Investeringsbeperking zal de bouwmarkt beïnvloeden Opnamen voor verkeersfilm in Aerdenhout en Zandvoort „We konden niet werken omdat er veel te veel zon was" Haarlemse filiaalhouder verdacht van fraude van 80.000 Jongen bij aanrijding ernstig gewond Elektriciteitskabel naar onderstation Vijfhuizen Jubileumviering P.S.V.H. stijlvol ingezet Litrico poseert voor beeldhouwster Lia di Leo Bouwgronden zijn vaak te duur Vervallen school kan niet worden verbeterd Koning Willem I-prijs voor gebr. Vissers Onderwijsvoorstellen aan Haarlemse raad 7 Voor de warme dagen Krediet van f 230.000 gevraagd Oud-hoofdcommissaris J. F onfijne ere-lid Verkoop grond voor bouw van garagebedrijf UIT STAD EN STREEK Ontvangst op stadhuis van hoofdbestuur EHBO Weer bevolkingsonderzoek op t.b.c. Géén aanleg van tijdelijke sportterreinen Gaastra over de woningbouw Wegens ontbreken van urgentieverklaring De stadskwekerij is weer open Bouw van bedrijfsbureau voor gemeentereiniging Mej. H. T. C. van Langelaar gehuldigd Niet dubbelzinnig VRIJDAG 13 MEI 196 0 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT „Zoiets hebben we nog nooit meege maakt. We konden niet werken omdat er veel te veel zon was". Dat vertelde ons de heer N. Th. Werner, productieleider van Mirror-Film, de onderneming, die op het ogenblik onder meer in Aerdenhout en Zantvoort bezig is aan de opnamen voor een verkeersfilm voor het Verbond voor Veilig Verkeer. Woensdag trok de hele ploeg, bestaande uit regisseur en sce narioschrijver Joop van Essen, productie leider Werner, cameraman Wil Simon en hoofdrolspeler H. C. van Musscher, hoofd agent bij de Haarlemse politie naar de doodlopende Zwaluwenweg in Aerdenhout. Daar zouden namelijk enkele buitenopna men gemaakt worden van een spelend kind je en een slippende auto. Het feest ging echter niet door want door de felle zon droogde het speciaal voor deze gelegenheid nat gemaakte weg dek steeds in een oogwenk weer op en omdat het scenario nu eenmaal voor schreef dat het hele tafreel zich tijdens een regenachtige dag afspeelde werd de camera weer opgeborgen. Donderdagmiddag (de zon scheen nog steeds) had men er echter wat op gevon den. Op de baan van de slipschool van Rob Slotemaker in Zandvoort bleek het mogelijk te zijn het wegdek permanent nat te houden en bovendien had men te gelijkertijd de beschikking over Slotema ker zelf, die erin slaagde na een paar keer oefenen een grote Amerikaanse wa gen tot drie keer toe om de as te laten draaien. En dat was net wat de film-man nen nodig hadden. Samen met Haarlemse artiest De Haarlemse justitie onderzoekt sinds enige tijd een fraude-zaak bij het Haarlemse filiaal van een fietsen- fabriek in Amsterdam. De filiaal houder, een 33-jarige Haarlemmer, heeft bekend verduisteringen te heb ben gepleegd samen met een 38-jarige Haarlemse artiest die als hulpver koper in het bedrijf werkte. In on geveer anderhalf jaar is voor ongeveer 80.000 aan goederen uit het filiaal verdwenen. Ook de artiest heeft bekend. Beide mannen zijn voor de officier van Justitie ge leid en verblijven in het huis van bewaring. Op 8 maart deed de directeur van de fietsenfabriek bij de Haarlemse politic aangifte van verduistering. Hij wist toen nog niet om welk bedrag het ging. Hij had alleen de indruk dat er iets niet klop te. Een week later hield de politie de fi liaalhouder aan. De man ontkende zich aan verduistering te hebben schuldig ge maakt. Hij schoof alles op de administra tieve chaos die zou zijn