r Rook die lekkere halfzware shag uit de bekende handige doos WERELDNIEUWS Onenigheid in Zuidafrikaanse regering over rassenbeleid MAÏZENA DURYEA Oberlander wil het onderste uit de kan hebben Van dag tot dag Humor verboden Duidelijke tegenspraak in uitingen van ministers Sauer en Louw f^Pr raatótoel ENGEL frtikejn- 3 Steekpartij aan boord van Britse „Filleigh" CAPTAIN GRANT is ook verkrijgbaar in Virginia, american en zware shag Opstand in Venezuela was van korte duur Oostduits proces tegen professor Oberlander UNESCO-empIoyé in Laos doodgestoken Op de TENNIS-RACKETS Sporthuis S C H O L T E Rehabilitatie na een parlementair onderzoek Wrak van eenmans- duikboot geborgen VRIJDAG 2 2 APRIL 1960 Wij kunnen in de ophefmakende aange legenheid van „De Baldakijn" de kwestie van een reserve-officier, die zich in een ingezonden stuk ironisch uitliet over een erecomilé van hoge militairen, dat de Koningin een baldakijn wil aan bieden geen partij kiezen, omdat wij de gevoeligheden van de militaire stand niet kunnen bevroeden doch wel willen eerbiedigen. Het is namelijk best mogelijk, dat de reserve-officier de code van de militaire waardigheid heeft overtreden en dan heeft de staatssecretaris van defensie moeilijk iets anders kunnen doen dan hem aan te raden, ontslag te nemen. Het pijnlijke voor het militaire erecomité zit bovendien nog in het feit, dat de Koningin in het geding is. Men kan als #burger sceptisch staan tegenover de dodelijke ernst, waar mee hoge officieren rondom een tafel gaan zitten en praten over een aan vier stok ken omhooggehouden hemel, die het staatshoofd zal moeten beschermen tegen kwalijke weersomstandigheden bij para des, doch er leven nu eenmaal in de mi litaire stand sentimenten en dogma's, die de burger volkomen vreemd blijven. Dat geeft de burger geen recht, ermee te spot ten. Er is echter een zinsnede in de lezing, die van officiële zijde over dit geval ge geven werd, waaruit diezelfde burger méér scepticisme kan puren dan het hele geval aanvankelijk leek op te leveren. Dat is de zin: „....de inhoud maar meer nog de ironische toon niet strookte met de stand van officier." De inhoud van de aanmerking, die de reserve-officier maakte op het erecomité, was dus minder belangrijk dan de toon ervan. De toon was ironisch. En ironie is iets, wat een beroepsmilitair van de gedegen stempel niet hebbep kan. Men mag hem misschien critiseren, laken, ver wijten doen doch dat alles moet dan geschieden op de ernstige, vlakke, droge toon van de heilige ernst. Zodra er iets doorblinkt van humor en humor in critiserende zin is ironie komt de waardigheid in het geding en dan is het van dik hout planken gezaagd. Waarom is de militair zo overgevoelig voor humor? Het moet psychologisch ver klaarbaar zijn, doch wij vrezen dat die verklaring niet vleiend zal uitvallen voor de militaire geest. Want de verklaring zou kunnen luiden, dat tal van militaire bezigheden in vredestijd het stempel van belachelijkheid dragen, omdat zij omge ven worden door een waas van belang rijkheid en overdreven omhaal. Als de mi litair gezond en vrolijk zou kunnen lachen met de dingen die ronduit belachelijk zijn, zou hij beter zijn opgewassen tegen burgerlijke ironie. En het is waarschijnlijk meer een bur ger dan een militair geweest, die heeft moeten lachen en daaraan in een iro nisch geschrift uiting gaf. Als straf zal hij nu helemaal burger moeten worden. Maar zou hij het lachen nu hebben ver leerd? Advertentie "Wij vrouwen zijn nu veel beter af!" „Kind, wat een toestand was dat vroeger! Die omslachtige methode! Die ellendige dagen! Vergelijk dat eens met onze moderne o.b.-hygiëne, de Onmerkbare Bescherming, Miljoenen vrouwen doen nu, nt en vrolijk, aan alles mee: dansen, fietsen, uitgaan, sport. Zij zijn „safe", altijd en overal, want een pakje O.b.