J&MllOGRAF leef gelukkig op 2 sigaretten per dag! LINOLEUM KROMMENIE v. DUIVENBODEN LINOLEUM Stichting tot behoud van het Kennemer Lyceum opgericht Gelderland wint de nationale e.h.b.o.-wedstrijd in Haarlem TAXI 13000 Renault Dauphine GARAGE DER HOUT Haarlemse katholieke verkenners houden groot jubileumkamp A.H. SÜPERMART TIPS Groep ouders is ongerust over de gang van zaken op de school Kwen Lun tabletten Gouden Jacobstaf voor W. Smit Katholieke jongeren uit Middengroepen bijeen HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 Jan Blaaser bij jongerensociëteit Burgerlijke Stand van Haarlem De heer Bilderbeek nam afscheid van Spoorwegen A. van der Aart geëerd met gedenkplaat Oosterkerkkoor zingt in Haarlem en Hall fill Lezing over Van Eeden heden in Brinkmann Echtpaar-Van der Bijl naar zending in N.-Guinea W. Kandel overleden Nieuwe r.-k. kerk in Zandvoort-Noord De kunst om te leven Jaarvergadering voogdij - vereniging „Tot Steun" BIEFSTUK TARTAAR 2voor.. 98 GEHAKT verpakking 148 SAUCIJZEN 500 gr 148 VLEESSALADE gram 58 KROPPEN SLA voor 55 POSTELEIN per kilo 69 Pers-SINAASAPPELEN GROTE REPEN SARDINES dubbelblik 49 APPELMOES Grote Houtstraat 99 Succes van districtsbond Haarlem van de N.P.V. warme blijvende schoonheid voor elke vloer! MAANDAG 30 MEI 1960 Vandaag is voor notaris J. C. Stuart de stichtingsacte verleden van de „Stichting tot behoud van het Kennemer Lyceum." Deze stichting is opgericht door een vier tal ouders van leerlingen van het Kenne mer Lyceum, mevrouw S. Jansen-Looyen en de heren S. J. de Jong, W. Kramer en H. A. Polak. De stichting stelt zich ten doel het bevorderen van activiteiten, die zo veel mogelijk kunnen bijdragen tot het behoud van het Kennemer Lyceum te Overveen als zelfstandige onderwijsin stelling, zulks met inachtneming van de stoffelijke en geestelijke waarden, waarop de oprichting en instandhouding zijn ge baseerd, en voorts het verrichten van alle handelingen, die daarmee in de ruimste zin genomen verband staan of daaraan bevorderlijk kunnen zijn. De oprichting van deze stichting houdt ten nauwste verband met de bezorgdheid, die bij enige ouders leeft ten aanzien van de gang van zaken op het Kennemer Lyceum. Enige tijd geleden heeft een vijf tigtal ouders, vertegenwoordigd door me vrouw S. Jansen-Looyen en de heren Syne de Jong, arts, H. A. Polak en W. Kramer, tandarts, een brief geschreven aan het be stuur van de vereniging Kennemer Ly ceum, waarin hun verontrusting wordt kenbaar gemaakt over de gang van zaken op de school. Er zouden spanningen be staan tussen schoolbestuur en curatorium enerzijds en een aantal leraren anderzijds over „het peil van het onderwijs." In het heengaan van enkele docenten zouden die spanningen reeds waarneem baar zijn. Ook zou de leraarsvergadering een resolutie aan bestuur en curatorium gericht hebben over deze kwestie. De in houd van deze resolutie is de ouders niet bekend, maar in een brief gericht aan de leraarsvergadering wordt openbaarmaking ervan verzocht. De groep ouders stelt in haar brief aan het curatorium de op handen zijnde fusie tussen Kennemer Lyceum en Jac. P. Thijsselyceum aan de orde. Deze fusie zou onder de naam „Kennemer Schoolgemeen schap" reeds 1 september 1960 ingaan, een jaar eerder dan men aanvankelijk van plan was. De ouders schrijven, dat bij velen de mening heeft post gevat, dat de ze vervroegde datum niet verantwoord is. Zij vragen of de werkzaamheden van de docentencommissies reeds resultaat heb ben opgeleverd. Het aantal aanmeldingen voor het schooljaar 1960-1961 vertoont, aldus de brief van de ouders, een sterke achteruit gang. Vorig jaar waren het er 153, thans