Gillette Mauograf PROGRAMMA KONINGINNEDAG Jos de Klerk onderscheiden Beroemdheden voor camera Verkoop bungalow aan Duitser gaat niet door 5 Ontzie de bloembakken! WINKELNIEUWS Vakdiploma voor handel in groenten en fruit Margriet de Groot uit Sassenheim hoofdrolspeelster in My fair Lady VRIJDAG 2 9 APRIL 196 0 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT De burgemeester vffli Haarlem, mr. O. P, F. M. Cremers, heeft hedenmorgen de toonkunstenaar Jos. de Klerk in tegen woordigheid van diens echtgenote de versierselen opgespeld, behorende bij de onderscheiding tot ridder in de orde van Oranje Nassau. Dit gebeurde in de hoofd redactionele kamer van Haarlems Dagblad- Oprechte Haarlemsche Courant, waar de niets vermoedende heer De Klerk ontbo den was: Het verrassingselement, werd nog verhoogd omdat de. burgemeester de in geving volgde, zich even achter een hoge steel te verschuilen toen de heer De Klerk binnentrad. Burgemeester Cremers sprak de heer De Klerk zeer hartelijk toe. ..Als ik u nu niet zo goed kende, zou ik een lesje kunnen opzeggen van uw staat van dienst: dat. u in 1316 bij de Oprechte Haarlemsche Cou rant. kwam. in 1935 docent werd bij Toon kunst, dat. u componeert, dirigeert, or kestreert enzovoorts". „Ik doe dat echter niet. want die staat is voor mij één geheel geworden, een levend portret en het be langrijkste daarvan is dat u kunt terug zien op een heel gelukkig leven." „Uw faam is doorgedrongen tot Hare Majesteit de Koningin en, al weet ik niet of deze nu uit Zermatt komt of van Soestdijk. de on derscheiding tot ridder :n de orde van Oranje Nassau mag ik u hiérbij opspelden". Nadat, de burgemeester' de ontroerde kunstenaar de onderscheiding had opge speld. wenste hij de heer De Klerk geluk: „Ik vind dit reusachtig prettig, dat zeg ik uit. de grond van mijn hart." „Dit is nou de grootste verrassing van alles", zei de heer De Klerk. ,.na alle fees telijkheden bij mijn vijfenzeventigste ver jaardag had ik dit niet durven verwach ten. Burgemeester, mijn dank is groot". „Indertijd kon ik mijn dank vertolken met woorden van Care! van Mander, nu zal ik toch mijn eigen woorden moeten gebrui ken. Ik ben dankbaar voor alles wat me in mijn leven overkomen is. voorspoed èn tegenslag. Dank ook mijn lieve echtgenote. Ik ben vervuld van de vele sympathie die ik in Haarlem steeds van hoog tot laag heb mogen ontmoeten." „Burgemeester, wilt u mijn tolk zijn bij Hare Majesteit van mijn dank voor deze onderscheiding." De onderscheiding werd bijgewoond on der anderen door de hoofdredacteur, de heer S. Koster en de directeur de heer P. W. Peereboom. van Haarlems Dagblad- Oprechte Haarlemsche Courant. Na zijn Burgemeester Cremers spel Jos. de Klerk, de versierselen op. behorend bij d.e onderscheiding tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. De Haarlemse gemeentelijke dienst van Hout. en Plantsoenen heeft op verscheide ne drukke punten van Haarlem bloembak ken op verhoogde straatgedeelten ge plaatst, die de stad een fleurig aanzien geven en ertoe bijdragen dat Haarlem de erenaam „bloemenstad" waardig is. Helaas blijkt niet iedereen deze bloem bakken op prijs te stellen. Op verschillende punten zijn namelijk gedurende de nacht, bloemen en planten uit de bakken gerukt of afgesneden. Een dergelijk vandalistisch gedrag doet. de naam van Haarlem bij toe rist en vreemdeling zeker geen goed, nog geheel afgezien van het verspillen van alle geld en moeite, die Hout en Plantsoenen aan deze bloembakken ten grondslag heeft gelegd. Deze gemeentelijke