Elf renners namen in tweede rit ruim 13 minuten voorsprong Engeland speelde met moeite gelijk tegen sterk Joegoslavië Fa. B. ENGELENBERG Amsterdams honkbalveld geopend met aantrekkelijke wedstrijd DE RONDE VAN NEDERLAND Post en Steenvoorden woensdag winnaars i$fS Kleine zege van Ierland op West-Duitsland Werpers van Taconeers opgewassen tegen de Nederlandse slagploeg Nederlandse honkbal teams tegen België Quicksilver S draafde sneller dan Peterhof 19 Fortuna versloeg Luik Oost-Nederland versloeg West-Nederland: 3-2 Wat doet u daar Nederlands handbalteam voor wedstrijd tegen België OFFICIëLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN Nieuwe basketbalcompe titie voor profs in Amerika Nederlands hockeyelftal voor oefenwedstrijd CETA BEVER BUITËNBIJTS Donner naar belangrijk schaaktoernooi in Spanje Van Scheltinga leidt in Boedapest Indeling zomercompetitie van de KNZB Scheidsrechter bracht zijn hond mee DONDERDAG 12 MEI 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Nog slechts elf renners komen, praktisch gesproken, na de rit van Heerenveen naar Assen in aanmerking voor de eindzege in deze van strijdlust overlopende Ronde van Nederland. De Belgische drager van de oranjetrui Roger Baens, zijn landgenoten Zagers, Joossen en Van den Eynde en de Neder landers Post, Captein, Kersten, van der Steen, Rol, Van Sluys en Niesten. Met z'n allen arriveerden zij woensdagmiddag in de Drentse hoofdstad 13 Vt minuut voor het grote peloton, dat zich op de helft van deze slechts 114 km. lange etappe had neergelegd bij het krachtsvertoon van de leidersgroep. Met de winst van bijna 10 minuten uit de eerste etappe groeide de voorsprong van het veld tot een vrijwel niet meer te overbruggen kloof. Alleen Maliepaard, Stolker, De Haan, Zilverberg, de Belg Laroy en Wim van Est, die zich bij de koplopers in Assen bevonden, zouden theo retisch nog een kansje kunnen maken. Hun achterstanden variëren echter van 10 min. 44 sec. tot 12 min. 27 sec. en gezien de vorm van de eerste elf behoeven ook zij zich nog maar weinig illusies meer te maken. Slechts een wonder zou in Amster dam nog een andere winnaar dan een der genoemde elf kunnen bewerkstelligen, en de karavaan gelooft niet in wonderen. Daarentegen ziet iedereen wel met veel spanning de komende dagen tegemoet, want het staat wel vast, dat er bijzonder fel gestreden zal worden. Een voorproefje kregen de Assenaren woensdagmiddag in de Torenlaan. Voluit spurtend sleepte Pe ter Post hier de 30 seconden bonificatie in de wacht, die hem weer een stukje bij het begeerde oranje brachten. Zijn ploeg genoot Joop Captein maakte het succes voor het zwarte Radium-escadron volle dig, want zijn tweede plaats leverde nog eens 15 seconden op, zodat deze ploeg want in de kopgroep bevond zich ook Jan Rol de leiding in het ploegenklassement overnam van de Locomotief. Het in de zware etappe van de eerste dag geteisterde veld kreeg na de start in Heerenveen geen gelegenheid om uit te rusten. Volgens de verwachtingen werd al heel vroeg een aanval ingezet, waarbij Roger Baens, Peter Post, Kersten, Nies ten, Rol, De Haan en Wim van Est een leidende .rol speelden. Na nauwelijks 8 km. was het tot 53 rennèrs gereduceerde veld onder deze druk bezweken. In de Peter Post 3e ETAPPE 12MEI -239KM Groningen start Gehele route voorste gelederen vormde zich een strijd macht van 20 gretige coureurs, terwijl aan de staart de Italianen Bernadelle, Cioni en Mori en de Nederlanders Damen, Ver- goossen, Kool en Lentelink langzaam maar zeker het contact met het gedunde peloton