Haarlemse honkbalveld ingewijd met Nederlandse overwinning op België Baens verdedigde met alle Belgen leiderstrui steun van succesvol Falend SC Haarlem kansloos tegen ploeg van FICK-ers Koos de Jong niet naar Rome Verburgt verbeterde eigen record op de 200 m vrije slag DE RONDE IN CIJFERS Ook B-ploeg won met ruim verschil Ml*#»* Sargentini gaf twee hits in één innings Motorrenner Chadwick dodelijk verongelukt Ada den Haan voor het eerst sinds lang bedreigd op 200 m schoolslag DE RONDE VAN NEDERLAND Tijdrit van vandaag moet beslissing brengen Zaterdag, de dag van Maliepaard Acht Nederlanders naar de Tour de France Seigneur Bascom te sne! voor Peterhof Zuid-Holland won districtentoernooi Geflatteerde zege van GUKB op Haarlem 12 Te veel honklopers Noordhollandse titels snelwandelen en 25 km MAANDAG 16 MEI 196 0 Het Haarlemse honkbalveld is zondag officieel in gebruik genomen. Na toespraken van de voorzitter van de KNHB, dr. Posthuma, en wethouder Geluk, die ook de eerste bal wierp, speelden Nederland en België hun eerste interland in dit seizoen, die een ruime Nederlandse zege opleverde (81) na een weinig interessante wedstrijd, omdat de Belgische coach met de verkeerde werper begon. Na vier innings leidde Nederland al met 8—0 en de spanning was er toen uit. Coach Ron Fraser maakte van deze voorsprong gebruik door alle beschikbare spelers in te zetten. De Belgische werper Vaerendonk, die starting-pitcher Mestach in de vierde innings verving werd de grote Belgische uitblinker. Behalve goed werpen liet hij ook nog behoorlijk slag werk zien. Van zijn knuppel ketste in de achtste innings een homerun, die de eer voor de Belgen redde. In Wassenaar werd ook een honkbalveld in gebruik genomen en hier speelden de B-ploegen van Nederland en Belgic. Het werd in Wassenaar een slechte wedstrijd, die door de Nederlandse B-ploeg met 9—3 werd gewonnen. Het Haarlems honkbalveld bevatte zon dagmiddag ruim 3000 toeschouwers en deze toeschouwers zullen tevreden huiswaarts zijn gekeerd. Over het vertoonde spel zal men niet zo voldaan zijn geweest, al speel den de Nederlanders foutloos, doch het honkbalveld en het schitterende weer zul len de voornaamste factoren van deze te vredenheid zijn geweest. Het honkbalveld, dat dank zij de bijzonder grote ijver van hef betrokken gemeentepersoneel op tijd speelklaar was, maakte een grote indruk. Vooral de dug-outs zijn prachtig gebouwd en de afmetingen van het veld voldoen aan de internationaal gestelde eisen. De twee werpheuvels aan beide zijden van het verreveld aangelegd maken het Haarlemse honkbalveld tot het mooiste van Nederland. De wedstrijd Nederland ABelgië A viel tegen. Hoewel de Belgen in de eerste in nings veelbelovend startten, bleek werper Mestach toch niet de man. die de Neder- Honkbal landse slagploeg kon bedwingen. Al kwa men de Nederlanders in de tweede innings niet verder dan een schitterende stootslag van Ben Tromp, toch was de Nederlandse druk voor de Belgische velders te groot. Niet minder dan vijf maal grepen de Bel gen mis en dat betekende vier punten voor Nederland. In die tweede innings kwam Keulemans door 4w op de honken. Ben Tromp kreeg opdracht voor een stootslag, een opdracht welke hij feilloos uitvoerde. Ook Geurts gaf een stootslag, die ditmaal door Mestach foutief werd verwerkt. Tweede honkman Robijn wierp de bal hierop over het. thuis- honk