ontstaan in de tijd dat iemand anders het beheer over het filiaal had. Nadat hij op 29 maart voor de officier van Justitie was geleid en de zaak in handen van de rechter commissaris was gesteld, bekende de man verduisteringen te hebben gepleegd, sa men met een Haarlemse artiest. De artiest werd daarna gearresteerd en hij bekende als hulpverkoper ongeveer drieduizend gulden te hebben verduisterd. Hij zal zich moeten verantwoorden we gens medeplichtigheid aan verduistering in dienstbetrekking en heling. Het filiaal verkoopt behalve fietsen, ra dio's, televisietoestellen en nuishoudelijke apparaten. De filiaalhouder hetet't zodanig met de voorraad gemanoeuvreerd dat hij tachtig mille in eigen zak kon steken. De administratie was zeer onvolledig en on overzichtelijk. Het onderzoek is nog steeds gaande. Boven in de brandiveerladder filmt cameraman Wil Simon de slippende wagen van coureur Rob Slotemaker. Toch duurde het geruime tijd voordat men aan het eigenlijke werk kon gaan beginnen. Cameraman Wil Simon stond er namelijk op om zijn „onderwerp" van een hoog standpunt af te maken de heer Wer ner loste dit probleempje op door de lad derwagen van de Zandvoortse brandweer te charteren. Daarna was het voor Wil Simon alleen maar een zaak om boven in de uitgescho ven ladder te kruipen en voor Rob Slo temaker om precies op het van tevoren vastgestelde moment aan zijn draai te beginnen. Het lukte allemaal wonderwel en binnen een uur was de zaak voor elkaar. „Vanavond maken we dan dat meisje, dat net voor die auto oversteekt", vertel de de heer Werner, „Dan plakken we die twee delen aan elkaar en dan zijn we gered". Overigens hoorden wij, dat deze 16 mm zwart wit film in het najaar gereed dient te zijn. Een film, waarin vijf typen auto bestuurders uitgebeeld worden, die allen door hun bepaalde eigenschappen verschil lende ongelukken kunnen veroorzaken. De inspecteur van politie W. B. Draisma uit Hilversum gaf daarbij de verkeerstechni sche adviezen, de dialoog werd geschre ven door Henri Knap en voorts ondervond men bijzonder grote medewerking van de politie-korpschefs uit Amsterdam, Rotter- dan, Utrecht en Haarlem die allen een of meer van hun mensen beschikbaar stelden om de voornaamste rollen te spe len. En de twee Haarlemse hoofdagenten H. C. van Musscher en J. Dassen deden, dat in de stralende zon met begrijpelijk plezier. Advertentie LEUK VESTJE met kraag, zonder mouw, prima wasbaar, zonnige tinten 9-75 PULLOVER boothals met strik, fijne katoen kwaliteit, alle maten en modetinten 7.50 MODEHUIS ANEGANG 26 TELEFOON 10643 Donderdagavond om zes uur is op de hoek van de Meerstraat en de Prinses Beatrixlaan in Hillegom een elfjarige jon gen uit de Juliana van Stolberglaan aan gereden door een motor, bestuurd door een man uit De Zilk. De fietsende jongen kwam uit het centrum en wilde linksaf de Prinses Beatrixlaan inslaan. Hij werd tegen de grond geslingerd en liep een zware hersenschudding op en een schedel- wond aan het achterhoofd op. De jongen werd in ernstige toestand naar de Maria- stichting in Haarlem overgebracht, waar zijn toestand vanmorgen iets was verbeterd De motorrijder kreeg een lichte hersen schudding en een gebroken neusbeen. Na behandeling in het ziekenhuis kon hij naar huis worden overgebracht. B. en W. van Haarlem vragen de raad een krediet van 230.000 voor het aanleg gen van een 50.000 volt kabel naar een door het Provinciaal Elektriciteits bedrijf van Noordholland aan te leggen ondersta tion in