VSV greep laatste kans gretig aan en is weer volop in de running Van der Heyden en Farenhorst zorgen voor 3-0 zege op DFC St. Paddy won de Derby in Epsom Nederlanders vooraan in tweede etappe van Dauphiné Libéré Van Dolder leidde de doeltreffende acties steeds in Feijenoord op schot tegen PSV-ers Grote belangstelling voor SLS-rit Chili toch naar Rome? „Baan veel te hard en veel te ruw" INRUIL ACTIE ~>r~r Nederlagen voor DWT DONDERDAG 2 JUNI 1960 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 21 De na-competitie Bestuursmoeilijkheden bij 't Gooi „Bestaat er wel behoefte aan meer vrije tijd?" Italiaans Olympisch Comité wil de kosten betalen Donner speelde remise tegen Pietzsch Plary toonde zijn klasse Lekker Licht Goedkoop PARI Tonnen voedsel naar Olympisch dorp Kneppers in selectieploeg CAMERA Zesduizend toeschouwers hebben VSV gisteravond in het sportpark „Schoonenberg" een alleszins verdiende overwinning op DFC zien behalen. Mogelijk waren de cijfers (30) ietwat geflatteerd, maar een feil is het, dat de punten terecht kwamen bij de club met de sterkste verdediging en dc voorhoede, die met een aanvalsleider als Farenhorst en een tacticus als Van Dolder zo al niet doorlopend dan toch in ieder geval meer dan de aanval van DFC voor openingen wist te zorgen. In de Dordtse voorhoede was feitelijk alleen linksbinnen De Kreek gevaarlijk, maar aanvalsleider De Vos bijvoorbeeld had tegen de deze avond in een prima vorm spelende Spaans al bijzonder weinig in te brengen. Trouwens, de gehele VSV-defen- sie mocht er wezen. Schoon en Pieterse vormden een uiterst betrouwbaar backstel, Geerlofs leverde onder de lat zo nodig knap werk, Mortens vierde een goede come-back en Brom en Van Deursen zetten de Dordtse aanvallers eveneens de voet geducht dwars. De Dox-dtse defensie heeft het bij tijd en wijle uiterst moeilijk gehad. Vooral de on vermoeibare Farenhorst. heeft het spil Schaap en zijn medeverdedigers van wie rechtsachter v. d. Bosch niet altijd even correct optrad zeker niet gemakke lijk gemaakt. Hij vond goede steun in Brom en Van Dolder. Linksbuiten Van der Heyden wisselde goede met onvoldoende perioden af, maar kon toch een voldoende cijfer behalen, omdat hij twee doelpunten voor zijn rekening nam. Het eerste doelpunt werd door hem reeds na vijf minuten spelen gescoord. Toen zette Van Dolder de bal keurig voor het doel en kon Van der Heyden ongehinderd in schieten. Nog even bleef VSV sterker, maar toen nam DFC enige tijd het initiatief over. Onder leiding van de actieve en schiet- „Hoe is dat nou gekomenzullen FSV'ers elkaar hebben gevraagd, toen dc kanonniers van Feijenoord eindelijk tot stilstand waren gekomen en het score bord een voor Eindhoven beschamende 7-1 score aanwees. Het ging eerst zo goed PSV had inderdaad een- vlófte start'.- Met de 2-0 overwinning op Ajax als steun tje in de rug begonnen de geheel in het wit gestoken Eindhovenaren de Rotter damse verdediging af te tasten en het doelpunt, dat Coen Dillen na tien minu ten scoorde deed hen het beste ervan ho pen. Daartoe leek alle reden. Het was alsof Feijenoord moeite had om zijn rit me te vinden en toen Cor van der Gijp nog de pech had zijn arm zodanig te blesseren dat hij vervangen moest worden door Van Woerden, leken de vooruitzich ten nog slechter. Nauwelijks in het veld had de invaller de pech een voorzet van Rijvers tegen de paal te koppen. Gelukkig maar voor Feijenoord dat Rij vers en Klaassens er geheel anders over dachten. Zij waren het die op PSV het middenveld veroverden, Brusselers naai de verdediging