Mariastichting wordt op grote schaal gereorganiseerd en uitgebreid Eerste paal de grond in voor verpleegstershuis Stratum Meteoor en ADO wonnen IJmond-toernooi Grote Houtstraat in lentetooi £!jJAÖ PERRY Sporthuis Haarlem OCTERNO HERORIËNTATIE OP KLEINE HOUTWEG Geheel project vergt bijna tien jaar Drumband „Weltevreden" stelde zich voor Volkstuinen in Haarlem e.o. gaan samenwerken Bad-, strand- en vakantie-modeshow Granietwerker sloeg lastpost neus kapot Agenda voor Haarlem en de IJmond HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 super kwaliteit Zuiver als goud méér smaak méér geur Spaar de voetbalclub-emblemen Hissink won de Bonfire-trophee Heemsteedse Katholieke Middenstandsvereniging Bromfietspaar kreeg verf over kleding Motorrijder gewond .shcvty Va£ofry<\. Auto sloeg drie keer over de kop AUTOFINANCIERING Plan tot oprichting van een verbond Straattekenwedstrijd op de Orionweg Het waterpoloprogramma UIT STAD EN STREEK V elsen-IJ muiden Beverwijk DINSDAG 19 APRIL 1960 ZATERDAG om half elf heeft Annie Schavemaker, de jongste leerling-verpleegster van de Mariastichting nabij de hoek van Kleine Houtweg en Kamperlaan de eerste paal voor het nieuwe verpleegstershuis van de Mariastichting in de grond geslagen. Met deze plechtigheid, die een informeel karakter droeg, is een begin gemaakt met de uitvoering van de eerste faze van een uitbreidings- en reorganisatieplan voor het zieken huis, dat in totaal drie fazes zal hebben en waarvan de verwezenlijking bijna tien jaar in beslag zal nemen. Het verpleegstershuis wordt een kubusvormig gebouw van in totaal zeven verdiepingen, dat 135 kamers voor leerling-lekeverpleegsters zal omvatten. Het gebouw is ontworpen door het Leidse architectenbureau Van der Laan, Hermans, Van der Eerden en Kirch - welk bureau het gehele nieuwbouwprogramma van de Mariastichting heeft ontworpen - en zal worden uitgevoerd door het Haar lemse aannemingsbedrijf J. P. A. Nelissen n.v. De bouw ervan zal ongeveer twee jaar in beslag nemen. Met de voltooiing van dit verpleegstershuis zal tevens de eerste faze van het grootscheepse programma zijn beëindigd. De tweede faze omvat de bouw van twee in elkaar overlopende gebouwen, waarvan het hoogste twaalf verdiepingen zal krygen, die tezamen poliklinische- en klinische behandelingsruimten, alsmede vcrpleegafdelingen zullen bevatten. Het bestuur van de Mariastichting hoopt dat deze tweede faze in vijf a zes jaar zal kunnen worden voltooid, waarna als der de en laatste faze de reorganisatie van het thans bestaande gebouw volgt, waar door men mét een doelmatiger indeling van het gebouw tevens een betere huis vesting zal verkrijgen voor de 120 reli gieuzen, wier onderkomen thans door ruimtegebrek allerminst beantwoordt aan de minimumeisen, die men hiervoor mag stellen. Bovendien zal dan tevens de thans bestaande kraamafdeling „Uyt den Bosch" als zodanig worden opgeheven. Bij voltooiing van dit ambitieuze pro gramma zal de Mariastichting een totale heroriëntatie hebben ondergaan, waar door het front van het ziekenhuis aan de kant van de Kleine Houtweg zal komen te liggen, aan welke zijde tevens de nieuw bouw is geprojecteerd. Ruimtegebrek De Mariastichting is in 1899 in Haar lem begonnen als een bescheiden opgezet