Vijfhuizen, dat zal worden opge nomen in de 150.000 voltlijn tussen Leiden en Velsen. Het voordeel van deze aansluiting is, dat het Haarlemse gemeentelijke energie bedrijf dan, buiten de centrale Velsen om, verbonden wordt met het landelijk koppclnet voor 150.000 volt, zodat ook in geval van een calamiteit in de centrale Velsen elektriciteit aan Haar- le m toegevoerd kan worden. Boven dien wordt vermeden dat de elektrici teitsvoorziening van een te groot deel van Haarlem op één onderstation (Oudeweg) wordt geconcentreerd. De totale kosten voor de gemeente bij aansluiting op het koppelnet bedragen naar raming 1.630.000. In de kapitaaldienst van de be groting voor 1959 werd reeds een bedrag van f 1.250.000 geraamd voor vergroting van de transportcapaciteit voor de leve ring van elektrische energie door het P.E.N. aan Haarlem. Dit bedrag zal wor den overgeboekt naar het dienstjaar 1960 Op de begroting voor 1961 zal een aan vullend bedrag worden opgenomen. Voor het aanleggen van een 50.000 volt kabel dit jaar van Vijfhuizen naar de oostgrens van Haarlem is een bedrag van 230.000 nodig. Tijdens de dezer dagen in restuarant 't Bolwerk in Haarlem gehouden feeste lijke buitengewone ledenvergadering van de jubilerende Politiesportvereniging „Haarlem" is de korpschef van de Haar lemse politie, hoofdcommissaris A. L. de Boer benoemd tot ere-voorzitter. Oud- hoofdcommissaris J. Fontijne werd tot ere-lid benoemd. De heren L. P. van der Meij en C. Leewis werden onderscheiden met het lidmaatschap van verdienste. De voorzitter van het bestuur van de P.S.V.H., de heer L. Davidzon, deelde mee dat alle leden als herinnering aan het veertigjarig bestaan een vaantje en een balpen met inscriptie ten geschenke zullen krijgen. Omdat zij een kwart eeuw lid zijn van de vereniging mochten elf politiemensen een medaille op voetstuk in ontvangst nemen. De heer Davidzon me moreerde in zijn openingswoord een aan tal feiten uit de geschiedenis der vereni ging. In het bijzonder begroette hij de ere leden, de oud-hoofdcommissaris E. H Tenckinck, de heer Joh. M. Schmidt en de korpschef van de Heemsteedse politie hoofdinspecteur A. Berentsen. Hoofdcommissaris De Boer heeft bij de aanvaarding va, het ere-voorzitterschap aanvaarding van het ere-voorzitterschap van de sportbeoefening voor de vorming van de politie. Hij gaf als zijn mening dat de viering van het jubileum van de P.S.V.H. bijzonder stijvol was ingezet. De heer G. J. Endlich bood het bestuur als geschenk van de leden een fraaie medaille- kast aan. Na het officiële gedeelte bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen. B. en W. van Haarlem hebben aan de gemeenteraad voorgesteld aan de heer C A. Hardebelt voor 40.640 een perceel grond aan de Karei Doormanlaan, de Her man Robbersstraat en de Queridostraat, groot ongeveer 1255 vierkante meter, te verkopen voor de bouw van een garagebe drijf met twee bovenwoningen. Nieuws in het kort De Haarlemse wethouder van volksge zondheid en sociale zaken, mr. E. A. J. Scheltema-Conradi, zal vrijdagmiddag 27 mei tussen vijf en zes uur namens B. en W. op het stadhuis officieel ontvangen het hoofdbestuur van de Koninklijke Neder landse Vereniging Eerste Hulp bij Onge lukken, alsmede de afgevaardigden naai de in Haarlem te houden algemene ver gadering. Dit jaar zal in Haarlem weer een be volkingsonderzoek op tuberculose worden gehouden. In november zal met dit mas sale onderzoek een begin worden gemaakt. Het vorige onderzoek had