joegen, waardoor de voor hoede „in de lucht kwam te hangen" en de eigen mensen tot daden inspireerden. Na een half uur was het Schouten de beste van de voorhoede die de gelijk maker scoorde. Nog geen twee minuten later was Schouten al weer terug. Wiers- ma stak wat ongelukkig zijn been uit: pe nalty. Moulijn aarzelde niet om de stand op 2-1 te brengen. En toen Rijvers na 35 minuten een schot los liet in de stijl van zoals hij tegen Ajax in Rotterdam dat doelpunt maakte, kon Bekkering weinig anders doen dan de bal via z'n vuisten en via de paal over zich heen in het net laten tuimelen. Weliswaar kwam hiermede de rust, doch PSV was duidelijk „aangeslagen". En kon zich niet meer herstellen! De ver dediging weliswaar met Wicrsma aan het hoofd was onmachtig de voorhoede van Feijenoord in toom te houden. Via een PSV-voet scoorde Klaassens al na vijf minuten 4-1. Weer vijf minuten later liep Van Woerden een kopbal van Bennaars in het doel (5-1). Weer drie minuten later was het Bennaars zelf die scoorde en na een half uur besloot Klaassens de docl- puntenregen door de eindstand op 7-1 te brengen. Er waren 15.000 toeschouwers. De stand in de na-competitie is thans: Feijenoord 1 1 0 0 2 71 PSV 2 10 12 3—7 Ajax .1 0 0 1 0 0—2 Tijdens de jaarlijkse algemene ledenver gadering van de voetbalvereniging 't Gooi in Hilversum, heeft de voorzitter, de heer P. J. Sanderse, bekend gemaakt, dat het bestuur en bloc is afgetreden en dat ver schillende bestuursleden beslist niet meer in het college willen terugkeren. De moeilijkheden vinden hun ontstaan in de sectie betaald voetbal voornamelijk in verband met de training en de vol machten aan de trainers. Aangezien men er niet in slaagde een nieuw bestuur te kiezen, besloot de vergadering een com missie van goede diensten samen te stel len, die zal trachten de voetbalvereniging 't Gooi aan een nieuw bestuurs-college te helpen. JONKER NAAR HAARLEM Vitesse's linksbuiten zal het komende jaar niet meer voor de Castricumse voet balvereniging uitkomen. Na onderhande lingen met het Vitesse-bestuui heeft „Haarlem" namelijk N. Jonker gecontrac teerd per 1 juni. Hiermede zijn dan tevens de geruchten, dat Jonker naar Alkmaar zou gaan, van de baan. grage (niet altijd zuiver) De Kreek werd menige aanval in het middenveld opgezet, maar in het IJmuidense strafschopgebied stuitten de Dordtenaren steeds weer op de hechte IJmuidense defensie, die na een tweetal foutjes van Spaans en Pieterse in de aanvang Spaans bleef na vermeend buitenspel werkeloos toekijken verder geen kans meer weggaf. Na twintig minuten werkte VSV zich weer wat los. Farenhorst wist na een door Van Dolder genomen vrije trap opnieuw Voetbal doelman Hentenaar te passeren, maar de deze avond zeker niet feilloos fluitende arbiter Beltman had een overtreding ge constateerd. De levendige, zich snel verplaatsende strijd bleef de toeschouwers boeien. Voor beide doelen ontstonden soms gevaarlijke situaties. Vooral in de laatste tien minuten voor de rust oefende DFC een sterke druk uit, maar veel schietkansen kregen de Dordtenaren niet. En schoten zij al eens, of kwam een gevaarlijke voorzet van De Jager of Dc Groot voor het doel, dan toonde Geerlofs zich uiterst betrouwbaar. Na dc rust zorgde De Vos al spoedig voor een gelijke situatie, als waaruit Van der Heyden het eerste doelpunt scoorde. Hij schoot echter zelf, in plaats van dc bal aan De Kreek af te geven en Geerlofs stopte het niet al te lastige schot. Twee minuten later had VSV weer suc ces. Toen zette Van Dolder de bal weer net jes voor het doel en wederom zorgde Van der Heyden voor de rest (20). Nóg gaf DFC zich niet gewonnen. Aanval op aanval volgde, maar Spaans c.s. wisten van geen wijken, al moesten zij zich er voor inspannen. Een door De Jager genomen vrije trap eiste van Geerlofs al diens capa citeiten en verder voorkwamen Mertens en A utomobilisme Ook voor de negende Schcveningen Luxemburg Scheveningcn rit van het district DenHaag^ eii, ^mggvipg van, -de R.A.C'.