-tampons gaat in het kleinste tasje." de moderne hygiëne per pakje van 10 tampons, voldoende voor maandelijks gebruik: Normaal f 1,-. Speciaal f 1.25 Kort na het vertrek van het Britse schip „Filleigh" uit Amsterdam naar zee, ge raakten twee bemanningsleden, afkomstig uit Brits Somaliland, met elkaar slaags. Daarbij heeft één van de vechtenden de andere vijf messteken in de buik toege bracht. De „Filleigh" verzocht politie- assistentie waarna het schip bij de Hem- brug te Zaandam meerde en de rijkspolitie te water aan boord kwam. De gewonde werd nadat eerste hulp was verleend, naar het; Wilhelminagasthuis te Amsterdam ver voerd. Zijn toestand was hedenmorgen vroeg redelijk. De messesteker werd inge rekend. Tot'dusver is hij niet erg spraak zaam geweest. Hij weigert te vertellen wat de aanleiding tot deze ernstige steekpartij is geweest. De „Filleigh" heeft inmiddels zijn reis via IJmuiden vervolgd. Advertentie KAAPSTAD (UPI) Premier Ver woerd van Zuid-Afrika herstelt zich snel ler van de kogelwonden in het hoofd dan men aanvankelijk veronderstelde cn naar mate hij beter wordt neemt het geroep in en buiten het parlement om een duidelij ke regeringsverklaring over de apartheid toe. Reeds hebben nationalisten gezegd, dat Verwoerd desnoods vanaf zijn ziekbed een verklaring dient uit te spreken. Want er hangt verandering in de lucht. Zeker niet het eind. van de apartheid, want daar om vraagt geen van de twee grote politie ke partijen in Zuid-Afrika. Zij beschouwen rassenscheiding als het enige middel waarmee het rassenprobleem kan worden opgelost. Paul Sauer, de minister van grond en openbare werken, heeft dinsdag in Hu- mansdorp een nieuwe aanpak gevraagd. Minister Louw daarentegen zei donderdag dat niet van de gekozen weg zal worden afgeweken. Er is een duidelijke tegen spraak tussen beide verklaringen en de eerste vraag die men zich gisteravond in Kaapstad en Johannesburg stelde was: bestaat er in de ministerraad onenigheid? Sauer heeft de schietpartij van Sharpe- ville „het keerpunt in de geschiedenis van Zuid-Afrika" genoemd. Zuid-Afrika, zei hij, kan niet langer verdeeld en onenig zijn, want daarvan ondervindt het schade in het buitenland. Als men het vertrou wen in Zuid-Afrika wil herstellen zullen de betrekkingen tussen blank en zwart ver beterd moeten worden en daarvoor zijn een betere salariëring van de negers, gro- CARACAS (AFP) De opstand van ex- generaal Castro Leon in Venezuela heeft weinig meer dan 24 uur geduurd. De op standige strijdkrachten van San Cristobal in het uiterste westen aan de Columbiaan- se grens hebben zich donderdagmiddag aan de regeringstroepen overgegeven. Colombiaanse autoriteiten hebben tegen gesproken dat de ex-generaal en vier offi cieren naar Columbia zouden zijn uitge weken. De regering van Venezuela heeft bij de Columbiaanse regering geklaagd over de „passieve houding" van Columbia tegenover de revolutionaire en „anti-de mocratische" opstandelingen. In welinge lichte kringen te Caracas deelde men mee dat de Venezolaanse regering Bogota zal vragen om uitlevering van generaal Cas tro Leon en zijn medewerkers, als deze zich inderdaad in Columbia bevinden. De opstandelingen raakten in San Cris tobal slaags met scholieren van een mid delbare school. Toen de regeringsstrijd krachten later aan de rand van de stad stonden, was de opstand afgelopen. Bij ge vechten tussen de regeringstroepen en de opstandelingen zijn volgens officieuze ge gevens drie mensen gedood en twee ge wond. Dadelijk nadat Castro Leon de opstand had ontketend schaarden de politieke par tijen, de vakbonden, de studenten en de boeren zich achter het regime van presi dent Betancourt, terwijl de militaire lei ders en de troepen eveneens het gezag van het begin af steunden. De algemene sta king waartoe de regering woensdag had opgeroepen als teken van