Peter Post verdrong Baens van de eerste plaats in het klassement jCABALLERO Complete chaos DE RONDE IN CIJFERS DE RONDE VAN NEDERLAND Van Est - na protest - winnaar van incidentrijke tijdrit Belg Planckaert won vierdaagse Duinkerken Oostduitser Hagen won Praag-Warschau-Berlijn Europees kampioenschap volgend jaar in Rome Franz Binder trainer bij PSV Finale Europese beker een goed zaakje Louis helpt Patterson Hellas en Operatie '55 hoofdklassekandidaten Quicksilver S tegen Theo Messidor DINSDAG 17 MEI 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 15 Jongbloed geblesseerd Resultaten in de HCB Van Scheltinga op derde plaats in Boedapest De Duitse specialist Otto Altweck was maandagmiddag officieel de snelste in de 44 km lange tydrit van Kruiningen naar Steenbergen, maar in de annalen van de elfde Ronde van Nederland zal de naam van Wim van Est als winnaar van deze rit geboekstaafd worden. Want de Brabander, die door een val 20 seconden langzamer dan Altweck was geweest, protesteerde tegen „stayeren" van de Duitser en kreeg na een urenlang onderzoek gelyk van de jury, die Altweck dertig strafseconden oplegde. En dat kostte de Duitser de eerste plaats ten gunste van Wim van Est. Verreweg het voornaamste resultaat van deze aan incidenten rijke tijdrit was echter, dat Peter Post er volgens de verwachtingen in slaagde Roger Baens de eerste plaats in het algemeen klassement afhandig te maken. De Amsterdammer was 38 seconden sneller dan de Belg, zodat hij bij het begin van het avondcriterium in Steenbergen een voorsprong van zes seconden had. Eens te meer is het duidelijk geworden, dat het in ons land onmogelijk is een tijdrit te houden op de openbare weg. In alle voorgaande ronden van Nederland was in die „ritten van de waarheid" altijd slechts de halve waarheid naar voren gekomen door allerlei omstandigheden van buiten. En de rit van Kruiningen naar Steenbergen vormde geen uitzondering op deze regel. Gezien de ervaringen had de organisatie, zo zij per se een individuele krachtmeting wilde laten verrijden, dit beter op een afgesloten circuit kunnen doen. Het TT-c.ircuit in Assen, waar donderdagavond een minder geslaagd criterium werd gehouden, zou daarvoor een ideale plaats zijn geweest. Nu had men het zelfs gepresteerd om na 10 km de renners een onbewaakte over weg te laten passeren en dat hierdoor on regelmatigheden niet konden uitblijven, was duidelijk. Men had wel op de overweg chronome- trcurs geplaatst, die opdracht hadden pre cies het tijdverlies van eventuele slacht offers van het treinverkeer op te nemen, opdat dit verlies later vergoed zou kun nen worden. Maar het werkelijke verlies, dat een renner lijdt als hij in zijn balans en ritme gestoord wordt, is nu eenmaal niet in seconden uit te drukken. Daarom was het ook wel begrijpelijk, dat de „tempobeul" Wim van Est zich niet stoorde aan het rode flikkerlicht, dat een naderende trein aankondigde en aan de zwaaiende mensen vlak voor de over weg. Want „den Wimme" rijdt de laatste dagen weer als een der besten en hij had er evenals Altweck trouwens al les op gezet om de tijdrit op zijn naam te brengen. Van Est reed dus door, kwam in aan raking met een van de chronometreurs en rolde midden op de spooorbaan van zijn fiets. Gelukkig was de trein nog ver ge noeg om Van Est gelegenheid te geven met zijn karretje in veiligheid te komen. Zonder zich tijd te gunnen om zijn mate riaal na te kijken ging Van Est verder. Dit incident kostte hem aanvankelijk de zege. Want terwijl Altweck de 44 km in 56 min 39 sec had afgelegd met het fan tastische gemiddelde van 46.601 km/u, bleek Van Est er precies. 