-west, die van 9 tot 11 juni wordt gehouden, bestaat een "bijzonder grote be langstelling. Reeds 245 equipes hebben in geschreven voor dit groottoeristische auto sport-evenement. Gezien de verdere toe zeggingen die al zijn gedaan, ziet het er naar uit dat evenals verleden jaar om streeks 275 teams aan de ruim 1200 km lange tocht zullen deelnemen. De deelnemers vertrekken donderdag 9 juni, vanaf half vijf, van het parkeerter rein aan de Scheveningse boulevard. Na een korte doch spectaculaire rijvaardig- heidsproef rijden de deelnemers via Ame- rongen en Nijmegen naar Valkenburg. Vrij dagmorgen wordt Grevenmacher, het „keerpunt" in deze rallye, bereikt. Vrij dagavond keren de „coureurs" jn Schcve ningen terug. Een klassementsproef besluit zaterdag morgen deze 9e S.L.S.-rit in tegenstelling tot voorgaande jaren zal deze proef echter los van de rit zelf staan en geen invloed meer uitoefenen op de klassering van de deelnemers. De rijders worden in een sportklasse en een superklasse, ingedeeld. De wagens wor den voorts nog, naar cilinderinhoud en aard. over elf klassen verdeeld. Spaans ieder een zeker schijnend doelpunt. Inmiddels waren de uitvallen van VSV onder Farenhorsts leiding zeker niet van gevaar ontbloot. Vooral tegen het einde kregen de Dordtse verdedigers het weer te kwaad en toen Van Dolder enige minuten voor het einde voor de zoveelste maal langs Punt glipte en wederom een afgemeten voorzet gaf, scoorde Farenhorst op fraaie wijze VSV's derde doelpunt (30). Gisteravond bleek overigens duidelijk welk een groot voordeel het in een promo- tiecompetilie waarin elke punt verlies al spoedig van doorslaggevende betekenis kan blijken te zijn betekent al vroeg een goal te maken. Want na de eerste tref fer van Van der Heijden toch, werd DFC als het moest nog nerveuzer hetgeen aan haar spel zeer duidelijk was te zien terwijl VSV met veel meer rust haar aan- valsspel kon proberen op te bouwen. En dat voordeel konden de Velsenaren best ge bruiken na de teleurslelende wedstrijden tegen NOAD en Vitesse, die pas in de laat ste minuten in hun nadeel werden beslist. In Arnhem bleef Vitesse NOAD met 1-0 dc baas door een goal van Theunissen. De stand is nu: NOAD Vitesse VSV DFC 3 2 0 1 4 4—3 3 2 0 1 4 2—4 3 1 0 2 2 4—3 3 1 0 2 2 5—5 Drs W. F. Heinemeyer: Ruim 250 personen zijn verenigd op het congres van den Landelijke contactraad voor de gemeentelijke bemoeiingen met de lichamelijke opvoeding en de sport, dat in Apeldoorn wordt gehouden. Voorzitter Ku- pers jr. heeft in zijn openingswoord de aandacht gevestigd op de verschillende vraagstukken die actueel zijn, zoals het wetsontwerp tot regeling van de toto, de discussie rond de sportnota en het tekort aan cultuurgrond en recreatieterreinen. Hij had weinig waardering voor de wijze waarop de regering zich in de nota over de sport uitspreekt. Een winstpunt is echter dat dankzij deze nota de sport en de lichamelijke opvoeding eindelijk eens in de openbaarheid zullen komen. Drs. W. F. Heinemeijer, wetenschappe lijk hoofdambtenaar bij de universiteit te Amsterdam, belichtte in een causerie het vraagstuk van de vrijetijdsbesteding. Hij