ongeveer 100. Ook treedt een opmerkelijke verschuiving op van het aantal jongens leerlingen naar dat van de meisjes. Zestig percent van de leerlingen zou uit meisjes bestaan. Hoofden van lagere scholen zou den adviseren geen leerlingen naar het In het wijkhuis „De Haven" aan de Camplaan in Heemstede heeft Jan Blaaser zondagavond voor de hervormde jongeren sociëteit Zomi gesproken over zijn «werk bij de televisie. De jongeren hadden hem enkele weken geleden opgebeld en onmid dellijk de toezegging gekregen dat hij iets over zijn werk zou komen vertellen. Dat is gebeurd en de jongeren hebben er veel plezier aan beleefd. Ruim twee uur heeft hij gesproken over zijn activiteiten als on dermeer spelleider, toneelspeler en toneel kapper. Thans is hij free lance-medewer- ker bij de televisie. De heer Blaaser vertelde vele anecdotes van achter de coulissen, waarmee hij weer veel gelach veroorzaakte. Het gebouwtje waar de jongerensociëteit een onderkomen heeft, heeft zijn langste tijd gehad. Het gebouwtje dreigt te ver dwijnen, waardoor de jongeren naar een nieuw onderkomen zouden moeten uitzien. Advertentie Nauwelijks te geloven, maar wij willen het u bewijzen: Geruisloos en trekken als een 6-cyl. Brandstofverbruik 1 1. op 17 km. Zeer lage afschrijving. Op achterportieren spec, bevei liging voor kinderen. Demonstr. z. enige verpl. Prijs: ƒ5650.— Hoofdagentschap Telefoon 12138 BEVALLEN van een zoon 27 mei: G. Bergman-den Baas; W. L. Miezenbeek-Gie- les; C. M. Klerk-Zwart. BEVALLEN van een dochter: 26 mei: M. J. Rutte-Lobrij27 mei: G. Visser-Mie- dema; 28 mei: L. Neeskens-Schraal; A. G. W. Boers-Möhring. OVERLEDEN: 26 mei: F. Dijk, 59 j Gasthuisvest; J. Kruup, 67 j., H. v. Alphen- straat; 27 mei: T. Zuidinga, 84 j., Hodson- s tra at. ONDERTROUWD: 28 mei: A. Kollaart en A. Kager; R. G. van Eerden en J. M. Zoon. GETROUWD: 28 mei: M. G. Huijsmans en E. Aalderink; Th. Dirks en D. Karre- man; A. L. Kappen en M. Visser; J. Bakker en M. Fennema; Ph. van Riessen en E. A. Prinsen. Secretarie gesloten. Met het oog op het I2V2-jarig ambtsjubileum van de bur gemeester van Haarlem zullen de gemeen tesecretarie en het kantoor van de gemeen te-ontvanger op 1 juni van 11 tot 12.30 uur gesloten zijn. Kennemer Lyceum te laten gaan en vele ouders zouden hun leerlingen van de school nemen, aldus het schrijven. Ook wordt nog gewezen op het feit dat drs. J. A. Baartmans, tot dusver leider van de onderbouw van het lyceum, niet herbenoemd is en zijn ontslag heeft ge nomen. Hij is benoemd tot leraar aan het Thorbeckelyceum in Den Haag. De groep ouders geeft uiting aan haar grote waar dering voor de wijze waarop de heer Baartmans zijn taak aan het Kennemer Lyceum heeft verricht. In de brief wordt de hoop uitgesproken dat binnen de kortst mogelijke tijd de gezonde sfeer van wel eer hersteld wordt. In antwoord op deze brief heeft 't cura torium de groep ouders uitgenodigd voor een bespreking met vertegenwoordigers van bestuur en curatorium op vrijdaga vond 3 juni. Na veertig jaar dienst Zaterdagmorgen heeft de heer G. J. Bilderbeek in de tweede klas wachtkamer op het tweede perron van het station te Haarlem, afscheid genomen van vrienden en bekenden, die hij tijdens een ruim veertigjarige loopbaan bij de Nederland se Spoorwegen heeft leren kennen. De heer Bilderbeek, die nu tweeënzestig jaar is, gaat de Spoorwegen, die hij gedurende de laatste jaren als treincontroleur heeft ge diend, met pensioen verlaten. Hoofdsta tionschef G. J. M. van Deventer schetste in een kort toespraakje de loopbaan van de heer Bilderbeek, die in mei 1920 in dienst kwam en via de sporten conducteur en hoofconducteur tot de