20 seconden lan ger over gedaan te hebben op een Piest, waarvan het achterwiel slingerde en zon- 8eETAPPE 17 ME! -223 KM der remmen. In dit licht bezien was zijn tijd van 56 min 59 sec (gemiddeld 46.329 km/u) een morele overwinning. Daarbij bleef het niet. Want het kwam ploegleider Klaas Buch- ly ter ore, dat Altweck bij het inlopen van Schalk Verhoef gestayerd zou hebben. En toen hij uit de mond van getuigen eni ge vastheid kreeg diende de combinatie Buchly-Van Est prompt een protest in. Het kostte de jury uren om die getuigen te ach terhalen, maar het resultaat was, dat Van Est gelyk kreeg en Altweck met dertig strafseconden op de tweede plaats beland de. Ook Schalk Verhoef, Piet Damen en Bram Kool kregen strafseconden omdat zij zich aan een zelfde overtreding hadden schuldig gemaakt. Behalve Altweck en Wim van Est reed ook Jo de Haan een uitstekende tijdrit. Hij klasseerde zich met een tijd van 57 min. 23 sec op de derde plaats. Een ver rassing was, dat Bas Maliepaard zich in 57 min. 29 sec nog voor Peter Post op de vierde plaats nestelde. Post reed voor de leiderstrui in het algemeen klassement, De Ronde van Nederland is maandag avond in Steenbergen ontaard in een ont stellende chaos. De aanleiding van deze enorme verwarring, waarvan duizenden toeschouwers op het circuit Kaaistraat, dat voor het criterium van 65 ronden (80 km) was uitgekozen, getuigen waren, was het besluit van de wedstrijdcommissaris sen om de Duitser Altweck dertig straf seconden wegens „stayeren" in de tijdrit te geven. De Duitse ploegleider, Rolf Baier kwam onmiddellijk na het bekend worden van deze beslissing zijn protest indienen. Intussen was het acht uur en daarmee was de tijd voor het vertrek van het cri terium aangebroken. De Duitse ploeg weigerde te starten alvorens het protest van hun leider was behandeld. Maar de jury wenste niet langer te wachten en liet Steenbergens burgemeester, mr. J. M. van der Meer, het startschot geven. De Duitse renners waren intussen van het circuit verdwenen. Maar toen gebeur de het. De Duitse ploegleider kwam met zijn renners bij de jurytafel en gaf te kennen, dat zijn equipe toch wenste te starten in afwachting van een later op de avond gearrangeerde bespreking inzake de kwestie-Alsweck. De juryleden, de politie, het plaatselijk comité en vele buitenstaan ders trachtten daarop de door de smalle straten van Steenbergen jagende meute tegen te houden. Vele renners stapten on middellijk af, maar anderen wilden hun goede positie niet zo maar prijsgeven. En terwijl de man aan de microfoon herhaal delijk probeerde de renners tot staan te brengen, draaiden Jo de Roo en een twin tigtal anderen de ene ronde na de andei-e, luid razend en tierend hun weg door de menigte zoekend. Toen zij uiteindelijk vastliepen in de fuik, die aan de eindstreep was gevormd, begonnen enkelen, vooral de Roo, de Belg Anthonis en de nieuw bakken oranjetruidrager Peter Post hun woede te koelen op de wedstrijdcommis sarissen en op de renners, die na de eer ste sommatie waren afgestapt. Het waren woeste taferelen, waarbij hier en daar de vuisten uitschoten. Het publiek ging er zich mee bemoeien en het duurde geruime