stelde vast dat het nog lang geen uitge maakte zaak is of er wel behoefte bestaat aan meer vrije tijd, bovendien zal men zich moeten afvragen of een ieder wel ge zegend is met meer vrije tijd. Amerika laat in dit opzicht nogal sombere geluiden horen. Wel mag gezegd worden dat de sport enorm belangrijk is geworden en zo is er naast een prestigeladder van de be roepen ook een sportladder ontstaan,die aan velen de mogelijkheid biedt zich op dit neventerrein uit te leven. Ook voor dc jeugd is dit belangrijk, zei hij, want zij kan door de sport met haar eigen mogelijkheden experimenteren. Over de sportnota zei hij dat hij deze niet verontrustend genoeg vond en is het naar zijn meing niet waar dat, zoals in de nota verklaard wordt, het met de sportaccomo- datie in ons land wel meevalt. De heer Heinemeijer geloofde niet dat een ver korte werkweek een revolutionair effect voor de sport met zich zal meebrengen. De kans is groot dat dc Chileense sport lieden toch zullen kunnen deelnemen aan de Olympische Spelen, die van 25 augus tus tot 11 september in Rome worden ge houden. Het Italiaans Olympisch Comité heeft namelijk aangeboden de kosten ver bonden aan dc uitzending van de Chileense ploeg voor zijn rekening te nemen. Zoals eerder werd gemeld heeft het Olympisch Comité van Chili dezer dagen besloten de inschrijving voor Rome terug te nemen in verband met de natuurramp die het land getroffen heeft. Het comité wilde de reeds ingezamelde gelden gebrui ken voor de bestrijding van de gevolgen van de ramp. Schaken In de tiende ronde van het eerste zone- toernooi te Madrid heeft Donner remise gespeeld tegen Pietzsch uit Oost-Duitsland. Hij heeft nu de leiding met 8 punten, voor de Hongaar Partisch, die 7 punten totali seerde. Uitslagen tiende ronde: Attard—O'Kelly 0-1, DuraoReilly 1-0, PietzschDonner remise, Guistolizi—Neikirch 0-1, Portisch— Pomar remise, LehmanWalther afgebr., PenrosePachman remise. GligoricHei- denfeld afgebr. Stand na de tiende ronde: 1. Donner 8 pnt., 2. Portisch 7 pnt., 3. Pachman 6'/j pnt., 4 en 5. Gligoric en Pomar 6 pnt. en 1 afgebr. partij, 6, 7 en 8. Lehmann, Neikirch en O'Kelly ó'/j pnt. en 1 afgebr. partij, 9. Penrose 5l/t pnt., 10. Guistolizi 5 pnt. en 1 afgebr. partij. Atletiek De Europese kampioen op de 100 meter de Duitser Armin Hary, toonde woensdag avond de ruim 3000 toeschouwers in Mann heim zijn grote klasse door fantastische prestaties op de 100 en 200 meter. De 100 meter liep hij in 10.3 sec en op de 200 meter noteerde de man uit Frankfort op de snelle 500 meter lange sintelbaan de wereldtijd van 20.5 sec. In Keulen kwam Manfred Germar op de 100 meter tot zijn beste prestatie van dit seizoen, namelijk 10.4 sec. St. Paddy heeft de Derby met drie leng ten gewonnen. Het was de meest favoriete Engelse deelnemer, welke 7-1 genoteerd stond, en de grote hoop voor Engeland. St. Paddy werd bereden door dc beroemde Engelse jockey Lester Piggott, dc eigenaar is Sir Victor Sassoon. In de rensport even eens een beroemd man die door deze ze ge een bedrag van ruim 33000 pond op streek. Tweede werd het Ierse paard Al- caeus (10-1) en derde Kythnos (7-1), even eens eigendom van een Ier. Het was een Derby vol verrassingen, er was steeds weer nieuwe opwinding omdat er elk ogenblik iets mis ging. De favoriet, het Franse paard Angers, dat gedurende de rondgang voor de race al rare kuren vertoonde, kraakte kort na de start een been. Het dier werd terstond afgemaakt Een andere tegenslag was dat Vienna, toe behorend aan Sir Winston Churchill, enke le uren voor dc race in een spijker