FILATELIE Adenauer en De Gaulle trekker één lijn inzake Berlijn TOPCONFERENTIE WORDT GRONDIG VOORBEREID Britse regering poogt de rakettenpil te vergulden herenmode-tip Matador Sportshirts BAKKERS BEHANG Prinses Margaret blijft in Londen wonen FORMATEUR FANFANI STUIT OP ZEER STERKE TEGENSTAND compleet Met oefeningen in pas-op-de-plaats Nota aan de V.S. over de landingsrechten 4 New York Times critiseert Adenauers wantrouwen Kanaaltunnelplan te duur voor Britse spoorwegen Amerikanen redden 110 schipbreukelingen bij de Philippijnen Industriëlen verketteren samengaan met links deze zaterdag Weekend shawls Zuid-Rhodesia laat 34 nationalisten vrij Verkeer eist 87 levens in het Britse paasweekeinde Voorkom on bestrijd voorjaarsmoeheid met 10 vitaminen 12 MINERALEN N.V. PHILIPS-DUPHAR Kolonisten in Rhodesia proberen Belgen uit Kongo aan te trekken Libië wil diplomatieke betrekkingen met Nederland Indonesische begroting beloopt 45,9 miljard Amerikaans schip voer ongelost uit Lattakia VRIJDAG 2 2 APRIL 1960 (Van onze correspondent in Bonn) In de Westduitse hoofdstad wordt gezegd dat bondskanselier Adenauer zich onvoor waardelijk achter de uitlatingen van de Franse president De Gaulle in Canada plaatst. De kwestie-Berlijn moet volgens De Gaulle op de Parijse topconferentie niet op de voorgrond komen te staan. Nog beter acht men het hier als dit probleem helemaal niet te berde zal worden ge bracht. Met grote voldoening heeft men De Gaulle's eerste uitspraken tijdens zijn Amerikaanse reis gelezen. Zijn gesprek ken met de Canadese minister-president Dicfenbaker, diens eigen opvattingen over de kwestie van de Duitse eenheid en Ber lijn het is alles koren op de molen van Bonn. Met een zekere ongerustheid is hier overigens ook geregistreerd dat wat De Gaulle. Diefenbaker en Adenauer wen sen in een zekere tegenstelling staat tot het resultaat van de vorige week te Wash ington gehouden westelijke ministersbe spreking. Wel is men hier daarentegen weer ver heugd over de rede van de Amerikaanse onderstaatssecretaris Dillon die heeft ge zegd dat zolang Duitsland gesplitst blijft het een haard van onrust moet blijven. Dat betekent de Amerikaanse verwerping van Kroesjtsjevs plannen betreffende twee Duitslanden en een vrije stad West-Berlijn. Men ziet te Bonn de kaart in het wes telijke kamp goed drie weken voor het be gin van de topconferentie (16 mei) als volgt liggen: 1. Van Amerikaans-Britse zijde lijkt men wel bereid te zijn bij het aanstaande overleg met Kroesjtsjev het westelijke voorstel van juli 1959, gedaan te Genève, inhoudende een interimoplos sing voor Berlijn, te gelegener tijd naar voren te schuiven. 2. Van Frans-Westduit- se kant acht men iedere, van een oplos sing van het Duitse eenheidsvraagstuk geïsoleerde, oplossing van de kwestie-Ber lijn uit den boze. Dat is, zo zegt men te Bonn en Parijs, precies wat Kroesjtsjev wil. Zorgen en twijfel Hierom streeft Adenauer ernaar de kwestie-Berlijn eenvoudig onder de on derhandelingstafel te laten vallen. Als men inzake Berlijn, zo redeneert de bejaar de kanselier halsstarrig, ook maar iets toegeeft geeft men Kroesjtsjev een vinger en dan grijpt hij de gehele hand. Deze pessimistische zienswijze, aange vuld met de opmerking dat een Duitse eenheid in vrijheid voorlopig onbereikbaar is, resulteerde vorige week reeds in een rede vol zorgen en twijfel voor de pers te Bonn. Die rede bezorgde hem van Ame rikaanse zijde de beschuldiging dat hij een geboren zwartkijker is, die volstrekt ten onrechte zijn Amerikaanse en Britse part ners ervan beschuldigt het communisti sche gevaar niet te onderkennen en die in het bijzonder de Britse premier Mac- millan wantrouwt. Het Amerikaanse blad „New York Times" schreef zelfs dat Adenauer zich er bezorgd over maakt dat