Beslissingswedstrijd noodzakelijk tussen Blauw Wit en Niloc Kansen van Burnley op titel in Engeland danig gestegen Nieuwe nationale records van Ria van Velsen en Jiskoot Lahaye winnaar van de eerste van drie ritten op de weg Pliester kon Schoofs niet van de enkelspeltitel afhouden Spurs versloegen Wolves Belgische persstemmen UVS leidt in beslissings competitie tweede divisie Zaterdagelftal speelt op 30 april tegen EDO Nederlandse kegeltitels voor echtpaar Talsma DAW kampioen door overwinning op DWR Ook de 16de partij eindigde in remise Hoofdklasseprogramnia voor het aanstaande weekeinde vervalt Snoek sparring-partner van Ingemar Johansson Dee-Quant eerste in de Pijlenrit MAANDAG 25 APRIL 1960 12 Tijdens -wedstrijden in IJmuiden Europees vlinderslagrecord voor Italiaan Dennerlein Om het Nederlands kampioenschap Geldermans finishte eerst, maar trok Lahaye aan zijn trui Bouwmeester en Langeweg wonnen kandidatentoernooi Nog steeds is er in de eerste divisie van de Engelse league ten aanzien van het kampioenschap geen beslissing gevallen. Titelverdediger Wolverhampton Wande rers moest op eigen grond een 13 neder laag incasseren van Tottenham Hotspur, dat door deze overwinning de kansen op het kampioenschap aanmerkclyk zag sty gen. Maar de belangrijkste kandidaat voor de titel is toch wel Burnley, dat in de uit wedstrijd tegen Blackpool door een 11 gelijkspel een kostbaar punt veroverde. Immers. Burnley heeft nu 50 punten uit 39 wedstrijden, terwijl Wolverhampton Wanderers (52 punten uit 41 wedstrijden) en Tottenham Hotspur (51 punten uit 41 Voetbal in Engeland wedstrijden) nog slechts één wedstrijd hebben te spelen. Uit de drie komende wedstrijden tegen Birmingham City in Birmingham. Fulham in Burnley en Man chester City in Manchester moet Burnley tenminste vijf punten verzamelen, aange zien het er naar uitziet dat Wolverhamp ton de volgende week de laatste wedstrijd wel van Chelsea zal kunnen winnen. Burnley, dat. Engeland zal vertégen- wordigen in het 12 landen toernooi in New York, heeft dus de kans om als landskam pioen naar Amerika te reizen. Het zal dat voor een groot deel te danken hebben aan Tottenham Hotspur dat zo verrassend het team van Wolverhampton Wanderers versloeg. De tacktiek van de Londense club heeft tegen de Wolves de doorslag gegeven. De dynamische Schot Dave Mackay werd naar de voor hem vreemde linksbinnen plaats gedirigeerd en scoorde in de 33?te minuut met een gave konbal. De snelle international van Wales Cliff Jones bezette inplaats van linksbuiten- de rechtsbuiten- plaats en hij doelpuntte in de 85ste minuut eveneens door een kopbal. Mid voor Bobb^r Smith opende de score voor Tottenham na twee minuten ook al door een kopbal. Linksbinnen Peter Broadbent schreef in de 19de minuut het enige doelpunt voor Wolverhampton op zijn naam. Aston Villa, dat verleden jaar degra- deérde. is reeds zeker van promotie naar de eerste divisie. Door een 30 zege op Rotherham behaalde de ploeg deze zater dag het kampioenschap in de tweede divisie, aangezien Cardiff City. dat even eens naar de eerste divisie promoveert, tegen Sunderland niet verder kwam dan een gelijkspel (1—1). Hoewel over het algemeen juichkreten over de overwinning van dc Rode Duivels in de commentaren in de Belgische pers ontbreken, wordt de vreugde over de ne derlaag van het Nederlands elftal de eerste sinds 1954 niet onder stoelen of banken gestoken. ..De Gazet van Antwerpen" schrijft, dat de Belgen weliswaar nooit tot vloeiend aanvalsspel kwamen, maar dat ..De Ne derlanders er niets van terecht brachten".