Twaalfde politiemuziekfestival wordt op 9 juni in Haarlem gehouden TAXI 13000 k Alka-Seltzer D. Wijtmann is afgetreden als voorzitter Grafische Bond Stertocht, défilé, concert en taptoe VAT 69 Stoffelijk overschot van Sjeffie Bauer gevonden Haarlemse politie pakt jeugdige autodieven Burgemeester Cremers naar Scarborough Koninklijk zilver voor P. J. Parson Inspecteur De Jong jaar bij spoorwegen ZWELLINGEN KNOBBELS Avondvierdaagse in Overveen gestart 5 Jaarlijkse tocht van Heemsteedse bejaarden Belangstelling voor school- tennistoernooi weer toegenomen Examens Steradent U herkent hem direct, Burgerlijke Stand van Haarlem Koonings winnaar van avondrit vriezers k Faillissementen Uitreiking gouden penning Teylers Tweede Genootschap J. L. Veen veertig jaar bij gemeente Heemstede Examen ziekenverpleging Tegen SLECHTE SPIJSVERTERING en HOOFDPIJN WOENSDAG 1 JUNI 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPREUHTE HAARLEMSCHË GUURANT Ruim duizend Nederlandse politieman- lem zullen donderdag 9 juni naar Haar lem komen. Zij nemen naar alle waar schijnlijkheid een even groot aantal sup porters mee én-wat belangrijker is-ecn bijzonder grote hoeveelheid muziekinstru menten. AI die politiemensen zijn name lijk lid van een of ander korps, aange sloten bfj de Nederlandse Bond van poli- tiemuziekverenigingen en zij komen naar Haarlem om deel te nemen aan het twaalf de nationale politicmuziekfestival. Omstreeks negen uur worden de korpsen van Groningen, Leeuwarden, Enschede, Maastricht, Tilburg, Breda, Eindhoven, Nijmegen, Arnhem, Amersfoort, Hilver sum, Den Haag en Leiden en van de rijks politie, alsmede de drumbands van Venlo en Nieuwer Amstel in Haarlem verwacht waar zij aan dc stadsgrens opgewacht zul len worden door een lid van de Haar lemse politiekapel, die als „commissaris van begeleiding" zal optreden en door een klein verkeersbrigadiertje, .die voor het korps zal uitlopen en die een bord zal torsen waarop te lezen staat uit wel ke stad het musicerende' korps afkomstig is. Van de grenzen van Haarlem af maken de diverse verenigingen namelijk al bla zend en trommelend een stertocht door Haarlem, die zal eindigen bij de Pavil joenslaan. Daar heeft op het Schelpenpad langs de Dreef om half elf een défilé plaats voor de autoriteiten (de inspecteur generaal van de rijkspolitie, alle korps chefs van de deelnemende verenigingen en de dirigerende officieren). Dit défilé zal worden afgenomen door de burgemeester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers, met asistentie van de hoofdcommissa ris van de Haarlemse politie, de heer A. L. de Boer en door de voorzitter van de bond van politiemuziekverenigingen, commissaris Bruining van Enschede. Daarna worden de korpsen op 't „vlooien* veld" langs de Paviljoenslaan welkom ge heten door dc burgemeester en na 't spe len van het Wilhelmus zullen de Haar lemse bloemenmeisjes de dirigenten van de korpsen van een bloemenhulde voor zien. Om half één volgt er voor de autori teiten een receptie in het stadhuis aan- Advertentie I Haarlem ijzerwaren 9 Heemstede] Dinsdag 28 juni zullen de bejaarden uit Heemstede hun jaarlijks uitstapje maken. De collecte die voor dit doel in de week van 6 tot en met 11 juni zal worden ge houden, wordt warm aanbevolen. Giro overschrijvingen op no. 266162 ten name van L. Timmers, Lieven de Keijlaan 3 in Heemstede, secretaris-penningmeester van het organiserend comité zijn welkom. In de week van 6 tot en met 11 juni kunnen de bejaarden die de leeftijd van 68 jaar hebben bereikt, zich voor de uit gaansdag opgeven bij onderstaande adres sen: Mevrouw C. E. Elffers—Boom, Zand- voorter Allee 6; Fa. Jac. Roest, Raadhuis straat 18; L. Timmers, Lieven de Keij laan 3„ A. Verdonschot, Bosboom Tous- saintlaan 15; H. Verdonschot, Glipper- weg 27. Advertentie Dinsdag houdt