Gaat toiletzeep verdwijnen? Plan 46 woningwetwoningen met waardering ontvangen Haarlems burgerij nam afscheid van hoofdcommissaris Fontijne Jubileumconcert van Schotens Christelijk Gemengd Koor //i Agenda voor Haarlem en de IJmond Scherp requisitoir bij Haarlemse rechtbank Grootste sortering HOFSTEE - SCHOENEN GARAGE DEN HOUT HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 RAAD HEEMSTEDE V el-send J mui den Beverwijk Nieuws in het kort UIT STAD EN STREEK Alcohol en verkeer Het waterpoloprogramma Karman (Haarlem) in finale klein biljart libre Drukke receptie in gr av enz aal sinaasappel citroen vruchtenlimonade tfZeeploze zeep" binnenkort Jók m NederktnM F. Zwaanswijk PANTALONS v.a. 24.50 KOLBERTS v.a. 32.50 VRIJDAG 2 9 APRIL 1960 Dc gemeenteraad van Heemstede, heeft in zijn vergadering van donderdagmiddag zijn tevredenheid uitgesproken over het plan voor de bouw van 46 woningwet woningen in de Rivierenbuurt. Wei heb ben enige leden er hun teleurstelling over uitgesproken dat de huren van deze wo ningen nog 7.0 betrekkelijk hoog moeten komen te liggen. Lange tjjd heeft de raad stilgestaan bij het voorgestelde algemene ambtenarenreglement en de spaarverordc- ning voor het gcmeentepersoneel alsmede bij het voorstel om deel te nemen in het aandelenkapitaal va«n de n.v. Bank voor Nederlandse Gemeenten. Ten aanzien van de bouw van 46 wo ningwetwoningen bracht mevrouw V a n derMeule n-H ouwe r (Arb.) een com pliment aan het adres van B. en W. voor de voortvarende wijze, waarop het college deze zaak heeft aangepakt. Jammer vond zij het wel dat deze woningen te duur wor den voor de mensen, voor wie de woning- wetbouw eigenlijk bedoeld fs. Zij sprak echter de hoop uit dat door opschuiving toch nog vele gezinnen zullen kunnen wor den geholpen. De heer Zegwaar! (K.V.P.) gaf even eens van zijn waardering blijk. Hij maakte er echter bezwaar tegen dat het onder houd van de tussen de huizen gelegen plantsoenen voor rekening van de bewo ners komt. De heer Verhoeven (K.V.P.) wees erop dat men in ons land aan steeds hogere huren zal moeten gaan wennen. De heer Scheer (V.V.D.) was niet zo'n grote voorstander van strokenbouw. Het Concertgebouw: Vandaag 20 uur: Con cert Kon. Liedertafel „Zang en Vriend schap". Stadsschouwburg: Zaterdag 20 uur: Rot terdams Toneel met „Het spel der vergis singen". BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag tot en met donderdag 14 en 20 uur, echter woensdag 14 en 21.15 uur: „Salomo en de koningin van Scheba", 14 jaar. Frans Halstheater: Vandaag, zaterdag en maandag 14, 19 en 21.15 uur, zondag en donderdag 14. 16.30, 19 en 21.15 uur (woensdag gesloten): „Zondaars in bezet tingstijd", 18 jaar. Lido Theater: Vandaag tot en met maandag 14, 19 en 21.15 uur. zondag tevens 16.15 uur: „Maigret en hel raadsel van St. Fiacre", 14 jaar. Zaterdag 23.30 uur: ..Pa niek in het circus", 18 jaar. Zondag 11 u.: „Vrijheren van het woud", alle leeftijden. Luxor Theater Vandaag, maandag en dinsdag 14 en 20 uur, zaterdag .14, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 urn en woensdag 14 uur: „Herodes de genade loze". 