COURVOISIER BAÉIOGFAF Bauogpa wp Ab Sluis snelste sprinter in Ronde om Haarlemmermeer TAXI 13000 <191 B lh •4* - W j I V Wij Na overgangsperiode uniform kiesstelsel voor EEG-staten KLUITENBURG GEES PELT Ontploffing in schuur; 17 kalveren verbrand Fa. B. A. GASSEE ZONEN Schitterende bruiloft in Londen Sterke daling werkloos heid in Noordholiand Tientallen h.a. bos en hei in as gelegd Agenda voor Haarlem en de IJmond In een ballpoint hoort een vulling VRIJDAG 6 MEI 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 27 als alleen het volmaakte goed genoeg is, schenk dan Dodelijke val van bejaarde vrouw LIGSTOEL of TUINPARASOL F. Slot legde beslag op damtitel Kennemerland U een uitzondering? Maak U zelf 'V\ "-Hl niets wijs! ODO RO NO - 0D0NSAT30 Europese verkiezingen in '63 Kerkelijk Nieuws 8 MEI Voor fijne geschenken De uitslagen in de HVB WINKELNIEUWS Toeristen konden zich met moeite redden Herdenkingsdiensten en sportdemonstraties Haarlem V elsen-I J muiden Beverwijk Ballograf Cottink normaal vulling f 0,95 Ballograf Magnum langschrijf vulling f 2,25 De succesvolle Badhoevedorper Ab Sluis, onlangs winnaar in de Ronde van Noordholland, heeft zich nu ook in de „klassieke" Ronde om de Haarlemmer meer de sterkste getoond. Hij zegevierde in de eindsprint van een acht man sterke kopgroep. Acht man Sluis, Van Kreu ningen, Schuling, Hopman, Snijder. Rib- belink, Le Grand, en Quariënto die het elkaar in de slotfase van deze 183 kilome ter lange strijd niet bijzonder lastig heb ben gemaakt en de eindsprint ten slotte lieten beslissen. Daarin toonde Sluis zich weer eens de snelste en verwees zijn grootste concurrent Van Kreuningen met een wiellengte verschil naar de tweede plaats. Door de overwinning van Sluis, een vijfde plaats van Mik Snijder en 'n tiende van Gerard Wesseling legde het organise rende ,.De Bataaf" uit Halfweg voor de tweede maal beslag op de kostbare „Schip- hol-trofee". Het begin van deze achtste Ronde om de Haarlemmermeer, waarvoor veel be langstelling bestond, droeg een vlak en eentonig karakter. Pas na ruim veertig ki lometer, toen er zich net een valpartij had voorgedaan waardoor Pupping uit Voor burg met een zware hersenschudding naar een ziekenhuis vervoerd moest worden kwam er meer leven in de brouwerij en wisten dertien renners zich op de Lisser- dijk van het peloton af te zonderen. Deze dertien man, die een voorsprong van 400 meter bijeen wisten te fietsen, wa ren: Bogers, Van Kreuningen, Sluis, Wou ters, Quariënto, Sluyter, Dullemans, Henk Buis, Le Grand, Vaars, Jan Hermes, Van Gent en Bertus Lute. Meer dan 400 meter kregen deze demarranten niet en bij de tweede doortocht langs Schiphol (70 km.) waren zij weer door het grote peloton op geslokt. De rust was evenwel van korte duur, want Dullemans, Le Grand, Sluis, Van Kreuningen en Buis sloegen in gezel schap van Tel, Hopman, Lachterop, Blom- maert, Braat, Zeeman en Schuling op nieuw op de vlucht. De strijd van deze kopgroep om de winst zo hoog mogelijk op te voeren werd voor Blommaert en Zee man te machtig. Zij moesten in Vijfhuizen afhaken. Sterke jachtgroep De kanshebbers in het grote peloton wensten zich echter nog niet bij een vroeg tijdige beslissing van de strijd neer te leg gen en onder aanvoering van Snijder, Rib- belink en Wesseling werd een sterke jacht groep van veertien man