dienst, die zich veel moeite getroost de bloemen in de bakken goed te onderhouden, doet dan ook een dringend beroep op het. publiek de bloemversieringen te willen ontzien. Schoolvoetbal. De voor zaterdag (morgen) vastgestelde finale Wim Gerten- baschschool IA. H. Gerhardschool I, wel ke gespeeld zou worden op het. terrein van „Zandvoortmeeuwen" in Zandvoort, is tot nader order uitgesteld. Gouden zakenjubileum. Op 2 mei bestaat de comestibleszaak van de heer J. M. Demmers, Piet er Kiesst raal 5 in Haar lem, vijftig jaar. Een halve eeuw geleden begon de heer J. W. Demmers het bedrijf. Het werd overgenomen door de heer A. de Vogel en later voortgezet door de zoon van de heer Demmers, de heer W. J. J. Demmers en na diens overlijden door mevrouw C. A. M. DemmersHazes. Het bestuur van het Produktschap voor groenten en fruit heeft de mogelijkheid ge opend tot instelling van vakdiploma's voor de binnenlandse groothandel en de im- en exporthandel in groenten en fruit. Tot nu t.oe kon een erkenning als groothande laar of im- en exporteur alleen worden verkregen, als de aanvrager beschikte over een praktijkervaring gedurende ten minste drie van de laatste tien jaren. Nu zullen beide mogelijkheden naast elkaar bestaan. Het vooi'stel tot instelling van een vakdiploma is uitgegaan van het bedrijf schap voor de groothandel en tussen-per- sonen in groenten en fruit, dat voorne mens is een vakcursus in het leven te roepen. onderscheiding werd de heer De Klerk voorts gelukgewenst door alle redactie leden. Dc. burgemeester kon zijn onderschcidin- genrit vandaag naast de deur beginnen. Om 9 uur trad hij in de Beelslaan de woning binnen van buurman dr. P. H. Schroder, waar de goede nabuurschap meer de sfeer bepaalde, dan het officiële karakter van het uitreiken van de versierselen, behoren de bij de onderscheiding tot officier in de orde van Oranje-Nassau. Na de onder scheiding verlieten de huurlieden vrijwel gelijktijdig het huis: de burgemeester op ondcrschcidingsrit. dr. P. IJ. Schroder naar zijn bezigheden in Amsterdam als alge meen secretaris van dc Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. (Van onze Amsterdamse redacteur) Do 2l-jarigc Margriet de Groot, die de hoofdrol F.lisa zal -er-vullen in de musical My fair Lady. die dit najaar in Rotterdam in première gaat. De Zweedse producer Lars Schmidt, echtgenoot van filmster tngrid Bergman, heeft heden in het Amstelhotel te Amster dam het mysterieuze waas weggenomen, waarin de rolverdeling van de Nederland se uitvoering van „My fair Lady" tot dusver was gehuld. De hoofdrol van „Eli- sa" is toegewezen aan de jonge actrice Margriet de Groot, die sinds drie jaar in het cabaret van Wim Kan werkzaam is. De muzikale begeleiding is in handen gelegd van Dolf van der Linden en zijn Metropole Orkest. Dat de hoofdrol is toe gevallen aan Margriet de Groot zal voor velen een verrassing zijn. De rol van Eli- sa heeft, de produktieleidèrs hoofdbrekens gekost. Sommige krachten, die hiervoor in aanmerking kwamen, bedongen gages die te hoog werden geacht. In een geval zou het gevraagde honorarium 2000 gulden per week zijn. Margriet de Groot, dochter van een bol- lenkweker in Sassenheim, is 21 jaar oud. Zij zette enkele jaren geleden de eerste schreden op het pad der kleinkunst tij dens een amateur-concours in Haarlem. Nadien bezocht zij een jaar de toneel school in Amsterdam en kwam daarna bij het cabaret van Wim Kan, waar zij een van de meest gewaardeerde medewerk sters is. Margriet de Groot heeft zangles sen bij de bekende zangeres