- Het blad meent, dat het oranjeteam een imponerende figuur miste en niet over tac tisch inzicht beschikte. ..Geen grote inter land, maar een verdiende zege". „De Nieuwe Gids" schrijft, dat ..een overmoedig oranje in een middelmatige derby in het hemd werd gezet". Het blad voegt hier aan toe, dat men thans heeft kunnen ervaren wat Faas Wilkes voor een aanvallend Nederlands elftal waard is. „De Standaard" schrijft eveneens de Ne derlandse nederlaag ten dele toe aan de afwezigheid van Wilkes. „Het was een ver diende overwinning van de Belgen, maai er is geen aanleiding de Rode Duivels over het paard te tillen. Niettemin is de smaad van enkele maanden geleden de 91 nederlaag in Rotterdam gedeeltelijk uit gewist en betekent de overwinning, dat België op het internationale voetbalforum weer iets betekent." „De Volksgazet" schrijft de overwinning toe aan de goede organisatie van de Bel gische verdediging. „De Nederlandse ploeg, waarvan veel was verwacht, ontgoochelde de toeschouwers en was in vergelijking met de vorige wedstrijd tegen België zelfs zwak." „La Libre Belgique" is van mening, dat de overwinning de „schande van Rotter dam" niet heeft uitgewist, maar alleen naar achteren heeft gedrongen." Het blad noemt de 2—1 uitslag „geen nederlaag en geen victorie." „Le Soir" noemt de uitslag een „over winning, die het hart goed doet." „De Rode Duivels konden weliswaar geen prachtige techniek uitstallen, maar zij behaalden een zege, die hun recht geeft op gelukwensen." De uitslagen van de wedstrijden gespeeld in de beslissingscompetitie tweede divisie luiden: RhedenUVS 0—4: Velocitas— ONA 31; De BaronieZwolse Boys 23; XerxesZwartemeer 01. De stand luidt: UVS 4 2 2 0 6 5-0 Zwolse Boys 4 1 3 0 5 3-2 Velocitas 4 1 2 1 4 5-4 De Baronie 4 2 0 2 4 7-7 Zwartemeer 4 1 2 1 4 1-1 ONA 4 2 0 2 4 4-5 Xerxes 4 1 1 2 3 2-3 Rheden 4 0 2 2 2 1-6 Zaterdag 30 april wordt in de Leidse Hout een voetbalwedstrijd gespeeld tussen het voorlopige zaterdagmiddagelftal en EDO. Het zaterdagmiddagelltal speelt in de volgende opstelling: Doel: Woudsma (DES). Achter: Nijland (Excelsior '31) en Van der Kraats (DOVO). Midden: Scherpenhuizen (Zwart Wit '28), Visser (Heerjansdam) en Verburg (CSCA) Voor: Van Duyvenbode (Quick Boys), Nieuwstraten (Zwart Wit '28). Fopma (CSCA), Van Dalfsen (Sportcl. Genemui- den), Kroesbergen (DOVO). De uitslagen van de zaterdag voor de Engelse league gespeelde wedstrijden luidden: Eerste divisie: ArsenalManchester United 52: Blackburn RoversLeicester City 01: BlackpoolBurnley 11; Bol ton WanderersChelsea 20: Everton Leeds United 10; FulhamWest Brom- wich Albion 21: Luton TownWest Ham United 31; Manchester CityPreston North End 21: Nottingham Forest Newcastle United 30: Sheffield Wednes dayBirmingham City 24; Wolverhamp ton WanderersTottenham Hotspur 13. Tweede divisie: Aston VillaRotherham United 30: Brighton and Hove Albion Middlesborough 32: Bristol RoversPly mouth Argyle 20: Huddersfield Town Charlton Athletic 40: Ipswich Town Liverpool 01; Levton OrientBristol City 31: Lincoln CityScunthorpe Uni ted 21: PortsmouthHull City 11; Stoke City—Sheffield United 1—2; Sun derlandCardiff City 11; Swansea Town —Derby County 13. Het Amsterdamse echtpaar Talsma heeft zondagmiddag bij de nationale kegelkam pioenschappen in Amsterdam twee Neder landse titels veroverd. De heer Talsma won met 473 hout het individueel kampioen schap voor heren, waarna zijn echtgenote met liefst 476 hout de titel bij de dames in de wacht sleepte. De uitslagen waren: Persoonlijk kampioenschap heren: 1. Talsma (Amsterdam) 473 hout: 2. Heerlien (Hoogezand) 462 hout; 3. Govaerts (Geleen) 460 hout. Persoonlijk kampioenschap dames: 1. mevr. Talsma (Amsterdam) 476 hout: 2. mevr. Den Duik (Enschede) 468 hout: 3. mevr. Ruessen (Doesburg) 456 hout. Clubkampioenschap heren: 1. KC Struve (Sappemeer) 3402 hout: 2. SHV (Utrecht) 3369 hout: 3. KC Kollefit (Maastricht) 3357 hout. Clubkampioenschap dames: 1. Entre Nous (Heerlen) 2186 hout: 2. KC Amster dam 2169 hout; 3. MGHB (Den Haag) 2084 hout. Tydens nationale zwemwedstryden in het Vclscrbad te IJmuiden zijn zondag twee Nederlandse zwemrecords verbeterd. Dc 17-jarige Haagse zwemster Ria van Velsen van ZIAN verbeterde haar eigen record op de 100 meter rugslag. dat sinds 27 niaart op 1.10,4 stond met niet minder dan 0,7 sec. Ria van Velsen zwom zondag dus een tijd van 1 min. 9,7 sec. en was daarmee dc eerste zwemster ter wereld, die beneden de 1 min. 10 sec. kwam. Uiter aard kan haar tijd alleen als Nederlands record erkend worden omdat de baan in het Velscrbad slechts 25 meter lang is. Het wereldrecord op de 100 meter rugslag dames staat op naam van de Amerikaanse j C'arin Cone met 1.11.4. Voorts verbeterde Jiskoot van Merwede het record op de 100 meter vlinderslag, dat sinds 27 september 1958 op naam van Bert Sitters stond met 1.04,2. Ook dit record werd een stuk scher per gesteld, namelijk op 1 min. 3,1 sec. Zwemmen Met de wedstrijd 50 meter rugslag werd het programma geopend met als uitslag: 1. L. Toom 40,4 sec.; 2. A. v. d. Meer 40,6 sec.; 3. E. Winkel 43.7 sec. Een tweetal spannende series bracht de 200 meter vrije slag heren: Ritton (DJK) wist met 2 min. 10,5 sec. voor De Jong (KNZB) te' eindigen en Rudi Prins (HPC) legde beslag op de derde plaats met 2 min. 12.9 sec. door in een voorgaande serie te zegevieren. De 100 meter rugslag meisjes werd ge wonnen door M. van Koten (VZV) in 1 min. 23.2 sec.: gevolgd door W.-Bolmeüer (ADZ) 1 min. 25,3 sec.; 3. N. Dix (HPC) 1 min. 29 sec. Op de 100 meter vlinderslag dames bleef Tineke Lagerberg (Naarden) 2 seconden boven het record dat op haar naam stond. Zij zegevierde met min. 11,5 sec.; M. Heemskerk (Naarden) volgde haar op de voet door 1 min. 11.8 te laten afdrukken; derde werd Atie Voorbij (Naarden) 1 min. 13 sec. De jongens van VZV bonden op de 50 meter vrije slag de strijd aan met als resultaat: 1. A. Oortwijn 34.8 sec.; 2. W. Kick 35.9 sec.; 3. C. Boon 39,2 sec. Wieger Metsonides fZIAN) zegevierde in de wedstrijd 200 meter schoolslag in 2 min. 39.7 sec. waarmee hij 2.9 sec. boven zijn recordtijd bleef; tweede werd A. Kalk man (Shell, Rotterdam) 2 min. 47.8 sec.; 3. B. v. d. Kor ff (Het IJ) 2 min. 47.9 sec. Bert Westra (VZV) won de 100 meter vrije slag jongens Kring Haarlem KNZB in 1 min. 3.9 sec., nadat hij K. Dansik (NJORD) 1 min. 4 sec. en R. Siebeling (NJORD) 1 min. 5 sec., achter zich had gelaten. Zeer spannend was dc laatste serie van de 100 meter rugslag dames. Recordhoud ster Ria van Velsen (ZIAN) ging van start ster Lcnie de Nijs (Naarden) en Rins Dob ber (HDZ). Dc voorzitter-kamprechter J. L. H. Westrus had drie tijdwaarnemers op de baan van Ria van Velsen gezet, die als tijden noteerden: A. Meijer 1 min. 9.6 sec.; J. de Wit 1 min. 9,7 sec. en A. M. Heerkcns Thijssen 1 min. 10 sec., zodat Ria van Vel sen haar record omlaag had gebracht op 1 min. 9,7 sec. Rina Dobber werd tweede in 1 min. 12 sec.: 3. L. de Nijs (Naarden) 1 min. 12,9 sec. A. Uiterwijk Winkel won de 50 meter vlinderslag meisjes in 36,8 sec.; 2. M. Schimmel (Naarden) 37 sec.; 3. H. Span jaard (VZV) 40,7 sec. Cocky Castelaars (SZC) zegevierde in de 100 meter vrije slag dames in 1 min. 3,5 sec., waarmee zij 0,9 sec. boven haar recordtijd bleef; 2. Sita Posthumus (LZO) 1 min. 4.5 sec.; 3. Willy Lamboer (Naar den) 1 min. 4.6 sec. De 100 meter rugslag heren was voor J. de Jong (LZO) 1 min. 6,3 sec., gevolgd door A. Lindemans (PSV) 1 min. 8 sec.; 3. Boudie de Jong (HPC) 1 min. 8,3 sec. D. Beelen (VZV) won de 100 meter vrije slag jongens kring Haarlem in 1 min. 23.4 sec.; 2. H. Rookhuizen (NJORD) 1 min. 25.2 sec.: 3. R. Bos( (HPC) 1 min. 31.6 sec. Ver boven de recordtijd won Ada de Haan (PSV) de 200 meter schoolslag