18 jaar. Minerva Theater: Vandaag en maandag 20d5 uur, zaterdag en zondag 19 en 21.30 uur: „De man die verdwijnen moest", 18 jaar. Zaterdag 14.30 uur en zondag 14 en 16(15 uur: „A C als waaghalzen", alle leeftijden. Rembrandt Theater: Vandaag en zater dag 14, 19 en 21.15 uur. zondag en donder dag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en woensdag 14 en 21.15 uur: „En eeuwig zingen de bossen", 14 jaar. Zondag 11 uur: „Crin blanc", alle leeftijden. Roxy Theater: Vandaag en zaterdag 14.30, 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Opmars der Tartaren", 14 jaar. Studio Theater: Vandaag en zaterdag, maandag en dinsdag 14.15, 19 en 21.15 uur, zondag en donderdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en woensdag 14.15 en 21.15 uur: „Wir Wundprkinder", alle leeftijden. Zondag 11 uur: „Zanzabuku", alle leeftijden. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag tot en met maandag 20 uur: „De reis om de wereld in 80 dagen", alle leeftijden. Zondag 14.30 uur: „A en C bij de kanni balen". TENTOONSTELLINGEN Bloemenheuvel (Overveen): Tot 6 mei dagelijks van 10—17 en zondags van 14— 17 uur: expositie over het verzet en de oorlog. Frans Halsmuseum: Tot 9 mei dagelijks van 10—17 uur, zondags van 1317 uur: Expositie van werken van hedendaagse grafische kunst. Tot en met 22 mei bij zondere avondopenstelling met kaarslicht en oude muziek van 20.3022.30 uur. Galerie Espace (Klein Heiligland 36): Tot 14 mei op werkdagen van 1117 uur expo sitie van werk van Lucebert. Galerie Uitten hout (Kleine Houtstraat 41): Tot 15 mei dagelijks van 11—17 uur: expositie van aquarellen van Joop Dam. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat l): Tot 1 mei dagelijks van 10—22 uur: Expo sitie van tekeningen voor het tijdschrift „Zwart-Wit". Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1—3): Tot 8 mei dagelijks van 9—17 uur: expositie van werken van H. F. Boot. DIVERSEN Grote Kerk: Vandaag 20 uur: herden kingsdienst ter gelegenheid van de ver jaardag van de Koningin. VRIJDAG 29 APRIL Thalia, 20 uur: ,,'s Nachts langs de trot toirs". Rex, 20 uur: „De zoon van de kalief". ZATERDAG 30 APRIL Thalia, 19 en 21.15 uur: ,,'s Nachts langs de trottoir". Hervormd Jeugdgebouw, 20 uur: Toneel voorstelling Advendo. Pieter Vermeulcnmuseum, Cultureel Centrum, 1416.30 uur. VRIJDAG 28 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: ,The five pennies". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De ge bochelde". W.B. Theater, 20 u.: „De gebroken pijl". ZATERDAG 30 APRIL Kennemer. Theater, 19 en 21.15 uur: „The five pennies". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De ge bochelde". W.B. Theater, 20 u.: „De gebroken pijl". liefst zag hij voorts de woningen zo ge projecteerd dal de achterzijde aan de zon kant ligt. Eveneens tegen een vergoeding van het onderhoud der plantsoenen door de bewo ners kantte de heer Van der Linden (K.V.P.) zich. Wethouder Van Lent zei dat de wo ningen door een bekwame architect zijn ontworpen. Door opschuiving zullen ver moedelijk behoorlijk wat gezinnen aan een betere huisvesting geholpen kunnen worden. B. en W. kregen van diverse kanten waardering te horen voor de wijze waarop de totstandkoming van het algemeen amb tenarenreglement was voorbereid. De heer Rutgers (V.V.D.) had liever gezien dat de raad wat grotere bevoegd heden had gekregen. Sparen Er ontstond een wat principieel debat over het sparen. Dit naar aanleiding van de voorgestelde spaarverordening voor het gemeen tepersonee). De heer Scheer (V.V.D.) stemde hier mee van harte in. Niet zo enthousiaste