verzorgingshuis. In de loop der jaren heeft het gebouwencomplex talrijke uitbi-eidin- gen ondergaan, waarvan de laatste twee in 1929 en 1955/56 plaatshadden. In 1929 konden er 340 patiënten worden gehuis vest. In 1958 moesten er 390 mensen in worden verpleegd, afgezien nog van de 66 bedden in de verloskundige kliniek „Uyt den Bosch". Door de voortdurend toene mende verpleegintensiteit was het be- Advertentie Op het terrein „Mariënbosch" hield de N.H.R.V. tweede paasdag haar eerste sa mengestelde wedstrijd van dit seizoen. De „Bonfire" trofee, welke indertijd beschik baar werd gesteld door de oud military ruiter, de heer R. A. G. Davidson ter ge dachtenis aan het paard waarmede hij vele successen boekte, werd gewonnen door de heer Hissink met zijn schimmel Jupiter". In de dressuurproef en het 10 hindernissen tellende springconcours be haalde deze combinatie 191 Vz pt. Mej. J. van Loon plaatste zich met „Neon" met 1821-2 pt. tweede, terwijl mej. T. Schipper met „Cassandra" als derde uit de strijd kwam. Over het zelfde parcours met een hoogte van ca. 1 meter vond een open springwed- strijd plaats; na barrage kwamen de vol gende combinaties als prijswinnaars naar voren: 1. mej. Verrijn-Stuart met „Golden Willow"; 2. Peter Albrecht met „Surprise"; 3. Tonny Stradmeyer met „La Husarde II"; 4. Rob de Jong met „Dornwald"; 5. Walter Bijleveld met „Silvester"; 6. Hr. Hissink met „Trouvaille"; 7. Rien van Breemen met „Lady". Een jachtspringconcours, dat enige aar dige hindernissen, zoals een „schaapskooi" en een smalle doorgang tussen twee muren bevatte, vormde het sluitstuk van deze zeer geslaagde hippische N.H.R.V.-dag. Mej. Mady Koster kwam met „Axel" voor de tweede maal in het bezit van de „Mydas" Hunter Cup met een tijd van 1 min. 21,2 sec., op de voet gevolgd door de heer J. van Tiel met „Zola" 1 min. 22,7 sec., die eveneens op de derde prijs beslag legde met zij., paard „Amsel". staande gebouw niet meer berekend op dit grote aantal, zodat ernstig werd ge zocht naar mogelijkheden voor uitbrei ding. Tegelijkertijd hiermee wilde men de be staande verpleegtechnische, behandeltech- nische en sociale moeilijkheden oplossen. Tot deze laatste moest worden gerekend de slechte huisvesting van de 120 reli gieuzen en de verspreide huisvesting van de 130 leerling-lekeverpleegsters. De situë- ring van het ziekenhuis tussen Hout, Spaarne en Kamerlaan welke laatste in de toekomst een drukke verkeersweg zal worden liet slechts een uitbreiding naar het zuiden over. Het verpleegstershuis met de bouw waarvan thans is begonnen krijgt 135 ka mertjes, verdeeld over zeven bouwlagen. Op de begane grond komen een eetzaal, een lounge en enige ontvangkamers. Op het dak is een zonneterras geprojecteerd. Het ontwerp is zodanig opgezet, dat de verbindingsgangen zo kort mogelijk zijn, zodat elke kamer, mede dank zij de liften, gemakkelijk is te bereiken. Tevens krijgt het gebouw gelegenheden, waar de leer lingverpleegsters kunnen wassen en strij ken, alsmede toiletten en douchegelegen heden. Vijftig meter hoog Ten opzichte van de toekomstige ingang van het ziekenhuis aan de Kleine Houtweg komt het verpleegstershuis links te liggen. Na de voltooiing ervan wordt rechts van de ingang begonnen met de bouw van