Benzinehandel in Hoofddorp door felle brand geteisterd Renault Bestelauto's Agenda voor Haarlem en de IJmond GARAGE DEN HOUT Viering van Sint Joris- dag op Grote Markt Onderwijsvoorstellen in de Haarlemse raad Centrale verwarming in stadsschouwburg gaat twee ton kosten Recordopbrengst 4xZ...N in Hiilegom f MODE 9 HOE GELUKKIG TE LEVEN MET REUMATIEK TOGAL 0.95; 2.40; 8.88. Bedrijf tot de grond toe afgebrand: schade beloopt half miljoen Katholieke bejaarden in Heemstede vierden hun eerste lustrum „Het Vondelkwartier" toont winterclubwerk Feestmiddag voor ouden van dagen Schoolhandbaltoernooi voor meisjes begonnen Bromfietser gewond na aanrijding met auto VRIJDAG 22 APRIL 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Advertentie Leef opgewekt. Neem Togal tabletten. Bevrijdt u afdoende van pijn, reumatiek, ischias, spit, hoofd- en zenuwpijn. Morgen reeds mogelijk. Togal is veilig voor de maag. Bij apotheek en drogist. DRIE BRANDWEREN IN ACTIE Donderdagmiddag heeft een felle brand de benzine- en oliehandel van de Gebr. De Boo n.v. aan de Hoofdweg in Hoofddorp volkomen in de as gelegd. De brandweren van Haarlemmermeer, Haarlem en de luchthaven Schiphol die met groot mate rieel spoedig ter plaatse waren, slaagden er niet in het fel brandende bedrijf te red den. Wel wisten de brandweerlieden door het nathouden van omliggende woningen te voorkomen dat deze vlam vatten. Er werd geblust met tien motorspuiten, die ongeveer vijfentwintig stralen water afga ven. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De schade, die ongeveer een half miljoen gulden beloopt is door verze kering gedekt. De brand ontstond omstreeks half drie tijdens het overlopen van een vat benzine. Door tot nu toe onbekende oorzaak ver moedelijk is de benzine in aanraking ge komen met een brandende petroleumka chel is er vuur bij de brandbare ben zine gekomen, waardoor de gehele opslag plaats in een minimum aan tijd in lichter laaie stond. Verbluffend snel bereikte het vuur het dak van de opslagplaats, dat kort daarna met donderend geweld naar beneden kwam. Doordat er beurs was in Hoofddorp was het grootste deel van het Concertgebouw: Vandaag 19.30 uur: Jazz-concert Interscholair Jeugdtoernooi. Stadsschouwburg: zaterdag 20 uur: De Haagse Comedie met „Etude voor één hand." BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag tot en met donderdag 14, 19 en 21.15 uur en zondag tevens 16.15 uur: „The five pennies," alle leeftijden. Frans Halstheater: Vandaag, zaterdag, maandag, woensdag en donderdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.30, 19 en 21.15 uur en dinsdag 14 en 20 uur: „Aladdin in Bagdad," alle leeftijden. Lido Theater: Vandaag tot en met don derdag 14, 19 en 21.15 uur en zondag te vens 16.15 uur: „Maigret en het raadsel van St.Fiacre," 14 jaar. Zaterdag 23.30 uur: „Paris Canaille" 18 jaar. Zondag 11 uur: „Vrijheren van het woud," alle leef tijden. Luxor Theater. Vandaag 20 uur, zater dag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en maandag tot en met woensdag 14 en 20 uur: „De superman van de marine," alle leeftijden. Minerva Theater: Vandaag 20.15 uur, za terdag en zondag 19 en 21.15 uur: „I want to live," 18 jaar. Zaterdag en woensdag 14.30 uur en zondag 14 en 16.15 uur: „Tar- zan in New York," alle leeftijden. Rembrandt Theater: Vandaag tot en