geformeerd, waarin ook Hermes, Vaars, Quariënto en Van Gent weer vertegenwoordigd waren. Deze veertien jagers bleken elkaar opper best te verstaan en na een prachtige strijd wisten zij zich in Zwanenburg, dat voor de tweede maal gepasseerd werd, bij de tien koplopers te voegen. Nauwelijks was deze hergroepering een feit of Hermes, Van Gent en Ribbelink moesten voor een valpartijtje uit het zadel. Het liep echter heel best voor hun af en na een korte jacht wisten zij zich opnieuw bij de grote kop groep te voegen. Een nieuwe valpartij in de contreien van Sassenheim (152 km.) betekende voor de strijdlustige Beverwijker Cok Dullemans, die steeds op het voorplan had gestreden, het einde. Met een gapende hoofdwond bleef hij langs de kant -liggen. Door die valpartij was de kopgroep finaal uiteen geslagen en alleen Sluis, Van Kreuningen, Schuling, Hopman, Snijder, Ribbelink, Le Grand, Quariënto, Braat, Van der Kloos ter, Buis en Jaspers waren er zonder kleerscheuren afgekomen. Zij gingen on verdroten voort en zodoende konden de Advertentie Een bijzondere avond the brandy of Napoleon IMP. OUD - HAARLEM Zeventien mestkalveren zijn omgeko men bij een brand in een veeschuur t- Speuld (gem. Ermelo). In deze schuur brandde een gascomfoor op flessegas. Door nog onopgehelderde oorzaak ontstond er een ontploffing die de schuur in vuur zette. Donderdag om 5 uur is de 78-jarige weduwe M. Ahlers-Kreuger in de Jan van der Heij denstraat te Amsterdam van 3 hoog van het balkon van haar woning gevallen. Zij was op slag dood. Vermoedelijk is zij toen zij over de leuning van het balkon netje hing uitgegleden. Advertentie Voor MOEDER een van LIGSTOELLOPER slechts 1.50 p. mtr. ZIJLSTRAAT 83 (SINDS 1892) pechvogels geen aansluiting meer met hen krijgen. Van de twaalf overgebleven koplopers konden ook Jaspers, Van der Klooster en Buis de opmars niet met succes voltooien. Zij moesten 'n tiental kilometers vóór de finish afhaken, terwijl Braat in die slot fase nog een lekke band kreeg. Acht ren ners kwamen ten slotte op het Cirkelpar koers aan om elkaar de overwinning te betwisten en dat pleit won Sluis. De uitslag luidde: 1. A. Sluis, Badhoe vedorp, de 183 kilometer in 4 uur 28 min. en 12 sec.; 2. L. van Kreuningen, Utrecht; 3. W. Schuling, Den Haag; 4. J. Hopman, Egmond aan de Hoef; 5. M. Snijder, Half weg; 6. G. Ribbelink, Delft; 7. J. Le Grand Amsterdam; 8. R. Quariënto, Amsterdam; 9. F. Braat, Aalsmeer in 4.28.41; 10 G. Wesseling, Halfweg in 4.30.06; 11. J. Her mes, Berkel; 12. J. Fransen, Halfweg. (15. H. Buis, Vijfhuizen: 18. L. Vaars, Haar lem; 24. C. Visser, Santpoort; 32. E. Riet- hoff, Haarlem; 38. A. Bogaard, Haarlem). Clubklassering: 1. De Bataaf, Halfweg (Sluis, Snijder en Wesseling) met 16 pnt.; 2. Rotterdamse Leeuw (Ribbelink, Her mes en Van der Klooster) met 33 pnt.; 3. De Kampioen, Haarlem (Buis, Vaars en Visser) met 57 pnt. Nieuwelingen: 1. H. Schouten, Badhoe vedorp, de 45 km. in 1 uur 13 min. en 31 sec.; 2. C. Zomer, Halfweg; 3. N. Hoop man, Zaandam; 4. J. Hoogland, Amster dam; 5. H. v. d. Dussen, Den Haag. Advertentie SIMPLEX - BURGERS - BURCO J. LINDENBÜRG SCHOUWTJESLAAN 67 Advertentie F. Slot is er in geslaagd de damtitel van het district Kennemerland op zijn naam te brengen. Na in de voorwedstrijden al zijn partijen in winst te hebben omgezet, bleef hij ook in