Neem de gulden proef! Gillette Bestuur „De Hyacint" gaat te veel uit van veronderstellingen TAXI 13000 Drie maanden wegens meineed geëist tegen betonvlechter Kerk wordt teruggedrongen op vraag naar haar bestaansgrond Wellicht al deze zomer bouw tegen redelijke prijzen Federmann Optiek Hendriks winnaar van voorjaarscompetitie Visser leidt in het prestatieklassement Vergroting van beplante oppervlakte met drie percent voorgesteld Opmerkingen vooraf van socioloog voor komend Oecumenisch Weekeind Deense matroos verdronk in Spaarndam HAARLEMSE RECHTBANK UITBREIDING TEELTAREAAL ^i/èssfoaatutep 7P Verkoop van huizen Club van paardenvrienden hield eerste tocht Concours d'élégance voor touringcars WONINGBOUW IN HEEMSTEDE S De beroemde POLAROID zonnebrillen ELN A wollana Burgerlijke Stand van Haarlem VRIJDAG 13 MEI 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Tegen een 21-jarige betonvlechter uit Haarlem heeft de officier van Justitie bij de Haarlemse rechtbank mr. G. W. F. van der Valk Bonman donderdag drie maanden gevangenisstraf met aftrek we gens meineed geëist. Verdachte pleegde deze meineed tijdens de rechtszitting van 3 maart, toen hij als getuige optrad in de zaak tegen een 25-jarige Haarlemse timmerman die met zijn auto in Sant poort een 63-jarige bloembollcnarbeider aanreed, waardoor deze een hersenschud ding en een gebroken rib opliep. Vier da gen later kwam hij in het ziekenhuis tot bewustzijn. Het ongeluk gebeurde op 3 december des morgens omstreeks half acht. De tim merman kwam met een collega in zijn auto uit Velsen, waar zij des nachts had den gewerkt. In de Hoofdstraat in Sant poort, ter hoogte van de Johan van Beem- laan, botste hij tegen de bloembollenar beider die op de fiets van de andere kant kwam. De auto reed in een bollenveld langs de weg. De fietser bleef in de om rastering hangen. In de zitting van 3 maart verklaarde de bollenarbeider dat hij rechts van de weg reed en geen reden had de Hoofd straat over te steken. Hij volgde deze route dagelijks. De betonvlechter ver klaarde evenwel dat de man uit een klein laantje, namelijk de Johan van Beemlaan kwam en schuin links de weg overstak. De aangereden fietser hield vol dat hij nooit door dit laantje reed. De president mr. H. J. Fcrwerda liet een schriftelijke verklaring van de getuigenis van de be tonvlechter opmaken en bracht getuige tot vier keer toe onder ogen wat de gevol gen van een eventuele meineed zouden zijn, maar de betonvlechter zei: „Ik kan niet anders dan de waarheid spreken" en ondertekende. Advertentie Ook de conventionele hoortoestellen, die onder de kleren ge dragen worden, zijn in de laatste jaren enorm vooruitgegaan. Wij bieden u keuze uit vele merken, w.o. Aditone, Audium, Muïtitone, Philips en Siemens. De uit zes ritten bestaande voorjaars competitie van „De Kampioen" is gewon nen door Ronald Hendriks. Hij behaalde in de eindstand precies één punt meer dan zijn naaste concurrent Eddy Riethoff. Eindstand van de A- en B-klasse: 1 R. Hendriks 31 pnt; 2. E. Riethoff 30 pnt; 3. G. Fennis 27 pnt.; 4. B. Gieske 24 pnt; 5. H. Koger 20 pnt; 6. H. Peters 20 pnt; 7. C. Visser 19 pnt; 8. K. van Tintelen 14 pnt; 9. C. Jansen 14 pnt; 10 A. Straver 12 pnt; 11. J. v.d.Horst 12 pnt; 12. W. Blommaert 11 pnt. Er namen 28 renners aan deze compe titie deel. Bij de C-klasse was de eindstand: 1. Philippo 40 pnt; 2. Ramakers 39 pnt; 3. Nijssen 37 pnt; 4. Stevens 32 pnt; 5. R. Wagner 31 pnt; 