met donderdag 14, 19 en 21.15 uur en zon dag tevens 16.15 uur: „En eeuwig zingen de bossen", 14 jaar. Zondag 11 uur: „Crin blanc." Roxy Theater: Vandaag en zaterdag 14.30, 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „De laatste stormloop", 14 jaar. Studio Theater: Vandaag en zaterdag 14.15, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en maandag tot en met don derdag 14.15 19 en 21.15 uur: „Wir Wun- derkinder", alle leeftijden. Zondag 11 uur: „Zanzabuku", alle leeftijden. Theater Monopole (Zandvoort): Zater dag en zondag 20 uur: „De hond van Bas- kervilles", 14 jaar. Zondag 14.30 uur: „Mo dern Times," alle leeftijden. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum: Tot 9 mei dagelijks van 10 tot 17 uur, zondags van 13 tot 17 uur: Expositie van werken van heden daagse grafische kunst. Tot en met 22 mei bijzondere avondopenstelling met kaars licht en oude muziek van 20.30 tot 23.30 uur. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 mei dagelijks van 10 tot 22 uur: Ex positie van tekeningen voor het tijdschrift „Zwart-Wit". „Het Huis Van Looy" (Kamperlaan): Tot 25 april dagelijks van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 uur, zondags 14 tot 17 uur: Groepsexpositie van „Kunst Zij Ons Doel". DIVERSEN Theater Monopole (Zandvoort): Van daag 20 uur: Zandvoortse toneelvereni ging „Op hoop van zegen" met „Bonaven- tura". Velsen-IJ muiden VRIJDAG 22 APRIL Rcx, 20 uur: „Het verborgen leven van Walter Mitty". Thalia, 20 uur: „Valstrik". ZATERDAG 23 APRIL Rex, 20 uur: „Het verborgen leven van Walter Mitty". Thalia, .19 en 21.15 uur: „Valstrik". Beverwijk VRIJDAG 22 APRIL Kenncmer Theater. 19 en 21.15 uur: „De herberg van het zesde geluk". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Als m'n grote broer dat wist!" W.B. Theater. 20 uur: „De pelsjagers van de grensrivier". ZATERDAG 23 APRIL Kenncmer Theater, 19 en 21.15 uur: „De herberg van het zesde geluk". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Als m'n grote broer dat wist!" W.B. Theater, 20 uur: „De pelsjagers van de grensrivier". Heemskerk Marquette theater, zaterdag en zondag 20 uur: „Cocaïne-smokkelaars". Zaterdag middag 14.30 uur: „Rusty's verjaardag". personeel aanwezig. Bijzonder gevaarlijk was de aanwezigheid van twee auto's ge laden met flessen propaangas, samenge perst onder een druk van dertig atmos feer. Met vereende krachten wist men één der auto's buiten bereik van de branden de opslagplaats te brengen. Men parkeer de deze wagen aan de kant van een sloot, maar yergat in de agitatie de handrem aan te zetten. Het gevolg was dat de wa gen de sloot insukkelde. De andere auto kon men niet meer redden. Gelukkig ont ploften de gasflessen niet, mede door dat zij waren voorzien van een deugdelij ke brandbeveiliging. Door de grote hitte smolten zekeringen in de openingen van de flessen, waardoor het vuur geen toe gang had en het gas niet kon ontsnap pen. Een groot aantal vaten benzine en olie werd een welkome prooi der vlam men. Met doffe dreunen vlogen zij in brand, gelukkig zonder veel verdere scha de aan te richten. De brandweer van Haarlemmermeer kreeg spoedig assistentie van eenheden van de brandweren van de luchthaven Schiphol en van Haarlem. Nadat het be drijf volkomen was afgebrand en het vuur geen verder voedsel meer kon vinden, is men nog