steun aan het huidige bewind, is afgelast. Het werk is hervat. José Antonio Castro Leon, een broer van de opstandelingenleider, is gearresteerd. De politie heeft nog 35 mensen aangehou den. Advertentie maakt Uw groenten zo lekker. te ontwikkelingsprojecten in de negerge- bieden en een negervertegenwoordiging in het bestuur van de negergebieden noodza kelijk. Zijn plan wordt door vele Zuidafri kanen, die de apartheid niet willen losla ten, als de enige oplossing beschouwd. De nationalisten onder hen geloven dat bij voorbeeld de passenwetten verzacht moe ten worden. In het „bureau voor rassen- zaken" is de meerderheid voor een ver beterde aanpak. De progressieve partij wil de hoofdpunten van de apartheidspo litiek (passen, drankwet, politieke rechten en loonschalen) herzien. Angst in Port Elizabeth PORT ELIZABETH (UPI) Drie da gen van massa-arrestaties hebben een golf van angst over de lokasies bij Port Eliza beth gebracht. Meer dan duizend Afrika nen zijn sindis dins'dag in hechtenis geno men bij razzia's in Port Elizabeth en East London. Velen zijn na verhoor weer vrij gelaten, terwijl anderen in overvolle recht zalen worden berecht. Afrikaanse kostwinners gaan naar hun werk, vergezeld van hun gezinsleden, die bevreesd zijn achter te blijven wegens de huis-aan-huis jacht van de politie op „leeg lopers". In de lokasies zijn foto's van Afrikaan se leiders en alles wat de verdenking van de politie zou kunnen opwekken, verstopt of vernietigd. LONDEN (UPI) De Anglicaanse aartsbisschop van Johannesburg, Ambro se Reeves, is per vliegtuig in Londen aan gekomen. Hij zei te verwachten „voor lan gere tijd" in de Engelse hoofdstad te ver blijven. Zijn familie zal vrijdag per schip Zuid-Afrika verlaten en zich op 6 mei bij hem voegen. OOST-BERLIJN (Reuter) Woensdag is in Oost-Berlijn een door de Oostduitse autoriteiten op touw gezet proces begonnen tegen de Westduitse minister voor Vluchte lingenzaken professor Oberlander. In de tenlastelegging wordt Oberlander beschul digd van moord, aanzetting hiertoe, samen zwering tot het plegen van moord, deel neming aan de voorbereidingen voor de tweede wereldoorlog en misdaden tegen de mensheid. Twee advocaten, die door het hof zijn benoemd om Oberlander te verdedigen, hebben toestemming verzocht documenten te mogen voorlezen waaruit zou blijken dat Oberlander bij de nationaal-socialistische autoriteiten in Oost-Pruisen doorging als niet helemaal politiek betrouwbaar. De beide advocaten hadden drie gronden aan gevoerd voor onbevoegdheid van het Oost duitse opperste gerechtshof, namelijk juri dische bezwaren, het feit, dat Oberlander geen Oostduits ingezetene is en zijn parle mentaire onschendbaarheid als lid van de Westduitse Bondsdag, die slechts door de Westduitse volksvertegenwoordiging kan worden opgeheven. Deze bezwaren zijn evenwel door het Oostduitse opperste ge rechtshof verworpen. Eén van de verdedigers verzocht de rechtbank nota te nemen van Oberlanders verklaring volgens welke hij in 1943 ter dood veroordeeld werd omdat hij zich tegen de wreedheden van de Duitsers in Oost-Europa had verzet. De verdedigers zijn door de rechtbank aangewezen om dat Oberlander niets met dit proces te ma ken wil hebben. Volgens de openbare aanklager, Walter Funk, heeft Oberlander op achttienjarige leeftijd meegedaan aan de Hitler-putsch in München in 1923. Oberlander is, zo zei hij een sadist voor wie zelfs Duitse officieren „beefden van angst". Tijdens de wereldoorlog heeft Oberlan der in de Kaukasus eigenhandig zeker vijf tien mensen doodgeschoten, onder wie een onderwijzeres in een gevangenis, aldus de tenlastelegging. VIENTIANE (UPI) Een Franse em ployé is donderdag in een vakantie-oord op 50 kilometer ten noorden van Vientiane doodgestoken. Dit is bekendgemaakt door Edouard Zellweger, speciaal vertegen woordiger