functie treincon troleur opklom. De heer Bilderbeek heeft deze taak erns tig opgenomen en daardoor kan hij zich bij het afscheid verzoenen met de gedach te, dat hij de hoogste trap bereikt heeft en zijn taak naar behoren heeft vervuld, aldus de heer Van Deventer die tevens zijn persoonlijke dank uitsprak voor de prettige medewerking van de heer Bilder beek. Namens het personeelfsfonds bood de hoofdstationschef de heer Bilderbeek een hanglamp aan. Mevrouw Bilderbeek kreeg een grote tuil boemen. De heer J. C. van Onzen, chef treindienst in Utrecht vond, dat men dit afscheid niet in het droefgeestige moest trekken. Het is een natuurlijke gang van zaken, ook al zal iedereen de heer Bilderbeek missen. Men ontmoet in dit vak veel mensen maar men neemt ook afscheid van veel mensen. Namens de treincontroleurs wenste hij de heer Bilderbeek veel geluk toe. Soms onverstaanbaar door het geluid van de komende en vertrekkende treinen namen nog vele andere vrienden en be kenden, onder wie de heer B. N. Pols, van de oud-treincontroleur afscheid. De heer Pols, vertegenwoordiger van'Het gezamenlijk transportcomité Nationale be devaart Lourdes,dankte de heer Bilder beek voor de vele en goede diensten die hij het comité gedurende de zes jaren dat hij treinen met zieken naar Lourdes be geleidde, heeft bewezen. Hij toonde op deze reizen altijd begrip voor de moeilijkheden van de reizigers. Als blijk van waardering werd hem door het comité een klok met inscriptie aange boden, waarna mevrouw Bilderbeek op nieuw in de bloemen werd gezet. In een kort weerwoord bedankte de heer Bilderbeek de sprekers voor hun woorden en hun goede gaven. Ter nagedachtenis van wijlen de heer A. van der Aart, in leven van 1929-1959 voorzitter van de afdeling Haarlem van de K.N.V.B., heeft de Haarlemse wethou der de heer J. A. Schippers zaterdagmid dag op het Van der Aartsportpark in Haarlem-Noord een bronzen gedenkplaat onthuld. De plaquette, vervaardigd door de Haarlemse beeldhouwer Jan Verdonk, is aangebracht aan één der muren van het kleedgebouw. De opvolger van de heer Van der Aart de heer H. W. van Turnhout bracht in zijn welkomstwoord dank aan burgemees ter en wethouders van Haarlem en aan de sportverenigingen voor hun medewerking bij het totstandbrengen van de gedenk plaat. Wethouder Schippers schetste hierna de heer Van der Aart als een prominente fi guur met grote verdiensten voor de sport in het algemeen en voetbal in het bijzon der. De heer Schippers zei dat het werk van hen, die als bestuurslid achter de schermen hun onmisbare bijdrage leveren tot de sport in het algemeen onvoldoende wordt gewaardeerd. Zij worden zelfs soms verguisd. Daarom is het goed, aldus de wethouder, dat met deze gedenkplaat blij vende hulde wordt gebracht aan een man, die in tal van functies actief, toegewijd en met groot organisatietalent het belang van de sport diende. Vervolgens ging de wet houder tot onthulling van de gedenkplaat over door de Nederlandse driekleur weg te trekken waarmee de plaquette was be dekt. De korte, sobere plechtigheid werd onder meer bijgewoond door de broer van de heer Van der Aart, vertegenwoordigers van de Haarlemse Sportraad en bestuurs leden van de Haarlemse voetbalverenigin gen. Op zondag 5 juni (eerste pinksterdag) hoopt het Oosterkerkkoor met het Jeugd koor medewerking te verlenen in de dienst die wordt gehouden in de Oosterkerk aan de Zomerkade in Haarlem. Voorganger in deze dienst is ds. A. J. van Rhijn. De beide koren staan onder leiding van Henk van der Velde. Maandag 6 juni (tweede pinksterdag) zal het Oosterkerkkoor deelnemen aan een concours, dat wordt gehouden in Hall bij