urenlang met de nablussing be zig geweest. Nablussing De posten Hoofddorp en Nieuw-Vennep van het vrijwillige brandweerkorps van de gemeente Haarlemmermeer zijn er tot donderdagavond half negen druk mee be zig geweest. De posten Badhoevedorp, Zwanenburg en Rijsenhout van dit brand weerkorps waren toen reeds naar huis te ruggekeerd. Deze vijf posten van de ge decentraliseerde brandweer van Haar lemmermeer waren elk aanwezig met een autospuit. een hoge druknevelsDuit en een materiaalwagen. Voorts riep de com mandant van de brandweer de hulp in van de brandweren van Haarlem en Schiphol. Zii verleenden tot omstreeks vier uur as sistentie met resp. één en twee poederwa gens. De brandweer van Hoofddorp was twee minuten na het ontdekken van de brand (omstreeks half drie) met de vaste kern aanwezig. De brandweerkazerne is slechts 100 meter van de benzine- en oliehandel van de gebroeders De Boo aan de Hoofd weg 662 verwijderd. Onmiddellijk werden ook de leden van het vrijwillige korps van de posten Hoofddorp. Badhoevedorp. Nieuw-Vennep, Zwanenburg en Rijsen hout gealarmeerd, zodat spoedig met veel materieel de strijd tegen de laaiende vuur zee kon worden aangebonden. Ten gevolge van de brand in de olieop slagplaats ontstond een enorme rookont wikkeling, die in de wijde omtrek zicht baar was. Ongeveer 50 a 60 brandweerlie den hebben onder leiding van de comman dant van de brandweer van Haarlemmer meer het vuur bestreden. Omstreeks half vijf had men de brand bedwongen. De in vaten opgeslagen bovengrondse olie- en benzinevoorraad was toen vrijwel geheel in vlammen opgegaan, terwijl van de op slagplaats nog slechts enkele muren over eind stonden. Hoeveel olie en benzine een prooi van de vlammen is geworden, is nog niet precies bekend. De ondergrond se olievoorraad bleef gespaard. De brand weer heeft de tanks nog lange tijd moe ten bespuiten ten einde ze voldoende te kunnen laten afkoelen. Daardoor werden mogelijke explosies voorkomen. Gister avond om half negen konden de meeste brandweerlieden inrukken. Een kern van de brandweer bleef evenwel ter controle aanwezig. De vijf omliggende woningen en een fa briekje hebben enige tijd ernstig gevaar Advertentie 1 ton 6700.-; 11/2 ton 6900.-. Laadruimte 7 tot 8 m3. Garantie: 6 mnd. incl. arb.loon. Brandstofgebr. en onderhouds kosten zeer laag. Wegligging van de nieuwe typen, zowel leeg als geladen, als een personenwagen. HOOFDAGENTE: De viering van Sint Jorisdag zal, evenals in voorgaande jaren, door de welpen en verkenners van de NPV (vereniging Neder landse Padvinders) en van de KJB .(ver kenners van de katholieke jeugdbeweging) gezamenlijk gehouden worden op zaterdag morgen 23 april op de Grote Markt in Haarlem. Het programma luidt als volgt: 6 uur: VKJB St. Jozefkerk Jansstraat, mis, op gedragen door aalmoezenier H. Bertels; 6.30 uur: NPV Grote Kerk, wijdings- dienst, geleid door oubaas F. Braaksma, assistent districtscommissaris voor X- groepen; 7 uur: Van Jansstraat en van Oude Groenmarkt af marcheren welpen en verkenners op naar de Grote Markt. Plm. 7.15 uur: Vlaggeparade op rotonde Grote Markt. Hijsen van drie vlaggen, de natio nale driekleur en de vlaggen van VKJB en NPV. Aalmoezenier H. Bertels spreekt gebed uit. Akela T. Zuurendonk (NPV) neemt de welpen de horderoep af. Lezen van de verkennerswet. Toespraak door