van de UNO in Laos. Zellweger vertelde, dat P. Chabert, lid van de adviesgroep der UNESCO voor on derwijs in Laos, vermoord is in een bun galow in het bergdorp Phou Kahaom Khouai, dat bij de in Vientiane werkende buitenlanders erg in trek is. Chabert had het plan gehad donderdag met zijn vrouw en twee kinderen naar Vientiane terug te keren. Volgens nog onbevestigde berich ten uit Phou Kahaom Khouai, is mevrouw Chabert door de niet-geïdentificeerde aan vallers ontvoerd en later weer vrijgela- laten. Mevrouw Chg.b.ert, (keerde gisteren naar Vientiane terug. De politie heeft het onderzoek onmiddellijk ter hand genomen. Het.lichaam van Chabert is per helikopter naar Vientiane overgebracht. TV-luiheid In een advertentieweekblad las ik laatst het volgende bericht (het stond pal naast een reclame voor t.v.-toestellen): „De bi bliothecaris van de Deense stad Aarhus, Robert Hansen, kwam onlangs tot de con clusie, dat het kijken naar de televisie de mensen lui maakt. Hij kwam tot deze uitspraak, omdat in streken waar minder naar de televisie wordt gekeken een veel groter aantal boeken bij de leeszalen wordt geleend". Voor een man van de wetenschap ba seert de heer Hansen zijn gevolgtrekkin gen op nogal wankele bewijsgrond. Boven dien lijkt hij me, door zijn beroep, kenne lijk bevooroordeeld. Goed, laten we aan nemen dat in Aarhus en omstreken min der mensen boeken lenen sinds ze televi sie hebben. Zijn ze daarom lui? De heer Hansen neemt waarschijnlijk aan dat de ze mensen vadsig voor hun toestel naar minderwaardig vermaak zitten te kijken. Maar gaat het met lezen anders? De meeste mensen lezen alleen om een ex cuus te hebben om niet te hoeven praten. Ze lezen uit luiheid. Het merendeel van deze mensen valt bovendien na een hal ve bladzijde lectuur in diepe slaap. De boe ken, die zij van de heer Hansen lenen, dienen hun als camoujlage. En wat verstaat de heer Hansen onder lui? Misschien bedoelt hij geestelijk lui. Ik weet natuurlijk niet hoe het in Dene marken is, maar ik geloof niet dat het gemiddelde televisie-programma de mens geestelijk luier maakt dan het gemiddelde bibliotheekboek, zelfs niet in Aarhus. Ik iveet echt niet wat verslappender op de hersenen werkt: de Weekend-show of het meesterwerk „En Eeuwig Zingen de Bos sen" (ja, ik weet dat het Zweeds is, maar ik neem aan dat ze er in Aarhus ook wel een paar stukgelezen exemplaren van zul len hebben). En op het lichaam is de invloed van de televisie zeer beslist minder funest dan die van een boek, of het nu van Havank is of van Hermans. Televisie houdt de mens in beweging: het is een voortdurend heen en rveer lopen van stoel naar toe stel om geluid en beeld bij te stellen. En hoe vaak komt het niet voor dat men het dak op moet om de antenne te repareren? Nee, alles bij elkaar genomen gaat het me veel te ver om televisiekijkers maar direct voor luie varkens uit te maken. Maar de heer Hansen was waarschijn lijk te lui om wat langer over de zaak na te denken, voor hij zijn uitspraak deed. Al dat lezen ook Remco Campert Advertentie DUNLOP - PINGUÏN SPALDING, Snauwaert RACKETS voor beginners vanaf 19.75 Diverse BESNARINGEN vanaf 10.50 GIERSTRAAT 59 - TELEFOON 21346 (Van onze correspondent in Bonn) Met. een hardnekkigheid, welke geen grenzen lijkt te kennen, houdt de 64-jarige professor dr. Th. Oberlander aan zijn ministerschap van Vluchtelingenzaken in de Bondsrepubliek vast. Gisteren heeft hij te Bonn aangekondigd niet van plan te zijn op korte termijn officieel af te treden. Hij heeft voorts met dr. Gerstenmaier, de voorzitter van de Bondsdag (Tweede Ka mer) de mogelijkheid besproken van een parlementair onderzoek naar zijn gehele verleden. Oberlander keerde tot veler verrassing reeds dinsdag van zijn verlof te Bonn terug. Algemeen was de verwach ting vorige week. dat hij tot in mei met verlof