de finale ongeslagen. Zijn laatste partij tegen J. Bus, die moest worden afge broken, werd bij uitspelen na enkele zet ten remise gegeven. De sluitingsronde bracht A. de Jong en J. Bus tegenover elkaar. De Jong, die gedurende dit toer nooi in uitstekende vorm verkeerde, raak te tegen Bus het spoor bijster. Door uiterst secuur spel won Bus in het middenspel een schijf, later gevolgd door een tweede en winst. A. Douma zette tegen H. Gerrevink een goede aanvalspartij op, welke in het mid denspel perspectieven bood. Op het mo ment dat Douma wilde toeslaan verraste zijn tegenstander hem met een zeer fraaie combinatie, welke de winst bij Gerrevink bracht. P. v. d. Berg ontmoette J. H. Meure. Zij speelden een open klassieke partij, waarin vele dreigingen voorkwamen. Ten slotte eindigde dit treffen in remise. De eindstand luidt: 1. F. Slot ('t Oosten) 6 3 3 0 9 2. J. Bus (HDC) 6 2 4 0 8 3. A. de Jong ('t Oosten) 6 3 2 1 8 4. P. v. d. Berg (DCIJ) 6 0 6 0 6 5. H. Gerrevink (DCIJ) 6 13 2 5 6. J. H. Meure (HDC) 6 0 4 2 4 7. A. Douma (HDC) 6 0 2 4 2 Daar de drie hoogst geplaatsten recht hebben mede te dingen in de strijd om het persoonlijk kampioenschap van Noordhol land, hebben J. Bus en A. de Jong van het spelen van een beslissingswedstrijd om de tweede en derde plaats afgezien. Advertentie O i960 5 Ieder mens transpireert. Ook U! Zelf ruikt U niets. Maar 't pijnlijke is dat anderen 't wèi merken... Bescherm U daarom met ODORONO - ODOMATIC! De kogel rolt... en doseert precies wat nodig is voor volle 24 uur bescher ming. 't Is prettig koel, verzachtend en direct droog, 't Heeft een frisse geur stopt overmatige transpiratie en nare transpiratie-lucht onmiddellijk! f 2.25 navulling f 1.65 (Vervolg van pagina 1) Overal waar men omhoog keek ont waarde men het loerende oog van de tele visiecamera's. Alle opnamen tijdens de eigenlijke dienst toonden het bruidspaar op de rug en dan meestal nog van grote af stand. Koningin Elizabeth had dit zo gere geld omdat zij niet wilde dat de innerlijke emoties van de bruid gemeengoed van al len zouden worden. Een trompetfanfare, speciaal gecomponeerd door Sir Arthur Bliss, de hofcomponist, en uitgevoerd door twaalf militaire trompetters kondigde de aankomst van de bruid aan. Een kwartier eerder was de bruidegom vergezeld van de „best man', de neuroloog dr. Roger Gilliat, gearriveerd. Begeleid door prins Philip en gevolgd door de acht bruids meisjes die haar sleep vasthielden begaf prinses Margaret zich terwijl de congre gatie oprees, naar haar plaats. Op de weg naar Buckingham Palace juichte de menigte het paar in de glazen koets geestdriftig toe. Lachend wuifde het terug. Het ronde plein voor het paleis leek een met tienduizenden gevulde arena. Men riep in spreekkoor om de bruid en de bruidegom en na enkele ogenblikken ver scheen het gelukkige pai.r op het balkon om een ovatie in ontvangst te nemen. De algemene vreugde kende geen grenzen. Bruid en bruidegom, vergezeld van hun naaste familieleden begaven zich daarna naar de St. Edwards kapel om het huwe- lijksregister te tekenen, waarna het grote koor dat de dienst zo prachtig had opge luisterd nog enige gezangen ten gehore bracht. Onder trompetmuziek van Purcell verliet het bruidspaar de kathedraal. Dank zij de televisie waren miljoenen in de gehele wereld speciale televisiefilms werden