Die Raeckse verwees AMVJ naar de laatste plaats in de hoofdklasse Wordt dit het Olympisch jaar van de „pep-pillen"? Nederlandse bridgers kunnen nog op tweede plaats komen Tom Finney houdt ermee op De 77ste Varsity Wielrenners in staking Bij de dames gaat het niet al te best Weenink naar de eerste klasse van de NHSB Nederland-Zwitserland eindigde onbeslist DINSDAG 26 APRIL 1960 15 Bezorgdheid in Amerika over toenemend gebruik van stimulerende „sportpitten Het Schotse elftal tegen de Polen De semi-profs het komende weekeinde Hoofdnummer is weer zeer sterk bezet Jury zal protesteren bij Int. Wielrenunie Martin van den Borgh won in België Haarlemmer Roger op de eerste plaats in Veldhoven Nationalistisch China geen lid meer van de FIB A Het Nederlands team voor Istanbul Cricketcompetitie zal op 8 mei beginnen Weinig perspectieven voor kansen op Olympische Spelen Gilroy kan hoop op titelgevecht opgeven (Van onze correspondent in de V.S.) Sportbeoefenaren in de Verenigde Staten, zowel in de beroeps- als in de amateur- klasse, maken meer en meer gebruik van stimulerende middelen, zoals benzedrine, om hun prestaties te verhogen. Natuur lijk zijn ook in andere landen dergelijke „pep"-pillen bekend en men vraagt zich af of de Olympische Spelen in Rome be kend zullen worden als de „spelen van de pil". In Amerika maakt men zich bezorgd over de schadelijke gevolgen, die derge lijke middelen kunnen hebben voor de ge zondheid van de atleten. Bovendien be schouwen velen het als onsportief om op een dergelijke manier prestaties op te voeren. Men kan in Amerika gevangenis straf krijgen wanneer men aan race paarden stimulerende middelen toedient, maar een coach die zijn studentenploeg pep-pillen laat slikken gaat vrij uit. In een aantal uitstekende universiteiten in Amerika hecht men er slechts weinig waarde aan of de studenten de overwin ning behalen wanneer zij op het sportveld hun krachten meten met studenten van andere hoge scholen. Maar voor de mees te universiteiten en colleges is de sport bijzonder belangrijk. Daar is de coach, die zijn jongens aan de zege helpt, eigenlijk belangrijker dan de professor. Die coach maakt de universiteit op een populaire manier bekend en dat betekent meer fi nanciële bijdragen, uitbreiding (ook op sportgebied), nóg mer overwinningen, nóg meer bekendheid, nóg meer geld. Bereikt een coach geen goede resultaten dan loopt hij kans zijn baan te verliezen en men kan het daarom begrijpen dat zo'n man alles op alles zet om zijn jon gens harder te laten lopen, feller rugby te doen spelen etc. De laatste tijd heeft zulk een coach een machtige assistent gekregen, amphetami ne genaamd. De bekendste twee midde len, met amphetamine vervaardigd, zijn benzedrine en dexedrine en de studenten noemen hun pep-pillen kortweg „Bennies" en „Dexies". Wetenschappelijk heeft men vastgesteld dat dergelijke pillen inderdaad helpen. Gewichtheffers blijken er het meest van te profiteren: hun prestaties worden drie a vier percent beter. Hardlopers verbete ren hun tijd met 1,5 percent. Een van de karakteristieke eigenschappen van de pil is, dat gevoelens van vermoeidheid tijde- Voetbal Eén van Engelands grootste voetballers, Tom Finney, heeft aangekondigd zich aan het einde van dit seizoen terug te trekken uit de actieve wedstrijdsport. In een brief aan zijn club Preston North End, waar voor hij