voorstander was de heer Verkouw (Arb.), die zich meer voor bezitsspreiding dan voor bezitsvor ming toonde. Hij kon zich niet indenken, hoe men van de bezitsvorming een chris telijke politiek kan maken, gezien hetgeen de bijbel over het bezit zegt. De heer Zegwaar! meende dat het er juist om gaat de mensen die niet met aard se goederen zijn gezegend wat meer finan ciële armslag te geven. Ook wethouder Van W ij k achtte het sparen zeer aan te bevelen. MjÉ P 1 i e s t e r (Prot.Chr.) was tegen deelneming van de gemeente in het aan delenkapitaal van de n.v. Bank voor Ne derlandse Gemeenten. Hij achtte dit on verantwoord. De gemeente kan toch wel lenen, ook als zij deze verplichting niet aangaat. De heer Verkouw was het hiermee niet eens. Naar zijn mening moet de bank in staat blijven haar taak naar behoren te vervullen. De gemeenten moeten over vol doende financiën kunnen beschikken. Daarom is .er alle reden om aan de uit breiding van het kapitaal van de bank mee te werken. Wethouder Corver was ook wel niet zo enthousiast voor uitbreiding van het aandelenkapitaal, maar vond anderzijds dat de gemeente zich niet in een uitzon deringspositie kon plaatsen. De heren Verhoeven en Rutgers onderschreven dit standpunt. De overige voorstellen werden alle aan genomen. Bij de rondvraag kreeg mevrouw C o- h e n-K ost.er (Arb.) te horen dat de mensen die door de gemeentelijke dienst voor sociale zaken worden gesteund vol gende week ter gelegenheid van de her denking der bevrijding een extra uitkering van vijf gulden per echtpaar krijgen. Mevrouw Vriesendo'r p-D e C 1 e r c q (V.V.D.) zei het te betreuren dat van een lunapark ten bate van de r.-k. jeugd de indruk was gewekt dat de opbrengst hier van ten goede zou komen van de gehele Heemsteedse jeugd. De heer Verhoeven gaf als antwoord dat dit niet de bedoeling van de organi satoren is geweest. Mr. Rutgers zei zich wat te hebben geërgerd aan plantsoenen welke met prik- kelrdaad waren afgezet. De voorzitter, burgemeester mr. A. G. A. ridder van Rappard, en wethouder Van Lent antwoordden dat dit de enige mogelijkheid was om de jonge aanplant Le beschermen. „De ingezaaide plantsoenen worden op ergerlijke wijze door de jeugd vernield", aldus de voorzitter. Met een scherpe opmerking tegen dron ken chauffeurs eiste de officier van Jus- tiei bij de Haarlemse rechtbank, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, donderdag tegen een 45-,jarige vertegenwoordiger uit Zandvoort wegens het besturen van een auto onder invloed van sterkedrank acht maanden gevangenisstraf en drie jaar in trekking van het rijbewijs. Volgens de tenlastelegging had de verte genwoordiger op 18 oktober van vorig jaar 's avonds op de Schiphólweg een aan rijding met twee andere auto's veroor zaakt. De vertegenwoordiger had. voor dat hij per auto uit Amsterdam naar Zand voort was vertrokken, zeven a acht gla zen bier gedronken. De avond daarvoor had hij eenzelfde aantal borrels tot zich genomen. Op de Schipholwcwas eerst een aanrijding met de auto van een 27-.iarige Haarlemse steward ontstaan en daarna met die van een Amsterdamse bedrijfs leider. Enige mensen waren hierbij ern stig gewond. De vertegenwoordiger zei voor de recht bank, in staat te zijn geweest een auto te besturen. Zijn raadsman, mr. C. F. M. van Koppen, meende dat men naar de oor zaak van de botsing slechts