dames in 2 min. 53.9 sec.; 2. B. Heukcls (PSV) 2 min. 55 sec.; 3. G. Kok (HDZ) 2 min. 58,4 sec. Na een spannend duel met N. Koster (NJORD)won Gerda Drogtrop (DWR) de 100 meter vrije slag meisjes in 1 min. 16,4 De Italiaanse vlinderslagzwemmer Den nerlein heeft niet lang gewacht met zijn antwoord op Black's Europese recordver betering van 9 april. De Italiaan zwom zon dag tijdens de Italiaanse kampioenschap pen in Rome de 200 mtr. vlinderslag in 2 min. 18 sec. en heroverde daarmee het Europese record, dat hij sinds 14 juli 1959 op zijn naam had staan met 2 min. 19,5 sec. De Schot Black had hem op 9 april dit record ontfutseld door een tijd te ma ken van 2 min. 18,7 sec., een prestatie, die overigens nog niet als record was erkend. De tussentijden van Dennerlcir, waren: 50 meter: 31,2 sec., 100 meter 1.05.3, 150 meter 1.42.0. Ada den Haan tikt aan sec.; 2. N. Koster (NJORD) 1 min. 16,8 sec 3. R. Kreule (VZV) 1 min. 18,2 sec. De recordhouder van de 100 meter vlin derslag heren B. Sitters (Het IJ) voerde een verbeten strijd met J. Jiskoot (Mer wede) en G. Korteweg (DZV), waarin Jis koot een kleine voorsprong behaalde en daarmee het record van Sitters niet 1.1 sec.verbeterde. Daarbij werden de volgen de tijden genoteerd: door.de tijdwaarnemer A. Meijer, 1 min. 1.3 sècd A. I\J, HefirJtens Thijssen 1 min. 3.1 sec. en J. de Wit 1 min. 3 sec., zodat de voorzitter kamprechter Westrus vaststelde dat Jiskoot de record tijd op 1 min. 3,1 sec. had gebracht. Sitters (Het IJ) noteerde 1 min. 5,5 sec. en Kor teweg (DZV) 1 min. 5.6 sec. Tot slot werd een herenwaterpolowed- strijd gespeeld tussen VZV en DVZ uit Den Haag: via de ruststand 15 boekten de Hagenaars een 61 overwinning. De waterpnlocompetitie De spanning in de eerste klasse heren van de competitie District Noordholland is gebroken; zondagmiddag werd in Alk maar gespeeld de wedstrijd DAW-DWR en de Haarlemmers moesten met de eind stand 3-2 genoegen nemen. In de tweede klasse dames werd HPC door DWT 3 uitgeschakeld voor de kam pioenstitel. HPC verscheen met dames te gen een voltallig DWT 3. Voor de rust sloeg HPC alle DWT aanvallen af maar in de tweede helft moest de HPC-keepster tweemaal de bal uit haar doel halen waar tegenover de HPC-dames slechts één doel punt wisten te stellen. DWT kan nu nog op de bovenste plaats eindigen als DWT 2 er in de laatste wed strijd in slaagt Nereus 2 de baas te blijven. In de derde klasse dames liet NVA ver stek gaan zodat VZV 2 reglementair de strijd met 5-0 won. In de tweede klasse heren heeft Kroosduikers met 6-2 van VZV gewonnen. Voor de derde klasse kwamen de reserves van HPC en Neptunus tegen over elkaar in het geweer. In de eerste helft ging het gelijk op zodat met de stand 1-1 van doel werd gewisseld waarna de eindstand 6-4 in 't. voordeel van Neptunus werd. De eerste van de drie ritten om het Ne derlands kampioenschap op de weg voor profs en onafhankelijken, welke zóndag- middag op het Adsteegcircuit in Beek werd gereden, is een overwinning geworden voor de Limburger Sjcf Lahaye. Hy won de sprint uit een kopgroep van zeven ren ners en legde de 183 km af in 4 uur 43 min. 03 sec. Het was weliswaar Ab Geldermans, die na een uitstekende rit als eerste over de eindstreep ging, maar Lahaye die een fractie van een seconde later finishte, dien de onmiddellijk een protest in omdat Gel dermans hem aan zijn truitje had getrok ken tijdens de beslissende sprint. Het pu blick sprong hel parkoers op, waardoor dc andere renners hun race moesten besluiten in een nauwe doorgang, die door de Rijks politie slechts met veel moeite werd vrij gemaakt. De wedstrijdleiding riep Lahaye lot winnaar uit, waarna Geldermans in dc algemene verwarring op zijn beurt pro testeerde. Dit protest werd later niet ont