commissaris W. J. A. M. Smit, districts commissaris in het district Haarlem van de VKJB. Gemeenschappelijk zingen van het padvinderslied „Hoort, zegt het voort" waarmee de samenkomst wordt besloten. De algemene leiding berust dit jaar bij de VKJB. Medewerking verleent de dis trictsband Haarlem van de NPV. De hoofd commissaris van de NPV, de heer E. J. H. Volkmaars zal de kerkdienst in de Grote Kerk en de plechtigheid op de Grote Markt meemaken. Deze auto was geladen met flessen uiterst brandbaar propaangas. Met zeer veel inspanning wist men de wa gen uit de vuurzee te slepen. Bij het parkeren vergat men echter in de agi tatie de handrem aaii te zetten, waar door de wagen een sloot inreed. gelopen eveneens door het vuur te worden aangetast. Enkele huizen moesten zelfs worden ontruimd. De brandweer slaagde er evenwel in deze panden te behouden. De bewoners konden er later in terugke ren. De leden van de Heemsteedse afdeling van de Katholieke Bond van Gepensio neerden en Bejaarden hebben woensdag met een feestelijke bijeenkomst in semi narie „Hageveld" het eerste lustrum van hun organisatie afgesloten. De dag begon met een plechtige mis in de kapel, opge dragen door kapelaan J. A. Kerstholt, geestelijk adviseur van de afdeling. Mede werking werd verleend door het versterkt mannenkoor van de parochie Onze Lieve Vrouwe Hemelvaart en dat van de pa rochie van de H. Bavo. Aan het orgel be geleid door Joop Snijder, zongen beide ko ren de driestemmige mis van Don Lorenzo Perosi. Na een gemeenschappelijk ontbijt-in de aula van het seminarie, werd een begin gemaakt met de feestelijke vergadering. Voorzitter D. Schoenmaker gaf een korte terugblik op de belangrijkste gebeurtenis sen uit deze vijf eerste jaren, om daarna zijn oprechte dank te betuigen aan allen, die zich voor de Heemsteedse katholieke bejaarden hebben ingezet. De tweede spre ker was pastoor H. A. J. Drost, die onder meer betoogde, dat de bejaarden nog al tijd in het volle leven staan. ,.U telt on getwijfeld nog mee", verzekerde spreker, die er ten slotte op wees dat de jongeren, wier leven geenszins voorbij is, ten op zichte van de bejaarden een andere hou ding dienen aan te nemen. De eigenlijke feestrede werd uitgespro ken door de landelijke bondsadviseur, pa ter A. van Dieren O. P. uit Schiedam. Hij stelde hierbij vast, dat de bejaarde in een totaal nieuwe wereld staat. Toch wordt ook hij met de problemen van de moderne tijd geconfronteerd, waarbij voor de bejaarden een grote taak is weggelegd. God heeft er immers een bedoeling mee gehad, door de mensen een hoge leeftijd te schenken. De ze gedachte moeten zij dan ook bewaren, zodat de maatschappij in de bejaarden een ontmoeting heeft met God. Aldus kan ook door het werk van de jubilerende bond de naam van God worden gehoord. Pater van Dieren eindigde zijn toespraak met de opwekking, de kroon der ouderdom met opgeheven hoofd te dragen. „Gij zijt ge schapen naar Gods beeld en gelijkenis, een afbeelding van het eeuwig zijn. Moge zo uw leven zijn", besloot spreker. Bijna had deze feestelijke vergadering een tragisch aspect verkregen, doordat een 73-jarige aanwezige heer plotseling een hartaanval kreeg en buiten bewustzijn ge raakte. Uit voorzorg werd hij ter plaatse door kapelaan Kerstholt bediend. De Heemsteedse arts J. L. Tombrock, die spoedig aanwezig