heen en Keulemans bracht de score op 10. Een tik van De Nieuwe belandde bij de Belgische kortestop Waroux, die de bal echter langs het eerste honk wierp, waardoor Ben Tromp en Geurts scoorden (30). De Nieuwe kwam op het tweede honk, waar hij een aangooi van Mestach uitlokte, die volkomen zijn doel miste. De bal verdween in het verreveld en De Nieuwe scoorde (40). In de derde Innings werd het 50 door Oosterbaan (4w), die profiteerde van een Een spelmoment uit de vierde innings. Catcher Geurts tikt hier de Belgische honkloper Vertommen uit vlak voor de thuisplaat na een schitterende aan gooi van Oosterbaan uit het Unkerveld. Wethouder Geluk werpt hier de eer ste bal vanaf de iverpersheuvel op het nieuive honkbalveld, een worp, die door hoofdscheidsrechter Schijvenaar met „slag" werd betiteld. honkslag van Geurts. Een innings later viel de beslissing. Houtkamp en Heemskerk ga ven beiden honkslagcn cn Urban us, die overigens enigszins tegenviel, peuterde een vryc loop los. Met drie honken bezet gaf Oosterbaan toen een honkslag die twee punten opleverde (70). Hierna werd Mes tach vervangen door Vaerendonk, die de schade tot een punt kon beperken (80). De Belgische slagploeg kreeg ondertussen van starting-pitcher Herman Beidschat geen enkele kans. Toen het eenmaal 80 was geworden, ging coach Ron Fraser ex perimenteren. Beidschat. werd vervangen door de jeugdige Schoten-werper Zijlstra, dié een verdienstelijk debuut maakte. Hij wierp in twee innings 410. Vaerendonk bood Nederland goede tegenstand en ook ingezette spelers als Leo Kops en Fabric slaagden er niet in een honkslag te plaat sen. In de achtste Belgische slagbeurt kon De derby HCK-SC Haarlem was de eni ge competitiewedstrijd in de eerste klasse. Na een enigszins teleurstellende wedstrijd werd een volledig falend SC Haarlem ver slagen. zodat de HCK-ploeg de eerst winst binnenhaalde. Van de acht punten, die HCK scoorde, kwamen er vijf tot stand door SC-Haarlem-blunders. Werper Rin- gersma werd winnende werper met 9-3-5 en Van Wijk moest met 4-6-8 het verlies accepteren. SC Haarlem maakte acht fou ten en HCK vier. In de eerste drie innings bleef de thuis plaat onaangeroerd, hoewel HCK in de eerste innings al zeer dicht bij een punt kwam, wat echter door een fraai dubbel spel werd voorkomen. In de vierde innings nam HCK door een serie Sportclub-blun ders de leiding. Erik Sargentini zag zijn hoge slag in het linksveld gemist en be reikte de honken. Een stootslag van Van Tongeren bracht hem op het tweede honk. Een korte tik van Numan werd foutief verwerkt, waardoor Sargentini op het der de honk en Numan op het eerst honk kwam. Numan probeerde het tweede honk te stelen, Abspoel wierp naar de ingeko men tweede honkman Ottolander. die de bal naast het thuishonk gooide. Sargentini en Numan scoorden toen (2-0). In de zesde innings viel de beslissing. Van Wijks worpen waren plotseling geen Zondagmorgen werd in Bloemendaal de wedstrijd BloemendaalTOG voor de tweede klasse C enkele minuten ge staakt wegens een teveel aan honk lopers. Een trotse moedereend met tien jongen koos namelijk haar weg van de broedplaats naar de lokkende sloot over het Bloemendaal-veld. De tocht werd een groot succes, want de eenden familie liep precies over de thuisplaat naar hel eerste honk, vanwaar de veldscheids- rechter voor de juiste richting zorgde werper