vankelijk verklaard. De strijd op het zware circuit ontbrand de al spoedig, nadat de 74 profs om één uur precies in een stromende regen waren weggeschoten. De Brabanders De Rooy en Van der Steen sprongen reeds na twee van de dertig te rijden ronden weg. Na tien kilometer voegden zich Roks, Lonk huizen. Pos en Rol zich bij hen, terwijl Van Wetten en Van der Borst de achter volging inzetten en dertig seconden op de grote groep uitliepen. Zij konden het hoge tempo niet volgen en zij vielen terug. In tussen waren Lahaye en Moolenijzer uit het peloton ontsnapt en zij slaagden er in aansluiting met de kopgroep te krijgen, die even later tot zeven renners was gere duceerd. toen Pos door een lekke band uit viel. Na 42 km moesten ook Lonkhuizen en De Rooy lossen. De vluchtelingen verwier ven een voorsprong van ruim twee minu ten op het peloton. Van der Borgh vocht intussen een eenzame en moeilijke strijd, doch met de koplopers in zicht kreeg hij een inzinking en hij staakte de strijd. Na ruim J00 km kregen Sythoff, Malipaard, Gramser en Kool aansluiting terwijl Moo- Sehaken Dc zestiende partij van de tweekamp om het wereldkampioenschap tussen Botwin- nik en uitdager Tal is zondagmorgen zon der verder spelen remise gegeven. De par tij was zaterdag na 40 zetten afgebroken en Botwinnik, die met wit speelde,gaf zijn 41ste zet onder couvert af. De stand is nu Tal 9 punten Botwinnik 7 punten. De zeventiende partij wordt morgen ge speeld. De 16de partij tussen beide matadoren Tal en Botwinnik werd de vierde achter eenvolgende remise. Dit evenwicht der krachtén doet veronderstellen, dat de twee kamp in een soort remise-stop is geraakt zonder veel romantiek en interesse. Het tegendeel is echter waar. De laatste par tij is een boeiend duel geweest, dat niet alleen binnen het Poesjkin Theater maar ook daarbuiten met grote belangstelling gevolgd werd. Buiten namelijk op een de monstratiebord dal aan de gevel was op gehangen. Omstreeks de 20ste zet begon de strijd pas echt spannend te worden. Tal, die tot dat moment snel gespeeld had en slechts drie kwartier van zijn bedenktijd ver bruikt had, liet nu met zijn zetten op zich wachten. Een veeg teken een een bewijs dat het spel zich niet geheel naar zijn zin ontwikkelde. Op de 24ste zet was het duidelijk dat de wereldkampioen belangrijk voordeel had. Met dame en paard was hij de stelling van zijn tegenstander binnengedrongen en alge meen was de verwachting, dat Tal dit maal het onderspit zou delven. Botwinniks spectaculaire paard-zet naar a6 deed echter het beeld van de strijd totaal veranderen. Tal kreeg de kans op tegenspel en greep deze onmiddellijk. Botwinnik's moeizaam verkregen voor deel verdween tegelijk met de pion die hij aanvankelijk had bemachtigd.Er ontsond een uiterst „glibberige" stelling van aanval en tegenaanval, waarin de geringste mis stap voor beide partijen op slag -funest kon zijn. Vooral voor Botwinnik was de situa tie griezelig. Voor zijn laatste tien zetten restten hem slechts vijf minuten tegen Tal bijna een half uur. Maar alsof hij eieren zat te pellen werkte Botwinnik onder ver eenvoudiging der stelling het gestelde aan tal binnen de tijdslimiet af. In gelijke stel ling werd de partij afgebroken en latei- zonder te hervatten remise gegeven. De enerverende strijd om de nationale handbaltitcl heeft zelfs op de laatste competitiedag geen einde gevonden. Bl»uw Wit, voor enige weken de enige titelkan didaat, heeft nederlaag op nederlaag ge leden en verspeelde zondag een punt aan het Haagse Hellas, waardoor dc Zebra's gelijk eindigden met Niloc, dat Aalsmeer met 12-11 in eigen huis versloeg. Een be slissingswedstrijd zal volgen. Swift verloor van PSV met 9-8 en zal weer naar het district terugkeren, tenzij een protest van de