Regering kan niet meer vrije studiebeurzen verlenen PINKSTER... fotovreugde met de ideale IIF0RD twee ILFORD Bevolking keert zich tegen rentmeester van kroondomein f. «8,- Fa. B. ENGELENBERG 's werelds beste film Droog, zonnig en warmer Melkfabrieken en slijters klem tussen vastgestelde prijzen GARANTIE Husqvarna en HENSEN Kolonel Eekhout eind deze week naar Nieuw-Guinea Wachtmeesters berecht die giften aannamen Afschaffing renteloze voorschotten volgens min. Cals onmogelijk 79l Geestelijken verzoeken Koningin, in te grijpen Amsterdamse jeugd op Luilak naar de bioscoop DONDERDAG 2 JUNI 1960 2 Commissie van Produktschap voor Zuivel gaat het prijzenprobleem bestuderen Detachement bestaat voor 45 percent uit vrijwilligers ENGEL Kerkelijk Nieuws DE BEHOEFTE AAN ACADEMICI Explosieven opgegraven bij Harskamp en natuurlijk in elke camera ONRUST IN RENTAMBT HULST OVERHEMDEN WEEKENDERS PANTALONS rsestuurHifk PAARLAARSTEEG 1 (Van onze Haagse redacteur) „Tal van huisvrouwen kopen tegenwoor dig een kwart liter melkpoeder voor ne genennegentig cent en maken daar zelf vijf liter melk van. Waarom zouden ze melk van veertig cent per liter kopen als ze die voor twee dubbeltjes zelf kunnen maken?" Met dit voorbeeld illustreerde de vertegenwoordiger van de Algemene Ne derlandse Agrarische Bedrijfsbond (A.N. A.B.), de heer S. van der Ploeg, in de bestuursvergadering van het Produktschap voor Zuivel één van de merkwaardige as pecten van het melkprijsbeleid. De aanleiding tot een vrij stekelige dis cussie daarover vormde een brief van de Vereniging voor de Zuivelindustrie en Melkhygiëne (V.V.Z.M.), waarin vele stan- daardisatiebedrijven verenigd zijn. Zowel deze melkfabrieken als de slijters bevin den zich tussen hamer en aambeeld, zo werd in die brief betoogd: aan de ene kant wordt de verrekenprijs voor de vee houders in het kader van het garantiebe- leid door de regering vastgesteld, aan de andere kant bevindt zich de straatprijs, die ten behoeve van de consument wordt gefixeerd. Daartussen moeten de stan daardisatie-bedrijven en slijters maar zien, dat zij met hun marges uitkomen. Die zijn intussen het laatste jaar zeer klein geworden door de loonsverhogingen en andere kostenstijgingen. De V.V.Z.M. deed nu het voorstel de hef fingen van het produktschap met één cent te verlagen ten behoeve van de industrie en daarnaast één cent van de heffing te reserveren om eventuele nadelige saldi in de marges van de distributiesector te com penseren. Vervolgens opperde de V.V.Z.M. de gedachte om voortaan de verreken prijs voor de veehouders af te leiden uit de straatprijs voor de consument. Daartegen rees natuurlijk onmiddellijk verzet van de veehoudersorganisaties en de melkverwerkende industrie. „Dat be tekent, dat de veehouders dan niet alleen hun eigen kosten zullen moeten dekken, maar ook die van de melkfabrieken en slijters en dat de industrie via het Zuivel- fbnds de consumptiemelksector gaat sub sidiëren", betoogde de heer Stallinga van de vooral in de coöperatieve sector ope rerende F.N.Z. De woordvoerder van de V.V.Z.M., de heer G. J. Blink, bi-acht dat gezichtspunt tot zijn ware proporties terug door op te merken, dat de consumptiemelkfabrieken jaarlijks honderdvijftig miljoen gulden storten in het Zuivelfonds, waaruit de ver werkende industrie exportpremies ont vangt. „Mogen wij nu ook eens op de belangstelling van de anderen rekenen voor onze moeilijkheden?" vroeg hij fijntjes. Onmogelijke situatie De V.V.Z.M. krreg in