6. Krijgsman 29 pnt; 7. Schenk 25 pnt; 8. Handgraaf 21 pnt; 9. Van Leuffen 14 pnt; 10. Strootman 14 pnt. Er waren in deze categorie 21 deelnemers. De Santpoorter Coen Visser heeft in het prestatieklassement der amateurs van de Haarlemse wielerclub „De Kampioen" de leiding genomen. Hij heeft drie punten voor sprong op zijn naaste concurrent Hein Koger. Al de overige renners komen er nog niet aan te pas. De stand is momenteel: 1. C. Visser (Santpoort) 34 pnt; 2. H. Koger 31 pnt; 3. A. Bogaard 11 pnt; 4. E. Riethoff 8 pnt; 5. A. Straver 7 pnt; 6. L. Vaars 3 pnt; (allen uit Haarlem) 7. H. Buis (Vijf huizen) 2 pnt. Bij de nieuwelingen staat de Heemste- denaar Henk Peters, die het seizoen bij zonder goed begonnen is, onbedreigd aan de kop. De stand is: 1. H. Peters 52 pnt; 2. R. Hendriks 9 pnt; 3. G. Krabbenbos 4 pnt; 4. A. Ruys 1 pnt. Daarna kwam nog naar voren dat de betonvlechter eerst helemaal niet had wil len getuigen. Hij zou de volgende week gaan trouwen. Hij was toevallig met de timmerman in aanraking gekomen en had een verklaring ondertekend, gelijkluidend aan die welke hij voor de rechtbank af legde, op de belofte de timmerman ver trouwend „dat hij dan niet voor de recht bank zou behoeven te getuigen." De zaak werd voor onbepaalde tijd ge schorst en de betonvlechter werd, ver dacht van meineed ter zitting in voorlo pig arrest gesteld. In de zitting van gisteren erkende de betonvlechter een valse verklaring te heb ben afgelegd. De president vroeg hem of de timmerman hem misschien een huwe lijkscadeau of iets dergelijks in het voor uitzicht had gesteld. Als de bollenarbei der inderdaad uit het laantje gekomen zou zijn, was hij en niet de timmerman schul dig aan het ongeluk. En dan zou de bol lenarbeider de schade aan de auto van de timmerman, ongeveer 900 hebben moeten betalen. De betonvlechter ontkende echter dat hem iets aangeboden was. De officier van Justitie noemde de mein eed een bijzonder ernstig feit. Aan de andere kant wilde hij aannemen dat de betonvlechter onder invloed van de tim merman heeft gehandeld. Het huwelijk van de betonvlechter is uitgesteld en de officier zei dat de man verregaand dom heeft gehandeld. De raadsman, mr. B. W. Stomps meen de, dat de betonvlechter is gaan geloven wat hem door de timmerman is gesugge reerd. Hij dankte de officier voor zijn mild requisitoir en hij verzocht de recht bank de inhoud hiervan in het vonnis tot uitdrukking te brengen. Vervolgens eiste de officier van Justitie drie weken hechtenis en twee jaar ontzeg ging van de rijbevoegdheid tegen de tim merman. Een der getuigen verklaarde dat hij de indruk had dat de auto van de timmer man, vlak voor het ongeluk naar links over de weg ging. De betonvlechter ver klaarde nu als getuige dat hij niet heeft gezien waar de fietser vandaan kwam. De president bracht de timmerman onder ogen dat zijn verzoek aan de betonvlech ter hem te helpen, voor de laatste nood lottige gevolgen heeft gehad. De officier van Justitie zei dat de tim merman slaperig en oververmoeid was toen hij het ongeluk veroorzaakte. Van hard of roekeloos rijden is niets gebleken. Gelukkig is het slachtoffer thans nage noeg geheel hersteld. De raadsman van de timmerman, mr. H. Luijken, vond de gevraagde straf te zwaar en niet in overeenstemming met het requisitoir van de officier. Verder meende hij dat er nog enige twijfel be staat aan de toedracht van het ongeluk. Hij bepleitte vrijspraak en anders