de Commissie jeugdzorg van het district Haarlem van de KNLTB op de banen van het Kennemer Lyceum in Overveen weer tenniswedstrijden voor de middelbare scholen. De belangstelling voor dit toernooi is de laatste jaren steeds toegenomen en hoewel het Lorentzlyceum en de Rijks HBS uit Velsen dit keer ver stek laten gaan; hebben het Mendel Col lege, het Coornhert-, Laurens Coster- en Jac. P. Thijsselyceum voor een welkome aanvulling gezorgd, zodat het mogelijk is om in twee groepen te spelen en een fi nale het sluitstuk zal vormen. Gespeeld zal worden in het heren- en dames-enkel- spel en gemengddubbelspel. Het Kenne- merlyceum heeft de beker te verdedigen. De wedstrijden beginnen om halfnegen. De indeling luidt, poule A; Mendel Col lege, Coornhertlyceum, Laurens Costerly- ceum en het Stedelijk Gymnasium. Poule B; Chr. lyceum, Triniteitslyceum/ Sancta Maria, Kenncmerlyceum en Jac. P. Thijsselyceum. geboden door het Haarlems gemeente bestuur en na de lunch wordt er van half drie tot zes uur een serie concerten gege ven nabij café-restaurant „Dreefzicht". Des avonds kan men op de Grote Markt om acht uur genieten van een galacon cert verzorgd door het 85 leden tellend korps van de rijkspolitie en om half elf wordt het festival besloten met een grote taptoe, eveneens op de Grote Markt. Advertentie AMSTERDAM (Gem. Un.) Geslaagd voor het doctoraal examen biologie G. W. Grimber gen (Haarlem). TILBURG. Geslaagd voor het doctoraal examen economie (bestuurswetenschappelijke richting) Th. Letschert (Velsen). DÉN HAAG. Geslaagd voor het Bewijs van bevoegdheid voor heilgymnastiek en massage mejuffrouw A. E. Wentholt te Heemstede. Advertentie nu ook in handige tabletten gemakkelijk altijd de juiste dosis IJ ÉNIGEN VAN yw KUNSTGEBIT reinigt en desinfecteert 1,25 Tijdens een drukbezochte jaarvergade ring dinsdagavond van de afdeling Haar lem van de Algemene Nederlandse Gra fische Bond in café restaurant Brinkmann te Haarlem, heeft de heer D. Wijtmann zijn functie als voorzitter van het afde lingsbestuur neergelegd. Dc heer Wijt man. die elf jaar voorzitter is geweest, wordt opgevolgd door de heer H. van Doorn, die door dc aanwezigen bij accla matie gekozen werd. Voordat de heer Wijt mann met enkele woorden de voorzitters hamer overdroeg, waren elf bondsleden ter gelegenheid van hun 25-jarig lidmaat schap gehuldigd, waarbij zij een getuig schrift en het bondsinsigne kregen en was mejuffrouw Thca van Eerden, die tien jaar op het kantoor de belangen van dc afdeling behartigde, wegens haar nade rend afscheid in de bloemen gezet. De jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester werden uitgebracht. De heer H. Veldhuizen bood mejuffrouw Van Eer den een geschenk onder couvert aan. Het beleid van het afdelingsbestuur werd goedgekeurd. Bijna het gehele be stuur werd herkozen, met. dien verstande dat voor de heren D. Wijtmann, C. Huyg en wijlen de heer Th. Luikel de ver gadering had bij het begin enige ogen blikken stilte in acht genomen ter nage dachtenis aan de overleden leden res pectievelijk de heren H. van Doorn, A. J. C. Hardenberg en D. A. Smeets werden gekozen. De heer Wijtmann droeg na de afhan deling van deze agendapunten de voorzit tershamer over aan de heer Van Doorn. De nieuwe voorzitter bracht de dank van het bestuur aan de heer Wijtmann over en getuigde van dc prettige samenwerking die er altijd in het bestuur is geweest. Namens het bestuur bood hij de heer Wijtmann een geschenk onder couvert aan. Mevrouw Wijtmann, die wegens ziek te niet aanwezig was, had in het zieken huis waar zij wordt verpleegd een fruit mand van het bestuur gekregen. Mevrouw Advertentie de man die weet wat bij wil en een goede smaak beeft. Hij schenkt graag een glas FINEST SCOTCH WHISKY Vanmorgen omstreeks kwart voor negen is in het Spaarne te Haarlem