trer&eft/k goedge&fe&i Haarlems echtpaar wint retour Amsterdam-Canada per DC 8 Vakschool voor detailhandel te Haarlem in impasse Schiphol viert jubileum met opening van luchtvaartmuseum In en om de stad Departementale commissie kan niet tot rapport komen Agenda voor Haarlem en de IJmond DINSDAG 17 MEI I960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 A Ruimte voor t.h, Ouders van emigrant in de wolken Speciale kousen-aan bieding Bejaarde Haarlemmer bij ongeluk ernstig gewond Bestelformulieren voor Bolsjoi-opvoeringen bij Haarlems Bloei W. Oosten Beekman gehuldigd WINKELNIEUWS Schoolreisfestijn Hengelwedstrijden van „Haarlem" groot succes Wedvlucht postduiven Luiten kampioen derde klasse kader 38/2 UIT STAD EN STREEK Veertig jaar burgerluchtvaart vliegweide" tot wereld-luchthaven Van Padvindersweekeinde in Teylingerbos Zuiver als goud méér smaak méér geur Spaar de voetbalclub-emblemen V eisend J muiden Beverwijk Morgen zal de Haarlemse raad zich kun nen uitspreken over het vraagstuk van de mogelijke vestiging in Haarlem van de derde technische hogeschool. B. en W. heb ben in een uitvoerige nota mededeling ge daan van de door hen genomen stappen, waaruit blijkt dat in principe reeds wordt gerekend met de enestiging van die techni sche hogeschool op een terrein ten oosten van Parkwijk en begrensd door Amster damsevaart, Buitenliede, Ringvaart en Schipholweg. Dit terrein is ongeveer 55 hectare groot, maar kan worden uit gebreid met een stuk grond van 50 hectare ten oosten van de Ringvaart, dat de gemeente Haarlemmermeer in princi pe bereid is voor de vestiging van een t.h. af te staan. Uit de publikatie van deze nota blijkt, dat B. en W. van Haarlem niet hebben stilgezeten, nadat dit college reeds één dag na de verschijning van het rapport van de Commissie Spreiding Technisch Onderwijs in een brief aan de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen heeft „gesolliciteerd" naar de plaats van vestiging. Ook andere gemeentebestu ren onder meer van Beverwijk en Alk maar hebben dit gedaan, maar konden destijds niet met sterke argumenten ten gunste van een vestiging van de t.h. in hun gemeenten naar voren komen. Haarlem kon er toen reeds op wijzen dat het een gunstig cultureel en wetenschap pelijk klimaat heeft, dat het goede ver bindingen heeft met de industrieën en met de andere steden van de randstad Holland, dat het gunstige vestigingsmogelijkhe - den heeft, voor hoogleraren, wetenschappe lijke staf en studenten en dat het een aangename omgeving heeft, die zich zeer wel voor recreatie leent. Deze op zichzelf sterke argumenten zijn later nog eens bekrachtigd door harde fei ten en cijfers. In ons blad van 3 mei hebben wij erop gewezen, dat Haarlem vergeleken met Be verwijk en Alkmaar onbetwist de sterkste papieren heeft wat betreft de verbindingen tussen woonplaatsen van potentiële studen ten en stad enerzijds en van stad en in dustrieën anderzijds. Bovendien kwam uit deze cijfers vast te staan dat Haarlem het centrum vormt van een bevolkingsagglo meraat van 1.164.307 mensen op minder dan een half uur reizen van de stad ver wijderd. Beverwijk en Alkmaar bleven hierbij aanzienlijk ten achter. Pleiten deze cijfers sterk voor Haarlem, niet minder is dit het geval met de voort varendheid van B. en W. Studies onder meer gedaan in Eindhoven hebben uitge wezen dat voor een moderne technische hogeschool 100 hectare grond nodig is. Welnu, dit terrein zal in Haarlem beschik baar zijn, zij het dan dat een gedeelte er van thans nog tot de gemeente Haarlem- merliede en Spaarnwoude behoort en een ander deel tot de gemeente Haarlemmer meer. Prettig is in dit verband te verne men dat Haarlemmermeer zich in princi pe bereid verklaard heeft alle mogelijke medewerking te verlenen. Dit is een stuk je praktische intergemeentelijke samen werking, waarvoor