trapte en meteen uitgeschakeld was. Het was een teleurstelling voor Sir Winston, die voor het eerst van zijn leven aan de Derby deelnam. Hij zat op de tribune, de grijze hoge hoed op en natuurlijk met een van zijn reuzensigaren. Dan was er de jockey van de favoriet Alcaeus, die de afgelopen dagen aan hevige influenza had geleden, maar toch uitkwam. Het begin van de korte race, welke maar 2,5 minuut duurt, was het span nendst. Eerst lagen afwisselend Die Hard, Tudor Period en Port St. Anne aan de kop, gevolgd door Auroy, St Paddy en Oak Ridge. Die Hard en Auroy hadden de leiding bij het afgaan van de heuvel, onmiddellijk be dreigd door Marengo, St Paddy, Kythnos en Tulyartos. Marengo was de eerste die onverwachts afviel, terwijl Die Hard en De Nederlanders Enthoven, Zilverberg en Marinus behoorden tot de winnaars in de tweede etappe van het criterium van de „Dauphiné Libéré". Na een geanimeerde etappe van 190 km arriveerde een kopgroep van zeven renners met een voorsprong van ruim 11 minuten op het peloton in Gap. Vijf minuten na deze zeven kwamen nog maals veertien coureurs, die bijtyds het gevaar hadden ingezien en althans een ge deelte van het grote verschil konden goed maken. Advertentie 20 stuks f. 2.10 10 stuks f. 1.05 In de groene doos Tijdens een korte plech tigheid zal de minister van Openbare Werken op 4 juni het Olympisch dorp in Rome officieel overdragen aan het Italiaans Olympisch Comité. Op die datum zullen de 1500 appartementen voor de atleten en officials evenwel nog niet voltooid zijn, even min als de inrichting van de restaurants en utili teitsruimten, waaraan nog koortsachtig wordt gewerkt. Desondanks is men reeds oegonnen met de bevoor- •ading van het dorp, want net is geen geringe opgave, jlk der 7000 atleten tijdens de Spelen op tijd te voor den van zijn „natje en droogje". Men heeft gerekend op sen gemiddeld voedselge- oruik van 4500 calorieën per dag per persoon, t.w.: 200 gram brood, een pond rijst, 450 gram vlees en kip. 21/2 ons vis, 4 eieren, 240 gram boter en spijsolie, 60 gram bacon, ruim ander half ons kaas, 200 gram jam sn marmelade, 3 ons groen ten, 3V2 ons aardappels, 200 gram suiker, een klio vers fruit, 5 gram thee, 30 gram koffie, 7 flesjes mineraal water en andere alcohol vrije dranken en één liter melk. De intendance van het Olympisch dorp rekent mei astronomische getallen: 27 duizend kilo brood, 64 dui dend kilo vlees, 640.000 sieren, 320.000 flesjes vruch- •ensap en voorts 64 ton ge vogelte, 40 ton bacon, ham ;n servelaatworst, 40 ton vis, 29 ton boter en spijs- ilie, 75 ton kaas, 32 ton sui ker, 115.000 kilo vers fruit, 230.000 flesjes limonade, 30.000 liter melk, 60 ton si- laasappelen, 32 ton con- sumptie-ijs, enz. Om dit al les te distribueren is een xafetaria-systeem ingevoerd van drie maaltijden per dag: ontbijt van 7 tot 10 jur, middagmaal van 11 tot 14 uur, diner van 19 tot 22 uur. Het Olympisch comité aeeft reeds 308 personen in dienst genomen, die zich aêzig houden met de pro- alemen van huisvesting, voeding, ontspanning e.d. De belangrijkste van hen de maitres d'hotels en de <oks) zullen worden ge- •ecruteerd uit het perso neel van de hotelscholen van Stresa, Genua, Abano, Florence en Napcis. Sport in het kort VOETBAL. Fortuna heeft woensdag avond in Aken voor 4000 toeschouwers met 1-0 verloren van de Duitse Oberliga-club Alemannia (Aken). Het enige doelpunt werd 14 minuten na rust door linksbuiten Frivaldi gescoord uit een hoekschop. De wedstrijd werd gespeeld voor het toernooi „Landen zonder grenzen". BOKSEN. De Duitse