kan gissen. Hij achtte het rijden onder invloed, als mede het roekeloos en onvoorzichtig rij den. niet bewezen en vroeg vrijspraak. De auto van een 27-jarige Haarlemse steward was met. die van de vertegen woordiger in botsing gekomen. De steward stond eveneens wegens het rijden onder invloed terecht. Voor hij met de auto was vertrokken, zou hij slechts een paar gla zen bier hebben gedronken. Op de Schip hólweg had hij een auto ingehaald en juist toen hij weer naar rechts ging, was zijn auto in aanraking gekomen met die van de Zandvoortse vertegenwoordiger. De officie)- van Justitie vond geen be wijs voor de veronderstelling dat deze ver dachte onder invloed had gereden. Wat dit punt van de tenlastelegging betreft vroeg hij daarom vrijspraak. Wel meende hij dat verdachte bij het passeren beter had moeten uitkijken en sneller naar de rech terkant van de weg had moeten gaan. Te gen de steward eiste hij honderd gulden boete subs, dertig dagen en twee jaar ont zegging van de rijbevoegdheid. Mr. J. F. M. M. Brons zei als raadsman van de steward dat deze zeer behoorlijk had gereden en bepleitte daarom vrij spraak. Uitspraak op 12 mei. „Amerika en wij". Op vrijdag 13 mei des avonds om acht uur houdt de Aca demie voor voortgezet economisch onder wijs in Haarlem de sluitingsavond van het dertiende cursusjaar. De bijeenkomst is in de aula van de voormalige hbs-a aan de Zijlvest 25a in Haarlem. Prof. dr. H. J. van der Schroeff, hoogleraar aan de gemeente lijke universiteit van Amsterdam en cura tor der Academie, zal spreken over „Ame rika en wij". Speeltuincongres. Van maandag 2 tot en met woensdag 4 mei houdt het Bureau internat.ionale-catholique de l'en- fance .internationale studiedagen in Haar lem. Maandagavond om kwart voor acht worden de congressisten ontvangen in het Frans Halsmuseum. Dinsdag om vijf uur ontvangt de Haarlemse burgemeester het gezelschap ten stadhuize. Artsen tegen balie. Op vrijdag 6 mei om half vijf zullen op het terrein van RCI-I in Heemstede Haarlemse artsen en advocaten de jaaiTijkse voetbalwedstrijd tegen elkaar spelen. Beurs. In verband met bevrijdingsdag (5 mei) zal de Hillegomse beurs op woens dag 4 mei worden gehouden. Op zaterdag 30 april zijn geen wedstrij den vastgesteld in verband met de viering van Koninginnedag. Op 3 mei zijn voor de waterpolocompetitie district Noordholland in het Sportfondsenbad in Haarlem de vol gende wedstrijden vastgesteld: Dames vierde klasse: HPC 2VZV 3. Heren vierde klasse: IiVGB 3VZV 2. Op zaterdag 7 mei zijn in het Sport fondsenbad in Haarlem vastgesteld: Heren vijfde klasse: HillegomDWT 3. Dames derde klasse: DWT 4VZV 2. Heren vijfde klasse: HPC 4—NVA 3. Heren vierde klasse: DWR 2DWT 2; Haarlem 2—VZV 2. De volgende acht biljarters hebben zich geplaatst voor de finale van het kampioen schap van Nederland extra klasse klein biljart libre, die van 15 tot en met 22 mei in Zwanenburg bij Halfweg wordt ge speeld: H. Emans (Den Bosch), G. Ami.js (Helmond). P. A. Th. Frijzer (Hulst), G. Karman (Haarlem), M. Koevoets (Roosen daal), J. Passenier (Oost en West Souburg), K. J. Teiwis (Amsterdam) en H. v. d. Veer donk (Oss). Donderdagmiddag heeft de Haarlemse burgerij afscheid genomen van de hoofd commissaris van politie, de heer J. Fon tijne, die na ruim vierenveertig jaar, waarvan veertien in Haarlem, in politie dienst te zijn geweest