Helmonders wordt toegewezen. Eindstand, hoofdklasse heren: Blauw Wit 1419 Olympia 1413 Niloc 14—19 Hellas 14—12 PSV 14—15 DES 14—11 Aalsmeer 1413 Swift 1410 Een onsportief, bikkelhard-spelend Aals meer 2, dat blijkbaar ten koste van alles zijn plaats in de districts-eersteklasse wil de behouden, heeft IJmond een onwaardig einde van een uitstekend seizoen opge drongen. Het optreden van de scheidsrech ter was veel te lankmoedig en vormde geen remedie tegen de houding van de bezoekers. Urnond leidde met 5—3, maar moest nog vóór de pauze de voorsprong afstaan (7-8). Na de hervatting toonde de Velsense de fensie veel gaten en moest Jan Böhm, de IJmond-doelman. veel handelend optreden. Handbal Met 13-9 verkreeg Aalsmeer 2 zijn fel be geerde punten, dat impliceert dat Concor dia en AHC onderling zullen moeten be slissen wie naar de tweede klasse degra deert. De herenreserves van Concordia ver loren hun eerste promotiewedstrijd van Olympia uit Aalsmeer. De Haarlemse de fensie speelde voor rust zwak en Olympia liep in de eerste dertig minuten uit tot 9-4. Na de pauze reduceerden de Concor- diancn met de wind in de rug tot 12-10. De speeltijd ontbrak voor een beter resul taat. In de afdeling behaalde het Vijfhuizense DSO door een 3-1 zege op IJmond 3 het kampioenschap in de tweede klasse B. lenijzer en Rol moesten afhaken. Het pelo ton viel in twee groepen uiteen. Twaalf kilometer voor de finish besloot Gelder mans een geslaagde achtervolging met suc ces en voegde zich bij de kopgroep van acht renners, die de strijd in een zeer ver warde sprint moesten beslechten. De uitslag van deze eerste rit om het Nederlands wielerkampioenschap luidt: 1. Sjef Lahaye (Borgharen) 4 uur 43 min. 03 sec. over 183 km. 2. Ab Geldermans (Be verwijk) z.t., 3. Bas Malipaard (Willemstad) Wielrennen 4.43.8. 4. Arie Van der Steen (Etten)) z.t., 5. Jo de Haan (Klaaswaal) 4.43.40, 6. Jo de Haan (Klaaswaal) 4.43.40, 6. Jo de Roo (Schoore) z.t., 7. Arie Roks (Sprundel) 4.43.44, 8. Theo Sythoff (IJselmonde) z.t.. 9 Piet Rentmeester (Ierseke) 4.43.50, 10. Willy Gramser (Siebcngewald) z. t., 11. A. Kool (Lokeren N.B.) 4.44.36, 12. Joop Cap- tcin (Amsterdam) 4.45.01, 13. Arie van Wetten (Noordwijkerhout) z.t., 14. Piet Damen (Lieshout) z.t.. 15. Dirk Enthoven (Halfweg) 4.46.12, 16. Coen Niesten (Bever wijk) 4.46.34, 17. Cornelis van der Borst (Etten) 4.46.45, 18. Daan de Groot (Amster dam) 4.47.18, 19. Ab van Egmond (Den Haag) 4.47.22, 20. Joop Huissoon (Heine- kenszand) z.t. De eveneens in Beek verreden wedstrijd voor amateurs om het kampioenschap van Limburg kwam op naam van Ed. Beckers uit. Schaesberg. Hij legde de 134 km af in 3 uur 28 min. 53 sec. „Ronde van Tunesië" De tweede ronde van Tunesië is een grote triomf geworden voor de jonge Belg Constant Goosscns. een „leerling" van Rik van Steenbergen. Goosscns heeft, ondanks onvoldoende steun van zijn ploeggenoten, dc strijd vrijwel voortdurend beheerst, be halve in de derde etappe, en hij won zelfs zes van de tien etappes. Hy werd dan ook volkomen verdiend winnaar van dc ronde. Alleen in de derde etappe dus faalde de Belg. Hij maakte toen een grove tactische fout, belandde op de veertiende plaats in cie algemene rangschikking, maar herstel de zich in de volgende etappen met een bewonderenswaardige wilskracht. Na de achtste etappe tenslotte droeg hij weer de witte leiderstrui, mede dank zij pech van de Zweed Johansson, die uiteindelijk twee de werd in de eindrangschikking. Johansson veroverde die plaats zondag morgen, in de tijdrit naar Menzel Bourgui- ba, op de Nederlander Werner Swaneveld, die overigens evenals Mik Snijder en Verst' .ete een voortreffelijke course heeft gereden. Zij zorgden gezamenlijk voor een eerste plaats in het algemeen ploegenklassement. i -Het/ algemeen - eindklassement was: 1. Goösse'ris (België) totaal tijd 38.50.30. 