H RB Rode-Kruis-tocht 65 kilo geschiedenis AAN RCH Haarlemmerliede wil geen grond voor derde T.H. afstaan Steeds drinken KOFFIE ^jBrieven aan de redactie Agenda voor Haarlem en de IJmond Fa. A. EVERTS Evangelisatie-landdag in „Velserbeek" WIE WIL HUISDIER? Micro-korfbal DONDERDAG 2 JUNI 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 Reumatiek - Togal helpt V el sen-IJ muiden Beverwijk Verkouden - Togal helpt Haarlemse organist in Wenen bekroond Menstruatiepijn - Togal helpt Districtstelefoongids voor Haarlem is klaar Cricket-scholentoernooi Griep - Togal helpt Sophie Stein opent voor- jaarsmarkt in Vleeshal Voorstel tot heropvoering van Hildebrand-stukken Jongetje ernstig gewond bij aanrijding daarom opnieuw goedkoper^ Nieuwe voorzitter van Unie van Personeelsverenigingen Migraine - Togal helpt G. Vollenga veertig jaar bij de PTT Spit Togal helpt Uitspraken Haarlemse rechtbank Het gemeentebestuur van Haarlemmer liede en Spaarnwoudc heeft 7,ieh met be trekking tot de mogelijke vestiging van een technisch hogeschool in Haarlem tot de minister van Binnenlandse Zaken ge wend. Zoals bekend is, zou de gemeente Haarlem voor de vestiging van de derde technische hogeschool in aanmerking wil len komen. De gebouwen van de hoge school zijn geprojecteerd in de Zuidcrpol- der, een gebied te oosten van Parkwijk dat thans nog tot de gemeente Haarlem merliede behoort. Hiertegen kant zich het gemeentebestuur van Haarlemmerliede. Het heeft de minis ter bericht, er kennis van genomen te hebben dat Haarlem bij de regering heeft verzocht om vestiging van de derde tech nische hogeschool. Over deze vestiging wil het bestuur geen oordeel uitspreken. Het wijst er echter op dat de gebouwen zijn ggdach.t in een gebied dat thans nog tot de gemeente Haarlemmerliede behoort en voorts op het grondgebied van de gemeen te Haarlemmermeer. Haarlemmerliede, aldus de brief aan de minister, is bereid Zuid-Schalkwijk aan Haarlem af te staan voor woningbouw. Echter is het nimmer de bedoeling geweest de Zuiderpolder aan Haarlem over te dra gen. In dit gebied, begrensd door Parkwijk, de Amsterdamsevaart, de Buitenliede, de Ringvaart en de Schipholweg, heeft Haar lem thans de hogeschool geprojecteerd. Blijkens de plannen van de gemeente Haarlem is dit gebied niet nodig voor wo ningbouw; daarom Wil Haarlemmerliede het ook niet afstaan. Door hier een hoge school te bouwen, zouden trouwens de woningproblemen voor Haarlem en om liggende gemeenten nog aanmerkelijk worden vergroot, aldus de brief. Advertentie BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Een meisje in duizend gevaren". 14 jaar Vrijdag tot en met donderdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag en maandag tevens 16.15 uur: „Het koninkrijk der humor", alle leeftijden. Frans Halstheater: Vandaag tot en met zaterdag en woensdag en donderdag 14 19 en 21.15 uur, zondag en maandag 14 16.30, 19 en 21.15 uur .en dinsdag 14 er, 20 uur: „Mag ik deze dans van u?", 18 jaar. Lido Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur' „De Louis Armstrong Story", alle leef tijden. Vrijdag tot en met donderdag 14 19 en 21.15 uur, zondag en maandag tevens 16.15 uur: „Kop op, kiezen op elkaar", alle leeftijden. Luxor Theater: Vandaag 20 uur: „In de schaduw van de guillotine", 14 jaar. Vrij dag en zaterdag en maandag tot en mei woensdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag en maandag tevens 16.15 uur: „Koningin Ze- nobia, de ontembare" ,14 jaar. Minerva Theater: Vandaag 20.15 uur. „Kat op een heet zinken dak", 18 jaar. Vrij- dag 20.15 uur en zaterdag tot en met maandag 19 en 21.15 uur: „Some like it hot", 18 jaar. Vrijdag en zaterdag 14.30 uur zondag en maandag 14 en 16.15 uur: „Teen- „Der Czardas König", alle leeftijden. Rembrandt Theater: Vandaag 19 en 21 15 uur: „Om het naakte leven", 14 jaar. Vrij dag tot en met donderdag 14. 