elk geval de mo rele steun van de werknemers, inzonder heid van de A.N.A.B. „Het komt niet vaak voor, dat we een constructief en uit gewerkt voorstel'van de vrije organisaties ontvangen", zei de heer Van der Ploeg Advertentie i bij de erkende vak- handel met de volle dige garantie van De Technische Unie. DE compressiekoelkast l met TECHNISCHE UNIE- Van de totale sterkte van de troepen, welke in augustus naar Nieuw-Guinea zul len vertrekken, bestaat 45 percent uit vrijwilligers; 55 percent is aangewezen. De officieren en onderofficieren die bij het detachement in Nieuw-Guinea dienst zullen doen, zijn bijna allen vrijwilligers. Uit de drie infanteriebataljons, het veer tiende, het vijftiende en het zesenveer tigste is 15 percent van de vrijwilligers voortgekomen; 30 percent van de vrijwil ligers komt uit infanteriebataljons die nog paraat zijn. Tegen het einde van deze week zal ko lonel W. D. H. Eekhout, onder wiens be vel de troepen in Nieuw-Guinea zullen staan, per vliegtuig naar Biak vertrek ken. Hij zal daar, bijgestaan door een kléine 'staf, voorbereidingen treffen voor de ontvangst van de troepen. De Amsterdamse rechtbank heeft twee thans geschorste wachtmeesters van de rijkspolitie uit Amsterdam conform de eis veroordeeld tot een gevangenisstraf van respectievelijk 6 en 4 maanden. Beide verdachten behoorden tot het vijftal wacht meesters van de verkeersgroep Amster dam van de rijkspolitie, dat in september 1959 werd gearresteerd in verband met het aannemen van giften van het publiek, die hun gegeven werden teneinde hen te bewegen in strijd met hun plicht te han delen. Beide wachtmeesters, die het hun ten laste gelegde ontkennen, zullen van dit vonnis in beroep gaan. in een nogal dubbelzinnig compliment. Maar hij erkende volmondig, dat beide ca tegorieën in een onmogelijke situatie ver keren, welke geen dag langer kan duren. De heer Chr. Heijnen wees er namens de rooms-katholieke werknemers op, dat mede door de margemoeilijkheden het personeel van de melkdetailhandel nog niet de vruchten van de vrijere loonpoli tiek had kunnen plukken. De vertegen woordigers van de veehouderij en de melk verwerkende industrie sputterden nog wat en wilden zich op het formele stand punt stellen, dat het hele melkprijsbeleid een regeringsaangelegenheid is, waarop het produktschap toch geen invloed kan oefe nen. Na enig heen en weer praten ging men toch akkoord met het voorstel van de voorzitter, ir. B. van Dam, om een be stuurscommissie met de bestudering van het melkprijsbeleid te belasten. Advertentie Advertentie A B» KO*N BIND* Telefoon 14444 Grote Houtstraat 181 'WAXI NE-LICHTEN...Zpge&llig Ned. Herv. Kerk Beroepen door de Provinciale Kerkver gadering van Zuid-Holland voor Naald wijk: S. G. J. Goverts, voorg. Herv. Evan gelisatie aldaar; te Assen (toez.): J. H. H. Jansen te Poortugaal. Benoemd tot vicaris te Utrecht: A. J. van Binsbergen, theol. doet.; idem te Voorburg (voor het jeugd werk): B. J. Bannink, kand. te Driebergen. Geref. Kerken Bedankt voor Eindhoven (vac. A. J. Fancy): J. M. Bloemkolk te Ede; voor Zwijndrecht (vac. J. Visscher): W. Grif fioen te Nijkerk. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Eemdijk: B. Bijleveld te Noordeloos. Bedankt voor De Krim (O.): A. W. Drechsler te Vlissingen. Doopsgez. Broederschap Benoemd tot bijstand in het pastoraat te Amersfoort: mej. da. S. E. Treffers, a.s. emeritus predikante te Akkrum. Vrije Evang. Gemeenten Bedankt voor Wormerveer: A. J. Buur man te 's Gravenhage. Geref. Gemeenten Bedankt voor Aagteskerke en voor Rijs- sen: K. de Gier te 's Gravenhage. Geref. Kerken (Vrijgemaakt) Aangenomen naar Haarlem (voor de zendingsarbeid op West-Borneo) W. L. Kurpershoek, kand. te Rotterdam naar Middelstum D. de Jong, kand. te Rotter dam. Chr. Geref. Kerken Bedankt voor Middelharnis N. de Jong te Katwijk aan Zee (voorheen te Middel harnis). Bedankt voor Gorinchem B. Bijleveld te Noordeloos. (Van onze parlementaire redacteur) In vergelijking met de jaren voor de oorlog is het aantal der ouders, die finan cieel in staat kunnen worden geacht, hun kinderen een universitaire studie te la ten volgen, sterk teruggelopen, terwijl er juist behoefte bestaat aan een steeds gro ter aantal academisch gevormden. De ioverheid verleent daarom steeds meer studiebeurzen en renteloze voorschotten. In 1949 bedroeg dat in totaal 2650 (bijna twee miljoen gulden) en vorig jaar 8634 (ruim dertien miljoen gulden). De stem ming in de Tweede Kamer over een mo tie van de heer Tans (P.v.d.A.), met de strekking de renteloze voorschotten af te schaffen en iedere afgestudeerde leerling van een middelbare school een wettelijk rechtte verlenen op vergoeding van de studiekosten naar draagkracht van de ouders, werd uitgesteld tot 21 juni om dat gisteravond om tien voor half acht nog slechts elf leden aanwezig waren in de vèrgadering die om een uur 's mid dags was begonnen. Minister Cals maakte de Kamer erop attent dat in de laatste jaren reeds een sterke verschuiving is ontstaan van de renteloze voorschotten naar de studiebeur zen. Het aantal aanvragen om studiebeur zen is de laatste jaren met duizenden ge stegen. Ongeveer tachtig percent wordt ingewilligd. Het is de laatste tijd reeds gewoonte dat bij renteloze voorschotten het bedrag boven 1200 als beurs wordt verstrekt, zodat de schuld nooit meer be draagt dan 1200 gulden. Dat bedrag moet men later in tien jaarlijkse termijnen te rugbetalen. Na het eerste studiejaar wordt op grond van de studieprestaties beoor deeld of de student verder in aanmerking komt voor een beurs. Sedert 1 september 1957 bedraagt een studiebeurs ten hoogste 2400 gulden per jaar, maar minister Cals zal overleg plegen met zijn ambtgenoot van Financiën over verhoging van het maximum in verband met de huurverho ging. In het najaar hoopt hij daaromtrent een mededeling te kunnen doen. De heer Tans vond het onbillijk dat de prestaties van onbemiddelde leerlingen, die het eindexamen van een middelbare school hebben afgelegd, worden beoor deeld om uit te maken of zij voor een beurs of renteloos voorschot in aanmer king komen, terwijl kinderen van beter gesitueerde ouders, na hetzelfde examen te hebben afgelegd, vrij zijn aan de uni versiteit te gaan studeren. Hij diende daarom een motie in, waarin de regering wordt verzocht in het belang van gelijke ontwikkelingskansen een wettelijke rege ling te ontwerpen die iedere leerling met gelijke exameneisen recht geeft op ver- Advertentie Doolstraat 59 - Haariem - Tel. 15252 OFFICIëLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN „ALPHA" MUURVERVEN Bij graafwerkzaamheden bij Harskamp voor de aanleg van een waterleiding is men op oorlogstuig gestuit. De mijnoprui- mingsdienst is ingeschakeld en deze gaat nu met een mijndetector de rest van het traject, waarlangs de sleuf moet worden gegraven, afzoeken. Er zijn tot nu toe reeds 79 mortiergranaten, een pantsergra naat, enkele handgranaten, alsmede ont stekingspijpjes en dozen munitie