zwaargewicht kampioen Hans Kalbfell is door de Euro pese Boksunie erkend als uitdager van de Europese kampioen Dick Richardson (GB). Hans Kalbfell werd 27 maart j.l. als Euro pees kampioen onttroond door Richardson, die hem in de 13de ronde uitsloeg. Laszlo Papp, de Hongaar, die recht heeft op een titelgevecht tegen de Europese kampioen in het middengewicht Gustav Scholz, moet in juni bericht geven of zijn handblessure al dan niet is genezen. Laszlo Papp zal niet opnieuw uitstel worden verleend. Dc Belg Pauwels gaf na 30 km reeds het sein voor de grote slag. Hij demarreerde en kreeg de Nederlander Enthoven en de Fransman Queheille mee. Later volgden nog vijf anderen: Bedwell, de latere win naar Abate, Milesi, Novak en Walkowiak De voorsprong van dit groepje groeide Wielrennen gestadig en dit was voor een aantal an deren, waaronder Zilverberg en Marinus aanleiding om eveneens het peloton de rug toe te keren. Bij Montrond (na 139 km) kwamen de leiders door met een voorsprong van 6 min 15 sec. op de tweede groep en van 9 min 35 sec. op het peloton. Een tegenaanval van gele-truidrager Bleneau was inmiddels zonder gevolg ge bleven. In de slotfase verloren de voorsten de Engelsman Bedwell, die zich liet terug vallen op de achtervolgers. Kort voor Gap ontsnapte voorin Abate een ogenblik aan de bewaking van zijn concurrenten. Hij nam een kleine voorsprong en stond deze ondanks een hevige tegenaanval niet meer af. Kort na hem finishten met kleine onderlinge verschillen de overige zes. De uitslag van de tweede rit was: 1. Abate (Fr.) 5.18.28; 2. Novak (Fr.) 5.18.39; 3. Milesi (Fr.) z.t.; 4. Walkowiak (Fr.) z.t.; 5. Queheille (Fr.) z.t.; 6. Pauwels (B.) 5.18.52; 7. Enthoven (Ned.) z.t.; 8. Zilver berg (Ned.) 5.23.42; 9. Le Menn (Fr.) z.t.; 12. ex aequo o.a. Marinus (Ned.) z.t. Het peloton kreeg als tijd toegewezen 5 uur 29 min. 30 sec. Het officiële algemene klassement luidt als volgt: 1. Milesi 11.51.19; 2. Abate 11.52.28; 3. Novak 11.52.38; 4. Walkowiak z.t.; 5. Queheille z.t.; 6. en 7. Pauwels en Enthoven 11.52.52; 8. Bleneau 11.55.54; 9. Zilverberg 11.57.42; 13. Marinus z.t.; 44. Kool 12.03.30; 45. Verhoef z.t.; 67. Van der Borst 12.27.16. Jef Lahaye heeft tijdens de tweede etappe de strijd gestaakt. Boksen De NTC van de Nederlandse Boksbond heeft alsnog de kampioen van Neder land in het zwaarweltergewicht, de Am sterdammer Bep Kneppers, toegevoegd aan de nationale selectieploeg. Deze be staat nu uit tien amateur-boksers, T. W. Gerlach (Groningen), Boevrie (Maas tricht), Wolters (Den Haag), J. de Rooy, Kneppers, Hilster, Kiks en Van Duivenbo- de (allen Amsterdam), Jansen en Van der Schelling (beiden Rotterdam). Auroy met de finish in zicht nek aan nek vooruit stormden over de langzaam naar de eindstreep oplopende baan. Auroy zette door, maar Die Hard verslapte. St Paddy nam zijn kans waar, schoot van de buiten baan af naar voren en liep geleidelijk uit. Auroy werd gepasseerd door Kythnos en Alcaeus, welke laatste zijn stalgenoot Kythnos tenslotte met een halve lengte klopte. St. Paddy bracht de 24-jarige jockey zijn Paardesfiort derde overwinning in de zeven derbies, waarin hij heeft gereden en voor de eige naar was dit het vierde Derby-succes in acht jaar. Het record staat op naam van wijlen Aga Khan met vijf Derby-overwin ningen. Piggott, bekend om zijn absolute kalmte, verklaarde na afloop dat dit zijn gemak kelijkste Derby-zege is geweest. Hij zei dat hij zich geen ogenblik bezorgd heeft gemaakt dat hij niet zou winnen. Het was zijn 900ste overwinning alle races tezamen genomen. Mede door