2. Jo- hasson (Zweden) 38.54.12, 3. S w a n e v e. 1 d (Ned.) 38.54.53, 4. Ruiner (Oostenrijk 38.56.59, 5. S n ij d e r (Ned.) 39.07.09, 6. Adamsson (Zweden) 39.16.18, 7. Troche West-Did) 39.20.31. 8. Scheibner (Oost-Dld.) 39.20.52, 9. Verst raete (Ned.) 39.21.20, 10. Kappel (Oost-Dld.) 39.22.22. Het algemeen ploegenklassement werd: 1. Nederland, totaaltijd 117.00.42, 2. Zweden 117.10.48, 3. Oost-Duitsland. 117.19.18. Honkbal In tegenstelling tot het vorige seizoen hebben de honkballers dit jaar weinig ge legenheid gekregen om zich voor dc com petitie in te spelen. Ondanks het grote aantal oefenwedstrijden, dat werd ver werkt, zijn door dc voor honkbal bijzonder ongunstige weersomstandigheden, weinig positieve resultaten bereikt. Daarom lijkt het ons ook enigszins voorbarig om het hoofdklasseprogramma van 30 april en 1 mei in zijn geheel te laten vervallen. Zaterdag en zondag zullen de spelers van de A en B training wedstrijden spe len tegen de in Duitsland gelegerde Ame rikaanse legcrploeg Scorpions. Zaterdag wordt in Den Haag op het Laakkwartier terrein gespeeld, terwijl zondag op het EDO terrein zal worden gespeeld. Als oefen wedstrijden hebben deze ontmoetingen voor de Barcelona-kandidaten niet zo heel veel waarde. De tijdelijk uitgeschakelde Amerikaanse trainer Ron Fraser verklaarde onlangs, dat hij vijftien oefenwedstrijden tegen Amerikaanse teams nodig achtte, om van een degelijke voorbereiding te kunnen spreken en dit is volkomen juist. Maar dan zullen de geselecteerden toch eersf ingespeeld moeten zijn en daar is op dit moment nog geen sprake van. Ondanks de gure noordenwind hebben de honkbalploegen ook dit weekeinde weer geoefend. Zaterdagmiddag speelden EDO en WVHEDW tegen elkaar en de uitslag 2-2 is voor het gedegradeerde EDO eervol te noemen. Toch valt het spel in deze ontmoeting weinig te roemen, al waren de werpersresultaten niet onverdienstelijk. Van Dijk (WVHEDW) en Terneuzen en Peters (EDO) waren allen voor de slag- ploegen moeilijk bespeelbaar. EDO kwam tot twee honkslagen en WVHEDW noteer de vier voltreffers. In tactisch en technisch opzicht stelden beide ploegen echter danig teleur. Schoten behaalde na een 1-0 achter stand een 3-1 zege op HHC. HCK heeft ook tegen Sparta een grote nederlaag ge leden (19-0). UW speelde gelijk tegen de nieuwe eersteklasser Neptunus (6-6) en hoofdklasser OVVO versloeg in een demon stratiewedstrijd Ajax met. 9-2. Volewijc- kers nam revanche voor de in het ABC- toernooi geleden nederlaag tegen VVGA (T-4), ABC versloeg de Haagse overgangs- klasser ADO met 6-4 en RCH won van Terrasvogels met 8-3. Boksen De vroegere Nederlandse halfzwaarge- wicht kampioen Wim Snoek heeft dc uit nodiging ontvangen om als sparring-part ner te fungeren van de wereldkampioen zwaargewicht, de Zweed Ingemar Jo hansson. Deze zal op 20 juni zijn titel verdedigen in een revanchewedstrijd te gen Floyd Patterson in New York. Snoek heeft zaterdag een telegram ont vangen van de wereldkampioen met de mededeling, dat een vliegticket naar Gö- teborg klaar ligt in Amsterdam. Waar schijnlijk zal Snoek pas tegen het einde van deze week naar Göteborg kunnen rei zen omdat hij dinsdag van Haarlem naar Amsterdam verhuist. De Kcnnemerland kampioenschappen tafeltennis hebben een bepaald sensatio neel slot gekregen. Nadat dc grote rivalen Schoof en Pliester zonder halsbrekende in spanningen tot de eindstrijd waren door gedrongen, begonnen zij een finale die zeer spannend was. Tot voor kort speelden bei den immers in Togido en het vertrek van Schoof naar TYBB gaf deze strijd zonder twijfel een extra felheid, liet zag er aan vankelijk naar uit, dat Pliester recht op een gemakkelijke