naar de Verenigde Staten en Ca nada overgevlogen zodat ze daar nog op tijd voor het avondprogramma zullen aan komen hiervan getuige. Maar ondanks de mogelijkheid om gemakkelijk thuis te zitten en alles veel beter te zien dan op straat, hadden zich tienduizenden langs de weg geschaard om bruid en bruidegom te bejubelen, al zag men hen slechts in een flits. Duizenden hebben het er voor deze luttele ogenblikken voor over gehad ge durende de nacht in de buitenlucht te kamperen. De toeschouwers die door vro lijke muziek uit de luidsprekers langs de weg, waardoor zij later de kerkdienst kon den volgen, werden beziggehouden, had den tenminste de voldoening enkele frag menten van het blijde schouwspel hele maal „echt" te hebben gezien en beleefd, iets wat voor het televisiescherm onmoge lijk is. Bovendien ontbreekt daarop de kleurigheid van het geheel, welke een evenement als dit tot een feest voor het oog maakt en er eigenlijk het hoofdbe standdeel van vormt. De Britten zijn meesters in de uitvoe ring van stijlvolle ceremonieën als deze. Het gaat hen volkomen natuurlijk af. Ge voel voor historie en traditie vormen een onverbrekelijk onderdeel van het Britse leven. Het was een „volksvermaak" in de beste zin van het woord. Vooral de waar digheid er van maakte indruk. Het hart van Londen, ja van het gehele Britse rijk, levert het klassieke decor voor het koninklijke of zo men wil semi-konink- lijke tafereel, dat zich voor miljoenen ogen afspeelde. Op weg Na de huwelijksreceptie waar de huwe lijkstaart van drie verdiepingen hoog door prinses Margaret werd aangesneden be gaven prinses Margaret, mevrouw Arm- strong-Jones, zoals ze nu officieel heet, en haar echtgenoot zich in een gesloten hof- auto, uitgeleide gedaan door de gasten die De werkloosheid in Noordholland ken merkte zich in april door een vrij scherpe daling. Aan het eind van die maand be droeg het aantal bij de arbeidsbureaus in geschreven mannen, met inbegrip van de aanvullende werken, 4887 tegen 5947 eind maart. Het aantal werkloze vrouwen be droeg eind april 735 tegen 882 eind maart. Het aantal openstaande aanvragen voor mannelijk personeel steeg ten opzichte van maart van 7909 tot, 9441, dat voor vrouwe lijke arbeidskrachten van 7455 tot 7767. De daling van de geregistreerde arbeids reserve is voor de tijd van het jaar nor maal te noemen, aangezien de oorzaak hiervan voornamelijk gelegen is in seizoen factoren. De daling was het sterkst in de bouwnijverheid, de metaalnijverheid, de landbouw en in de beroepsgroepen hotel personeel, scheepvaartpersoneel, niet-va- rend transportpersoneel, kantoorpersoneel en losse arbeiders. Bovendien verminderde het aanbod van minder-geschikten met. ruim 200. Tot de toeneming van de vraag naar mannelijk personeel (ruim 1500) droeg de vermeerdering van het aantal open staande aanvragen in de landbouw (bijna 700) in belangrijke mate bij. De toeneming van de vraag in de landbouwsector heeft vrijwel geheel betrekking op seizoen arbeiders. Begin mei zal een begin worden gemaakt met de aantrekking van onge veer 500 landarbeiders uit Friesland en Groningen voor plaatsing in agrarische be drijven in de Haarlemmermeer en andere polders in Noordholland. Gewest Haarlem Bij het G.A.B. in Haarlem daalde het aanbod van mannen van 589 eind maart tot. 384 eind april. Het aantal