tijd voor de jury. die op deze avond heeft getoond niet voor haar taak berekend te zijn, de orde weer had hersteld en de renners, nu voor een criterium van vijftig ronden, liet vertrek ken. De Duitsers waren erbij, maar enke le rijders, zoals .Jo de Haan, Schalk Ver hoef en de Belg Anthonis, waren zo ver bolgen over de gang van zaken dat zij pas na enkele minuten achter de anderen aangingen. De Ronde van Nederland draaide weer, maar de sfeer van sporti viteit was verdwenen. De leiding van dit wielerevenement heeft zich zelf en wat erger is de Nederlandse wielersport ern stig geblameerd. Peter Post, de nieuwe leider in de Ronde van Nederland. maar veroverde die niet zo overtuigend als verwacht was. "Want een achtervolger van zijn klasse moet tot een beter resul taat in staat zijn dan de 57 min. 55 sec, die hij nu liet afdrukken. Met bijzonder veel spanning werd de binnenkomst van de laatste twee renners afgewacht. Jaap Kersten had zich voor zijn doen uitstekend geweerd, maar zakte toch naar de vijfde plaats in het klasse ment. Vlak achter de Limburger finishte Roger Baens in 58 min. 33 sec De Belg was zes seconden te langzaam geweest en daalde af naar de tweede plaats. Derde in de algemene rangschikking werd Coen Niesten, die een bijzonder goede tijdrit had gereden in 58 min. 30 sec. terwijl Toon van der Steen in eigen streek zich met een tijd van 58 min. 53 sec in het bezit, van de vierde plaats stelde. Tijdens het criterium bleef de chaos voortduren. Niemand wist in het begin, wat er in het fel op premies jagende veld gebeurde, zeker niet de duizenden toeschou wers langs het parkoers, voor wie dit spektakel uiteindelijk was opgezet. Want De Belg Planckaert heeft de vierdaagse van Duinkerken op zijn naam geschreven Hij eindigde op de eerste plaats van het algemeen klassement met een totaaltijd van 20 uur 34 min. 30 sec. De volgende plaatsen werden bezet door: 2. Stablinski (Fr.) 20.35.21; 3. Everaert (Fr.) 20.35.30: 4. Elliott 'Ier!., 20.35.57; 5. Morvan (Fr.) 20.36.05; 6. Beuffeuil (Fr.) 20.36.23. De laat ste etappe werd in een massale eindsprint beslist en gewonnen door de Italiaan Car- lesi, die de 233 km aflegde in 5.56.20. Twee de was de Belg Schils in 5.56.21, welke tijd ook voor alle overige renners werd geno teerd. door de onregelmatigheden tijdens de start zwierven her en der renners over het 1250 meter lange, feestelijke geïllumi neerde parkoers. Halverwege de wedstrijd kwam er enige helderheid. Voorop reden Altweck, Pauw en Zilverberg, die het peloton dubbelden De Brabanders liepen warm. toen Wim van Est en Piet Steenvoorden op hun beurt de hoofdmacht verlieten en even eens een ronde namen. Het slot van deze wedstrijd was even verward als het begin Want toen de jury Gijs Pauw als winnaar van het criterium aanwees, diende Wim van Est een protest in. Naar zijn mening en die mening werd door zeer velen ge deeld, had men het veld een ronde teveel laten rijden en bij de voorlaatste door komst was Wim van Est het eerst over de streep gegaan Achteraf bleek dat Van Est niet officieel had geprotesteerd tegen de uitslag van het criterium. De jury besloot echter, om alles niet te ingewikkeld te maken, het resultaat van het criterium niet mee te laten tellen voor liet algemeen klassement. De uitslag van het criterium was: 1. Pauw 63 km in 1.37.02: 2. Altweck 7..t.; 3. W. van Est: 4. Zilverberg: 5. Steenvoorden, allen in de zelfde tijd als de winnaar. Op een halve ronde: 6. Van Sluys; 7. Kool: 8. Tüllcr; 9. Thomas: 10. Enthoven. Op één ronde: 11. Mahn; 12. Joossen: 13. Van Gompel: 14. Van den Eyndc; 15. Guerrini: 16. Niesten: 17. Tuytens; 18. Roks: 19. Post: 20. Baens. Het algemeen ploegenklassemcnt luidt na zeven dagen als volgt: l. Lomotief (Nederl.) 