reeds 23 jaar uitkomt, zegt Fin ney, die deze maand 38 jaar is geworden, dat hij nog steeds last ondervindt van een oude lies-blessure en het onverantwoord vindt door nog een seizoen mee te lopen een breakdown te riskeren. Finney is meer keren voor het Engels elftal uitgekomen dan welke Engelsman ook, uitgezonderd Billy Wright. Hij ver wierf 76 „caps" en scoorde 30 maal, een aantal dat slechts is overtroffen door mid denvoor Nat Lofthouse. De bal-goochelaar Finney speelde in het Britse nationale team steeds in de voor hoede. Meestal als linksbuiten, maar als het zo uitkwam ook als rechtsbuiten of als middenvoor. Hij werd tot Engels voetbal ler van het jaar uitgeroepen in het seizoen 1953 -'54 en 1956 -'57. Samen met zijn broer Joe Finney heeft Tom in Preston een florerende loodgieters- en electriciënsfirma. Het Schotse elftal, dat deze maand een verdienstelijk gelijkspel (1-1) tegen Enge land behaalde, is voor de landenwedstrijd tegen Polen op 4 mei in Iiampden Park op vier plaatsen gewijzigd. De drie Schotse spelers van Tottenham Hotspur, die in de ontmoeting tegen En geland van de Londense club geen toestem ming kregen om te spelen, zullen ditmaal wel van de partij zijn en verder is links achter Eric Caldow vervangen door Hewie, omdat Caldow's vereniging, Glasgow Ran gers, op 5 mei in een wedstrijd voor de halve finales van de Europese bekercom petitie uitkomt tegen Eintracht Frankfurt. De opstelling van het Schotse elftal is nu als volgt: Doel: Brown (Tottenham Hotspur); ach ter: McKay (Celtic) en Hewie (Charlton): midden: Communs (Heart of Midlothian), Evans (Celtic, aanvoerder), E. Mackav (Tottenham Hotspur): voor: Leggat (Fu- larh). White (Tottenham Hotspur), SI John (Motherwell), Law (Manchester City) en Weir (Motherwell). Het KNVB-programma voor de semi- profs voor het komende weekeinde luidt: Eredivisie: ElinkwijkFortuna; ADO Ajax; VolendamNAC; RapidPSV; Biauw Wit—MVV; VVV—Willem II; SpartaDWS; EnschedeDOS; Sittar- diaFeijenoord. Eerste divisie A: Wageningen—Vole- wijekers; HVCRigtersbleek; SVV— 't Gooi; NO ADHelmond; KFC— Stormvogels; ExcelsiorVeendam; BW Vitesse; GVAVFortuna (VI.). Eerste divisie B: LeeuwardenGraaf schap; VSVGo Ahead; Helmondia— RCH; EindhovenLimburgia; DHC— Plermes DVS: AlkmaarSHS: DFC— AGOVV; RBC—Heracles. Promotiewedstrijd tweede divisie HeerenveenRoda Sport. Beslissingscompetitie tweede divisie A en B: RhedenXerxes, UVSVeloci- tas; ONABaronie; Zwolse Boys— Zwartemeer. lijk sterk verminderen. Zo presteert, men meer dan men eigenlijk zou kunnen. Het lichaam ontvangt niet meer de normale waarschuwing tegen overspanning. Geen wonder dat men na afloop van een wed strijd extra vermoeid is. Men heeft vooral in de tweede wereld oorlog ervaring opgedaan met deze pil len. Zowel de geallieerden als de nazi's gaven iets dergelijks aan soldaten die ge vaarlijke opdrachten moesten uitvoeren. Verscheidene medici waarschuwen thans ernstig tegen het gebruik van deze middelen in de sport. Het schijnt dat het hart er onder kan lijden en zelfs bij streng medisch toezicht is het moeilijk alle ri sico uit te sluiten. Plet zou mogelijk zijn om het gebruik van deze middelen te verbieden en deel nemers aan wedstrijden te diskwalifice ren, wanneer zij zulke pillen hadden ge bruikt. Bij paardenrennen gaat men na of de dieren stimulerende of verdovende mid delen hebben binnen gekregen