per 1 mei met pen sioen zal gaan. Onder de velen, die voor dit afscheid naar de gravenzaal van het Haarlemse stadhuis waren gekomen, bevonden zich onder meer burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers van Haarlem en echtgenote, de vijf Haarlemse wethouders, de gemeente secretaris mr. H. E. Phaff, de president van de rechtbank mr. F. P. E. Bloemarts, jhr. mr. C. J. A. den Tex, oud-burgemees ter van Bloemendaal, verscheidene hoofd commissarissen van politie, leden van de rechterlijke macht, hoofden van takken van dienst van de gemeente Haarlem en vele ander autoriteiten. Burgemeester mr. Cremers richtte zich als eerste tot de heer Fontijne, die met zijn echtgenote en kinderen een ereplaats in de indrukwekkende gravenzaal had ge kregen. „Vanmorgen tijdens het afscheid van het korps sprak ik tot u als hoofd van de politie. Thans doe ik het als voorzitter van het college van B. en W.", aldus de bur gemeester. die deze moeilijke dag voor de heer Fontijne tevens de bekroning van een goedbesteed leven noemde. „Wij zien bij dit afscheid in de eerste plaats de mens, die wij waarderen. Voorts de ambtenaar, waarvan wij altijd wisten wat wij aan hem hadden". De burgemeester herinnerde eraan, hoe de heer Fontijne er immer in is geslaagd de orde te handhaven zonder daarbij de toevlucht tot geweld te hebben behoeven te nemen. Bovendien bepaalde de hoofd commissaris een stuk beleid. De burge meester memoreerde hoe de heer Fontijne het steeds heeft weten verstaan met ande ren samen te werken en bracht hem dank voor al hetgeen hij voor de gemeente Haarlem heeft gedaan. De officier van Justitie en hoofd van het arrondissementsparket, mr. L. H. Feits- ma.' sprak met veel waardering over het werk en de persoon van de heer Fontijne. Hij roemde het contact tussen justitie en recherche en sprak als zijn mening uit dai de scheidende hoofdcommissaris er voor Advertentie man van vandaag draagt hij de exclusieve, internationale schoen van vandaag modern, apart, gedistingeerd geïmporteerd uit Rome, Milaan, Parijs Haarlem Grote Houtstraat - - a heeft gezorgd dat deze samenwerking prettig en harmonieus is verlopen. Namens de kring van hoofdcommissaris sen uit de middengemeenten voerde de heer B. van der Werf, hoofdcommissaris van politie te Eindhoven, het woord. Hij betreurde het de heer Fontijne voortaan in genoemde kring te moeten missen. De directeur van Openbare Werken, ir. Ch. C. van der Vlis, sprak namens de vereniging van Haarlemse hoofden van takken van dienst. Het speet hem dat het afscheid nog niet in het nieuwe hoofdbu reau van politie kon plaatshebben en bood een grammofoonplaat aan. Een broer van de scheidende hoofdcommissaris, de lieer J. Fontijne uit Leeuwarden, herinnerde aan de dertien jaar, die hij samen met zijn broer in Dordrecht had doorgebracht en bood een boekwerk over het oude Rot terdam aan. Ten slotte sprak de oud-po litiecommissaris de heer B. van Veen, uit Hilversum, de heer Fontijne als oude vriend toe. Ook hij overhandigde een boek. Na dit officiële gedeelte van de bijeen komst hield de heer Fontijne een geani meerde receptie, waarbij iedereen in de gelegenheid werd gesteld de hoofdcommis saris de hand ten afscheid te drukken. In 1915 werd in dé toen nog zelfstandige gemeente Schoten, vlak ten noorden van Haarlem, Schotens Christelijk Gemengd Koor opgericht. De