plaats in 1956 en 1957. De kosten van de doorlichting worden geraamd op 113.000, B. en W. verwachten dat een bedrag van ƒ73.000 wordt terugverkregen aan vrijwillige bij dragen van de bevolking. Er ontbreekt dan nog een bedrag van ƒ40.000. B. en W. hebben de gemeenteraad voorgesteld dit bedrag voor het onderzoek uit te trek ken. Piano voor clubgebouw. B. en W. van Haarlem vragen de raad een krediet van 1.000 voor de aanschaffing van een twee de hands piano voor het clubgebouw aan de Kleverlaan. Het ligt in de bedoeling deze piano voor 2.50 per bijeenkomst ter beschikking te stellen van gebruikers van het clubhuis. Ander comité. Niet namens het wijk- comité Haarlem-Oost heeft de heer Bon- kerk de heer W. v. d. Peyl, instructeur van de drumband Bato, voor diens aan deel in de taptoe op 30 april een beker aangeboden (zie het verslag in de krant van donderdag) maar namens het Oranje- cimité Haarlem-Oost. Jeugdfestival. Het Jeugdfestival dat zaterdag in gebouw „Domi" aan het Zand- voorterpad gehouden is, heeft ten behoeve van het bouwfonds voor het kerkelijk cen trum van de Hervormde kerk 300.op gebracht. De Samaritaan. Voor de afdeling Hillegom van de Ned. Christen Vrouwen bond zal mevrouw C. Kooiker-Mohr don derdagavond 19 mei in het hervormd jeugdhuis „Weltevreden" de roman „De Samaritaan" van Rudolf van Reest be spreken. Woodbrookers. De Arbeidersgemeen schap der Woodbrookers in Bentveld houdt van 4 tot 6 juni een weekeindecursus over het onderwerp „De kerk in de hedendaagse samenleving". B. en W. antwoorden raadslid: In antwoord op schriftelijke vragen van het raadslid de heer A. J. Fortgens (Arb.) over de sportterreinen in het industriege bied Waarderpolder, delen B. en W. van Haarlem mee dat de sportterreinen bij de aanleg van het industrieterrein ten zui den van de Oudeweg, waarvoor inmiddels een krediet is verleend, in tact zullen blij ven. Mochten zich te eniger tijd serieuze ge gadigden melden voor de thans als sport terreinen in gebruik zijnde industrieterrei nen dan zullen B. en W. aan de belangen van de sport volledig aandacht schenken. De belangstelling van gegadigden zal zo lang mogelijk op elders in het industrie terrein gelegen terreinen worden gericht. Met het oog hierop willen B. en W. voort gang maken met de voorbereidingen ten aanzien van de geprojecteerde uitbreiding van het industriegebied van de Oudeweg. Het is niet mogelijk de oostelijk van de toekomstige randweg van het industrie terrein Waarderpolder geprojecteerde sportvelden aan te leggen, voordat de randweg gereed zal zijn. Dan pas kunnen de nodige water- gas- en elektriciteitsaan sluitingen worden aangelegd. Het is ech ter nu nog niet bekend wanneer de rand weg gereed zal zijn. B. en W. willen thans niet overgaan tot de aanleg van tijdelijke sportterreinen, omdat de kosten daarvoor wel zeer hoog zijn (tussen 30.000 en 40.000). Advertentie Gouden Schaar winnaar Angélo Litrico, kleermaker van Staatshoofden, samen met Lia di Leo, die zijn beeltenis vervaardigde. De exclusieve Litrico modellen worden in Nederland uitsluitend gevoerd door House of England, Reguliersbreestraat 21-23, Amsterdam, tel. 21fl860. Tijdens de vandaag in Alkmaar gehou den jaarvergadering van de landelijke vak groep bouwondernemers van de Neder landse Christelijke Aannemers- en Bouw vakpatroonsbond, heeft de voorzitter van deze vakgroep, de heer T. Gaastra, er zijn teleurstelling over uitgesproken, dat nog steeds teveel op de particuliere bouw wordt