en ook een onderzoek van het speeksel of de urine van sportbeoefenaars zou kunnen uitwij zen of zij al dan niet pep-middelen hebben gebruikt. Roeien Op het Amsterdam-Rijnkanaal bij Jut faas wordt op zondag 1 mei onder auspi ciën van de Koninklijke Nederlandsche Studenten Roeibond de 77ste „Varsity" ge houden. Aan dit grootse roei-evenement nemen 57 ploegen deel. Het Amsterdamse Nereus schreef 10 ploegen in; Laga (Delft) en Tri ton (Utrecht) elk 9, het Groningse Aegir 8. en Njord (Leiden, Argo (Wageningen) en Kadi (Rotterdam) elk 7. Het hoofdnummer, de oude vier, begint om vier uur. Daarna wordt gepauzeerd om de scheepvaart gelegenheid te geven tol doorvaart. Aan het hoofdnummer gaan vooraf de races in de jonge vier I, de lichte acht, de jonge vier II, de overnaadse twee, de stuurmanloze vier en de overnaadse skiff. Na het hoofdnummer worden gehou den de wedstrijden in de overnaadse vier. de oude- en jonge twee in één heat over de baan gaan. Voor het hoofdnummer schreven zes ploegen in: Njord, Triton, Aegir, Laga, Ne reus en Argo. Bij de loting was Triton het Cortuinlijkst. Deze ploeg start bij boei 1, aan de wallekant. Njord lootte de buiten baan. De bezetting van het hoofdnummer is zeer sterk. De Nereus-ploeg wordt gevormd door Meyer (boeg) en Fehmers (slag), win naars van vorig jaar, aangevuld met Rijn- ders en Van Thiel, de slagen van Nereus II. winnaar van de eerste divisie van de héad of the viver voor de University of London boatclub. Voor Argo verschijnen dezelfde roeiers van 1959 aan de start, in een iets gewij zigde opstelling: Joustra (boeg), Wientjes (2), Van Dis (3) en Tazelaar (slag). Bij de head of the river vormden deze vier een sterke combinatie. Deze werd vierde in de eerste divisie. Bij de vorige Varsity wer den de Wageningse studenten tweede ach ter Nereus. In de Lagaploeg zijn drie roeiers uit Laga III, de winnaar van de tweede divi sie van de head, terwijl Snijders slag was van Laga I, die in de eerste divisie derde werd. Boeg Brat sloeg Laga voor op de Varsity van 1959. De verwachting is een spannende strijd tussen Argo, Nereus en Laga. Bij de tweeën heeft men voor het eerst de Belgische methode gevolgd door oud en jong gelijktijdig te laten roeien. Er zijn twee prijzen: een voor de winnaar en een voor de best-geklasseerde jonge twee. Wint een jonge ploeg, dan ontvangt deze dus de beide medailles. Het hoofdnummer gaat over 3000 meter; de overige nummers over de gebruikelijke afstand van 2000 meter. Wielrennen Twintig renners, onder wie Louison Bo- bet en Wout Wagtmans, hebben gisteren geweigerd uit te komen in de stayerswed strijd die in Riccione aan de kust wordt gehouden. Het weer was erg slecht en de renners verklaarden dat de toestand van het parcours levensgevaarlijk was. Toen de organisatoren de wedstrijd achter mo toren toch lieten doorgaan, reden de twin tig kopstukken hun rondjes in wandeltem po, terwijl de toeschouwers hen uitjouw den. De organisatoren hadden de wedstrijd achter motoren van zes tot vier ronden, to taal 12.4 km, ingekrompen maar de ren ners waren daar niet van onder de in druk. De jury ging ten slotte in vergade ring. om te beslissen of de twintig ren ners gediskwalificeerd moesten worden. De 21 renners die in het klassement van de eerder verreden wegwedstrijden het laagst stonden, hadden wel in racetempo hun ronden achter de motoren