Kinderzangconcours weer geslaagde onderneming Vogelenzang won allegorische optocht in opgewekt feestvierend Bloemendaal PERRY Mooie bevrijdingsdag in Zandvoort opgwekt gevierd 11 HOFSTEE - SCHOENEN Gevarieerde feestviering in Heemstede Hoofdpijn Togal helpt Griep Togal helpt Boekhandel VEKO - Zijlstraat 98 Nevel veroorzaakte kettingbotsingen bij Maarssen Reumatiek - Togal helpt Veel groenten en Togal tabletten bij verkoudheid Spit Togal helpt Menstruatiepijn - Togal helpt Verenigingen defileerden voor burgemeester Migraine Togal helpt Verkouden Togal helpt Drie verkeersongelukken in Bloemendaal; drie gewonden VERRAS MOEDER ZONDAG MET EEN BOEK! Britse militair gewond bij verkeersongeluk Ronde van Beverwijk voor beroepsrenners J. A. Valk te Bloemendaal onderscheiden Sportspelen voor honder den schoolkinderen Rustige feestviering UIT STAD EN STREEK x. .J u AG 6 M El 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Bij geen der tot nu toe gehouden kin derzang wedstrijden op de Bevrijdingsdag zijn de weersomstandigheden zo bijzonder gunstig geweest als bij het concours, dat dit jaar ter gelegenheid van de herden king werd gehouden. Weer was de ideale beslotenheid van het Proveniershofje ge kozen voor de vreedzame kamp, waar voor zich de koren van tien scholen, te weten acht rooms-katholieke, één openba re en één christelijke, hadden opgegeven. En onder een blauwe hemel met stra lende zon, onder het prille groen van oude bomen en te midden van ontluikende bloe men zongen talrijke jongens en meisjes, voorwaar alle muzikale vertegenwoordi gers van de Haarlemse jeugd een uitge breid programma van Nederlandse liede ren, waarvan het gehalte door de erva ringen en aanwijzingen bij voorgaande wedstrijden verkregen, doorgaans opmer kelijk goed was. Voor de beoordeling der prestaties fun geerde een jury, die gevormd werd dooi de heren J. Booda, A. Broersen en P. Chr. van Westering. De deelnemende koren tra den op in twee afdelingen. In de eerste afdeling, waarvoor de eisen scherper wa ren gesteld dan voor de tweede, begon het koor van de R.K. Opleidingsschool aan de Nieuwe Gracht. Het zong het Valerius-lied „O Heer, die daer" met zorg voor een beschaafde toon en voor een goede uit spraak. „Lentelied" van Catherina van Rennes klonk eveneens goed. Maar het bleef te neutraal van voordracht, 2e prijs. Het koor van de St. Bernardus-school aan het Nagtzaamplein gaf een ingetogen vertolking van „Gebed bij de bevrijding". De dictie had scherper kunnen zijn, de klank gelijkmatiger. Het „Lentelied" van Catharina van Rennes klonk verdienstelijk maar wat meer geestdrift in de voor dracht had geen kwaad gekund (3e prijs). De meisjes van de St. Philomena-school aan de Eemstraat kwamen uitstekend voor de dag met de door een frisse klank en goede uitspraak opvallende uitvoering van „O Heer die daer". Leuk en vlot ge zongen werd „Daar boven op dat bergs- ken" (le prijs met wisselbeker). Verdienstelijk maar wat plichtmatig en vlak was de vertolking van „Mijn vrije Vaderland" door het koor van de St. Jo seph-school aan de Herensingel. Goede rit miek bewerkte een aardige indruk van „Vedeldi" (4e prijs). „Nu vlagt er de leute' had wel wat enthousiaster mogen klinken bij de voordracht door het koor van de Pius X-school uit de Reviusstraat. „Sinte Caecilia" maakte een goede indruk al bleef de toonvorming niet steeds op een zelfde behoorlijk niveau (4de prijs). Dit koor kwam uit in de tweede afde- Advertentie Amsterdamstraat 29 - Telefoon 12282 Voor de allerzwaarste slijters FORT SCHOENEN - SANDALEN maanden garantie - ook op lostrappen In Heemstede hebben de beide plaatse