verloren. Met de wind schuin tegen ging het in de richting van de Friese hoofdstad. Daar in Leeuwarden, na precies 30 km, werd het duidelijk dat de beslissing x-eeds was ge vallen. De enthousiaste Friezen, die in bre de hagen langs de straten van Leeuwarden de vooi'bijrazende karavaan begroetten, noteerden voor het peloton toen een ach- terstand van iets meer dan 2 minuten. Het was nog pas het begin. De vermoeienissen Wielrennen van de etappe naar Heerenvéen deden zich vooi-al in het peloton steeds meer gelden. Er was weinig lust tot tegenacties. Alleen Adrie Roks, die de aansluiting met de vluchters had gemist, probeerde zijn winst en de Nederlanders Enthqven en Gram ser begon de Bi'abantse renner aan een jacht op de leiders- Maar de krachtsver houdingen waren te groot. 20 km na zijn ontsnapping uit de hoofdmacht gaf Roks zich gewonnen en bleef met zijn makkers op het al ver achter gex-aakte peloton wachten. Merkwaardig genoeg werden evenals dinsdag de koplopers gespaard voor pech en zo gebeurde het dat deze 20 leiders in de straten van Assen om de ereplaat sen konden gaan duelleren. Het zevental, dat al in het begin van de etappe was achtergcraakt, kwam met een achterstand van meer dan 23 minuten binnen. Zij hadden dus de tijdslimiet ver overschreden maar ditmaal streken de wedstrijdcommissarissen met de hand over het hart, vooral omdat deze onfor tuinlijke renners tweemaal voor gesloten spoorbomen hadden moeten wachten. Zij besloten hen niet uit de strijd te nemen. Criterium Het criterium dat woensdagavond op het ingekorte T.T.-circuit bij Assen werd ge reden had nauwelijks invloed op de alge mene klassering. In het kader van de Piet Steenvoorden Ronde had deze kermiskoers geen enkele betekenis. De grote attractie bestond uit een fikse premieregen. Stolker bouwde uit zo'n premiespurt na zestien kilometer een bruggehoofd op voor Donincke, Leroy, Alt- weck, Gramser en Everaerts, die zich na twintig kilometer bij hem voegden. Vier km verder demarreerde Steenvooi'den toen uit het peloton en maakte in een ruk de sprong naar de leiders. Zij bouwden aan een grootse voorsprong van 1 min. 15 seconden na 50 km, inmid dels was toen Gramser gelost en spoedig daarna vielen ook Altweck, Stolker en Everaerts terug. In de laatste twee ron den ging de voorsprong van de koplopers bijna geheel verloren door een felle jacht van de achtervolgers, van wie Maliepaard een paar kilometer voor de eindstx-eep een nog spectaculairder sprong dan Steen- voorden maakte. Maar Steenvooi'den, Donicke en Leroy, die in deze volgorde finishten, waren voor hem onbereikbaar, liepaai'd de vierde plaats, voor Stolker, Tien seconden na de winnaar greep Ma liepaard de vierde plaats, voor Stoker, Everaerts en Altweck. Het peloton volg de weer een tiental seconden later. .1. Post. (Ned.-Radium). 114 km in 3.05.51 (met bonificatie 3.05.21); 2. Captein (Ned.-Radium) z.t. (met boni 3.05.36); 3. Zagers Belg.-Pirelli) z.t.: 4. Van de Eynde (Belg.-Pirelli) z.t.; 5. Kersten (Ned.-Locomotief) z.t.; 6. Joossen Belg.-Pirelli 7 t." 7. Baens Belg.-Acifit) z.t.; 8. Marinus (Ned.- Cidtex) z.t.; 9. ex aequo: Leroy (Belg.-Acifit), Van der Steen (Ned.-Acifit), Pauw (Ned.-Acifit), Maliepaard (Ned.-Acifit). Niesten (Ned.-Locomo tief). Zilverberg (Ned.-LocomotiefVan Sluys Ned.-LocomotiefStolker (Ned.-Radium), Rol (Ned.-Radium). Wim van Est (Ned.-Mimosa), Dcnicke (Duitsl.-Torpedo) en De Haan (Ned.- Simca), allen in dezelfde tijd als Post. Het avondcriterium is gewonnen door Steen voorden van de Locomotielpjoeg. Hij reed de 60 km (15 ronden van 4 km) in 1 uur 26 minuten en 15 seconden, met bonificatie 1 uur 25 minuten 45 seconden; 2. Donicke (Did.