openstaande aanvragen steeg van 658 tot 859. Het aan bod van vrouwelijk personeel daalde van 52 tot 36; het aantal openstaande aanvra gen daalde van 626 tot 583. In het gewest Lisse staat een geregi streerde arbeidsreserve van 222 tegenover een vraag van 511. Bij de bloembolienbe- drijven is men druk bezig de schoolgaande jeugd voor werk tijdens de vakantie aan te trekken. De diverse cijfers van aanbod en vraag zijn: Mannen: bouw 4111, metaal 11134, beton, steen-aardewerk 052, chemische industrie 017, land- en tuin bouw 3812, visserij 8613, hotelperso neel 073, handel en kantoor 1123. Vrouwen: kledingindustrie 131. bloem- bollenpaksters 230, hotelpersoneel 167, kantoor 226. Ned. Herv. Kerk Bedankt voor de benoeming tot bijstand in het pastoraat te Scheveningen dr. J. Kooij, emeritus predikant te Amsterdam. Geref. Kerken Beroepen te Donkerbroek P. L. Smilde te Nieuwleusen; te Doorn N. Korehoff te Appingedam. Beroepen te Oostvoome T. W. Penning, kand. te Honselersdijk. Advertentie - MOEDERDAG SINDS 1846 DROGISTERIJ - PARFUMERIE GED. OUDEGRACHT 306 De uitslagen in de H.V.B.-competitie waren donderdag: Jubileumwedstrijden: AllianceTHB 2 1—3: EDO 4DSB 1—0: Spaamdam DIO 2 <Sp. n.o.); VogelenzangSHS 50; V. NispenConc. 2 61. Van der Aart-beker, derde ronde: Winnaars: RCH a-EHS a 3—9: EDO a—Renova a 7-0. Promotiewedstrijden, 4e klas, groep 4: DIO 5 Wijk aan Zee 3 3-1 (DIO 5 prom.). Zatcrdagmiddagcomp.: 3B: SIZZO 4Halfweg 0—4. 4 B: SMS 4—Halfweg 2 7—1. SPORTHUIS. Het pand Grote Hout straat 16 in Haarlem heeft de afgelopen weken een grote verbouwing ondergaan en is thans ingericht tot een modern geoutil leerde sport- en campingzaak. Internatio nale collecties sport- en kampeeruitrustin gen en bad- en vakantiekleding zijn in dit ruime pand uitstekend geëtaleerd en geven een goed beeld van de grote keuze. Deze zaak is op semie-zelfbedieningsbasis opge zet. De klanten kunnen een vrije keuze maken uit de diverse collecties, waarbij deskundige voorlichting en advies door de gespecialiseerde verkopers en verkoopsters gegeven wordt. Sporthuis Centrum, de naam van deze nieuwe zaak, is in de loop der jaren uit gegroeid tot een organisatie met ruim 200 medewerkers. Het bedrijf heeft vestigingen in Rotterdam, Den Haag, Eindhoven, Am sterdam, Groningen en Arnhem. Op verscheidene plaatsen in ons land hebben gisteren bos- en heidebranden ge woed. In het nationaal park „De Kenne- mer Duinen" gingen drie hectaren duin- grond, begroeid met opgaand struikgewas, verloren. De brandweer kon ternauwer nood verhinderen, dat het vuur oversloeg op een nabijgelegen bos. Oorzaak van de brand was hier naar men aanneemt baldadigheid. In Barneveld vielen ongeveer twee hec taren heideveld, beplant met vliegdennen, gelegen in het Schaffelaarsbos, aan het vuur ten prooi. Men vermoedt dat het achteloos wegwerpen van een brandende sigaret hier de oorzaak van de brand was. De brandweer, die een demonstratie zou geven ter gelegenheid van de bevrijdings viering, moest deze demonstratie uitstel len om de bosbrand te gaan blussen. In Apeldoorn en omgeving moest de brandweer niet minder dan vijf maal uit rukken om kleine branden te bestrijden. Driemaal achtereen ontstond er brand in de omgeving van het „Groot Panorama" in Beekbergen, voorts in Hoenderloo, waar enkele zomerhuisjes gevaar liepen en aan de Spoekweg