Eerbeek. Advertentie zegge en schrijve de beste...! WÊÊ Rectificatie De lezing die dr. A. Saalborn hedenavond zal houden over „Maatschappij en dichter schap bij Frederik van Eeden" heeft niet plaats in het museum Het Huis Van Looy, maar in de Kroonzaal van Brinkmann aan de Grote Ma«rkt. De lezing wordt gehouden onder auspiciën van de Vereniging Haer- lem. De lezing van dr. Saalborn in Brinkmann begint om acht uur. Op Hemelvaartsdag werd in het cen trum van de Christian- and Missionairy Alliance in Nederland, gevestigd in Was senaar, een plechtigheid gehouden, waar in de heer A. van der Bijl en zijn echtge note uit Bloemendaal als zendelingen echtpaar werd uitgezonden naar Nieuw Guinea. Vanmorgen is in de leeftijd van vijftig jaar overleden de heer W. Kandel, ge meentelijk inspecteur van het lager on derwijs in Haarlem. De heer Kandel is onderwijzer geweest in Leerdam, Hendrik Ido Ambacht, Dordrecht en Den Haag. In de laatste plaats was hij vijf jaar hoofd van een school. Op 1 mei 1957 werd hij aan het bureau van de gemeentelijk in specteur van het lager onderwijs in Haar lem verbonden als pedagogisch-didactisch medewerker. Op 1 januari van dit jaar volgde zijn benoeming tot inspecteur. Geen spreekuur. De Haarlemse wet houder van volkshuisvesting, economische en jeugdzaken, de heer J. A. Schippers, houdt deze week geen spreekuur. Advertentie Meer mens met minder sigaretten. Rook gerust, maar met verstand. Met de heerlijke goudgele Kwen Lun tabletten wordt de behoefte aan teveel roken weggenomen en u geniet op nieuw voor 100 °/o van elke sigaret. Smakelijk - doeltreffend - gezond Bij apotheek en drogist 50 tabletten, f 2.75 Volledige kuur 5 6 flacons. Het r.-k. parochieel kerkbestuur heeft aan een Rotterdamse architect opdracht gegeven een ontwerp te leveren voor de bouw van een nieuwe rooms-katholieke kerk in Zandvoort-noord. Plannen voor de stichting ervan zijn reeds geruime tijd in voorbereiding. Advertentie ALLE DESSINS UIT VOORRAAD BIJ INTERIEURVERZORGING GED. OUDE GRACHT 108-110 - TELEFOON 17165 Het betrekkelijk koude lenteweer heeft geen afbreuk kunnen doen aan het enthou siasme en de goede stemming bij de enke le honderden katholieke verkenners, die tijdens het afgelopen weekeinde hun ten ten hadden opgeslagen op het fraaie voor malige Flora-terrein, gelegen aan de Vrij- heidsdreef in het Heemsteedse „Groenen- daal". Ter gelegenheid van het dertigjarig bestaan van de katholieke verkenners be weging, was hier een groot jubileumkamp ingericht, dat een tot in de kleinste de tails verzorgd beeld vertoonde van alle activiteiten, waar de verkenner zich ge woonlijk mee bezighoudt. Dank zij mede werking van het gemeentebestuur van Heemstede, konden alle sanitaire en ande re voorzieningen worden getroffen, om dit kortstondig en massaal kampleven moge lijk te maken. Zondagmiddag werd dit kamp ook voor het publiek opengesteld, ten einde de be langstellende bezoeker enig inzicht in het verkennen te verschaffen. Velen hebben hiervan een dankbaar gebruik gemaakt, zodat voor de diverse attracties en demon straties, waaronder sportwedstrijden, sei nen, zee- en luchtverkennersdemonstraties, rimboedansen en diverse spelen, de gehe le middag grote belangstelling bestond. De openingsceremonie werd zaterdag middag verricht door mgr. dr. J. A. E. van Dodewaard, bisschop-coadjutor van Haarlem. Nadat deze plechtigheid met klaroengeschal en het hijsen der vlaggen was ingezet, constateerde mgr. Van Dode waard tot zijn grote vreugde, dat hij deze middag de pauselijke intentie voor de maand mei in Heemstede had teruggevon den. Namelijk de opdracht de jeugd te hel pen. zijn leeftijd te