gedraaid, maar ook dit maakte voor de twintig in ternationale profs geen verschil. Zij gin gen van start, maar bleven allen onder de limiettijden. Na rijp beraad besloot de jury ten slot te de 20 renners weer toe te laten tot de wedstrijden, maar toch bij de Internationa le Wielrenunie disciplinaire afhandeling van de zaak te vragen. In het algemeen klassement komt door deze beslissing geen verandering. Bobet staat op de eerste plaats, Wagtmans staat tweede. Een dag na zijn vergeefse greep naar de zege in de eerste rit van het Nederlands kampioenschap op de weg, heeft Martin van den Borgh een overwinning behaald in een wegwedstrijd voor professionals in het Belgische plaatsje Borloon. De Lim burger zegevierde in de eindsprint van een grote groep renners. Jaap Kersten plaatste zich vierde, Coen Niesten werd tiende. De uitslag was: 1. Van den Borgh (Ned.) de 212 km in 5 uur 28 min. 2 sec. 2. Plavier (België) op 5 meter. 3. Thumas (België). 4. Kersten (Ned.). 5. Verheyden (België). 10. Niesten (Ned.) allen in dezelfde tijd als Van den Borgh. In de Ronde van Veldhoven voor ama teurs heeft de Haarlemmer Hein Koger een fraaie overwinning behaald. Met meer dan een ronde voorsprong snelde hij in het Brabantse plaatsje als een verdiend winnaar over de eindstreep. Zijn clubmak ker Bert Bogaard maakte het Haarlemse succes in deze ronde volledig door de sprint om de tweede plaats te winnen. Door hun aanvallende manier van rij den hebben de renners van het Haarlem se „De Kampioen" een goede indruk ach ter gelaten in Veldhoven. Want samen rnet Koger had ook zijn jonge stadgenoot Wil Blommaert een ronde voorsprong ver overd. Maar toen die winstronde eenmaal een feit was geworden, sloeg Koger opnieuw op de vlucht en dat werd Blommaert nood lottig. Hij wilde Koger alsnog achterhalen en moest zich daartoe forceren. Een zwa re inzinking was er het gevolg van en zo doende moest Blommaert ontgoocheld de strijd staken en zelfs een nagenoeg zeke re tweede plaats prijsgeven. Hij had al les of niets gespeeld. Maar die tweede plaats ging toch nog naar een Haarlemmer, want een attente Bogaard wist de snelle Gerard Wesseling en zijn Santpoorter clubgenoot Coen Vis ser in de sprint achter zich te houden. De uitslag luidde: 1. H. Koger (Haar lem, de 80 kilometer in 2 uur 10 min. en 35 sec.; 2. A. Bogaard (Haarlem); 3. G. Wesseling (Halfweg); 4. C. Visser (Sant poort); 5. B. Osendarp (Utrecht); 6. J. Stolk (Zwijndrecht). In de voorwedstrijd voor nieuwelingen werd de Heemstedenaar Henk Peters, twee paasdag winnaar in Geldrop, vier de. Nederland krijgt in het bridgetoernooi in Turijn kansen te over. In zijn afdeling is Frankrijk weliswaar ongenaakbaar doch een tweede plaats, goed voor een finale-plaats, ligt nog binnen het bereik. De nederlaag op maandagmiddag tegen India, dat toevallig zeer goed en gelukkig speelde, is een lelijke streep door de Nederlandse rekening. Niettemin zouden onze spelers nog nummer twee kunnen worden, als zij van hun overige wedstrij- ren er niet meer dan ten hoogste één ver liezen. Het is voor captain Pels Rijcken moei lijk om steeds goede opstellingen te vin den voor de beide tafels Slavenburg, Boender en Lengyel worden vaak in het Bridge spel gebracht en doen het overigens over het algemeen uitstekend, doch gezien het zeer zware programma kan men natuur lijk niet uitsluitend steeds op deze