het Westen tot een akkoord met Moskou zal komen op Duitse kosten. Dat is ab surd volgen dit blad, dat Adenauer ver wijt zich als een eigenzinnige oude man te hebben geïsoleerd van zijn kabinets leden. Von Brentano opgewekt Te opmerkelijker is dit Amerikaanse oordeel omdat de minister van Buitenland se Zaken Von Brentano eergisteren te Bonn opgewekt een optimistische mening (Van onze correspondent in Londen) Voor prinses Margaret en Antony Arm- stron-Jones is het huizenprobleem opge lost Na de terugkeer van hun huwelijks reis, in juni, zullen zij hun intrek nemen in een achttiende eeuwse huis met twee verdiepingen, dat zij van koningin Eliza beth cadeau hebben gekregen. In de offi ciële verklaring wordt gezegd, dat het paar het huis aan de noordzijde van het Kensington paleis „met grote vreugde heeft aanvaard". Het huis ziet uit op Bayswater Road, de hoofdweg die op Marble Arch en Oxford Street uitkomt. Het werd bewoond door Lord Karisbroke, een kleinzoon van koningin Victoria en een neef van prinses Margaret, die enkele we ken geleden op 72-jarige leeftijd overleed. De buren van prinses Margaret in de huizen, die allen tot het Britse kroondo mein behoren, zijn onder meer de Herto gin van Kent, prinses Alice van Athlone en de Hertog van Beaufort. Aanvankelijk had men gedacht dat de prinses en haar echtgenoot in een landhuis in Buckinghamshire, dicht bij het kasteel Windsor, zouden gaan wonen. De mogelijk heid hiertoe lijkt door het nieuwe huis echter nog steeds niet uitgesloten, want het heeft maar tien kamers, zodat het aannemelijk is dat prinses Margaret en haar echtgenoot later een landhuis buiten Londen zullen zoeken. Koningin Elizabeth jarig (UPI) Koningin Elizabeth vierde gis teren haar vierendertigste verjaardag, met Prins Philip, prinses Margaret, Armstrong- Jones en koningin-moeder Elizabeth op het landhuis van de hertog en de her togin van Beaufort in Badminton (Gloucester). (Van onze correspondent in Londen) De studiegroep van het Kanaaltunnel project zegt in zijn officiële rapport over haar onderzoek dat twee en een half jaar heeft geduurd en vijf miljoen gulden heeft gekost, dat een tunnel uitsluitend voor elektrische treinen in vijfendertig jaar zou kunnen worden terugbetaald. De tunnel zou het eigendom moeten zijn van een maatschappij en gezamenlijk door de Britse en Franse spoorwegen moeten wor den geëxploiteerd. Dit laatste is een van de nieuwe hoofdbrekens voor de Britse regering. De Britse spoorwegen zitten reeds zo dik in de schuld dat het onverantwoord lijkt er ook nog de exploitatie van een tunnel aan toe te voegen. Bovendien heeft de Britse regering reeds eerder laten weten dat het er meer voor voelt de tunnel met privé-kapitaal te laten bouwen, en te laten exploiteren. De tunnel zou bij Folkestone onder Het Kanaal gaan en dicht bij Calais weer bo ven komen. verkondigde over de topconferentie. Hij zei tevreden te zijn over de Washingtonse ministersconferentie. Hij was vol vertrou wen inzake Berlijn. Hij verklaarde dat voor het Westen een regeling over de uit oefening van de diverse rechten in Ber lijn wel mogelijk is. Kortom, waar Aden auer zich hard en onverbiddelijk toont, manend en wantrouwend ten opzichte van zijn bondgenoten, leunend tegen De Gaulle daar toont Von Brentano zich een vlotte partner van zijn collega-ministers. Te Bonn zegt men: „Het is eigenlijk te kort dag om dit spel zo verder te spelen. Het Westen moet eindelijk één lijn trekken". MANILLA (UPI) De Amerikaanse torpedobootjager „Arnold J. Isbell" heeft alle 110 opvarenden van een zinkende Philippijnse vissersboot, die in rubbervlot- ten in zee ronddreven na het vergaan van hun schip, aan boord genomen. In de Zuid-Chinese zee komen zeer veel haaien voor. Nadat, zoals wij donderdag reeds be