Bouw nieuw raadhuis blijft aandacht van B. en W. houden Nieuwe h.t.s. komt aan terrein ten noorden van Zijlweg Seminarie Hageveld versloeg de LTS met ruim verschil (9-1) Bouw van 46 woningwetwoningen „Open uitleenbureau" in stadsbibliotheek Gebouw van Lieven de Keyschool is aan Julianalaan geprojecteerd Tien maanden geëist tegen Amerikaan VRIJDAG 22 APRIL 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSGHE COURANT 11 RAAD VAN BLOEMENDAAL In Heemstede J. W. A. Stalpers verlaat gemeentedienst Verkoop in Lisse van kinderzegels gestart Nederlandse inzending op „Gentse Floraliën" UIT STAD EN STREEK Feestprogramma voor Santpoort Bejaarde vrouw aan brandwonden bezweken Vechtpartij aan boord van Panamees schip Kindje niet in deken, maar in voeding gestikt Het Haarlemmermeer elftal Het Haarlems schoolvoetbaltoernooi Hollandse landbouwers te gast in Gelderland Japanse missie in ons land Kantoorbediende brak 70 maal in kelders in Vergif doodde honderden vogels op Schouwen Duiveland Ir. J. Groeneveld de Kater ten grave gedragen Geen Miss Utrecht naar A msterdam Surinaamse delegatie thans volledig De bouw van een nieuw raadhuis (Bloemenheuvel) te Bloemendaal heeft donderdag middag de aandacht gehad van de leden van de gemeenteraad die in hun maande lijkse vergadering bijeen waren. De reden was dat het lid, de heer Bückmann (V.V.D.), enkele maanden geleden vragen had gesteld en B. en W. hebben in een nota een overzicht gegeven van de werkzaamheden in de afgelopen jaren. „Wanneer het nieuwe raadhuis tot stand komt, achtte burgemeester dr. D. H. Peereboom Voller niet het belangrijkste, maar wel dat een nieuw gebouw tot stand komt". Hij herinnerde er aan dat de secretarie al meer dan vijfentwintig jaar in een villa gehuisvest is en dat het noodzakelijk is over een nieuw gebouw te beschikken, waarin onder meer een burger zaal gevestigd is. Bij de besprekingen had de heer Bück mann opgemerkt dat er voorlopig toch geen kans is tot verwezenlijking van de plannen, omdat er geen geld is en er voor lopig geen bouwvergunning verleend zal worden. De kosten zijn inmiddels gestegen tot minstens twee miljoen gulden. Spreker vroeg zich af of het wel verantwoord is thans te proberen het plan te verwezenlij ken. Overigens achtte hij het nodig we gens de onbevredigende toestand op en kele afdelingen van de secretarie verbe teringen aan te brengen. Mr. Vliegen (P. v. d. A.) informeerde of de voorgevel nog steeds belangrijk is om die te behouden. Burgemeester dr. Peereboom Voller merkte op, dat B. en W. het object voor de toekomst zien en dat zij het urgent achten. In andere delen van het land, waar men over meer bouwvakarbeiders beschikt dan in deze streek, worden wel raadhuizen gebouwd. Men houdt de urgentie in de hand door niet naar noodoplossingen te zoeken. Hoe langer men wacht des te duurder wordt de uitvoering, maar daaraan is weinig te doen. Wat de gevel betreft zeide de bur gemeester dat hij afgebroken wordt en op gebouwd in dezelfde geest, echter in an dere verhoudingen. Ten slotte merkte de burgemeester op, dat B. en W. reëel blij ven en mogelijkheden voor de toekomst zien. Wethouder mr. Wildt Meyboom (V.V.D.) verklaarde niet zo optimistisch te zijn als de burgemeester en volgens hem zullen er nog wel tien tot vijftien ja ren verlopen alvorens aan de bouw zal wor den begonnen. Wethouder mr. H i j s z e- 1 e r (Prot. Chr.) zeide dat het moeilijk is in de toekomst te kijken, maar dat het nuttig is aandacht te blijven besteden aan het plan. Christelijke ulo-school Bij het voorstel van B. en W. om een krediet te verlenen voor de bouw van een nieuwe christelijke ulo-school aan de Rij- perweg sprak mr. Vliegen van een lij densweg. Het gemeentebestuur treft geen verwijt, echter wel de instanties die goed keuring moeten verlenen. Het aantal leer lingen op de christelijke mulo breidt zich steeds uit; zij wordt uitmuntend geleid, maar het schoolbestuur wordt minder prettig behandeld doordat er niet gebouwd mag worden. De burgemeester sloot zich hierbij aan, waarna het