lijke muziekverenigingen, de r.k. harmo nie „Sint Michaël" en het Heemsteedse fanfarekorps „Eensgezind Excelsior", op de vijftiende bevrijdingsdag slechts weinig rustige uren gekend. Des morgens waren hun leden reeds aangetreden op het Raad huisplein, waar de feestdag werd ingezet met een jeugdappèl. Gestimuleerd door het stralende voorjaarsweer, had zich hier een record-aantal toeschouwers verzameld, dat het massale défilé van de Heemsteed se schooljeugd met de grootste interesse gadesloeg. Het was dan ook stellig een fleurig schouwspel, deze duizenden kinde ren te zien voorbijtrekken, allen voorzien van vlaggetjes. Na het gebruikelijk geworden ceremo nieel, werden zij toegesproken door de burgemeester van Heemstede, mr. A. G. A. ridder van Rappard. Deze hield hun voor, van welk een onschatbare waarde de heroverde vrijheid is. Vooral wanneer wij bedenken, dat er elders" nog zoveel mensen onder verdrukking moeten leven. Wij kunnen hiervoor dan ook niet dank baar genoeg zijn, zodat de burgemeester er de kinderen van trachtte te overtuigen, dat het behoud van deze vrijheid de strijd en de offers ten volle waard is ge weest. Na deze toespraak vertrokken de kinderen langs het Vrijheidsbeeld naar „Groenendaal", waar hun een tractatie werd uitgereikt. De vele belangstellenden, die in de mid dag het voorbijtrekken van het bloemen corso hebben gadegeslagen waarover elders in dit blad nog uitvoeriger wordt bericht konden zich daarop naar de Wagnerkade begeven. Hier stond namelijk een schijnbaar wankele installatie opge steld, waar de hoogdraadtroep „René" twee jongedames en een heer, hoog in de lucht hun spectaculaire toeren ver richtten. Hun koene manipulaties werden onder een schier ademloze stilte gevolgd, die getuigde van de spanning, waarin de vele duizenden toeschouwers verkeèrden. Des avonds om acht uur maakten de bei de muziekkorpsen voor de derde keer een mars door de gemeente, ditmaal gevolgd door talrijke met fakkels en lampionnen uitgeruste kinderen. Hiervan was dikwijls bijzonder veel werk gemaakt, ook wat de kostuumpjes betreft, zodat de lange stoet talrijke alleraardigste tafereeltjes ople verde. Vele jeugdige deelnemers mochten van het- enthousiaste publiek meermalen een spontaan applausje in ontvangst ne men. Daarop begaven vele duizenden zich naai de Vrij hei dsdreef, waar op het weiland een bijzonder fraai vuurwerk werd afge stoken. Een altijd populair schouwspel, dat terecht op jong en oud een grote aan trekkingskracht blijft uitoefenen. De finale van deze feestdag bestond ook nu weer uit een openluchtbal op het Raadhuisplein, zoals gewoonlijk onder lei ding van mevrouw H. van der Moolen. De stemmingsvolle dansmuziek was van het orkest „The Starlights", onder leiding van Bert van Poelgeest. Het feeëriek ver lichte raadhuis vormde voor dit geani meerde besluit een feestelijke achtergrond, welke behalve de vele danslustigen, ook talrijke toeschouwers naar dit centrum had gedreven. Door dit alles kan dus ook uit Heemstede een opgewekt gevierd en ge slaagd bevrijdingsfeest worden gemeld. ling. Het werd gevolgd door dat van de Mariaschool uit de Koningstraat, dat met goede klank, maar weinig overtuigend van voordracht „Wie dat zichzelf verheft" zong. In een vlot ritme kwam hierna „Al van den drogen haring" (le prijs met wis selbeker). Op hoger peil kwam de voor dracht van het koor van de Jan Gijzen- school uit de Bandoengstraat. Het zong zuiver en met goede klank „Hoe groot o Heer" en met bijzondere voldoening kon men luisteren naar de vlotte en expressie ve voordracht van ,,'k Heb mijn wagen vol geladen" (2e prijs). Het koor van de