Horen en zien Duyvis VELPON is een museum waard Fantoom In. de bar Fa. B. ENGELENBERG 1959er Luxemburgse Moezelwijnen Moeder PANDA EN DE TROETELTROEP ROM EN MIOE GARCIA DE LEON AVONTUREN VAN EEN HOND *BABYDERMMÏ BECCARI WIJNHANDEL SINDS 1825 DONDERDAG 28 APRIL 1960 15 AANKONDIGINGEN EN NABESCHOUWINGEN Verhelderend Tachtig jaar na tachtig OFFICIËLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN Bouwplaten plakken met van Ceta-Bever Stem des Volks DOOR WILLIAM IRISH De radio geeft vrijdag T elevisiepr ogramma Voor hef tere Baby-huidje 59. De troetels waren het er over eens, da.t Joris leuke spelletjes Icon verzinnen. Vrolijk schepten zij het geld, van de klui zen in grote kisten, die door de troetel- inbreker naar de verhuiswagen werden ge dragen. Vooral deze laatste troetel had veel plezier in het werk, want nu kon hij eindelijk naar hartelust met zware vrach ten sjouwen. Verontwaardigd keek Panda naar deze drukke arbeid. „De troetels kun nen het eigenlijk niet helpendacht hij, „ze weten niet beter. Hét is allemaal de schuld, van Joris. En dat zal ik ook tegen de politie zeggen. als ik maar de kans kreeg, om uil deze kluis te komen." Die kans was niet groot, want de slimme Jo ris stond, waakzaam bij de kluisdeur en zorgde er wel voor. dat niemand onopge merkt naar buiten glipte. Maar Panda kan ook slim zijn. als het. nodig is. Dat merkte Joris, toen hij opeens in. de gaten kreeg. dat Panda, ondanks zijn voorzorgen, was verdwenen. „Dat is sterk!" mompelde hij, „daar heeft, me dat. roekeloze manneke zich toch nog aan mijn toezicht weten te onttrekken! Of zit hel guitje tussen de duitjes?" Zenuwachtig begon hij tussen het geld te graaien, zonder te vermoeden, dat, Panda juist onder zijn neus de kluis had- verlaten. verborgen in een der kisten, die de inbreker droeg'. Voor veel mensen zijn psychiatrische inrichtingen nog altijd oorden, waarin achter dikke muren en tralies allerlei ge heimzinnige en griezelige dingen gebeu ren, die de buitenwereld waar liever niei moet weten. Dit beeld wordt volmaakt wanneer men zich de geneesheer van zo 'n „gekkenhuis" meent te moeten voor stellen als iemand die met satanisch be hagen of behept met andere minderwaar dige gevoelens de zieke geest van de ver pleegde aan heilloze experimenten onder werpt.. Recente publicaties over de be handeling van geestesgestoorden en het gedrag van medici in een Nederlandse psychiatrische inrichting hebben nog meer voedsel aan deze ongezonde fantasie ge geven. Dat de werkelijkheid wel iets an ders is wilde de K.R.O.-televisie gister avond laten zien in een filmpje, getiteld „Geest in ballingschap", dat in enige ver- pleegoorden in Heilo. Voorburg en Vught is opgenomen. Verscheidene zenuwartsen gaven een toelichting op medische en technische middelen die hun ten dienste staan bij de behandeling en genezing van geesteszieken. Men kreeg ook een ver helderend inzicht in de wijze waarop de ze moderne verpleeghuizen zijn ingericht. Vooraf ging een niet zo duidelijk vraag gesprek o.a. met prof dr L. J. Rogier uit Nijmegen over voorbereidingen die getroffen worden voor de zalig- en hei ligverklaring van Alphons Ariëns. de Ka tholieke priester wiens honderdste ge boortedag dezer dagen is herdacht. Het Eurovisie-voetbalverslag van de tweede helft van de bekerwedstrijd tus sen Barcelona en Real Madrid leverde bitter weinig genietbaars