gemeente Schoten ver dween in 1927 door de annexatie van haar grondgebied door de stad Haarlem, maar Schotens koor bleef voortbestaan en nog steeds beoefent de vereniging de koorzang met grote ambitie. Daarom was er genoeg reden om het vijfenveertigjarig bestaan van het koor te herdenken. Een vorm hiervoor vond men in het jubileumconcert, dat donderdagavond in de Immanuëlkerk te Haarlem-Noord werd gegeven. Advertentie Advertentie De ere-voorzitter der vereniging dr. G. Ph. Scheers sprak een kort inleidings woord, waarna hij ter uitdrukking van de geest der jubileumviering Psalm 66 voor las. De Koraal-cantate „Was Gott tut, das ist wohlgetan" van Johann Pachelbel kwam hierna als eerste werk van het in hoofdzaak uit geestelijke of liturgische Advertentie Op reis, bij de picnic, op bridgeavondjes, bij sport, op gezel lige partijtjes is CHALET-kaas een trouwe metgezel. Zorg dat U altijd dit doosje in huis hebt! J. C. N. Boering - Amsterdam Advertentie BINNENKORT kunnen wij ons in Nederland wone toiletzeep niet echt schoon kunt wassen? ook wassen met DU-NY, de wonderbaarlijke Was dan bijv. uw hals eens goed met de zeep, die eigenlijk geen zeep is, maar een toiletzeep, die nu op uw wastafel ligt. Wrijf totaal nieuw, neutraal en alkalivrij produkt. dat in Zwitserland en Denemarken reeds on- telbaren in verrukking heeft gebracht. Geen wonder, want DU-NY is je reinste wonder („et rent mirakel" zoals men in Denemarken zegt). Met DU-NY is resoluut een eind gemaakt aan alle nadelen van toiletzeep. Zo gauw name lijk gewone toiletzeep, hoe goed en duur die ook mag zijn. met water in aanraking komt, vormt zich kalkzeep. Het is deze kalkzeep, die de vette randen in wasbak of bad veroorzaakt. Maar en dit Is nog veel erger het is diezelfde kalkzeep, die uw huidporiën verstopt. Hierdoor wordt het vrije ademen van de huid verhinderd, terwijl huidinfecties, meeëtertjes, zwarte klootjes in de huid, onaangename luchtjes van overtollige transpiratie enz. vaak hier van het gevolg zijn. Nu begrijpt u ook hoe het komt. dat de bin nenkant van overhemden, bloesjes en man chetten zo gauw vuil wordt. Oud huidvet. vuil en kalkzeep. dat. in uw poriën achter bleef. is hiervan de oorzaak Wilt u op dit moment nog het bewijs dat u zich met ge- daarna een watje, gedrenkt in alcohol of eau de cologne over de pas gewassen plek. Het watje wordt zwart. Het is dit vettige, zwarte laagje dat uw huidporiën verstopt. Met gewone toiletzeep kun u zich dus niet in de diepte wassen, met alle nadelen van dien. Aan al deze nadelen is nu (met DU-NY) voorgoed een eind gekomen. Doordal DU-NY wèl in de diepte wast, dus ook de huidporiën open en schoon houdt, ver dwijnen in de meeste gevallen bovenge noemde huidklachten en blijven ook bloesjes, overhemden etc. langer schoon. En met DU-NY wordt de huid gelijk weer ingecrèmed. zodat zjj zacht en soepel blijft. Heerlijk is deze „zeeploze zeep" DU-NY. Je reinste wonder. Hebt u zich eenmaal met DU-NY gewassen, dan zult u dat. nieuwe ge voel van werkelijk schoon te zijn niet meer willen missen. Onthouden dus: Voor wie werkelijk schoon wil zijn, heet toiletzeep thans DU-NY. muziek bestaande programma tot uit voering. Naar verhouding was het aandeel van het koor in deze compositie niet groot, maar niettemin stelde de vertolking be hoorlijke eisen. De akoestiek van de Im- manuel-kerk