leef op 2 sigaretten per dag! Drumband BATO oogst nieuwe lauweren op Franse trip Flatgebouw Zuiderhout in Haarlem nadert voltooiing Gouden bruidspaar viert ook vijftigjarig bestaan van zaak De beroemde POLAROID zonnebrillen Federmann Optiek PERRY Fa. A. EVERTS S§S$pl Kwen Lun tabletten Haarlemmers namen deel aan festival van Verneuil SP0RTG0LBERTS Agenda voor Haarlem en de IJmond HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Duizendkelig koor op Grote Markt Schipholdief gepakt „Cabaretzanger" deelde gouden oorknoppen uit Prof. van de Hulst erelid van Amerikaanse Academie Receptie HKB-bestuur Dr. P. J. Richel benoemd aan Christelijk lyceum Zandvoort-estafette gaat niet door BATA INTERNATIONAL UIT STAD EN STREEK Het ongeluk op de Schip- holweg in Haarlem Ir. J. J. Fuykschot houdt lezing over Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk DONDERDAG 12 MEI 1960 Onder de ogen van „Lontje" en ver warmd door een stralend zonnetje hebben enige duizenden dames gistermiddag een- groot deel van de Grote Markt in Haarlem bezet gehouden, overigens met de vredig ste bedoelingen. Ajkomstig uit alle wind streken van ons land. waren zij daar sa mengedromd om. de 23ste Bondsdag van d.e Bond van Gereformeerde Vrouwenver enigingen in Nederland die gisteren in Haarlem is gehouden, met massale zang te besluiten. De heer Taeke Bijlsma bewees dat het gezegde van Vondel dat „één vrouw duizend man te erg is" in dit geval in omgekeerde zin op hem van toepassing was want bij zette als dirigent van dit volumineuze koor de duizenden dames ge makkelijk naar zijn hand. Leden van het muziekkorps „Arti et religione" verzorg den de begeleiding van de gezangen en psalmen. Door een afdoende afzetting en verkeersregeling droeg de politie er toe bij dat deze samenzang door geen wan klank werd verstoord. Advertentie ID Alle modellen in voorraad. CENTRUM: GROTE HOUTSTRAAT 37 NOORD RIJKSSTRAATWEG 246 b SCHIPHOL Rechercheurs van de Rijkspolitie op Schiphol hebben in de af gelopen dagen bij allerlei vrouwen, die zich veel op het Rembrandtsplein vertonen, gouden oorknoppen in beslag genomen, die zij hadden gekregen van de 25-jarige loodsknecht P. N., werkzaam in de vracht goederenloods op Schiphol. De man zou in deze loods vele paren oorknoppen ge stolen hebben uit een zending met een to tale waarde van ruim 4000, die door een Duitse firma naar Brazilië werd gestuurd. Een ander deel van deze oorknoppen is bij te goeder trouw zijnde Amsterdamse juwe liers achterhaald. Bij hen had de ver dachte. een man die in zijn vrije tijd in cafés en bars op het Rembrandtsplein zong en daardoor de bijnaam verwierf van „de tweede Thom Kelling", zich met valse papieren gelegitimeerd. Herhaaldelijk ontving men op Schiphol klachten van firma's die goederen per vliegtuig verzonden. Soms bleken pakjes te zijn geopend, waaruit dan enkele ar tikelen waren verdwenen, soms ook wer den hele zendingen gestolen. Rechercheurs deden deze week een inval op het adres van verdachte, die in Amsterdam bij zijn moeder inwoont. Zij troffen er kasten vol gestolen waar: scheerapparaten, kleding stukken, brillen, 'n reiswekker, 'n radio toestel, sigarettenaanstekers, een fotoca mera, enz. De totale waarde van het gestolene wordt op vele duizenden guldens geschat. De man, die beke.nd heeft is gisteren voor de officier van Justitie te Haarlem geleid. Advertentie VOOR IEDER EEN PASSEND RIJWIEL OF BROMMER Gazelle, Magneet, HMW, Solex, Giulietta enz. GED. OUDE GRACHT 102 - TEL. 14361 Prof. dr. H. C. van de Hulst, hoogle raar in de theoretische sterrenkunde aan de Rijks universiteit in Leiden, is benoemd lot buitenlands erelid van de Amerikaanse Academie van Kunsten en Wetenschappen in Boston. Deze Academie, die in 1780 werd gesticht, telt