voorstel aanvaard werd. De vergadering keurde rekeningen goed van de Stichting Landgoed Elswout en het Openluchttheater, waarbij dank en hulde werd gebracht aan de besturen der instel lingen voor hun arbeid. Besloten werd tot uitbreiding van het duinmeer in het Wethouder Van Geluk- park, waarna ir. T i r i o n (V.V.D.) de ini tiatiefnemer, de oud-wethouder de heer A. van Geluk, hulde bracht voor zijn werk. De raad besloot een garantie te verle nen met betrekking tot een te verstrekken geldlening ten behoeve van de aanleg van een tennisbaan op een terrein bij de P. J. B. Ruys de Perezlaan. Bij de rondvraag vroeg mevrouw Polak (Arbeid) om aan gesteunden ter gelegenheid van de bevrij- In opdracht van de gemeente Heemstede heeft architect J. Stapensea uit Haarlem een plan ontworpen voor de bouw van 46 woningwetwoningen op een terrein tus sen de Rivierenbuurt en de Leidsevaart. Het plan omvat de bouw van vijftien hui zen met vier slaapkamers en 31 woningen met drie slaapkamers. De stichtingskos- ten worden geraamd op 938.697,-, waar- van 127.608,- voor de grondkosten. De huurprijs is voorlopig bepaald op gemid deld 16,80 per week. Bij de woningen ko men gemeenschappelijke voortuinen. In de onderhoudskosten zal door de huurders een bijdrage van 0,60 per week moeten worden bijgedragen. B. en W. van Heemstede hebben de raad voorgesteld tot bouw van de wonin gen te besluiten. B. en W. van Haarlem verzoeken de ge meenteraad om voor het inrichten van een gedeelte van het boekenmagazijn van de stadsbibliotheek aan het Prinsenhof tot „open uitleenbureau" en het treffen van enige andere voorzieningen een kre diet beschikbaar te stellen van in totaal f 17.000,- De „open uitlening" is een systeem waarbij de lezers zich vrij tussen de boe kenkasten kunnen bewegen om zelf hun keuze te bepalen, een vorm van zelfbedie ning dus met op de achtergrond de biblio theekassistent als adviseur. Dezer dagen heeft de heer J. W. A. Stal pers, hoofdadministrateur, hoofd der af deling algemene zaken ter gemeentesecre tarie van Haarlem en plaatsvervangend ge meentesecretaris van Haarlem de vijfen zestigjarige leeftijd bereikt. Als gevolg hiervan zal de heer Stalpers per 1 oktober de gemeentedienst verlaten. Deze week is in het postkantoor in Lisse de verkoop van kinderzegels begonnen waarvoor een aparte stand is ingericht. De verkoop van deze zegels door de school jeugd bracht vorig jaar f 5.789 op. dingsdag een extra-uitkering te verlenen. Wethouder mr. Wildt Meyboom ant woordde deze gedachte ook te hebben en zal het punt in de volgende vergadering van B. en W. aan de orde stellen. Een brief van de heer D. J. Nout, waar in hij een suggestie doet tot aanleg van een voetpad langs de Duinlustweg werd in handen van B. en W. gesteld voor het uitbrengen van een pre-advies. De Nederlandse bloemen- en planten- kwekerijen zijn dit jaar op de zaterdag door koning Boudewijn officieel te openen Gentse Floraliën met honderden variëtei ten bloemen en planten ter waarde van vele miljoenen guldens vertegenwoordigd. Een vijftigtal Nederlandse deskundigen heeft de afgelopen dagen koortsachtig ge werkt aan het inrichten van de twaalf col lectieve en individuele inzendingen op de ze vijfjaarlijkse internationale blocmen- cn plantenshow in Gent. Na België is de Nederlandse inzending de grootste met een oppervlakte van ruim 1500 vierkante meter in het gigantische Floralienpaleis, waarvan 24.000 vierkan te meter in een sprookjesachtige bloemen tuin, compleet met een zeven meter hoge waterval en anderhalve kilometer lange wandelpaden zijn herschapen. Een bijzon dere plaats in de Nederlandse bijdrage is ingeruimd voor de Boskoopse plantenkwe- kerijen, maar ook de tulpen, rozen, hya cinten en vele andere bloemen hebben er een ruime plaats in gekregen. Bijzondere aandacht is ook besteed aan de in Neder land gekweekte orchideeën, waarvan al leen al voor een waarde van 5.000 gulden aanwezig is. Nieuws in het kort Zakbybelbond. Onder auspiciën van de Stichting tot Verkondiging van het Evangelie en verspreiding