opgegra ven. In 1945 zijn op deze plaats drie kin deren verongelukt doordat achtergebleven explosieven tot ontploffing kwamen. goeding van studiekosten naar verhouding van de draagkracht van de ouders. Het is een groot verschil, antwoordde minister Cals, of men op eigen risico gaat studeren of met steun van de over heid, want minder dan de helft van het totale aantal studenten haalt het doctoraal examen. Als het rijk financiële steun ver leent, mag het dus wel enige z^rheid proberen te krijgen of de leerling geschikt is voor hoger onderwijs. De minister acht te het om financiële redénèh niet vfeYarit- woord. iedereen; die hét eindexamen van een middelbare school heeft afgelegd, recht te geven op een studiebeurs, want de investeringskosten in universiteiten be dragen 10.000 tot 15.000 gulden per stu dent en voor de Technische Hogeschool zelfs 100.000 gulden per student. Grens bereikt Het percentage renteloze voorschotten is reeds gedaald van 95 tot 50. Er wor den dus evenveel beurzen als renteloze voorschotten verleend. Het is financieel onmogelijk, verder te gaan, verklaarde de minister. In de jaren voor 1940 bedroeg het aantal studenten ruim 12.000, thans is het cijfer ongeveer 30.000 en in 1970 zal het ten minste 56.000 zijn. Er zullen nog enorme bedragen voor het Hoger Onder wijs moeten worden geïnvesteerd en het bedrag voor beurzen zal in 1970 misschien zijn opgelopen tot 50 miljoen gulden. Het is niet onredelijk dat er renteloze voor schotten bestaan en dat een klein deel moet worden terugbetaald van de voor geschoten studiekosten als daardoor latei- door de begunstigde een hoger inkomen wordt verkregen dan zonder die studie mo gelijk zou zijn geweest. De particuliere beursen Overigens meent ook minister Cals dat er op den duur een wettelijke regeling van het recht op vergoeding van studiekosten moet komen, maar de moeilijkheid is, in de wet de voorwaarden te formuleren omdat er nog geen wetenschappelijk ver antwoorde selectiemethoden bestaan. Er moet dus veel aan het beleid van de mi nister worden overgelaten. De rijksover heid geeft studiebeurzen, maar er zijn ook ongeveer 700 provinciale, gemeentelijke en particuliere fondsen die studietoelagen verstrekken. Doordat het rijk bepaalde in- telligentieëisen stelt, kan men klagen, zo als de heer Kieft (A.R.) deed, dat de par ticuliere instellingen in moeilijkheden ko men omdat ze alleen de „kneusjes" krij gen. Men zou zelfs kunnen vragen of de overheid niet teveel doet. De praktijk is niet zo tragisch, verklaarde minister Cals, want er bestaat een goed onderling con tact tussen het departement en de grote particuliere fundaties en het is helemaal niet erg als andere fondsen minder stren ge normen stellen dan het rijk. De over heid treft tegenwoordig ook allerlei voor zieningen voor de huisvesting van studen ten, voeding, gezondheidszorg, lichamelij ke vorming e.d. Met de heren Laan (K.V.P.), Diepenhorst (C.I-I.U. en me vrouw Kuiper-Strijk (V.V.D.) was minis ter Cals het eens dat bij het treffen van zulke voorzieningen de studenten zelf be horen te worden ingeschakeld. Hij zal dit in de wet op het Hoger Onderwijs vast leggen. De Tweede Kamer besloot voorts zonder hoofdelijke stemming aan de bijzondere universiteiten en hogescholen achteraf als nog een extra subsidie te verlenen van in totaal 1.434.000 gulden over 1957, 1.732.000 gulden over 1958 en 2.124.000 over 1959, „omdat zij met het oog op de te verwach ten toeneming van het aantal studenten niet