Vaerendonk de Belgische eer red den, door op een der worpen van de in middels ingezette Jan Smidt een schitte rende homerun te slaan (81). Het scoreverloop was: Nederland A: 0 4—1—3—0—0—0—0—x is 8; België A: 0— 0—0—0—0—0—0—1—0 is 1. Werpersresultaten: Nederland: Beidschat (5 innings): 9—2—2; Zijlstra (2 innings): 410; Smidt (2 innings): 311. België: Mestach (3 innings): 346. Vaerendonk (5 innings): 530. Slaggemiddelden Nederland: Geurts .500; Houtkamp .400; Oosterbaan en Ben Tromp .333; Heemskerk .200. In Wassenaar speelden Nederland B en België B een slechte wedstrijd. Het werpen was aan Belgische kant wel redelijk ver zorgd doch het veldspel liet op beslissende momenten veel te wensen over. Daar Ne derland B niet op zijn sterkst uitkwam bleef de strijd nog enigszins het aankijken waard. Nu werd het een 93 zege voor Nederland B. Het scoreverloop was: Nederland B: 0—5—0—1—0—0—0—3—x is 9; België B: Werpersresultaten Nederland: Le Cuivre (OVVO) (6 innings): 3—2—5; Temeuzen (EDO) (3 innings): 6—2—1. België: Gee- rinckx (Berchem): 646. Bij Nederland was tweede-honkman Cor- pelijn (Sparta) zeer goed op dreef. De Britse motorrenner Dave Chadwick is zondag tijdens een internationale race in de 500 cc-klassc te Mettet (België) ver ongelukt. Chadwick, die twee maanden geleden is getrouwd, verloor in de arht- tiende ronde in een bocht de macht over zjjn motor en reed op het publiek in. De Brit overleed kort na het ongeluk. Ook een van de toeschouwers die bij het ongeluk werd' gewond is later aan rijn verwondingen overleden. In de 125 cc-klasse van de internatio nale races eindigde de Nederlander Leen heer met een Bugatti als derde (29 min. 1 sec.) Winnaar van deze race over 48 1-m (6 ronden) werd de Franse Mondial-njder Savoie in 24 min. 25.5 sec. In Amsterdam zijn zondag de wedstrij den gehouden om het kampioenschap w n Noordholland 2.5 km hardlopen en 25 km snelwandelen. Op beide wedstrijden ein digden als nummer één lopers, die buiten mededinging meeliepen. De uitslagen waren: 25 km hardlopen: 1. Boelens (GAC, Hil versum) 1.30.30 (buiten mededinging); 2. en kampioen van Noordholland: Souverein (Flevo, Enkhuizen) 1.31.21; 3. Van Ginkel (GAC, Hilversum). 25 km snelwandelen: 1. Biethahn (Ham burg) 2.16.20; 2. Nikkel (Hamburg) 2.17.20; 3. en kampioen van Noordholland: Jan "'ijs (LAT. Amsterdam) 2.20.02. Het Olympische voorbereidingscomité van de Koninklijke Verbonden Nederland se Watersportverenigingen heeft bij de sa menstelling van dc ploeg zeilers die Neder land op de Olympische Spelen zal ver tegenwoordigen niet veel keus meer. In de Flying Dutchmanklasse is Verhagen ver uit favoriet, terwijl bij de draken Van Duyl de beste kansen maakt om uitgezon den te worden. Anders ligt het evenwel in dc finnjollenklasse, waar De Jong, dc Europese kampioen 1959 zaterdag telegra fisch zonder opgaaf van redenen te ken nen gaf niet meer in aanmerking te willen komen als kandidaat voor de Olympische Spelen. In de Olympische voorbereidingswed strijden. die dit weekeinde op het IJssel- meer werden voortgezet won Koos de Jong's concurrent Sleeswijk nu tweemaal zonder enige moeite. In de middagwed strijd van zondag eindigde hij echter als tweede achter Gerhards. In de drakcnklasse herstelde Van Duyl zich prachtig na zijn nederlaag van het vorige weekeinde tegen Groot. In de wed strijd van zaterdag kwam hij als