een vijftig meter hoog gebouw, dat twaalf bouwlagen zal krijgen. De benedenste drie zullen, evenals een haaks op dit project staand ander gebouw, de klinische- en po liklinische behandelruimten gaan omvat ten. De andere verdiepingen worden ver- pleegafdelingen (kraamafdeling, interne afdeling, chirurgie-afdeling, psychiatrie- en klasse-afdelingen). Bij de reorganisatie na voltooiing van deze tweede faze zullen ook de aan het Spaarne gelegen paviljoens verdwijnen. Voorlopig is het echter nodig, dat er tij delijk nog één paviljoen wordt bijgebouwd voor de huisvesting van de klassepatiën ten voor de tijd van de verbouwing. Dit ?>a- viljoen komt eveneens aan het Spaarne te De Heemsteedse afdeling van de Katho lieke Middenstandsvereniging houdt woensdag 20 april in het. parochiehuis „Anno Santo" aan de Achterweg haar laatste bijeenkomst van dit winterseizoen. De gebruikelijke spreekbeurt wordt dit maal vervuld door mr. Hans Velü, die hiervoor als onderwerp heeft gekozen: „Oud en jong, vader en zoon in zaak en bedrijf". Verder zullen door het bestuur de voorlopige plannen bekend worden ge maakt voor de feesten, waarmee men het vijftigjarig bestaan denkt te vieren. Het feest „Sint Joseph-werkman" op zondag 1 mei, begint des morgens om half negen met een mis in de parochiekerk van de H. Bavo aan de Herenweg; des avonds om zeven uur gevolgd door een plechtig lof. De predikatie wordt uitgesproken door de geestelijk adviseur van de afdeling, ka pelaan A. Jansen, die daarna de aanwe zige gereedschappen zal zegenen. liggen en zal ruimte bieden aan 54 bed den. Men hoopt dit gebouw, dat in monta- gebouw (systeem Nelinorm) zal worden uitgevoerd, over twee maanden gereed te hebben. Zodra de woningen, die thans nog staan aan de Heijthuijzenweg en de Spijker manslaan alle eigendom van de Maria stichting zijn geworden, zullen ook deze verdwijnen om plaats te maken voor een parkeerterrein en een tuin. De gemeente heeft hiervoor alle mogelijke medewer king toegezegd. Met het oog hierop heeft de Mariastichting haar bezwaren tegen het gemeentelijke uitbreidingsplan Ein- denhout ingetrokken. Aan de kant van het Spaarne, waar thans nog de paviljoens staan, zal in de toekomst een tuin voor de religieuzen aangelegd worden. De bestaande vleugel langs de Heijt huijzenweg zal in de toekomst worden in gericht tot een moderne kinderafdeling. Het gehele veelomvattende plan hoopt men, als alles meeloopt, in tien jaar te kunnen verwezenlijken. Zaterdagmiddag om half vijf liep een tienjarig meisjes in de Eikenstraat in Haarlem-Noord al spelend tegen een pas serende bromfiets. De bromfiets werd bestuurd door een 18-jarige timmerman. Op de duo zat zijn zestienjarige meisje. Zowel het bromfiets- paar als het kind viel. Daarbij kregen de bromfietser en zijn meisje de inhoud van een grote pot muurverf, waarmee de tim merman in de hand had gereden, over zich heen. De scfiade aan de kleding bedroeg on geveer 150,-. De ouders van het kind dat de valpartij veroorzaakte, zijn verzekerd. Maandagmiddag om twaalf uur is een 46-jarige Haarlemse bankwerker, die op de hoek van de Harmenjansweg en de Damaststraat in Haarlem met zijn motor fiets tegen een vrachtauto reed, gewond. De vrachtauto en de motorfiets reden beide over de