van christelijke lectuur zal de heer E. Andriessen, reizend secretaris van de Zakbijbelbnd. op don derdag 28 april, 's avonds om acht uur in de Zuiderkapel in Haarlem spreken over het onderwerp ..Overvloedige oogst". Tevens zal een film over het werk van de Zakbijbelbond, die onlangs in Afrika is opgenomen, worden vertoond. Subsidie voor feest. B. en W. van Haarlem stellen de raad voor om ten be hoeve van de viering van het veertigjarig jubileum van de Politie Sport Vereniging Haarlem een bedrag van 500,ter be schikking te stellen. Volkstelling. B. en W. van Haarlem stellen de gemeenteraad voor om ten be hoeve van de algemene volkstelling een krediet beschikbaar te stellen van 54.000. Dit bedrag wordt vrijwel geheel door een rijksuitkering gedekt. Propaganda-uitvoering. Op maandag 25 april des avonds om acht uur wordt in de gemeentelijke concertzaal te Haarlem de jaarlijkse propaganda-uitvoering van het „Oosterkwartier" gehouden, waaraan alle onderafdelingen meewerken. Christenvrouwen. De afdeling Zand- voort van de Nederlandse Christenvrou wenbond houdt vrijdagavond 29 april een bijeenkomst in het jeugdhuis van de Her vormde kerk. Een vertegenwoordiger van de Christelijke Bond van patroons in het meubileringsbedrijf spreekt over „Vorm en sfeer in huis". Piano. B. en W. van Heemstede heb ben de raad voorgesteld aan de oudercom missie van de kleuterschool aan de Laan van Insulinde een renteloos voorschot van 330 te verstrekken voor de aankoop van een piano. Geen bal. Het volksdansbal dat op 2 mei in Zandvoort gehouden zou worden, is uitgesteld tot een dag in september die nog nader bekend zal worden gemaakt. De Vereniging tot het houden van na tionale dagen te Santpoort-Zuid en Bloe- mendaal-Noord heeft het volgende pro gramma voor Koninginne- en Bevrijdings dag samengesteld. Om kwart voor negen wordt op de dertigste april een kinderop tocht voor alle kinderen gehouden, gevolgd door een filmvoorstelling voor kleuters tot zes jaar in gebouw „De Toorts" aan de Duinweg in Santpoort om tien uur. Voor de' kinderen van 6 tot en met 14 jaar wor den aan de Van Dalenlaan behendigheids wedstrijden voor fietsen gehouden. Des avonds om half negen wordt op het plein van de Brederodeschool een kampvuur ge houden, waaraan meewerken miss Marja, het slangenmeisje, „The Red Stars" met cowboysongs en het A.B.C.-trio met amu sementsmuziek. Op de viei'de mei wordt 's avonds om kwart voor zeven een krans gelegd bij de Bevrijdingsbank op de hoek van de Duin weg en de Willem de Zwijgerlaan. Deze kranslegging gaat vooraf aan de stille gang naar de dodenherdenkingsplaats op Westerveld. Op Bevrijdingsdag begint het program ma met een aubade en een bevrijdings- manifestatie in het Burgemeester Rijkens- park, 's morgens om half tien. Om twee uur is er op het plein bij de Brederode school een jeugdvoorstelling met mede werking van Haak van Overloop, spreken de pop en goochelen en Tony Salvé, imi tator en quiz-leider. Om vijf uur is er op het plein bij de Brederodeschool gelegen heid een televisieuitzending van het natio naal programma te volgen. Des avonds viert „d'Oprechte Amateur" in Santpoort de bevrijding met een amusementspro gramma. In de pauze zijn er judodemon straties door de judovereniging „Dschen Dui". Ook deze voorstelling heeft plaats op het plein bij de Brederodeschool. De tachtig jaar oude mevrouw Wolf uit Heerlen is, toen zij gisteren het gaststel in haar keuken wilde aansteken, in brand geraakt doordat de slang van de gaskraan losging. Er ontstond een steekvlam, die de kleren van de bejaarde vrouw in brand stak. Op haar hulpgeroep snelde haar 81- jarige echtgenoot toe. Hij slaagde er in de vlammen in de kleren te doven. De vrouw had toen echter reeds zo ernstige brand wonden opgelopen, dat zij later op de dag in een ziekenhuis overleed. Aan boord van het in de buitenhaven van Hoogovens te IJmuiden liggende Pana mese vrachtschip heeft donderdagavond een hevige vechtpartij plaatsgehad. Be sloten werd de politie erbij te halen. De kapitein van het schip liet