Annie Woud te Overveen gehad. De hoofdrolspeelster zal zaterdagavond in het televisieprogram ma „Artiestencabarei" door Wim Sonne- veld aan het Nederlandse publiek worden voorgesteld. Dat Wim Sonneveld de rol van prof. Higgins en Johan Kaart die van mr. Doolittle kregen toebedeeld. was reeds bekend. Ook de acteur Ger Smit is aan de cast, toegevoegd. „My fair Lady" zal dit najaar in het Rotterdamse Luxor- theater in première gaan. De eerste voorstelling in Amsterdam zal op 20 januari 1961 in het Carré Theater worden gegeven. De rol van mrs. Higgins wordt vertolkt door Georgette Rejewsky, die van kolonel Pickering door Paul Storm die van mrs. Pearce door Mary Smit- huysén, die van mrs. Eynsford-Hill door Joeki van der Valk en die van Freddy Eunsford-Hill door Richard Prince. Tweemaal zestien man vormen ballet en koor. De musical wordt gebracht in een vertaling van Hubert Jansen, de teksten van de liedjes zijn vertaald door Seth Gaaikema. De regie is in handen van Sven Aage Larsen, die in de Scandinavische landen reeds achttien van dergelijke muzi kale blijspelen heeft geleid. „My fair Lady" loopt thans vijf jaar in New York, twee jaar in Londen, vijftien maanden in Stockholm en vier maanden in Kopenhagen. Advertentie v.l.n.r. Gina Lollobrigida, haar man Müko Skofic, Dawn Addams en Angelo Litrico, kleermaker van staats hoofden, wiens wer eldbefaam.de creaties in Nederland exclusief worden gevoerd door House of England Reguliersbreestraat 21-23, Amsterdam, tel. 241860. Advertentie Scheer u en voel het verschil Werkelijk glad Ook 's avonds nog voelt u zich heerlijk fris en schoon. Roestvrij eppareat mei 2 Blauwe Gillette mesjes i 'BLADE :W te|jjp De rechtbank te Alkmaar heeft uit spraak gedaan in het geding, dat ecu aannemer aanhangig had gemaakt tegen het gemeentebestuur van Alkmaar naar aanleiding van een meningsverschil over het begrip „vrije vestiging". Aan eiser werd zijn vordering ontzegd en de rechtbank veroordeelde hem tot betaling van dc kosten van het geding. Dc aan nemer had een bungalow willen verkopen aan de Duitser Fritz Grüning uit Dussel- dorp en er waren nog meer Duitse ge gadigden voor nog andere door hem ge bouwde bungalows. B. en W. weigerden echter een vesti gingsvergunning, omdat de Duitser de bungalow slechts als vakantieverblijf wil de gebruiken. Naar de mening van B. en W. was dit in strijd met. de gemeentever ordening, die wel spreekt van „vrije ves tiging", maar daaronder verstaat een zich blijvend en metterwoon vestigen met het hele gezin en niet voor een vakantieperio de of weekend. De aannemer was van oordeel, dat B. en W. hiermee een on rechtmatige daad stelden en dagvaardde op 11 februari het gemeentebestuur van Alkmaar in de persoon van burgemeester mr. H. J. Wytema. Hij eiste, dat de ves tigingsvergunning aan de Duitser en even tueel andere gegadigden alsnog zou wor den verleend. De raadsman van de gemeente, mr. G. A. de Lange, had tot niet ontvankelijk verklaring, subsidiair ontzegging van de eis geconcludeerd. Advertentie zegge en schrijve de beste...! HAARLEM-CENTRUM 7.30 Reveille op de Grote Markt door het tamboer- en hoornblazerskorps van de G.V. Bato. Na afloop wandeling door het centrum. 7.45 Bakenessergracht: muzikale wandeling door de harmonie „Haarlem". 8.00 Muzikale wandeling door de Haarlemse Politiekapel. 8.00 Kennemerplein: muzikale wandeling door de harmonie Kunstkring „Apollo". 8.00 Grote Markt: koraalmuziek door het muziekkorps van het Leger des Heils. 