spelers bouwen. Bij de dames blijft het sukkelen en het is wel zeker dat zij in de onderste gele deren zullen eindigen. Gelegenheid tot „in spelen" krijgen zij niet, ook hier moeten steeds nieuwe combinaties in het veld wor den gebracht, zodat het zelfs kon voorko men dat een nieuw paar het biedsysteem bespreken moest alvorens het in de we reldkampioenschapswedstrijden aan de ta fel ging spelen. De wedstrijden van de dames op maan dag waren des middags tegen Oostenrijk, waarvan met 1-3 werd verloren en des avonds tegen Ierland, waarvan met 0-4 werd verloren. Er waren maandag belangrijke wedstrij den, waarbij vooral de Amerikanen er lelijk van langs kregen. In de afdeling II waarin Nederland speelt verloor Ver. Staten II na een goede wedstrijd tegen Frankrijk en heeft nu al twee nederlagen. De Ver. Staten IV heeft, behalve van de Ver. Staten II. nog van geen Europees land kunnen winnen. Gisteren verloor het zelfs van Denemarken. Nederland won des avonds gemakkelijk van Chili en heeft nu een score van 50 pet. Van afdeling I kon men op het bridge- rama de wedstrijd Italië tegen Ver. Staten I Stavman c.s. zien. De Amerika nen stonden bij de pauze een paar punten voor, doch kregen in de tweede helft de kous op de kop. Er was o. a. een spel, waarin Avarelli zes harten bood en maak te, terwijl aan de andei'e kant de Ameri kanen vier harten boden en 1 down gingen. In afdeling III kreeg Amerika zijn aller bitterste pil te slikken. Hun vlaggeschip, het team Crawford-Stone, met Becker-Kay werd door Engeland met 79 tegen 29 in de pan gehakt. De onverstoorbare Engel sen speelden een grootse wedstrijd en straften elk klein foutje van de tegen standers genadeloos af. Vooral blonken aan Engelse zijde uit, we zouden zeggen zoals steeds, Reese, maar ook de nieuwe speler Flint. VOETBAL. Fitzgerald van het Rotter damse Sparta is gekozen als reserve voor het Ierse nationale team, dat op 11 mei in Dusseldorf tegen Duitsland cn een week later in Malmö tegen Zweden zal uit komen. Gedragen door de enthousiaste aanmoe digingen van een grote schare supporters heeft het damesteam van Die Reacksc on bedreigd in Delft de beslissingswedstrijd van het hoofdstedelijke AMVJ gewonnen. Dit impliceert dat AMVJ naar dc over gangsklasse terugkeert en Die Raeckse nog via promotie-degradatiewedstrijden de pla&'is in de hoofdklasse kan behouden. De Haarlemse dames zullen op 28 mei in Den Haag de stryd aan moeten binden met de drie overgangsklasse-kampioenen TOG uit Hoorn, Reva Amsterdam en DES uit Den Haag. Bij de heren keert het Utrechtse SVV naar de overgangsklasse terug en zullen AMVJ en het Hilversumse Sportcentrum moeten beslissen wie aan degradatiewed strijden zal moeten deelnemen. Als over- De volleybalcompetitie gangsklasse-kampioenen nemen hier deel Octopus uit Alkmaar, Valboval uit Woer den en Professoren wijk uit Leiden. In de dames-overgangsklasse spelen drie ploegen beslissingswedstrijden om aan degradatiewedstrijden te ontkomen, n.l. Molenwiek, 'Smash en SES. Smash won reeds van Molenwiek met 3-2. Reeds jaren achtereen zweeft het team van de Bloemendaalse politie tegen het einde van de competitie in de buurt van de laatste plaats, maar aanhoudend weten de Bloemendalers zich tijdig te distanciëren en ook nu is dit weer het geval. Gister avond speelde PSCB zijn laatste wedstrijden en nog wel tegen twee achtenswaardige teams. OVRA moest de PSCB'ers een gelijk spel. toestaan (15-8, 18-16. 