is wat dor. Vooral nu met de flinke bezetting van toehoorders werd dit extra merkbaar. Deze omstandigheid werd uiteraard van nadelige invloed op klank gaafheid en klankversmelting. De droge klank van het orgel, dat door de organist Meindert Boekei overigens voortreffelijk bespeeld werd kon hier geen verbetering brengen. Maar afgezien van deze factoren kon men het waarderen, dat het koor zui ver zong en de dirigent Geert de Boer de zangeressen en zangers goed op deze uit voering had voorbereid. Verdienstelijke zang hoorde men verder van een kwartet bestaande uit de sopraan Leonie Smits, de alt Lucie Kooy, de tenor Dick de Jong en de bas Harm Wind. Het harmonische karakter van Mendels- sohns „Geistliches Lied" verhoogde de sonoriteit van de koorklank aanmerkelijk en ook de solo van Lucie Kooy kon gun stiger uitvallen. Een goede indruk kon hierna de tenor Dick de Jong geven met zijn voordracht van een aria van Johann Sebastian Bach. Een dankbare taak had het koor met het zingen van het bekende fragment uit Can tate 147 van Bach: „Wohl mir dat ich Jesum habe". Met de orgelbegeleiding van Meindert Boekei en de hobo-solo, gespeeld door Cor Coppens kon deze muziek indruk maken. Cor Coppens had zich tevoren nog als solist laten horen met het vertolken van de Sonate in C voor hobo en orgel van Gui- seppe Sammartini, een ongecompliceerd aantrekkelijk stuk met de grootste muzi kale diepgang in het langzame derde deel. De hobo-klank werd hierbij tot een bij zonder register-timbre bij de klank van het begeleidende orgel. Het grootste deel van de uitvoerings aandacht werd op deze avond geconcen treerd op Mozarts „Krrtnungs-Messe". Het orgel zweeg bij deze uitvoering. Meindert Boekei nam plaats achter de vleugel, die bij het koor opgesteld stond, en op dit instrument speelde hij de bewerkte orkest partij. muzikaal en met uitnemende tech nische beheersing. Zowel door de opstel ling van de vleugel als door het eminente pianospel van Meindert Boekei kwam er bij de uitvoering van Mozarts Mis een prachtige vertolkingseenheid, waarbij zelfs akoestische bezwaren goeddeels werden opgeheven. Alleen kwam het mij voor dat Geert de Boer het voldoen aan dynamische voorschriften te veel in overeenstemming met een grote resonnerende uitvoerings ruimte bracht, hetgeen nu uiteraard niet de beoogde werking verkreeg. Over het geheel genomen kan ik wel zeggen, dat de vertolking van de mis het hoogtepunt van de avond werd en dat ook de prestaties van het solokwartet, in het bijzonder van de sopraan Leonie Smits op een belangrijk niveau gebracht werden. Voorwaar een mooi besluit van deze jubi leum-avond I Advertentie Ook de moderne PANTALON met smalle pijp zonder omslag reeds v.a. 17.SQ Voor de ideale COMBINATIE uw Speciaalzaak BROEKEN ih spoRTCOi&e*"^ ANEGANG 44 Advertentie Amsterdamstraat 29 - Telefoon 12282 HEEFT U RUGKLACHTEN Pas dan onze steun, en gemakschoenen eens. Advertentie 1 ton 6700.-; 11/2 ton 6900.-. Laadruimte 7 tot 8 m3. Garantie: 6 mnd. Incl. arb.loon. Brandstofgebr. en onderhouds kosten zeer laag. Wegligging van de nieuwe typen, zowel leeg als geladen, als een personenwagen. HOOFDAGENTE: Advertentie HUUR EEN GOEDE AUTO van het laatste bouwjaar. Volkswagen - Opel - Chevrolet AMSTERDAMSCHE RIJTUIG MIJ. HOUTPLEIN 21 - TELEF. 10336 Advertentie

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 7