men alleen maar erg dankbaar kan zijn. Het is te hopen dat de gemeenteraad morgen de door B. en W. genomen stap pen sanctioneert en dat deze houding, ge voegd bij de harde cijfers en feiten, de minister van O. K. en W. ertoe zal bewe gen zijn keuze op Haarlem te doen vallen. Hetgeen naar ons voorkomt niet alleen Haarlem ten goede komt, maar evenzeer de nieuwe technische hogeschool. „We kunnen het ons nog niet voorstellen dat we straks in Canada bij onze zoon en schoondochter op visite komen. Ik sta er mee op en ga er mee naar bed", zegt mevrouw De Moei uit de Roosvelclstraat 16 in Haarlem hoofdschuddend terwijl ze een kopje thee inschenkt. Ilaar man kan maar niet genoeg krijgen van de K.L.M.-folders die in al hun bonte kleurenpracht voor hem op tafel liggen. „Toen die meneer van het reisbureau ons kwam vertellen dat we tot de prijswinnaars behoorden was mijn eerste gedachte: Wat heb ik me op de hals gehaald! Maar nu begin ik al aardig aan het idee te wennen, 't Is anders geweldig dat wij dat op onze leeftijd nog mee mogen maken'. De heer en mevrouw De Moei zullen op 13 juni als speciale gasten van de K.L.M. op Schiphol in een DC-8-straal- vliegtuig stappen om nauwelijks zes uur later in Montreal op Canadese bodem te landen. Dat buitenkansje hebben zij te danken aan de prijsvraag die de K.L.M. onder de ouders van naar Canada geëmi greerde Nederlanders heeft uitgeschre ven ter gelegenheid van de inaienststel- ling van haar DC-8 luchtreuzen op de lijn Amsterdam-Montreal. Het Haarlemse echtpaar was een van de vijf gelukkige prijswinnaars onder de vierduizend deel nemers. In Canada hield de K.L.M. een zelfde prijsvraag onder de daar gevestig de Nederlanders. De winnaars hiervan wordt een gratis vliegreis Canada-Neder land en terug aangeboden. „Stel je voor dat onze zoon ook win naar was geworden dan zaten wij in Ca nada en hij hier in Holland" grapt de 70-jarige heer De Moei. „Ik doe dikwijls aan een prijsvraag of een loterij mee, maar nog nooit heb ik iets gewonnen. En nu komt me dit uit de lucht vallen. We hebben Cor, zo heet m'n zoon, natuurlijk direct het grote nieuws geschreven. Hij is vier jaar geleden met vrouw en twee kin deren geëmigreerd en woont in eon eigen huis in London, Ontario. Hij was hier con ducteur bij de spoorwegen, maar nu zit hij in het loodgietersvak. Hij heeft het daar best naar z'n zin. Hij zou niet rneer terug willen". Lot uit loterij De lieer De Moei die vroeger stratenma ker is geweest, vertelt dat die K.L.M.- prijsvraag hem niet al te veel hoofdbre kens heeft gekost. „Er werden vijf vra gen gesteld en daarachter stonden ver schillende antwoorden. Bij voorbeeld hoe veel een DC-S heeft gekost, of je de con sumpties in het vliegtuig zelf moet beta len en hoelang de vliegtocht Amsterdam- Montreal duurt. Als je dacht het goede Advertentie Eerste keus micro-naadloze nylonkousen in de bekende Indian Copper tint, per paar 2.95 Het tweede paar TUDELIIK 1.95 Ook bij het tweede paar een kousencheque. MODEHUIS ANEGANG 26 TELEFOON 10643 (Van onze Haagse redacteur) Naar wij vernemen moet de kans uiterst gering worden geacht, dat op korte ter mijn een beslissing wordt genomen over een te Haarlem te stichten vakschool voor detailhandel. Onlangs hebben wij reeds meegedeeld, dat zowel de Haarlemse gemeenteraad als Gedeputeerde Staten aan het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen hebben meegedeeld aan een zoge naamde „compromisschool" (waarin alle levensbeschouwingen tot hun recht kunnen komen) de voorkeur te geven boven het inwilligen van een aanvrage van rooms- katholieke zijde voor een dergelijke school. Hoewel met name Gedeputeerde Staten hun zienswijze met veel cijfermateriaal omtrent de behoefte aan dit middenstands- onderwijs in Haarlem en wijde omgeving- hadden gestaafd, heeft men op het depar tement toch