richtten, het zinkende schip had geseind, dat er maar één reddingboot aan boord was, wierpen Amerikaanse bommenwer pers onmiddellijk reddingvlotten in de buurt af. (Van onze correspondent in Rome) De crisis in Italië houdt ons nog steeds bezig. Zij is van het uiterste belang daar het er deze keer om gaat of Italië, een van onze belangrijkste bondgenoten in de Noord Atlantische Verdragsorganisatie en in de Europese Economische Gemeen schap en in tal van andere verdragen, een democratische toekomst tegemoet gaat, terugvalt in het fascistische wanbeheer of een burgeroorlog zal zien uitbreken. Al de ze mogelijkheden bestaan. Het kan voor ons schijnbaar van weinig betekenis zijn wie er in Italië aan het hoofd van de re gering staat maar wij mogen niet verge ten, dat wanneer er op dit ogenblik een oorlog zou uitbreken tussen Oost en West, Italië een weinig betrouwbaar bondgenoot zou blijken. De grote arbeidersmassa, die nog steeds achter de communisten aan loopt, zal stellig niet de wapens opnemen tegen Sovjet-Rusland. Het is, door ieder die iets van de Ita liaanse toestanden begrijpt, reeds uit den treure gezegd dat de enige manier om in dit land aan het communisme paal en perk te stellen betekent dat men de weg moet gaan van bepaalde sociale hervormingen die niet langer op uitstel kunnen wachten. Saragat heeft dat dezer dagen nog eens met precies dezelfde woorden heel duide lijk gezegd. Men moet dus hopen dat Amin- tore Fanfani er in zal slagen zijn regering van christen-democraten, sociaal-demo craten en republikeinen te vormen. Maar of hij zal slagen is nog allerminst zeker. Er is een sterke weerstand. In de eerste plaats van de zijde der grote industriëlen, die hun monopolies bedreigd zien. Men zal moeilijk kunnen zeggen dat het hun alleen om stoffelijke voordelen gaat. In de bla den die van deze grote industriëlen af hankelijk zijn, waaronder enkele van de meest vooraanstaande Italiaanse dagbla den die vroeger als liberaal konden wor den beschouwd, leest men dat de huidige Paus niet zoals zijn voorganger richtlij nen weet aan te geven voor de Italiaanse politiek. Het is werkelijk voor liberalen en anti-cTericale bladen 'eên heel zonderlinge houding. Het einde. Dit gaat zo ver dat in Bologna, een dei- meest levendige steden van Italië, het orgaan van de aartsbisschoppelijke Curie de spot drijft met het belangrijke, en ge woonlijk zeer uitgesproken anti-clericale, liberale dagblad in die stad. dat bijna smeekt om hulp uit het Vaticaan. De in dustriëlen van Bologna hebben een depu tatie afgevaardigd naar de kardinaal aartsbisschop om zich te beklagen dat zij het blad van de Curie te links vinden. In Rome zal men als men bepaalde kranten, vooral het orgaan van de Katholieke Actie, leest de indruk krijgen dat wanneer so ciaal-democraten en republikeinen in de Italiaanse regering komen, hetgeen onder de Gasperi bijna steeds het geval was, eigenlijk het einde van de wereld nabij is. Dit bewijst wel dat Fanfani een zware strijd heeft te voeren tegen bepaalde rooms-katholieke kringen, waaronder wel te verstaan, het Vaticaan zich niet bevindt en tegen de grote industriëlen, die een sterke vertegenwoordiging hebben in de rechtse groepen van de christen-democra tische partij. Fascistische chantage Ondertussen zijn de fascisten bezig met een soort chantage. Zij hebben laten we ten dat wanneer de christen-democraten een regering zouden vormen met de link se democratische partijen, zij hun verde re steun zullen onthouden aan alle gemeen tebesturen die alleen kunnen voortbestaan dank zij samenwerking tussen de chris ten-democraten en de fascisten. Daaron der zijn de gemeentebesturen van 28 pro vinciale hoofdsteden en ook die van de stad Rome. Reeds hebben zij een crisis doen ontstaan in het