Harmenjansweg in de rich ting van de Papentorenvest. De motorrij der haalde de vrachtauto in. Op het mo ment dat hij naast de auto reed, zwenkte de bestuurder hiervan na eerst richting te hebben aangegeven de Damaststraat in. Bij de botsing die volgde, kreeg de motor rijder een hersenschudding en hoofdwon den. Hij werd in het ziekenhuis St. Joannes de Deo opgenomen. Advertentie IMP. OUD - HAARLEM Voor de speeltuinvereniging „Weltevre den" in Haarlem-Noord was het zaterdag dubbel feest. Niet alleen werd de speel tuin aan de Spaarndamseweg voor het eerst dit jaar voor de jeugd opengesteld, maar het was ook de première van de on langs opgerichte drumband in het open baar.. Aan het hoofd van een stoet van enige honderden speeltuinklantjes vertrokken de jeugdige trommelaars gestoken in hun frisse groen-witte uniform van het Spaarn- hovenplein om een rondgang te maken door een aantal straten in de omgeving van de speeltuin. Zo konden ook de dona teurs van het trommelkorps kennismaken met de aankleding en prestaties van hun gunstelingen. Na terugkomst op de speel tuin werden de kinderen bezig gehouden met gezellige spelletjes en ontbraken na tuurlijk ook de versnaperingen niet. De jongens en meisjes zullen dus wèl tevre den zijn geweest over deze eerste speel tuindag. Advertentie VOOR IEDER EEN PASSEND RIJWIEL OF BROMMER Gazelle, Magneet. HMW, Solex. Giulietta enz. GED. OUDE GRACHT 102 - TEL. 14363 In de afgelopen nacht om kwart voor een is op de Blois van Treslongweg in Haarlem een auto drie keer over de kop geslagen en op een hek langs de weg be land. Een der inzittenden, een 25-jarige PTT-ambtenaar uit Lisse, kreeg glassplin ters in het rechteroog en moest onmiddel lijk worden geopereerd. De overigen kre gen onder meer schaafwonden. De auto werd bestuurd door een 23-ja- rige timmerman uit Woubrugge. Hij reed in zuidelijke richting en bij het viaduct nam hij de bocht te scherp met genoem de gevolgen. De bestuurder verklaarde on geveer 70 km per uur te hebben gereden. Hij zei dat hij met de situatie onbekend was en plotseling werd geconfronteerd met de zijns inziens lastige bocht. De auto kreeg zware schade. Ook het hek liep schade op. Maandag hield de vereniging „IJmond" op sportpark Watervliet in Velsen-Noord haar jaarlijks terugkerend internationaal Paas- handbaltoernooi. IJmond heeft door de steeds perfecte organisatie een reputatie opge bouwd; dat bleek niet alleen uit de loftui tingen van vele clubs na afloop van het toer nooi, maar dit werd ook geaccentueerd door de enorme belangstelling. Met uitzondering van de herenploeg van „Bad Homburg" hebben de Duitse gasten geen vooraanstaande rol kunnen spelen. Deze rol was gisteren toebedeeld aan het Eindho- vense Stratum Meteoor, dat bij de heren in de A-en de B-afdeling zegevierde en het De Grote Houtstraat in Haarlem heeft zich weer in lentetooi gestoken. Evenals enkele jaren geleden zijn er grote slingers groen aangebracht van gevel tot gevel, waaraan tientallen bakjes met kleurige narcissen bengelen. Aan de gevels zelf zijn bovendien nog tuiltjes bloemen aangebracht. Deze geslaagde versiering trok literaard gedurende het paasweekeinde talloze belangstellende kijkers waaronder zich bijzonder veel buitenlanders bevonden. „Haarlem