Mensen op Biak verbazen zich over interesse in hun familie GROENVELD P. B. a. een chauffeur b. een chauffeur-fe^^ijder c. fabriekspersoneel Agenda voor Haarlem en de IJmond Bidden voor de vrede HZPC en DWT wonnen DWT-toernooi Zomerdienst N.S. brengt tal van veranderingen „Veronica" tijdelijk uit de ether LIKDOORNS Duursma spuit alles! flink dagmeisje Droste's cacao- en bekwame elekfro-monteurs en hulpmonteurs MAANDAG 16 MEI 196 0 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 6 DEMOGRAFISCH ONDERZOEK Begin van een btirgelijke stand voor Nieuw-Guinea V elsen-IJ muiden Beverwijk Bloemengroet voor Grote Vier Boodschap in de Kerken Auto over kop geslagen Dr. W. R. Vijverberg als enige op voordracht Twee nieuwe gymnastiek zalen in Bloemendaal Gemeente koopt grond Receptie Haarlemse Korfbalbond Goede resultaten van „Haarlenv'-atleten Successen van „Het Spaarne" Groene Kruis helpt Suriname verwijderd met WONDEROLIE Wilt u een GFOFFITJE GAST EN GASTHEER Bezoek de grootste tentoonstelling ooit in Den Haag gehouden Pak mee, Pak mee, het is weer van GEHUWDE VROUWEN 5 AVONDEN PEtf? WEEK HOLLANDIA (ANP) Sedert septem ber 1959 werkt op Biak een Nederlander, die op het moment waarschijnlijk meer van de bevolking van dit eiland weet dan menig bestuursambtenaar. Het is name lijk zijn taak een studie te maken van de menselijke verhoudingen in dit land. Deze Nederlander is de heer J. Gemmink die, aan het hoofd van een onderzoekploeg, opdracht heeft een demografisch onder zoek in te stellen in Nederlands Nieuw- Guinea. Het tijdelijke basiskamp voor dit onder zoek ligt aan de noordkust van het eiland Soepiori, dat slechts door een smalle zee straat van het eiland Biak is gescheiden. In de nabijheid van het zestig inwoners tellende dorpje Warkamnam zijn op een gehuurd voetbalveld dicht bij zee een tien tal tenten opgezet. Hier werken de onder zoekers. Het onderzoek dat door de heer Gemmink wordt uitgevoerd valt in twee elementen uiteen: het vormen van een structuurbeeld van de bevolking en het vastleggen van een burgerlijke stand. Door verwerking van de resultaten van dit onderzoek kan men voor de eerste 10 tot 14 jaar de ontwikkeling van de loop der bevolking volgen. Dit is uiteraard van groot belang voor de opstelling van plan nen, die verband houden met onderwijs, volksgezondheid, landbouw en industrie ten behoeve van de inheemse bevolking. Aan de hand van deze cijfers kunnen vragen worden beantwoord als: „Wat is de in vloed van de Westeuropese ingreep op de bevolking van dit land op medisch ter rein?" „Hoe groot is de vruchtbaarheid van de bevolking en hoe verloopt de na tuurlijke groei in verband met plannen voor het onderwijs?" Tot op dit ogenblik is over dit alles nog weinig bekend en moest men plannen baseren op te hooi en te gras verstrekte gegevens van bestuurs ambtenaren. In betrekkelijk korte tijd moet nu in deze leemte worden voorzien door middel van dit onderzoek. Het tweede element van het demogra fisch onderzoek vormt het verkrijgen van een burgerlijke stand. Voor Nederlands Nieuw-Guinea is dit geheel nieuw. Deze registratie heeft betrekking op geboorte en sterfte. Hiervoor zal nodig zijn invoering van openbare registers van geboorten en overlijden, uitgifte van geboortebewijzen en periodieke verwerking van geboorte- en sterftecijfers tot statistieken, i Concertgebouw (tuinzaal): Vandaag 20 uur: Concert gemengd koor Polyhymnia. Dinsdag 20.15 uur: Concert N.Ph.O. BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag tot en met don derdag 14, 19 en 21.15 uur: „Meisjes van de Mambo-bar", 18 jaar. Frans Halstheater: Vandaag en woens dag 14, 19 en 21.15 uur, dinsdag 14 en 20 uur: „De onzichtbare spion slaat toe". 