95.58.28; 2. Acifit (Belg./Ned.) 96.01.34; 3. Pi relli (Belg./Ned.) 96.02.53: 4. Radium (Ned.) 96.06.25; 5. Mimosa (Ned.) 96.43.47; 6. Torpedo (Duitsl.) 97.10,24: 7. Simca (Bclgic/Nederl.) 97.11.14; 8. CaIIex (Ned.) 97.22.02; 9. Caballero (Italië) 97.55.35. Hef, algemeen klasement is: 1. Post. (Radium. Ned.) 31 uur 58 min. 49 sec.; 2. Baens (B.) (Acifit, Belg./Ned.) 31.58.55; 3. Niesten (Loco- tief, Ned.) 32.00.00: 4. Van der Steen (Acifit. Belg./Ned.) 32.00.17; 5. Kersten (Locomotief, Ned.) 32.01.11; 6. Zagers (B.) (Pirelli. Belg.- Ned.) 32.01.32: 7. Joossen (B.) (Pirelli, Belg.- Ned.) 32.01.48; 8. Van den Eynde (B.) (Pirelli, België/Nederl.) 32.02.1; 9. Maliepaard (Acifit, Belg,Ned.) 32.04.01; 10. De Haan (Simca, Belg.- Ned.) 32.05.47; 11. Van Est (Mimosa. Ned.) 32.07.49: 12. Rol (Radium, Ned.) 32.08.08; 13. Van Sluys (Locomotief, Ned.) 32.09.25; 14. Captein (Radium, Ned.) 32.10.19: 15. Marien (B.) (Pirelli. Belg./Ned.) 32.14.17; 16. Van Gompel (B.) (Pirelli. Belg./Ned.) 32.15.51: 17. Zilverberg (Locomotief. Nederl.) 32.17.46: 18. Marinus (Caltex, Ned.) 32.18.50: 19. Leroy (B.) (Acifit. Belg./Ned.) 32.20.51; 20. Stolker (Ra- rium, Ned.) 32.22.02. De uitslag van de tijdrit was uiteindelijk: 1. Wim van Est (Mimosa, Ned.) met bon. 55.59: 2. Altweck (Torpedo. Duits!.) met bon. 56.39: 3. De Haan (Simca, Ned./Belg.) 57.23; 4. Ma liepaard (Acifit, Belg./Ned.) 57.29: 5. Post (Radium, Ned.) 57.55; 6. Niesten (Locomotief. Ncd.) 58.30: 7. Baens (B.) (Acifit, Belg./Ned.) 58.33: 8. Jaroszewicz (Torpedo, Duitsl.) 58.45: 9. Verhoef (Simca, Belg./Ned.) 58.51: 10. Van der Steen (Acifit, Belg./Ned.) 58.53; 11. Zil verberg (Locomotief, Ned.) 59.29:12. Palmans (B.) (Pirelli, Belg./Ned.) 59.39: 13. Reinecke (Torpedo, Duitsl.) 59.40; 14. 'Enthoven (Ra dium, Ned.) 59.58; 15. Thomas (B.) (Acifit, Belg./Ned.) 59.59; 16. Molenaars (B.) (Acifit, (Belg./Ned.) 1.00.01 17. Cattaneio (Caballero, Italië) 1.00.07; 18. Zagers (B.) (Pirelli, Belg.- Ned.) 1.00.08; 19. Joossen (B.) (Pirelli, Belg.- Ned.) 1.00.18; 20. Kersten (Locomotier, Ned.) 1.00.19. De Oostduitser Erich Hagen heeft de wegwedstrijd PraagWarschauBerlijn voor amateurs gewonnen. Hij dankte zyn eerste plaats in het eindklassement aan een overwinning in de laatste etappe, Maag denburgBerlyn (182 km) en aan het feit dat zijn landgenoot Adler, die na de voor laatste rit nog in het bezit was van de leiderstrui maandag door een valpartij kostbare minuten verspeelde. De uitslag van de laatste etappe was: 1. Hagen (Oost-Duitsland) 4 uur 26 min. 36 sec. (met bon. 4.25.36. 2. Gazda (Polen) 4.26.36 (met bon. 4.26.06). 3. Covens (Belg.) 4.26.36. 4. Bangsborg (Denemarken). 5. Claes (België). 6. Saidchushin (Rusland). 7. Lul- lau (Noorwegen). 8. Bradley (Engeland). 9. Fornalczyk (Polen). 