zou gaan. daarna ontslag zou nemen en niet meer op 5 mei bij de behandeling van de begroting van zijn ministerie in de Bondsdag als minister zou terugkeren. Deze berekening is thans in de war ge stuurd. Oberlander heeft Gerstenmaier gevraagd om als tenminste vijftien Bondsdagleden zich voor zijn karretje laten spannen een Bondsdagcommissie samen te stellen. Vuile handen? Volgens Oberlander zal een onderzoek door een Bondsdagcommissie uitwijzen dat hij onschuldig is, zowel aan de Lemberg- moorden als aan de nazi-politiek zelf in Oost-Europa. Dit zal dus uitlopen op zijn algehele rehabilitatie. Het Oostduitse communistische showproces dat sedert woensdag te Oost-Berlijn tegen hem, maar zonder hem, wordt gevoerd, zal de wind daardoor uit de zeilen worden genomen. Zonder „vuile handen" kan Oberlander zo is zijn berekening tenminste dan na de bekendmaking van de conclusies van de Bondsdagcommissie rustig en met een alleszins schoon geweten ontslag nemen. „Donkerbruin" Men vraagt zich thans af wat de minis ter bezielt. Immers, over zijn lot is de af gelopen weken een politieke beslissing geveld. Zijn eigen partij, de C.D.U./C.S.U., sprak met de socialistische oppositiepartij, de S.P.D., af dat het S.P.D.-voorstel tot oprichting van een Bondsdagcommissie die Oberlanders verleden zou moeten onder zoeken niet zou worden behandeld. Voorts dat het Bondsdagdebat over Oberlanders begroting voor Vluchtelingenzaken zou worden uitgesteld van begin april tot 5 mei. Dit alles onder de voorwaarde dat Oberlander nog voor Pasen met verlof zou gaan, na Pasen niet meer op zijn ministerie zou terugkeren en in het begin van mei ontslag zou nemen. Adenauer waste vervolgens vofige week zijn handen, ten onrechte, in onschuld: hij noemde Oberlander die hij zelf in 1953 als minister had genomen, „donkerbruin" dat betekent dat de bondskanselier er weet van heeft dat Oberlander eens een voor aanstaand nazi is geweest. „Getuigschrift" gevraagd Tegen deze politieke C.D.U.S.P.D.-af spraak en tegen Adenauers veroordeling- achteraf, tegen de publieke opinie die ge noeg heeft van het gelamenteer over deze minister en tegen de buitenlandse critiek die niet mals is tegen dit alles in houdt. Oberlander onverzettelijk vast aan zijn eigen mening: algehele rehabilitatie, een soort tweede denazificering, pas dan ont slag. Dit alles nadat de ereraad van de C.D.U. Oberlander reeds ontlast had van de Lemberg-beschuldiging: dat was hem blijkbaar niet genoeg. Hij wil thans ook nog een getuigschrift voor zijn goede ge drag in de nazitijd. Er is een man in de Bondsrepubliek die aan dit spel van eerzucht en stoelvastheid resoluut een einde kan maken: bondskan selier Adenauer, die het recht heeft een minister de laan uit te sturen. Te Bonn zegt men „Als Oberlander niet goedschiks wil, dan maar kwaadschiks Zelf dragen. Doordat negentig havenkler ken in staking zijn gegaan hebben meer dan 20.000 New Yorkse havenarbeiders gisteren geweigerd te werken, en moes ten meer dan 2500 passagiers van zes passagiersschepen zélf hun bagage van en naar boord dragen. Aan in totaal 82 kaden in Manhattan. Brooklyn, Sta ten Island, Weehawken, Port Newark en Jersey City lag het werk geheel stil. Kleintjes. De premier van India, Nehroe, heeft vandaag in het hogerhuis in ant woord op vragen van parlementsleden meegedeeld, dat de regering van In dia van plan is kleine kerncentrales te bouwen, dit in samenwerking met de kernenergieautoriteiten van andere lan den, ondermeer de Sovjet-Unie. Hij be vestigde, dat een delegatie van deskun digen uit de Sovjet-Unie, die onlangs op uitnodiging van de regering van India een bezoek aan India heeft ge bracht, adviezen heeft gegeven aan gaande de toepassing van kernenergie. Infiltranten. Twee gewapende Arabische infiltranten zijn gedood en een derde gevangen genomen door