op. zowel door het zeer slechte en onstabiele beeld als door het te overvloedige commentaar van Aad van Leeuwen. In de rubriek „Voet licht en Camera" presenteerde Jan Wil lem Hofstra fragmenten uit het toneelstuk „De kersentuin", opgevoerd door de Haag se Comedie en interviewde hij de jonge balletdanser Robert Kaesen bij beelden van een modern ballet, dat deze heeft ge choreografeerd. De filmcriticus A. van Domburg had een vraaggesprek met de leider van een Amerikaanse filmliga die experimentele films maakt. Pater Leopold Verhagen verzorgde de epiloog. Beeldschermer Vanavond, geeft de AVRO-televisie een vertoning van „Zoals je me wilt" een st.uk van Luigi Pirandello onder regie en in de vertaling van Ton Len- sink. Foto: Een scène uit dit stuk met Ton Kuyl en Heieen Pimentel (rasp. als Bruno 'Pièfi 'én' dc' 'onbekende) staande voor het schilderij van d,e onbekende. Advertentie SU Duyvis SALATA: vork of lepel van een aller aardigst komkommer- bestek. Handig, ook voor sla en slaatjes, visconscrven, uitjes. Omstreeks 1830 werd een nieuwe bewe ging in ons litteraire leven ingeleid: die der „tachtigers", onder wie Albert Verwey. Lodewijk van Deyssel, Willem Kloos. Her man Gorter. Frederik van Eeden, Frank van der Goes en Jacques Perk, die gegroe peerd waren om het tijdschrift De Nieuwe Gids. Dit jaar is dat tachtig jaar geleden. De VARA zal daaraan een programma wijden op maandagochtend 2 mei, onder de titel Tachtig jaar na tachtig. Dat program ma „van Jacques Perk tot Herman Gorter" wil een beeld geven van de litteraire ver nieuwing en werd samengesteld door Garmt. Stuiveling, die het ook zal inleiden. Medewerking verlenen Greet Groot en Jaap Maarleveld. Cor Holst heeft de regie. A.dvertentie Doclstraat 39 - Haariem - Tel. 15232 .FESTO" SCHUURMACHINES Advertentie 7677. Rom vond dat 'n aardig spelletje. Hij probeerde de steentjes zo te gooien, dat ze verschillende keren opsprongen. Onaerwiil was Mioe nog steeds aan 't plukken; ze kreeg a.l 'n hele bos bij elkaar, die wou ze mee naar huis némen voor moeder. Opeens voelde ze 'n hevige pijneen steentje was met kracht tegen haar achter hoofd gevlogen. Au.!!! riep ze, met tranen in de ogen van de pijn. Nou, 't was ook flink hard aangekomen! Als u meent iets van spaghetti te weten moet u maar eens naar Pontedassio in Italië gaan (even over de Franse grens aan de Middellandse Zeeom grondig ge nezen terug te komen. Men heeft daar een speciaal museum aan dit kostelijk voedsel gewijd, en ik ben ervan overtuigd, dat u er diep onder de indruk zult raken. En tevens doet. u er de beschamende wetenschap op eigenlijk helemaal niets over spaghetti in uw geestelijke bagage te hebben en dat u wel nooit volledig op de hoogte zult komen. Dat hoeft op zichzelf uw leven volstrekt niet te vergallen ik althans heb allang door dat het volle geluk daar niet in schuilt. Er is bovendien een zoete (of gekruidepleister op de wond: niet. alleen keert u van het museum in Pontedassio terug in het strelend besef nu een (klein) woordje over spaghetti te kunnen meespreken, maar als u het handig aanlegt, stopt men u vol recepten. En tenslotte is het. al heel wat. in hel vervolg uw gasten eens een splinternieuw maal voor t.e zetten en daarbij losjesweg te kunnen opmerken: „Venetiaanse (of Napoli- ta.av.se of Turijnse of Rom.einsc) spaghetti Mag ik beginnen met aan te nemen, dat u slechts de