was. constateerde echter geen direct levensgevaar en de toestand van de patiënt verbeterde zienderogen. In haar clubgebouw aan de Vergierde- weg in Haarlem-Noord heeft de speeltuin vereniging „Het Vondelkwartier" de re sultaten uitgestald die haar jonge leden in de afgelopen winter op de verschillende handenarbeidclubjes tot stand hebben ge bracht. Honderden uit hout. pitriet, klei, papier, metaal en zogenaamd waardeloos mate riaal vervaardigde werkstukjes zijn op overzichtelijke en aantrekkelijke wijze sa mengebracht. De meisjes bewijzen dat zij onder meer al heel handig met naald en draad weten om te gaan. De oudere jon gens beproefden hun handigheid en fan tasie op zulke zeiljachtjes en zweefvlieg tuigjes. Maar ook het werk van de klein tjes mag zeker gezien worden. In een der hoeken van de tentoonstel lingsruimte is een „stand" ingericht van het kampeerkamp dat „Het Vondelkwar tier" deze zomer in Schoorl organiseert. Ook andere activiteiten zoals van de judo club en de operettegroep zijn vertegen woordigd. De voorzitter van de vereni ging, de heer D. van Merkensteijn heeft gisteravond de tentoonstelling geopend. Hij bracht daarbij dank aan de leidsters en leiders van de winterclubjes, die naar hij zei een ongeteld aantal uren van hun vrije lijd hebben besteed om enkele hon derden meisjes en jongens op een plezie rige en nuttige manier bezig te houden. De heer H. Lamsma. de voorzitter van de stichting „Haarlem-Noord", gaf op zijn beurt uiting aan zijn grote waardering voor hetgeen „Het Vondelkwartier" in het belang van de jeugd doet. De tentoonstelling is te bezichtigen van avond van zeven tot negen uur en zater dagmiddag van drie tot zes uur. I Geen spreekuur wethouder. De Zand voortse wethouder van Publieke Werken, de heer G. Tates is verhinderd dinsdag zijn wekelijkse spreekuur te houden. B. en W. van Haarlem stellen de ge meenteraad ivoor om aan de noordzijde van het schoolgebouw van de Klaas de Vriesschool een rijwielberging te laten maken voor het plaatsen van 100 fietsen, waarvoor een bedrag van 14.230,- uitge trokken zal dienen te worden. B. en W. stellen de gemeenteraad voor om het besluit van de raad om over te gaan tot de omschakeling van met cokes gestookte centrale verwarming naar met olie gestookte verwarming in de Klaas de Vriesschool op te schorten tot het tijdstip waarop vervanging van de ketels noodza kelijk zal zijn. Dit gezien het oordeel van het rijksschooltoezicht, dat Gedeputeerde Staten van Noordholland aanraadde hun goedkeuring voor deze verandering te ont houden. De vervanging van de pannenbedekking van de noodschool aan de Piet Heinstraat 14 (Theo Thijssenschool) door en ruberoid afdekking zal verder 6000,- vergen. Voorts stellen B. en W. de raad voor om tot onderwijzer aan de Mr. A. Bruch- school te benoemen de heer J. R. Quast te Heemstede. De voordracht ter benoe ming van een hoofd van de Dr. A. van Voorthuijsenschool luidt: 1. de heer J. S. Bedet te Groningen en 2. de heer J. Dek ker te Amsterdam. Ten slotte stellen B. en W. de raad voor om ontslag te verle nen aan de heer dr. J. A. van den Andel als leraar aan het Lorentzlyceum terwijl er bovendien een verzoek om ontslag ais leraar aan het gymnasium en het Lou- rens Costerlyceum is binnengekomen van de heer dr. A. van der Boom. B. en W. van Haarlem stellen de ge meenteraad voor