een 29-jarige Fin in hechtenis nemen. Hij wilde hem niet meer aan boord houden. In ons blad van gisteren meldden wij dat de viereneenhalf maanden oude baby van de familie Krap aan de Velserduinweg in IJmuiden in zijn bedje is gestikt. Het kind één van een tweeling had om zeven uur voeding gehad. Het kindje lag op zijn rug en moet volgens de verklaringen van deskundigen voeding terug hebben gekre gen in de mond terwijl het sliep. Het kind is doordat een prop voeding in de mond bleef gestikt. Toen de ouders om ongeveer half twaalf weer op de kamer van de twee ling kwam om weer te voeden, werd het kind dood in zijn bedje aangetroffen. Naar wij vernemen hebben B. en W. van Haarlem in principe besloten het nieuwe gebouw van de hogere technische school te situeren in het uitbreidingsplan omge ving Zijlweg, op het terrein dat begrensd wordt door de Zijlweg, westelijke rand weg. spoorlijn Haarlem-Overveen en Ma rinehospitaal. Dit terrein is in het uitbrei dingsplan gereserveerd voor scholenbouw. Aanvankelijk was het bestemd voor de bouw van de nieuwe Lieven de Keyschool. De nieuwe h.t.s. zou komen op het zoge naamde „kermisterrein" aan de Juliana laan. De architecten, die de nieuwe h.t.s. ont werpen, de heren Brakel en Buma uit Haarlem, waren echter na een studie van enkele maanden tot de conclusie gekomen, dat de plaats aan de Julianalaan onvol doende ruimte bood voor een volumineus gebouw met een inhoud van ongeveer 30.000 kubieke meter. Zij hebben het be stuur van de Vereniging voor Nijverheids onderwijs gevraagd er bij B. en W. op aan te dringen een andere, meer geschikte plaats voor de nieuwe h.t.s. aan te wijzen. Het bestuur van de vereniging heeft bij B. en W. een gewillig oor gevonden voor hun verlangens. Het college heeft na ampel beraad in principe besloten een ruil aan te bevelen tussen de geprojecteerde ter reinen van h.t.s. en Lieven de Keyschool. Het gevolg hiervan is, dat de h.t.s. achter de Zijlweg komt en de school voor indi vidueel lager technisch onderwijs in de toekomst aan de Julianalaan zal verrijzen. Op het ETO-terrein te Hoofddorp speelt zaterdagmiddag 5 uur het Haarlemmer meerelftal, dat in Caterham (Engeland) zal moeten spelen, een oefenwedstrijd tegen een ETO/ Hoofddorp Boys-combinatie. Het Haarlemmermeerelftal is als volgt samen gesteld: Doel: A. C. Blommesteyn (NAS). Achter: C. Koolbergen (Hfd. Boys), Th. Bakker (St. Pancras). Midden: H. v. d. Starre (ETO), A. Berk hout (Kagia), C. v. Katwijk (Halfweg). Voor: H. Tuyk (Lijnden), S. C. van Eg- mond (DSOV), P. J. Vastenhout (DIOS), P. Gouweleeuw (St. Pancras), S. Oldenburg (ETO). In tegenstelling tot andere jaren waren er donderdag in het Ha'arlems schoolvoet- baltoernooi in de derde ronde nog grote uitslagen te noteren. Twee elftallen zagen nog kans dertien doelpunten te scoren, terwijl er bovendien nog een 10-1 uitslag bij was. Dit alles gebeurde in afdeling E. In afdeling A werden vier wedstrijden ge speeld en hier viel de grote 9-1 zege op die het seminarie Hageveld behaalde op de LTS I. In deze afdeling speelden Lou- rens Costerlyceum I en Triniteitslyceum I gelijk (0-0). Na de strafschoppen kwam de eerstgenoemde school als winnar uit de strijd. De jongens va'n het Lourens Coster lyceum zullen overigens evenals vorig jaar hoge ogen gooien naar het kampioenschap. Zaterdagmorgen wordt in deze afdeling de volgende ronde gespeeld. Om kwart over negen ontmoet hel Lourens Costerlyceum het Lorentzlyceum en om half elf speelt het seminarie Hageveld tegen de Rijks kweekschool (op het Haarlem-terrein. In de reeksen uitslagen zijn tenslotte enkele foutjes geslopen die wij gaarne herstellen: BeatrixschoolMarnixschool 8-1; BeatrixschoolVan Zeggelenschool I 1-0; Juliana van StolbergschoolDr. Ba- ruchschool 7-0. De uitslagen luiden: Afd. E: verliezersronde: Dr. Alfons AriënschoolSt. Bavoschool Eemstraat II 6-0, St. BonaventuraschoolSt. Aloysius- school Overveen 0-1, Mr. J. Thielschool Rijksleerschool 2-2 (Thielschool wint), Charl. de BourbonschoolAlb. Schweitzer- school 1-1 (Schweitzerschool