tweede binnen achter Warners. Daar Warners Zeilen echter op protest werd uitgesloten, kwam Van Duyl tweemaal met grote voorsprong als eerste over de finish Verhagen was in de F.D.klasse weel een klasse apart. Zaterdag eindigde hij weliswaar als derde achter Helder en Laagwater. maar zondag bracht hij de beide races op zijn naam. Als we Verhagen zeker achten van een plaats in de Olympische equipe, dan gaat de strijd om de reserveplaats in deze klas se nu nog hoofdzakelijk tussen Laagwater en Schoonevcldt. die in buitenlandse wed strijden ongeveer gelijkwaardig bleken. De Eindhovense kunstschilder-wcdstrijd- zwemmer Leo Verburgt heeft zaterdag tij dens de nationale jubileumwedstrijden in het Eeindhovense sporlfondsenbad het Ne derlands record op de 200 meter vrije slag (25 meterbaan) verbeterd. Hij won de af stand in 2 min. 7,0 sec. en bleef daarmee precies een halve seconde beneden het oude record dat sinds 31 januari van dit jaaar op zijn naam stond met 1.07.5. Verburgt, die een der meest serieuze kandidaten is voor de Nederlandse Olym pische zwemploeg, zwom zaterdag voor hel eerst zonder het artistieke baardje dat hem zolang heeft gesierd. Ook de overige zwemmers trokken er op dit nummer dat van belang is voor de samenstelling van een Nederlandse esta fetteploeg hqrd aan. Charles Ritton van DJK werd tweede in 2.10.8 en Jan Bou- man van het IJ derde in 2.10.9. Op de overige nummers werd eveneens harde strijd geleverd. Het meest sensatio neel was ongetwijfeld de 200 meter school slag dames, waarop Nederland de laatste jaren behalve Ada den Haan geen waar dige vertegenwoordigster had. Ada won ook nu (in de mooie tijd van 2 min. 49,6 se c.), maar voor het eerst sinds lange tijd Zwemmen heeft ze daar hard voor moeten vechten, want Greta Kok (IIDZ) en Betty Beukels (PSV) de voornaamste liefhebsters voor de tweede plaats op deze afstand in de Neder landse Olympische equipe joegen elkaar naar tijden, die seconden onder hun re cordprestaties lagen. Gretta Kok finishte tenslotte als tweede in 2.49.9 en Betty Heukëis werd derde in 2.52.4. In het Kolpabad in Vlaardingen is zon dagmiddag een internationale schoon- springwedstrijd voor dames gehouden. On der de deelneemsters bevond zich de Oost- óuitse kampioene Ingrid Kramer, die geldt als één der meest serieuze kanshebsters voor de Olympische zomerspelen. Greetje Lugthart, dc Nederlandse kam pioene kon niet op tegen de vrijwel vol maakt springende Oostduise maar met een totaal van 132.55 punten eindigde de Haag se- schoonspringstcr nog juist boven de En gelse Elisabeth Ferris, die stellig tot de Europese topklasse behoort. Het ziet ernaar uit dat de beslissing in dc Ronde van Nederland maandag in de tijdrit van Kruiningen naar Steenbergen uitgevochten zal worden. Want in het Zuid-Nederlandse weekeinde door de pro vincies Limburg, Brabant cn Zeeland bleef de situatie aan het hoofd van de ranglijst zoals ze was na de eerste etappe in Heerenveen. Geen van de acht leiders bleek in staat te zijn aan de aandacht van zijn concurrenten te ontsnappen, zo dat in de ..rit van de waarheid" de puur- pcrsoonlijke inspanningen zullen moeten uitmaken of Roger Baens inderdaad dc werkelijke leider is. De Belg heeft de oranjetrui na Heerenveen door een groot deel van ons land gedragen met de hulp van alle Belgen in het veld. Een duide lijk symptoom van deze