10-15 en 9-15) en HVS 2 moest zelfs beide punten aan de Schaken Door de tweede promotiewedstrijd met 5V>-4'/2 van de Hoornse schaakvereniging Caïssa te winnen, is het Beverwijkse Wee nink geslaagd in haar poging promotie naar de eerste klasse van de Noordhollandse Schaakbond te bewerkstelligen. Er is met de Caïssa-spelers een zeer spannende strijd geleverd, waarin van krachtsverschil nau welijks sprake is geweest. Weenink zal nu de plaats gaan innemen van Oppositie, dat uit de eerste klasse moest degraderen. Caïssa blijft nu tweedeklasser. Het tweede treffen tussen de beide eer ste klasse kampioenen Holland (Overveen) en Schaaklust (Andijk) is met 41/2-51/-> door de West-Friezen gewonnen. Daar het eer ste treffen in een 21/-j-7'/2 zege voor de Overveners is geëindigd, wordt een derde ontmoeting noodzakelijk. Deze zal plaats hebben op maandagavond 2 mei in het clubgebouw van de schaakclub VVV in Alkmaar. Gezien het gunstige bordgemid delde heeft Rolland in dit beslissend ge vecht aan een gelijkspel voldoende om zich overgangsklassen te mogen noemen. Begin mei zal ook een begin worden gemaakt met de bekercompetitie van de Noordhollandse Schaakbond; Deze wed strijden, die met vier spelers per team zul len worden gespeeld, blijken voor de eerste maal reeds een ruime belangstelling te genieten. Reeds 19 kwartetten hebben zich aangemeld, waarbij het Beverwijker Pat Mat met 4 teams de kroon spant. Op de algemene ledenvergadering is besloten dat bij een eventueel gelijk spel eerst 5-minu- tenpartijen gespeeld zullen worden. Is ook dan nog geen beslissing verkregen, dan zal loting bepalen welke vereniging naar de volgende ronde overgaat. Dit in tegenstel ling met de oorspronkelijke opzet, waarbij werd beoogd de bezoekende vereniging als winnares aan te merken. Tot dusver is deelname van de volgende verenigingen bekend: MSC (Den Helder). Schaaklust (Andijk), Edam, Kijk Uit (IJmuiden), VVV (Alkmaar), Castricum 1 en 2, Heemstede 1 en 2, Halfweg 1 en 2, Pat Mat (Beverwijk) 1 t.m. 4, HWP (Haar lem) 1 en 2, Bloemendaal en Zaanstreek- Noord. Basketbal Het bestuur van de Internationale Bas ketball Federatie (FIBA) heeft maandag avond in München besloten nationalistisch China niet langer als lid van de interna tionale federatie te erkennen. De beslis sing werd genomen met 9 stemmen vóór, een tegen en twee onthoudingen. Nationa listisch China zal echter wél mogen deel nemen aan de voorwedstrijden voor de Olympische Spelen van Rome. De ploeg die wordt afgevaardigd moet dan echter uitkomen onder de naam „Taiwan", een andere naam voor Formosa. geelblauwen laten: 15-6, 15-8, 14-16 en 15-7. Marechaussee Hartman toonde zich een bekwame aanwinst voor de PSCB'ers. Door de onverwachte resultaten is Die Raeckse 2 op de laatste plaats beland en zal naar de tweede klasse terugkeren. De eerste promotiewedstrijd om een plaats in de eerste klasse tussen de heren teams van Gios en HBC is onbeslist ge ëindigd. Gios had aanvankelijk het beste van het spel en won de eerste sets vrij gemakkelijk, 15-6 en 15-10. Maar reeds in de laatste fase van de tweede set viel hel spel van de oranjewitten terug, het kostte veel moeite om de laatste punten te sco ren en HBC kreeg de gelegenheid om te herstellen. Met 15-12 en 15-5 brachten Hilterman en de zijnen de