-Torpedo) 1 uur 26 min. 15 sec., met bon. 1.26.00; 3. Leroy (Belg.- Acifit) 1.26.15; 4. Maliepaard (Ned.-Acifit) 1.26.25; 5. Stolker (Ned.-Radium) z.t.; 6. Everaerts (Belg.- Simca) z.t.; 7. Altweck (Did.-Torpedo) 1.26.32; 8". Mahn INed.-Caltex) 1.26.35; 9. Captein (Ned.-Ra dium) z.t.; 10. Zagers (Belg.-Pirelli) z.t. Het algemeen klassement na het avondcriterium luidt: 1. Baens (B.) (Belg.-Ned.-Acifit) 10.29.57; 2. Kersten (Ned.-Locomotief10.30.27; 3. Post (Ned.-Radium) 10.30.29; 4. Captein (Ned.-Radium) 10.30.50; 5. Zagers (B.) (België-Nederï.-Pirelli) 10.30.59: 6. Van der Steen (N.) (Belg.-Ned.-Acifit) z.t.: 7. Rol (Ned.-Radium) z.t.: 8. Joossen (B.) (Belg.-Ned.-Pirelli) 10.31.05; 9. Van Sluys (Ned.- Locomotief) z.t.: 10. Niesten Ned.-Locomotief z.t.: 11. Van den Eynde (Belg.-Ned.-Pirelli) 10.31.06: 12. Maliepaard (België-Nederland-Acifit) 10.40.41; 13. Stolker (Ned.-Radium) 10.40.37: 14. De Haan Belg.-Ned.-Simca) 10.40.45: 15. Leroy (B.) (Belg.-Ned.-Acifit) 10.42.04; 46. Zilverberg (Ned.-Locomotief) 10.42.20: 17. Wim van Est (Ned.-Mimosa) 10.42.24: 18. Marien (B.) Belg.- Nea.-Pirelli) 10.44.29: 19. Van Gompel (B.) (Belg - Ned.-Pirelli) 10.44.40: 20. Roks (Ned.-Mimosa) 10.45.14. Na de tweede etappe luidt bet algemeen ploe genklassement: 1. Locomotief (Ned.) 31 uur 31 minuten 47 seconden: 2. Radium (Ned.) 31.32.08; 3. Pirelli (Belg.-Ned.) 31.32.57; 4. Acifit (Belg.- Ned.) 31.4107: 5. Mimosa (Ned.) 32.22.54: 6. Simca Belg.-Ned.32.41.44: 7. Caltex (Ned.) 32.43.03: 8. Torpedo (Duitsl.) 32.43.11: 9. Caballero (Italië) 33.12.30. Het Westduitse voetbalelftal heeft woens dag te Düsseldorf voor 52.000 toeschouwers verrassend met 1-0 verloren van Ier land. Het enige doelpunt werd in de eer ste helft gescoord. Voor Duitsland was deze nederlaag een van de meest teleurstellende resultaten na de tweede wereldoorlog. De ploeg, die in het afgelopen najaar zulke fraaie resulta ten boekte tegen Zwitserland (4-0) en Ne derland (7-0) was. mede door enkele wijzi gingen, geen schaduw meer van zichzelf. In de voorhoede werd een schutter als Rahn kader van de verjongingscampagne node gemist en in de vei'dediging was de debutei'ende spil Wenauer allesbehalve een centrale figuur. Bovendien had doelman Sawitzki zijn dag niet, wat onder andere het Ierse doelpunt in de 30ste minuut gescoord door linksbuiten Fagan tenge volge had. Na de hervatting hebben de Duitsers vele malen gelegenheid gehad om de score een ander aanzien te geven, maar vooral links buiten Vollmar miste de eenvoudigste kan sen. Het dichtst kwam Duitsland bij de gelijkmaker bij een schot van rechtsbin nen Schmidt, dat doelman O'Dwyer te machtig was. Linksback Dunne redde ech ter op de doellijn. In een wedstrijd voor het toernooi van de landen zonder grenzen heeft Fortuna (Geleen) woensdagavond te Luik met 3-1 gewonnen van de F.C. Luik. De rust stand was 1-1. Na 10 minuten opende Fortuna's linksbinnen Beenen de score: 0-1, maar in de 35ste minuut werd de stand door een treffer van linksbuiten Bortels weer gelijk 1-1. In de tweede helft kreeg Fortuna een licht overwicht, voor namelijk door toedoen van Wilkes en Van der Hart, dat Engelman in de 30ste en Kohn in de 34ste minuut in doelpunten tot uitdrukking brachten: 3-1. ROLIÏOCKEY. Het Nederlandse rol- hockevteam heeft woensdagavond in het toernooi om het wereldkampioenschap te Madrid met 80 verloren van Spanje. De ruststand was 30. Het Engelse nationale voetbalelftal