gemeentebestuur van Genua en het is niet uitgesloten dat bin nenkort, waarschijnlijk zaterdag aan staande, de coalitie van uiterst rechtse christen-democraten en fascisten, die op het ogenblik in Rome het gemeentebe stuur in handen heeft, uiteen zal vallen. Een bedreiging daarbij is dat Rome zon der gemeentebestuur en met een door de prefect aan te wijzen commissaris zal zit ten tijdens de Olympische Spelen of an ders dat er wel eens een links gemeente bestuur zou kunnen zijn in de stad waar in ten slotte het Vaticaan als enclave ge legen is. Advertentie prachtige dessins in zonnige Spaanse kleuren Speciaal verlaagde prijs SALISBURY (Reuter) De regering van Zuid-Rhodesia heeft bekendgemaakt, dat zij heeft besloten 34 politieke gevan genen vrij te laten. Daarna zullen zich nog 54 politieke gevangenen in arrest bevin den. Het proces van degenen, die op 20 mei nog gevangen zijn, zal door de re gering herzien worden. Het nieuws van de vrijlating viel samen met het vertrek van premier Sir Edgar Whitehead naar Londen voor besprekin gen met Lord Home, de minister van Gemenebestbetrekkingen, over de grond wet van Zuid-Rhodesia. Gezegd werd dat de algemene toestand zo is verbeterd, dat de vrijlating de handhaving van recht en orde niet in gevaar zal brengen. De ge vangenschap van deze Afrikaanse natio nalisten, dateerde van het vorig jaar toen betogingen in Nyassaland tot het uitroe pen van de noodtoestand leidden. Gedurende het lange paasweekeinde zijn er bij verkeersongelukken in Groot-Brit- tannië 87 personen om het leven gekomen. Dit is 22V2 percent meer dan vorig jaar. Naar schatting liepen vierduizend perso nen op de weg verwondingen op. Advertentie B.B. BRENGT FLEUR IN EIK INTERIEUR Bij het samenstellen van onze nieuwste collectie Bakker's Behang hebben wij met schier elke mogelijkheid rekening gehouden. 600 dessins direct uit voorraad leverbaar, w.o 337 beneden f2.— per rol Verder een grote variatie in prijzen. Onze service voor /.elfplakkers is ideaal. Plak- tafels met borstels staan ter beschikking en dat verve lende randjesafknippen doen wij. Ralston en Jelly Color Dealer L Gen. Cronjéstr. 135 - Haarlem Telefoon 55432 Advertentie dohyfral NDOLA (UPI) Europeanen in Noord-Rhodesia hebben hulpprogramma's opgezet voor Belgen, die Belgisch Kongo nog vóór 1 juli, de datum waarop het ge bied zelfbestuur krijgt, willen verlaten. Een aantal Europese gezinnen in Noord Rhodesia heeft accommodatie aan Belgische families aangeboden. Er hebben berichten gecirculeerd dat er een massa-uittocht van Europeanen uit de Kongo naar Midden- Afrika zou ontstaan. Dit is ontkend, maar wel wordt algemeen aangenomen dat er een grote toevloed van Belgen zal zijn. Een bestuursambtenaar in Noord-Rhode sia heeft gezegd, dat de regeringen van Noord-Rhodesia en de federatie klaar zijn om elke uitwijkende Belg op te nemen. TRIPOLIS,(Reuter) - Premier Abdoel Madjid Koebar van Libië heeft donderdag bekendgemaakt, dat zijn regering diplo matieke betrekkingen wil aanknopen met Nederland, Oostenrijk, Joego-slavië en Ghana. Op een persconferentie in de Libi sche hoofdstad Tripolis zei de eerste-mi- nister, dat het kabinet in beginsel het Westduitse aanbod heeft aanvaard betref fende een lening met een lange looptijd, hulp bij het onderwijs en het zenden van Westduitse deskundigen voor het opleiden van Libiërs op het gebied van de industri ële produktie en de verkooptechniek. (Van onze correspondent in de V.S.) Zelden heeft de westerse coalitie zich zo grondig op een conferentie voorbereid als voor het lopoverleg dat op 16 mei te Parijs begint. Zo juist zijn de beraadslagingen op minister-niveau te Washington afgelo pen. Begin mei komen de N.A.V.O.