9.00 Grote Markt: aubade door ongeveer vierduizend kinderen, onder leiding van de heer L. J. v. Mechelen. Muzikale begeleiding door harmonie „Crescendo". 9.30 Station: aankomst van de extra trein uit Limburg. Ontvangst op het per ron door het „Centrumcomité Koninginnedag", opgeluisterd door harmo nie Kunstkring „Apollo". 10.15 Stationsplein: vijf Limburgse muziekkorpsen trekken langs de Kruisweg, Kruisstraat, en Barteljorisstraat naar Grote Markt. 10.45 Grote Markt: presentatie van de muziekkorpsen aan de autoriteiten. Twee korpsen blijven spelen op de Grote Markt. Drie korpsen trekken de stad in. 12.3013.30. Grote Markt: carillonbespeling. 14.30 Grote carnavalsoptocht. Plaats van vertrek: Oranjekade. Route: Oranje kade, Wilhelminastraat, Zijlvest, Zijlstraat, Grote Markt, Koningstraat, Botermarkt, Barrevoetestraat, Keizerstraat, Wilhelminastraat, Raamsingel, Van Eedenstraat, Lorentzplein, Houtplein, Grote Houtstraat, Grote Markt, Jansstraat, Jansweg, Parklaan noordzijde, Kenaupark oostzijde, Kenau park westzijde naar de Kattenberg. 15.30 Carnavalszitting op de Kattenberg in het Donkere Kenaupark, door de Kirchröatsjer Vasteloavends Verain uit Kerkrade. 17.15 Vertrek van Prins Carnaval met gevolg naar het Stadhuis. 17.30 Stadhuis: ontvangst van Prins Friets I van Kerkrade door Burgemeester en Wethouders van Haarlem. 19.30: Grote Markt: ere-concert door de Bergkapel van de Dominiale mijn- maatschappij uit Kerkrade. Tijdens de pauze optreden van de Limburgse zanger Frits Rademacher. 20.00 Ivrelagehuis: Oranjebal met medewerking van drie orkesten: „The Rhyth mic Band" uit Kerkrade, „The Sunny Side Combo" uit Boskoop en de ..Prinse-kapel" uit Kerkrade. 22.00 Grote Markt: bal-champêtre met medewerking van het dansorkest „The Sunbeams". 9—24 Kermis Nassaulaan, Gedempte Oude Gracht en Zijhuizen. HAARLEM-NOORD 7.00 Muzikale rondgang door een geluidswagen. 7.15 Rondgang door de M.P.V. districtsband „Haarlem" 8.15 Afmars der schoolkinderen naar de aubade op de Grote Markt. 924 Kermis aan de Zaanenlaan. 14.00 Frans Halsplein: opstelling van de harmonie St. Bavo. 14.1515.45. Rondgang van de harmonie St. Bavo. Route: Schoterweg, Gen. Cronjéstraat, Julianapark, Floresstraat, Molukkenstraat, Zaanenstraat, Timorstraat, Spaarnhovenplein, Van Nesstraat, Mr. J. Gerritszlaan, Pla- netenlaan, Rijksstraatweg. 13.30—16.00 Straattekenwedstrijd op de Orionweg. 14.30 Vertrek van de optocht der meest vreemd geconstrueerde voertuigen. Route: Orionweg, Zaanenlaan, Rijksstraatweg, Paul Krugerstraat, Gen, Cronjéstraat, Julianapark, Soendaplein, Rijksstraatweg, Zaanenstraat, Orionweg. 20-24 Marnixstraat: bal-champêtre met medewerking van het „Jillis Society Quartet". HAARLEM-OOST 7.30 8.15 8.30 14.00 14.30 15.30 15-17 18.30 19.00 19.30 20.00 22.00 9-24 Reveille door de r.-k. harmonie „De Spaarnebazuin" en de „Sint Joris- band". Teylerplein: verzamelplaats schoolkinderen voor mars naar de Grote Markt. Mars naar de Grote Markt, begeleid door de St. Jorisband en de harmonie „De Spaarnebazuin". Ontvangst van de bestuursleden der deelnemende korpsen aan het Natio naal Muziek Festijn in het parochiehuis St. Jan, Teylerplein. Teylerplein: nationaal muziekfestijn. Muzikale rondgang. Parochiehuis St. Jan, Teylerplein. Receptie van het bestuur van de Oranjebond Prinses Juliana, ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van de vereniging. Parochiehuis St. Jan, Teylerplein, ontvangst van de bestuursleden der korpsen, die aan de avondwedstrijd van het Nationaal Muziek Festijn deelnemen. Teylerplein, voortzetting nationaal muziekfestijn. Speciale .verlichting. Muzikale rondgang. Emostraat: Oranjebal, met medewerking van „The Broadway Players". Teylerplein: muzikale show door de drumband Bato en de harmonie Kunstkring „Apollo". Kermis aan de Zomervaart. HAARLEM-ZUIDWEST 8.30 Muzikale wandeling C.J.M.V. Tamboers- en Pijperskorps „Haarlem" van het Theemsplein naar het feestterein achter de Christiaan Huijgensschool. 