18 jaar. Lido Theater: Vandaag tot en met don derdag 14, 19 en 21.15 uur: „Suddenly last summer", 18 jaar. Luxor Theater: Vandaag tot en met woensdag 14 en 20 uur: „Parfum en vuil", 18 jaar. Iedere ochtend 10.30, 11.30 en 12.30 uur: Kleurenfilm huwelijk prinses Marga ret en Tony Armstrong-Jones. Minerva Theater: Vandaag besloten voorstelling. Rembrandt Theater: Vandaag tot en met donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „Een les in liefde", 18 jaar. Roxy Theater: Vandaag tot en met don derdag 14.30, 19 en 21.15 uur: „Bloed in de zon", 14 jaar. Studio Theater: Vandaag tot en met donderdag 14.15, 19 en 21.15 uur: „Wir Wunderkinder", alle leeftijden. Elke och tend 10, 11 en 12 uur: Kleurenfilm huwe lijk prinses Margaret en Tony Armstrong- Jones. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag tot en met woensdag 20 uur: „Slachtoffers van het trottoir", 18 jaar. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum: Tot en met 22 mei bijzondere avondopenstelling met kaars licht en oude muziek van 20.30 tot 22.30 uur. Museum „Het Huis Van Looy" (Kamper laan): Tot 22 mei dagelijks van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 uur, zondags 14 tot 17 uur: Expositie van werken van jonge Neder landse kunstenaars onder de titel „Start" „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 juni dagelijks van 10 tot 22 uur: Ex positie van tekeningen van Wim van de Kerke. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 13): Tot 20 mei dagelijks van 9 tot 17 uur: Expositie van wei-ken van H. F Boot. Vishal: Tot 29 mei dagelijks van 13.30 tot 17.30 uur en zondags van 19.30 tot 22 uur: Architectuurtentoonstelling. (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 13 mei. MAANDAG 16 MEI Thalia, 20 uur: „De hartstocht en de razernij". Rex, 20 uur: „Opstand der gladiatoren". Hervormd Jeugdhuis, 20 uur: Tavido met „De kunst om te leven". Heidcstraat, 1921 uur: Expositie Feli- son. DINSDAG 17 MEI Thalia, 20 uur: „De hartstocht en de razernij". Heidestraat, 1921 uur: Expositie Feli- son. MAANDAG 16 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Ik was een gangster". W.B.-theater, 20 uur: „Het geheime commando". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Wolven in de schaapskooi". DINSDAG 17 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Ik was een gangster". W.B.-theater: Geen voorstelling. Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Het beest in mensengedaante". Het demografisch onderzoek wordt be kostigd door het ontwikkelingsfonds voor landen en gebieden overzee van de Euro pese Economische Gemeenschap (E.E.G.). De commissie van de E.E.G. heeft on langs dit project, waarvoor een bedrag van 2.487.000 beschikbaar is gesteld, goedgekeurd. Dit bedrag is volgens de heer Gemmink toereikend tot eind 1962. Op het moment is op het eiland Biak on geveer de helft van de bevolking gere gistreerd en is reeds een betrouwbaar in zicht verkregen in de bevolkings-struc- tuur. In september 1959 is de heer Gemmink begonnen met het onderzoek van Noord- Biak bij Warsa. Met behulp van de infor mant meestal een vooraanstaande be woner uit het te ondervragen dorp worden aan alle bewoners vragen gesteld, waaruit een beeld ontstaat van de familie verhoudingen. Terwijl het structuur-onder- zoek een gebeurtenis is die één keer wordt uitgevoerd, moet een Burgerlijke Stand een blijvende registratie zijn, aangezien dit anders geen waarde heeft. Het is de bedoeling dat in de toekomst voor