een Israëlische patrouille bij een botsing in het cen trale gebied van de Negeb, aldus heeft een Israëlische legei-woordvoerder don- dei'dag meegedeeld. De Israëlische pa trouille leed geen verliezen. Moord, tiet persagentschap „Fides" in Rome heeft bericht, dat de 37-jarige Chinese pater Benedictus Yao Tsji- Tsjoeng in een gevangenis in commu nistisch China is overleden. Pater Yao. die voor zijn arrestatie in april 1951 werkzaam was in het diocees Swatow, werd in 1954 door een „volkstribunaal" tot zestien jaar gevangenisstraf ver oordeeld. Volgens Fides kan zijn dood een moord worden genoemd, daar pa ter Yao gezond en robuust was en nim mer ziek was geweest tot aan zijn arrestatie. Advertentie Grote Houtstraat 181 Haarlem - Tel. 14444 Voor de ingang van de toekomstige Euro poort bij Hoek van Holland is het wrak van een gezonken, vermoedelijk uit de oorlog overgebleven, eenmansduikboot ge vonden. Aan het vaartuigje was nog een torpedo bevestigd. Het bergingsvaartuig „Jan van Gent" heeft het geval in de takels genomen. Out. Een golfspeler in Connecticut heeft dinsdag met één slag een groot deel van de stad Winsted van electriciteit beroofd. Toeschouwers vertelden, dat de golfstok de speler bij de zwaai uit de handen glipte en op een kabel van het electriciteitsnet neerkwam. Hier door ontstond kortsluiting. De storing duurde bijna een uur. Nu ook boeren. De communistische par tij van de Sovjet-Unie heeft vorig jaar 579.000 nieuwe leden ingeschreven, het grootste aantal sinds de oorlog. Het le dental bedraagt thans ongeveer 9 mil joen, aldus bericht het blad „Sovjet Vloot". De partij bestaat voor het grootste deel uit industrie-arbeiders, maar het percentage boeren is de laat ste tijd gestegen. De communistische partij van de Sovjet-Unie is nog steeds een elitegroep, waarvan men niet zon der meer lid kan worden. Monster. In de Noorditaliaanse stad Ber gamo is het proces begonnen tegen de 44-jarige Vitalino Morandini, die be kend heeft negen personen te hebben vermoord. Volgens de tenlastelegging waren het roofmoorden. De beklaagde, die de bijnaam „het monster van Pon- toglio" heeft gekregen, verklaarde geen medeplichtigen te hebben gehad. Open brief. Zestien vooraanstaande Rus sische artsen hebben woensdag in een open brief in de Pravda, het orgaan der communistische partij, critiek ge oefend op bladen, die zich schuldig ma ken aan het publiceren van „kwakzal vermethoden" en die voorstellen als de „nieuwste wetenschappelijke vorderin gen op medisch gebied". De critiek was vooral gericht tegen de Literatoe- renaja Gazeta, die de minister van Volksgezondheid. Sergei Koerasjov, on langs had verweten, dat hij het invoe ren van nieuwe behandelingsmethoden belemmerde. Feestje. Premier Harold Macmillan van Engeland en zijn vrouw Lady Dorothy, vierden donderdag in de intimiteit van hun gezin in Sussex de veertigste ver jaardag van hun huwelijk. Landarbeid. Mohammed Khalik Aboelha- wa, die beweerde 140 jaar oud te zijn, is woensdag in Jordanië overleden. Aboelhawa, die 147 kinderen, kleinkin deren en achterkleinkinderen had, bleef actief tot aan zijn laatste ziekte. Zijn gezondheid was sindsdien goed ge weest en „hij had al zijn tanden nog." Geheel zijn leven heeft de patriarch ge werkt op de akkers aan de rand van Je ruzalem. Ilakenkruisridders. Leden van de Deense nazi-partij hebben woensdag een „Hit- Ier verjaarspartij" gehouden. Twintig leden van de groep in Kopenhagen, meest mannen van twintig tot veertig jaar, kwamen in een flat bijeen waar foto's van Hitier aan de muur hingen en propagandamateriaal op de tafels lag. De 55-jarige partijleider, Salicath, ge kleed in een zwart uniform met riem, rijlaarzen en een armband met een hakenkruis, hield een korte rede ter nagedachtenis aan Hitier.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 3