is één grote tuin met bloemen", vertelde ons een Amerikaans toerist, „waar je ook kijkt overal zie je tulpen en narcissen, 't Is werkelijk prachtig". En een dergelijke reactie lijkt ons voor het bestuur van de Grote Houtstraat Vereniging alleen maar plezierig. Heemskerkse ADO, dat in de competitie titelkandidate is in de tweede klasse en mo gelijk als promotietegenstandster van het Haarlemse De Blinkert zal fungeren. De belangrijkste resultaten luidden: Dames, A-afdeling: IJmondADO 3-4, HTG (Duitsland)Vriendschap 2-4; ADO Stratum Meteoor 5-0; IJmondHTG 3-3; Stratum MeteoorVriendschap 1-5; ADO— HTG 1-1, Stratum MeteoorIJmond 0-2, VriendschapADO 3-4, HTGStratum Me teoor 5-0 en VriendschapIJmond 0-2. Eindstand: 1. ADO; 2. IJmond; 3 en 4. HTG en Vriendschap en 5. Stratum Meteoor. Heren, A-afdeling: IJmondUnitas 3-6, T.u.S. '77 (Duitsland)Hellas 4-11, Unitas Stratum Meteoor 4-6, IJmondT.u.S. '77 5-4, Stratum MeteoorHellas 4-3, UnitasT.u.S. '77 5-2, Stratum MeteoorIJmond 9-0; Hel lasUnitas 5-1, T.u.S. '77Stratum Meteoor 1-4 en HellasIJmond 11-3. Eindstand: 1. Stratum Meteoor, 2. Hellas, 3. Unitas, 4. IJmond en 5. T.u.S. '77. Heren, B-afdeling: IJmond 2Bad Hom burg 0-7; Bad HomburgStratum Meteoor 3-5; Stratum Meteoor 2Vriendschap 3-4; Stratum Meteoor 2IJmond 2 7-0; HVL Stratum Meteoor 2 2-3; HVLVriendschap 7-0; IJmond 2HVL 3-13; Bad Homburg HVL 6-3; VriendschapBad Homburg 3-5 en VriendschapIJmond 2 4-1. Eindstand: 1. Stratum Meteoor 2. 2. Bad Homburg, 3. en 4. HVL en Vriendschap en 5. IJmond. Niloc-toernooi In Amsterdam nam Rapiditas deel aan het toernooi van hoofdklasser Niloc. In zijn poule eindigde Rapiditas op de tweede plaats; de Haarlemmers versloegen het Haagse Olympia met 8-5 en BHC met 11-10, maar verloren van het Duitse Münden met liefst 9-1. De Blinkert tweede De ploegen van De Blinkert namen zondag deel aan een toernooi van „Tavenu" in Dui- vendrecht. De dames moesten de eer aan Volewijckers laten en werden tweede, even als de Haarlemse heren die door slecht in schieten van strafworpen de eerste plaats aan de organiserende vereniging moesten laten. Advertentie HUUR EEN GOEDE AUTO van het laatste bouwjaar. Volkswagen - Opel - Chevrolet AMSTERDAMSCHE RIJTUIG MIJ. HOUTPLEIN 21 - TELEF. 10338 Het trommelkorps van de speeltuin „Wel tevreden" zoals het zich zaterdag voor het eerst aan het publiek presenteerde. Advertentie met zeer gunstige voorwaarde bij overlijden of invaliditeit. Vraagt vrijblijvend onze uitgebreide prospectus. JAC. HAZEVOET Assurantiën sinds 1903 GAELSTRAAT 13 - TELEFOON 12944 Met het doel te komen tot de oprichting vane en Verbond van Volkstuinvereniging voor Haarlem en omstreken wordt donder dagavond 21 april in het wijkgebouw van de Ned. Hervormde Gemeente aan de Ged. Oude Gracht 104 in Haarlem een verga dering belegd waarvoor zijn uitgenodigd do volkstuindersverenigingen „Zonder Wer ken Niets" en „Wie Zaait Zal Oogsten",in Haarlem-Noord, „Ons Buiten" en „Eigen Tuin" in Haarlem-Oost, „Buiten Twist" in Bloemendaal en „Groenendaal" in Heem stede. Bij deze verenigingen zijn in totaal on geveer 550 volkstuinders aangesloten. Het ligt in de bedoeling dat de onderscheide ne verenigingen hun zelfstandighedi behou den en dat het op te richten verbond als