is er woensdagmiddag in het Wembleystadion te Londen niet in geslaagd revanche te nemen voor de zware 5-0 nederlaag, die het in 1958 te Belgrado legen Joego-Sla- vië leed. De Engelsen kwamen na een teleurstellende wedstrijd, waarin zij her haaldelijk door hun landgenoten op de tri bunes werden uitgefloten, niet verder dan een gelijkspel (3-3). En zelfs dit resul taat wat voor hen nog geflatteerd. De be zoekers speelden namelijk gedurende lan ge perioden beter voetbal en twee minu ten voor het einde leidden zij nog met 3-2. In het eerste kwartier van de ontmoe ting hield het spel van Engeland belof ten in. De voorhoede combineerde opval lend vlot en de snelle aanvalsstoten stel den de Joegoslavische verdediging voor grote problemen. Langzamerhand vielen de gastheren echter weer terug in hun oude spel met lange breedtepasses, die de vaart en daarmee de verrassing uit de aanvallen namen. Joegoslavië ontwortselde zich steeds meer aan de druk en in de 27ste minuut nam het de leiding door een doelpunt van linksbinnen Galic, na een fout van de de- butei'ende spil Swan, die vaak zeer onze ker ingreep. Engeland ging na deze treffer harder spelen. De tackles van de verde digers vooral die van rechtsbak Arm- digers waren soms irriterend fel en na ruim een half uur raakte de Joegoslavische rechtsbinnen Jerkovic bij een zware char ge zodanig geblesseerd, dat hij zich moest laten vervangen door Mujic. Hoe weinig het op dat moment bepaald harde spel van de Engelsen op prijs werd gesteld, bewezen de toeschouwers, die een langdu rig „boe"-geroep van de tribunes lieten komen. Doch even later verandei'de dit in een stormachtig gejuich toen rechtsbui ten Bi-van Douglas onverwacht gelijkmaak te: 1-1. Drie minuten waren er gespeeld in de tweede helft, toen Engeland 'n voorsprong nam. De atletische Joegoslavische doelman Soskic, die voor de rust met spectaculaii'e uitvallen zeker driemaal een zeker schij nend doelpunt had voorkomen vooral de wijze waarop hij in die periode een schui ver van Charlton onschadelijk maakte, was indrukwekkend verloor de bal na een gedurfde zweefsprong, zodat linksbin nen Gi'eaves voor een open doel kwam: 2-1. Het antwoord van Joego-Slavië op dit doelpunt was een fel offensief en korte tijd later liet Galic doelman Springett voor de tweede maal kansloos: 2-2. Met nog tien minuten te spelen schoot linksbuiten Kostic, die de ster van het veld was, van buiten het strafschopgebied hard en hoog in: 2-3. Terwijl iedex'een zich reeds verzoend had met een Engel se nederlaag werd het toch nog 3-3. Twee minuten voor 't eindsignaal van de Schot se scheidsrechter Davidson kopte linksbin nen Johnnie Haynes, na een schot tegen de paal van middenvoor Baker, de bal op gave wijze langs Soskic. Het Oos.tnederlandse semiprof-elftal heeft woensdag te Apeldoorn in een oefen wedstrijd, bedoeld als voorbereiding voor de komende wedstrijd tegen een West duits team, met 3-2 gewonnen van een Westnederlands elftal. Bij de rust leidde West-Nederland met 1-0. De doelpunten voor Oost-Nedei'land werden gescoord door Teunissen (Vitesse 2x) en Weydijk (En- schedese Boys), voor West-Nedeiiand scoorden Heinen (HVC) en Marcus (HVC). Het Asser-circuit, dat woensdagavond het strijdtoneel was van het eerste cri terium van de Ronde van Nederland, was voor de jury niet overal even over zichtelijk. Een renner en daarmee bedoelen we dan een onsportieve renner die het in zijn hoofd haalt zich ergens te verstoppen, een paar ronden over te slaan om daarna weer de grote groep binnen te sluipen, is niet