19 en 21.15 uur, zondag en maandag tevens 16 15 uur „Der Czardas Konig", alle leeftijden Roxy Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur „Opstand der sexen", 14 jaar. Vrijdag er. zaterdag 14.30, 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Het teken van Don Marcos", 14 jaar. Studio Theater: Vandaag tot en me! zaterdag en dinsdag tot en met donderdag 14.15 ,19 en 21.15 uur, zondag en maandag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Wir Wunder- kinder", alle leeftijden. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag 20 uur Ketenen van de haat". 18 jaar Vrijdag tot en met zondag 20 uur: „In specteur Hardesv F.B.I.", 14 jaar. TENTOONSTELLINGEN Bloemenheuvel (BloemendaalTol 7 juni dagelijks van 10 tot 17 uur. zon- en feestdagen van 14 tot 17 uur: Expositie van werken van Bloemendaalse beeldende kunstenaars. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 11 Tot 1 juli dagelijks van 10 tot 22 uur: Ex positie van prenten van Daumier en Ca- varni. Galerie Uittenhout (Kleine Houtstr. 41) Tot 13 juni dagelijks van 10.30 tot 17 uur zondags van 14 tot 17 uur: Expositie var werk van Frans Verpoorten. Kunstzaal De Ark (Nieuw Heiligland 1- 3): Tot 4 juni dagelijks van 9 tot 17 uur Expositie van beeldhouwwerk van Coi Kennedy en aquarellen en grafisch werk van Ton ter Linden. Museum Het Huis Van Looy (Kamper laan): Tot 26 juni dagelijks van 10 tot 12 3' en van 13.30 tot 17 uur zondags van 14 tol 17 uur: Expositie van uitgaven, foto's, brie ven en bezittingen van Frederik van Eeden (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 27 mei) DONDERDAG 2 JUNI Thalia, 20 uur: „08-15, de kazerne". Rex, 20 uur: „Vrouwenarts dr. Bertram" Hervormde kerk, 20 uur: Concert „Loofl den Heer" met Gerard Hengeveld. VRIJDAG 3 JUNI Thalia, 20 uur: „Inspecteur Hardesty. FBI". Rex, 20 uur: „Zonder moeder". DONDERDAG 2 JUNI Kennemer Theater: Géén voorsre.iuig. Luxor Theater, 19 en 21.15 uur ..Battle taxi". VRIJDAG 3 JUNI Kennemer Theater, 19 en 11 15 uur: „De verloren zoon". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: ..La Paloma". W.B. Theater, 20 uur: „Revolveruamp m Tuscon". Advertentie Het is het gemeentebestuur van Haar lemmerliede en Spaarnwoude opgevallen, dat de gemeente Haarlem ten aanzien van een mogelijke vestiging van de derde tech nische hogeschool contact heeft opgenomen met omliggende gemeenten, met uitzonde ring van de gemeente Haarlemmerliede. Afschriften van de brief aan de minister zijn verzonden naar de Tweede Kamer, Gedeputeerde Staten en de besturen van naburige gemeenten. Advertentie Hofdijkstraat 32 - Haarlem - Tel.12181 Showroom: Wagenweg 1Ö4 - Tel. 12730 BADKAMERS - DOUCHECELLEN Ter gelegenheid van het vijftigjarig be staan van de afdeling Kerkmuziek van de Akademie für Musik und darstellende Kunst te Wenen werd een improvisatie wedstrijd voor orgel uitgeschreven welke dezer dagen werd gehouden. Door de ju ry, waarin de Haarlemse stadsorganist Piet Kee zitting had. werd geen eerste prijs toegekend. Op de tweede prijs werd beslag gelegd door de organist Wilfried Graseman uit Maria Enzendorf, Oosten rijk. Een derde prijs werd toegekend aan onze stadgenoot F. J. van Doorn, orga nist aan de Petrus en Paulus Kerk te Haarlem. Beide prijswinnaars volgden aan de Haarlemse Zomeracademie voor Orgel de lessen in improvisatie, welke geleid werden door de Zaandamse organist Cor Kee. Advertentie Begin juni zal de P.T.T. beginnen met de verspreiding van de districtsgids van het telefoondistrict Haarlem. Alle abonnees