als leden vertegenwoordigers van do beeldende kunsten en vooraanstaan de geleerden op velerlei wetenschappelijk terrein. In totaal wei-den gisteren bij de 180ste jaarvergadering van deze Acade mie 37 buitenalnders tot erelid benoemd. Advertentie Hofdijk straat 32 - Haarlem - Tel. 12181 Showroom: Wagenweg:104 - Tel. 12730 COMPLETE KEUKENINRICHTING Op tie 23ste toogdag die de Bond van gereformeerde vrouwenverenigingen in Nederland woensdag in Haarlem hield, zijn in de diverse gebouwen van samen komst referaten gehouden over het onder werp „Kleine onderdanen van een groot koninkrijk". De sprekers waren prof. mr. I. A. Diepenhorst uit Zeist, ds. J. Firet uit Amersfoort, prof. dr. ir. H. van Ries- sen uit Delft en ds. A. van der Kooij uit Woerden. De middagbijeenkomst in het Concertgebouw, waar ds. Firet zijn toe spraak hield, werd gedeeltelijk door de N.C.R.V. over de radio uitgezonden. Prof. mr. Diepenhorst sprak in het Krelagehuis. Spreker zei dat in het kleine en het grote leven zich de zucht tot heersen openbaart. De mens probeert zich een ko ninkrijk te bouwen en zich naar de eerste plaats te worstelen. Prof. Diepenhorst somde allerlei verschijnselen op op grond waarvan men de conclusie kan trekken dat het in ons land en in de wereld niet zo goed gesteld is. Om enkele voorbeel den te noemen: in ons land werkten de kinderen vroeger twaalf uur in de fabriek, nu worden zij het slachtoffer van niet- harmoniërende ouders. Grote groepen Ne derlanders, waaronder ook christenen, zeggen: „Er is onvolkomenheid en zondig heid maar het valt nog wel mee." Als Christus regeert, moet dat toch zichtbaar zijn?, aldus spreker. Vooral in de kerk. Als we, sprekende over het ko ninkrijk van Christus, beginnen bij de kleine onderdanen, komen we er niet uit. We moeten bij de Koning beginnen. Wan neer kwam Hij op de troon? In zijn diep ste vernederingen. Christus woont in het hart van mensen die op het oog niet van anderen verschillen. Als kleine mensen zich groot maken, trekt Hij zich van hen terug. Wij willen zalig worden met ons hele hebben en houden", aldus prof. Die penhorst. We troosten ons er mee dat we zo weinig kunnen doen. Het kan echter zijn dat we als kleine onderdanen van het grote koninkrijk dooi de geest van Christus overrompeld wor den. Sommigen zeggen dat zij het konink rijk niet kunnen verkondigen. Het konink rijk moet echter in de eerste plaats en bijna alleen worden uitgedragen en dal geschiedt door nederige mensen, die uit sluitend op de Heer van het koninkrijk wijzen" zo besloot prof. mr. Diepenhorst zijn referaat, waarover de aanwezigen ver volgens van gedachten wisselden. Met het oog op het veertig-jarig be staan van de Haarlemse Korfbalbond recipieert het bestuur zaterdag van half vier tot vijf uur in de Bilderdijkzaal van „Brinkmann", Grote Markt te Haarlem. Als leraar godsdienstonderwijs en voor schoolpastoraat Tot leraar godsdienstonderwijs aan het Christelijk lyceum te Haarlem (dépendance Heemstede) is benoemd dr. P. J. Richel, ge reformeerd predikant te Heemstede, die voor deze nieuwe taak door zijn kerkeraad is afgestaan. Dr. Richel zal tevens belast worden met het schoolpastoraat. Hij blijft aan de kerk van Heemstede verbonden en behoudt zijn radicaal als Dienaar des Woords. Advertentie Meer mens met minder sigaretten. Rook gerust, maar met verstand. Met de heerlijke goudgele Kwen Lun tabletten wordt de behoefte aan teveel roken weggenomen en u geniet op nieuw voor 100 »/o van elke sigaret. Smakelijk - doeltreffend - gezond Bij apotheek en drogist 50 tabletten, 2.75. Volledige kuur 5 6 flacons. Het comité „Zandvoort Estafette" heeft besloten,zijn mandaat ter beschikking te stellen. Dit betekent dat de traditionele estafette, die dit jaar voor de