meest elementaire ken nis bezit van dit Italiaanse volksvoecl- sel? Die zal dan hierop neerkomen: u denkt dat spaghetti als een kronkelende massa lange en witte pijpjes wordt op gediend, al dan niet overgoten met een tomatensausje. Laat me niet lachen! Tn de eerste plaats zijn de bereidingswij zen legio en ik hoop straks nog over ruimte te beschikken voor een bijzon der recept. Verder mag ik u navertel len wat een vriendelijke zegsman, di recteur Vincenzo Agnesi. mij heeft toe vertrouwd: er bestaan etelijke soorten spaghetti en één bepaalde fabriek houdt misschien het record met twee honderdvijftig variëteiten. Die witte slangetjes zijn overigens wel de be kendste en er zullen waarschijnlijk wei nig Nederlanders zijn (hoezeer hun voorkeur ook uitgaat naar een bloemige aardappel met een lekker sjuutje), die niet eens in hun leven hebben gepro beerd dit gerecht zonder knoeien en ge ruisloos naar binnen te werken. Maar daarnaast kunt u kiezen uit sterretjes, vierkantjes, kleine vlinderdasjes en voorts de meest uiteenlopende verschei denheid van geometrische figuren. Het is waar, dat al deze figuurtjes weer hun aparte namen hebben, maar het geheel wordt toch ondergebracht in de familie groep spaghetti. Signor Agnesi weet zijn weetje op dit bijzondere gebied, wat geen wonder is, aangezien hij er zich zo'n krappe halve eeuw mee bezig houdt. Hij kan uren lang over geschiedkundige merkwaar digheden vertellen. „Het is niet waar, dat Marco Polo ermee uit China terug kwam", zegt hij beslist. „Duizend jaar voordien trakteerde Apicius Celius, de eerste kok van keizer Tiberius, er zijn meester al op. En er bestaat een oud ge schrift, van een Franciscaner monnik, die verklaart gesmuld te hebben van ravioli (ook een type spaghetti). Hij schreef dit, toen Marco Polo nog on derweg was naar het Vérre Oosten. Zo kan ik u nog meer bewijzen leveren." Dat hoeft niet, verzeker ik hem, ik ben al overtuigd. In de loop van ons gesprek wordt mij duidelijk hoeveel dank de mensheid verschuldigd is aan ko ning Frans I van Bourbon, die in de achttiende eeuw bver Napels heerste. Toen hij zich een beetje in zijn konink rijk ging oriënteren viel hem met 'een zekere walging op, dat het simpele landvolk het deeg voor dit voedsel blootsvoets kneedde. Hij ontbood on middellijk de heer Spadaccini, een be kende ingenieur, en gaf hem opdracht een machine te construeren om het werk van de voeten over te nemen. Signor Spadaccini heeft lang en deug delijk nagedacht en kwam na tien jaar met een bronzen robot voor de dag. Door middel van een ingenieus stelsel van radertjes en scharnieren kon deze zijn benen knedend bewegen. Voordat ik u, op gezag van Vincenzo Agnesi, uit de doeken doe hóe u spag hetti dient te eten, raad ik u aan het gerecht eens te bereiden op Venetiaan se wijze. Het recept is van niemand minder dan chefkok Guido Mora van het vermaarde restaurant Graspo de Ua. Benodigdheden voor zes personen: een pond spaghetti, een groot blik dop erwten, 100 gram pork, drie kleine uitjes, wat geraspte Parmesaanse kaas, 100 gram boter en peterselie. De fijnge sneden uitjes in de boter fruiten, daar na de kleine blokjes pork toevoegen en laten sudderen tot het geheel mooi bruin ziet. Voeg er de erwten aan toe en houdt dat zaakje op een klein pitje warm. Tegelijkertijd hebt u. de spaghet ti gekookt. Deze kiept u, droog natuur lijk, in een grote