het bijhouden van een burgerlijke stand „dorpsregistrators" zullen worden aangetrokken om met de blijvende admi nistratie in de dorpsgemeenschappen te worden belast. Dit is bovendien een van de redenen geweest waarom met dit on derzoek in Biak is begonnen, aangezien de ontwikkeling op dit eiland het meest is gevorderd. Over het contact met de bevolking was hij zeer tevreden. „In het begin tonen ze zich nog al eens terughoudend, maar als blijkt, dat wij met de beste bedoelingen komen is het ijs al gauw gebroken. Je kunt overigens bij een eerste contact aan hun reacties zien, dat ze het vreemd vin den, dat blanken zich interesseren voor hun familie-aangelegenheden. Maar het is nu eenmaal ook weer zo, dat men door dergelijke vragen bij vrijwel ieder mens al gauw een sfeer van vertrouwen schept. Zeer verbaasd zijn ze vaak indien ze be merken dat we bij voorbeeld alles weten van familieleden in andere dorpen die juist door ons zijn bezocht". De „Floriade" te Rotterdam heeft bij het begin van de topconferentie in P u-ijs een bloemengroet aan de vier toppolitici gebracht. In de loop van het weekeinde is een hoeveelheid' geselecteerde voorjaars bloemen in grote manden naar Parijs ver zonden. Pres. Eisenhower, premier Macmillan en premier Kroesjtsjev kregen elk 'n persoon lijke bloemengroet toegezonden op ó'e am bassades waar zij logeren en president De Gaulle op het Elysee. De bloemen waren vergezeld van een kaartje waarop in En gels, Frans en Russisch de wens stond: „Mogen deze bloemen van de „Floriade" in Rotterdam u begeleiden op de weg naar duurzame vrede". Bovendien wachtte de vier topleiders nog een algemene bloemengroet, eveneens met de gemelde wens, in de zaal van het Elysee waar zij vanochtend hun bespre kingen zijn begonnen. In vrijwel alle Rooms-Katholieke en Protestantse kerken in ons land is zondag morgen een boodschap voorgelezen, waar bij de gelovigen aan de vooravond der Topconferentie werden opgewekt om te bidden, dat dat overleg in Parijs zal mogen leiden tot herstel en bevestiging van de Zaterdagavond is op de Zeeweg in Overveen een personenauto, bestuurd door een 26-jarige expeditieknecht uit Heem stede, in een bocht over de kop geslagen. Volgens de politie verkeerde de man onder invloed van sterke drank. Hij liep geen letsel op. Zijn rijbewijs werd ingenomen. De auto werd zwaar beschadigd. Directeur van Haagse h.b.s. B. en W. van Den Haag hebben als enige op de voordracht voor directeur van de gemeentelijke h.b.s. aan de Beeklaan ge plaatst dr. W. R. Vijverberg uit Haarlem. Dr. W. R. Vijverberg is sinds september 1955 rector van het Haarlemse Avond lyceum en bekleedt tevens een halve dag betrekking als leraar wis- en natuurkunde aan het stedelijk gymnasium. De Haagse gemeenteraad zal zich maan dag 23 mei over deze benoeming uit spreken. B. en W. van Bloemendaal hebben de ge meenteraad voorgesteld kredieten beschik baar te stellen voor de bouw van een gym nastiekzaal bij de Koningin Wilhelmina- school en een bij de Bornwaterschool- Hartenlustschool. In hun toelichting mer ken B. en W. op, dat in de wijken Bloemen daal en Overveen van een nijpend tekort aan gymnastiekzalen moet worden gespro ken. Reeds geruime tijd worden pogingen ondernomen om te komen tot stichting van nieuwe zalen, echter zonder resultaat. On langs werd de aandacht van B. en W. ge vestigd op de geslaagde bouw van gymnas tiekzalen in enige Noordhollandse gemeen ten. Bij realisering kunnen B. en W. de bouwvergunning afgeven. Besprekingen met de architect J. Roggeveen te Heiloo toonden aan dat de bouw van een gymnas tieklokaal van