in Beekbergen. De po litie heeft het vermoeden, dat bij al deze branden kwaadwilligheid in het spel was. Zeker vijftien tot twintig hectaren jon ge aanplant gingen verloren bij een brand die woedde tussen Elspeet en Staverden. Zich ter plaatse bevindende toeristen kon den zich vaak slechts met moeite redden. Ten slotte gingen ruim drie hectaren bos verloren bij een brand die in de middag uitbrak in de omgeving van Doetinchem onder Hummelo. In Beegden (L.), werden 4.5 hectaren, beplant met tienjarige grove dennen, door het vuur vernield. Militairen uit het gar nizoen Roermond verleenden assistentie bij het blussingswerk. Ook hier was weer onvoorzichtigheid met vuur oorzaak van het uitbi-eken van de brand. Advertentie HUUR EEN GOEDE AUTO van het laatste bouwjaar. Volkswagen - Opel - Chevrolet AMSTERDAMSCHE RIJTUIG MIJ. HOUTPLEIN 21 - TELEF. 10338 (Van onze Haagse redacteur) Volgens een door de Nederlandse rap porteur dr. W. J. Schuyt van de christen democratische fractie uitgebracht rapport namens de politieke commissie van het Europese parlement dient ernaar ge streefd te worden in 1963 voor het eerst Europese verkiezingen te houden. Men verwacht dat in het Europese parlement hiervoor wel een meerderheid zal be staan, maar alles hangt af van de be reidheid van het ministerscomité om de beslissing van het parlement uit te voe ren. Het Europese parlement zal dan uit 426 leden bestaan, die voor tweederde deel rechtstreeks gekozen zullen worden door de meerderjarigen in de zes landen van de Europese gemeenschap en het derde deel dus 142 zal evenals thans het ge val is, benoemd worden door de nationale parlementen. Deze eerste verkiezingen zullen gehouden worden volgens de natio nale verkiezingsprocedures in de afzónder lijke landen. Tegen het einde van de overgangsperiode naar de gemeenschappe lijke markt dienen deze parlementen ech ter te komen tot eigen uniforme kiesstel sels, die in alle aangesloten landen ge lijk toegepast zullen dienen te worden. In geen geval mogen deze Europese ver kiezingen samenvallen met verkiezingen voor nationale parlementen of andere ver tegenwoordigende lichamen in de zes lan den. Het zuinigheidsargument heeft het ruim schoots verloren van de overweging, dat een autonome verkiezing van het Europe se parlement van groot belang is voor het levend maken van de Europese ge dachte onder de Europese bevolking. Wel zal voor de bepaling van de datum naar de bestaande plaatselijke gewoonten of de geografische omstandigheden wor den gehandeld. Hierbij is gedacht aan Ne derland waar verkiezingen op zondag niet mogelijk zijn en aan Algerije, waar ver kiezingen met het oog op de afstanden drie dagen vergen. De vergroting van het Europese parle ment is noodzakelijk om een redelijke verhouding tussen het aantal kiezers en dat der parlementsleden te handhaven. Vei-schil van opvatting bestaat er over de vraag of de communistische partij die in de Westduitse Bondsrepubliek immers verboden is moet worden toegelaten, of en hoe de geassocieerde overzeese gebie- hen met rozeblaadjes bestrooiden en door duizenden toegejuicht naar de kom van de Londense haven bij de Tower Bridge om zich in te schepen op het Koninklijke jacht Britannia voor hun huwelijksreis naar West-Indië. De gehele scheepvaart op de tientallen kilometers lange Theemsmon- ding was stopgezet uit veiligheidsoverwe gingen toen het schip vertrok. In de avond zullen duizenden langs de verlichte paleizen en gebouwen en versie ringen stromen. Ook verder in stad en land is er feestvreugde., speciaal in die plaatsen waar de cafés een half uurtje langer dan gewoonlijk dat is doorgaans half elf of elf uur open mogen blijven. Advertentie Official dealer „LOCOMOTIEF" RIJWIELEN EN BROMFIETSEN Rijksstraatweg 397 - 399 - Telcf. 