schaal en daarover gaan de van uien en pork doortrokken erwten met de saus. Afmaken (zo noemt u dat toch, mevrouw?) met peterselie en naar smaak bestrooien met ger-aspte kaas. Guido Mora heeft het me laten proeven en ik verzeker u, dat hij er een verrukkelijk gerecht van had ge maakt. Ik hoop dat uw brouwsel even goed uitvalt zo niet, dan kunnen toch geen klachten worden behandeld. We zijn nu aan het eten toe. „Er be staan drie manieren", zegt Agnesi met wetenschappelijke ernst. „De eerste: uw hoofd in de nek leggen en de sliert spaghetti in de mond laten zakken. Deze methode wordt niet als volkomen cor rect beschouwd. De tweede manier is: met de vork in de rechterhand wat spaghetti oppikken en dit in de links gehouden lepel ronddraaien tot onge veer een hap. Ook niet helemaal comme il faut. Wil men niet tegen de goede manieren zondigen, dan gebruike men alleen de volk in de rechterhand om de spaghetti op het bord tot een mondvol ineen te draaien. Overschietende slier ten mogen beslist niet worden afgesne den: men zuigt ze op. In feite doet men het alleen maar goed, wanneer er een constante stroom spaghetti van bord naar mond ontstaat." Vindt u het wat schrokkerig en dus onfris? De Italianen niet en daar gaat het per slot van rekening maar om. Ik zou nog een autoriteit kunnen aanhalen om de bewering van signor Agnesi te staven: Sophia Loren. Deze ongetwijfeld welgevormde actrice schroomt niet pu bliekelijk te verklaren, dat zij haar fi guur dankt aan spaghetti (respectieve lijk de ondersoorten met schone namen als wolfsogen, cupidootjes, mussetonge- tjes en, ja, ik kan het ook niet helpen: damesbenen) en bovendien zweert zij bij de derde methode als de enige juiste. „Spaghetti eet je niet," moet ze eens hebben gezegd, „je inhaleert het." Een concert van gewijde muziek, uitge voerd door de Stem des Volks, Amsterdam, me,t medewerking van solisten en het Noordhollands Philharmonisch Orkest, zal te beluisteren zijn in een uitzending van de VARA op maandagmiddag 2 mei. On der leiding van Antoon Krelage wordt het Te Deum Iaudamus in C (KV 141) van Mozart uitgevoerd en de Mis in G van Schubert. De solisten zijn Annette de la Bije sopraan, Annie Hermes, alt, Wiebe Drayer, tenor, Otto Couperus, bas en Mein- dert Boekei. orgel. V<v? M f Advertentie Advertentie ZOIUIST ONTVANGEN soepele frisse wijnen van een beroemd wijnjaar ELBLING 2.45 per fles REMICHER RIESLING en SYLVANER 2.95 per fles REMICHER AUXERROIS5.45 per fles EDELPERLE,MOUSSEREND 5.75 per fles Ged. Oude Gracht heek Kleine Houtstr. 57 Tel, 10078 Snelle bezorging 50) Oh. dat. is zo mijn eigen methode om na te gaan. hoe lang geleden het gebeurd is. Ik weet alleen niet of het betrouwbaar is of niet. Ik zal het de jongens van het tab eens vragen. Hij keek nog even aandachtig naar de smeulende sigaret en liep de kamer in. Even later liep hij weer terug en pakte het peukje op. Hij hield het in de lucht gelijk een thermometer, die afgelezen moest worden. Toen drukte hij haar uit. Ze had haar dienst bewezen. Ze is precies drie minuten, vóórdat wij binnen kwamen. gevallen. En heb ik precies een minuut ge rekend voor de tijd. dat ik uit. het raam keek en het peukje meétte. Zij heeft maar één trekje kunnen doen. precies zoals ik. Als ze er méér heeft genomen, ligt er nóg minder tijd tussen. Het kan een king-size geweest zijn, zei Lombard van de andere zijde