10. Coehorst (Neder- land(, allen in dezelfde tijd als Covens. Het ploegenklassement van de dertiende en laatste etappe luidt: 1. Oost-Duitsland 13.19.48; 2. Polen; 3. Rusland; 4. Denemarken; 5. België: 11. Ne derland, allen in dezelfde tijd als Oost- Duitsland. Het eindklassement der ploegen ziet er als volgt uit: 1. Oost-Duitsland 169.51.19; 2. België 170.04.42; 3. Rusland 170.09.43; 4. Polen 170.19.52; 5. Engeland 170.33.14; 10. Neder land 172.05.31. Het eindklassement van de wegwedstrijd PraagWarschauBerlijn luidt: 1. Hagen (Oost-Duitsland) 56.34.38; 2. Claes (België) 56.37.00; 3. Vandenberghen (B.) 56.38.42; 4. Bangsborg (Den.) 56.39.32: 5. Gazda (Polen) 56.41.39; 6. Saidchushin (Rusland) 56.41.48; 7. Adler (Oost-Duitsl.) 56.43.05; 8. Eckstein (Oost-Duitsl.) 56.43.19; 18. Lute (Nederland) 57.02.43. Bijna had onze landgenoot Van Smirren, bescheiden geklasseerd in de algemene rangschikking, voor een prettige verrassing gezorgd in de laatste etappe. Ongeveer 25 km voor de finish sprong hij weg uit de kopgroep, die 60 renners omvatte. Hoewel zijn voorsprong niet groter werd dan 500 m wist hij zich lange tijd te handhaven, maar kort voor het Walter-Ulbricht stadion, waar 70.000 toeschouwers de renners zagen binnenkomen, werd hij teruggehaald, zo dat het op een massasprint uitliep. De overige Nederlanders werden in de laatste etappe als volgt geklasseerd: 44. Lute 4.26.36; 47. Balvert z.t.; 50. Van Smirren z.t. In het eindklassement is Balvert 31ste in 57.21.06, Coehorst 39ste in 57.49.49 en Van Smirren 75ste in 60.48 18 Judo De wedstrijden om de Europese judo-ti- tels zullen volgend jaar in Rome worden gehouden, waarschijnlijk opnieuw in de maand mei. Het besluit werd maandag genomen tijdens het congres van de Euro pese Judo-Unie in Amsterdam. Er worden in Rome 12 titels betwist twee meer dan bij de juist beëindigde kampioen schappen. De categorie der junioren werd namelijk gesplitst in drie gewichtsklassen De categorieën der senioren bleven ge handhaafd, ook de gewichtsklassën, waar tegen o.m. Frankrijk en België principiële bezwaren hebben. Beide landen schreven dit jaar geen judoka's voor deze klassen in In de toekomst zullen op voorstel van de directeur sportif van de E.J.U., onze landgenoot M. J. Nauwelaerts de Agé, en diens assistent Wolf de judo ka's slechts gedurende een beperkt aan tal jaren aan de kampioenschappen in één dan-graad kunnen deelnemen. De li miet voor de eerste en tweede dan's is drie achtereenvolgende kampioenschappen voor de derde dan's vier jaar, voor de vierde dan's vijf jaar en voor de vijfde dan's zeven jaar. De maatregel beoogt de judoka's te sti muleren tot het verkrijgen van een hoge re graduatie. De stemmenverhouding bij dit voorstel was; tien vóór, vier tegen bij twee onthoudingen. Eveneens op voor stel van de heer Nauwelaerts de Agé komt er een internationale erkenning, via de E.J.U., van de graduatie 5e dan of hoger De kwestie zal verder worden uitgewerkt door de technische commissie van de E.J.U. Nederland behoorde tot de tegen stemmers. Frankrijk deelde mede de wereldkam- pioenschappen-1961 om financiële redenen niet te kunnen organiseren. Het was de bedoeling dat de wedstrijden in Parijs zouden worden gehouden. Waarschijnlijk vinden deze nu weer in Tokio plaats. De bestuursverkiezing had enkele belang rijke mutaties tot gevolg. In plaats van de Westduitser M. H. Frantzen werd name lijk tot voorzitter gekozen (stemmenver- houdig: 9 tegen 7) diens landgenoot M. A. Ertel, die tot dusverre penningmees ter van de organisatie was. De Brit M. J. G. Barnes bij de oprichting der E.J.U. voorzitter, nu een der vice-voorzit- ters trok zich om persoonlijke redenen uit