krijgen deze gids gratis en ze hebben hiermee een veel uitgebrei dere informatie dan met de oude zoge naamde sectorgids. In de loop van dit jaar zullen alle dertien districtgidsen van Ne derland zijn verschenen. Een telefoongids van geheel Nederland, bestaande uit zes delen, is eveneens binnenkort gereed. Voor het drukken van de telefoongidsen volgt de Staatsdrukkerij sinds enige tijd een nieuw Amerikaans procédé. De op standaardkaarten automatisch getypte tekst wordt door een elektronische appara tuur zeer snel op kleinbeeldfilm opgeno men. Doordat hei mogelijk is veel sneller een geheel bijgewerkte gids uit te geven, is een eind gekomen aan de onoverzichte lijke toestand die de laatste jaren op het gebied van telefoongidsen in ons land be stond. Dit valt ongeveer samen met het berei ken van het aantal van een miljoen abon nees en het voltooien van de automatise ring van het telefoondistrict Haarlem. Het wedstrijdprogramma voor vrijdag in het scholen-crickettoernooi in Haarlem luidt als volgt: Terrein BMHC (Aalbertsbergweg, Bloe mendaal): 14.30—16.30 uur: Chr. MULO (Bl'daal)Christelijk Lyceum (poule D). Terrein Rood en Wit (Spanjaardslaan, Haarlem): 13.3015.30: Stedelijk Gymna siumJac. P. Thijsse Lyceum (poule A) en Coornhert LyceumJac. P. Thijsse Lyceum (poule C); 15.3017.30: Triniteits Lyceum Lourcns Coster Lyceum (poule B) en Triniteits LyceumKennemer Lyceum (poule C). Advertentie K enne vier Dierentehuis „Zet uw beurzen wijd open voor de die ren" verzocht mevrouw Sophie Stein van morgen in de Vleeshal te Haarem, waar in een voorjaarsmarkt is ingericht ten bate van de Stichting Kennemer Dierente huis. Zij zei dat de dieren steun van de mensen verdienen, want zij bezorgen ons zoveel liefde, in het algemeen dikwijls meer dan de mensen. Nu er gelegenheid is wat te doen voor de dieren wekte me vrouw Stein de bezoekers op diep in de portemonnaies te tasten. De opwekking heeft indruk gemaakt want dadelijk was er grote belangstelling bij de stands, waar boeken, prenten, huis houdelijke artikelen, schoenen, tassen en zovoort te koop zijn. De Vleeshal ziet er gezellig uit en dat is te danken aan enige dames die hard gewerkt hebben om de markt in te richten en die gezorgd heb ben dat er veel te koop is. De Stichting Kennemer Direntehuis. die in december 1957 is gevormd, houdt voor de derde keer een voorjaarsmarkt. Twee jaar geleden was mevrouw Stein ook naar Haarlem gekomen om een toespraak je te houden ter inleiding van de verkoop. Het bestuur is er inmiddels in geslaagd de kosten van de grond in Zandvoort, waar het hoopt een tehuis te bouwen, bijeen te brengen. Voor de bouw is nog veel geld nodig en de heer A. Quakernaat, die als voorzitter der stichting mevrouw Stein in leidde, sprak de wens uit, dat de derde voorjaarsmarkt vele steentjes zal opbren gen. In „Cremernieuws" het officiële orgaan van de letterlievende vereniging -,,J. J. Cremer", houdt één van de bestuursleden een pleidooi voor de wederopvoering van „De familie Kegge" en „De familie Sta stok", twee stukken die de toneelvereni ging J. J. Cremer, in de bewerking naar de „Camera Obscura" door Henk Bakker, in respectievelijk 1953 en'1957 met groot succes heeft gespeeld. De schrijver doet dit voorstel in verband met het feit dat dank zij de goedkeuring van de gemeen teraad van Haarlem misschien nog dit jaar het veelomstreden Hildebrand-monu- ment in de „Doorkijk" van de Haarlem merhout wordt geplaatst. Het gereedko men van dit monument kan met de her opvoering van bovengenoemde stukken bijzondere extra-luister krijgen, aldus de schrijver. Woensdagavond omstreeks kwart over zeven is een zevenjarig jongetje uit de Tweede Zuidpolderstraat in Haarlem ern stig