St. Theresiaschool zong „De Zilvervloot" zonder pit of karakteris tiek accent. Ook van „Daar was e wuf die spon" ging niet veel uit, al viel de ritmiek wel te waarderen. Het koor van de St. Willibrordus-school uit de Overtonstraat was het enige, dat met pianobegeleiding zong. Toonvorming was niet de beste kwaliteit van zijn voordracht van „Holland ze zeg gen". Wel werd er aandacht aan dynamiek gewijd. „Met vreugde willen wij zingen" een lied in een oude kerktoonsoort, werd wat vlak vertolkt. Wel was de klank be ter (3e prijs). „Ik hoor trompetten klinken" klonk strak stevig en zuiver in de uitvoering door het koor van de Charlotte de Bourbon-school. „Daar' was en wuf die spon" had meer indruk gemaakt, wanneer de voordracht pittiger was geweest. De wedstrijd kreeg niet het gezamenlijk zingen van het,,Wil helmus" een zinrijk slot. P. Zwaamwijk Advertentie Op bevrijdingsdag hebben zich in de ge meente Bloemendaal enkele verkeersonge lukken voorgedaan waarbij drie mensen gewond werden. Om elf uur 's morgens werd een 69-jarige dame uit Haarlem op de Julianalaan aangereden door een 20- jarige motorrijder. Zij moest met een her senschudding in het Marinehospitaal wor den opgenomen. Om halftwaalf kwam een eveneens 20-jarige motorrijder op de Zandvoorterweg in botsing met een over stekende bejaarde heer uit Heemstede. Beiden werden naar het Marinehospitaal overgebracht. Korte tijd later, om tien over halfeen, raakte een 25-jarige elektrotechnicus uit Amsterdam met zijn personenauto op de Zeeweg van de weg toen hij het vuur van zijn gevallen sigaret wilde uitslaan. Hij raakte een in de berm staande auto, die tegen een boom werd gedrukt. Zelf sloeg hij met zijn wagen om. De beide auto's werden ernstig beschadigd. Er dezen zich geen persoonlijke ongelukken voor. Advertentie Advertentie BURGERLIJKE STAND VAN HILLEGOM GEBOREN: Hester Geesjen, dochter van H. de Vos en K. W. A. van Rijswijk. Hen- riette Geetruida Maria, dochter van H. J. van Zuidam en L. N. A. Tesselaar. Willem, zoon van F. W. Schniedewind en D. Salier. Anthonius Johannes, zoon van J. W. van Leeuwen en G. J. van der Meer. ONDERTROUWD: C. van Rooden en M. van Rooden. GETROUWD: W. F. Sernee en E. P. de Rooij. OVERLEDEN: C. P. Schrama, man, oud 66 jaar. Advertentie Donderdag werd in de vier wijken van de gemeente Bloemendaal opgewekt en on der grote belangstelling het derde lustrum van de bevrijding gevierd. In de raadhuistuin had de feestelijke opening van de bevrijdingsdag plaats met het hijsen van de vlag en een toe spraak van de burgemeester, dr. D. H. Peereboom Voller. Nadat het koor van de Da Costakweek- school zich had doen horen maakte de burgemeester de prijswinnaars van de al legorische optocht bekend. De eerste prijs was voor Vogelenzang; ten volle verdiend, want deze wijk had er bijzonder veel werk van gemaakt en gaf een goed beeld van alle narigheden, waar mede men in de oorlogsdagen te kampen had. De tweede prijs ging naar Overveen, de derde naar Bloemendaal en de vierde naar Aerdenhout. Voor de verdere viering van bevrijdings dag was er in de vier wijken een aantrek kelijk en gevarieerd programma samen gesteld welke feestelijkheden in de vier wijken werden besloten met een vreugde vuur. Een bijzonder aantrekkelijk onderdeel van het programma was de autorallye, waaraan honderd auto's uit de vier wij ken deelnamen onder het motto „Bekijk Op rijksweg no. 2 tussen Maarssen en Amsterdam, heeft nevel verschillende bot singen veroorzaakt. In totaal werden twaalf personenwagens bij de kettingbotsingen betrokken, waarvan er vijf zware materiële schade opliepen en moesten worden weg gesleept. Het