het stoffe lijk overschot gevonden van de zevenja rige Sjeffie Bauer uit de Thorbeckestraat in Haarlem, die sinds zaterdagmiddag kwart over twaalf werd vermist. Men vermoedde reeds dat het jongetje tijdens het spelen in de buurt van de fustcentrale aan het Spaarne in het water was geval len en verdronken. Dreggen en pogingen van kikvorsmannen hadden tot dusverre geen resultaat opgeleverd. Vanmorgen werd het lijkje van het verdronken kind drijvend aangetroffen. BEVALLEN van een zoon: 29 mei: J. H T. W. Alders-Van Aarssen; 26 mei: A. M Bos-Huppen; 30 mei: J. Meijer-Blansert, mei: W. H. Meijer-Van der Worp. BEVALLEN van een d o c h t e r 30 mei' R. T. Pais-Hoorn, C. J. Hubert-De Vries T. C. Luijten-Van der Putten. J. M. Eijs ker-Bas; 31 mei: J. C. Langeveld-Spooi R. G. Bronkhorst-Jansen, W. Schaap-Vei zeilberg. OVERLEDEN: 27 mei: J. van Houten, 5 j., Kamperlaan; 28 mei: A. ten Have, 72 j Vergierdeweg; W. ten Pas, 57 j., Kampei vest; 29 mei: L. H. Heijligers, 65 j., Velsei straat; C. Schornagel, 56 j., Teijlerplein; 1 Pieterson, 67 j., Jan Luyckenstraat; F. Ka bel, 71 j., Oudaenstraat; 30 mei: W. Kandel 50 j., Herman Heijermansplein; A. M. van Vendeloo, 72 j.. Jansstraat. ONDERTROUWD: 31 mei: B. A. Ran en T. G. H. van Um. GETROUWD: 30 mei: M. C. Baartmans en M. Hobbel; 31 mei: C. A. Griffioen en M. C. Neuteboom, M. H. van Ingen en M. J. Rienstra, F. Snel en E. A. van Apel doorn. Van Seggelen vertolkte in dichtvorm de waardering, die velen voor de heer Wijt mann koesteren. Bondsvoorzitter A. van den Boogaard zag tot zijn vreugd vele oude bondsleden in de zaal en noemde Haarlem één van de beste afdelingen. De heer Van Doorn, die al jaren een bestuursfunctie heeft be kleed, noemde hij als voorzitter de juiste man op de juiste plaats. Hij bracht de heer Wijtmann dank voor het vele dat de ze heeft gepresteerd. De heer Wijtmann, die tevens in de commissie ter bevordering van de vakstu die zit en lid is van het bestuur van de Amsterdamse grafische school, moet wel een roeping gevoled hebben om mee te werken aan de socialistische beweging in het algemeen en de grafische bond in het bijzonder, aldus de heer Van de Boogaard, die de scheidende voorzitter een keuze liet maken uit twee boekwerken. Dc heer G. Koot sprak namens de Ne derlandse Bestuurders Bond zijn bewonde ring uit voor het actieve leven van de heer Wijtman. Als stoffelijk blijk van waar dering bood hij een bloemetje aan. De heer H. W. E. van Seggelen bood de heer Wijtmann, namens de vakstudieclub een „rokertje" aan. De scheidende voorzitter dankte tenslot te alle sprekers voor hun goede woorden en zei dat het werk voor de organisatie voor hem nooit een opoffering was ge weest. De Haarlemse politie heeft een groep van zeven .jongelui gearresteerd, die er een gewoonte van maakte afgesloten auto's open te breken en de wagens voor ritjes te gebruiken. In sommige gevallen bleven de auto's dagenlang onder water. Zo had één van de leden van dc bende een auto van een arts uit het Frederiks- park in Haarlem „geleend" en was daar mee enige dagen achter elkaar naar en van zijn werk aan het Bloemendaalse strand gereden. Nadat al verscheidene klachten over al dus ontvreemde auto's de politie hadden bereikt, kreeg men zondagavond enig hou vast, toen een agent van politie op het Haarlemse Stationsplein enige jongens op verdachte wijze rond een auto zag schar relen. Hij hield de knapen aan en bracht ze naar het politiebureau over. waar zij aanvankelijk ontkenden iets met de gesto len auto's te maken te hebben. Al spoe dig moesten zij echter hun wandaden toe geven, waarna de politie erin slaagde alle zeven leden van de bende in handen te krijgen. Het waren jongelui in de leef tijd van zeventien tot negentien jaar. Behalve in Haarlem opereerden de jeugdige bendeleden ook in Amsterdam- Een