gewond, toen hij al spelend voor een geparkeerde auto langs op het wegdek van de Tweede Zuidpolderstra'at kwam en werd aangereden door een langsrijdende auto. De bestuurder, een 28-jarige bankwer ker uit Haarlem, remde krachtig, maar slaagde er niet in een aanrijding te voor komen. Het jongetje is met een zware hersenschudding en een schedelbasisfrac- tuur naar de Mariastichting vervoerd. De Koffie HAG-procf 1959 heeft deze vanouds bekende coffeïne- vrije koffie weer in vele huisge zinnen ingang doen vinden. Het verrukkelijke aroma en de fijne pittige smaak van HAG zullen ook u bekoren. Koffie HAG spaart hart en zenuwen! Dat betekent onbeperkt genot zonder nadelige gevolgen. De Unie van Personeelsverenigingen voor Kennemerland hééft dezer dagen in Haarlem een buitengewone algemene le denvergadering gehouden. De voorzitter, de heer F. G. J. van den Berg. die onlangs benoemd is tot lid van de directie van „De Sierkan" zag zich om deze reden genood zaakt zijn functie in de unie neer te leg gen. De heer Van den Berg was in 1958 mede-oprichter van de unie. Als voorzit ter heeft hij een waardevolle bijdrage ge leverd voor de verdere ontwikkeling van deze organisatie. De vergadering koos de heer B. R. Smit, tot nu toe penningmeester van de Unie, als zijn opvolger. Óok de heer Smit heeft van de oprichting af deel uitgemaakt van het bestuur. Het bestuur werd voorts aangevuld en uitgebreid met de heren S. van der Pols. L. Planting en J. W. Hofmeister, respec tievelijk vertegenwoordigers van De Sier kan, do Nederlandsche Handelmaatschap pij en de groothandel C. J. van den Broek. Dinsdag 7 juni hoopt de heer G. Vollen- ga, besteller 4, wonende Midden Tuindorp laan 3, te Haarlem, het feit te herdenken dat hij veertig jaar geleden in dienst trad van de P.T.T. De jubilaris begon in 1920 als hulpbestel ler in Amsterdam. Zijn aanstelling tot be steller volgde in 1921; hierna vertrok hij in 1930 naar Haarlem naar de afdeling Bestelling, maar al spoedig werd hij te werk gesteld als chauffeur. In 1947 ging hij naar de afdeling Pakkelpost. Op deze af deling volgde ook zijn benoeming tot be steller 1. De laatste jaren verrichtte de jubilaris zijn werkzaamheden op de afde ling pasmunt aan het hoofdkantoor Zijl straat. De heer Vollenga is sinds de oprichting van de Haarlemse Postfanfare lid hiervan en hij heeft meer dan 25 jaar zitting in het bestuur als penningmeester. Het zal de jubilaris zeker niet aan be langstelling ontbreken bij de te houden re ceptie die dag te zijne huize van 10.30 uur tot 13 uur. BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSTEDE ONDERTROUWD: B. Fidom en H. A. de Goede; H. W. Verdonkschot en J. J. M. Goossens. GETROUWD: A. Driessen en Y. J. Tim- mers; J. C. A. de Jong en J. Draadjer; I. Zuidema en G. J. G. de Bruijn; D. P. Ko ning en L. M. van Diest; J. C. Snoeks en W. B. Th. M. Heemskerk. GEBOREN: Ronold Alexander, z. van W. Ran en G. E. van Wijk; Liesbeth, d. van C. Peper en E. J. Luttik; Jan, z. van J. de Graaf en T. E. Sminia; Stephanie Maria Louise, d. van A. M. A. van der Liet en L. C. Tesser; Eric Theodorus Petrus, z. van A. Th. J. Wesseling en M. C. Kemp. OVERLEDEN: Wed. D. de Jong-Ekker- man, 70 j.; Wed. D. van Musscher-Oudhui- zen. 82 j.; J. van Deventer, 89 j.; Wed. J. Duijff-Dijkstra, 82 j. Advertentie (Verkort weergegeven) Voortuintjes. In aansluiting op hetgeen de heer J. Willemse aan het college van B. en W. vraagt, zou ik gaarne willen wijzen op dezelfde toestand, waarin ook de voor tuintjes aan de Bazellaan en de Staal- straat in Parkwijk verkeren. De hier staande huizen zijn van de woningstich ting „Patrimonium". Het is nu de tweede zomer dat er vaak geen raam open kan wegens het