echtpaar F. C. Boer uit Heemstede dat op de thuisreis was, -moest na een botsing met een shock naar het zieken huis in Utrecht worden vervoerd. De politie in Maarssen heeft medege deeld, dat Rijksweg 2 vóór 1940 is uitge baggerd, waarbij het veen aan de opper vlakte is komen te liggen. Dit veen is op het ogenblik aan het branden en de rook vermengt zich verder tot nevel, zodat men voor zonsopgang weinig zicht heeft op de weg. Met Rijkswaterstaat en de water schappen zal op korte termijn voor dit probleem naar een oplossing worden ge zocht. Advertentie VOOR IEDER EEN PASSEND RIJWIEL OF BROMMER Gazelle, Magneet, HMW, Solex, Glnlietta enz. GED. OUDE GRACHT 102 - TEL. 14361 Vannacht om één uur is op het Kenne- merplein in Haarlem een 36-jarige Britse militair die in Haarlem zijn verlof door brengt, in botsing gekomen met een per sonenauto en zodanig gewond, dat hij in het ziekenhuis moest worden opgenomen. Volgens een ooggetuige reed de militair op zijn motor in westelijke richting. Uit de richting van het Frans Halsplein nader de een personenauto die, hoewel de lin kerrichtingaanwijzer uitstond, de bocht naar rechts nam. De motorrijder gaf geen voorrang aan de auto, reed even gelijk met de auto op, botste tegen de rand van de verkeersgeleider en schoof ongeveer zeven meter over het wegdek van de rij baan voor het tegemoetkomende verkeer. Met een hersenschudding en een gebroken sleutelbeen moest hij in het ziekenhuis worden opgenomen. De personenauto is doorgereden en linksaf de Kruisweg opge gaan. De politie verzoekt ooggetuigen van dit ongeluk zo vriendelijk te zijn zich te mel den (telefoon 15350 BURGERLIJKE STAND VAN BLOEMENDAAL BEVALLEN: C. A. E. Beerkens-Bren- ninkmeijer, d.; D. Post-van der Bij, d.; W. H. Feirabend-de Geest, d.; M. G. v. d. Eerenbeemt-Tonino, z.; T. de Jong-Bone- faas, d. ONDERTROUWD: F. Vellema en M. W. Bruins Slot; J. J. Langereis en H. Bekker. OVERLEDEN: Wed. L. K. W. Kesting- Lübkeman. 56 j. Advertentie Op het wielerparkoers in het sportpark „Adrichem" te Beverwijk wordt zaterdag middag 7 mei door de wielerclub „Kenne- merland" een ronde voor beroepsrijders gehouden. Vele bekende professionals en onafhankelijken er zijn 54 renners ge contracteerd zullen in deze als Bevrij dingsronde aangekondigde race van start gaan. Onder hen bevinden zich de plaat selijke favorieten Ab Geldermans, Coen Niesten en Jan Groot; voorts Wim van Est, Peter Post, Gerrit Voorting, Bas Ma liepaard, Arie van Houwelingen, Bram Kool, Frans Mahn, Henny Marinus, Piet Steenvoorden uit Heemstede, de Haarlem mers Tonny Peters, Lou Kiekens en Cees Piers en nog vele anderen. De start is om half vijf en vooraf is er een rit voor aspi ranten over 25 kilometer, waarvan de start om half vier is. De viering van de bevrijdingsdag is in Zandvoort zeer opgewekt verlopen. De plaats kreeg op deze zonovergoten zomer se dag veel drukte te verwerken, zodat bus en trein met vele extra-diensten voor de aan- en afvoer moesten zorgen en een enorme hoeveelheid gemotoriseerd ver keer alle beschikbare politicmannen op de been bracht om regelend op te treden. Op het strand werden voor het eerst dit jaar werkelijk „zomerse" zaken gedaan. Het feest begon 's morgens, toen om halfnegen de kleuters van de kleuter scholen, voorafgegaan door de Zandvoort- se muziekkapel en het tamboerkorps, in optocht naar theater Monopole werden ge bracht, waar het poppentheater „Merlijn" de kleuters op prettige wijze bezighield. De kinderen werden hier op versnaperin gen onthaald. Kapel en tamboerkorps maakten een lange muzikale wandeling door de ge meente, waarna om tien uur de school