helemaal kansloos. En ach, bij het doorkomen voor de tribunes waar de tijdwaarne- mers staan opgesteld, valt dat gemis ook niet zo gauw op. De wagen van de jury, die de rondjes meereed, speurde dan ook naarstig rond. En jawel, ergens tegen een struik lag een fiets en achter die struik schermde het lichtblauw van een shirt door het groen. De jury-secretaris, mr. Jan Veen- hoven stapte er op af. „Wat doet u daar?", klonk het bars. Het verschrikt, verlegen gezicht van een jong amateur- rennertje, dat in zijn mooiste truitje naar zijn grote sportbroeders was ko men kijken, kwam boven de struik uit. „Niks meneer, ik zit hier zo maar. Ik kreeg het koud in die wind". Het Nederlands heren-veldhandbalteam, ,dat op zondag 15 mei in het gemeentelijk sportpark te Goes tegen België speelt, is als volgt samengesteld: Doel: Mastenbroek (Olympia, Hengelo); achter: Van der Hurk (PSV) en Blitters- wijk (Hellas); midden: Scheffer (Dynamo, Rotterdam), Overvliet (Hellas) en Boekholt (Hellas); voor: Toonen (Hei-mes), Wittekoek (Hellas), Hofland (Hellas), Van der Heijden (Niloc) en Koeleman (DES). Reserves: Kuppen (DES) en Van Heil (Hellas). Debutanten zijn Van der Hurk, Overvliet en Boekholt. Advertentie Poolstraat 59Haariem - jol. 15252 STOFBRILLEN MASKERS Nieuwe prof basketball competitie in a- Abe Saperstein, eigenaar van de beken de Amerikaanse basketballploeg, Harlem Globe Trotters, heeft dinsdag de instel ling van een nieuwe prof basketbal-com petitie bekend gemaakt. Aan de nieuwe competitie een concurrent van de Ame rikaanse basketbal-league zullen acht ploegen uit de volgende Amerikaanse ste den deelnemen: Chicago, San Francisco, Los Angeles, Cleveland, Kansas City, Was hington, Portland en Pittsburg. Men zal pas in 1961 met de wedstrijden starten. Er zullen ook nieuwe spelregels toege past worden in deze competitie, zij zijn er vooral op gericht om de voordelen die lange spelers doorgaans hebben te ver- Bashetb al Schaken minderen. Verder zal een treffer die van meer dan acht meter gemaakt wordt ge honoreerd worden met 3 punten. Een ver dediger zal met zijn handen een aanval ler mogen aanvallen. Wordt er echter ge slagen dan zullen de twee spelers gedu rende een van de vier speeltijden, die een prof-wedstrijd telt, uit het veld gestuurd kunnen worden. De speeltijd zal 40 minuten zijn, in te genstelling tot die van N.B.B.A. die 48 mi nuten is. Bovendien zal men het speelveld achter de basket met een meter verlengen ter wijl bovendien na elk gescoord punt de tijd 3 tot 5 seconden „dood" zal zijn om het publiek de gelegenheid te gevn te het publiek de gelegenheid te geven te applaudisseren. Hockey Het Nedei'lands hockeyelftal dat zaterdag 14 mei op het HDM-terrein in Den Haag met het oog op de komende strijd tegen Duitsland op 22 mei in het Wagener stadion in Amstelveen een oefenwed strijd speelt tegen het Nederlands C-elftal is als volgt samengesteld: Doel: Mulder (Amsterdam); achter: Th. Terlingen (Be Fair) en Van Gooswilligen (SCHC); midden: Wagener (BMHC), Fiolet (HDM) en Van Dijck (Kampong); voor: Van Erven Dorens (Laren), Overdijkink (Delft- se Studenten), De Beer (Tilburg), Zwier (SCHC) en Van Vroonhoven (Tilburg). Ar! ptj tie Eis altijd de beproefde Het eerste permanente honkbalveld in Amsterdam is gisteravond officieel ge opend. Naar Amerikaans voorbeeld wierp wethouder De Roos de eerste bal en daar na betraden de Nederlandse spelers het veld om wederom de Taconeers te be strijden. Het werd ditmaal een aantrek kelijke wedstrijd, waarin geen van beide ploegen tot groots spel