clemen tie. Uitspraken woensdag 25 mei om half tien. Advertentie 'iininiiiiiiiiiiiDiiiim»: Scheer u en voel het verschil. Werkelijk glad Ook 's avonds nog voelt u zich heerlijk fris en schoon. Roestvrij apparaat mat 2 Blauws Gillette mesjet De grote vraag in het bloembollen vak is: moeten de beplante opper vlakten flink worden uitgebreid of moet dit geleidelijk aan, jaar op jaar geschieden? Het Bedrijfschap voor de Bloembollenhandel, de publiek rechtelijke organisatie van de expor teurs, meent dat bet areaal bet best met 10 percent kan worden vergroot. De kwekers doen bet liever wat voor zichtiger aan, want een groot aanbod drukt de prijzen. Het bestuur van de vereniging „de Hyacint" meent dat voorzichtigheid de moeder van de porseleinkast blijft en stelt de leden voor het Produktschap voor Sierge wassen te verzoeken de oppervlakte met drie procent te vergroten. Donderdag zullen de leden hierover be slissen. Het zal niet gemakkelijk zijn om een besluit te nemen, omdat de grootste Met welke naam de kerk zich ook tooit en van welke geloofsovertuigingen, vor men van liturgie, vormen van gemeente- leven zij zich ook bedient de kerk wordt teruggedrongen op de vraag naar haar bestaansgrond. De processen die hiertoe hebben geleid reiken al terug tot de Re naissance, waarna het christendom er niet meer in slaagde het fundamentele gis tingsmiddel en de integrerende kracht in het sociale leven te blijven. De huidige situatie rechtvaardigt de stelling dat de godsdienst zowel in het persoonlijk als in het maatschappelijk leven niet meer dan een randverschijnsel is. Dit weerspiegelt zich in een toenemende ontkerkelijking, die een vorm is van cultuurverwerping. Zo luiden enkele inleidende opmerkingen van de socioloog dr. G. van Zoest, die de deel nemers aan het komend oecumenisch weekeind op 11 en 12 juni in de Doopsge zinde Kerk te Haarlem ter voorstudie te verwerken krijgen. Op deze, reeds eerder door ons aangekondigde „kerkdagen", welke de Oecumenische Raad van Kerken in Haarlem heeft belegd, komen funda mentele vragen aan de orde, die de ge meenschappelijke situering van de kerken onverbloemd kenmerken. Een gemeenschappelijke situering, zoals dr. Van oZest hier aangaf, is de bron van een sociaal proces en daarbij zijn twee bewegingen mogelijk: naar elkaar toe en van elkaar af, het elkaar zoeken of het sterker beklemtonen van het „eigene", het stellen van de „uniekheid" van de eigen groep. „Toenemende bekendheid met el kaar leidt ook niet zonder meer tot. ver kleining van de so ciale afstand. Inte gendeel, dikwijls gaat het afnemen der so ciale afstand gepaard met polarisering dei- verhoudingen", aldus dr. Van Zoest hier aangaf, is de bron van personen een scherper beeld van elkaar hebben, zal de kans dat zij elkaar bijzon der sympathiek of antipathiek vinden, toenemrsi. Ook als alle vooroordelen tegen over elkaar zijn weggenomen, dan nog zal er een reëel verschil in waardeoriëntatie, zowel van theologische als van non-theo logische aard overblijven. Het principiële misverstand der apart heid acht deze inleider dat men aan zicht bare en onzichtbare, aan uiterlijke en in nerlijke verschillen een sociaal scheiden de betekenis verleent. „Men gebruikt de menselijke pluriformiteit niet, men mis bruikt haar", zo verklaart hij. „Een levende kerk is een kerk, die weet van de sprekende en handelende God en Vader van onze Heer Jezus Christus. Zij verstaat het als een kwstie van