beknibbeld, terwijl, volgens hem, het juist nodig is dat de bouwondernemer in het kader van de structurele produk- tie-expansie de kans moet hebben z(jn par tij mee te spelen. De heer Gaastra legde er de nadruk op dat de nieuwe subsidie-regeling ter be vordering van de bouw van goedkopere woningen in de Ned. Chr. Aannemers- en Bouwvakpatroonsbond aanvankelijk niet onsympathiek ontvangen is. De allesbe heersende vraag is echter, zo zei hij, of de particuliere bouwers in staat zullen blijven in deze sector hun aandeel te le veren. Met betrekking tot de recente regerings maatregelen ten aanzien van de vervroeg de afschrijving en de investeringsaftrek, merkte de heer Gaastra op, dat de ge volgen daarvan zich allereerst op de bouwmarkt zullen doen gevoelen. De heer Gaastra ging uitvoerig in op de problemen rond de verkrijging van grond, die voor de bouw van woningen voor minder di-aagkrachtigen geschikt is. Hij wees een prijsbeheersing van bouw grond van de hand, doch meende, dat meer inzicht dient te worden verkregen in de prijsvorming van de gemeentelijke grondbedrijven die een monopolistische po- De zo noodzakelijke verbeteringen aan hel schoolgebouw Leidsplein 33, waarin de Lorentzschool en de kleuterschool „De Peppels" zijn gehuisvest, kunnen nog steeds niet worden uitgevoerd, omdat de minister van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen gezien het hem ter beschik king staande bouwvolume nog geen ur gentieverklaring heeft afgegeven. Dit delen B. en W. van Haarlem mee in antwoord op schriftelijke vragen van het raadslid de heer A. J. Fortgens. De raad heeft op 4 april 1956 besloten tot het doen uitvoeren van voorzieningen aan het schoolgebouw met betrekking tot de kunst verlichting, ventilatie, geluidsisolatie, brandveiligheid, vloerbedekking, sanitair, meubilair en verwarming. Sedertdien heb ben B. en W. zich herhaalde malen met de minister verstaan teneinde de benodig de urgentieverklaring te krijgen. Tot dus verre hebben deze pogingen echter nog geen succes gehad. Het gevolg van deze vertraging in de uitvoering van een alleszins urgente voor ziening is dat de in het gebouw aanwe zige kachels thans zo ver zijn versleten, dat zij in het aanstaande stookseizoen moeten worden vernieuwd. Hiervoor zal binnenkort een raadsvoorstel worden ge daan. Voor de aanschaffing van nieuw meubilair is niet de medewerking van het ministerie nodig. B. en W. willen echter thans niet op de aanschaffing van nieuw meubilair aandringen, omdat dit door de slechte toestand van de vloeren toch niet geplaatst zou kunnen worden. B. en W. blijven echter in samenwer king met de rijksinspecteur voor l.o. en de inspectrice van het kleuteronderwijs stappen doen om te bewerkstelligen dat zo spoedig mogelijk tot verbetering van het schoolgebouw kan worden overgegaan. De Haarlemse stadskwekerij aan de Kleverlaan is van zaterdag 14 tot en met zondag 29 mei weer voor het publiek ge opend. De kwekerij is dagelijks ook zon dags, vrij toegankelijk van tien tot twaalf, van twee tot vijf en van half zeven tot half negen. Kinderen beneden veertien jaar hebben toegang onder geleide. Er valt weer veel te genieten, zowel in de kassen als in de zogenaamde schoooltuin, de boomkwekerij en de rotspartijen. sitie innemen. Het enorme prijsverschil tussen maagdelijke en bouwrijpe grond moet, volgens hem, ongetwijfeld in ver band worden gebracht met de financiële verhouding tussen rijk en gemeenten. De gemeentebesturen zijn niet meer, zoals voorheen