het bestuur terug. Zowel de heer Frantzen als de heer Barnes werden be noemd tot leden van het tijdens deze ver gadering ingestelde ere-comité van de Europese Judo-Unie. Het bestuur is nu als volgt samenge steld: president: M. A. Ertel (West-Duits- land), secretaris-generaal: M. P. Bonet Maury (Frankrijk), penningmeester: M. R. Delforge (België), vice-presidenten: M. Ladislav Pikhart (Tsjechoslovakije) en E. Jonas (Zwitserland), directeur spor tif: M. J. Nauwelaerts de Agé (Neder land) en toegevoegd directeur sportif: M. H. Wolf (Oost-Duitsland). Voetbal Boksen Sport in het kort ATLETIEK. De jaarlijkse atletiekont moeting tussen de universiteitsploegen van Oxford en Cambridge in Londen is zater dag door Oxford gewonnen met 78 tegen 57 punten. De Cambridge-atleet Bruce Tulloth won barrevoets de 3 Engelse mijl in 13 minuten 32.6 sec. VOETBAL. Het Italiaanse amateur team, dat geplaatst is voor het Olympi sche voetbaltoernooi, heeft in Brescia met 5-1 gewonnen van de amateurs van Groot- Brittannië. De ruststand was 3-1. De Eindhovense ere-divisieclub PSV heeft een nieuwe trainer: de 48-jarige Oos tenrijker Franz Binder, die op 15 juni zyn werkzaamheden by de Eindhovenaren zal beginnen. Gisteren is het contract gete kend. Voordien was Binder twee jaar trai ner by Jahn Regensburg, welke club hij in de Oberliga bracht, en de laatste zes jaar oefenmeester by FC Neurenberg, waarvan hy het topelftal tweemaal naar het Zuidduitse kampioenschap leidde. Binder, die op eigen verzoek Neurenberg verlaat, heeft reeds enkele malen een ver zoek van de Oostenrijkse Voetbalbond om bondstrainer te worden, van de hand ge wezen, daar hij de voorkeur geeft aan een functie als clubtrainer. Binder, die onder de naam „Bimbo" Binder in geheel Europa vermaardheid ge noot als topscorer, speelde bijna twintig jaar als midvoor voor Rapid Wien. In die tijd kwam hij 55 keer uit voor het Oosten rijkse elftal en hij maakte tevens deel uit van het beroemde „wunderteam" van Hugo Meissl. Voor Rapid scoorde hij in die twin tig jaar meer dan duizend doelpunten. In 1951 werd hij trainer en geëngageerd door Jahn Regensburg. Hampdenpark in Glasgow is uitverkocht en dit betekent, dat 135.000 mensen de woensdagavond te spelen finale van het toernooi om de Europese voetbalbeker tus sen Real Madrid, de bekerhouder, en Ein- tracht Frankfort zullen bijwonen. De laat ste staanplaatsen gingen zaterdag in de voorverkoop grif van de hand. Tot deze massale belangstelling hebben zeker be halve dan natuurlijk de faam van Real Madrid bijgedragen de overtuigende overwinningen, die de Duitsers in de halve finales op Glasgow Rangers behaalden. De recette wordt becijferd op 53.000 pond sterling (561.800 gulden) waarvan vijf per cent naar de Europese Voetbalunie gaat. De Schotse Voetbalbond strijkt tien per cent op, maar deze draagt ook de kosten van de organisatie en van het banket. Eveneens tien percent van de recette ont vangt Queens Park Glasgow, een amateur club, die uitkomt in de Schotse tweede klasse en die eigenaar is van Hampden park. Boven de recette komt nog een bedrag van 8000 pond (ruim 84.000 gulden) aan televisierechten, welk bedrag wordt ver deeld onder de twee finalisten, de Europese Voetbalunie en de Schotse Voetbalbond. De totaal-inkomsten voor elk der finalis ten, Real en Eintracht, vit deze finale liggen zo om en nabij de 20.000 pond (212.000 gul den). En dan