overkoepende organisatie zal fungeren. Ter gelegenheid van de verjaardag van Koningin Juliana houdt de afdeling Haar lem-Noord van het Haarlems comité Ra tionale Feesten op zaterdagmiddag 30 april van halftwee tot vier uur op de Orionweg een straat-teken- en kleurwed- strijd, waarvoor fraaie prijzen beschik baar worden gesteld. Er zijn vier groepen gevormd en wel voor acht tot en met elf jaar, voor twaalf tot en met vijftien jaar, voor zestien tot en met twintig jaar en voor eenentwintig jaar en ouder. De jury bestaat uit mejuffrouw J. Witmer en de heren J. Kraakman en L. Tollenaar. Deel- nemers(sters) kunnen zich aanmelden bij de heren F. H. Pijnakker, Duinoordstraat 36, telefoon 57817 en C. van Cuijlenborg, Zaanenstraat 94, telefoon 55078. Voor de competitie district Noordholland is op dinsdag 19 april in Zaandam vastge steld voor de tweede klasse heren de ont moeting KroosduikersVZV. In het Sport- fondsenbad in Haarlem zijn vastgesteld: heren vierde klasse: DWT 2HPC 3. He ren vijfde klasse: NVA 3NJORD 1. In het Sportfondsenbad in Haarlem zijn op zaterdag 23 april vastgesteld: Dames derde klasse: NVAVZV 2. dames tweede klasse: HPCDWT 3. Heren vijfde klasse: NJORDVZV 3. Heren derde klasse: HPC 2—Neptunus 2. Heren vijfde klasse: Haar lem 3—DWR 3. Advertentie Nieuws in het kort Knapenvereniging. Woensdag wordt in het kerkgebouw van de Geref. Gemeen te aan de Tulpenstraat in Lisse een lan delijke bijeenkomst gehouden van de Kna- penverenigingen der Geref. Gemeenten in Nederland. De samenkomst staat onder lei ding van ds. Hegeman en ds. Rijksen. Ned. Protestantenbond. Op donderdag avond 21 april om acht uur zal de heer A. J. van Leusen, arts te Velsen, onder aus piciën van de Nederlandse Protestanten bond, afdeling Heemstede-Bennebroek, in het gebouw van de NPB, Postlaan te Heemstede, spreken over „De levenstijd perken van een mens". Wijziging spreekuur. De Haarlemse wethouder van Onderwijs en Kunstzaken, de heer D. J. A. Geluk, houdt deze week geen spreekuur. De wethouder van Sociale Zaken en Volksgezondheid, mevrouw mr. E. A. J. ScheltemaConradi houdt deze week haar spreekuur op donderdag 21 april om twee uur 's middags, in plaats van op vrijdag. Advertentie in PAVILJOEN DREEFZICHT DONDERDAG 21 APRIL, 's av. 8.15 u. Gratis entree-bewijzen verkrijgbaar bij: Grote Houtstraat 123 Tel. 22085, 3 Rjncn Maandagavond omstreeks halftwaalf heeft een 30-jarige Haarlemse granietwer ker in een automatiek aan de Grote Hout straat in Haarlem een 21-jarige hovenier een gebroken neusbeen en een hersen schudding geslagen. De granietwerker kwam hiertoe, omdat de hovenier ver velende opmerkingen tegen de vrouw van de granietwerker maakte en hemzelf enkele keren quasi-joviaal op de schouder sloeg. Het echtpaar zat in de automatiek, toen een troep opgeschoten jongelui binnen kwam en met croquetten en slagroom be gonnen te gooien. De eigenaar van de ge legenheid zag zich gedwongen het luikje te sluiten, maar de jongelui maakten het weer open en gooiden eetwaren naar bin nen. Verder gedroegen zij zich hinderlijk tegenover de granietwerker en zijn vrouw. Dit begon de granietwerker te vervelen en hij gaf de ergste lastpost, de hovenier een stop in het gezicht. De jongeman viel op de grond en bleef