geen keuze kunnen of willen doen, doch in november een commissie in gesteld welke rapport moest uitbrengen over de spreiding van het vakonderwijs voor de detailhandel. Neutralen verdeeld Het is ons gebleken, dat het twijfelach tig is of dit rapport wel ooit zal verschij nen. In de commissie kan namelijk het nict-confessionele element niet naar beho ren worden vertegenwoordigd door grote verdeeldheid aan die zi.jde. Men kent na melijk drie typen scholen, de gemeente lijke (welke alleen in Rotterdam bestaat), rle zuiver neutrale en de reeds genoemde „compromisscholen". Deze organisatievormen kennen geen onderlinge band. Het Instituut voor het middenstandsonderwijs van de Koninklij ke Nederlandse Middenstandsbond zou wellicht een geëigend overkoepelingsor gaan kunnen zijn, maar dat stuit op felle tegenstand van de „compromisscholen". Een en ander zal er vroeg of laat toe moeten leiden, dat het departement toch zelf een beslissing zal moeten nemen over de vakschool voor de detailhandel te Haar lem. Gezien het duidelijke rapport van Gedeputeerde Staten en gelet op de uit spraak van de Haarlemse gemeenteraad zal het velen trouwens vreemd voorko men, dat men ten departemente alsnog een commissie nodig heeft geoordeeld. Bij de betrokkenen is trouwens de indruk ge wekt, dat het middenstandsonderwijs het ministerie van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen minder na aan het hart ligt dan bij voorbeeld bij het departement van Economische Zaken het geval is. Dat men daar wel het grote belang van dooiircffend vakonderwijs voor de detailhandel inziet komt in de tweede Middenstandsnota dui delijk tot uitdrukking. Maandagavond om tien minuten over zes heeft zich op dc Loidsevaart in Haarlem een verkeersongeluk voorgedaan tengevol ge waarvan een tachtigjarige Haarlemmer ernstig gewond naar de Mariastichting moest worden overgebracht. De bejaarde Haarlemmer wilde bij de Prins Hendrik- brug de Leidsevaart oversteken, maar hal verwege de rijbaan keerde hij terug om dat er een trekker met oplegger aankwam. Hij liep echter tegen een bromfiets op, die van de andere kant naderde. Hij viel. juist voor de met kracht remmende trek ker. Met een schedelbasisfractuur moest hij naar de Mariastichting worden vervoerd. Zijn toestand is ernstig. I-Iet Bolsjoi-ballet uit Moskou zal tijdens een korte Europese tournee op 10, 11 en 12 juni met begeleiding door het N.Ph.O. in Nederland drie voorstellingen geven, die plaats hebben in het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen in Den Haag. Het gezelschap vertrekt, na het drie daags verblijf in Nederland, naar Londen, waar net in de Albert Hall een serie voor stellingen gaat verzorgen. In verband met het korte verblijf hier, worden de V.V.V.-kantoren verzocht be stelformulieren ter beschikking te stellen en de aandacht van de bezoekers op dit optreden te vestigen. Haarlems Bloei heeft aan dit verzoek gevolg gegeven, zodat balletliefhebbers via dit kantoor kaarten kunnen bestellen. antwoord te weten dat moest je het daar bij behorende hokje zwart maken. Het was allemaal heel gemakkelijk hoor. 't Is eigenlijk een soort loterij". „We hebben nog nooit gevlogen", zegt de 71-jarige. mevrouw De Moei, „maar 't moet wel een sensatie zijn. Er moeten na tuurlijk nog een hoop formaliteiten wor den vervuld en we moeten ook nog inge ënt worden. Ik zal blij wezen als we een maal in het vliegtuig zitten op weg naar Canada. We hebben nog een spannende tijd voor de boeg voordat het zover is." Goedkeurend bekijkt mevrouw De Moei een keux-ige afbeelding van de spijzen en dranken die de D.C.8-passagiers geser veerd krijgen. „Dat ziet er smakelijk uit, hè?" zegt zij. Haar man wijst op een vouwblaadje waarop het interieur van de laatste aanwinst van de K.L.M.