets nam Nep tunus de leiding, waarna Dobbelsteen er 2-0 van maakte. Met de Haarlemmer Co van Doorenmaalen op de kant was het de zelfde speler die na de rust de stand op 3-0 bracht. Met een omhaalbal verkleinde Jan Paan akker de Haarlem-achterstand, waarna er een Neptunus-man het water werd uitge zonden. De Haarlemmers verzaakten een nuttig gebruik te maken van de spelers meerderheid en het was tegen de verhou ding in dat Doets de Neptunus-zege op 4-1 bracht. Neptunus moest toen met Haar lem de bovensts plaats van de ranglijst delen. Neptunus' kansen staan echter be ter genoteerd, want Haarlem is uitge speeld en Neptunus moet nog in het strijd perk tegen HVGB 2.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 9