om voor gedeeltelijke vernieuwing van de centrale verwarmings installatie in de Stadsschouwburg een krediet tot een bedrag van f 82.000,- be schikbaar te stellen. Aangezien het plan bestaat in 1961 de verbouwing van de toneelruimte te reali seren en de centrale verwarmingsinstalla- tie geheel te vernieuwen is het verwar mingsplan zodanig opgesteld, dat nu al de installatie in de zaal en in de andere ruimten voor de toneelafscheiding kan worden vervangen, met inbegrip van de ventilatie-inrichting in de foyer, waarna dan volgend jaar de verwarmingsinstalla tie voor het toneel (na verbouwing) als mede de ventilatie-inrichting van de zaal kunnen worden vervangen. De vervanging van de gehele centrale verwarmingsinstallatie zal met inbegrip van diverse bouwkundige kosten in totaal rond 210.000,- vergen. Mevrouw Rijnveld-Warnaar uit Hille- gom biedt Johan Bodegraven een boe ket darwintulpen aan, die naar hem zijn genoemd. In het midden staat de Getrouw aan haar nu reeds zevenjarige traditie gaf de Stichting adoptiecommissie bejaarden donderdagmiddag in het con certgebouw te Haarlem een feestmiddag voor bejaarden. De ouden van dagen, die bij het binnengaan van de zaal sigaren en chocolade hadden ontvangen, wachtten on der het luisteren naar opgewekte grammo- foonmuziek geduldig op het begin van het cabaret De voorzitter van de adoptie-commissie, de heer J. Fibbe sprak in zijn openings woord de dank uit voor de hulp die het personeel van het Rode Kruis bood en kon digde onmiddellijk weer een nieuw feest aan, dat plaats zal hebben op 27 oktober. Na zijn openingswoord gaf de heer Fib be de leiding van de middag over aan conferencier Fred Wiegman, die met de acrobate Alice Williams, Cor Matelly en zijn vrolijke viervoeters en de showband „The Maluku Hawaiians", onder leiding van Jac Nieuwesteeg met zang van Pia Kersbergen en Joop Koster, het feestpro gramma voor de bejaarde toeschouwers verzorgde. Tijdens het donderdagavond in de grote beurszaal van liet Hillegomse Treslong door de N.C.R.V. gepresenteerde program ma „Vlag in top" heeft Johan Bodegra ven het recordbedrag van 39.000 bijeen „gebedeld" voor de actie 4 x Z....N ten ba te van het nieuwe Diaconessenziekenhuis in Paramaribo. Ruim dertienhonderd per sonen waren meelevende ooggetuigen van deze topopbrengst. De avond werd geopend door ds. F. Brouwer waarna een kleinkunstprogram- ma volgde met medewerking van o.a. het Lec-dy Trio en de conférencier Piet Ekel. Van negen uur af betrad vervolgens een lange rij van gevers het toneel waar Jo han Bodegraven op de van hem bekende wijze de geschenken in ontvangst nam en tot meer giften stimuleerde. De afdeling Hiilegom van de Ned. Christenvrouwen bond, vertegenwoordigd door haar presi dent mevrouw Eerhard en mevrouw Der Nederlanden gaf het goede voorbeeld met de aanbieding 1086,41 zijnde de op brengst van Hillegomse moppen. Een piep jong bruidspaartje uit Hilversum kwam met de gift van de Johan de Witkleuter- school, 1036.20, aandragen. Leiden liet zich in de persoon van het kindertrio Ser- vaas met ruim zevenhonderd gulden niet onbetuigd. Mevrouw Huising uit Haarlem schonk 1010,- gecollecteerd bij hedrijven, verenigingen en particulieren. Zij bedank te tevens haar man en kinderen, die op gezette tijden genoegen hadden genomen met een koude in plaats van een warme