voldoende grootte (tien bij twintig meter), annex kleedruimten en bergruimte voor toestellen tegen een niet te hoge bouwsom mogelijk is. Wat de fi nanciering betreft bleek het gemeentebe stuur dat een zeer reële kans aanwezig is dat van rijkswege een geldlening wordt verstrekt. Ter verwezenlijking van het uitbrei dingsplan „Meer en Dorp III" willen B. en W. van Hillegom twee ha grond langs de Meerstraat aankopen van de heer C. A. Heemskerk. De koopsom is 74.520, in welk bedrag een schadeloosstelling van twee pachters is begrepen. De gemeenteraad is voorgesteld deze koop aan te gaan. De raad zal hierover in zijn vergadering van vrij dagavond beslissen. Zeer velen waren zaterdagmiddag naar restaurant Brinkmann in Haarlem geko men om het bestuur van de Haarl. Korf balbond te cömplimenteren met zijn 40-ja- rig bestaan. Vrijwel alle korfbalverenigin- gen, aangesloten bij de HKB, waren ver tegenwoordigd. De eerste spreker, die het woord voer de, was de heer Beets namens de Sport raad van Haarlem. Spreker getuigde van de grote waardering, die de Sportraad voor het werk van de HKB heeft. Daarna voerde namens de KNKB het woord de heer Roosenschoon, die de dank van het hoofdbestuur overbracht. Ver volgens sprak de heer Dekker namens de propagandavereniging „De Meeuwen" en schonk de jubilerende bond een couvert met inhoud. Namens de aangesloten ver enigingen voerde de heer Grünwald het woord, die zijn gelukwensen vergezeld liet gaan van een geschenk onder couvert. Ten slotte voerden nog het woord de heer Bos (AKB) en de heer S. A. Wilson, oud-voorzitter HKB. Het gemeentebestuur van Velsen sprak zijn dank uit met het schenken van een enorm bloemstuk, als waardering voor het zeer vele jeugdwerk, dat de HKB in de loop der jaren had verricht. De colleges van B. en W. der gemeenten Haarlem, Bloemendaal, Beverwijk en Zandvoort hadden bericht van verhinde ring gezonden. Zeer talrijk waren de ont vangen telegrammen en bloemstukken o.a. van de Haarlemse Sportraad, bestuur KNVB afdeling Haarlem, Vereniging van Gymnastiekleraren, Drentse Korfbalbond, Noordhollandse Korfbalbond enz. Voorzit ter H. Arends, die de sprekers beantwoord de, kon ten slotte terugzien op een stijl volle receptie. De kleine groep „Haarlem" atleten, die gisteren deelnam aan de nationale wed strijden van „Estafette" in Amsterdam, kunnen op goede resultaten terugzien. Tienkamper Doornbosch bereikte een tweede plaats bij het kogelstoten en zijn 14.27 m. betekende een verbetering van zijn persoonlijke beste prestatie. Zijn 6.50 m. bij het verspringen viel enigszins te gen, doch zijn 23.9 sec. op de 200 m. was daarentegen redelijk te noemen. Steenbergen won de 100 m. B in 11.2 sec. en dat was ongetwijfeld een prima prestatie van deze atleet, die momenteel in militaire dienst is, hetgeen natuurlijk niet bevorderlijk is voor zijn conditie. Vissers liep 50.8 sec. op de 400 m. en ondanks de vijfde plaats, die deze verrich ting opleverde, was dit toch ongetwijfeld een goede prestatie." Weet Sitters' zijn'be- ginsnelheid op te voeren, dan moet een tijd van onder de 50 sec. zeer zeker tot de mogelijkheden gerekend worden. Het waterpolotoernooi van DWT dat zaterdagavond in het Sportfondsenbad in Haarlem is gehouden, is door HZPC-dames en DWT-heren gewonnen. In de afdeling dames werd als eerste wedstrijd de ontmoeting Nereus—HZPC gespeeld. De Zaandijkse dames namen in de eerste helft door Gré de Boer de leiding In de tweede helft brachten de Haagse dames de balans in evenwicht (1-1). In de strijd DWT—Nereus zijn de gasten niet door de DWT-verdediging heengeko- men. Cok