kinderen zich verzamelden voor het bor des van het raadhuis, waarop burgemees ter mr. H. M. van Fenema en echtgenote hadden plaatsgenomen en de kinderen on der leiding van de de heer H. Loogman met begeleiding van de muziekkapel een aubade brachten. De burgemeester sprak de jeugd toe en wees er onder meer op, dat vijftien jaar geleden een ontzaggelijke last van het Nederlandse volk afviel. Men zal echter niet kunstmatig oude wonden moeten openhouden. De littekens van de ze wonden zullen blijven, doch de tijd is thans aangebroken dat Nederland moet weten te vergeten en vergeven, aldus de burgemeester. Het Duitse volk doet zijn uiterste best goed te maken wat aan kwaad werd gedaan. Hoewel het voor ve len moeilijk zal zijn te vergeven, mag men niet vergeten dat Christus daarin is voorgegaan. Zich afvragend, wat vrijheid is, zei de burgemeester dat Nederland vrij is, doch werkelijk vrij optreden kun nen zelfs de gemeentebesturen niet. Steeds meer instanties werken remmend op het gemeentelijke beleid. Na een door de burgemeester ingezet en door allen overgenomen „leve de Konin gin", „leve het Vaderland" werd de zang- hulde met het gezamenlijk zingen van een tweetal coupletten van het Wilhelmus, be sloten. De gekostumeerde optocht des middags werd een der hoogtepunten van het feest programma. Ruim tweehonderd mensen (meest jeugdigen) namen hieraan deel. (De stoet, voorafgegaan door tamboer korps en muziekkapel, had een lengte van bijna twee km. Er bleek aan de kostuums zeer veel werk te zijn besteed. Verschei dene grote groepen, o.a. de Zandvoortse korfbalclub, de Zandvoortse reddingsbri gade en de Vrijzinnig Christelijke jeugdge meenschap kwamen goed voor de dag. De jury. bestaande uit de heren Dröse, Van Gijzel en Van Loenen had een zeer moei lijke taak en kende ten slotte de volgen de prijzen toe: Groep A (individuelen) 1 Tineke Koer- selman als nar, 2 J. Keesman, 3 L. Brand- se. Groep B (groepen van hoogstens 3 personen) 1 B. Valk (Spaanse groep), 2 J. Bol, 3. R. Keur. Groep C (groepen van meer dan 3 personen) 1 G. Glieringa (In- dianengroep) 2 P. van Kampen, 3 P. Bar- ten. Wethouder G. Tates, voorzitter van het bevrijdingscomité reikte de prijzen uit. Mooi circusprogramma Het optreden van „Nederlands Nationa le Kindercircus" uit Hoofddorp, dat hier na plaats had op een terrein bij „Het huis in de duinen" werd een daverend succes. Er bestond een enorme belangstelling. De kinderen lieten een mooi programma zien. Speciaal genoemd mogen worden het op treden van de jeugd met twee prachtige ponnies en met het hoepel-paard, alsme de het tremplin springen op en over een groot paard. Ook met honden, een geit en een bok wist deze jeugd alleraardigste kunstjes té laten zien. Leuke clowns ont braken evenmin in de piste. Voorts zag men ballet, koorddansen, kunstrijden op kunstfietsen, en als slotnummer „De vier jaargetijden". 's Avonds volgde een turndemonstratie van de gymnastiekvereniging „Oefening staalt spieren" waarbij leider H. Jager man een tweetal keur-groepen van jeugd en ouderen oefeningen op de lange mat liet verrichten. In de muziektent bracht de Zandvoortse operettevereniging met begeleiding van het Haarlems Operette Orkest een uitvoe ring van de operette „Een walsdroom" van Oscar Straus. Het experiment slaagde ten volle en zowel de muziek, de koorzang als de zang der solisten, voldeden ook in de openlucht uitstekend. Dirigent H. Kerkho ven leidde het geheel met vaste hand. Om ruim kwart over tien vlamden bij het eindpunt van de bussen een aantal rode vreugdevuren op, toen de Bengaalse potten werden ontstoken, hetgeen een fan tastische aanblik