-vloot is te zien. „Straks zitten wij daar in die stoe len een slaatje te eten". De heer en mevrouw De Moei denken een maand in Canada te blijven. Zij stij gen op 13 juni om één uur 's middags van Schiphol op cn landen om ongeveer half twee Canadese tijd in Montreal. De sprong ovex- de Atlantische Oceaan zullen ze maken met een „vaartje" van 900 km per uux\ „We hopen maar dat Cor ons van het vliegveld af komt halen want we weten anders niet hoe we in London moe ten komen," zegt de heer De Moei. „Was het alvast maar zo ver," zucht zijn vrouw. Maar we hebben zo het idee dat ook dit deel van het reisplan op een voor het bejaarde echtpaar onvergetelijke wij ze zal verlopen. De befaamde K.L.M.-sex-- vice staat daar immers box-g voor! In het magazijn van de n.v. Oosten Zoon's complete woninginrichting aan de Barteljox-isstraat in Haarlem hebben com missarissen en personeel de heer W. Oos ten Beekman gehuldigd omdat hij die dag veertig jaar dix-ecteur was. Ir. J. J. F. de Haan, de president-com missaris, zei dat een veertigjarig directeur schap zeer zeldzaaiïi is. De heer Oosten Beekman heeft zich, sinds hij in 1920 zijn moeder ging assisteren als mededirecteur, ontwikkeld tot een zakenman van formaat en een alzijdig vakman op het uitgebreide gebied van complete woninginx-ichting. De verplaatsing van de zaak in het begin der crisisjax-en dertig van de Anegang naar de Barteljorisstraat bracht zox-gen met zich. Pas na de oorlog kon het bedrijf zich vol ledig ontplooien, dank zij de moderne ini tiatieven van de directeur. Ir. De Haan bood de heer en mevrouw Oosten Beek man een reis aan. Namens het pex-soneel sprak de verkoop chef, de heer S. H. de Jong een persoonlijk woord. Hij bood de jubilaris een Friese hangklok en mevrouw Oosten Beekman bloemen aan. De jubilerende directeur haalde vervol gens hex-innei-ingen op aan zijn eerste jaren in de zaak en aan de velen die hem in de loop der jaren tex-zijde stonden. Zijn mededeling dat het hele personeel zondag en maandag een reis naar Bx'ussel en Zee land gaat maken, werd met grote bijval begroet. In de middaguren kwamen vele op de receptie in Brinkmann de heer Oosten Beekman en zijn gezin geluk wensen. Kampecrshow. De firma Edego houdt op de bovenverdieping van haar zaak op de Kindex-huisvest 41 in Haai-lem een ten toonstelling van kampeerax-tikelen, die het gehele seizoen te bezichtigen zal zijn. Men kan er enige tenten en kampeerattributen als slaapzakken, luchtbedden en kooktoe- stellen zien. De tijd van de schoolreisjes is weer aan gebroken. Dagelijks kan men ze ex'gens wel zien: de klassen die er per bus of op de fiets op uit trekken. Maanden tevoren is het reisplan uitgestippeld en met „mees ter" of „juf" besproken. Als eindelijk de grote dag daar is zijn ze opvallend vlug uit de veren. Stel je voor dat je op zo'n dag te laat kwam! Als het maar even kan gaat vader of moeder mee om hen uitge leide te doen. Vaak is het afscheid zo innig of men elkaax- jaren niet terug zal zijn. Vlak voor het vertrek worden de laatste vaderlijke of moederlijke vex-maningen uit gedeeld. maar het is de vraag of die nog lang de jeugdige reizigers in de oren zul len blijven klinken. Voorlopig hebben de leerlingen van de vijfde klas van de P. H. van der Leyschool uit Haarlem-Noord, die wij voor hun ver trek fotografeerden, het nog te druk met het zoeken van een goed plaatsje in de toerbus die ben naar Arnhem en omgeving zal voeren. Vanavond als ze met een hoofd vol plezierige indrukken en herinneringen terug zijn, valt er thuis genoeg te vertel len. Zondagmorgen hadden de jaarlijkse wedstrijden plaats in het px-ecisie- en af- standwei-pen voor de leden van de hengel sportvereniging „Haax-lem". Voor de eer ste maal werden beide wedstrijden op één ochtend verwerkt, wat een groot voordeel bleek. Het precisiewex-pen was een span nende strijd. Een beslissingswedstrijd tus sen H. Klaver cn J. van Everdingen sr. was zelfs noodzakelijk om uit te maken wie zich kampioen in deze sport mocht noe men. Het werd uiteindelijk H. Klaver ïriet 22 punten. Op de tweede plaats eindigde dus J. van Everdingen Sr. met 18 punten. 