-part ners bijeen in Istanboel en in de dagen die onmiddellijk aan de zestiende mei voorafgaan, zullen Herter, Selwyn Lloyd en Couve ue Murville opnieuw overleg ple gen. Erg opwindend zijn hun bijeenkom sten niet. Men zou kunnen spreken van „oefeningen in de pas-op-de-plaats", want het Westen gelooft niet dal er op de top conferentie grote dingen zullen gebeuren en eerlijk gezegd wenst men dat niet eens. Men beschouwt vooral deze topbijeenkomst te Washington als een interim-conferentie, waar men zal trachten de zaken in hoofd zaak bij het oude te laten. Dat zou dan inhouden, dat onaangenaamheden te Ber lijn in elk geval werden uitgesteld. Vooral de Britten, maar ook sommige DJAKARTA (AFP) De Indonesische regering heeft woensdagavond gegevens bekend gemaakt over de begroting voor 1960, waarop het tekort een bedrag beloopt van bijna 2 miljard rupiah. Defensie en binnenlandse veiligheid komen er op voor met de hoogste cijfers: 17,3 miljard rupiah op een totaal aan uitgaven van 45,9 mil jard rupiah. Over 1959 bedroegen de uit gaafposten voor de defensie bijna 25 mil jard rupiah. Het inkomstencijfer op de nieuwe be groting bedraagt 44 miljard rupiah. In afwijking van de normale procedure, die de goedkeuring van het parlement op de begroting vereist, wordt die voor 1960 vastgesteld bij regeringsbesluit. De rege ring deelt mede, dat de gewone weg dit maal niet kan worden gevolgd, daar het nieuwe door president Sukarno benoemde parlement pas aan het einde van 1960 zijn werkzaamheden zal beginnen. DAMASCUS (AFP) Volgens het Ara bische persbureau voor het midden-oosten heeft het Amerikaanse vrachtschip „Ex- minster" de Syrische haven Lattakia ver laten zonder zijn lading auto's te hebben kunnen lossen a«ls gevolg van de weigering van de havenarbeiders om op het schip te werken. Deze actie is bedoeld als repre saille voor het posten bij het Egyptische vrachtschip Cleopatra in de haven van New York. De havenarbeiders in Lattakia weigeren ook drie andere Amerikaanse schepen te lossen, die donderdagochtend zijn aange komen. Zweden geven op De Zweedse vakbond van transportar beiders heeft besloten niet langer het la den en lossen van schepen van de Ver enigde Arabische Republiek te verbieden. Een dergelijk verbod was op 7 april in gegaan. Het woensdag bekendgemaakte besluit werd genomen na een aanbeveling van het Scandinavische verbod van transportar beidersbonden, die met de secretaris-ge neraal van de UNO, Hammarskjoeld, de kwestie van de Scandinavische schepen van of naar Israel, die in het Suezkanaal zijn aangehouden, heeft opgenomen. (Van onze correspondent in Londen) De Britse regering stelt alles in het werk om na het paasreces de oppositie de wind uil de zeilen te nemen in het „raketten- fiasco" en tegelijkertijd de Conservatieve partijleden een hart onder de riem te ste ken. Naar in Londense politieke kringen verluidt, is de minister van Defensie Ha rold Watkinson bereid het Lagerhuis in lichtingen te geven over de Britse kern defensie, voorzover dit tenminste mogelijk is uit veiligheidsoverwegingen. De rege ring zal haar verdediging waarschijnlijk baseren op twee dingen samenwerking met de Verenigde Staten voor de „Sky- bolt", een geleid projectiel dat door vlieg tuigen kan worden gelanceerd, en de vor deringen op het gebied van de elektronica. Een van de Londense avondbladen be weerde dat er een Britse radarinstallatie is ontwikkeld die volgens het principe van de gebogen straal tot ver in het vijandelij ke gebied kan doordringen. Met deze radar zouden dan tevens ge leide projectielen kunnen worden ontdekt en de kernlading tot ontploffing kunnen worden gebracht boven het land dat de ze projectielen afvuurt. Het ministerie van Defensie heeft dit ontkend, evenals een bericht van vorige week dat er een on derwater-radar met een enorm bereik zou zijn ontwikkeld. Het is