vijftiende keer zou worden gehouden, niet kan door gaan. De laatste jaren kon reeds van een tanende belangstelling worden gesproken. Het aantal deelnemende ploegen werd steeds kleiner. Het comité heeft nog geprobeerd, dit vooral bij het publiek zo gewaardeerde evenement in stand te houden en ging met de estafette ook in 1959 door, doch het aantal der deelnemende verenigingen bleef beneden de verwachtingen. In maart van dit jaar werd aan niet minder dan 200 voetbalverenigingen een circulaire gezonden. Men stelde als mini male eis tot doorgaan een aantal van vijf tien ploegen, doch slechts zes verenigin gen, met totaal elf ploegen schreven in. Door middel van een brief aan de Zand- voortse sportverenigingen heeft men dit standpunt van het comité bekend gemaakt en tenzij voor 16 mei door de besturen van deze vereniging nog een andere be slissing zou worden genomen, waardoor voortgang van de estafette verzekerd zou zijn, zal na die datum het comité „Zand- voort-Estafette" worden ontbonden. Advertentie Elegante creaties voor Voorjaar en Zomer geïmporteerd uit Italië, Frankrijk en Engeland. Grote Houtstraat 34 Haarlem BURGERLIJKE STAND HEEMSTEDE ONDERTROUWD: J. C. A. de Jong en J. Draadjer. G. H. van Voorden en A. Boel houwer. F. A. R. de Groot en E. E. M. Steen. A. de Jong en J. L. van Ree. J. C. Snoeks en W. B. Th. M. Heemskerk. GETROUWD: H. P. Willeboordse en J. Nubé. GEBOREN: Bas, zn van P. J. M. Koedijk en M. C. J. Kattenbelt. Pieter, zn van P. Vermeer en G. Kok. Lucia Maria Francis- ca, dr van H. M. Cedee en M. van Hoesel. OVERLEDEN: J. C. Hendriksz, 68 jk Wed. J. C. van VelthuijsenBovenlander, 84 jr. A. F. P. Onderwater, 79 jr. G. Kindt, 53 jr. Wed. W. Rijkensvan Weert, 83 jr. Wed. G. GilingAppel, 86 jr. Mevr. C. M. van Noort, 71 jr. H. Zuiderbaan, 88 jr. Op 26 mei zal het vijftig jaar geleden zijn dat de heer Arie Schuiten en Anna Star in Zandvoort in het huwelijk werden verbonden. Tevens zal op die dag het feit worden herdacht, dat zij toen een handel in brandstoffen begonnen, aanvankelijk klein van opzet, doch in de loop der jaren uitgegroeid tot een der grootste en meest bekende zaken in de badplaats. Ter gele genheid van dit jubileum zal op 19 mei een receptie worden gegeven in pension „Lammy" aan de Hogeweg 34. De nog altijd vitale bruidegom, (hij werd geboren op 12 oktober 1882) neemt nog steeds actief deel aan het drukke za kenleven. Hij stamt uit een der oudste Zandvoortse geslachten en werd geboren in een huisje in de Kruisstraat, dat tij dens de bezettingstijd werd afgebroken. ,De bruid, geboren 24 april 1880 in Rijns- Advertentie alles smaakt veel lekkerdet* met een mespunt de basis voor een gezonde en smakelijke voeding Vraag vandaag nog de receptenbrochure „Toverspreuken uit de Keuken" aan bij Marmite, Hooikade 58, Den Haag Nieuws in het kort Bedrijfschap. Op vrijdag 3 juni zal het Bedrijfschap voor de Bloembollenhandel 's morgens in „Treslong", Hillegom, een openbare vergadering houden. Geen spreekuur. De Haarlemse wet houder van Sociale Zaken en Volksgezond heid, mevrouw mr. E. A. J. Scheltema Conradi zal vrijdag 13 mei geen spreekuur houden. Vogels. „Dierenbescherming" wijst erop dat men een uit het nest gevallen jonge vogel het best in eigen omgeving kan laten. Als er gevaar voor katten be staat, kan het dier in de buurt in een boom, op een dak of in een tegen de muur ge spijkerd open kistje zetten. Reclasseringsraad te Haarlem. Bij Ko ninklijk Besluit zijn herbenoemd tot leden van de Reclasseringsraad te Haarlem mr. T. F. Raedt, tevens voorzitter, mr. C. Blankevoort en mr. H. Lagerwaard; be noemd is tot lid mr. J. Sprey te Haarlem. Het flatgebouw Zuiderhout, gelegen aan de Prins Mauritslaan en de Willem de Zwijgerlaan, nabij de Middenlaan