53097 „Eendracht maakt macht" was het ge zegde dat de burgemeester van Benne- broek, de heer D. Th. van der Hoop van Slochteren, in zijn dankwoord bij het slot van de bevrijdingsfeesten op het gemeen telijke sportterrein releveerde. Deze een dracht werd men zich terdege bewust tij dens de bezettingsjaren en is nog weer eens bij de bevrijdingsfeesten gebleken. Vele ingezetenen hebben vol enthousias me hieraan meegedaan. Na de reveille 's morgens konden de in woners zich tijdens de kerkdiensten bezin nen op de waarde van de vrijheid. De kinderen kregen een bevrijdings-her- inneringslepeltje van de gemeente als aan denken. De sportdemonstraties door de gymnastiekverenigingen met medewer king van „Kunst na Arbeid" oogstten veel bijval en werden in een vlot tempo afge werkt. Na de demonstraties werd een open luchtspel „De Onderduiker" opgevoerd, hetwelk de bezettingsjaren nog eens in de herinnering terugriep. Het „Wilhelmus" gespeeld door „Kunst na Arbeid" besloot de feestmiddag. BURGERLIJKE STAND VAN HAARLEMMERMEER GEBOREN: Hendrik Christiaan, z. v. W. Hoekman en C. G. Geluk; Johannes Maria, z. v. Walraven en J. Castien; Adrianus Gerardus, z. v. J. P. Jansen en M. L. E. Schijvenaars; Marijke, d. v. J. G. Stroo- snijder en M. J. van Rijk; Hendrik Gerard Albertus, z. v. H. Huiskens en B. M. Bos man: Swie Hoo Yvo Philip, z. v. M. H. Kwee en A. Dijkshoorn; Ingrid Jolanda. d. v. W. Moes en N. Gleijsteen; Robertus Cornelis Maria, z. v. J. Appelman en M. J. van Berkel; Anthonij Pieter, z. v. P. Schalk en J. H. Baaij; Sigfried Marius Johannes, z. v. E. A. G. Janzing en C. J. M. van Loos- drecht; Josefina Maria, d. v. H. G. J. Wol- terbeek en A. M. Bruggeman: Klaske, d. v J. Markus en A. Griek: Elisabeth Maria, d. v. R. H. Frank en E. Lijesen: Erna Fran- cisca, d. v. H. Strijker en C. W. Dekker. ONDERTROUWD: A. Griekspoor en M. Boogaard. GETROUWD: C. van den Brink en G. C. Slootweg; H. Bus en R. de Bloois. OVERLEDEN: A. Varkevisser, w. v. C. de Vos, 87 jr.; S. Hartman, w. v. J. van 't Hof, 83 jr.; H. Duwel, e. v. E. Scheurs, 88 jr.; A. J. Bakker, e. v. M. C. Stadhou ders, 64 jr. den vertegenwoordigd dienen te worden en of het lidmaatschap van het Europese par lement verenigbaar is met een functie in een der uitvoerende organen. Dat laatste wordt met name door het Nederlandse lid van de politieke commissie jhr. mr. M. van der Goes van Naters (socialist) ont kend. Als argument noemde hij de mogelijk heid dat de Hoge Autoriteit, de Europese commissie en de Euratoom sterke druk zullen uitoefenen op een jong en dus nog zwak parlement. Bij de Duitsers bestaat een zekere terughoudendheid jegens de Europese verkiezingen, omdat deze de her eniging met de Duitse Democratische Re publiek in de weg zal kunnen staan. Advertentie Voor de ideale COMBINATIE uw Speciaalzaak f/SBf OROEKÊN ên sportcql#**5 ANEGANG 44 Stadsschouwburg: Zaterdag 20 uur: Ne derlandse