wint), Prin- senschool—Prinses Margrietschool 1-13, Aeneas MackayschoolJ. P. Coenschool 10-1, Frans Halsschool—Floraschool 13-0, Chr. HuygensschoolLinnaeusschool 1-3. Afd. (winnaarsronde): St. Bernardus- schoolSt. Petrus Caniusschool 1-2, Pius X schoolJacobaschool, H'stede, 1-5, Bea trixschoolVan Zeggelenschool II 1-5, VondelschoolDr. Kuyperschool 0-3, Kon. WilhelminaschoolJulianaschool (O'veen) 2-5, P. H. v. d. LeyschoolDreefschool H'stede, 3-0, VoorwegschoolNassauschool 2-2 (Voorwegschool wint), Prof. Kohn- stammschoolNic. Beetsschool 2-4. Afd. C: Triniteitslyceum IIR.K. St. Jozef ULO II 3-0, RK. LTS III—R.K. LTS II 0-5, Mendelcollege IIR.K. Centrale VGLO 3-1, Prinses Ireneschool IKlaas de Vriesschool II 0-5, Hildebrandschool II A. H. Gerhardschool II 1-0, LTS IIHar- tenlustschool I 3-2, Lorentzlyceum III Lourens Costerlyceum III 0-3, Mr. A. BruchschoolKetelaarschool II 2-3. Afd. B: Hildebrandschool ILorentz lyceum II 2-0, Louise de Colignyschool I A. H. Gerhardschool I 0-1, Wim Gerten- bachschool ILourens Costerlyceum II 2-0, Chr. MULO Bl'daalKlaas de Vriesschool I 1-4. Afd. A II: Lourens Costerlyceum I Triniteitslyceum I 0-0 (Costerlyceum wint), Lorentzlceum IDa Costa Kweekschool 4-1, Seminarie HageveldLTS I 9-1, Rijks kweekschoolMarnix v. St. Aldegonde Lyceum 12-1. Het voor de h.t.s. uitgekozen terrein biedt de architecten meer gelegenheid tot een vrije conceptie dan dat nabij de Julia nalaan. In de eerste plaats omdat er meer ruimte is en verder omdat een markant gebouw daar stedebouwkundig gezien bij zonder tot zijn recht kan komen, vooral ook omdat in de naaste omgeving ervan een ander groot gebouw het hoofdkan toor van de Provinciale Waterstaat zal komen te staan. Een ander punt dat bij de plaatsbepaling van de nieuwe h.t.s. naar voren kwam is het probleem van het vervoer. Aanvankelijk wilde men de h.t.s. in de omgeving van het bestaande gebouw situëren, omdat daardoor de verbindingen, vooral per spoor gunstig zouden zijn. On derzoekingen hebben echter aangetoond dat slechts een klein percentage van de zeshonderd leerlingen per trein aankomen. Verreweg het grootste gedeelte komt per eigen vervoermiddel. Deze omstandigheid heeft mede de doorslag gegeven bij de plaatsbepaling van het nieuwe gebouw. „Een manifestatie van dankbaarheid je gens de boeren in Zuid-Holland die hun Gelderse collega's de ernstigste gevolgen van de droogteperiode van 1959 hielpen overwinnen," aldus noemde de commissa ris van de Koningin in de provincie Gel derland mr. H. V/. Bloemers de uitnodi ging van de Gelderse landbouworganisa ties aan alle vertegenwoordigers van de landbouworganisaties in Noord- en Zuid- Holland om een bezoek aan Gelderland te brengen. De commissaris sprak deze woorden tij dens een ontvangst die woensdagmorgen plaats had in het provinciehuis te Arn hem, waar de vertegenwoordigers van de landbouworganisaties uit beide provin cies en de provinciale voedselcommissa- rissen bijeen waren gekomen, als uitgangs punt van een excursie. Deze excursie leid de door de voormalige droogteschadege- bieden in de Achterhoek en naar een aan tal fraaie punten in het Gelderse natuur schoon gebied. Na de excursie werd ge zamenlijk een diner gebruikt. De waarde ring van verschillende zijden kwam ver der tot uiting in de vele goede woorden, die aan dit diner, als sluitstuk van een welbestede dag werden gesproken en in een bescheiden geschenk, dat de gasten uit Zuid-Holland door de Gelderse land bouworganisaties als herinnei'ing werd aangeboden. Als onderdeel van een studiereis door Amerika en Europa is gisteravond een groep van 14 Japanse deskundigen op het gebied van geleide projectielen in Neder land aangekomen. Daarvóór was de Ja panse missie, die geleid wordt door de heer Yoshinaga Seki, president van de Mitsu- bishi-fabriek van elektrische apparaten, in Engeland. De missie heeft voorts een be zoek aan Duitsland, Frankrijk, Zwitser land en Italië op het programma. In Nederland heeft het Japanse gezel schap een bezoek gebracht aan de Fokker fabrieken, waar