van het vertrek. Het is een Lucky. Er was nog net een stuk.ie van het merk te zien. Denk je soms dat ik mijn tijd verknoeid zou hebben als ik daar niet op gelet zou hebben? Lombard antwoordde niet. Het lijkt erop, dat ze gedood is door de bel van de huistelefoon, ging Burgess verder. Ze schrok er van waardoor ze struikelde en naar beneden tuimelde. De hele geschiedenis ligt voor ons. Ze was naar het raam gelopen en keek naar buiten. Waarschijnlijk was ze opgewekt gestemd, ademde de buitenlucht in cn maakte allerlei plannen, toen de bel plotseling begon te rinkelen. Toen ging er iets mis. Misschien draaide ze zich 1:e snel om en kon toen haar evenwicht, niet meer bewaren. Maar het kan ook door haar schoen zijn gekomen. Die lijkt me nogal wankel. De hak zit enigszins los. In ieder geval begon het kleed te glijden over' de spiegelgladde vloer. Haar benen schoten toen onder haar weg, waardoor het kleed nog verder op schoof. Ze verloor daarbij haar schoen en viel achterover. Het zou niet erg geweest zijn, als ze maar niet zo dicht bij de ramen had gestaan. Wat anders een nog al komische tuimeling zou zijn geweest werd nu een duik achterover naar beneden. Maar wat ik niet begrijp is de kwestie van dat. adres. Moest, dit .soms een luguber mopje zijn? Hoe gedroeg ze zich? Jij bent. bij haar geweest- Ze speelde echt geen spelletje, antwoordde Lombard. Ze was bepaald op het geld uit. Dan kon je zó van haar gezicht aflezen. Ik kan me indenken, dat ze jou een vals adres heeft willen opgeven, dat jou heel wat tijd zou heb ben gekost om het te controleren, zodat -zij die chèque kon innen en er vandoor gaan. Maar dit, een adres hier vlak bij.... Ze moest geweten hebben, dat .je vijf of tien minuten later weer terug zou zijn. Wat zou daar achter kunnen hebben zitten? Misschien meende ze, dat ze zelf méér van die vrouw in kwestie los zou kunnen krijgen, meer dan ik haar had geboden. Om haar te kunnen waar schuwen, moest ik echter even van het toneel verdwij nen. Burgess schudde het hoofd. Hij vond deze verklaring kennelijk onbevredigend, maar hij herhaalde slechts wat hij daarnet al had gezegd: Ik begrijp het niét. Lombard had niet geluisterd. Hij had zich omgedraaid en liep apathisch de kamer door met de slepende stap van een dronkaard. Burgess keek hem nieuwsgierig na. Hij scheen alle belangstelling voor wat zich om hem heen afspeelde verloren te hebben. In elkaar gezakt, bleef hij vlak voor de muur staan gelijk een man, die te vaak teleurgesteld is. Voordat Burgess kon be grijpen wat hij van zins was. had hij zijn rechterarm naar achteren geworpen en liet deze toen met kracht op de levenloze vlakte voor hem neerkomen. Het leek of hij een vijand wilde afstraffen. Hé, idioot! riep Burgess verbaasd uit. Wat ben je van plan? Wil je je handen bezeren? Wat heeft die muur je gedaan? Lombard die half gebukt stond als een man. die een fles, welke hij tussen zijn benen vasthoudt, wil ontkurken, antwoordde met gesmoorde stem. terwijl hij zijn pijnlijke hand tegen zijn maag drukte: Zij weten het! Alleen zij weten heten ik kan het niet uit hen krijgen HOOFDSTUK XX De derde dag voor de executie Het glaasje genever, dat hij snel achterover had ge slagen toen hij uit. de trein was gestapt, hielp niei in het minst. Wat kon een borrel ook doen? Wat zouden zelfs meerdere borrels hebben kunnen doen? De feiten zouden er niet