echter wel ze ker dat onderzoekingen op deze twee ge bieden grote vorrang hebben en dat de Britten er reeds zeer ver mee zijn. Men kan verder aannemen dat de rege ring in het debat zal ontkennen dat zij van plan is van de controle op het gebruik en het vervoer van kernwapens af te zien en zich op kerngebied in de toekomst in geen geval afhankelijk zal maken van de Vere nigde Staten. Misschien kan de regering hiermee de oppositie van Labour en libe ralen, plus de twijfelaars in eigen gelede ren, er van overtuigen dat de Britse de fensie niet heeft geleden en ook niet zal lijden onder de schrapping van het „Blue Streak"-project. Maar dat is nog geen antwoord op de beschuldiging van de oppositie dat de re gering honderden miljoenen guldens heeft opgeofferd aan dit geleide projectiel dat al verouderd was voor het nog was ge produceerd. Het antwoord dat de regering daarop zal geven is iets dat de Britse belastingbetaler het meeste interesseert... 'genoten. Amerikanen, hebben nog hoop op een punt een vordering van belang te maken. Zij zouden namelijk graag tot overeenstem ming willen komen over een verbod van kernproeven. Het zal velen daarom mis schien verbazen, dat de ministers tijdens hun besprekingen te Washington over dit onderwerp vrijwel niet gesproken hebben. De reden is, dat de Fransen het in dit opzicht niet eens zijn met hun westerse collega's. Zij willen wel een ban aanvaar den. maar pas nadat alle kernwapens ver nietigd zullen zijn. Indien Frankrijk dit standpunt ooit zou verlaten, zou De Gaulle daartoe het sein moeten geven. De Gaulle wordt op vrijdag te Washington verwacht en met hem zal men het onderwerp stel lig aansnijden. Weinig hoop De Verenigde Staten en Groot-Brittannië zijn nu Frankrijk voorlopig onbekeerbaar blijkt van plan besprekingen met de Russen over een ban te houden. Zij zullen dit doen tijdens de topconferentie, maar niet formeel op die bijeenkomst. Beide lan den verwachten niet dat men te Parijs reeds een definitieve overeenkomst met de Russen kan aan gaan, maar indien er bei derzijds een eerlijk verlangen blijkt naar een akkoord, dan zouden de ministers dat, na afloop der conferentie, betrekkelijk snel kunnen uitwerken. Zij hebben daartoe ech ter het fiat nodig van de hoogste heren. Natuurlijk zal men ook spreken over ont wapening in het algemeen. Dat is altijd een goed onderwerp, wanneer men veel wil praten om daardoor minder tijd te hebben voor andere zaken. De Westduit sers zouden niets liever zien. dan dat Ber lijn zo weinig mogelijk in discussie kwam. Grote dingen verwacht men niet op het terrein der ontwapening, maar het Westen wil wel proberen om enige vooruitgang in bepaalde sectoren te maken. Men zou bij voorbeeld wel gaarne tot een verbod ko men van satellieten (spoetniks) met een kernlading. Maar veel hoop heeft men niet, zelfs niet op kleine ontwapeningssuccessen. Haken en ogen Men gevoelt er zich niet geheel gerust op, dat Kroesjtsjev niet lastig zal worden over Berlijn. Twee dingen kunnen hem misschien schappelijk houden: Eisenho wer komt spoedig naar Moskou en een ban op kernexplosies kan Kroesjtsjev als een persoonlijk succes beschouwen. In Berlijn is het Westen op zijn hoogst tot enige inschikkelijkheid bereid, die echter de zaak in wezen zou laten zoals zij is. Von Brentano toonde zich in Washington nu wel gerustgesteld, maar Adenauer blijft iedere bespreking van Berlijn griezeiig vinden. Over de grote onderwerpen zijn de wes telijken het over het algemeen wel eens, maar op de derde dag heeft men onder de verzamelnaam „betrekkingen tussen Oost en West" een heel stel onderwerpen aangeroerd, waar nog geen eenstemmig heid over bestaat en waar men het voor 16 mei ook wel niet over eens zal worden. Het staat niet vast of een van die onder