instuivende zand. Ook hier zijn dus geen aangelegde tuinen, maar wel wordt iedere week de zestig cent per be woner, dus 4,80 per flat geïnd. Wordt het nu niet eens tijd dat deze aanleg ver plicht wordt gesteld? Anders moeten - we de betaling ook maar stopzetten. Tevens is dan restitutie van het reeds betaalde bedrag op zijn plaats. PARKWIJKBEWONER Advertentie Op tweede pinksterdag zal. evenals vo rig jaar, een evangelisatie-landdag gehou den worden in het wandelpark „Velser beek" aan de Parkweg te Velsen, waar van B. en W. een gedeelte ter beschik king van het landdag-comité hebben ge steld. In de grote tent, die plaats biedt aan meer dan 2000 bezoekers zullen drie samenkomsten gehouden worden, om half 11, om half 3 en om half 6. Hieraan wer ken predikanten en evangelisten van ver schillende kerkelijke gezindte mede, na melijk ds. O. Jager, gereformeerd predi kant te Haarlem; ds. G. Toornvliet van Radio-Blocmendaal: ds. J. Visser uit Am sterdam; rev. G. Brucks, directeur van de Europese Evangelische zending en de evangelisten Th. Dikkers uit Leiden en J. Klein Haneveld uit Bodegraven. In de morgensamenkomst zal als eerste spreker optreden ds. G. Toornvliet, die als onderwerp koos: „Doorbraak van het nieu we leven", hetwelk door de landdag-com missie als motto voor de gehele landdag werd overgenomen. Muzikale medewer king wordt verleend door John Buurman, zangleider en solist, de „Zingende Zusjes" en Flip de Koning, die het electronisch Thomas-orgel bespeelt. Op een afzonder lijk gedeelte van het terrein staat de tent voor de kinderbijcenkomsten, terwijl een uitgebreide consumptievoorziening is ge troffen voor de duizenden bezoekers, die uit het gehele land met autobussen, per trein en per boot worden verwacht, voor het vervoer waarvan de spoorwegen en enkele busdiensten speciale maatregelen hebben genomen. De middagsamenkomstcn zullen door zang- en getuigenisdiensten worden voor afgegaan. De Haarlemse rechtbank heeft vanmor gen een 27-jarige Haarlemse machinebank werker, die in Haarlem cn omgeving 21 inbraken pleegde, veroordeeld tot twaalf maanden gevangenisstraf, waarvan tien onvoorwaardelijk met aftrek en" twee voorwaardelijk met drie jaar proeftijd en toezicht van de reclassering. Verdachte vertelde ter zitting dat hij de inbraken heeft gepleegd omdat hij geen geld overhield om te trouwen, terwijl zijn meisje al ƒ1100 op de bank had staan. Er zou in Heemstede een oud huisje vrij komen en dat moest worden opgeknapt. De officier van Justie had twee jaar gevangenisstraf met aftrek geëist. Twee negentienjarige Haarlemse beton werkers, tweelingbroers, werden wegens diefstal van bromfietsen en fietsen ver oordeeld tot zes maanden gevangenisstraf zonder aftrek. De broers maakten deel uit van een ben de die Haarlem en wijde omgeving onvei lig maakte. De eis luidde een jaar ge vangenisstraf, waarvan tien onvoorwaar delijk met aftrek en twee voorwaardelijk met drie jaar proeftijd en toezicht van de reclassering. Een ander lid van de bende, een 20- jarige vormer uit Haarlem, die beschul digd is van het aannemen van geld uit de opbrengst van een gestolen bromfiets, het als geschenk aannemen van een dubbele fietstas van die brommer en diefstal van kerststukjes, samen met de tweeling, uit een. kwekerij in Haarlem-Zuid, kreeg vier maanden met aftrek. Tegen hem had de officier van Justie dezelfde straf geëist als legen de beide broers. Onder auspiciën van de Nederlands Christelijke Wan delsportbond houdt de afde- ing Kennemerland een twee de Rode Kruistocht, in Haar lem op zaterdag 11 juni. De .tart heeft plaats bij hel Rode Kruisgebouw aan de Pavil joenslaan te Haarlem tussen 14 en 14.30 uur. Men kan deelnemen aan de afstanden .2. 