leven en dood dat het profetische woord de voor rang heeft boven elk ander gegeven, dat hoe gewichtig ook daarbij van se cundair belang is. Het gezamenlijk gebon den zijn aan de Heer der Kerk gaat uit boven ons behoren tot een bepaalde kerk. Slechts zo is gezamenlijke evangelisatie mogelijk omdat per slot van rekening een keuze gedaan moet worden bij de toetre ding tot een kerkelijke gemeente. Nu zal een dankbaar gebruik gemaakt kunnen worden van de pluriformiteit der gemeen te. Zo niet, dan zal intolerantie het gelaat der kerkelijke groeperingen tekenen, waar bij wij ons nog wijs maken zeer gewichtig en zeer ernstig te zijn. In het ergste geval wordt de waarheidsstrijd voortgezet op al gemeen maatschappelijk niveau en ver wordt tot een partij- en machtsstrijd", al dus deze inleider. Het programma Zoals men ziet beginnen de onderwerpen waarover het zal gaan op het Oecume nisch Weekeinde op 11 en 12 juni al ge stalte aan te nemen. Men verwacht be langstelling uit alle aangesloten kerken, maar vooral ook evenals vorig jaar uit de gereformeerde kerk, waarvan vele le den particulier deelnemen. Dit jaar zal een gereformeerd predikant, ds. G. Toornvliet, radiopredikant van de zender-Bloemendaal een toespraak houden aan het slot van de bijeenkomst. Deelnemers aan de con ferentie kunnen zich opgeven bij mej. E. van Markesteijn, Van Egmondstraat 2 te Haarlem-Noord (tel. 51809). Dr. Van Zoest, wiens inleidende opmer kingen hierboven werden aangehaald, spreekt zaterdagmiddag na opening van het weekend door de voox-zitter van de Oecumenische Raad Haax-lem, ds. W. M. van Asperen in de Doopsgezinde Kerk te Haarlem de bekende schuilkerk tussen Grote Houtstraat, Frankestraat en Peuze- laarsteeg die zich door zijn vele ver trekken uitstekend voor dit weekeind leent. Des avonds spreekt, ds. J. van Dam van de baptistengemeente over „De gemeente in het Nieuwe Testament". De eerste dag wordt besloten met een toespraak van ds. G. Kroes, evangclisch-luthers predikant. Zondagmorgen wordt er om 10.30 een oecumenische dienst in de Grote Kerk ge houden, waarin prof. dr. W. F. Dankbaar voorgaat, en zondagmiddag verdiepen de deelnemers zich in de boodschap van de kerk „door het woord" (waarover ds. J. A. de Klerk spreekt) en „door de daad" (de inleider van deze zijde van het onder werp is ds. J. Ris, een van de weinige predikant-arbeiders in ons land.) De discussiegroepen staan onder leiding van dr. A. van Biemen en mej. ds. W. H. Buijs. Advertentie exporteurs van hyacinten in vele gevallen ook grote hoeveelheden kweken. Hoeveel heden die doorgaans niet voldoende zijn om hun gehele export te dekken. Hun be slissing zal dus in hoge mate afhangen van het verschil tussen de opbrengst van hun kraam en hun verkoop. De kwekers hebben ook geen gemakke lijke keus. Zij hebben uit ervaring ge leerd, dat te dure bollen slecht verkocht kunnen worden. Houden ze de oppervlak te, dus het aanbod, klein dan kan dat het volgend jaar de verkoop remmen, zodat ze met overschotten komen te zitten. Zijn ze moedig en breiden ze uit, dan zal er een te klein aanbod zijn van kleinere ma ten, omdat die dan moeten worden ge- bi'uikt voor de teelt. HET BESTUUR VAN „De Hyacint" werkt tegenwoordig zeer serieus. Het heeft haar vooi-stel gemotiveerd aan de hand van cijfers en schattingen. Aan de hand van deze schattingen nu stelt het voor de te beplanten oppervlakte met drie percent uit te breiden. In 1961 zal dan de export