in Haa.rlem nadert zijn voltooiing en men ver wacht, dat de eerste bewoners de luxueuze flat. omstreeks september zullen kunnen betrekken. De architect, prof. ir. H. T. Zwiers heeft de vijftig twee-, drie- en vier- kamerflats ondergebracht in negen verdiepingen die via een trappenhuis en twee personenliften die eveneens toegang geven lot het dakterras bereikbaar zijn. Men heeft, niets nagelaten om deze woningen zo gerieflijk mogelijk te maken en voorts is het gebouw uitgerust met een aantal service-ruimten, zoals auto boxen, rijwielberging, hobbykamers, wasautomatiek, logeerkamers en een woning voor de huisbewaarder. De koopprijzen van deze flats variëren van f 29.000,— tol 38.000,—, waarbij nog maandelijks kosten van 40,tot 80,— komen. Het slachtoffer van het verkeersongeluk op woensdagmiddag om half een op de Schipholweg te Haarlem, waarbij een duo- passagiere van een bromfiets om het leven kwam, was de achtenvijftigjarige mevrouw M. Eysbroek uit Haarlem-Oost. Zij was huishoudster bij de bestuurder van de bromfietser, een zesenzestigjarige verf spuiten De afdeling Haarlem 6 van de Partij van de Arbeid belegt vrijdagavond in het ge bouw van de Nederlandse Protestanten bond aan de Berkenstraat in Haarlem- Noord een bijeenkomst, die om acht uur begint. Ir. J. J. Fuykschot, adjunct-direc teur van Openbare Werken in Haarlem, houdt een lezing met dia's over „Haarlem, nu en in de toekomst". De avond zal met muziek worden opgeluisterd. burg, doet in levenslust en levensblijheid nog in niets voor haar man onder. Zij kregen twee kinderen, een zoon en een dochter, waarvan de zoon reeds verschei dene jai-en te zamen met zijn vader de brandstoffenhandel drijft. In zijn jonge leven heeft Schuiten vele avonturen meegemaakt. Reeds op zeer jonge leeftijd tekende hij bij de marine, want de zee trok hem aan en van 1897 tot 1904 deed hij dienst op verscheidene oorlogsschepen. Hij zwierf bijna de gehele wereld rond, was van 1900 tot 1904 in de Indische wateren en vertelt vol trots, dat hij gezwommen heeft in de privé-vijver van de Sultan van Lombok. Hij zal een der weinigen, of wellicht nog slechts de enige in ons land zijn, die op Hr. Ms. kruiser „Gelderland" in augustus 1900 Paul Kruger uit Afrika naar Europa bracht. Op 14 oktober van dat jaar werd de oude Zuidafrikaanse president des mor gens om zes uur met een sloep naar de kruiser gebracht in Lourens Marcus, een havenplaatsje in Portugees Afrika, van waar hij naar Marseille werd gebracht. Na zijn diensttijd bij de marine mon sterde hij als matroos op olietankers en bleef op deze (toen nog kleine) scheepjes van hoogstens 3.000 ton varen van 1904 tot 1910. Uit oude, vergeelde scheepspa pieren en certificaten van aanmonstering blijkt dat hij vele jaren op de „wilde vaart", was in Amerika. Dit werd zijn meest interessante tijd en uren lang zou hij erover kunnen vertellen. De gage be droeg in die jaren van 32.- tot 36.- per maand met een werkweek van 84 uur en zonder vakantie. Op de kleine, open sche pen, waar de bemanning was blootge steld aan weer en wind, was het leven hard, maar interessant en rijk gescha keerd. In 1910 kreeg hij-in Philadelphia bericht van zijn broer, dat hij'diens kleine kolen- zaakje kon overnemen. Daar hij intussen zijn toekomstige bruid had leren kennen, leek hem dit wel iets en besloot hij het zeemansleven vaarwel te zeggen. Hij keerde terug naar zijn geboorte plaats, trouwde en zette te zamen met zijn vrouw de kolenhandel van zijn broer voort. Het was maar een klein zaakje. Men beschikte slechts over een handwa gen, waaronder een hond gespannen was en zo werden de kolen naar de klanten gebracht. Glunderend zegt de bruidegom hierna: „Er zat brood in, want het ging 's zo mers ook best, omdat er nog geen