saamhorigheid onder onze zuiderburen was de steun die Baens zondagmiddag van Joosscn kreeg toen hij in de Wouwse Plantage zijn bela gers van zich probeerde af te schudden. Want de meespringende Zilverberg en Van Sluys deden er niets aan en toch liep het groepje een paar honderd meter uit. Toen er dus gevaar dreigde, vergaten de Nederlanders in het peloton voor een ogen blik de onderlinge animositeit en maakten gezamenlijk spoedig een einde aan de po ging van Baens om zich nog voor de tijd rit van een wat ruimere marge te ver zekeren. probleem meer voor de HCK-hitters. Erik Sargentini (0.600) opende met een honk slag, Van Tongeren gaf een schitterende stootslag en de stootslag van Numan werd niet afdoende verwerkt, waardoor drie honken waren. Ringersma (0.667) gaf toen een honkslag, die twee punten opleverde (4-0), een foutieve aangooi van Abspeel resulteerde in twee punten en een doorge schoten bal bracht de stand op 7-0. Een tweehonkslag van Johan Sargentini bete kende 8-0. Nadat Erik Sargentini zijn tweede honkslag in deze slagbeurt had ge geven. kwam er een einde aan deze in nings. SC Haarlem scoorde in de zevende en negende slagbeurt een punt, waardoor de eindstand op 8-2 kwam. Bas Maliepaard werkte zich zaterdag in de Ronde van Nederland naar voren. In de halve etappe van Sittard naar Hel mond won hij met De Haan en de Duit ser Jaroszcwicz een minuut drieënveertig seconden van zijn achterstand op de dra ger van de oranjetrui terug. Zijn groot ste winst boekte de jonge professional uit Willemstad echter zaterdagavond in het tweede criterium, dat op een door zeker 15.000 toeschouwers omzoomd parkoers in dc Brabantse textielstad werd verreden. Toen slaagde Maliepaard erin met Rol, Damen, Kool cn de Duitser Rcinecke het peloton te dubbelen, hetgeen een tijdwinst van 2 min. 15 seconden opleverde. Daar bij kwamen voor Maliepaard boven nog 15 seconden tijdbonificatie voor de twee de plaats achter Kool, zodat hij zaterdag in totaal niet minder dan 4 min. 13 se conden dichter bij Baens kwam. Belangrijk was ook de tijdwinst van De Haan en Rol. De Haan was in de ril naar Helmond de animator van een vlucht enkele kilometers na de start in gezelschap van Maliepaard en Jaroszewicz. On danks pogingen van Kool en later van Wim van Est en Steenvoorden om de kloof te overbruggen bleef het drietal bijna 2 minuten op de hoofdmacht voor. Bij de spurt van de grote groep deed zich een valpartij voor, toen Zagers mid den in het peloton omkeek. Hij, Marinus, Rol, Paus en Anthonis kwamen ten val, maar zij liepen alleen schaafwonden op. Rol ten slotte, won 's avonds in het cri terium 2 min. 15 seconden terug van het verlies dat hij in de zware vierde etappe door Limburg had geleden cn hij verklein de zijn achterstand op Baens tot 6 min. 2 sec. 7e ET. TUDRIT 15MEI-UKM Bij Kersten, Post, Zagers, Van dei- Steen Joossen, Niesten en Van den Eynde voegden zich zaterdag ook nog als even tuele liefhebbers op de eindzege Rol, Ma liepaard en De Haan. Zij waren de grote winnaars van de rit van Sittard naar Wielrennen Helmond en het bijzonder geslaagde cri terium in deze textielstad. Dc 231 kilome ter lange etappe van Helmond naar de zeehaven Vlissingen daarentegen bracht weliswaar goede wielersport maar geen schokkende resultaten. Direct na de start maakte Enthoven zich op voor een solo, die hem een groot ste winst van