te weten, dat de fiscus van het kapitaaltje, dat met deze finale gemoeid is, geen cent krijgt. Immers, sinds twee jaren heft de fiscus in Groot Brittannië geen vermakelijkheidsbelasting op sport gebeurtenissen, ook niet wanneer er prof clubs bij betrokken zijn. Zoals in dit geval met Real Madrid. Van dë 135.000 toegangskaarten zijn er 2500. naar Duitsland gegaan en 2000 naar Spanje. Over de overige Europese landen zijn totaal 4000 kaarten verdeeld. De DWS-A-doelverdediger Jongbloed, die stond opgesteld in het Nederlandse B- elftal, dat woensdag 18 mei in Tilburg tegen de Zwitserse B-ploeg speelt, zal we gens een blessure niet spelen. Hij wordt vervangen door Bekkering (PSV) die oor spronkelijk als reserve was aangewezen. Aan de reserves is Cordang (VVV) toege voegd. Advertentie CONSTANTE KWALITEIT Cricket Haarlem 6Rood en Wit A. Gewonnen door Rood en Wit met 47 runs. Rood en Wit 69. W. Rijpma 16, S. Rijpma 19, R. de Vries 12x. P. v. d. Munnik 3 v. 26, F. Fuijk- schot 3 v. 27. Haarlem 6 22. S. Rijpma 1 v. 6, R. de Vries 3 v. 9, D. Gisolf 2 v. 3 en W. Rijpma 4 v. 3. BMHC 2Haarlem 5. Gewonnen door Haarlem met 57 runs. Haarlem 120. R. v. d. Sloot 21, W. v. d. Bos 34, H. Westirm 14 en D. Brongersma 18. J. W. Kramer 3 v. 20, W. van Ooyen 2 v. 19, P. Westerwoudt 2 v. 22 en J. Vis 1 v. 5. BMHC 53. T. Thoden van Velsen 7 v. 18 en R. v. d. Sloot 2 v. 3. Rood en Wit CHaarlem 4. Gewonnen door Haarlem 4 met 6 wickets. Rood en Wit 100. Tuininga 13, Q. de Wijn 21, D. Rig- bers 15, S. de Wijn 16. H. Rigbers 2 v. 18, F. Lanting 5 v. 39 en C. Fortgens 3 v. 38. Haarlem 4 104 v. 4. B. Kleefstra 54x, N. Schenk 16 en F. Lanting llx. F. W. Nau- joks 3 v. 27 en H. Latenstein 1 v. 16. Handbal Het Haagse Hellas cn het Rotterdamse Operatie '55 hebben zondag duidelijk hun kandidatuur voor de handbalhoofdklassc gesteld. Hellas behaalde in Utrecht een ruime zege (63) op het ongeslagen Ath- leta en verdrong de Utrechtse dames van de eerste plaats. De overige kandidaten hebben de aan sluiting reeds verloren. Actief uit Paters- wolde klopte V en K met 64 en V en L versloeg in Breda EBHV, 32. Bij de heren rekende het sterke Rotterdamse Operatie '55 af met het Stichtse Sport Vereent dat voor eigen publiek met 2210 door de gas ten werd verslagen. Operatie '55 onder vindt alleen nog concurrentie van Stratum Meteoor dat Tonido met 118 op de laatste plaats hield. Olympia Gr. bleef Esca de baas, 118. De standen in de promotiecompetitie luiden: Dames Hellas Athleta Actief V en K V en L EBHV Heren 3 6 Operatie '55 4 8 4 6 Strat. Meteoor 4 6 3 2 Esca 4 3 3 2 Sport Vereent 4 3 3 2 Olympia 3 2 2 0 Tonido 3 0 Joe Louis. Joe Louis, de „Brown Bomber", die van 1937 tot 1947 de wereldtitel zwaargewicht op zijn naam had staan, zal Floyd Patter son ter zijde staan bij de voorbereidingen voor diens revanchwedstrijd tegen de hui dige wereldkampioen, de Zweed Ingemar Johansson. Louis zal zijn intrek nemen in het trainingskamp van ex-kampioen Pat terson in Newtown (Connecticut) en daar blijven tot het gevecht daar is, op 20 juni. Hoe Louis gedurende de komende vijf weken Patterson zal trainen is geheim. Louis heeft zich er tenminste niet over wil len uitlaten. Wel heeft hij meegedeeld een diepgaande studie te hebben gemaakt van de films die zijn gemaakt van de wedstrij den tussen hem en Max Schmeling, even als van de film van de eerste wedstrijd tussen Patterson en