kennis werd genomen van de produktie van de „Friendship". Vrijdag worden het Nationaal Luchtvaartlabora torium en de Noordoostpolder bezocht. Voorts zijn besprekingen gevoerd met ver tegenwoordigers van de Nederlandse mi nisteries van Defensie en Economische Zaken. De Rotterdamse politie heeft de 31-ja- rige kantoorbediende T. B. gearresteerd, die heeft bekend meer dan zeventig kel derdiefstallen te hebben gepleegd. Hij had heel wat flessen sterkedrank buitge maakt, maar ook interesseerde hij zich voor antieke en artistieke zaken en ver der voor radio's, bandrecorders, kleding e.d. De drank verkocht hij meestal aan vreemde zeelui. De kantoorbediende is te gen de lamp gelopen toen hij een van diefstal afkomstige antieke Duitse pijp bij een antiquair te koop aanbood. B., die keurig gekleed met een tas on der de arm de flatgebouwen, waar hij zijn slag heeft geslagen, binnenstapte, was in het bezit van een grote bos valse sleutels. Oplichter betaalde gekochte ring niet, maar beleende hem De officier van Justitie bij de rechtbank te Amsterdam heeft tegen de 33-jarige Amerikaan G. E. M. uit Washington, in wiens pas als beroep radiojournalist stond, wegens oplichting tien maanden gevangenisstraf met aftrek geëist. In no vember van het vorig jaar had de Ameri kaan bij een juwelier op de Heïligeweg te Amsterdam voor 1.262 gld een witgouden ring met briljanten gekocht, die, naar hij zei, bestemd was voor een K.L.M.-stewar dess. Verdachte had de winkelier zijn vi sitekaartje gegeven waarop stond „com mercial representative United States broadcasting ass. Chicago". Hij had voorts verteld dat hij een tegoed had bij de First National Bank of New York, waarop binnen een week op 5 decem ber voldoende saldo zou staan voor een cheque van 332 dollar. De Amerikaan gaf een cheque op deze bank af. Bij een bank van lening in de hoofdstad vond de politie de ring terug. Achteraf bleek, dat de broadcasting ass. niet bestaat, evenmin als de bank. Ver dachte vertelde dat hij de visitekaartjes zelf had laten drukken. Hij had een mon delinge overeenkomst gesloten met een zekere mr. Linch in Washington, die een radio-onderneming had opgericht waar voor verdachte aldus zijn verhaal zou gaan werken. Een bank in de hoofd stad aan wie de juwelier de cheque ter verzilvering aanbood stuurde hem op naai de haar bekende First National City Bank of New York en kreeg de mededeling terug, dat verdachte daar geen rekening had en ook niet bekend was. Verdachte had voorts nog onbetaalde rekeningen bij drie hotels in Amsterdam achtergelaten voor totaal bijna 1.000 gld. De Amerikaan ontkende de oplichting en verklaarde in de mening te hebben ver keerd dat hij door mr. Linch was aange steld en deze voor hem geld bij de bank zou storten. De raadsman achtte het mogelijk, ge zien het feit dat er duizenden radio-on dernemingen in Amerika bestaan, dat de verklaring van verdachte juist is. Deze zegt, aldus de raadsman, dat de onderne ming van mr. Linch over de kop is ge gaan en Linch nu verdachte in Nederland in zijn hemd laat staan. Pleiter conclu- derde tot vrijspraak zowel ten aanzien van de oplichting als de subsidiair ten las te gelegde flessentrekkerij. Zo de recht bank de Amerikaan toch schuldig bevond verzocht hij er rekening mee te houden dat deze nog niet eerder is veroordeeld. Uitspraak 3 mei. Met de bedoeling schadelijke duiven te doden hebben vele landbouwers op Schou- wen-Duiveland gebruik gemaakt van een zwaar vergif. Het gevolg echter is geweest dat ook een groot aantal nuttige vogels is gestorven. Daaronder waren vijf bui zerds, zes kuikendieven, (Beide natuurlij ke bestrijders van de duiven) en verder bergeenden, reigers, enkele grutto's en honderden vinken en mezen, die in de westhoek van Schouwen nauwkeurig gere gistreerd werden. In haar jaarvergadering heeft de Vogel wacht „Schouwen Duiveland" dit voorval besproken. Vastgesteld werd dat het uiterst moeilijk is de duiven effectief te bestrijden. Er is over deze zaak contact opgenomen met de Ned. Jagersvereniging, de