werpen op de topconferentie aan de orde zal komen. De Britten zouden er wel voor voelen, dat de grote vier wapenleveranties naar het nabije-oosten en Afrika zouden beperken. De Fransen hebben belang stelling voor een gezamenlijke hulp aan de grote vier voor minderontwikkelde gebie den. In beide gevallen is het Amerika dat de boot afhoudt. Nog tweemaal zal de pas op de plaats gerepeteerd worden: op 1 mei te Istanboel, en op 15 mei in Parijs. Dan pas is men klaar voor de grote uitvoering op de top, die meer actie dan vordering belooft, meer heen en weer gepraat dan doorhakken van knopen. Een man kan daar echter nog voor verrassingen zorgen. Dat is Kroesjt sjev, die niet betrokken is geweest in de vooroefeningen van zijn conferentie- WASHINGTON (AFP) De Nederland se ambassadeur te Washington, dr. J. H. van Roijen, heeft donderdag de Ameri kaanse onderminister van Buitenlandse Zaken Dillon een nota overhandigd waar in de Nederlandse regering uitdrukking geeft aan haar „diepe teleurstelling" over het feit dat de Verenigde Staten de K.L.M. geen landingsrechten hebben ver leend aan de Amerikaanse westkust. Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken in De Haag heeft ons desgevraagd meegedeeld, dat de Neder landse regering er behoefte aan voelde, de Amerikaanse regering andermaal een samenvatting te geven van het Nederland se standpunt in deze kwestie en de ar gumenten van Amerikaanse zijde te weer leggen. De woordvoerder wees er met nadruk op dat de luchtvaartonderhandelingen met de Verenigde Staten niet zijn afgebroken maar zijn opgeschort. OOSTENRIJK. Naar aanleiding van de zeventigste verjaardag van bonds president dr. Adolf Scharf is een post zegel van 1.50 s. (olijfkleurig) in circu latie gebracht, waarop het portret van de president an het Oostenrijkse staats wapen zijn afgebeeld. De zegel is ont worpen door Adalbert Pilch en gegra veerd door Georg Wimmer. De oplage bedraagt drie miljoen exemplaren. DENEMARKEN. Op 24 mei zal een serie postzegels van twee waarden, 30 öre (rood) en 60 öre (blauw) verkrijg baar worden gesteld ter viering van het zilveren huwelijksfeest van koning Fre- derik IX en zijn gemalin. Beide zegels laten het portret van het koninklijk oaar zien. Het ontwerp is van de Deen Viggo Bang en de gravure van de Fin Birger Ekholm. ANTILLEN. De postadministratie van de Nederlandse Antillen geeft op 29 april a.s. een postzegel van 20 cent uit ter gelegenheid van de Dag van de Arbeid (1 mei). Op de zegel komt een arbeider, staande voor de Antilliaanse vlag voor tegen een achtergrond van fabrieken en Nederlandse vlaggen. De zegel zal ook aan de filatelistenloketten in Nederland verkrijgbaar worden ge steld tegen de prijs van 0.40. ZWITSERLAND. Ter vervanging van de thans koerserende series frankeer zegels „Historische motieven" (uitgifte 1941) en „Techniek en landschappen" 'uitgifte 1949) zal op 10 mei een nieuwe definitieve serie frankeerzegels van ■ichttien waarden, variërend van 5 rp. JL lot 2 fr. in circulatie worden gebracht. De zegels van 5 tot 20 rp. brengen het oostvervoer in vroeger tijden in beeld lie van 25 rp. tot. 2 fr. kerken en histo- 'ische gebouwen. INDONESIË. Ter gelegenheid van het Wereldvluchtelingenjaar is een serie van zes postzegels (in drie verschillende tekeningen) uitgekomen. De 10 sen 'roodviolet en zwart) en 50 sen groen en zwartvertonen een moeder mei kind met een vluchtelingenkamp op de achtergrond, de 15 sen (geelbruin en zwart) en 75 sen (blauw en zwart) een echtpaar met kind dat een stad om vlucht en de 20 sen (bruin en zwart en 1.15 roepiah (rood en zwart), hel embleem van de UNO voor het vluchte- 'ingenjaar (twee handen die bescher mend boven een vluchteling worden gehouden).

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 4