balans weer in evenwicht en zullen beide ploegen elkaar voor de tweede wedstrijd woensdagavond om negen uur ontmoeten. In een zenuwslopend duel hebben de jeugdige ploegen van Vesmia 3 en De Blin- kert 3 elkaar het kampioenschap van de derde klasse A betwist. Vijf sets vroeg dit treffen, dat door Vesmia werd gewonnen met 15-17, 15-8, 15-12, 11-15 en 15-9. Het kampioensteam bestond uit aanvoerdster mej. A. v. d. Pavordt, Cora van Lient, Atie Oles, Riet Klaver, Irene Haverman, Irene Vermeulen en Martie Schreuder en werd gecoachd door secretaresse Tonnie Broer- sen. De uitslagen luidden: Heren: OVRA—PSCB 2-2, PSCB—HVS 2 3-1, Gios—HBC 2 2-2, WIK—Spaarne- stad 2-2. OSS 2—PWN 3 3-1, Velox 2—WIK 3 0-3, FESOVRA 4 2-2, TopscoreDe Blinkert 3 3-0, HVS 4—Die Raeckse 3 2-2. Dames: FESEclecta 3 0-4, Vesmia 2 Die Raeckse 4 3-0, Eclecta 2—OSS 2 3-0, HBC 5DSS 2 2-2, HBC 5Spaarnestad 1.-3, De Blinkert 4—PWN 2 2-2, DSS 3— De Blinkert 5 3-1. Laatste programma Morgenavond wordt het iaatste compe titieprogramma in het Krelagehuis afge werkt. Dan zullen de drie nog ontbrekende kampioenen zich waarschijnlijk melden. In 2 A dames betreft dit Set up of OSS eri in 3 B dames DSS of Eclecta 3. en bij de heren in 3 B CIOS 3 of WIK 3. Het programma voor woensdag luidt: Heren, eerste klasse: Die Raeckse 2— Velox (7 uur). Tweede en derde klasse: Gios—OVRA 2, Gios 4—PWN 3, WIK 2—PSVH 2, WIK 2— CIOS 4, CIOS 3—Energie. VIOS 4—VVCL, Topscore—Energie en OSS 2—OVRA 4. Dames, eerste klasse: Eclecta—Velox (7 uur), OVRAHVS (8 uur) en Vesmia Gios (9 uur). Het Nederlands heren-volleybalteam, dal van 5 tot 16 mei in Istanbul (Turkije) zal deelnemen aan een internationaal toernooi, is al§ volgt samengesteld: Tuinman en Kapteyn (RVC, Den Haag), Zimmerman en Tinkhof (DES, Voorburg), Goedhals en Van Lith (REVA, Amsterdam), Van Wij nen en Kooi (SOS. Utrecht), v. d. Stoep (Sportcentrum, Baarn) en Dassen (MAVOC. Maastricht). De heer C. J. van Zweeden zal optreden als trainer-coach. Cricket De competitie van de KNCB begint, zo als al eerder werd gemeld, zondag 8 mei. Aangezien die dag nog niet alle velden be schikbaar zijn zal dan slechts een beschei den programma kunnen worden afge werkt. Het wedstrijdprogramma ziet er voor de eerste en tweede klassen als volgt uit: Eerste klase A. ACC—HCC II: Rood en WitQuick (Hg). Eerste klasse B: HCC IIIExcelsior. Tweede klasse A: KampongQuick (Hg) II; SCHC—UD. Tweede klasse B: HilversumAjax (A); Hermes DVS IIRood en Wit III. Tweede klasse C: KrekelsSparta II. Tweede klasse D: ACC III—UD II. Tweede klasse E: BMHCRood en Wit IV; Haarlem TIConcordia. Tweede klasse F: geen wedstrijden vast gesteld. VOETBAL. Het Hongaarse voetbalteam, reeds gekwalificeerd voor de eindronden van de Olympische Spelen, heeft zondag ook de laatste wedstrijd voor de voorron den gewonnen. Het werd in Boedapest een 2-1 zege op Tsjechoslowakije. Een moment uit de wedstrijd tussen Theo Wilbrink (Groningen) en de Zwit ser Emil Anner (rechts). De partij eindigde oribeslist. Boksen In Krasnapolsky in Amsterdam is maan dagavond de landenbokswedstrijd Neder land—Zwitserland gehouden. Voor beide ploegen was dit een van de laatste wed strijden in de voorbereiding voor de Olym pische Spelen. De ontmoeting werd bijge woond door jhr. H. van Karnebeek, be stuurslid van het NOC. de heer C. Kerdel, chef de mission voor Rome en de heer Richard