anders door komen te liggen. Slecht nieuws kon er niet in goed nieuws door veranderd worden. Terwijl hij de steile weg, die naar de sombere gevangenisgebouwen vóór hem leidde, opliep, vroeg hij zich af: Hoe vertel je een man. dat hij moet sterven? Hoe vertel je hem, dat er geen hoop meer is, dat de laatste strohalm is afgebroken? Hij wist het niet, maar hij was op weg om dat te ontdekken, door eigen er varing. Hij vroeg zich zelfs al af of het misschien niet beter zou zijn geweest om hem maar helemaal niet op te zoeken, om hem niet dit laatste, nutteloze bezoek te brengen. Het zou ellendig worden, en hij wist het. Hij was nauwelijks binnen de gevangenismuren, of hij voel de zich al beroerd. Maar hij móést wel gaan, zo laf was hij nu ook weer niét! Hij kon hem nog drie kwel lende dagen lang. in onzekerheid laten. Hij kón hem vrijdagavond niet zijn cel laten verlaten, tevergeefs omkijkende als hef ware om te zien of het soms op hel laatste moment, toch nog niet door zou gaan. Hij wreef langzaam met de achterkant van zijn hand over zijn mond, terwijl hij achter de bewaker aansjokte naar de tweede etage. Vanavond als ik hier weg ben, drink ik me een stuk in mijn kraag, mompelde hij binnensmonds. Ik zal me zo vol gieten, dat ik in het ziekenhuis zal moeten worden opgenomen totdat het voorbij is. De bewaker had de deur van de cel geopend en trad terzijde. Lombard ging naar binnen. Het was de executie al! Een bloedeloze executie, die de andere drie dagen vooraf ging. De executie van alle hoop. Met een hol geluid stierven de voetstappen van de bewaker weg. De stilte werd afschuwelijk. Geen van beiden kon er lang tegen. Zo, is het dat!, zei Henderson ten slotte. Hij was rustig en hij had het begrepen. De dodelijke stilte was ten slotte verbroken. Lombard, die naar buiten had gestaard, keerde zich om. liep op hem toe en gaf hem een klap op de schouder. Kijk. kerelbegon hij te zeggen. Ach, laat maar, zei Henderson. Ik begrijp het al. Ik zag het al aan je gezicht. We hoeven er niet over te praten. Ik ben haar weer verloren. Ze glipte als het ware tussen mijn vingers doormaar deze keer voor goed. Ik zei, dat je er niet over hoefde te praten, zei Henderson ongeduldig. Ik zie heus wel. wat het jou gedaan heeft. Laten we er alsjeblieft niet meer over praten. Hij scheen het te zijn, die Lombard een hart onder de riem moest steken in plaats van omgekeerd. Lombard liet zich op het voeteneinde van het bed neervallen. Henderson, die zich de gastheer voelde, stond op en ging tegen de muur leunen. Lange tijd was het enige geluid in de cel het geritsel van cellofaan. Henderson vouwde een leeg sigaretten pakje langzaam en zorgvuldig op, totdat het een smalle strook was geworden, en vouwde het daarna weer open. En toen weer terug en daarna weer open. En zo eento nig door, eindeloos lang. Zijn vingers moesten kennelijk iets te doen hebben. Geen van beiden kon zich echter ten slotte nog be heersen. Lombard ze.i: Doe het niet. Ik word er nog gek van. Henderson keek verbaasd naar zijn eigen handen, alsof hij er geen weet van had gehad wat zij tot nu toe hadden gedaan. Ja, het is een gekke gewoonte van me, zei hij enigszins schuchter. Ik heb het nooit kunnen kwijt raken. Altijd, als ik in de trein zat, bewerkte ik zo het spoorboekje. Van iedere bladzijde vouwde ik de hoekjes enkele keren om. En moest ik bij een dokter of tandarts wachten, dan bewerkte ik zo de tijdschrif ten. Iedere keer, dat ik naar de schouwburg of een show ging, mishandelde ik het programma, (Wordt vervolgd) HILVERSUM I. 402 m. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. 7.30 Voor de jeugd 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Voor de jeugd. 10.05 Gram. 10.25 Pontificale hoogmis. 12.15 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nieuws. 13.15 Vijftien jaar geleden, praatje. 13.20 Lichte muz. 13.45 Voor de vrouw. 14.00 Promenade-ork. en sol. 15.00 Voor de kinderen. 15.30 Voor de zie ken. 16.30 Pianorecital. 17.00 Boekbespr. 17.15 Kin derkoor. 17.40 Beursber. 17.45 Lichte muz. 18.10 Vaticaanse act. 18.25 Metropole-orkest en solist 18.50 Regeringsuitz.: Emigratierubriek. Het emi- grr.tiepfaatje door H. A. van Luyk. 19.00 Nieuws. 19.10 Act. 19.25 Memojandum. 19.30 Pol. lezing. 19.40 Verz.progr. voor de militairen. 20.35 Water in Europa, klankb. 20.55 Lichte muz. 21.15 Thea ter Anderson: en dat er vruchten, vlinders, veulens, vogels, vissen zijn, satire. 21.45 Kamer- ork. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nieuws. 22.40 Mgr. dr. A Hons Ariëns: Apostel van de kentering, toespr. 23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 VPRO. 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00—24.00 VARA. VARA. 7.00 Nieuws. 7.10 Gymn. 7.23 Lichte muz. en reportages. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. en act. 9.00 Gymn. voor de vrouw. 9.10 Gram. 9.40 Schoolra dio. VPRO: 10.00 Voor de oude dag. lezing 10.05 Morgenwijding VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Voor de kleuters. 11.15 Pianorecital. 11.45 Gram. AVRO: 12.00 Lichte muziek. 12.20 Regeringsuitz.: Uitz voor de landbouw. 12.30 Land- en tuinbouw- meded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Carillon en draaiorgelspel 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Lichte muziek. 13.55 Beursber. 14.00 Viooldua. 14.25 Voordr. 14.50 GëVar. progr. VARA: 16.00 Orgelspel en zang, 16.30 Voor de. zieken. 17.00 Gram. 17.55 Act. 18.00 Nieuws. 18.15 Vlaam se notities. 18.20 Lichte muziek. 18.50 Hulp aan vluchtelingen, lezing. 19.00 Voorde kinderen 19.10 Kinderkoor. VPRO: 19.30 Het platteland nu, le zing. 19.45 VPRO-nieuws. 19.50 Litterair progr. 20.55 Nieuws. VARA: 21.00 Quizprogr. 21.55 Jazz- muz. 22.15 Buitenl. weekoverzicht. 22.30 Nieuws. VPRO: 22.40 Zorg om de mens. gesprek. VARA' 23.00 Social, nieuws in Esperanto. 23.10 Muziek- revue. 23.55—24.00 Nieuws. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Gram. *12.30 Weerbericht. 12.35 Gram. 12.52 Koersen. 13.00 Nieuws. 13.15 Orgelrecital. 14 00 Schoolradio. 15.45 Gram. 16.00 Koersen. 1606 Gram. 16.25 Gram. 16.40 Gram. 16.45 Lichte muz 17.00 Nieuws. 17.10 Gram. 17.45 Duitse les. 18 00 Gram. 18.10 Boekbespr. 18.20 Voor de soldaten. 18.50 Sportkron. 19.00 Nieuws. 19.40 Gram. 20.00 Ork.conc. 20.40 Kunstkaleidoscoop. 20.55 Concert (verv.21.30 Gram. 22.00 Nieuws. 22.15 Italiaprijs 1959. 23.00 Nieuws. 23.0523.15 Groeten van mili tairen uit. Belgisch Kongo. VOOR DONDERDAG NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. AVRO: 20.20 Act. progr. 20.40 Film. 21.05—22.20 Zoals je me wilt. TV-spel. VOOR VRIJDAG NTS: 20.00 Weekjourn. NCRV: 20 30 Act. 21.00 Ballet. 21.30 Film. 22.15 Wat ben ik? Advertentie

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 15