hebben geaarzeld de uitbouw van hun instellingen met kracht ter hand te nemen, in weerwil van hun beperkte financiële mogelijkheden". Voor de Gemeentelijke Universiteit van Amsterdam komt daar voor 1959 nog 131.000 gulden bij. Alles bijeengenomen zal het rijk 5.421.000 gulden meer bijdragen in de kosten van de bijzondere universiteiten en hogescholen. In de toekomst wordt het subsidie-percen tage verhoogd tot 95 percent. Advertentie ILFORD SPORTI de sublieme 6x6 came ra voor jonge mensen, die zonder problemen, direkt goede foto's wil len maken. Handig plat model, gemakkelijk mee te nemen in een keurig paraattasje. Deze vol waardige, geheel meta len camera schat U tien tallen guldens duurder dan zij maar kost.^g5Q ILFORD SPORTSMAN de kleinbeeld camera, waar alles mee kan, ook briljante kleuren foto's. Een uitgebalan ceerd „alles in een" sneltransport, maakt de Sportsman tot een ca mera, waarmee razend snel serieopnamen ge maakt kunnen worden. De gecoate 2,8 lens doortekent het nega tief tot in de uiterste hoeken glas- "7Q50 helder. (Van onze correspondent in Zeeland) In Oostelijk Zeeuws-Vlaanderen is on rust ontstaan over het optreden en beleid van de rentmeester der Kroondomeinen in het rentambt Hulst. Het rentmeesterschap in dit Kroondomein is sinds jaren en ja ren in handen van de familie Collot d'Es- cury. Reeds lang wordt er in Zeeland ge sproken over het feodale beleid van deze oude adellijke familie. En toen enige we ken geleden bekend werd dat het rent meesterschap van de baron mogelijk zou overgaan in handen van zijn zoon, hebben de 10 geestelijken uit Oost-Zeeuws- Vlaanderen, te weten negen Rooms-Katho- lieken en één Ned. Hervormde, per brief de Koningin verzocht in te grijpen. Met name zouden de ondertekenaars graag zien, dat het rentmeesterschap niet in de familie van Collot blijft. Toen onlangs de benoeming van Collot jr. afkwam, is er nogal wat opschudding onder de pachters in het rentambt ont staan. Overigens trad deze opschudding slechts langzaam naar buiten, want de lan delijke bevolking komt niet zo vlug in op stand. Vandaar dan ook dat het initiatief tot de brief uitgegaan is van de geeste lijken. In hun brief wordt duidelijk en zon der omwegen gezegd dat de rentmeester „zijn positie misbruikt om allerlei privé- belangen na te streven". Voorts wordt gezegd, dat de streek, die onder het be heer van de rentmeester valt, ten zeerste in haar ontplooiing belemmerd wordt door een kortzichtig en inhalig beleid. Toen de Koningin in 1955 een bezoek bracht aan Zeeuws-Vlaanderen om daar een grote landbouwtentoonstelling te openen, heeft de rentmeester, aldus de brief, verschil lende pachters uit zijn rentambt door de politie laten schaduwen, omdat de vrees bestond, dat de pachters zich bij de Ko ningin zouden beklagen over de wantoe standen in het rentambt. In de brief staat, dat de gehele bevolking van het rentambt, van welke levensbeschouwelijke aard ook, graag een andere rentmeester over de domeinen bij Hulst aangesteld zou zien. Inmiddels heeft ook één van de vroege re pachters uit het rentambt, de landbou- Na de geslaagde proef van verleden jaar op Luilakmorgen zullen nu in Am sterdam 2500 leerlingen uit de vijfde en zesde klassen gratis een bioscoopkaartje uitgereikt krijgen om zaterdagochtend van 4 tot 7 uur films te gaan kijken in een van de 39 voor dit doel beschikbaar ge stelde bioscopen. Om de zekerheid te heb ben dat zij inderdaad naar de bioscoop gaan worden 20 muziekkorpsen ingescha