vier procent meer kunnen verkopen of in totaal 108.2 miljoen stuks. Men schat de verkoop in het binnenland op 2.8 miljoen 'stuks. Bij elkaar 111 miljoen. Daar de hyacinten meei-jarige bollen zijn kan men ;ook ongeveer de oogst in aantal, niet in maten, schatten. Dat aantal zou 112 mil joen stuks zijn. Slecht verleden Heel eigenaax-dig is dat men dit verschil van een miljoen stuks betitelt met het woord: surplus. Het heeft een bijzonder slecht verleden, want surplus betekent in de hoofden van iedere bollenkwe'ker: over schotten van tien tot dertig pex-cent. Dat zit er nog ingeprent van de jaren dertig en van vlak na de oorlog toen de produktie veel groter was dan de verkoop in het buitenland. Maar een verschilletje van een miljoen bollen op een export van 111 mil joen kan enorme spanningen in de markt te weeg brengen. Cijferaars van het pro duktschap hebben wel eens geprobeei'd dat woord „surplus" te vex-vangen door handelsreserve. Het is echter niet aange slagen. De kweker kijkt met genoegen naar een surplus van 0.9 percent. Dat betekent dat hij dan straks niet veel zal moeten beta len voor de opkoop van de overgeschoten bollen. Het is echter zeer de vi-aag of hij wel zo optimistisch zou kijken bij de me dedeling dat er bijna geen handelsreserve is. Het wordt voor hem dan niet zo moei lijk om zich voor te stellen dat een expox-- teur dan bijzonder voorzichtig wordt bij de verkoop. Een eigenaardigheid is ook dat het be stuur nog een berekening heeft gemaakt over de tegenwoordig zo moeilijke maat veertien en vijftien centimeter. De export hiervan is met meer dan twee miljoen stuks teruggelopen. Men neemt aan dat dit aantal bij gebrek aan aanbod niet kon worden geleverd. Ook hier: „men neemt aan", want nie mand is op het idee gekomen om een be scheiden enquête onder de exporteurs te houden en eenvoudig te vragen hoeveel zij hadden verkocht en hoeveel geleverd. Dan pas kan men welen hoeveel er werkelijk te weinig is aangeboden door de kwekerij. Men zou ook van de exporteurs hebben kunnen vernemen of er nog meer vraag was, want dat is ook belangrijk. Wij hebben namelijk eens iemand hox-en beweren, dat hij nog wel een miljoen en meer van die kleine maten had kunnen leveren als ze niet zó duur waren dat het verschil met de grote onevenredig klein was geworden. Als men toch met cijfex's komt, moet men het goed doen. Goede prognoses kun nen dan leiden tot zakelijke gesprekken tussen de beide groepen en kunnen de be grijpelijke sti-ijd voorkomen tussen expor teurs en kwekex-s, met de dikwijls zeer be langrijke gi-oep kwekei-s die ook exporte ren en andei'som om de constellatie goed ingewikkeld te houden. Die strijd is eigen lijk het gevolg van vier eeuwen bloem- bollencultuui-, in welke tijd kwekers gin gen exporteren, exporteux-s gingen kweken en anderen zich bij hun leest hielden, zo dat nergens homogeniteit in het denken is. De uitslag van de dondex-dag in het No tarishuis te Haarlem gehouden veiling luidt: Vaartstraat 17, 3.225, G. G. Kol qq; Meerweg 7, 9, 11 en 13, Heemstede, 12.145, A. M. Smit qq; Rechthuisstraat 13, 11.105, D. J. van Ryn qq: Voortingsti'aat 25, 1.860, H. I. van Goor qq; Bax-endse- straat 58 zw. en rd„ f 6.005, H. I. van Goor qq. Niet geveild is Ged. Schalk- bui-gergracht 77. Advertentie HUUR EEN GOEDE AUTO van het laatste bouwjaar. Volkswagen - Opel - Chevrolet AMSTERDAMSCHE RIJTUIG MIJ. HOUTPLEIN 21 - TELEF. 