3. J. van Evei'dingen Jr. met 16 pnt., 4. E. van Beusekom 15 pnt., 5. en 6. J. G. Kunt- ze en P. Klabou met 13 pnt. Ook de wedstrijd in het afstandwGvrv>^ was spannend. Iedere deelnemer mocht driemaal wex-pen. Kampioen voor het jaar 1960 in deze sport werd P. E. Willemsen Jx\ met een totaalafstand van 245.86 meter, 2. P. Klabou met 244.90, 3. E. van Beuse kom met 236.45, 4. J. van Everdingen Jr. 234.79, 5. J. van Evex-dingen Sx\ 232.29, 6. P. Boot met 231.53 meter. Afgelopen zatex-dag hield de H.V.Z. te Haarlem een wedvlucht vanaf Libramont (België) afstand ca. 280 km. In concours waren 133 duiven. De vlucht had een tx-aag verloop, hetgeen er op wijst, dat de duiven onderweg met slecht weer te kampen heb ben gehad. Dc lossing had plaats om 11.40 uur, de eerste prijsduif werd geklokt om 17.10 uur, de laatste om 18.30 uur. Bij hel uitslaan der klokken bleken vele duiven nog niet thuis te zijn. In de loop van de avond en de volgende mox-gen kwamen de meeste achterblijvers toch nog thuis, zo dat in het algemeen de verliezen nogal meevielen. De uitslag van de vlucht was als volgt: M. v. d. Kerkhof 1. 2. 19, 22. 23, 27; G. Klungel 3, 10; D. C. M. Rab 4. 14; J. Dijk- stra 5. 7, 13, 17; J. de Graaf 6; J. Vermet 8, 9, 11, 18, 21; M. v. d. Vecht 12, 20; C. Broekmeulen 15. 26; C. J. v. d. Broeke 16; G. van Straten 24; W. Kamstra 25. De finale derde klasse kader 38/2, district Haarlem KNBB is gewonnen door W. Lui ten (BC De Houtpoort). De beslissing viel in de partij P. Slot—Hellingman, waarin de laatste met de beste kansen startte Door zijn hogere moyenne zou een remise- pai'tij voor hem x-eeds voldoende zijn ge weest. P. Slot won echter, maar had net wat teveel beurten nodig om kampioen te worden. De eindstand was: 1. Luiten 1156 134 63 2. Slot 1249 149 54 3. Hellingman 1206 133 65 4. Scholte 1065 174 39 5. Geerling 1047 162 44 6. Philippo 909 164 38 8.62 8.38 9.07 6.12 6.46 5.54 Nieuws in het hort Jongetje gewond. Maandagmiddag om vier uur is een 11-jarig jongetje uit Haar lem, die tegen de geopende Lange Brug was opgeklauterd, van deze brug naar be neden gegleden. Zijn beide voeten werden gekneusd. Vandaag is het feest op Schiphol. Van middag om vier uur zal minister H. A. Korthals in de Atoomhal het Nationaal Luchtvaartmuseum openen ter gelegen heid van het feit, dat Schiphol veertig jaar geleden voor de burgerluchtvaart werd opengesteld. Voor twee mensen vooral zal het een zeer bijzondere dag zijn, omdat zij het Schiphol van mei 1920 kenden, toen zij ex- in een hoekje van een kleine hangar hun werk deden: mejuffrouw N. Harting en de heer U. F. M. Dellaert. Mejuffrouw Har ting was destijds secretaresse en had on dermeer tot taak proppen watten uit de delen voor de oren van de passagiei-s van de toen nog open vliegtuigjes. Zij werkt nog steeds op Schiphol. De heer Dellaert viert vandaag in feite zijn veei-tigjarig ju bileum als directeur van de luchthaven maar houdt, zich op de achtex-gx-ond overigens zal hij zich volgende maand bij zijn afscheid niet aan een huldiging kun nen onttrekken. Toen hij in 1920 op Schip hol kwam, was hij een van de zes mensen die hier werkten. Op het ogenblik werken er 14300. In die tijd was Schiphol niet meer dan een „vliegweide", 76 ha. groot zonder startbanen. In 1939 was die op- pei-vlakte tot 210 ha. uitgebreid en was het net van startbanen uniek in Eux-opa. Op het ogenblik omvat Schiphol 850 ha en een startbanen-accommodatie waax-door het vliegveld als een der best geoutilleerde ter wereld is geklasseerd. Die ont wikkeling heeft overigens nog niet haar einde gevonden. Er ligt een uitbreidings