waarderen. In dit te ken wenste spreker de deelnemers een mooi en goed kamp en veel plezier. Mgr. Dodewaard werd vervolgens over 't kamp rondgeleid, waar hij zich een bijzonder ge ïnteresseerd bezoeker toonde. Deze eerste kampdag werd daarop besloten met een sfeervol kampvuur, gevolgd door een Ma- riahulde. Na de traditionele reveille, werd de zon- Advertentie dagmorgen ingezet met een mis, welke op het middenterrein werd opgedragen door mgr. Henning, rector van het seminarie Hageveld. Het gezamenlijk ontbijt werd gevolgd door de vele uiteenlopende activi teiten, waarmee de verkenners en welpen zich op het bezoek van het publiek hebben voorbereid. Tegen sluitingstijd begaf men zich op nieuw naar het middenterrein, waar een podium was opgericht vanwaar diverse gasten en leiders van de katholieke ver kenners een massaal défilé van alle deel nemers hebben gadegeslagen. Onder de genodigden bevonden zich de burgemees ter van Heemstede, mr. A. G. A. ridder van Rappard, zijn echtgenote en de hoofd inspecteur van politie, de heer A. Berent- sgn. Na afloop van dit défilé richtte burge meester Van Rappard zich met een toe spraak tot de verkenners, waarin hij erop wees, dat de ouderen zich de laatste tijd zo dikwijls moeite getroosten om de jeugd te benaderen. Deze dag had spreker ech ter kunnen ervaren, op welke wijze de jeugd de ouderen benadert, een schouw spel, dat hem een intens genoegen had be reid. Volgens de burgemeester is het daar om misschien minder moeilijk de jeugd te „grijpen", indien men haar de gelegen heid geeft haar blijheid uit te leven en deze dan in goede banen leidt Daarom adviseerde spreker de verkenners met na druk ook in het latere leven in de materia listische wereld de padvindersidealen hoog te houden en trouw te blijven aan datge ne, wat zij in hun jonge jaren hebben lief gehad. „Lang leve jullie allemaal", be sloot burgemeester Van Rappard zijn toe spraak, die met een oorverdovend gejuich werd beloond. Op zijn beurt wilde districts-commissa- ris W. Smit daarop gaarne van deze ge legenheid gebruik maken om de burge meester de grote erkentelijkheid van de kampleiding te betuigen, omdat het ge meentebestuur zulk een voorbeeldige me dewerking had vei'leend. De laatste spreker was de diocesaan- eommissaris, de heer J. van 't Hek, die de organisatie, sfeer en discipline van dit jubileumkamp roemde. Ten slotte ontbood hij districts-commissaris W. Smit op het podium, die de verheugende mededeling mocht ontvangen, dat de hoofd-commissa- ris had besloten hem op grond van 'zijn talloze verdiensten voor de katholieke ver kennersbeweging te onderscheiden met de gouden Jacobstaf. Nadat de heer Van 't Hek hem met deze onderscheiding had gecomplimenteerd, speldde hij districts commissaris Smit de medaille op de borst. Met een spontaan driewerf „Hip-hoy" be tuigden de verkenners hun instemming met deze onderscheiding. Met het gebruikelijk ceremonieel wer den daarop de vlaggen gestreken, waarbij het „Wilhelmus" werd gezongen. De jubileumfeesten, ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van „Snelver- band", de Haarlemse afdeling van de Ko ninklijke Nederlandse Vereniging voor Eerste Hulp bij Ongelukken, zijn zaterdag middag in het Concertgebouw voortgezet met de nationale wedstrijden in e.h.b.o. Deelnemers waren de ploegen van de tien Nederlandse districten, welke zich door voorwedstrijden voor dit kampioen schap hadden geselecteerd. De wedstrijdopgave bestond uit een ver ondersteld ongeval, waarbij een oude heer en een 'bromfietser zijn betrokken. De oude man was in zijn invalidewagen door een onbesuisd rijdende bromfietser aan gereden, waardoor beiden vrij ernstige verwondingen hebben opgelopen. De aard hiervan, zoals kneuzingen, een open ge wrichtsbreuk, bloedingen en het vertonen van braakneigingen, maakte 'n zorgvuldi ge behandeling der gewonden noodzake lijk. Ten eihde de bekwaamheid der e.h.b.o.