opleverde. Wethouder G. Tates sprak vanuit de muziektent als voor zitter van het bevi-ijdingscomité een woord van dank tot allen die deze feestviering hadden mogelijk gemaakt. Tot zeer laat in de avond bestond daar na op het Raadhuisplein gelegenheid tot het maken van een dansje in de open lucht, waarbij deze grote dansvloer nog bijna te klein bleek voor alle gegadigden en waarbij de Western Jazz Group uit Am sterdam onder leiding van Hans Yzerdraat onvermoeibaar bleek in het spelen van prettige en pittige dansmuziek. en bewonder Uw Bloemendaal". Na af loop van het bevrijdingsspel heeft de bur gemeester in het Openluchttheater de zes prijswinnaars van de rallye bekend ge maakt. Bij de dames wonnen Marijke van Wijk en Helga Storm uit Overveen de eer ste prijs met zestig strafpunten tweede werd mevrouw Baggen uit Overveen teza men met mevrouw Bartelsman met 74 strafpunten en derde mej C. J. Louisse met mej. M. G. Vermeer met 94 straf punten. Bij de heren won de heer H. Tollenaar uit Bloemendaal de eerste prijs met 60 strafpunten, tweede werd de heer Swart uit Overveen met 64 strafpunten en derde de heer Van Schaik uit Overveen met 66 punten. Het bevrijdingsspel. Het hoogtepunt van de viering van de bevrijdingsdag vormde ongetwijfeld het bevrijdingsspel „Zo was het.." dat don derdagmiddag in het Bloemendaalse Open luchttheater werd opgevoerd en dat door ongeveer veertienhonderd toeschouwers werd bijgewoond. Een doel dat men zich allang voor ogen had gesteld werd hier mede verwezenlijkt omdat hier een kro niek van bezetting en bevrijding uit de jaren 1940 tot 1945 werd uitgebeeld door leerlingen van middelbare scholen voor leerlingen van die scholen. De organise rende en deelnemende scholen waren: de Da Costa Kweekschool, de christelijke mulo school, de Hartenlustschool, de IVO- school, het Jac. P. Thijsse lyceum en het Kennemer Lyceum. Dit spel werd met zeer veel toewijding ten tonele gevoerd en het heeft niet nagelaten grote indruk op de aanwezigen te maken. Iedere school had een oorlogsjaar voor haar rekening genomen en mevrouw J. M. Bijloo en de heer H. Vogelesang die de regie van dit bevrijdingsspel voerden, komt alle lof daarvoor toe. Na afloop heeft mejuffrouw dr. M. E. Nolte, wethouder van onderwijs van Bloe- gebracht voor hun ontroerende spel. gebracht voor hun ontroerend spel. Zandvoort GESLAAGD De heer B. Gansner te Zandvoort be haalde het vakdiploma autogeen- en elek trisch lasser. BURGERLIJKE STAND VAN ZANDVOORT GEBOREN: Anthonius Rudolph, z. v. J. F. Mannaert en A. M. M. Roozen. GEBOREN BUITEN DE GEMEENTE: Paul. z. v. S. Zonneveld ,en A. Hordijk; Tineke Ferdirianda, d. v. P. S. Rügebregt en T. J. Hofland: Marion, d. v. S. van den Bos en M. Corten. ONDERTROUWD: H. R. Collet en J. H. L. Ouendag; M. Bierlee en J. C. Mac Gil- lavry. GETROUWD: J. Koper en E. Th. Bruij- ning. OVERLEDEN: A. van der Veld, 65 jr., geh. m. H. M. Heidoorn; H. J. Vedder, 71 j., geh. m. J. P. Weddepohl; P. G. M. Kleij- heeg, 71 jr., geh. gew. m. P. D. de Jong. Advertentie Leef gelukkig, maar zonder verkoudheid. Eet veel groente, sla. fruit en neem Togal tabletten. Helpen snel-afdoend. Haal meteen een flacon in huis. U kunt het onverwacht nodig hebben. Bij apotheek en drogist. TOGAL: 0.95; 2.40; 8.88. Bij Koninklijk Besluit is benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau de heer J. A. Valk te Bloemendaal, econo misch directeur van de Provinciale Zieken huizen nabij Santpoort. De Commissaris der Koningin in de provincie, dr. M. J. Prinsen, heeft de onderscheiding uitge reikt. VEEMARKT LEIDEN. Er zijn aangevoerd 25 stieren, 120 melk koeien, 220 vette koeien, 111 vare koeien, 35 pinken. 