wagen, die zij daar gestolen hadden, werd dagen later gedeeltelijk vernield in een poldersloot aangetroffen. In Zandvoort ontvreemdden de jongens zondagochtend een auto en zaterdagavond voegden zij nog een wagen aan hun buit toe, die in de Haarlemse Damstraat stond geparkeerd. De jongens forceerden als volslagen inbre kers de autoportieren met behulp van voortreffelijk gereedschap. Tien Haarlemse bloemenmeisjes zullen op 11 juni per boot naar de Engelse bad plaats Scarborough vertrekken ter opluis tering van een Nederlandse week aldaar. Het gemeentebestuur van Scarborough heeft tevens burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers en diens echtgenote uitgeno digd. De burgemeester en mevrouw Cre- mers-De Bruyn zullen met de bloemen meisjes meereizen. Met het oog hierop hebben de heer en mevrouw Cremers de tien bloemenmeisjes en de leiding dins dagavond in hun woning ontvangen. De di recteur van „Haarlems Bloei", de heer W. van Willige, heeft met een bloemrijk toespraakje de burgemeester een bloem stuk overhandigd. Dit in verband met het koperen ambtsjubileum van de burge meester. De Haarlemse wielerclub „De Kampioen" liet dinsdagavond in het „Van der Aart sportpark" een wedstrijd over zestig kilo meter verrijden. Aad Koonings, die in de laatste ronde uit het peloton ontsnapte, besliste deze avondrit met een tiental me ters voorsprong in zijn voordeel. Zijn tijd over 60 km was 1 uur 36 min. en 14 sec. De uitslag luidde: 1. A. Koonings; 2. R. Hendriks; 3. H. Koger; 4. A. van Dijk, 5. A. Straver; 6. H. Peters; 7. B. Gieske; 8. G. Fennis; 9. ex aequo: H. Jansen, C. Jansen, J. v. d. Horst, W. Blommaert, A. Ruijs, A. Bogaard en A. Deinum. Uitslag C-klasse: 1. Philippo; 2. Schenk; 3. Handgraaf; 4. Krijgsman; 5. Dijkstra; 6. Van der Pol: 7. Appeldoorn; 8. Otte; 9. Schouten. Aan de Luilakronde, die zaterdagmorgen 4 juni in Amsterdam wordt gehouden, nemen de navolgende C-klassers van „De Kampioen" deel, t.w. Bouwman, Van der Pol, De Klerk, Otte, Schouten en Ramakers. Advertentie koelkasten levering via uw handelaar Imp. KÖNIG N.V. AMSTERDAM ROTTERDAM ALMELO - VENLO De Haarlemse rectbank heeft dinsdag in staat van faillissement verklaard: W. M. Streep, weger, Chopinstraat nummer 74, Heemskerk. Rechter-Commissaris: mr. L. W. M. M. Drabbe. Curator: mr. J. W. Cre- feld, Zeeweg 278, IJmuiden-Oost. Wegens gebrek aan actief werd opge heven het faillissement van: C. F. Oden- thal, kantoorbediende, Straat Davis 39 te Zaandam. Rechter-Commissaris: mr. N. Reeling Brouwer. Curator: mr. C. J. Doo- renbos, Zaanweg 66 te Wormerveer. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is geëindigd het fail lissement van: Th. J. van der Helm, ga ragehouder, Lorentzkade nummer 41 te Haarlem. Rechter-Commissaris: mr. N. Smits. Curator: mr. A. J. Fibbe, Tempe liersstraat 8, Haarlem. Vrijdag 24 juni om drie uur zal in de aula van Teylers Stichting aan het Spaar ne te Haarlem de uitreiking geschieden van de gouden erepenning van Teylers Tweede Genootschap aan de heer Robert W. Scheller te Amsterdam, die deze pen ning ontving als bekroning van zijn ant woord op een prijsvraag betreffende de oudste schetsboeken van kunstenaars hand, ontstaan vóór het jaar 1450. De be kroonde auteur is werkzaam aan het kunsthistorisch Instituut van de Gemeen te Universiteit van Amsterdam. Op de dag van zijn koperen ambtsjubi leum was burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers van Haarlem vanmorgen naar het clubgebouw van het sportterrein aan de Kleverlaan gekomen om de heer P. J. Parson technisch ambtenaar en chef van de buitendienst van de gemeentelijke dienst voor lichamelijke opvoeding en sportzaken, geluk te wensen met diens ju bileum en hem tevens de verheugende me dedeling te doen dat hem ingevolge Ko ninklijk Besluit de eremedaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nas sau was verleend. Op ongeveer dezelfde plaats als waar hij veertig jaar zijn werkzaamheden in dienst van de gemeente als terreinknecht begon, luisterde de heer Parson, die vergezeld was door zijn naaste familieleden, thans naar de toespraak van de burgemeester, die hem gelukwenste met zijn jubileum. „U moet oen gelukkig mens zijn", aldus de burgemeester, „Omdat U. die de sport zulk een goed hart toedraagt, mag werkzaam zijn in dienst van de sport". De burgemees ter herinnerde eraan, dat de jubilaris zelf ook verschillende takken van sport be- drukbezochte receptie gehouden. Na afloop van de toespraak speldde mr. Cremers de onderscheiding op de revers van de jubilaris. Deze bracht de burge meester zijn dank over voor diens woor den en verzocht hem de erkentelijkheid voor de onderscheiding aan de Koningin te willen over brengen. Vanmiddag heeft de Heer Parson een drukbezochte receptie gehouden. f Burgemeester mr. Cremers wenst de heer Parson geluk met diens jubileum en met de hem zojuist overhandigde koninklijke onderscheiding. Advertentie Nauwelijks te geloven, maar wij willen het u bewijzen. Geruisloos en trekken als een 6-cyl. Brandstofverbruik 1 op 17 km. Zeer lage afschrijving Op achterportieren spec, bevei liging voor kinderen. Demonstr. 7.. enige verpl. Prijs: ƒ5650.— Hoofdac?en?schap Telefoon 12138 De minister van Economische Zaken, de heer J. W. de Pous, heeft dinsdag gesproken op een jubileumbijeenkomst in het Hillegomse Treslongter ge legenheid van het zestigjarig bestaan van de Bond van Bloembollenhande laren. Na zijn toespraak bleef de minister lange tijd in gezelschap van de bloembollenexporteurs en van de vele genodigden. Vandaag is de heer J. L. Veen veertig jaar in dienst van de gemeente Heem stede. Op 1 juni 1920 trad hi.i als jongste bediende van veertien jaar in dienst. Hij behaalde het diploma gemeente-admini stratie en klom geleidelijk op. De meeste jaren heeft de heer Veen doorgebracht op de afdeling archief en registratuur. Van 1 januari 1952 af is hij chef van deze af deling. In deze functie heeft hij onder meer een gids voor Heemstede verzorgd. Bovendien notuleert de jubilaris de Heem- steedse gemeenteraadsvergaderingen. De heer Veen heeft in Heemstede niet alleen als ambtenaar bekendheid gekre gen. Hij is secretaris van de vereniging „Oud-Heemstede-Bennebroek", welke ver eniging hij mede heeft opgericht. Deze .ge boren organisator heeft vele excursies voor zijn vereniging geleid. De heer Veen laat zijn stem horen in het zangkoor van de St. Bavo-parochie. Hij is voorts een enthousiast dammer. Volgende week dinsdag zal de jubilaris om half vier in „Nieuw Berkenrode" wor den gehuldigd. Daarna is er van half vijf tot half zes een receptie voor de mensen die de heer Veen met zijn jubileum wil len complimenteren. In de stichting „Vogelenzang" in Benne- broek werden dinsdag examens gehouden voor het rijksdiploma Ziekenverpleging B. Als regeringsdeskundigen traden op mej. dr. A. A. Boon uit Amsterdam, dr. P. A. F. van der Spek uit Noord wij kerhoqt en dr. L. P. Schreinemachers uit Eindhoven. De geslaagden zijn de dames J. v. d. Akker, C. W. van Beelen, D. M. Beets, D. W. C. van Bostelen, I. Broerse, M. Feiken, G. M. Grootendorst, G. Hoekstra, J. v. d. Made, M. Rademaker, H. W. Sulman, J. P. Vis, H. de Wilde en J. Woudsma en de heren J. Alkema, G. v. d. Berg, G. P. Bijls- ma, C. J. N. Grootes, M. J. Lagendijk, N. Stam, S. Stolker, G. Terpstra. G. J. van Walsem en H. C. M. Ettema. Afgewezen vier kandidaten. Advertentie Ja! Alka-Seltzer verdrijft gelijktijdig Uw hoofdpijn en verbetert Uw spijsvertering, want elk tablet be vat niet slechts één maar een combi- natie van werkzame geneesmiddelen! Alka-Seltzer verhelpt deze ongemak ken even snel... smaakt aangenaam 'en is