Plantenziektekundige Dienst, Staats bosbeheer en de Regionale Landbouw- maatschappijen. Gistermiddag is op de begraafplaats Nieuw Eykenduinen te Den Haag het stof felijk overschot van ir. J. Groeneveld de Kater, oud-president-directeur van de Ned. Aannemingmij en o.a. ontwerper van de Rotterdamse Maastunnel, ter aarde be steld. In de aula werd het woord gevoerd door de heer A. Vlielander uit Numans- dorp, die memoreerde hoe de families Groeneveld de Kater en Vlielander vroe ger een intieme vriendschap onderhielden. Als student kwam de overledene dan ook vaak ten huize van de familie Vlielander logeren en ook later toen hij carrière maakte onderhield men nauw contact. De heer Vlielander bracht nog enkele gebeur tenissen uit hun leven in herinnering. Ver volgens werd gesproken door de heer H. J. Grevers, een oud vriend van de over ledene. Hij bracht de warme menselijkheid en vriendschap van de overledene in herin nering en memoreerde hoe deze graag en vaak sprak over zijn werk dat hem zo na aan het hart lag en waarin hij zovele suc cessen bereikte. Hierna dankte een broer van de overle dene, de heer B. Groeneveld de Kater, voor de belangstelling, waarna de kist, be dekt met een schat van bloemen, ten gra ve werd gedragen. In de aula had de or ganist een aria van Joh. Sebastian Bach en een aria uit Samson van Handel ten gehore gebracht. Er zal geen „miss"-verkiezing komen in Utrecht, omdat men hier het onderdeel show-in-badpak niet lust. Zalenverhuur- ders zeggen: „Wij hebben een reputatie op te houden en lenen onze zaal niet voor zo'n deels ontblote verkiezing, want daar zou den wij miss-elijk van worden". Dit is de uitkomst, waarmee de organi sator van de provinciale miss-verkiezin- gen (voorronden van de landelijke uitverkiezing van miss Holland) mee in zijn maag zit. De heer Van Meeuwen, die al enige jaren de grote man is in deze show-business, liet door zijn boekhouder meedelen, dat volgens hem de show in Utrecht, gepland op 2 mei, niet kan door gaan. omdat de zaalhouder „ziek" is. Er was sprake van, dat men voor Utrecht het badpakken-onderdeel zou laten vallen, maar dat is afgeketst door de organisa toren van de landelijke miss-verkiezingen in Amsterdam. Dan maar geen miss- Utrecht. in de landelijke finale, is de eind conclusie. Raad voor de Kunst. Gerekend van 15 februari 1960 is aan W. J. H. B. Sand- berg te Amsterdam op zijn verzoek eervol ontslag verleend als lid van de Raad voor de Kunst, met dankbetuiging voor de door hem in deze functie bewezen diensten. Mr. S. D. Emanuels, minister-president van Suriname, is vanochtend samen met minister dr. J. J. Sedney van Financiën, minister dr. ir. F. Essed van Opbouw, als mede een viertal statenleden uit Londen op Schiphol aangekomen, waar hij werd begroet door premier De Quay en mr. J. van Aartsen, minister van Volkshuisves ting en Bouwnijverheid. De Surinaame delegatie, die in Den Haag over een herziening van het tienjarenplan komt spreken, is thans voltallig. De staten leden Pengel en Lachmon, die dinsdag reeds in ons land aan zijn gekomen, voeg den zich vanochtend op het vliegveld bij de overige leden der delegatie. Hillegom BURGERLIJKE STAND HILLEGOM. GEBOREN: Hermanus Wilhelmus Cor nells, z. v. W. P. A. van der Gèest en C. H. Rotteveel; Gerrigje, d. v. L. de Heer en S. Paauwe; Erna Georgina, d. v. N. Hey en A. M. Verhoog; René, z. v. G. van der Velden en I. M. de Vilder; Johannes Nico- laas Walthe, z. v. N. J. C. de Groot en G. J. Jansen; Joanna Catharina Maria, d. v. N. A. Koopman en P. M. T. v. Mil; Yvonne, d. v. J. van den Bosch en M. Oudshoorn. ONDERTROUWD: W. F. Sernee en E. P. de Rooij. GETROUWD: K. Mahler en A. B. Dene kamp; T. Visser en W. J. Uitendaal; A. P. de Ridder en W. M. G. Langeveld; W. A. J. van der Pleg en W. G. M. van Eijk; F. M. de Vries en W. A. van Bakel; J. W. van Dijk en C. A. P. Berbee. Zandvoort GECOMBINEERD CONCERT IN ZANDVOORT Het Zandvoorts Mannenkoor zal tezamen met het gemengd koor „Polyhymnia" uit Haarlem onder leiding van directeur Henk Arisz een concert geven in de