Comedie met „Oom Wanja". BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag tot en met don derdag 14 en 20 uur: „Salomo en de ko ningin van Scheba", 14 jaar. Frans Halstheater: Vandaag, zaterdag, maandag, woensdag en donderdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.30, 19 en 21.15 uur en dinsdag 14 en 20 uur: „Het geheime commando" 18 jaar, Lido Theater: Vandaag tot en met don derdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag tevens 16.15 uur: „Brandend verlangen", 18 jaar. Minerva Theater: Vandaag en maandag 20.15 uur en zondag 19 en 21.15 uur (zater dagavond geen film): „Geen cent voor de belasting", alle leeftijden. Zaterdag en woensdag 14.30 uur, zondag 14 en 16.15 uur: „Niets dan pech", alle leeftijden. Luxor Theater: Vandaag en maandag tot en met woensdag 14 en 20 uur, zaterdag 14, 19 en 21.15 uur en zondag tevens 16.15 uur: „Zij waren nog geen 20", 18 jaar. Rembrandt Thcarter: Vandaag tot en met donderdagen 10 en 21.15 uur, zondag te vens 16.15 uur: „It happened tot Jane", a.l. Roxy Theater: Vandaag en zaterdag 14.30, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „De geheime brigade", 14 jaar. Studio Theater: Vandaag en zaterdag, alsmede maandag tot en met donderdag 14.15, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Wir Wunderkinder", a. 1. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag tot en met zondag 20 uur: „De ruiters van de Mississippi" 14 jaar. Bloemenheuvel (Bloemendaal): Tot 9 mei dagelijks 1017 en zondag 1417 uur: expositie over het verzet en de oorlog. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum: Tot 9 mei dagelijks van 1017 uur, zondags van 1317 uur: expositie van werken van hedendaagse grafische kunst. Tot en met 22 mei bij zondere avondopenstelling met kaarslicht en oude muziek van 20.3022.30 uur. Museum „Het Huis Van Looy" (Kamper laan): Tot 22 mei dagelijks van 1012.30 en 13.3017 uur, zondags 1417 uur: expo sitie van werken van jonge Nederlandse kunstenaars onder de titel „Start". Galerie Espace (Klein Heiligland 36): Tot 14 mei op werkdagen van 1117 uur: expositie van werk van Lucebert. Galerie Uittenhout (Kleine Houtstr. 41): Tot 15 mei dagelijks van 1117 uur: expositie van aquarellen van Joop Dam. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 juni dagelijks van 1022 uur: ex positie van tekeningen van Wim van de Kerke. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 13): Tot 20 mei dagelijks van 917 uur: expositie van werken van H. F. Boot. VRIJDAG 6 MEI Thalia, 20 uur: „The five pennies". Rex, 20 uur: „Wolven in de schaaps kooi". Heidestraat, 1921 uur: Expositie Goya. ZATERDAG 7 MEI Thalia, 19 en 21.30 uur: „The five pen nies". Rex, 20 uur: „Wolven in de schaaps kooi". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum. 1416.30 uur. Heidestraat, 1417 uur Expositie Feli- son „Goya". VRIJDAG 6 MEI Kcnnemer Theater, 19 en 21.15 uur' .Breng de Bismark tot zinken". Luxor Theater, 19.45 en 21.15 uur: „De man die verdwijnen moest". W.B. Theater, 20 uur: „De wraak met de tomohawk". ZATERDAG 7 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Breng de Bismarck tot zinken". Luxor Theater, 18.45 en 21.15 uur: „De man die verdwijnen moest". W.B. Theater, 20 uur: „De wraak met de tomahawk". Advertentie

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 27