9.15 Vlaghijsen op het feestterrein. 9.45 Kinderspelen voor meisjes en jongens van 5 tot en met 10 jaar. 14.00 Optreden van microfoon-debutantjes. 15.15 Turndemonstratie door de gymnastiekvereniging „Bato". 20.00 Lampionoptocht met medewerking van de „Harmonie Crescendouit Hillegom en aansluitend een wedstrijd in gevelversiering en raamver- lichting. HAARLEM (KLEVERPARK) 2.00 Rondgang van het eerste Leidse Jeugdorkest en drumband „De Burcht". Vertrekpunt bocht Schotersingel. 2.30 Sportterrein aan de Kleverlaan: demonstraties van de Haarlemse Lucht vaartclub met zweefvliegtuigen; volksdansgroep „Marijke" en van eerste Leidse Jeugdorkest en drumband „De Burcht". SPAARNDAM 9.00 Verzamelen der schoolkinderen op het schoolplein. 9.30 Rondgang van de kinderen met muziek door „Harmonie Crescendo". 10.30 Aubade der schoolkinderen. 11.00 Kinderspelen der kleuterklassen na afloop der spelen uitreiking der prijzen in het Jeugdhuis. 13.30 Voortzetting der kinderspelen. 15.00 Kinderprogramma op de Westkolk, goochelen, poppenkast, enz. 16.30 Ringrijden op fietsen, leeftijd boven 15 jaar. 20.00 Cabaret-non-stop-programma. 24.00 Sluiting. BLOEMENDAAL 9.30 Steroptocht van de schoolkinderen naar het Openluchttheater, begeleid door het muziek- en tamboerkorps „Sursum". Verzamelplaats: terrein Hartelustschool. 10.00 Opening door burgemeester dr. D. H. Peereboom Voller. 10-12 Gevarieerd programma in het Openluchttheater door radio- en t.v.- artiesten en judo-demonstraties. 20.30 Lampionoptocht met medewerking van het muziek- en tamboerkorps „Sursum". Vertrek van het schoolplein van de Hartelustschool. 21.30 Bal-champêtre op de Bloemendaalseweg ,hoek ds. D. Bakkerlaan. OVERVEEN 9.30 Optocht van kinderen van de lagere scholen. Vertrek Vrijburghlaan. 10.15 Opening kinderspelen door burgemeester dr. D. H. Peereboom Voller. 9.45 Vrijburghlaan: straattekenwedstrijd en rijwielpuzzelrit voor jongens en meisjes van 12 tot 13 jaar. 11.30 Judo-demonstratie op het feestterrein. 10.40 Gekostumeerde kleuteroptocht naar koppenkastvoorstelling in Juliana- laan. 19.00 Zeepkistenraces op Bloemendaalseweg tussen Marine-hospitaal en Hotel Roozendaal. 20-21 Openluchtbal op het dorpsplein bij hotel Roozendaal. 22-23 Openluchtfilmvoorstelling. AERDENHOUT 10.00 Verzamelen kinderen aan de Borgerweg. 10.15—12. Variétéfestijn op de Borgerweg. 14.3016.15. Vondelschool. Met de jeugd in sprookjesland. (voor de jeugd tot acht jaar) 14.30—16.30. Spelen aan Spiegelenburghlaan. 20.30 Lampionoptocht met draaiorgel. Vertrek flatgebouw Karei Doormanlaan. 21.00 Bal-champêtre aan Spiegelenburghlaan. HEEMSTEDE 8.00 Jeugdappèl op het Raadhuisplein. 10.00 Kinderfeest op het hoofdterrein van de Heemsteedse sportparken. 14.00 Volksspelen op het hoofdterrein van de Heemsteedse sportparken. 19.30 Taptoe op het Raadhuisplein, uitgevoerd door het Heemsteeds-fanfare- korps „Eensgezind Excelsior" en de rooms-katholieke harmonie „St. Michaël". 20.30 Kleinkunst-concours. 22.00 Oranje-bal op het Raadhuisplein, met medewerking van „The Starlights". Gedurende de gehele dag kermis op het Wilhelminaplein.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 5