gas was en de badgasten op kolenfornuizen moesten koken". Thans heeft Schuitens brandstoffenhandel in Zandvoort drie grote pakhuizen, men beschikt over twee vrachtauto's. Werkweken van meer dan honderd uur hebben tot dit prachtige re sultaat geleid. „Als ik mijn leven nog eens zou mogen overdoen, zou ik het precies zo willen doen, want nergens heb ik spijt van, al was bet alleen maar om nog eens te kunnen varen op de oude marine-zeil- bark „Castor", waar ik een half jaar op diende en welk opleidingsschip ik nooit meer heb vergeten". Vermoeid, maar tal van mooie succes sen en herinneringen rijker is de drum band BATO van haar geslaagde trip naar Frankrijk in Haarlem teruggekeerd. Op 7 mei vertrok de drumband verge zeld door een aantal supporters naar het Franse plaatsje Verneuil bij Parijs om deel te nemen aan een muziekfestival ge organiseerd door de plaatselijke fanfare. De uitnodiging voor dit muziekfeest had BATO te danken aan het feit, dat de burgemeester van Verneuil vorig jaar in Bree (België) aanwezig was toen BATO daar met veel succes optrad. Bij de aan komst in het plaatsje Passy werden de Haarlemmers door de burgemeester ont vangen en liet BATO haar eerste rof fels in Frankrijk horen. De ontvangst die de drumband in Verneuil werd bereid was bijzonder hartelijk. Schoolkinderen ston den langs de weg opgesteld en zwaaiden met Nederlandse vlaggetjes. Nadat bur gemeester George Martin zijn gasten had begroet werd het gehele gezelschap op champagne getracteerd. De gastvrijheid van de Fransen was boven alle lof ver heven. Niets was hun te veel om het een ieder naar de zin te maken. De volgende dag maakte BATO een mars naar het op drie kilometer verder gelegen Dormans. In de kapel waar enkele leden van BATO de mis bijwoonden had men ter ere van het buitenlandse bezoek de Nederlandse driekleur uitgehangen. Vervolgens werd in Vincelles een uitvoering gegeven. Bijval op festival Aan het festival dat zondagmiddag 8 mei in Verneuil plaats had namen zes fan farekorpsen en het Philharmonisch orkest van Champagne deel. De BATO-drum- band werkte een uitgebreid programma af en oogstte daarmee bij de bevolking die van ver uit de omtrek was samen gestroomd zeer veel bijval, 's Avonds was er een groot bal waaraan alle medewer kenden deelnamen. De volgende dag maakten de Haarlemmers op uitnodiging van het organiserend comité een bezoek aan Parijs waar o.a. het paleis in Ver sailles werd bewonderd. Dinsdag reisde men naar Reims en werden de wijnkel ders van Epernay bezocht, waarna de te rugreis naar Nederland werd aanvaard. In Haarlem stond de drumband van Apol lo klaar om de collega's van BATO op passende wijze te verwelkomen. Tot be sluit van haar reis gaf BATO op de Bo termarkt een korte taptoe. Namens het wijkcomité Haarlem-Oost richtte de heer Bonkerk hartelijke woorden tot de instruc teur van BATO, de heer W. v. d. Peyl. die voor zijn aandeel in de organisatie van de taptoe op 30 april een beker in ontvangst mocht nemen. De leden van de BATO-drumband werden verrast met een grote doos bonbons. BURGERLIJKE STAND BLOEMENDAAL BEVALLEN: W. van DijkKlaassen, zn. M. J. Oudendijk—Volleberg, dr. J. G. JannéRoelvink, zn. C. W. M. Eldering van Pampus, zn. D. Jeuring—Sernee, dr. O. J. A. TienstraSluiter, dr. ONDERTROUWD: geen. GETROUWD: K. van der Horst en H. A. van Noort. OVERLEDENN. Vreyenhoek, 66 jr. Mej A. Mienes, 80 jaar. Advertentie in licht gewicht en leuke tweedstoffen v.a. 29.75 Bijpassende PANTALONS in Perion, Terlenka, Trevira en Draion v.a. 24.50 TREVIRA COSTUUMS, zeer licht van gewicht v.a. 119. WEEKENDERS in een zeer uitgebreide sortering van 8.90 tot 24.50 CEN. CRONJéSTR. la-lb. - TELEF. 