maaltijd waardoor geld opzij gelegd kon worden voor de actie. De Heidemadelief- jes uit Hiilegom offreerden de opbrengst van de tournee die dit zangkoor o.l.v. de heer Richard Heidema onlangs heeft ge maakt, ruim 1600. En zo stroomden de geldbedragen soms met duizenden tege lijk toe. De afdeling Haarlem-Zuid van de Ned. Christen Vrouwenbond deed met t 1200 een flinke duit in hel actiezakje. Een jeugdige Katwijkse in klederdracht legde namens haar dorpsgenoten zelfs zes mille in de handen van Johan Bodegraven. Een Surinaamse verpleegster van de stich ting Vogelenzang in Bennebroek bood na mens haar collega's 300 aan. Het bloembollenvak werd vertegenwoor digd door mevrouw J. P. Rijnveld-War naar uit Hiilegom. zij overhandigde de blij verraste heer Bodegraven het eerste dooi de firma F. Rijnveld en Zn. gekweekte boeket darwintulpen die naar hem zijn genoemd. De heer Dirk van Egmond, di recteur van de Coöp. Veilingvereniging H.B.G. uit Lisse liet met een flink pak bankbiljetten het op 14 april gevestigde opbrengstrecord sneuvelen. Zaterdagavond zullen in het N.C.R V. te levisieprogramma „Intermezzo" flitsen van deze manifestatie op het scherm wor- heer D. van Egmond klaar om de heer Bodegraven een pakje bankbiljetten voor het ziekenhuis in Paramaribo' te overhandigen. Op het Van der Aartsportpark in Haar lem-Noord is gisteren het tweedaagse schoolhandbaltoernooi voor meisjes van het voortgezet onderwijs begonnen. De eer ste resultaten liepen nogal uiteen; naast byzonder spannende wedstrijden waarbij vaak strafworpen een beslissing moesten brengen, kwamen ook duels voor, zonder enige strijd, waarby slechts een ploeg on afgebroken voor de cirkel van de tegen partij opereerde. „Monster" overwinningen van 230 van de Hildebrandschool op de Bronstee Ulo 2 en een 150 zege van de Meisjes HBS op de Chr. Dreefschool zijn hier voorbeelden van: De resultaten van de eerste dag luidden: Meisjes 16 jaar en ouder: Rijkskweek school—Meisjes HBS 4—1, Hildebrand- schoolKetelaarschool 32, KL de Vries schoolChr. Dreefschool 16, L. Coster lyceumKennemer Streekschool 31. Winnaarspoule: RijkskweekschoolHil- debrandschool 21, Chr. DreefschoolL. Costerlyceum 11 (Chr. Dreefschool wint na strafworpen). Verliezerspoule: Meisjes LIBSKetelaar- school 13, KI. de VriesschoolKennemer Streekschool 44 (Kennemer Streekschool wint na strafworpen). Meisjes van 14 en 15 jaar: Hildebrand- schoolBronstee Ulo 2 23—0, Centrale schoolChr. Dreefschool 2 02, Mr. A. BruchschoolHildebrandschool 2 84, Chr. DreefschoolGerhardschool 2 14, Bron stee UloKlaas de Vriesschool 2 32, Meisjes HBSGerhardschool 21, Mi\ A. Bruchschool 2KL de Vriesschool 012 en Ketelaarschool—L. Costerlyceum 5—1. Winnaarspoule: HildebrandschoolChr. Dreefschool 2 70, Mr. A. Bruchschool Gerhardschool 2 3—3 (Gerhardschool wint), Bronstee UloMeisjes HBS 07, Klaas de VriesschoolKetelaarschool 12. Verliczerspoule; Bronstee Ulo 2Cen trale school 37, Hildebrandschool 2Chr. Dreefschool 6—0, Klaas de Vriesschool 2 Gerhardschool 1—2 en Mr. A. Bruchschool 2L. Costerlyceum 16. Meisjes 12 en 13 jaar: Chr. Dreefschool Meisjes HBS 0—15, L. Costerlyceum— Gerhardschool 2 51, Meisjes HBS 2Hil debrandschool 05, Bronstee UloKL de Vriesschool 2 1—1 (Bronstee Ulo wint), GerhardschoolHildebrandschool 2 103, Klaas de Vriesschool—Centrale school 2 II—1, Bronstee Ulo 