heerlijk verfrissend! De technisch inspecteur van het seinwe- zen van de Nederlandse Spoorwegen, de heer Y. H. de Jong heeft vanmorgen in de tweede klas restauratie op het tweede perron van het station te Haarlem, te mid den vanvele vrienden en bekenden het feit herdacht dat hij veertig jaar geleden bij de spoorwegen in dienst trad. De chef seinwezen Nederlandse Spoorwe gen te Utrecht, ir. H. A. E. de Vos tot Nederveen Cappel, zei onder meer, dat de tijd die de heer De Jong bij de spoorwe gen heeft doorgebracht niet altijd even gemakkelijk is verlopen. Maar ondanks het feit, dat de idealen van de jubilaris niet zo spoedig verwezenlijkt waren als hij wel hoopte, is de heer De Jong door zijn goede aanpak van zaken altijd een voorbeeld voor de anderen geweest. Spre ker bracht hem dank voor de samenwer king die de heer De Jong zowel in Leeu warden, als in Nijmegen en Haarlem al tijd heeft geboden. De districtscommissaris van het sein wezen in Amsterdam, ir. H. Wiemans, ge tuigde van de moeite die de jubilaris zich getroost had om gedurende de acht jaren, die hij in Haarlem doorbracht, de moder nisering van 't seinwezen zo snel moge lijk tot stand te helpen brengen. Spreker toonde zich dankbaar dat de jubilaris weer geheel' hersteld was van het ongeluk, dat hem enkele jaren geleden was overko men. Eveneens dankbaar toonde zich de tech nisch inspecteur G. Holl, die herinnerin gen ophaalde uit hun beider begintijd bij de spoorwegen, toen er een band is ge groeid tussen de jubilaris en spreker, die sindsdien nooit meer is verbroken. De hoofdstationschef van Haarlem, de heer G. J. M. v. Deventer, dankte de heer De Jong nog eens voor.de diensten die de jubilaris hem, na zijn intrede in Haarlem nu een jaar geleden be wezen had. De technische assistent de heer J. v. Erven en de heer J. v.d. Mei uit Leeu warden dankten eveneens hun chef en oud-chef De Jong. Als laatste spreker bood de heer J. E. Heegstra uit Haarlem, namens de vele aanwezigen de heer De Jong een nieuwe fiets met handremmen aan „omdat het toch eigenlijk geen pas meer geeft, dat de baas nu nog op zo'n oude rondrijdt". De heer Heegsti*a ge waagde eveneens van het verantwoorde lijkheidsgevoel dat de heer De Jong door lopend jegens de „dienst" en jegens zijn ondergeschikten heeft getoond. De heer Y. H. de Jong betrok in zijn dankwoord ook zijn vrouw, door wier hulp hij altijd zijn beste krachten aan de spoorwegen heeft kunnen geven. Advertentie of aan de grote teen Een doeltreffende behandeliri; van knobbels of zwellingen aan de grote teen, die in vele lander met groot succes wordt toege past is nu onder de naam Dalei Balsem verkrijgbaar. Dalet Balsem heeft een drievoudige werking: 1. verjaagt de pijn; 2. heft de aandoening op; 3. vermindert de hinderlijke zwelling, zodat de grote teen zich weer pijnloos kan bewegen. Neem de proef met Dalet Balsem, haar uitwerking is verras send. Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten Onder auspiciën van de Wandelkring Holland-Noord van de koninklijke Neder landse Bond voor Lichamelijke Oefening zijn de 750 deelnemers aan de Avondvier daagse, die tot en met vrijdag 3 juni zal duren, dinsdagavond bij gebouw „Domi" in Overveen gestart. In Haarlem werd dit sportevenement georganiseerd door de Po- litiesportvereniging „Haarlem" en de Haarlemse Wandelsportvereniging „Jan Passtoors". Er waren zeshonderd voorin schrijvingen, waaronder veel 'jeugdigen. De afstanden voor kinderen van acht tot en met 13 jaar bedragen 4 x 10 km. en voor personen van veertien jaar en ouder 3 x 17 km. en 1 x 14 km., in totaal 65 km. Vrijdagavond zullen de deelnemers, die dinsdagavond onder buitengewoon fraai wandelweer startten door de St. Joris Drumband met muziek aan de Pijlslaan worden binnengehaald.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 5