-ers aan de praktijk te toetsen, werd bovendien bepaald, dat in de gealar meerde ziekenauto slechts één gewonde liggend kon worden vervoerd. De jury bestond uit de artsen J. E. M. E. d'Arnaud uit Andijk, D. I-Ieijmans uit Haarlem, L. A. Imhoff uit Utrecht, C. Kruijt uit Den Haag, E. A. Martis uit Cu- ragao en N. J. Veenis uit Anna Paulowna. Nadat alle tien ploegen hun bedrevenheid hadden getoond werd door de voorzitter van de jury de volgende uitslag bekend gemaakt: 1, en kampioen van Nederland, werd het district Gelderland met 672 pnt.; 2. dis trict Drenthe met 585 pnt.; 3. district Utrecht met 558 pnt. en 4. district Fries land met 542 pnt. De beste leiders dei- ploegen waren 1. Gelderland met 139 pnt.; 2. Noordholland met 108 pnt.; 3. Drenthe met 102 pnt. en 4. Zuid-Holland met 100 pnt. De vijfentachtigjarige dr. J. A. Mol- huysen uit Den Haag, een bekend expert op het gebied van de e.h.b.o., gaf vervol gens een deskundige nabeschouwing op de prestaties van de deelnemende ploegen, waarbij hij niet alleen wees op de gemaak te fouten, doch ook de juist verrichte han delingen van een goedkeurend commen taar voorzag. Ten slotte werden de prijzen uitgereikt door de voorzitter van de ver eniging, dr. J. H. Hagenbeek uit Den A mateurtoneel De toneelvereniging „Heemstede-West" heeft zaterdagavond haar winterseizoen op een genoeglijke wijze uitgeluid, door in hotel „Die Raeckse" aan de Raaks een opvoering te geven van „De kunst om te leven", blijspel in drie bedrijven door H. F. Maltby en Freddy Wynne. Voor de leden en donateurs betekende dit tevens de eerste kennismaking met deze zaal, welke wanneer het toneel over enige maanden wordt verbeterd, waarschijnlijk wel bestendigd zal blijven. De amusante intrige van het gespeelde stuk hebben wij al meer naverteld, zodat met de vermel ding kan worden volstaan. Het tiental spelers, dat regisseur J. A. van der Veldt voor de bezetting van dit stuk kon aanwijzen, heeft over het alge meen de vereiste typeringen wel kunnen opbrengen. De besten hiervan waren Lien Wijnstroom als de vermakelijk overheer sende mrs. Hartley-Merrick, de van leven lust en spot bruisende pseudo-oma van Ans Visser en de cynische huisvriend-vrij gezel van Anton Jansen. Ook Dick Kluit bleek als mr. Hartley-Mei-rick een plezie rig komediespeler te zijn en van Ton Wijnstroom mocht de oude buttler, met zijn komisch-romantische bevliegingen, eveneens worden gezien. Met Wil Dalman, Leni van Baak, Annie Jeltema, Jan Loo- man en Henk Russell in kleinere rollen, werd deze voorstelling voor het publiek tot onderhoudend amusement verklaard, dat zich hier op zijn beurt bijzonder er kentelijk voor betoonde. J. v. D. Jaarvergadering in Haarlem besprak nieuwe structuur Zondagmiddag hebben deputaties van de Katholieke Jongeren uit de Middengroepen in de bisdommen Haarlem en Rotterdam in restaurant Brinkmann in Haarlem de algemene jaarvergadering gehouden. De KJM is de nieuwe vorm van de Katholieke Jonge Middenstandsvereniging Sinds een jaar ontwikkelt zich in Noord en Zuid-Holland een nieuwe struktuur (gespreksgroepen, discussieclubs, sociëtei ten, ins.tuif en dergelijke) en de deelnemers aan de-jaarvergadering hebben nu het be stuur gemachtigd het nieuwe struktuur- schema voor het jongeren werk in de middenmilieus verder uit te voeren. Het accent ligt niet meer zozeer op organisatie als wel op service. Het thema voor