2—Centrale school 010 en LorentzlyceumKetelaarschool 0—1. Winnaarspoule: Meisjes HBSL. Coster lyceum 6—2, Hildebrandschool—Bronstee Ulo 1—0, GerhardschoolKL de Vries school 6—0, Centrale school—Ketelaar school 111. Verliezerspoule: Chr. DreefschoolGer hardschool 2 03, Meisjes HBS 2Kl. de Vriesschool 2 1—3, Hildebrandschool 2 Centrale school 2 6—0, Bronstee Ulo 2— Lorentzlyceum 012. Donderdagmiddag omstreeks kwart over één is op de kruising van de Leidsevaart en dé Schimmelpenninckweg in Haarlem een 18-jarige kantoorbediende uit Amster dam op zijn bromfiets aangereden door een personenauto. De bromfietser, die op de Leidsevaart reed, had de auto geen voorrang vei'leend. De man is met een hersenschudding en een hoofdwond naar het Grote Gasthuis vervoerd, vanwaar hij naar zijn woning in Amsterdam is ge bracht. De bromfiets werd totaal vernield. „VRIENDENKRING" BESLUIT WINTERSEIZOEN De Haarlemse toneelvereniging „Vrien denkring" besluit op haar beurt het winter seizoen, met een toneelvoorstelling op dins dag 3 mei in de tuinzaal van het Concert gebouw. Opgevoerd wordt „U spreekt met uw moordenaar", de bekende thriller in drie bedrijven door Frederick Knott. Op nieuw tekent Jan Wiertsema bij deze ver eniging voor de regie. (Shows, snuf)es en alles wal verder In het domein der vrouw dagelijks aan de orde komt) Bij de mode-show, die door Sporthuis liaarlem in Dreefzicht werd gehouden, zaten we al meteen in het begin midden in de zomer- en vakantievreugde. In het echt sportieve genre zagen we zeilkleding, die bestond uit mooi ver werkte pantalons in de meest uiteenlopen de dessins en sportieve poplin jacks: wa ger- en winddicht met goedsluitende ca puchon en vaak reversible. Voor tenniskleding wordt steeds meer gebruik gemaakt van mengingen met po- lyster vezel. De coquette geplisseerde rok jes, die plooihoudend zijn, doen het dan ook uitstekend. Men moet er alleen aan denken, dat het wit altijd iets naar het gele neigt, zodat ook de blouse in die tint gekozen moet worden. De tuinpantalon in deze tijd van „doe het zelf" is wel een ideaal kledingstuk en het onkruid wieden in zo'n fleurig gestreepte „overgooierbroek" wordt zelfs een feest. De strandcombinaties van short, loshan gend jasje en plastron vormen een flat teus en praktisch onderdeel van onze strandgarderobe. Men kan ze ook zelf com bineren door een keuze te doen uit de gro te sortering shorts in effen, ruit- en streep- dessins. Als het een beetje kil wordt zijn de behaaglijke jasjes of poncho's van bad stof ideaal om de wind te weren. Badpakken komen in steeds meer ver edelde uitvoering en luxueuze verwerking voor en op speciaal verlangen is aan een veeleisende vrouw zelfs hetzelfde badpak te leveren als dat van de Begum. Naast de lastex badkostuums, een enke le keer effen, maar vaak ook in mooie streep- of fantasieverwerking, is het ka toenen pakje, dat veel lager in prijs ligt, wel zeer attractief. Deze strandpakjes met plissé rokjes, rouches of ballonbroek jes zullen dit seizoen zeer modieus zijn. We zagen ze zelfs in de B.B. ruitjes, die we momenteel overal in verwerkt zien en in gestyleerde bloemmotieven. Het zal niet moeilijk zijn om met een greep uit deze grote en flatteuze collectie de zomer in al zijn facetten te beleven. Katy den vertoond.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 9