65 vette kalveren, 254 nuchtere kalveren, 80 vette schapen, 300 fokscha pen, 427 vette lammeren, 350 zuiglamme- ren, 453 weidelammeren, 46 varkens (zeu gen), 361 schrammen, 1184 biggen, een paard, 13 geiten. Totaal 4045 stuks. Notering: melkkoeien 7501100, vette koeien schoon gewicht 2.753.30 per kg, vare koeien 475925, pinken 300525, vette kalveren lev. gewicht per kg 2.20 2.70, vette kalveren lev. gew. per kg 1.20 1.50, nuchtere kalveren lev. gew. per stuk 3560, vette schapen 6595, fok schapen met een lam 120150, fokscha pen met twee lammeren 140190, vette lammeren ƒ70115, zuiglammeren ƒ60— 82, weidelammeren 4070, drachtige zeugen 275325, schrammen 80100, biggen ƒ4246—52. De handel voor melkkoeien kalm, vette koeien flauw, vare koeien matig, pinken kalm, vette kalveren lui, vette lammeren (overhouders) stug. fokschapen vlugger, zuiglammeren redelijk, weidelammeren matig, zeugen, schrammen en biggen stroef. Advertentie Advertentie LEVVENSTEIN - ANEGANG 29 - HAARLEM - TEL. 12472 Lis se Een herdenkingsdienst en kinderspelen vormden de hoogtepunten van de feest viering op bevrijdingsdag in Lisse. De predikanten ds. K. Schouten en ds. G. Pet- tinga waren voorgangers in de interker kelijke dienst, welke in de hervormde kerk plaatshad. Medewerking verleende de christelijk gemengde zangvereniging „Looft den Heer". Ds. Schouten sprak speciaal over de vraag: „Waarom is ons land bevrijd?" De zangvereniging zong ondermeer „Domino, salvam fac reginam nostram" en het „Halleluja". Na het uit spreken van de zegen werd besloten met twee coupletten van het Wilhelmus. 'sMorgens waren er in het gemeentelijke sportpark kinderspelen voor de kinderen van lagere en uitgebreid lagere scholen en van de h.b.s. Voor de kleuters waren er spelen op de schoollpleinen. De school jeugd kon aan volleybalwedstrijden deel nemen. De meisjes van de hervormde u.l.o. wonnen een mooie beker. Uiteinde lijk bleven nog twee groepen over, name lijk die van de r.k. h.b.s. De overwinning was voor groep I. Tussen de winnende groep en de leraren werd nog een wed strijd gespeeld, die door de leraren werd gewonnen. Voor alle wedstrijden waren mooie prijzen beschikbaar. Alle kinderen kregen een tractatie. Voor 's avonds had de jeugdhonkcom missie van de hervormde kerk een leuke bonte avond georganiseerd. Onder leiding van de heren Jo Hul en André Masten broek speelde een grote groep medewer kers een gevarieerd programma van on dermeer muziek, liedjes en schetsjes. Veel succes boekte de jeugdige Els Hombergen uit Sassenheim met enkele aardige lied jes. Onder leiding van de heer Look Hul werd een quiz gehouden. BURGERLIJKE STAND VAN LISSE GEBOREN: Carolina Johanna Maria, dr. v. C. v. d. Poll en J. M. v. Dam, 3de Poel laan 83; Willem, zn. v. W. M. Verwoert en Chr. Möhlmann, Hereweg 178. ONDERTROUWD: F. H. M. de Groot en C. C. Ch. v. Dongen; J. Vijfhuizen te Hille- gom en A, de Kooker. OVERLEDEN: Bernardina Maria Adriaens, oud 86 jaren. Advertentie Hillegom De viering van bevrijdingsdag is in Hil- legom ingezet met een défilé van plaatse lijke verenigingen en organisaties, dat in de Hoofdstraat bij de oude pomp werd afgenomen door de burgemeetser jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden. die vergezeld was van zijn echtgenote. Voorts sloegen de wethouders, raadsleden en geestelijken het défilé gade. Aan de stoet ging de Hillegomse Harmoniekapel vooraf. Daarna volgden leden van de vrij willige brandweer, wandelaars, turners, padvinders, enz. „Crescendo" liep in de stoet mee. De optocht werd besloten door het rijdend materieel van de brandweer. Zowel 's morgens als 's middags waren er kinderspelen om geldprijzen. Niet min der dan elfhonderd kinderen namen hier aan deel. Dank zij de organisatie van het Centraal Comité Nationale Feestviering en de speeltuinverenigingen hadden de wedstrijden een vlot verloop. 