bewusteloos liggen. Met een gebroken neusbeen en een hersen schudding werd hij naar het Grote Gast huis overgebracht. De granietwerker ging met enkele po litiemannen mee naar het bureau, maar hij mocht een poosje later naar huis gaan. De hovenier verklaarde later dat hij nog niet zeker wist of hij aangifte van mis handeling zal doen. Hij zag blijkbaar wel in dat hij het gebeurde aan zichzelf te wijten had. Advertentie 'n Corset zegt niets 'n „Octerno" zegt alles! OOK VOOR BUSTEHOUDERS HAARLEM: HOUTPLEIN hoek RAAMSINGEL - TEL. 14384 AMSTERDAM v. BAERLESTR. 156 TEL. 712054 Concertgebouw: Vandaag 20 uur: Con cert Rooms-Katholiek Stedelijk gemengd koor. Stadsschouwburg Vandaag 20 uur: To neelgroep Theater met „De kleine vossen". Woensdag 20 uur: Het Amsterdams Ballet. BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag tot en met don derdag 14, 19 en 21.15 uur: „The five pen nies", alle leeftijden. Frans Halstheater: Vandaag 20 uur en woensdag en donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „De gebochelde", 14 jaar. Lido Theater: Vandaag tot en met don derdag 14, 19 en 21.15 uur: „De hel van Birma", 14 jaar. Luxor Theater: Vandaag en woensdag 14 en 20 uur: „De zoon van de sheik", 14 j. Donderdag 14 en 20 uur: „De zevende sluier". Minerva Theater: Vandaag 20.15 uur: „De vierkante rekruut" alle leeftijden. Donderdag 14.30 uur: „Pechvogels", alle leeftijden. Donderdag 20.15 uur: „Anna Karenina", 18 jaar. Rembrandt Theater: Vandaag tot en met donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „En eeuwig zingen de bossen", 14 jaar. Roxy Theater: Vandaag tot en met don derdag 14.30 uur: „Pas opval niet", alle leeftijden. Vandaag tot en met don derdag 19 en 21.15 uur: „Paniek in een wereldstad", 14 jaar. Studio Theater: Vandaag tot en met donderdag 14.15, 19 en 21.15 uur: „Wir Wunderkinder". Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag en woensdag 20 uur: „The nun's story", 14 jaar. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum: Tot 9 mei dagelijks van 1017 uur, zondags van 1317 uur: expositie van werken van hedendaagse grafische kunst. Tot en met 22 mei bijzon dere avondopenstelling met kaarslicht en oude muziek van 20.3022.30 uur. Kunstzaal „De Ark" (Nieuw Heiligland 1 rd.): Tot 23 april dagelijks van 917 u.: Expositie van werk van Jacques Benoit. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 mei dagelijks van 1022 uur: Expo sitie van tekeningen voor het tijdschrift „Zwart-Wit". „Het Huis Van Looy" (Kamperlaan): Tot 25 april dagelijks van 10—12.30 en 13.30 17 uur, zondags 1417 uur: Groepsexpo- sitie van „Kunst Zij Ons Doel". (Verder raadplege men de rubriek Uit gaan in Haarlem" van donderdag 14 april) DINSDAG 19 APRIL Thalia, 20 uur: „Kop op kiezen op elkaar" WOENSDAG 20 APRIL P.T.T. Thalia, 20 uur: „Kop op kiezen op elkaar". Rex, 20 uur: „Ferry to Hongkong". DINSDAG 19 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Inspecteur Hardesty F.B.I.". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: Zij zochten het geluk". WOENSDAG 20 APRIL Kennemer Theater. 19 en 21.15 uur: „Inspecteur Hardesty F.B.I.". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Zij zochten het geluk".

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 7