kwam, maar het spannende scorcverloop vergoedde het ge mis aan kwaliteit volkomen. De Taco neers bezaten nu wel een werper, die te gen de Nederlandse slagploeg was opge wassen en de werpers Smidt en Zijlstra kregen bovendien flinke tegenstand, zo dat zich een spannende strijd ontwikkel de, die na zeven innings werd afgebro ken wegens invallende duisternis. Het ein de kwam met 4-4. Honkbal Amsterdam heeft zijn honkbalveld! Het is een mooi aangelegd terrein, dat echter enkele tekortkomingen vertoont. Zo laat het hek, dat het veld omsluit, een ruimte van ongeveer 1 dm. boven de grond en zo doende kunnen dooi'geschoten ballen bui ten het veld geraken. Een tekortkoming echter, die gemakkelijk kan worden teniet gedaan. De back-stop is niet hoog genoeg, zodat vele van de foutgeslagen ballen in de achtei'liggende sloot terechtkomen. Tribunes ontbreken, nog, maar er bestaat een goede kans, dat ook deze worden ge plaatst. Het outfield was nog niet om zoomd, door een hek, maar ook dat komt voor elkaar. De Taconeers waren in Amsterdam wel tegen de Nederlandse bondsploeg opge wassen. Dit was voornamelijk te danken aan werper Dave Allen (10-2-7), die zich bovendien een sterk slagman toonde. Voor Nederland wierp Jan Smidt vier innings, waarin hij drie punten tegen zich zag ge scoord, terwijl Ruud Zijlstra de laatste drie innings niet onverdienstelijk wierp; hij kreeg één punt tegen. Als oefenwed strijd leverde deze voor het publiek aan trekkelijke ontmoeting wederom weinig nieuws op, al viel het goede slaan van Zondag 15 mei spelen de beide Neder landse honkbal-selectieploegen tegen Bel gië. Het A-team speelt in Haarlem om 3 uur, het B-team om 2.30 uur in Wassenaar. Beide wedstrijden worden gespeeld op echte honkbalvelden, die dan ook officieel in gebruik zullen worden genomen. De teams zijn als volgt samengesteld: A-team: werpers: Beidschat (EHS), Smidt (HHC) en Zijlstra (Schoten). Catchers: Geurts (Schoten) en Tromp (EHS). Bin nenvelders: Heemskerk (Schoten), Keule- mans (Schoten), De Nieuwe (EDO), L. Kops (EHS) en Urbanus (OWO). Buiten- velders: Houtkamp, Oostei'baan, B. Tromp (allen EHS), Fabrie (Sparta) en Vreene- goor (HHC). Het B-team is als volgt samengesteld: werpers: Le Cuivre (OWO), Terneuzen (EDO) en Ohm (ABC). Catchers: Rosen- kranz (OWO), Hiele (UW) en Eist (ABC). Binnenvelders: Walker (WGA), Meyer (OWO), Lochner (Blauw Wit), Hendriks (Sparta) en Munnik (OWO). Buitenvel- ders: Vissers (WGA), Meyer (Volewij- ckers), Siekman (Kennemerland) en Neef jes (Ajax). Coaches voor het A-team zijn Fraser en Nusse; voor het B-team Ch. Urbanus en Kruys. Leo Kops en Geurts op. Vissers faalde echter volledig. Nederland nam in de tweede innings de leiding. Met twee uit lanceerde Geurts een voltreffer in het linksveld en Heemskerk volgde hem op de honken na hinderen cat cher. Jan Smidt bi-acht Geurts toen met een honkslag over de thuisplaat (1-0). In de eerste helft van de derde innings gaf Smidt twee vrije lopen weg. Van Bens- kom en Deltio pi'ofiteerden daarvan en met twee uit gaf Trimble een Honkslag (1-1), tenvijl Deltio kon profiteren van een fout van Geurts (1-2). Piet de Nieuwe maakte gelijk op een tweehonkslag van Hannie Urbanus (2-2). De Taconeers namen wederom de lei ding, toen werper Dave Allen door een honkslag op de kussens gekomen kon profiteren van een fout van Ui'banus, die misgreep op een lage, harde tik van Del tio (2-3). Weer kwam Nederland terug. De Nieuwe kreeg 4w. en een korte tik van Leo Kops leek een dubbelspel op te le veren, maar tweede honkman Van Bens- kom vergat in