Diener, voorziter van het Zwit sers Olympisch Comité. De ontmoeting eindigde met een 10—10 stand. Veel hoop op successen bij de Spelen kan het vertoonde van maandagavond niet hebben opgeleverd. Over het algemeen werd er vrij matig gebokst, in sommige gevallen zelfs zeer slecht. Van Nederland se zijde kwamen alleen de veder Jan de Rooy. de lichtwelter Jean Bouvrie. de zwaarwelter Freek Hilster, de middenge wicht Bas van Duivenbode en de half- zwaar Eddy Kiks boven de middelmaat uit. Jan de Rooy haalde de Zwitser Ernst Chervet drie maal neer. Van de strakke rechtse, die hem in de eerste ronde voor acht tellen velde, herstelde Chervet zich prachtig. Maar toen hij in de derde ronde twee maal achtereen naar het canvas werd gezonden, achtte zijn landgenoot, de .scheidsrechter Rolf Neuhold, het welletjes en verklaarde De Rooy tot winnaar. Een zeer goede indruk maakte Freek Hilster, die gevarieerd bokste en in de eer ste ronde de Zwitser Werner Weber met een rechtse swing op de kaak voor acht tellen neerhaalde. Hilster won verdiend op punten. Ook Jean Bouvrie behaalde een puntenzege. Vlak voor de laatste gongslag werd de Zwitser Schnelli door de Maastrichtenaar aangeslagen, maar er was te weinig tijd over om het gevecht met een eindstoot te beslissen. De halfzwaargewicht Eddv Kiks vocht zich stijlvol naar de puntenwinst. In de eerste ronde teisterde hij Werner Schlup met harde linksen op de maag en enkele rechtse kaakstoten. De Zwitser bleek een enorm incasseringsvermogen te hebben, maar ging in de tweede- ronde toch voor acht tellen neer. Bas van Duivenbode tenslotte kreeg de zeer geroutineerde Hans Buchi tegenover zich. een man, die al ruim 180 gevechten achter de rug heeft. Van Duivenbode was kennelijk onder de indruk van dit getal en bokste te passief om te kunnen imponeren. Het onbeslist verdiende hij wel al was hef alleen al door zijn sterke laatste ronde. De Zwitsers kregen twee reglementaire winstpunten omdat de Nederlandse wel- tergewicht Chris Kok te zwaar bleek te zijn. Zijn nartij werd toch gebokst en toen verloor Kok op punten van de Zwitser Max Meier. De uitslagen waren: Vlieggewicht: Gerrit Tepaske (Neder land) verliest op punten van Paul Chervet (Zwitserland). Banfamgewicht: Theo Wilbrink (Ned.) onbeslist met Emil Anner (Zw.). Vedergewicht: Jan de Roov (Ned.) wint door interventie in de derde ronde van Ernst Chervet (Zw.). Lichtgewicht: Jan Kneppers (Ned.) verl. op punten van Kurt Schweizer (Zw.). .Lichtweltergewicht: -Jean Bouvrie (Ned.) w.o.p. van Jakob Schnelli (Zw.). Zwaarwel tergewicht: Freek Hilster (Ned.) w.o.p. van Werner Weber (Zw.). Middengewicht: Bas van Duivenbode (Ned onbeslist met Hans Ruchi (Zw.). Halfzwaargewicht: Eddv Kiks (Ned.) w.o.p. van Werner Schlup (Zw.). Zwaargewicht: Gerard Huisstede (Ned.) verl. op punten van Max Boesiger (Zw.). Freddie Gilroy, dc Britse en Europese kampioen bantamgcwicht, kan voorlopig de hoop op een titelgevecht met wereld kampioen Joe Bccerra wel opgeven. In oen partij over tien ronden, maan dagavond in Manchester gebokst, ver loor Gilroy namelijk kansloos op pun ten van Becarra's landgenoot de Mexi caan Ignacio Pino. Pino bleek een uitste kende technische bokster met een harde punch, een bokser, zoals men slechts zel den in de Engelse ring heeft zien optreden. Advertentie i

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 15