keld om de jongelui in de buurten op te halen en naar de theaters te brengen. Om bovendien te voorkomen dat zij op eigen gelegenheid gaan en onderweg als nog baldadig worden, worden de kaar tjes van een codenummer voorzien, zodat alleen door het trouw volgen van het mu ziekkorps de bioscoop kan worden bereikt dat met dit codenummer correspondeert. wer C. J. Jansen van "Doorn, zich tot Prins Bernhard gewend om zich over de han delwijze van de rentmeester ten opzich te van de verkoop van zijn bedrijfje te beklagen. In zijn brief worden verschil lende personen, zoals bijvoorbeeld de bur gemeester van Hontenisse, de heer Van Hootegem, met name genoemd. Zij zou den achter het bezwaarschrift van de heer Janseri staan. Ook de afdelingen van het N.C.B. en K.A.B. zouden enige weken ge leden een brief van gelijke strekking aan de Koningin gezonden hebben. De afde ling van St. Adelbert is eveneens bezig, een petitie op te stellen. Volgens pastoor Van Putte uit, Os- senisse is de benoeming van Collot jr. als rentmeester op zeer aanvecht bare wijze tot stand gekomen. Een vriend van de rentmeester zou bij de pachters rondgegaan zijn met een petitie waarin de Koningin wordt ver zocht, Collot jr. als rentmeester aan te stellen. Pachter C. Wezepoel ver telt dat hij dwars over deze handte keningenlijst met grote letters een pro test had geschreven over de provoce rende wijze, waarop de rentmeester handtekeningen verzamelde om het rentmeesterschap in zijn familie te kunnen houden. Later is men toen in het rentambt voor de tweede maal met een lijst rondgegaan waarbij al leen die pachters werden bezocht die de eerste maal zonder protest hadden getekend. Ledental K.A.B. Sinds 1 september 1959 is het ledental van de K.A.B. met ruim 10.000 gestegen. Op die datum bedroeg het totale ledental 403.056. Op 1 mei was de officieuze ledenstand opgelopen tot 413.739. De grootste toeneming over deze per ode boekte de Bouwvakarbeidersbond (2261), de Bond voor Industriële Werknemers (1481), de Metaalbewerkersbond (2590), de Mijnwerkersbond (1078) en de Kleding- en Textielarbeidersbond (883). De Grafische Bond en de Bond van Arbeiders(sters) in de Voedings- en Genotmiddelenbedrijven noteerden respectievelijk 674 en 736 nieu we leden. Probleemgebieden. Ter bevordering van de industrialisatie heeft de minister van Economische Zaken in beginsel inge stemd met de subsidiëring van een drietal openbare werken in Noord-Brabant: de aanleg van een nieuwe traverse door Etten, de reconstructie van de Hoofdstraat door Bladel en de reconstructie van de Liessen- straat in Uden. Met de uitvoering dezer werken is 2.783.000 gemoeid. Explorer-VI op VOM-expositie. Op de expositie, die de Vereniging voor Opper- vlaktetechhieken' van Metalen (VOM) woensdag en donderdag in Krasnapolsky te Amsterdam houdt, zal ook een model van de Amerikaanse aardsatelliet Explorer- VI met een deel van de zich daarin be vindende Instrumenten worden getoond. De tentoonstelling is de eerste in ons land, die gewijd is aan het gehele gebied van de oppervlakte-behandeling van metalen. Rector magnificus. Tot rector magnifi cus van de Landbouwhogeschool te Wage- ningen is benoemd prof. ir. W. F. Eijs- voogel, voor de periode van 10 januari 1960 tot het einde van het studiejaar 1959-'60 en voor de periode van 20 september 1960 tot het einde van het studiejaar 1962-'63. Uitspraak. Het Hoog Militair Ge rechtshof in Den Haag heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen een 