Somers, Tonny Wassenberg en Marjolein Bernink maakten er een 3-0 overwinning voor DWT van. Tot slot kwa men voor de afdeling dames DWT en HZPC tegenover elkaar uit. De eerste helft werd met de stand 1-1 afgesloten. Na de pauze kwamen de Haagse dames wat meer opzetten en zij namen een voorsprong van 3-1, die in de laatste minuten van de strijd door Paula van Bruggen tot 3-2 geredu ceerd werd. Hiermede heeft HZPC beslag op de eerste prijs gelegd, daar de stand was: HZPC.... 2 1 1 0 3 4 3 DWT 2 1 0 1 2 5 3 Nereus 2 0 1 1 1 1 4 In het heren-toernooi kwamen Het Gooi uit Bussum en DWT als eerste in het water. Het was een aardige wedstrijd waarin Het Gooi door beter spel enig overwicht had. Men kon dat echter niet met het maken van doelpunten tot uitdrukking brengen. Nadat Breugelaar de score voor Het Gooi had geopend, maakte Fons Roozekrans ge lijk, waarna Breugelaar wederom de stand in het voordeel van Het Gooi bracht. Door Meijer werd een DWT-spelersmeerderheid uitgebuit om de ruststand op 2-2 te bren gen. Ook na de hervatting werd door Meijer een spelersmeerderheid voor DWT uitgebuit, waarna de DWT-er Smit een strafworp kreeg te nemen en DWT met 4-2 kwam voor te staan. zin de eindfase van de strijd verkleinde Breugelaar de Gooi-achterstand tot 4-3. In de ontmoeting De Zijl (Leiden)Het Gooi werd de eerste helft met 0-1 afge sloten. De strijd eindigde in een 5-2 over winning voor Het Gooi. In de laatste wedstrijd die gespeeld werd tussen DWT en De Zijl liepen de gemoede ren nogal eens warm, hetgeen de strijd ontsierde; de spanning liep zo hoog dat na het klinken van het eindsignaal een vecht- houding werd aangenomen, onder aanmoe diging van Leidse supporters. De DWT- aanvoerder wist echter erger te voor komen. Met het afsluiten van de eerste helft had DWT een 2-1 voorsprong. Na de hervatting maakten de Leidenaars gelijk, maar door een goed schot van Smit kwam DWT weer voor te staan; ook nu weer bleef de ge lijkmaker niet uit en bij de stand 3-3 zette De Zijl alles op alles. Het bleef slechts een pogen, want even later blies de tijd opnemer af. De eindstand is: DWT2 1 1 0 3 7 6 Het Gooi 2 1 0 1 2 8 6 De Zijl 2 0 1 1 1 5 8 Na afloop werden door de voorzitter van DWT, de heer J. Paagman, de prijzen aan de winnaars uitgereikt. Vrijdag aanstaande verschijnt de zomer dienstregeling van de Nederlandse Spoor wegen. Het kaft van dit nieuwe spoor boekje is thans geplasticeerd terwille van de houdbaarheid, terwijl ook voor de tabel len een betere kwaliteit papier gebruikt is dan voorheen geschiedde. Bovendien is de tekst ruimer gezet en meer met wit door schoten. Daardoor werd de leesbaarheid van deze pagina's zeer bevorderd. De voornaamste wijzigingen in de dienst regeling betreffen: Sneltreinen AmsterdamMaastricht v.v. Inplaats van de bestaande uurverbinding AmsterdamMaastricht, welke 16 stop plaatsen heeft, komt een snellere regel matige uurdienst met elf stopplaatsen. De hierdoor ontstane winst in de reisduur be draagt 20 minuten. De bestaande uur(stop)dienst wordt be perkt tot Eindhoven; tezamen met de bo vengenoemde sneldienst ontstaat tussen Amsterdam en Eindhoven een halfuur- dienst. Brussel. De dienstregeling van deze treinen is een half uur verschoven, waardoor te Rotterdam voor de aansluitingen met Noord- en Oost-Nederland de overstaptijd met 3 minuten is bekort. Sneltreinen RotterdamVlissingen. Deze zullen thans ook op zaterdagen en op zon dagavond gaan lopen. Naast de 5 maal op werkdagen zullen met de zomerdienstrege ling de sneltreinen 6 maal op zaterdag en 1 maal op zondag worden ingelegd. Middennetdienst AmsterdamEindho