het geval was, bij machte de nodige voorzieningen ten algemenen nutte bij het realiseren van uitbreidingsplannen ten laste van de algemene middelen te brengen. Deze worden veelal mede ten laste gebracht van de door de gemeente aan te kopen percelen bouwgrond voor de particuliere sector, welke percelen dien tengevolge een niet met de gebruikswaar de in redelijke verhouding staande prijs moeten opbrengen. Met het oog op de reorganisatie van de huisvuilophaaldienst en de invoering van de prestatiebeloning bij de gemeentereini ging, heeft zich een afzonderlijke afdeling gevormd, belast met werkzaamheden op het gebied van organisatie, werkmethode en tarieven. Deze afdeling dient, naar het oordeel van B. en W. van Haarlem over een eigen kantoorruimte te beschikken. Voor de bouw van dit bedrijfsbureau aan de westzijde van de bestaande bebouwing vragen B. en W. de raad een krediet van f 23.400. Vandaag reikt de Commissaris der Ko ningin in Noordholland, dr. M. J. Prinsen, in het Provinciehuis in Haarlem de Koning Willem I-prijs uit aan de directie van de n. v. Vicon in Nieuw-Vennep, bestaande uit de heren Herbert, Bastiaan en Johan nes Vissers. De prijs is in 1956 door de vereniging „Nederlands Fabrikaat" inge steld en wordt jaarlijks uitgereikt aan die Nederlander of Nederlandse onderneming, die op regionaal of locaal niveau heeft bijgedragen tot de industriële expansie van ons land. Voor 1960 is de n.v. Vicon uit Nieuw-Vennep voor deze prijs aange wezen. De heren Vissers vieren dit jaar het gouden jubileum van hun onderneming. Met 331 personeelsleden is hun fabriek uit gegroeid tot de grootste ter wereld op het gebied van hooibouwwerktuigen en de grootste producent in ons land van land bouwwerktuigen. Vestigingen van Vicon zijn er in het Amerikaanse stadje Rhine- beck, in de Duitse plaats Wesel en in Brussel. De fabriek in Nieuw-Vennep is begonnen als kleine handel in landbouwzaden, kunst mest en buitenlandse werktuigen. Haar groei heeft gelijke tred gehouden met de ontwikkeling van de mechanisatie in de landbouw. Thans wordt zeventig percent van de produkten naar 28 landen geëx porteerd. In de Verenigde Staten heeft Vi con een eigen verkooporganisatie. Verder worden machines uitgevoerd naar onder meer Scandinavië, Canada, Nieuw-Zeeland en Australië. Na de oorlog kwamen de gebroeders Vissers met een eigen fabrikaat op de markt. Al in 1946 verlieten meer dan dui zend aardappelpootmachines de fabriek onder een handelsnaam, die was uitge dacht door een zestienjarige knecht. De internationale faam van Vicon was verze kerd, toen een Maaslandse boer zijn uit vinding van een zgn. Harkkeerder aan de gebroeders Vissers verkocht. B. en W. van Haarlem stellen de raad voor met ingang van 1 juni te benoemen tot hoofd van de Mr. A. Bruchschool voor mulo, de heer M. J. O. Branse, thans onderwijzer aan de A. H. Gerhardschool voor mulo. Voorts wordt voorgesteld de heer A. van der Struis te Heemstede te benoemen tot leraar Duits aan het Lourens Costerly- ceum en de heer H. H. Algra als onder wijzer over te plaatsen van de Cornelis Houtmanschool naar de Centrale School I. Voor het treffen van voorzieningen aan de vloer van de gymnastiekzaal van school „Buitenrust" wordt een krediet van 2.000 gevraagd, voor het verbeteren van de akoestiek en de verlichting in de gym nastiekzaal van de Dr. Huetschool. wordt in totaal 6.107,40 gevraagd. Tevens vra gen B. en W. de raad een krediet van 11.285 voor het verbeteren van de speel