18 en 25 km. Het inschrijf geld bedraagt voor personen tot en met 15 jaar 0.85, vcor overigen 1, Ingeschreven kan worden bij: P. de Jager, Joh. Boo gaardstraat 19, Nieuw-Ven- nep; C. B. Mittertreiner. Eug. Previnaireweg 40, Nieuw- Vennep, J. Stellingwerf, Em- malaan 43II, Hoofddorp; P. Haak, Dutrystraat 54rd„ Haarlem; J. Piso, Olycan- straat 11, Haarlem. Elke deelnemer ontvangt een speciaal voor deze tocht ontworpen medaille, zij die voor de tweede maal aan deze tocht deelnemen het overeenkomstige cijfer. Voor groepen zijn naast de groeps- prijzen extra prijzen beschik baar gesteld door de gemeen tebesturen van Haarlem, Vel sen en Bloemendaal. In het comité van aanbe- De Dierenbescherming laat via deze (smalle) kolommen weer eens een noodkreet ho ren. Het asiel in de Ridder straat is namelijk bij wijze van spreken tot de nok toe gevuld met alleraardigste poezen en honden, die ver langend naar een baas of bazin uitkijken. W'"e een lief huisdier wil hebben, weet dus waar hij terecht kan. Tevens brengt de Dierenbe scherming dank aan al die genen, die tijdig nesten met jongen hebben opgeruimd. veling hebben zitting de bur gemeesters van Haarlem, Bloemendaal, Heemstede, de loco-burgemeester van Vel sen en de voorzitter van de NCWB, de heer C. H. Sma ling. Als juryleden bij deze tocht zullen een zestal experts van de NCWB optreden uit Haar lem, Hoofddorp, Amsterdam, Rotterdam en Huizen (N.H.). De baten van deze tocht komen ten goede van het Nederlandse Rode Kruis, af deling Haarlem en omstre ken. De Haarlemse korfbalclub „Oosterkwartier" houdt als onderdeel van een groot scheepse propagandaactie op 1, 8 en 15 juni micro-korfbal demonstraties. Deze wedstrij den worden gehouden op het Van Zeggelenplein in Haar lem-Oost. Hoera! DE „strafschop-van-het-jaar" Werd ingeknald door uw Hongaar. Kom RCH, doe n u uw best, Doe als de man uit Boedapest Zet n u de tanden op elkaar! Dank zij deez' „penalty-van-'t jaar", Hebt gij de kans in eigen voet. Twee punten maar en dan is 't goed! Dan wordt er niet gedegradeerd Doch héél gewoon geprolongeerd, Zodat het volgend jaar wie weet?! U het „Walhalla' binnentreedt. Voor d i t doel moet g' u w doel bewaken En verder flink wat goaltjes maken. Dit is dus niet zo'n grote toer; Het lijkt me „simple comme bonjour"! Heemstede. Jan Wieling De heren L. Méndes López uit Mexico en A. Bakker van de jirma Enschedé bij het grote Mexicaanse boek. Een gedenkboek, dat on geveer 6.5 kilo zal wegen bock zal een overzicht wor- wordt thans door Joh. En- den gegeven van de Mexi- schedé en Zonen n.v. te caanse cultuur, in het bijzon- Haarlem vervaardigd. Het is der van de talloze Mexicaan- het grootste boek dat ooit bij se wandschilderingen die Enschedé is gemaakt. In dit vervaardigd werden tussen 1920 en heden. Aanleiding tot de samenstelling van dit boek is het feit, dat in sep tember van dit jaar twee be langrijke herdenkingen ge houden worden. Op 16 sep tember is het 150 jaar gele den dat de Spaanse kolonie Mexico een onafhankelijke staat werd en op 20 novem ber is het 50 jaar geleden dat in Mexico revolutie uitbrak (1910) waardoor een eind gemaakt werd aan het dictatoriale stelsel. Het ge denkboek zal worden samen gesteld onder toezicht van vier Mexicanen, die daartoe vier of vijf maanden in Haarlem zullen werken. De eerste oplage van het bock zal 10.000 exemplaren om vatten, waarvan 5.000 in de Engelse en 5.000 in de Spaan se taal. Tijdens de onderhan delingen die geleid hebben tot plaatsing van de order, bleek dat ons land in Mexi co grote bekendheid geniet door de goodwillreizen van Prins Bernhard. Advertentie Advertentie Advertentie

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 5