ven. De tak van/naar Amsterdam, Rotter dam en Den Haag via Utrecht naar het zuiden wordt beperkt tot een stopdienst tot Eindhoven. Op het baanvak Amsterdam- Utrecht zullen deze treinen (dat is om de twee uur) ook te Abcoude en Breukelen stoppen. In de forensenuren zullen toege voegde treinen tussen Amsterdam en Utrecht ook te Abcoude en Breukelen stop pen. Uursneldienst ZwolleNijmegen. Ten einde het gehele noorden van ons land een goede en snelle verbinding te geven met de IJsselsteden Arnhem, Nijmegen en Noord- en Zuid-Limburg, is een snelle uurdienst ZwolleNijmegen ontworpen, welke te Wijhe en Olst stopt en in Zwolle aansluit op alle aldaar samenkomende richtingen. Het noorden en oosten verkrijgen hier door te Arnhem goede aansluiting op de 2-uurdienst van/naar Keulen (57 minuten verbetering). De bestaande uurstopdienst NijmegenZwolle wordt beperkt tot Arn hemDeventer. Amsterdam-Alkmaar-Den Helder. Meer en snellere verbindingen, vooral op de za terdagmiddag. AlkmaarHoorn. Ook hier verbeterin gen. Op zon- en feestdagen meer treinen. Vakantietreinen DuitslandHollands Westkust. Ter ontlasting van de binnen landse treinen zullen op zaterdag van 2 juli t.m. 27 augustus, alsmede op 21. 22 en 24 juli, 1 en 31 augustus voor vakantiegangers speciale treinen rijden: a. van Hagen. Essen en Oberhausen via Arnhem naar Haarlem. Beverwijk, Castri- cum. Alkmaar en terug; b. van Dortmund. Essen-Altenesssen en Oberhausen via Arnhem naar Haarlem, en Zandvoort en terug. Late verbindingen. De verschuiving in de dienstregeling van een half uur op een aantal lijnen bood de mogelijkheid tege moet te komen aan de veel vernomen vraag naar latere verbindingen: over het algemeen wordt op deze lijnen de dienst een half uur later begonnen en ook een half uur later geëindigd. Heemstede—Aerdenhout. De wachttijd te Amsterdam van meestal pl.m. 30 minuten voor de aansluiting richting Utrecht en verder is teruggebracht tot gemiddeld 15 minuten. Internationale treinen Verbindingen met Warschau en Moskou. Zowel in de Holland—Skandinavië Expres als in de Nord-West Expres zullen de thans in deze treinen tot Berlijn lopende rijtui gen verder doorgetrokken worden tot War schau. In de Nord-West Expres zal vier maal per week een Russische slaaprijtuig de verbinding tussen Hoek van Holland en Moskou onderhouden. AmsterdamGroningenBremen. Een nieuwe doorgaande verbindingen Amster damGroningenBremen zal worden ge boden door een rijtuig 1ste en 2de klasse van de bestaande ochtendverbinding Bre menGroningen over te brengen op de aansluitende sneltrein naar Amsterdam en 's middags terug; reisduur 5Va a 6 uur. Loreley Expres. Deze' trein wordt op de heenheis tot Base] 29 minuten versneld en op de terugreis 16 minuten. De reisduur AmsterdamRome wordt 138 minuten verkort, de terugreis 130 mi nuten. Enschede—Düsseldorf. De vurig begeer de rechtstreekse verbinding Enschede— Düsseldorf is er. Enschede v. 7.12, Düssel dorf a. 10.22; terug Düsseldorf v. 17.54, En schede a. 21.11. Ineke successen van „het spaarnij". Tijdens de zondag door de Roei- en Zeilvereniging „Die Leythe" op het Gal gewater in Leiden georganiseerde voor- jaarsroeiwedstrijden van de Westelijke Roei bond en de Roeibond voor Rotterdam en Omstreken, is „Het Spaarne" uitste kend voor de dag gekomen. Mej. L. Schipper won na een fraaie doch zeer zware race de gladde skif dames in 5 min 29,2 sec. Mej R. Spanjaard zege vierde in de overnaadse skif dames met 97 punten. Het hoofdnummer dames in de overnaadse vier werd eveneens een over winning voor „Het Spaarne"; de dames M. Hoogeveen, I. Visser, J. Gijzeis