het feit dat tijdens de trai ning dinsdag een andere deelnemer moest worden afgemaakt en nog een ander paard wegens een geblesseerde spier niet kon uitkomen, waren er in lotaal slechts 15 paarden in het veld, het kleinste aantal deelnemers in vele jaren. Er waren 100.000 toeschouwers. Een onderzoek naar het ongeluk met het Franse paard Angers heeft aangetoond, dat niemand verantwoordelijk kan worden ge steld. Jockey Thiboeuf verklaarde zelf, dat „niemand het paard had aangeraakt tijdens de race. Er was geen ander in de buurt, toen ik plotseling voelde, dat het been het begaf". De mening van Thiboeuf werd gedeeld door de heer Bridgland, de trainer van Angers en door enkele officials. In Franse paardensportkringen is men uiterst verbolgen over het feit dat het Fx-anse kampioenspaax-d Angers, waarvoor onlangs een bedx-ag van twee miljoen gul den was geboden, tijdens de Derby een been brak en moest worden afgemaakt. Franse paax-deneigenaars beweren, dat de „golvende" baan veel te hard en te ruw is. Acht jaar geleden moest een ander Frans paard, dat op de Derby een been brak, worden afgemaakt. Dinsdag gebeur de tijdens de ti-aining hetzelfde met het Ierse paax-d Exchange Student. Diens trai ner was verwondex-d over de ruwe staat van de baan. Zonder deze pech had Angers alle kans de Derby te winnen. Wedders hadden hondei'dduizenden ponden op An gers gezet. De eigenax-es, de Amex-ikaanse mevx-ouw Stx-assbux-ger, was begrijpelijk zeer gedepi'imeerd. Koningin Elizabeth zond haar een bewijs van medeleven. Haar overleden echtge noot Ralph Stx-assburger, een krantenmag naat, had al dertig jaar tevergeefs ge tracht de Derby te winnen. Zijn vrouw geloofde dat dit bijzondere geluk haar thans toelachte Advertentie Uw oude fototoestel is 7.50, 10.- of 15.- waard! Inlichtingen bij uw fotohandelaar Waterpolo In de zweminrichting aan dt Kleverlaan in Haarlem heeft D.W.T. twee nederlagen geincaseerd; de dames kregen H.Z.P.C. uit Den Haag op bezoek en werden met 6-3 vex-slagen, de heren moesten in het team van D.W.R. met 7-3 hun meerderén erkennen. De dameswedstrijd D.W.T. H.Z.P.C. werd gespeeld voor de eerste klasse. D.W. T. begon goed en verkreeg door Paula van Bruggen en Marjolein Bernink een 2-0 voorspx-ong, welke door Erika Terpstra teniet werd gedaan. Marianna de Jong bracht vervolgens met twee strafworpen de x-uststand op 4-2 voor de Haagse dames. Na de hervatting had D.W.T. weinig te gen de snelle Erika Terpstra in te bren gen, die de stand na een rush op 2-5 bracht. Wil Ouwehand had reeds het half dozijn doelpunten voor H.Z P.C. volge- maakt toen Paula van Bx-uggen een straf- worp kreeg toegewezen waardoor de eind stand 3-6 werd. Voor de tweede klasse heren werd D.W.T. D.W.R. gespeeld In de eerste helft had D.W.R. een licht overwicht, maar kon dat door slordig spel niet tot uitdruk king brengen. Nadat Jan Sint voor D.W.R. raak had geschoten werkte Jan Eichhorn met een doorslagbal de gelijkmaker in het D.W.R.-doel. Na de rust werd Wijnveld (D.W.R.) voor een overtreding het water uitgezonden, waarna Jan Sint, tegen de verhouding in, de stand in het voordeel van D.W.R. bracht en tot 4-1 opvoerde. Door Fons Roozekrans kwam er wederom ver andering in de stand (4-2). Het scorever loop was verder: Piet de Bruyn 5-2; Fons Roozekrans 5-3 Jan Sint 6-3 en tenslotte Van der Pol 7-3. Welke uitslag wel erg geflatteerd is. N.V.A. debuteerde in de zomercompeti tie en kreeg voor de vierde klasse hei-en Bruinvissen op bezoek, dat met 8-5 ver slagen werd.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 21