56-jarige be roeps-eerste luitenant uit Schaarsbergen, die als commandant van de Vaar- en Duik school te Gqertruidenberg hem van rijks wege' verstrekte voorschotten ten eigen bate had aangewend. Het hof veroordeelde deze officier tot een maand militairede tentie. De advocaat-fiscaal had drie maan den gevorderd, waarvan één voorwaarde lijk. Zijn kind gedood. Voor de rechtbank te Arnhem heeft een 42-jarige fabrieks arbeider uit Gendringen terechtgestaan, die zijn dochtertje van 14 maanden op 19 juli 1959 van het leven had beroofd door een deken op het gezichtje van het slapen de kind te drukken. De officier van Justitie vroeg na een bewogen requisitoir ontslag van rechtsvervolging, omdat de man de daad niet kan worden toegerekend. Wél eiste de officier opneming in een krank zinnigengesticht en terbeschikkingstelling van de regering. Drie maanden. De rechtbank in Arn hem heeft een 21-jarige chauffeur uit Kes- teren veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie maanden en twee jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. Hem was ten laste gelegd onder invloed van sterke drank een verkeersongeluk te hebben veroorzaakt, waarbij een jongeman om het leven kwam. Advertentie een grote kollektie POPLIN en NO-IRON 10.75 - 12.90 de nieuwste ruiten vanaf 1590 ook uw keus TERLENKA en TREVIRA vanaf 24.85 - 53.75 een geslaagde koop ■■•A Het hogedrukgebied boven Wes.t-Euro- pa is nog wat verder in betekenis toe genomen. Het centrum ervan verplaatste zich langzaam van de noordzee in de. rich ting van de Oostzee. De oceaandepressies volgen een baan die loopt van het' zee gebied ten Noordwesten van de Azoren naar IJsland. Ze kunnen geen invloed uit oefenen op het weer in onze omgeving. Het blijft derhalve droog en zonnig, met morgen opnieuw iets hogere temperatu ren dan vandaag. Het weer ziet er ook op iets langere termijn standvastig uit. WEERRAPPORTEN Maximum-tempera turen buiten- en binnenland van gisteren. ■Neerslag laatste 24 uur co c 73 tl Is Vrtfdag 3 juni Zon op 4.24 uur, onder 20.52 uur. Maan op 13.12 uur, onder 1.29 uur. Maanstanden 2 juni 17.02 uur 9 juni 14.02 uur 16 juni 5.36 uur 24 juni 4.27 uur eerste kwartier, volle maan. laatste kwartier, nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 2 juni Hoog water 8.46 en 21.16 uur. Laag water 4.04 en 16.29 uur. Vrydag 3 juni Hoog water 9.45 en 22.19 uur. Laag water 4.56 en 17.30 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJh^vden. Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zd Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Abel-deen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Ajaccio Madrid Mailorca Lissabon zwaar bew. ono mist licht bew. mist motregen mist onbewolkt mist no nno ono nno ono no 14 18 18 15 18 19 21 windst. 21 onbewolkt zw 25 onbewolkt wnw 21 licht bew. windst. 19 onbewolkt w 17 regèn zw 21 onbewolkt windst. 23 zwaar bew. nno 16 mist windst. 21 geheel bew. no 22 onbewolkt n 23 onbewolkt n 26 onbewolkt windst. 24 zwaar bew. o 24 onbewolkt nno 20 onbewolkt no 24 licht bew. windst. 20 zwaar bew. windst. 21 onbewolkt windst. 22, regen o 25 onbewolkt nnw 24 zwaar bew windst. 29 onbewolkt windst. 25 onbewolkt n zwaar bew. windst. 27 licht bew. o 25 zwaar bew. windst. 26 zwaar bew windst. 29 onweer o 23 w -S cl .0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 0 0,1 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 0 0 0 1 2 0 0 0 0 0 1

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 2