plan gereed dat in 1965 moet zijn uitge- voex-d. Tijdens de receptie van vanmiddag zul len weer sterke verhalen de x-onde doen uit de begintijd van onze nationale lucht haven toen er slechts een luchtlijn be stond: Amstex-dam Londen. Er konden toen twee passagiers per dag wox-den ver- voex-d, op dinsdagen, donderdagen en za terdagen. Op de overige drie werkdagen werd alleen in de ï-ichting Londen-Amster- dam gevlogen, 's Zondags waren er geen luchtdiensten. Stationschef Dellaert kreeg de schrik van zijn leven, toen er op een dondex-dag acht passagiers tegelijk naar Londen moesten, dames van een gezelschap Ame rikanen. Er werden drie extx*a toestellen gechartex-d, maar toen deze met het lijn- toestel voor de start gereed stonden, kwam er een telefoontje dat de dames van de reis afzagen, omdat zij bang waren te vliegen In de enige auto waarover de K.L.M. beschikte, stoof de heer Dellaert naar het Victoriahotcl, waar het gezelschap logeer de, klom op een tafel en overreedde de dames dat zij de reis wel moesten maken omdat er drie extra toestellen voor uit Londen waren gekomen. Het sterkste mo tief was de verzekering, dat de passagiers lange Iercnjassen, met schapenbont ge voerde kniclaarzen, leren helmen met windbrillen, leren handschoenen en warm waterstoven zouden krijgen. Zo ging het in .1920. Thans -verwerkt Schiphol meer dan een miljoen passagiers per jaar en worden jaarlijks niet. minder dan 69000 vluchten uitgevoerd. Het totaal Gouden jubileum NPV Ter geleenheid van het vijftigjarig be staan van de padvindersbeweging in Ne- dei-land, is in het fraai gelegen kampeer- centrum „Teylingerbos" aan de tweede Doodweg in Vogelenzang gedurende het afgelopen weekeinde een bijzonder ge slaagd kamp gehouden, waax-aan driehon- dei'd verkennei-s uit het district Haarlem deelnamen. Wegens ziekte van de districtscommis- sai-is, ix\ J. Pool, heeft dr. G. de Vos het kamp geopend, die eraan hex-innerde dat de districtsleiding aanvankelijk het plan had in het Openluchttheater een feest te houden ter gelegenheid van het gouden feest. De verkennex-s echter gaven toen te kennen dat zij veel liever wilden gaan kamperen, waaruit blijkt, aldus spx-eker, dat de liefde voor het buitenleven in die vijftig jaar nog altijd bestaat. Steeds ko men er nog nieuwe jongens bij, waaruit wel blijkt dat de padvindevij bij de jeugd nog steeds weerklank vindt en niet. zoals men wel eens beweert, niet meer van deze tijd is. Vexwolgens was het woord aan mr .H. M .van Fenema ais voorzitter van de dis- trictscommissie, die het kampvuur onder leiding van akela A. G. Rijks uit 's-Gx-a- venhage grotendeels bijwoonde. Mr. Van Fenema trok in zijn toespx-aak een verge lijking tussen 1910 toen de padvindex-sbe- weging in Nedex-land ontstond, en nu. Hij wees daax-bij op de toenmalige werkwijze en daarnaast op de vervlakking van de hedendaagse gemeenschap. Daarom spoor de hij de verkenners ertoe aan de vx-iend- schap en de samenbinding in de pad vinderij te verstevigen. Het doel in 1910 is nog steeds hetzelfde als in 1960 en zo als ons allen dit kampvuur iets te zeggen heeft, zo kunnen wij ook gezameniljk deze veiwlakking tegengaan, aldus besloot mr. Van Fenema zijn toespraak. Tot slot wérd een avondspel gehouden onder leiding van hopman Schaad. Zondagochtend werd er na de vlaggen- parade een wijdingsdienst in de kamp- vuurcirkel gehouden,waarbij hopman F. Bx-aaksma uit Haarlem voorging. Daarna volgden sportwedstrijden waarvan de lei ding bij hopman J. Brunt berustte, 's Mid dags was er een gecostumeerd feest, waar bij de vex-kenners in groepen werden ver deeld en waarbij elke groep een land moest voorstellen. Dit geschiedde onder leiding van hopman W. Vex-wer. De „jubel commissie" had op een boerenkars plaats genomen en mocht geschenken van de vex-kenners in ontvangst nemen. Dit zeer