twee minuten en een drietal premiesprints opleverden. Toen hij na 80 km nog altijd geen steun had gekregen staakte de Noordhollander zijn vroegtijdige vlucht. Triest was, dat hij veel later op Zeeuwse bodem bij Krabben- dijke met de Belg Jacquemeins ten val kwam en daardoor 14'/a minuut achter raakte Voor Jacquemeins betekende die val het einde van zijn Hollandse avontuur want de Belg liep vermoedelijk een sleu telbeenfractuur op en hij stapte in de ambulance. Toen Enthoven zich na 80 km gewonnen had gegeven, dienden zich nieuwe liefheb bers voor de vrije ruimte aan. Schalk Ver hoef, Roks, en Lentelink verlieten het pe loton en omdat zij voor de individuele klassering, noch voor het ploegenklasse- ment van belang waren, liet men hen gaan. In Roosendaal (134 km) hadden zij een voorsprong van acht minuten ver overd. Maar de jacht op Roger Baens en de zijnen in de Wouwse Plantage en ook de groeiende vermoeidheid van het drietal aan de kop zelf deed die voorsprong op dc lange rechte betonwegen in Zeeland snel slinken. Zij mochten nog blij zijn met de winst van 1 min. 4 sec. die zij in Vlis singen op het grote peloton hadden overge houden. In de hoofdmacht, die na een ki lometerslange rondrit door de geboorte stad van Michiel Adriaanszoon de Ruyter aan de voet van diens monument over de streep flitste, bevonden zich alle kansheb bers. Ook Kersten, die in Middelburg, 12 km voor de finish, een lekkt band had gekregen. Op de fiets van Zilverberg en met de steun van zijn overige ploegmak- kers slaagde Kersten er echter in. zijn fraaie tweede plaats in het algemeen klas sement te handhaven. In het sportblad „L'cquipe" komt een mededeling voor, dat dc organisatoren van de Tour de France zich neerleggen bij het besluit van dc KNYVU om slechts een zuiver Nederlandse ploeg naar dc Tour af te vaardigen. Zij gaan akkoord met een ploeg van acht renners cn heb- I ben de KNWU hiervan in kennis gesteld. De uilslag van dc vijfde etappe van de Ron de van Nederland, Sittard—Helmond (103), luidt: 1. Jaroszewicz (Torpedo, Duits).) 2 uur 31 min. 42 sec. (met bonificatie 2.31.12); 2. De Haan (Simca, Belg./Ned.) 2.31.42 (met bonifi catie 2.31.27 3. Maliepaard Acifit. Belg./N'ed.) 2.31.42; 4. Captein (Radium. Ned.) 2.33.25; 5. Malm (Caltex, Ned.) z.t.; 6. Dc Roo (Radium, Ned.) z.t..: 7. Wim van Est (Mimosa, Ned.) z.t..; 8. Altweck (Torpedo. Duitsl.) z.t.; 9. Tbomas (B.) (Acifit, Belg./Ned.) z.t.; 10. Post (Radium, Ned.) z.t. De uitslag van liet avondcriterium op zater dag luidt: 1. Kool (Mimosa, Ned.) 1 uur 44 min. 39 sec., met bon. 1.44.09: 2. Maliepaard (Acifit, Belg./Ned.I 1.44.39, met bon. 1.44.24; 3. Damen (Locomotiel, Ned.) 1.44.39; 4. Rci necke (Torpedo. Duitsl.) z.t.; 5. Rol (Radium, Ned.) z.t., 6. Captein i Radium, Ned.) 1.46.54: 7. Van den Eynde (B.) (Pirelli, Belg./Ned.) z.t.; 8. Jaroszewicz (Torpedo, Duitsl.) z.t.; 9. Marinus (Caltx, Ned.) z.t.; 10. Mahn (Caltcx, Ned.) 1.46.54. Dc prestatieprijs van zaterdag (dus voor de vijfde etappe cn bet criterium samen) werd toegekend aan de Nederlandse renner Malie paard. Dc uitslag van de zesde etappe van Hel mond naar Vlissingen (240 km) luidt: 1. Schalk Verhoef (Simca. Belg./Ned.) 5.43.25, met bon. 5.42.25: 2. Lentelink (Caltex. Ncd.) 5.43.25, met bon. 5.42.55: 3. Roks (Mimosa. Ned.) 5.43.25; 4. Van Sluys (Locomotief. Ncd.) 5.44.29: 5. Marien (B.) (Pirelli. Belg./Ned. i 5.44.29; fi. Van den Eynde (B.) (Pirelli. Belg./Ned.) z.t.; 7. Wim van Est (Mimosa. Ned.) z.t.; 8. Mahn (Caltex, Ned.) z.t.; 9. Van der Steen (Acifit, Belg./Ncd.) z.t.; 10. Van Compel (B.) (Pirelli, Belg./Ned.) z.t. Na dc zesde etappe luidt het algemeen klas sement: 1. Baens (B.) (Acifit, Belg./Ned.) 31 uur 22 sec.; 2. Kersten (Locomotiel, Ned.) 31.00.52; 3. Post (Radium. Ned.) 31.00.54; 4. Zagers (B.) (Pirelli, Belg./Ned.) 31.01.24: 5. Van der Steen (Acifit., Belg./Ned.) 31.01.21: 6. Joossen B (Pirelli, Belg./Ned.) 31.01.30; 7. Niesten (Locomotief. Ned.) z.t.; 8. Van den Eynde (B.) I Pirelli. Belg./Ned.) 31.01.31; 9. Rol (Radium. Ned.) 31.06.24; 10. Maliepaard (Aci fit. Belg./Ned.) 31.06.32: 11. Dc Haan (Simca, België/Ned. i 31.08.24: 12. Caplein (Radium, Ned.) 31.08.30: 13. Van Sluys (Locomotief. Ned.) 31.08.45: 14. Wim van Est (Mimosa. Ned.) 31.11.20; 15 Marien (B.) (Pirelli. Belg./Ned.) 31.13.30; 16. Leroy (B.) (Acifit, Belg./Ned.) 31.15.20; 17. Van Gompel (B.) (Pirelli, België- Ned.) 31.15.05: 18. Marinus (Caltex, Nederl.) 31.17.03; 19. Roks (Mimosa. Ned.) 31.17.56: 20. Stolker (Radium. Ned.) 31.18.15. Na dc zesde etappe luidt het algemeen ploe- genklassement: 1. Locomotief (Ned.) (Van Sluys. Niesten en Kersten) 93 uur, 10 sec.; 2. Pirelli (Belg/Ned.) (Marien (B.). Van den Eynde (B.i en Van Gompel (B.) 93.02.48: 3. Acifit (Belg./Ned.) (van der Steen, Baens (B.) cn Molenaars (B.) 93 06.29; 4. Radium (Ncd.) 93.07.44; 5. Mimosa (Ned.) 93.45.41; 6. Simca (Belg./Ned.) 94.13.13; 7. Caltcx (Ned.) 94.14.33: 8. Torpedo (Duitsl.) 94.16.20: 19. Caballcro (It.) 94.55.34. De prestatieprijs in dc zesde etappe werd toegekend aan twee renners namelijk Verhoef en Enthovcn. In St. Ingbert is zaterdag de tweedaagse zweminterland begonnen tussen Duitsland en Frankrijk. Na de eerste dag heeft de Duitse ploeg volgens de verwachting de lei ding met 5532 punten. De beste persoon lijke prestatie kwam echter te staan op naam van een Frangaise. Rosy Piaccntini won namelijk de 100 meter rugslag in 1.12.8. Het was tevens de enige Franse zege op de eerste dag. De voornaamste uitslagen waren: dames: 100 meter vrije slag: 1. Ur- sel Brunner 1.05.4; 2. Helga Haase 1.06.4; 4 x 100 meter vrije slag estafette: 1. Duits land 4.23.3. Heren: 400 meter vrije slag: 1. Fugger 4.37.0; 200 meter vlinderslag: I. Klein 2.26.6. Koersen op Mereveld De uitslagen van de zondag op Mereveld gehouden draverijen luiden: Bemelen-prijs (2140 m.): 1. X Double .Six 1.28.6: 2. Xiphon Hollandia; 3. Wish You Were Here. Wirm. f 8.50, PI. f 1.90 f 1 30, Gek. 16.80, Gov. f4.60. Hoensbroek-prijs (1700 m.): 1. IJssel- monde 1.28.9; 2. Yvonne Hollmdia; 3. Yvonne Heny. Winn, f 2.10, PI. f 4.50. f 70, Gek. f 3.90. Cov. f3.20. Mcersen-prys (2140): 1. William Hann over K 1.28.1; 2. X Nimble; 3. Xanthla S.; Winn, f 2.80. PI. f 1.80. f4.80. f 2.30, Gek. f 7.70. Cov. f 19.10. Margratcn-prys (2140 m.): 1. Victor Maire 1.27.4; 2. Union: 3. Victress H. W;r,n. f 1.70, f 1.70. f 2.80; Gek. f 9.90, Cov. f 5 70. Grevenbriclit-prijs (2100 m.): 1. Xuthus T 1.23.7: 2. Wanda: 3. Wally Parision. Winn, f 5.90. PI. f 2.70, f 1.50, f 2.00. Gek. f 5.60. Cov. f 3.90. Maastricht-pry's (2100 m.): 1. Vnn.vlis 1.24.-; 2. Willemarie G.S.; 3. V Pada's Zoon. Winn. f4.80. PI. f 1.90. f 2.