zijn enthousiasme zijn honk aan te raken, zodat er met nul uit, twee honken bezet waren. Een lage tik van Urbanus bracht de honklopers een honk verder. Een schitterende squeeze-play tus sen De Nieuwe en Fabrie betekende 3-3 en een doorgeschoten bal bracht Kops over de thuisplaat (4-3). In de zesde innings overmeesterden Ba- ber (tweehonkslag) en Dave Allen (even eens tweehonkslag) even de worpen Zijl stra, waardoor de stand weer gelijk werd. Zijlstra herstelde zich hierna en daar ook de Nederlanders niet meer tot scoren kwamen werd het einde van deze wed strijd, die zeven innings duurde, met een 4-4 stand bereikt. Scoreverloop: Nederland: 0-1-1-0-3-0-0-4 Taconeers: 0-0-2-1-0-1-0-4. Wei-presultaten: Jan Smidt: 3-3-2, Zijl stra 3-0-2. Allen (Taconeers): 10-2-7. Slag gemiddelden: Nederland: L. Kops 0.667, Urbanus: 0.333, Geurts 0.667, Heemskerk 0.500 en Smidt 0.500. Taconeei's: Trimble 0.333, Baber 0.333 en Allen 0.667. De uitslagen van de woensdag op Duin- digt gehouden rennen luiden: Bona Vistaprfjs (1800 m), eerste afdeling 1. Mangala 1.57.8: 2. The Serpent of Iran, 3. Bold Cavalier. Win. 2.20, PI. 1.40, 1,70. Gek. 7,30. Cov. 4,30. Tweede afdeling: 1. Fram 1.59.9, 2. Gol den Arrow, 3. Cold Water. Win f 1,40, PI. 1,10, 1,40. Gek. 2,20. Cov. 1,90. Polymalusprüs (1900 m): 1. Sandy 2.07.7, 2. Moflower, 3. Kilo Moto lï. Win. 4,20. PI. 2,10, 12,90. Gekp. 36,70. Cov. ƒ7,70. De uitslagen van de draverijen luiden: Lady Deterprfjs (2040 m): 1. Yssel 1.29.6, 2. Yvonne Heny, 3. Welcome Lady. Win. 3,80. PI. 1,70, 1,40, f 2,10. Gek. 11,10. Cov. 3,90. Lady Ruth B-prfjs (2040 m): 1. Vizier 1.28.2. 2. Woelwater, 3. Woudsnip S. Win. 74,20. PI. 8,70, 2,90. Gek. 147,40. Cov. 4. Lancierprjjs (2500 m): 1. Walkui'e 1.23.8, 2. Van H, 3. Wilfield. Win. f 4,80. PI. 1,60, 1,20, 1,40. Gek. 8,60. Cov. 2,90. Lee Axkitprfjs (2040 m): 1. X Pluto 1.24.7, 2. Thea Drabbe, 3. Xuthus Hollandia. Win. 4. PI. 1,50, 2,60, 1,50. Gek. 15,40. Cov. 8,80. Luxorprjjs (2000 m): 1. Victor van Oranje 1.23.2, 2. Ulrica B, 3. Vainqueur. Win. 13,90. PI. 3,90, ƒ43,70. Gek. 4,90. Cov. 10,10. Lvcurgusprijs (2020 m): 1. Quicksilver S 1.21.2, 2. Peterhof, 3. Sorento. Win. f 2. PI. 1,20, 1,50, 1,30. Gek. 12.60. Cov. 6,90. Totalisator-omzet 78.141.50. Vooi-aanstaande schakers uit achttien Westeuropese landen, waaronder Neder land, zullen van 16 mei tot 10 juni deel nemen aan een internationale eliminatie ronde voor de wereldkampioenschappen 1962 in Madrid. Het is voor het eerst dat dit schaaktoer nooi in Spanje wordt gehouden. De deelnemers zijn: Okelly of Galway (België), Neykirch (Bulgarije), Pachman (Tsjechoslowakije), Penrose (Engeland), Donner (Nederland), Portisch (Hongarije), Reilly (Ierland), Giustolisi (Italië), Attard (Malta), Durao (Portugal), Pomar (Spanje), Heindenfeld (Zuid-Afrika), Walther (Zwit serland) en Gligoric (Joegoslavië). Frankrijk en Rusland hebben nog niet medegedeeld wie hen zal vertegenwoor digen. In de vijfde ronde van het zone-schaak toernooi te Boedapest heeft de Nederlander Van Scheltinga woensdagavond gewonnen van de Zweed Ahman. De Amsterdammer heeft hierdoor met 3 punten en 1 afgebro ken partij de leiding genomen. Na de vijfde ronde luidt de stand: 1. Van Scheltinga 3 punten plus 1 afgebr. partij, 2 Bertok, Clarke en Ujtelky, allen 3 pun ten, 5. Bilek, Mititelu, beiden 2V2 punt plus 1 afgebr. partij, 7. Matanovic, Troeger, Kozma en Golz allen 2\'z punt, 11. Barcza 2 pnt plus 2 affgebr. partijen, 12. Popov 2 pnt plus 1 afgebr. partij, 13. Prameshuber U/2 punt plus 2 afgebr. pai'tijen, 14. Raeisae