het nieuwe jaarprogramma is „Menselijke ver houdingen". Dit jaarprogramma is eigenlijk een ver lengstuk, een verdieping van het vorige jaarprogramma dat als motto had „Mijn zorg is wereldwijd." De menselijke verhou dingen zijn te zien als een logisch voort vloeisel uit de zorg die men moet hebben voor de onderontwikkelde gebieden. Hier bij speelt de mentaliteitsbeïnvloeding een belangrijke rol. In het komende jaar zul len de jongeren aandacht besteden aan de menselijke verhoudingen en op het pro gramma staan: de kunst van het luisteren, wellevendheid, de oecumenische gedachte, teamgeest en vriendschap, vooroordeel, huiselijke sfeer en televisie. Bij de activiteiten van de Katholieke Jongeren uit de Middengroepen nemen het werkblad „Zo zou het kunnen" en de servicemappen met documentatiemateriaal en gesprekstof een voorname plaats in. Verder zijn er de diocesane weekenden en bijeenkomsten. Haag, die onder het uitspreken van de ge bruikelijke gelukwensen de gewonnen wis selbeker aan de Gelderse vertegenwoordi ger overhandigde. Dezelfde spreker was ook vol lof over de organisatie van ont vangst, vergadering en wedstrijd door het jubilerende „Snelverband". Na een diner in restaurant „Brinkmann" aan de Grote Markt, werd de viering van dit jubileum daarop in het Concertgebouw besloten met een feestavond, waarvoor het bestuur een cabaret-variétégezelschap had geënga geerd. Wegens een hem diezelfde middag overkomen auto-ongeval, waardoor André Meurs in een ziekenhuis moest worden op genomen, werd zijn plaats ingenomen door Herbert Joeks. Deze toonde zich een uitstekend remplacant. Verdere hoogte punten van dit programma bestonden uit het optreden van het populaire Leedy-trio, the Spotlights en het duo Diana en Daran- ti. Een bal besloot de geslaagde avond. Des zondags werd nog een bustocht door Kennemerland ondernomen. Advertentie De afdeling Haarlem van de vrijzinnig- christelijke voogdij vereniging „Tot Steun" hield dezer dagen haar jaarlijkse leden vergadering onder voorzitterschap van mr. E. J. W. Top. Uit het verslag van de secretarisse bleek, dat in 1959 41 pupillen werden verzorgd, waarvan 27 in pleegge zinnen, 1 jongen was in militaire dienst, 2 meisjes waren in interne betrekking en 13 in een inrichting. Twee jongens werden meerderjarig en er kwamen 3 nieuwe pu* pillen bij. Voor 12 kinderen werd advies gevraagd aan een psychiater, psycholoog of medisch opvoedkundig bureau. De raad voor de kinderbescherming verzocht de vereniging in 1959 drie keer om de voogdij over een kind te aanvaarden. Het jaarverslag van de penningmeeste- resse vermeldde, dat het nadelig saldo over 1959 zeer hoog is. De inrichtingsver- pleging is een steeds kostbaarder zaak, ter wijl de subsidies niet steeds de kostprijs benaderen. Zeer dankbaar was het bestuur voor enkele giften en een legaat. In de samenstelling van het bestuur waren al enige tijd twee vacatures. Tijdens deze ledenvergadering werd mevr. J. v. Manen—Prins in het bestuur gekozen. Dr. J. v. Mansvelt was aan de beurt van aftre den, maar werd met algemene stemmen herkozen. Advertentie m Prima magervlees Grote 8 voor 1 00 butterscotch 8 voor 100 van goudreinetten literblik 68 De districtsband Haarlem van De Neder landse Padvinders onder leiding van hop man L. de Jong heeft zaterdag tijdens het concours dat ter gelegenheid van het derde lustrum van de IJmuider Harmonie in IJmuiden is gehouden, een eerste prijs ge wonnen met 70 punten van een totaal te behalen aantal van 80 punten. In de pun- tenvolgorde kwam de N.P.V. districtsband Haarlem op de tweede plaats. ADVERTENTIE

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 5