's Middags was er een puzzelrit voor jongeren, georganiseerd door de ren- en toervereniging „De Bloembollenstreek". De r.-k. muziekvereniging „Crescendo" en de Hillegomse Harmoniekapel maakten 's avonds een muzikale rondgang door het dorp. waarbij elk korps een eigen route volgde. Omstreeks kwart voor negen kwa men beide korpsen bij het Karei Doorman plein aan. Leden van de vrijwillige brand weer onder leiding van de heer B. J. Bul- tink zorgden voor een brandweerdemon stratie, waarna achter villa Remina een groot vuurwerk tot besluit van de gezel lige feestdag volgde. Uitslagen der kinderspelen: Autosten-race: Groep 1: Br. Versseveld: groep 2: J. v. d. Lans: groep 3: J. de Jong; groep 4: W. v. d. Akker. Diensters-race: Groep 1: Carla Boll; groep 2: Marga v. d. Valk; groep 3: Marian v. d. Zaal; groep 4: Yvonne Bruseker; groep 5: Anneke Manshande. Doelschieten: Groep 1: Rinse van der Scheer: groep 2: Wim van der Zande; groep 3: Henk Veenstra; groep 4: Wim van der Geest; groep 5: Peter van der Weij- den; groep 6: Ko Rusman; groep 7: Freddy Seidsma; groep 8: Han Pijpers. Hardlopen met hindernissen: Groep 1: Bep Kaufmann; groep 2: Peter Weijers; groep 3: Kees Janssen; groep 4: Jan Sey- sener; groep 5: Piet van Klaveren. Pannekoek-races: Groep 1: Elsje Roe- lofs; groep 2: Gerda Warmerdam; groep 3: Claartje Blokker; groep 4: Aly Boll. Ringsteken, 1ste prijs: Mariëtte Weyers. Vlaggetje-steken: Groep 1: Maria Lom- merse: groep 2 Tineke Kool. Bevrijdings-puzzelrit: 1. B. van Huizem. 2. M. van der Lans, 3. G. v. d. Aardweg. Vijf huize» De vijftiende herdenking van de bevrij ding begon 's morgens in Vijfhuizen met een reveille door de Jeugddrumband „Vijfhuizen", die er de goede stemming inbracht. Hierna maakte de band een mars door het dorp en langs de dijken bui ten de dorpsgrenzen. Tot slot werd op het speelplein van de openbare school aan de Spieringweg een demonstratie van figuur lopen gegeven. In de middaguren heeft men zijn be langstelling gericht op de wielerronde van Haarlemmermeer. Vooral het passeren van plaatsgenoot Henk Buis verwekte véél enthousiasme. VOOR VLUCHTELINGENHULP De Iijstcolleete voor de Vluchtelingen hulp, die dezer dagen in Vijfhuizen en om geving werd gehouden, heeft 330.op gebracht. KAASMARKT LEIDEN. Er werden aangevoerd negen partijen Goudse kaas: notering Goudse eerste soort 1.851.95, Goudse tweede soort ƒ1.15 1.84. De handel was kalm. STER Advertentie Nteuim in het kort P. J. Parson jubileert. De heer P. J. Parson, technisch ambtenaar bij de ge meentelijke dienst voor Lichamelijke Op voering, Sport- en Jeugdzaken te Haarlem, hoopt op 1 juni de dag te vieren, dat hij veertig jaar in gemeentedienst is. Afwezig. De heer J. H. van de Kop uit de Spaarnrijksfcraat 61 in Haarlem, die op 8 mei veertig jaar in dienst zal zijn b ijde P.T.T., zal op 8 en 9 mei afwezig zijn. Schoolverkecrsexamens. Van 9 tot en met 13 mei worden in Bloemendaal de jaar lijkse praktische verkeersexamens voor de schooljeugd gehouden. Begin- en eindpunt van het parcours voor dit examen liggen aan de Ernst Casimirlaan in Overveen, ten westen van de tennisbanen. Miss. Volgende week zaterdagavond wordt in het Hillegomse „Treslong" Miss Holland 1960 verkozen. Corine Rotschafer, alias Miss World 1959, zal de nieuwe miss kronen. Advertentie

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 11