plaats van de school „Buitenrust". Voor dit bedrag wordt het speelveld geëgali seerd en geasfalteerd en worden een zand bak en speelvijver aangelegd, alsmede eni ge speelwerktuigen aangeschaft. De meer derheid van de leden van de commissie van bijstand stond afwijzend tegenover de aanleg van een speelvijver, maar B. en W. willen desalniettemin een proef nemen met een vijvertje, omdat „er op de school voldoende waarborgen aanwezig zijn voor een zorgvuldig schoonhouden en verversen van het water van de vijver". De werkelijke kosten van de bouw van een houten lokaal aan de Parklaan ten behoeve van de dr. A. van Voorthuijsen- school overtreffen met 6.240 het verleen de krediet van 58.000. B. en W. vragen voor genoemd bedrag een aanvullend kre diet. Ten slotte vragen B. en W. de raad 1.650 voor het verbeteren van vloeren in twee leslokalen van de r.-k. school voor g.l.o. aan de Westergracht, 11.960 voor het aanschaffen van meubilair voor de r.-k. school voor b.l.o. aan de Nic. van der Laanstraat en 264 voor het aanschaf fen van een stofzuiger voor de prot.-chris- telijke kleuterschool in de Vrouwestraat. Vcertig jaar bij kleuteronderwijs Het bestuur van de Vereniging tot stich ting en instandhouding van scholen met de bijbel, ouders en kleuters van de Oranje kleuterschool aan de Oranjestraat in Haarlem hebben aan het hoofd van die school, mej. H. T. C. van Langelaar, don derdag ter gelegenheid van haar veertig jarig werk bij het kleuteronderwijs een on vergetelijke dag bezorgd. 's Morgens werd de jubilaresse door de kleuters in het versierde schoolgebouw binnengeleid en naar de ere-zetel ge bracht. Daarna hebben de kleuters haar toegezongen en een cadeau aangeboden, bestaande uit een zilveren bonbonschaal. Vervolgens heeft de voorzitter van ge noemd bestuur, ds. G. H. van der Woord, mejuffrouw Van Langelaar op zeer waar derende wijze toegesproken, daarbij me morerende dat zij het in het begin van haar loopbaan veel moeilijker dan thans heeft gehad, ook wat het aanschaffen van materiaal betreft, terwijl nu van rijkswege meer aandacht aan het kleuteronderwijs wordt besteed. Namens het bestuur bood ds. Van der Woord een Zaans klokje aan. Tenslotte werd mejuffrouw Van Lange laar 's morgens door enige kleuterleidsters toegesproken, die ook vol lof waren over haar werk voor het kleuteronderwijs. Een schat van bloemen werd haar deel en ook van vele kleuters mocht zij nog cadeau tjes in ontvangst nemen. Zeer verrast en ontroerd door deze hulde sprak mejuffrouw Van Langelaar een dankwoord. 's Middags had eveneens in het school gebouw de huldiging door de ouders plaats, gevolgd door een drukbezochte re ceptie, waar ondermeer de predikanten dr. G. Snijders en ds. J. Bronsgeest en de inspectrice van het kleuteronderwijs hun gelukwensen kwamen aanbieden. De gemeente Haarlem bezit sinds on heuglijke tijden, aldus een voorstel van B. en W. van Haarlem aan de gemeente raad, „voortdurend en onafgebroken, onge stoord, openbaar, niet dubbelzinnig en te goeder trouw als ware zij eigenaresse" en kele gedeelten van de Klaverstraat en de Camphuysstraat. De gemeente kan zich erop beroepen door verjaring eigenaresse van enkele percelen aan deze straten te zijn geworden. Teneinde dit te bekrachti gen hebben B. en W. de raad voorgesteld aan de hypotheekbewaarder van Haar lem te verzoeken de betrokken percelen in de openbare registers ten name van de gemeente Haarlem te stellen.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 7