53334 Concertgebouw: Vandaag 20 uur: Con cert Koor Katholiek Haarlem. Vrijdag 20 uur: Concert Haarlems Christelijk Man nenkoor. Stadsschouwburg: Vandaag 20 uur: To neelgroep Theater met „Blaffen tegen de maan". BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag 20 uur: „De koningin van Scheba", 14 jaar. Vrijdag tot en met donderdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag tevens 16.15 uur: „Meisjes van de Mambo-bar", 18 jaar. Frans Halstheater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Het geheime commando", 18 jaar. Vrijdag en zaterdag, maandag en woens dag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.30, 19 en 21.15 uur en dinsdag 14 en 20 uur: „De onzichtbare spion slaat toe", 18 jaar. Lido Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Brandend verlangen", 18 jaar. Vrijdag tot en met donderdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag tevens 16.15 uur: „Suddenly last summer", 18 jaar. Luxor Theater: Vandaag 20 uur: „Over val in de Pacific", 14 jaar. Vrijdag, maan dag tot en met woensdag 14 en 20 uur, zaterdag 14, 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Parfum en vuil", 18 jaar. Iedere ochtend (ook zondag) 10.30, 11.30 en 12.30 uur: Kleurenfilm huwelijk prinses Margaret en Tony Armstrong- Jones". Minerva Theater: Vandaag 20.15 uur: „Gigi", 14 jaar. Vrijdag 20.15 uur, zater dag 14.30 en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „The Glenn Miller Story", alle leef tijden. Rembrandt Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „It Happened to Jane", alle leef tijden. Vrijdag tot en met donderdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag tevens 16.15 uur: „Een les in liefde", 18 jaar. Roxy Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Zij vochten als helden", 18 jaar. Vrijdag en zaterdag 14.30, 19 en 21.15 uur en zon dag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „China doll", 14 jaar. Studio Theater: Vandaag tot en met zaterdag en maandag tot en met donder dag 14.15, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Wir Wunderkinder", alle leeftijden. Elke ochtend 10, 11 en 12 uur: Kleurenfilm huwelijk prinses Margaret en Tony ArmstrongJones. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag 20 uur: „Paris Canaille", 18 jaar. Vrijdag tot en met zaterdag 20 uur: „De Kat", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum: Tot en met 22 mei bijzondere avondopenstelling met kaars licht en oude muziek van 20.3022.30 uur. Museum „Het Huis Van Looy" (Kamper laan): Tot 22 mei dagelijks van 1012.30 en 13.3017 uur, zondags 1417 uur: expo sitie van werken van jonge Nederlandse kunstenaars onder de titel „Start". Galerie Espace (Klein Heiligland 36): Tot 14 mei op werkdagen van 1117 uur: expositie van werk van Lucebert Galerie Uittenhout (Kleine Houtstraat 41): Tot 15 mei dagelijks van 1117 uur: expositie van aquarellen van Joop Dam. „In 't Goede Uur" (Korte Houttsi-aat 1): expositie van tekeningen van Wim van de Kerke. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 13): Tot 20 mei dagelijks van 917 uur: expositie van werken van H. F. Boot. Vishal: Tot 29 mei dagelijks 13.3017.30 uur en zondags 19.3022 uur: architec tuurtentoonstelling. (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 6 mei). DONDERDAG 12 MEI Thalia, 20 uur: „Onstuimige driften". Rex, 20 uur: „Romarei, het meisje met de groene ogen". VRIJDAG 13 MEI Thalia, 20 uur: „Slavenjagers van Afrika". Rex, 20 uur: „Opstand der gladiatoren". DONDERDAG 12 MEI Kennemer Theater: Geen voorstelling. Luxor Theater: 18.45 en 21.15 uur: „De man die verdwijnen moest". VRIJDAG 13 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Het geheim van de 39 stappen". W. B. Theater, 20 uur: „Uit de sloppen van Liverpool".

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 7