en Kostro beiden lVz punt, 16. Ahman Vz punt. De partijen van de zesde ronde worden dondei'dagavond gespeeld. Zwemmen Voor de zomer-waterpolocompetitie van de Koninklijke Nederlandse Zwembond zijn door de sportcommissie de zeventallen uit de Kring Haarlem als volgt ingedeeld: Dames Eerste klasse B: DWT 1, HZPC 1, Nereus 1, ODZ 1, VZC VI 1. Reserve eerste klasse A: DWT 3, Het Gooi 2, HDZ 2, Neptunus, Amersfoort 2, Nereus 2. Reserve eerste klasse B: DVZ 2, DWT 2, HZPC 2, Vitesse 2, VZC VI. 2. Tweede klasse A: ADZ 1, Haarlem 1, Merwede 1, Raket 1, Zwemlust 1. Reserve tweede klasse A: ADZ 2, DWT 4, HZC 3, VZV 2, Waterlelie 2. Derde klasse A: DAW 1, DWR 1, HVGB 1, Vliegende Vissen 1, VZV 1. Derde klasse C: Die Haghe 1, HPC 1, LGB 1, De Sleutelstad 1, ZIOS 1. Heren Reserve eerste klasse A: GZC 3, HVGB 2, Neptunus Arnhem 2, Rotterdam 2, SVH 2, ZIAN 3. Tweede klasse A: AZ 1870 1, DWR 1, DWT 1, De Gouwe 1, Nereus 1, De Zijl 1. Tweede klasse B: DAW 1, Het Gooi 1, HPC 1, HVGB 1, LZC 1, VZC VI. 1. Derde klasse A: Raket 1, Vitesse 2, VZV 1, Wilskracht 1, WZC 1. Derde klasse B: DVZ 1, Haarlem 1, De Maas 1, OZV 1, De Pinguins 1. Reserve derde klasse B: DAW 4, HVGB 3, Neptunus Zaandam 3, Nereus 3, VZV 2. Reserve derde klasse C: DWR 2, Haar lem 3, HZPC 3, Vitesse 2, De Zijl 4. Reserve derde klasse D: DVZ 2, DWT 2, HPC 3, De Sleutelstad 2, ZIAN 5. Reserve derde klasse E: DJK 5, DWT 3, Haarlem 2, De Meeuwen 4, De Robben 3. Reserve derde klasse F: DJK 4, De Futen 2, HPC 2, HVGB 4, HZC 2. Vierde klasse A: Bruinvissen 1, De Ham 1, NVA 1, Vliegende Vissen 1, Het Zwet 1. Een scheidsrechter uit Sydney, die het afgelopen weekeinde een wedstrijd in de Australische derde divisie tussen Juventus en Nova twee ploegen die hoofdzakelijk uit ex-Europese spelers bestaan moest leiden, heeft zich op een zeer bijzondere wijze het vege lijf gered. De arbiter in kwestie, Eric Ilk, had, naar aanleiding van de moeilijkheden, die zich vorig seizoen tijdens de ont moeting tussen beide ploegen hadden voorgedaan en met het oog op de be langen die op het spel stonden, zijn her dershond meegenomen naar het terrein. Dit bleek geen overdreven luxe, want toen de heer lik op een gegeven moment de strijd staakte, nadat hij een klap van een speler had gekregen, omringde een groot aantal supporters van Juventus hem met dreigende gebaren. Doch bij het zien van de hei'dershond, die zijn baas na een fluitsignaal te hulp kwam, zagen zij van hun snode plannen af en verdwenen met grote spoed. Sport in het kort TENNIS. De Amerikaanse Davis Cup speler Bax-ry Mackay heeft de titel in het heren-enkelspel van de Italiaanse kam pioenschappen gewonnen door een over winning in de finale op de titelhouder, de Chileen Luis Ayala met 75, 7—5, 0—6, 0—6, 6 -1. WIELRENNEN. De Nedei'landers Stolker en De Roo maken deel uit van de Franse ploeg, die van 19 mei t/m 9 juni deelneemt aan de Ronde van Italië. Kopman van de ploeg is Anquetil, die verder wordt geas- sisteerd door wereldkampioen Darrigade, de Brit Elliott, de Belg Couvreur en de Fransen Stablinski, Rostollan, Delberghe en Hoorelbeke. WIELRENNEN. De Spanjaard Bahamon- tes heeft woensdag de 13de etappe van de Ronde van Spanje van Logrono naar San Sebastian over een afstand van 202 kilo- metex-, gewonnen in 6 uur 2 minuten en 59 seconden. De verdere uitslag luidt: 2. Marigil (Spanje) 6.05.31, 3. Demulder (Bel gië) 6.08.05,4. Lorono (Spanje) z.t., 5. Moser (Italië) z.t. De Belg Desmet behoudt de leiding in het algemeen klassement.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 19