10338 Donderdag is op Brakkestein, het ter rein van de stallen Hundesbui'g en van de Nijmeegse ruiterschool de eex-ste reü nie gehouden van leden van de Neder landse Driving Club. Deze club, die lief hebbers van de paai'densport bijeen wil bx-engen, is opgericht op initiatief van de Nijmeegse sportman J. Rijks, naar het voox-beeld van de Engelse Driving Clubs, waax-van de eex-sle drie jaar geleden op- gei'icht werd door een groot-industi'ieel. Gistex-middag werd de eerste tocht gehou den, waaraan onder andex-e een postkoets, twee jachtwagens, een brik en een ca lèche deelnamen. Op het concours hippique, dat op den, zal de Driving Club voor het eerst officiële demonstraties geven. Vannacht even na twaalf uur is de 20- jarige Deense lichtmatroos Svend Aage Thomson van het in Spaarndam liggende palingschip „Pieter Geertruida", eigen dom van de firma W. Kok, bij het aan boord gaan verdronken. Met twee collega's was de Deen des avonds op een feestje geweest. Om half elf gingen ze weg en bezochten een café aan de Westkolk. Hier bleef het drietal tot sluitingstijd, omstreeks middeimacht, zit ten. Thomson had het grootste deel van de tijd zitten slapen. Zijn collega's maak ten hem wakker en de drie mannen togen over de dijk naar hun schip. Thomson heeft zich onderweg kwaad ge maakt omdat hij in zijn slaap was ge- stoox-d. Hij probeerde een van zijn colle ga's een klap te geven. De aangevallene ontweek de klap en de lichtmatroos viel in het water. Een der collega's, een 21-jarige Deen, sprong, hoewel hij niet goed kan zwem men, de dx-enkeling na. Tot twee keer toe wist hij de man boven water te brengen, maar moest hem telkens loslaten, omdat het gevaar dx*eigde dat hijzelf naar de diepte zou gaan. De fix-ma Kok waarschuwde de Haar lemse politie en deze ging onmiddellijk naar Spaarndam. Na een korte tijd dreg gen haalde de politie de Deen boven wa ter en diende hem zuurstof toe. Een arts in Spaarndam constateerde echter de dood. Het lichaam is overgebracht naar het Grote Gasthuis in Haax-lem. De ver dronken Deen kon niet zwemmen. De FNOP (Federatie van Nederlandse Organisaties voor het Personenvervoer) heeft gistex-en in Noordwijk aan Zee haar jaarlijkse Concours d'élégance voor tou ringcars gehouden. De Prix de Concours werd gewonnen door Delfland Reisbureau te Delft. De Prix d'Economie ging naar De Toerist te Tilburg en de twee ereprijzen in deze klasse waren voor Janse's touring- carbedrijf te Groot-Ammex's en voor C. V. Bolders te Ossendrecht. In de klasse bouw jaar 1960 werden in de afdelingen de ere prijzen behaald door L. Beuk en Zonen te Noordwijk, A. van Dijk te Eindhoven. N.V. Europa-Express te Rotterdam en W. M. van Dijk te Eindhoven. In de klasse bouw jaar 1959 ging de ereprijs naar „Delfland Reisbureau te Delft. 'Advertentie Begin februari van dit jaar heeft het Raadslid P. Zegwaart in Heemstede zijn plannen bekend gemaakt voor particuliere bouw van huizen tegen redelijke prijzen. Gedacht werd daarbij aan woningen met een aflossing van honderd gulden per maand. Het plan van de heer Zegwaart heeft de steun gekregen van enige voor aanstaande inwoners van verschillende po litieke richtingen. De plannen hebben tot nu toe een zeer vlot verloop gehad. Als dit vlotte tempo gehandhaafd kan blijven, zal al deze zomer met de bouw van de particuliere huizen worden begonnen. Voor de verwezenlijking van deze bouw plannen is opgericht de Stichting tot be vordering van de woningbouw in Heem stede. Deze