en A. Fehres, gestuurd door Mej. M. Rypkema, behaalden niet minder dan 98 punten. Ook de heren lieten zich niet onbetuigd; De fraaie „Dr. E. A. Kreikenwisselbeker" gaat weer naar de prijzenkast van de Heemsteedse vereniging na de degelijke overwinning in het nummer gladde vier heren door de ploeg, samengestled uit de heren H. v. d. Hoeven, H. Appelboom, R. Ditmar Jansse en L. J. K. Kleyn, gestuurd door R. Deenik. Opgemerkt wordt dat nog Het Spaarne in de overnaadse vier meisjes 17-18 jaar een goede plaats bezette met 95 punten. (Van onze Haagse redacteur) Radio „Veronica" is tijdelijk uit de ether verdwenen. In de loop van deze week hoopt het commerciële station de uitzen dingen te hervatten, maar niet meer op de 183 meter. Om moeilijkheden met Nord- deich-radio in Duitsland te vermijden, zal het station boven de 190 meter gaan uit zenden. Het afgelopen weekeinde hebben de aan deelhouders van radio „Veronica" ver gaderd en de balans opgemaakt. Tot nu toe is er bijna ééndriekwart miljoen gul den in de commerciële zender geïnves teerd. De aandeelhouders besloten om de pogingen een vaste voet in de ether te krij gen, niet te staken. Zij hadden zelfs goede hoop, dat de zender „Veronica" na het verschuiven van 183 meter naar boven 190 meter niet meer door stoorzenders zal worden gehinderd, zodat dan met de uit zendingen van de commerciële program ma's een begin kan worden gemaakt. Het reclame-bureau „Koraal" in Den Haag, dat de reclame-uitzendingen ver zorgt. heeft na de aandeelhoudersvergade ring de juridische raadsman van „Veroni- Het „Groene Kruis"-bestuur heeft de plannen om het Surinaamse „Groene Kruis" technische hulp te verlenen, aan vaard. Er zal een groot, centraal gelegen gebouw in Paramaribo worden aangekocht d'at als Groene Kruiscentrum en tevens als wijkgebouw zal worden ingericht. Twr-e Nederlandse wijkverpleegsters zullen voorts naar Paramaribo worden uitgezon den om daar het wijkwerk ter hand te nemen en twee in Suriname gediplomeer de inheemse verpleegsters op te leiden tot wijkverpleegster. Deze zullen ook een zes maanden durende studieperiode in Neder land meemaken om daarna de Nederland se wijkverpleegsters op te volgen. Naar schatting over drie jaar zal het Surinaam se Groene Kruis geheel op eigen benen kunnen staan. ca" mr. Klaasen opdracht gegeven tot het indien envan een protest bij de Duitse ambassadeur tegen het storen, met het verzoek om de regering in Bonn van deze, volgens „Veronica" onrechtmatige daad op de hoogte te stellen. Radio „Veronica" zelf heeft een protest-telegram gezonden aan de Europese Radio Unie in Genève, waarin wordt gezegd dat het station Norddeich door het storen in strijd handelt met de conventie van de partnerlanden van de unie, die het in de lucht brengen van stoorzenders verbiedt. De griffier van de arron dissementsrechtbank te Haar lem maakt bekend, dat in de onteigeningsprocedure tussen: Mr. Anlhon Gerrit Armile Ridder van Rappard, wonen de te Heemstede, in hoeda nigheid van Burgemeester en mitsdien van Hoofd van het Bestuur der Gemeente Heemstede, eiser, procureur Mr. H. J. Pot, en de Naamloze Vennootschap N.V. Autogarage van Lent, gevestigd te Heemstede, gedaagde, procureur Mr. A. D. P. V. van Löben Seis, het rapport der deskundi gen op 13 mei 1960 te zijner griffie is neergelegd en al daar veertien dagen ter in zage van partijen en derde belanghebbenden zal liggen. De griffier van de Arron dissementsrechtbank te Haar lem maakt bekend, dat in de onteigeningsprocedure tussen: Gerrit Gesinus Loggers, wo nende te Aalsmeer, burge meester van de gemeente