-30. f 7 50, Gok. f 7.70, Cov. 17.30. Brunssum-prijs (2220 m.): 1. Vico P>S 1.25.2; 2. Wise Guy; 3. Thea Drabbe. Winn. f4.50; PI. f 1.70, f 1.90, f 2.10; Gek. f 14.90; Cov. f 7.20. Venlo-prijs (1700 m.): 1. Y Bert D 1.2'M; 2. Yewel Boy: 3. Ysloper. Winn, f .-.80. PI. f 1.20. f 1.60; Gek. f4.50; Cov. __f 2.70. Nederlandse Spoorwegen-prijs (2200 m): 1. Seigneur Bascom 1.32.5; 2. Petershof; 3. Gao B. Winn, f 1.80; PI. f 1.50, f2.20. f5 90; Gek. f4.90; Cov. f5.20. Vaals-prijs (2600 m.): 1. Vrijdag - 24.6; 2. Walter Hollandia; 3. Unworthy. Winn, f 2.30: PI. f 1.30, f 2.10, f3.40; Gek. f4.50; Cov. f 7.40. Totalisator-omzct: 163.576.50. Korfbal Dc Haarlemse korfbalbond heeft met de organisatie van het KNKB-districten toer nooi veel eer ingelegd. Voor het eerst is sinds vele jaren in Haarlem topkorfbal ge zien, en de 1200 toeschouwers hebben de wedstrijden met veel interesse gevolgd. Zuid-Holland werd winnaar door een 5-4 zege op Noordholland. Oost speelde een prachtige partij korfbal en de derde plaats was ongetwijfeld verdiend. In de ochtenduren werden de poules verspeeld. In afdeling 1 startte Zuid-Hol land aanvankelijk vrij vlak tegen Amster dam en kwam met 4-2 voor. Doch toen greep Amsterdam nog zijn kans en twee treffers van Kees Verlaan zorgden voor het. verdiende gelijk spel (4-4). Ook de tweede wedstrijd speelde Am sterdam gelijk. Wederom met 4-4 tegen Noord. Vlak voor het einde stond Amster dam nog met 4-3 achter, doch nu zorgde KeesVerlaan (met een strafworp) voor de gelijkmaker. Zuid-Holland had daarna weinig moeite met Noord en Won met 6-2. De tweede afdeling gaf een zeer zwak spelend Zuid te zien, dat dan ook van Noordhnlland cn Oost resp. met 7-3 en 7-2 verloor. Spannend was de ontmoeting Noordhol land-Oost, waarin Kv.d. Pieterman excel leerde. Hij schakelde internationaal C. v. Luntercn volkomen uit. N.H. kwam door Munnikes en H. Kaan met 2-0 voor, waar na Rendink tcgenscoorde (2-1). Veel pech verhinderde de gelijkmaker van Oost. In de finale kwam Zuid-Holland tegen Noordholland. Zuid-Holland startte vlot, kwam met 3-0 en 4-1 voor, waarna J van Pareen de achterstand tot 4-2 verkleinde. Toen Munnikes een strafworp inschoot, kwam de spanning terug. Doch L. Diep straten redde de situatie van Zuid-Holland door het scoren van het vijfde doelpunt. Mol bracht dc eindstand op 5-4. Om de derde plaats won Oost met 8-7 van Amsterdam en Noord-Zuid (om de vijfde en zesde plaats) eindigde onbeslist. Na afloop reikte de heer H. Arends de vaantjes uit. waarna de heer W. ter Maat, KNKR-bestuurder. de HKB bedankte voor de prima organisatie. Ilct Haarlemse twaalftal heeft een ver diende nederlaag geleden tegen dc GUKB doch de 7-2 cijfers, waarmede dit ge schiedde. waren onverdiend. De GUKB had een gelukkige start en kwam snel met 3-0 voor, ook al omdat het Watervliet-vak zijn schot geheel kwijt was. Pas bij deze stand kon Souverein tegenscoren, doch bij de rust had de GUKB alweer een 4-1 voorsprong. Toen van de rust Otte de achterstand lot 4-2 had verkleind, was alles nog mo gelijk. Doch ook nu bleek de onschotvaar- digheid van Haarlem's eerste aanval. Daardoor kon de GL'KB zijn voorsprong van 4-2 tot 7-2 vergroten. Na afloop reikte de heer H. Arends de beker aan de win nende ploeg uit. TAFELTENNIS. Nederland is zowel bij de meisjes als bij de jongens winnaar ge worden van het Benelux-juniorentafelten- toernooi.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 12