stichting heeft reeds vele be sprekingen gevoerd om tot de bouw te komen. Van de diverse instanties wordt bij het ovei'leg een vlotte medewex-king ondervonden. Toen het bouwplan bekend was gemaakt, hebben zich vele gegadig den gemeld. De stichting heeft onmiddel lijk met de gemeente Heemstede overlegd ten aanzien van het vex-kx-ijgen van grond in het uitbreidingsplan Riviex'enbuurt. Thans is een aantal huur- en koophuizen geprojecteerd langs de Leidsevaart naast het landgoed „Ipenx-ode". Vast staat wel ongeveer dat er 53 wo ningen zullen worden gebouwd. Bespre kingen om dit aantal op te voeren tot 73 zijn reeds gevoerd. Verwacht wordt dat ten aanzien hiervan nog wel gunstige re sultaten zijn te verwachten. Advertentie ■■■■■■■■■■■■■■■■■SOU? B H Alle modellen in voorraad. E CENTRUM: GROTE HOUTSTRAAT 37 NOORD RIJKSSTRAATWEG 246 b if Regement kreeg pauw. Op kasteel „Staverden" bij Elspeet is aan het regiment „Ox-anje Gelderland" uit Steenwijkerwold een witte pauw aangeboden door de eige naar van het landgoed „Stavex-den", de heer H. Th. 's Jacob. Staverden zowel als het genoemde regiment voeren beide als em bleem een witte pauweveer. De plechtig heid werd onder meer bijgewoond door de generaals Gips en Van Veen en opgeluis terd door een 150 man sterke erewacht met drumband van het regiment „Menno van Coehoorn". De heer 's Jacob werd bij die gelegenheid benoemd tot erekox-poraal. Het bestuur van de bouwstichting heeft reeds aanvragen om premies ingediend. De geprojecteex-de woningen, ontworpen door architect Dick Plat, zien er aantx-ek- kelijk uit en hebben een ruime indeling gekregen. De eigen woningen (zie teke ning) hebben beneden een grote kamer, entree, gang, keuken, w.c. en kelderkast. Op de bovenverdieping zijn twee grote slaapkamers, waarvan één met een bal kon, een kleine slaapkamei', douchecel, overloop met kast. Op de verdieping daar boven bevinden zich nog een grote slaap kamer en bergruimte. Alle kamers krij gen een kast, zodat er voldoende berg ruimte is. De huur-woningen rijgen één slaapka mer mindex-. Zowel de koop- als de huur woningen krijgen een voor- en achtertuin met een schuux\ Voorts zal een aantal garageboxen worden gebouwd. Bij som mige hoekhuizen kunnen garages worden gebouwd. De meeste gegadigden hebben hun voorkeur naar een eigen woning laten uitgaan. Advertentie DE ZWITSERSE NAAIMACHINE Fantastisch EENVOUDIG Eenvoudig FANTASTISCH TEMPELIERSSTRAAT 68 BEVALLEN van een zoon 11 mei: P. G. M. Janus-Beelen; 12 mei: J. A. Prantl- Engberts; A. M. Blok-Van der Want. BEVALLEN van een dochter: 10 mei: G. Boomgaard-De Boer; 11 mei: F. Hasper* Hamming; 12 mei: A. Rotteveel-Van Vlag; J. Balk-Eijkelenboom. OVERLEDEN: 10 mei: A. M. van der Ham-Deen, 79 j„ Nw. Kex-ksplein; J. Boven- Van Di-iezum, 69 j„ Reguliersstraat; M. C. van Vuuren, 82 j., Klein Heiligland; 11 mei: G. van der Putten-Boef, 54 j., Kam- jerlaan; A. Poortenaar-Heijdenrijk, 80 j., Kamperlaan; M. Buschman-Boon, 23 j., Kamperlaan; R. Postma, 77 j., Gijsbrecht van Aemstelstraat. ONDERTROUWD: 11 mei: C. P. M. Schuijt en A. L. M. Vosse; 12 mei: J. J. H. Otte en M. C. van der Wensch. GETROUWD: 11 mei: R. J. Boon en T. van Koningsbruggen, T. van Orden en A. W. ter Haak; 12 mei: H. J. Smits en V. A. M. van Waai'd, C. Lakens Douwes en M. Scholten, W. J. van Leuven en H. Bossen, T. de Muijnck en A. H. Schillert, J. F. Dreijer en H. van Wooning.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 9