Aalsmeer, op wiens naam als Hoofd van het bestuur dier gemeente dit geding tot onteigening wordt gevoerd, eiser in de hoofdzaak, tevens geïntervenieerde, procureur Mr. F. van der Goot, en Cornelis Petrus van Wees, wonende te Aalsmeer, gedaagde, tevens mede- geïntervenieerde, tevens in- tervenient, procureur Mr. A. D. P. V. van Löben Seis, en de gemeente Aalsmeer, waar van de zetel is gevestigd te Aalsmeer, gedaagde, tevens mede-ge- intervenieerde, procureur mr. J. C. Smit- huysen, en de Coöperatieve Vereniging „Coöperatieve Boerenleen bank Ouderkerk aan de Amstel", gevestigd te Ouder- Amstel, intervenient, procureur Mr; S. Groen, het rapport der deskundi gen op 13 mei 1960 te zijner griffie is neergelegd en al daar veertien dagen ter in zage van partijen en derde belanghebbenden zal liggen. Weg met onhandige likdoorn- ringen en gevaarlijke scheer mesjes. Eon nieuw vloeibaar middel. NOXACORN. neemt de pijn weg in 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen verschrompelen met wortel en al. Bevat gezuiverde won derolie. jodium en het pijn stillende benzocaïne. Een flesje NOXACORN Antisep tisch Likdoornmiddel van f. 1.60 bespaart U veel ellende. Ook textlelatof. ANTONEESTRAAT 45 Haarlem Tel. 18264 Tel. na 4 uur 17605. „S E R V I C E" TYPING OFFICE vr. voor direct voor enkele dagen of langere tijd: Steno Typistes Ned. en/of mod. talen Typistes Facturistes Adm. krachten en Ponssters Gehuwd geen bezwaar. Hoog honorarium. Wekel. uitbet Deurloostraat 6, Amster am Telef. 798007 GEVRAAGD: van 9 tot 2 uur, of FLINKE WERKSTER 4 of 5 halve dagen p. week MEVROUW BLITZ, Barteljorisstraat 33 <eüboot huren 'Plcxals 'n internationaal hotel-en restaurantleven in volle luister Salon Culinaire Restaurant „Voor de jeugd - door de jeugd" Tafeldekwedstrijden Collectie curieuze menu's Het hotel door de eeuwen heen Shows van haute couture-, sport-, strand-, en vacantiekleding Restaurant „La Palette" met glazen keukens Luchtfotoherkenningswedstrijd met tal van prijzen Biertap- cn wijnproefwedstrijden cn.... X HORECAFFIESTA Een gezellig feest met internationale attracties, Entree tentoonstelling en ver maakscentrum f 1,50 (voor kin deren en groepen reductie). Geopend van 10-23 uur; 's zon dags van 12-23 uur; HORECAF FIESTA tot na middernacht! Gecombineerde reis-/entreebil- jetten op meer dan 100 stations verkrijgbaar. t/m 23 mei in de Houtrusthallen te Den Haag Van a.s. dinsdag tot en met donderdag de van ouds bekende reclame BIEFSTUK DAGEN 250 gram GEMALEN BIEFSTUK f 0.98 500 gram 1.85 250 gram BIEFSTUK (om te zuigen) 1.18 250 gram HAAS f 1.38 Verder nog tal van koopjes, zoals 500 gram DIK VET SPEK 0.60 500 gram DIK NIERVET 0.40 750 gram GEMENGD GEHAKT ƒ1.48 250 gram ROOKWORST f 0.49 EXTRA LEVER REKLAME 100 gram RAUWE LEVER f 0.30 500 gram 1.35 Zolang de voorraad strekt 150 gram GELARDEERDE LEVER f 0.49 DEZE KWALITEIT EN DE PRIJZEN ALLEEN Rijksstraatweg 86 a - Haarlem-N. Amsterdamstraat 46 Haarlem-O. chocoladefabrieken n.v., Haarlem vraagt voor het verpakken van de bekende Droste-artikelen LEEFTIJD TOT 50 JAAR Aanmeldingsdatum: DINS DAG 17 MEI a.s. uitsluitend des avonds van 19.0020 3( uur bij de fabrieken. Har- menjansstr. 2 (vlakbij Prin- senbrug), Haarlem. DROSTE HAARLEM N.V. Haarlemsche Melkinrichting DE SIERKAN vraagt voor directe indiensttreding voor hele of halve dagen. Aanmeldingen op alle werkdagen tussen 9 en 12 uur en 3 en 6 uur op het adres: Zijlweg 28. GEVRAAGD Aanmelden zaterdag, 's middags na 2 uur en 's avonds na 7 uur. C. C. KROCWELS - Koninginneweg 6 - Haarlem

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 6