Johansson, waarin Patterson zijn titel verloor. Koersen in Hilversum Op de hedenavond in het Hilversumse Sportpark te houden koersen treffen el kaar in het internationale nummer Quick silver S en Theo Messidor. die in de afge lopen weken tot prestaties van Europees formaat kwamen, waarbij Quicksilver 20 m voorgift ontvangt van Geersen's crack. Daar bovendien de afstand in het voordeel is van eerstgenoemde zal Theo Messidor met gering verschil het onderspit moeten delven. De mede in voortreffelijke vorm lopende Peterhof zou kunnen verrassen. Overigens blijft het niet alleen bij deze aantrekkelijke koers, want ook de serie draverij zal zowel in de series als in de finale tot harde strijd aanleiding geven. Favoriet is Wendy Hollandia, die echter zeer wispelturig loopt. Indien zij faalt dan komen Wodan. Xylon S en de niet te on derschatten Taky Erebus voor de ereplaat sen in aanmerking. Ook het nummer voor de stayers draagt een volkomen open karakter. De vorm zal de doorslag geven naar Vico BS, die boven dien iets sterker is dan Victor van Oranje. De andere kanspaarden zijn Vrolijke Frans, Uppsala Pluto en William Z. Voor Victor Maire ligt in de Nachtegaal- prijs geen enkele grote hinderpaal om zijn suecessenreeks te onderbreken. Slechts Witty Hanover en Wings zullen hem tot enige strijd kunnen dwingen. In het amateursnummer beheerst de 3- jarige Yberflöte het gehele beeld. Met een goede amateur kan dit klassepaard zelfs gemakkelijk winnen, daar X Mieke Hol landia en Woelwater, resp. geen 60 en 20 meter aan deze Derbv-kandidaat kunnen geven. Outsider is Windy Hanover. Het openingsnummer brengt opnieuw een sterke groep 3-jarigen aan de start. De beste hiervan wordt geacht Youthful Nora Spencer, die voldoende snelheid heeft om Yolige Miss en Yellowbird te kloppen. De keuze Wagenaar Jr (Yellow Rose. Yacky Moore) zou een verrassing kunnen brengen. Schaken In Boedapest zijn de partijen gespeeld voor de achtste ronde van het derde FIDE- zonetoernooi. Van Scheltinga kwam remise overeen met de Joegoslaaf Bertok. Van Scheltinga bezet nu tezamen met Bilek en Matanovie de gedeelde derde plaats achter Barcza en Bertok. De uitslagen van zondag waren: Popov (Buig.)—Mititelu (Roem.) 'is'is. Van Scheltinga (Ned.)Bertok (Joegosl.) 'is. Barcza (Hong.)Ahman (Zweden) 1-0. Tröger (W.-Dld.)—Kostro (Polen) afg. Bilek (Hong.)Golz (O.-Did.) afgebr. Ma tanovie (Joegosl.)—Ujtelki (Ts.i.Slow.) afg. Raeisae (Finland)Prameshuber (Oosten rijk) afgebr. Kozma (Tsj.slow.)—Clarke (G.B.) afgebr. Maandagavond zijn de partijen van de 9de ronde gespeeld. De uitslagen luidden: MititeluTröger 1-0, ClarkePopov '/■i—'Is, Prameshuber—Kozma 'Is—'h, Ah manRaeisae '/sUjtelky—Bareza 0-1, GolzMatanovics afgebr., BertokBilek 1-0, KostroVan Scheltinga 0-1. De stand na de 9de ronde: 1. Barcza 7 pnt. 2. Bertok 6 pnt. 3. Van Scheltinga 5V2 en 1 afgebr. 4. Mititelu 5 pnt. 5. Matanovie 4'/s en 2 afgebr. 6, 7, 8 en 9. ex aequo Koz ma. Bilek. Clarke en Prameshuber 4Vs en 1 afgebr. 10 en 11. Ujtelky en Tröger 3'h. en 1 afgebr. 12. Kostro 3 en 1 afgebr. 13. Po pov 3 pnt. 14. Golz 2'/» en 3 afgebr. 15. Raeisae 2'is pnt. en 1 afgebr. 16. Ahman 1 pnt. VOETBAL. De voetbalwedstrijd tussen de elftallen van Oost-Duitsland en Enge land (samengesteld uit spelers onder 23 jaar), die in Berlijn is gespeeld, is door Engeland met 4-1 gewonnen.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 15