geslaagde jubileumkamp, waar aan de districtsdrumband Haarlem muzi kale medewerking vex-leende, en waarvan de algemene leiding berustte bij de assi stentdistrictscommissarissen. J. de Jonge en H. P. H. Plevier werd omstreeks half vijf bij de vlaggemast gesloten. Advertentie aantal steden waarmee Nedex-land via Schiphol is verbonden, door geregelde rechtstreekse luchtdiensten (920 vluchten per week) bedraagt 113 in 74 landen. Van 1926 tot 1958 berustten exploitatie en be heer van Schiphol bij de gemeente Am sterdam. In 1958 werd de ondernemings vorm omgezet in die van een N.V., waarin door het Rijk met 57,1 miljoen gulden, de gemeenteAmsterdam met 27,4 miljoen gul den en de gemeente Rottex-dam met 1,4 mil joen guden wordt deelgenomen. Advertentie Concertgebouw (tuinzaal): Vandaag 20.15 uur: Concert N.Ph.O. Minerva Theater: dinsdag 20.15 uur: ABC-eabaret. BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag tot en met don derdag 14, 19 en 21.15 uur: „Meisjes van de Mambo-bar", 18 jaar. Frans Halstheater: Vandaag 20 uur: en woensdag 14, 19 en 21.15 uur: „De onzicht bare spion slaat toe", 18 jaar. Lido Theater: Vandaag tot en met don derdag 14, 19 en 21.15 uur: „Suddenly last sumxner", 18 jaar. Luxor Theater: Vandaag en woensdag 14 en 20 uur: „Parfum en vuil", 18 jaar. Iedex-e ochtend 10.30, 11.30 en 12.30 uur: Kleurenfilm huwelijk prinses Margaret en Tony Armstrong-Jones. Dondex-dag 14 en 20 uur: „Romeo en Julia", 14 jaar. Rembrandt Theater: Vandaag tot en met donderdag 14. 19 en 21.15 uur: „Een les in liefde" 18 jaar. Roxy Theater: Vandaag tot en met don dex-dag 14.30. 19 en 21.15 uur: „Bloed in de zon", 14 jaar. Studio Theater: Vandaag tot en met donderdag 14.15, 19 en 21.15 uur: „Wir Wunderkinder", alle leeftijden. Elke och tend 10, 11 en 12 uur: Kleurenfilm huwe lijk prinses Max-garet en Tony Armstrong- Jones. Theater Monopole (Zandvoox-t): Vandaag en woensdag 20 uur: „Slachtoffers van het trottoir", 18 jaar. Donderdag 20 uur: „On tembare hartstocht", 18 jaar. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum: Tot en met 22 mei bijzondex-e avondopenstelling met kaars licht en oude muziek van 20.30 tot 22.30 uur. Museum „Het Huis Van Looy" (Kamper laan): Tot 22 mei dagelijks van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 uux-, zondags 14 tot 17 uur: Expositie van werken van jonge Neder landse kunstenaai-s onder de titel „Start". „In 't Goede Uur" (Korte Houtstx-aat 1): Tot 1 juni dagelijks van 10 tot 22 uur: Ex positie van tekeningen van Wim van de Kerke. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1—3): Tot 20 mei dagelijks van 9 tot 17 uur: Expositie van werken van H. F. Boot. Vishal: Tot 29 mei dagelijks van 13.30 tot 17.30 uur en zondags van 19.30 tot 22 uur: Architectuurtentoonstelling. DIVERSEN Gemeenschapshuis (Zandvoort): Vandaag 20.15 uur: concert Gerald Warbux-g, cello, en Edward Mobbs, vleugel (Cultui-ele kring ,,'t Helm"). (Verder rfaaaplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 13 mei). DINSDAG 17 MEI Thalia, 20 uur: „De hartstocht en de i"a- zei-nij" Rex, 20 uur: Max-inierskapel voor Kunst kring. Heideslraat, 1921 uur: Expositie Feli- son. WOENSDAG 18 MEI Thalia, 20 uur: „De hartstocht en de ra zernij" Rex, 20 uur: „De vrouw en de verdoem de". Hervormd Jcugdgebouw, 20 uur: Toneel avond De Plankeniers. Pieter Vermeulenmuseum, Cultux-eel Centrum. 1416.30 uur. Heidcstraat, 1921 uur: Expositie Feli- son. DINSDAG 17 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Ik was een gangster". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Het beest in mensengedaante". WOENSDAG 18 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Ik was een gangstex-". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Het beest in mensengedaante".

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 7