muziekzaal van het Gemeenschapshuis aan het School plein. Het mannenkoor zal werken zingen van Palestrina, Peter Cornelius, Math. Neumann, Fr. Schubert en C. M. von We ber, Polyhymnia komt met composities van Mozart, Joh. Seb. Bach, Brahms, Blumner en het Kyrie en Gloria uit de Mis in Es dur van Fr. Schubert. Deze uitvoering heeft plaats a.s. maandag 25 april. BURGERLIJKE STAND VAN ZANDVOORT GEBOREN: Marja, d. van J. Driehuizen en M. Keur; Johanna Wilma, d. van D. M. Kreuger en J. Kunkeler; Johannes, z. van J. Vissers en A. Verkuijl. GEBOREN buiten de gemeente: Reinder, z. van R. v. d. Werff en G. C. van Norde. ONDERTROUWD: Jac. Joh. Gieske en H. C. Chr. Rooijers. GETROUWD: P. H. Kuhl en S. ter Wol beek; W. A. König en N. Paap; A. A. W. de Vries en M. O. Triebels. OVERLEDEN: S. J. C. Stoekenbroek, 78 j., geh. gew. met G. A. W. Klinkert (wo nende te Amsterdam); J. van Honschooten, 93 j., geh. gew. met H. Adrichem; M. J. Wijsmuller, 73 j., geh. gew. met J. L. Mul ler; Chr. Cath. Maas, 65 j., geh. met H. B. Haagsma; Gr. Buzink, 87 j., geh. gew. met J. H. W. ten Bokkel Huinink (wonende te Haarlem). Haarle mmerm eer BURGERLIJKE STAND VAN HAARLEMMERMEER GEBOREN: Lucas Hendricus Evert, z. van T. H. Mols en L. A. G. J. Ebbeling; Johanna Margaretha, d. van M. van der Blij en T. Jansen; Antonia Helena, d. van R. T. Winter en M. Koopman; Galtjo Hans, z. van J. G. Kofoed en H. Groenveld; Anto- nius Gerardus Maria, z. van C. V. Pijpers en P. Calvelage; Clara Charlotte Johanna Gezina, d. van M. C. Blok en J. G. van de Poppe; Edwin, z. van A. L. Kuik en J. S. Peiger; Alexandra Elisabeth, d. van G. W. Haverman en G. Jansen; Monica Liduina Maria, d. van H. C. W. Selij en A. A. J. Th. Tunissen; Johanna Alberta, d. van J. A. Tabak en J. A. de Haas; Meriam Astrid, d. van M. v. d. Polder en M. Zegstroo; Cornelis Jacobus, z. van Bouterse en H. v. Rijswijk; Jacob Johannes, z. van J. v. d. Maarl en J. Kort; Arie Cornelis, z. van J. H. Imanse en H. Asch; Cornelia Johanna Maria, d. van C. H. L. Langelaan en J. G. v. Rijn; Maarten Cornelis Pieter, z. van P. A. Hobo en B. Prins; Marjolein, d. van A. J. Houtzager en L. Groeneweg; Theo doras Johannes Leonard Maria, z. van J. J. van Zoen en M. W. Smit; René, z. van S. de Regt en P. Cuvelier; Petrus Hubertus Hermanus Maria, z. van P. F. M. Verhagen en C. J. H. van der Geer; Arieta, d. van A. v. d. Snel en G. H. Dijkslag; Ingrid Ot- tilie, d. van H. A. Weiman en C. H. van de Sande. ONDERTROUWD: J. Langerhorst en L. L. Campello; H. Buis en R. de Bloois; K. D. Middelkoop en H. Kilwinger. GETROUWD: H. J. Blikslager en J. E. Wagenmakers; C. F. Maas en C. van Wijk; J. B. A. Willemse en M. H. Nijssen; W. Reinhart en M. Bakker; P. Rijnsburger en A. Bos; A. J. van Leeuwen en M. H. van Hensbergen; N. F. Fernhout en P. G. de Moei. VEEMARKT LEIDEN. Leiden, 22 april: Er zijn aangevoerd op de veemarkt Leiden 8 stieren, 140 melk koeien, 320 vette koeien, 328 varekoeien, 47 pinken, 62 vette kalveren, 334 nuchtere kalveren, 60 'ette schapen, 300 fokscha pen. 323 vette lammeren, 380 zuig- en weidelammeren, 54 zeugen, 320 schrammen, 33 biggen, 24 geiten, totaal 3.633. Notering: melkkoeien 800—1150,—; vette koeien (schoon gewicht) 2.80—3.30; vare koeien 550—950,—; pinken 300—525,—; vette kalveren (levend gewicht) 2.30—2.80; nuchtere kalveren (levend gewicht per kg) 1.201.50; nuchtere kalveren (levend ge wicht per stuk) 35—60; vette schapen 80— 110,—; fokschapen en een lam 110—140,—; fokschapen met twee lammeren 140—180; vette lammeren 85—130,—; drachtige zeu gen 250325,schrammen 7090, en biggen 384246. De handel voor melkkoeien en vare koeien matig; vette koeien willig; pinken kalm; vette kalveren vlot; nuchtere kal veren slepend; vette schapen en vette lammeren redelijk; fokschapen redelijk; zeugen, schrammen en biggen rustig. Grote aanvoeren en veel bezoek. Kaasmarkt Er zijn aangevoerd op de kaasmarkt in Leiden 8 partijen Goudse kaas. Notering Goude 1ste kwaliteit 1.902.de handel was kalm.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 11