zege zou afstevenen. Hij versloeg zijn tegenstander, bijzonder fel en agressief spelend, in de eerste game met 21-18, waarna het in dc tweede bijna een blamage voor Schoof werd, toen deze met 21-6 over de knie werd genomen. T afeltennis In de derde game miste Pliester echter de kans om zijn tegenstander de genade slag toe te brengen. Het werd 16-16 en toen stond Schoof zijn tegenstander geen punt meer toe. Dit was uiteraard van invloed op de vierde game. Schoof begon vol zelf vertrouwen en Pliester was in zijn eigen kunnen kennelijk geschokt. De geel-zwar- te liep snel weg tot 14-7 en 13-19 en won onbedreigd met 21-13. In de beslissende game ontwikkelde Schoof vele talentvolle tegenaanvallen en liet hij verdedigend vaak uitstekende din gen zien Wellicht ging toen de bepaalde eenzijdigheid van Pliester. die hel voor namelijk van zijn aanval moet hebben, een woordje meespreken. Schoof liep uit tot 4-1, 7-3 en zelfs 13-7 en 15-10, waarna hij echter forcerend zijn tegenstander tot 16-4 liet komen. Pliester echter maakte eveneens diver se blunders zodat het 19-16- en toen zelfs 21-16 werd. Schoof had hiermede opnieuw de titel voor zich opgeëist en de wisselbe ker definitief veroverd. Bij de overgangsklassers zorgde Witte- man, eveneens van TYBB voor een pri ma prestatie door de finale via winst met 21-15 en 21-15 op Boot (Togido) op zijn naam te brengen. Bij de Dames deed Rie Top (DSB) gro te dingen. In de dames tweede klasse ver sloeg zij de tot dusverre vrij onbekende Hotac-speelster, Marja van Wierst met 21- 6 en 21-13 en liet er dus geen twijfel aan bestaan, dat zij thans met recht de titel kampioene van Kcnnemerland voert. Voor dien had zij ook al de titel veroverd in de derde klasse door daar mej. A. van Kra- lingen met 21-12, 19-21 en 21-12 te ver slaan. Tot slot had zij, samen met me vrouw Dijkhuizen (VTC) ook nog succes Vreede-De Haas was met 21-17 en 21-10 toch duidelijk zwakker. In het heren dubbelspel kreeg Guus Pliester toch nog een titel door samen met Bert van Eijk de TYBB-spelers Witteman en Rijkelijkhuizen te bedwingen. In het ge mengd dubbelspel ging de titel naar Bert van Eijk en Loet van Eijnatten, die met de HBC-crs Wim Klein en Ria Smit niet veel moeite hadden: 21-14 en 21-14. A utomnbilisme In de nacht van zaterdag op zondag is door de RAC-Oost de Pijlenrit georgani seerd, een wedstrijd die meetelt voor het kampioenschap betrouwbaarheidsritten van de KNAC 1960. De A-klassers moesten 510 km afleggen met een gemiddelde van 36 km per uur en de B-klassers 425 km met een gemiddelde van 30 km per uur. De uitslagen luiden: A-klasse: 1. R. Dee (Wassenaar en J. Quant (Vlaardingen) 110 strafpunten; 2. P. .1. Jetten en A. J. P. Jetten (Boxmeer) 168 strafpunten; 3. J. Heydendaal (Loosdrecht) en R. Wiedouw (Schiedam) 324 strafpnt; 4. C. Hëerkes (Blerick) en J. Overtoom (Amsterdam) 465 strafpunten. B-klasse: 1. H. Smits en H. Bleckcr (Del den) 60 strafpnt.; 2. M. Okkerse (Arnhem) en J. Blankers (Arnhem) 171 strafpnt.; 3. A. Sinnema (Emmeloord en H. van 't Oever (Emmeloord) 195 strafpnt. Na twee ritten heeft de equipe Dee en Quant met een ruime voorsprong de leiding in het algemeen klassement. Bouwmeester en Langeweg wonnen het kandidatentoernooi 1960 en kregen daar door met Van der Pol, Jonkman en Tan het recht deel te nemen aan het kampioen schap van Nederland. De internationale grootmeester Donner zal in de wedstrijden om het Nederlands kampioenschap, die hoogstwaarschijnlijk in 1961 in Den Haag zullen worden gespeeld, zijn titel verdedi gen Naast deze zes zullen nog vijf, na melijk Cortiever. Van Scheltinga, Van der Berg, Spanjaard en Barendregt deelne- ïn het dubbelspel. Het Te Zaanenkoppel De men. 'f

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 12